Skocz do zawartości

#3 Cały czas do przodu


Polecane posty

QSdhpjT.png

 

Witajcie forumowicze!

 

To już trzecie wydanie dwutygodnika MPCforum.pl! Cieszymy się, że poprzednie części spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem, niemniej pamiętaliśmy o Waszych uwagach i staraliśmy się je uwzględnić. Tym razem przeczytacie m.in. o zmianach w dziale N. Programisty czy wyborze lidera w League of Legends. Miłej lektury!

 

 

 

DTnjzrT.png

Sprawa wyboru lidera działu League of Legends, która w ostatnim czasie spędza sen z powiek sporej ilości osób, stoi pod znakiem zapytania. Zanim jednak zaczniemy rozwodzić się nad subiektywnymi opiniami naszych modów, przypomnijmy jakie cechy powinna posiadać osoba na tym stanowisku. Umiejętność podejmowania trudnych decyzji, motywowanie podopiecznych, a co najważniejsze, świecenie przykładem dla innych — to tylko kilka z nich. Jednak czy lider jest w ogóle potrzebny? Na pewno taka osoba wprowadzi powiew świeżości oraz wniesie kilka nowych pomysłów. Ma to być ktoś z ogromnym zapałem i chęcią przywrócenia działu do życia. Z czystym sumieniem za wzór takiej osoby możemy uważać jedną z poprzednich przywódczyń — Renissance. Z drugiej zaś strony, czy aby na pewno wyodrębnienie najważniejszej osoby to taki dobry pomysł? W tym miejscu warto również poniekąd przypomnieć sobie historię liderów poszczególnych poddziałów naszego forum. League of Legends, podobnie jak Counter-Strike i Elektronika, w przeszłości posiadały swoich mentorów, którzy niestety opuścili swoje stanowiska w 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że całkiem zrezygnowano z takowych posad. W każdej chwili wszystko może ulec zmianom, a nabór na to stanowisko to gorący temat, do którego wielokrotnie wracamy. Tym razem postanowiliśmy to zrobić w szerszym zakresie i o opinie zapytać naszych moderatorów. Zobaczcie sami, co o tym sądzą!

 

Sneakysu:

 

Lider działu LoL-a? Hmmm, ciężko powiedzieć. Nie ma tam zbyt wielkiego ruchu, aczkolwiek osoba, która przyciśnie resztę kadry i pomoże wprowadzić usprawnienia, które przyciągną większą ilość użytkowników, jest zdecydowanie potrzebna. Kto by się do tego nadawał? Nie chce obgadywać reszty ekipy, ale najlepszymi kandydatami jesteśmy ja oraz xOstateczny, gdyż dopiero co zostaliśmy modami i wydaje mi się, że mamy większy zapał co do rozwoju działu. Yaboku szczerze to za dobrze się na LoL-u nie zna, a Synek jest zajęty szkołą i raczej nie miałby czasu, ale według mnie i tak powinny o tym zadecydować osoby z wyższą rangą.

 

xOstateczny:

 

Według mnie na ten moment lider działu nie jest potrzebny, ponieważ sam dział nie jest zbyt często odwiedzany, czasami różnica tematów wynosi nawet do 2 dni, więc ruch nie jest jakąś ważną statystyką, którą trzeba ciągle kontrolować. Wydaje mi się, że kadencja lidera powinna zaistnieć w momencie, w którym dział będzie częściej odwiedzany przez użytkowników oraz MPCforum zyska więcej zaufania wśród graczy Ligii.

 

Yaboku:

 

Od kilku miesięcy dział League of Legends tkwi w takiej jakby stagnacji — porównując z ubiegłymi latami, aktywność drastycznie spadła. Wprawdzie ilość użytkowników odwiedzających dział rośnie i utrzymuje się na względnie wysokim poziomie, ale uważam, że to jeszcze za wcześnie, by w ogóle mówić o powołaniu jakiegokolwiek moderatora na stanowisko lidera. Wydaje mi się również, że w tej kwestii kluczowe będą następne miesiące, w których — być może — ilość użytkowników odwiedzających dział wzrośnie. Dopiero wtedy temat wyboru osoby dowodzącej zespołem powinien zostać poruszony. Jeżeli jednak miałoby dojść do tego już niebawem, sugerowałbym naszych nowych moderatorów — @Sneakysu oraz @xOstateczny. Podchodzą oni do swojej pracy z ogromnym zapałem i chęcią zmian rzeczywistości na lepszą! :)

 

Synek:

 

Według mnie kwestia wyboru lidera działu League of Legends oraz tego, czy go w ogóle potrzebujemy, jest trochę sporna. Ilość moderatorów jest u nas dosyć pokaźna, w stosunku do innych działów, ale z drugiej strony dosyć nieproporcjonalna co do zawartości, którą mamy za zadanie moderować. Zawsze lubiłem patrzeć na takie sprawy przez pryzmat zgrania grupy i jej działalności wewnętrznej, więc moje zdanie w tej sprawie będzie brzmiało tak — osoba liderująca jest potrzebna choćby dla samego liderowania innymi. Sam nie jestem dobrym kandydatem na tę rangę, ale chłopaki w dziale mają dużo pomysłów, a razem z pozycją lidera byłby one o wiele prostsze do zrealizowania. Każdy z nich nadaje się na to miejsce.

 

Poprosiliśmy również o komentarz Global Moderatorki Aive:

 

Myślę, że dział League of Legends powinien mieć lidera, ale przede wszystkim takiego z pomysłami, otwartą głową i chęcią wprowadzenia zmian. Obecnie to subforum nie cieszy się popularnością, pomimo tego, że sporo użytkowników forum gra w LoL-a. Wiem, że czasy świetności tego działu są już za nami, ale uważam, że nawet przy aktualnych realiach powinno być tam znacznie lepiej. Nie mam jeszcze mojego faworyta na rangę lidera, ponieważ zmiany w zespole tego działu odbyły się stosunkowo niedawno. Myślę, że potrzebna jest tu świeża krew i nowe spojrzenie, dlatego najbardziej liczę na nasze najnowsze „nabytki”, czyli @xOstateczny i @Sneakysu, ale czas pokaże, kto zasłuży na to wyróżnienie.

 

Ostateczna decyzja należy jednak do osób o wyższych rangach. Nie dajemy im łatwego zadania, ponieważ — przyznajcie sami — zadowolenie większości użytkowników swoim wyborem jest nie lada wyzwaniem. Mimo to liczymy, że podjęta decyzja zostanie odpowiednio wcześniej przemyślana. A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

 

 

wYnuJvZ.png

Do zespołu moderacyjnego działu Counter-Strike dołączył N3ST0. Rayzer. — po pomyślnym okresie próbnym — objął pieczę nad strefą GTA, natomiast Jakub opuścił grono moderatorów.

 

 

zEiQCuS.png

Niezbędnik Programisty był sekcją, która już przed aktualizacją forum wymagała przebudowy, jednak z różnych względów nie udało się jej wcześniej przeprowadzić. Po kilku miesiącach pracy moderatorów oraz Global Moderatorki, metamorfoza w końcu doszła do skutku i członkowie naszej społeczności mogą cieszyć się bardziej przejrzystą i przyjemniejszą strukturą działu. Głównym celem tych działań było ograniczenie ilości subforów, tak aby użytkownik nie musiał godzinami szukać tego, w którym znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytanie. Zmiany nie polegają jednak tylko na łączeniu istniejących już działów, ale także na dodaniu nowych – a mowa tutaj o Piaskownicy oraz Zleceniach. Pierwszy z nich dedykowany jest zagadnieniom związanym z podstawami tworzenia aplikacji i programowania, natomiast drugi powstał w odpowiedzi na pojawiające się prośby o wykonanie programu bądź aplikacji – wcześniej takie tematy, zgodnie z regulaminem lokalnym, musiały być usuwane. Całkowitej przebudowie uległy również wspomniane regulaminy lokalne, które teraz dają moderatorom więcej uprawnień w zakresie dbania o estetykę w Niezbędniku, a także większe możliwości, jeśli chodzi o podejmowanie ewentualnych działań mających na celu utrzymanie porządku. Oczywiście jest to dopiero początek zmian, które mają na celu zwiększenie aktywności w tym subforum, o kolejnych będziemy Was informować na bieżąco.

 

 

WgDhQir.png

Co dalej z działem Terraria?

Spoiler

Nie ma co ukrywać — to najmniej aktywny dział w kategorii MMO i w związku z tym w najbliższych dniach planowane jest jego zamknięcie. Tematy z tego subforum oczywiście trafią do działu Inne Gry MMO, gdzie (nieliczni już na naszym forum) fani tego tytułu będą mogli dalej zaprezentować swój serwer, czy też zadać pytanie odnośnie gry. Na szczęście jest to ostatni dział, którego wygaszenie jest już zaplanowane i nie myślimy obecnie o dalszych likwidacjach działów. - Aive


Aktualnie wiele dużych działów jest bez żadnych moderatorów, forum może i podnosi kondycję, ale skupia się na bardzo mało znaczących rzeczach. Fundamentem byli moderatorzy, a teraz są to grupy forumowe? Za wszystko praktycznie odpowiada sama @Aive gdzie kiedyś GM zajmował się tylko rzeczami, którymi moderator już nie dawał rady. Aktualna kondycja moderacyjna jest słaba, więc dlaczego na fokusie jest coś innego, co jest mało znaczące dla całego funkcjonowania forum?

Spoiler

To prawda, cały czas poszukujemy wzmocnień do ekipy moderatorów, także zapraszam do działu rekrutacji, bo możliwości jest wiele :) A tak na poważnie, wychodzimy z założenia, że lepsza mniejsza ekipa, która pracuje i służy pomocą, niż osoby, które tylko świecą rangą lub chcą bawić się w jakieś intrygi, w końcu mamy 2019 rok. Troszkę w tym zakresie zmieniła się nasza polityka i staramy się jednak stawiać na osoby aktywne, nowe i przede wszystkim z wiedzą i odpowiednim poziomem kultury osobistej. Czasami mamy mniej lub bardziej spektakularne powroty, ale jednak nie chcielibyśmy bazować jedynie na „odzysku”, bo też nie w tym rzecz. Dlatego jesteśmy otwarci na nowe kandydatury i każdą rozpatrzymy poważnie, o ile sama osoba poważna będzie :) Co do samej @Aive, jej wkład w zadbanie forum oraz pilnowanie porządku jest gigantyczny, na forum było wielu GMów, ale od czasów Antixa nie kojarzę kogoś, kto byłby tak pracowity i sumienny, a także z taką determinacją był jasnym punktem naszego teamu. I owszem, to nie Global Moderator powinien być od pilnowania porządku, ale tak jak wspominałem, jesteśmy na etapie wdrażania nowej filozofii względem ekipy moderującej, która powinna dać bardziej spektakularne efekty za jakiś czas. Dodatkowo za kondycję forum nie odpowiadają jedynie moderatorzy, ale i pozostałe grupy funkcyjne, dobrze będzie dopiero wówczas, gdy wszystkie filary społeczności będą działać, jak powinny. Co do tego jesteśmy jednak optymistycznej myśli :) - Lord Makin


Grupy MPC Facebook i MPC News w większości składają się z tych samych osób, czy nie myśleliście o ich połączeniu?

Spoiler

Takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. Naszym zdaniem jest zdecydowanie więcej argumentów przeciw niż tych za. Po pierwsze, po połączeniu tych grup i tak należałoby utrzymać dwóch liderów, ponieważ uważamy, że jeden nie wystarczyłby do koordynowania całej tej pracy w sposób, który pozwoliłby na utrzymanie pożądanych standardów. Tu pozwolę sobie wtrącić, że osobiście nie jestem fanką takiego rozwiązania i uważam je za ostateczność w przypadku, kiedy pracy jest naprawdę dużo lub lider potrzebuje pomocy. Po drugie, grupy różnią się publikowaną treścią. W MPCfb skupiamy się bardziej na grach, technologii, filmach i serialach, natomiast grupa MPC News ma bardziej rozległy zakres tematów, na których się skupia. Różnica dotyczy również form pracy — pierwsza z tych grup publikuje głównie krótsze teksty, natomiast dziennikarze drugiej muszą zmierzyć się z dłuższymi publikacjami. O tyle, o ile w przypadku korektorów nie robi to większej różnicy, o tyle potencjalny kandydat na dziennikarza może wybrać, czym wolałby się zająć. Na końcu — pomimo tego, że grupy składają się w większości z tych samych osób, to dalej mamy kilku grupowiczów, którzy wybrali tylko jedną, konkretną grupę, takich jak @maxaz i @Vindow w MPCfb, czy też @Issia, @el capo i @GrubertQ w MPC News. Być może świadczy to o braku czasu na dodatkową grupę, być może o braku chęci, ale może też świadczyć o zainteresowaniu tylko jedną z tych grup. Chcemy dać taki sam wybór przyszłym kandydatom. Prywatnie również nie widzę przesłanek do połączenia grup — reaktywacja MPC News jak na razie wychodzi tak, jak oczekiwałam, jestem zadowolona ze współpracy z liderem Newsów, więc nie widzę powodów, żeby zmieniać coś, co działa dobrze. Wiadomo — praca obu grup nie jest jeszcze idealna, ale wszystko idzie coraz lepiej. - Aive

 

 

kt3VeZg.png

Fenomenem ostatnich dni zostało... jajko. Fotografia tego kurzego produktu pobiła rekord polubień na Instagramie w zaledwie 9 dni od dodania. Do tej pory zdjęcie zdobyło ponad 46 milionów serduszek. Poprzedni rekord wynosił 18 milionów i należał do najmłodszej milionerki Kylie Jenner, a więc jajko podniosło wynik o ponad drugie tyle. Dodatkowo jajko zaczęło pękać — większość z nas zastanawia się, co się z niego ostatecznie wykluje, a Wy? Co myślicie o tak jajcarskim pomyśle? Jesteście #teamKylie czy #teamjajko?

 

b8cP0rf.pngb8cP0rf.pngb8cP0rf.png

 

 

odpurCa.png

Pierwsza osoba, która poprawnie ułoży memory i odpowie na poniższe pytania, a następnie wyśle wiadomość prywatną (wraz z SS memory) do @MPC News, otrzyma plakietkę Champion (jeśli jeszcze jej nie posiada), zmianę tytułu na 30 dni oraz kupon PaySafeCard o wartości 20 PLN.

WAŻNE: Jeśli wiadomość nie będzie zawierała odpowiedzi na wszystkie pytania lub będą one niepoprawne to bierze się pod uwagę kolejne nadesłane zgłoszenie innego użytkownika - obowiązuje także zakaz edycji PW. 

Pytania:

1. Kto jest obecnie liderem grupy MPCfacebook?

2. Wymień przynajmniej trzy działy, które zostały usunięte po aktualizacji forum.

3. Ile trwał najdłuższy podcast przeprowadzony z @Lord Makin (opublikowany na forum)?

 

 

EG8ippJ.png

Dziękujemy za zapoznanie się z kolejnym wydaniem naszego projektu. Mamy nadzieję, że spełnił on Wasze oczekiwania, a przedstawione w nim zagadnienia były dla Was interesujące. Jeśli jednak tematyka nie przypadła Wam do gustu, to z chęcią wysłuchamy Waszych propozycji wątków, które mielibyśmy poruszyć. Chcielibyśmy także podziękować @xOstateczny, który zrzekł się swojej nagrody (Paysafecard) za poprzedni konkurs, a jej równowartość została przekazana na WOŚP.

 

Szczególne podziękowania dla osób pracujących nad wydaniem.

Autorzy tekstów - @Biter., @el capo

Korekta - @Issia@Blaidd., @N3ST0@Verlikylos

Grafiki - @Yaboku

Lektor - @el capo@GrubertQ

Praca pod nadzorem - @Aive@carbonx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spoko temacik nawet

 

Edytowano przez Revayerq

,,Całkiem zabawne, że jedyne osoby które bronią raweryka to osoby, które są mniej lub więcej powiązane z mpc, tj. mpc facebook i mpc news, ciekawe na ile jest to obiektywne, a na
ile wymuszone przez makina lub inną osobę wyżej, która "przekonała" te osoby do napisania swojej "obiektywnej" opinii na ten temat, bo makin lubi dupolizów pokroju raweryka :)))
''

 

~ mądry rabin, 2020r.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa, dopracowana grafika. Bardzo dobry motyw z animowanym logo. Teksty nie są złe, powstrzymałbym się od pisania odnośnie zlego funkcjonowania działów w ostatnich miesiącach, bo sytuacja po aktualizacji była jaka była. Szkoda, że dział Terraria zostanie usunięty - dobrze się indeksuje w Google, aktualnie jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie można podjąć temat tej gry, a od teraz po prostu zniknie. Zabrakło zaangażowania ze strony byłej moderacji tego działu, szkoda. Gra "memory" w ostatnim punkcie, świetna - o dziwo działała też na telefonie. Duży plus, oby tak dalej :) 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Marchwj napisał:

Zmiana, a raczej ukrycie/usunięcie starych tematów z niezbędnika to jakaś porażka, głównie tych wysoko indeksowanych z bibliotekami do np au3 xddd

Są w archiwum https://www.mpcforum.pl/forum/1423-niezbędnik-programisty-archiwum/, a przynajmniej powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta genialna układanka jest genialna. Szybka do rozwiązania, ale za każdym razem jest inna. Już z piąty raz ją układam. xD

,,Całkiem zabawne, że jedyne osoby które bronią raweryka to osoby, które są mniej lub więcej powiązane z mpc, tj. mpc facebook i mpc news, ciekawe na ile jest to obiektywne, a na
ile wymuszone przez makina lub inną osobę wyżej, która "przekonała" te osoby do napisania swojej "obiektywnej" opinii na ten temat, bo makin lubi dupolizów pokroju raweryka :)))
''

 

~ mądry rabin, 2020r.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że jako pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił  @Revayerq
Gratulujemy!

 

Poniżej publikujemy prawidłowe odpowiedzi:

1. Aive
2. np. PUBG, Hurtworld, Zarabianie w internecie
3. 54 minuty (wywiad dostępny jest w zakładce MPC Interview i pochodzi z 2014 r.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, .Pestka. napisał:

Tibia nie jest na równi z MU online? Czy tego już nie ma na forumku??

 

Każda grupa ma swoje wewnętrzne ID zgodnie z chronologią utworzenia i Tibia jest przed MU ;)

EXPmIpC.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ciekawe, na pewno lepiej niż poprzednio, jakoś nie rozumiem zbytnio idei filmiku na początku. Przeczytanie 3/4 tekstu, który znajduje się niżej. Bardziej przemawiałaby do mnie forma "Zapowiedzi tygodnika", gdzie byłoby poruszane wszystko co znajduje się w takim tygodniku, max 1.5 minuty, a nie 3 minuty. Moim skromnym zdaniem to po prostu mija się z celem, żeby lektor czytał to, a potem jeszcze raz ja mam o tym przeczytać, bo analogicznie idę od góry do dołu.

 


k4L2ZMS.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...