Skocz do zawartości

Jakub

 • Zaufana osoba - Elektronika
 • Zaufany programista
VIP
 • Zawartość

  2287
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Wszystko napisane przez Jakub

 1. Jeśli studiujesz to zapewne masz Microsoft Imagine w wyższym pakiecie, a tam jest Win10 Pro, w takim przypadku nie ma sensu dopłacać 400-500zł do systemu.
 2. No musisz mieć ISO Windows'a i użyć np. Boot Camp'a. https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
 3. Skoro podoba się i Tobie, i żonie to nie rozmyślajcie o jakiejś "modzie architektonicznej" tylko kupujcie to, co wam się podoba. Skoro kupujecie to w środku możecie sobie zmieniać co chcecie, ile chcecie i kiedy chcecie. A moda, jak to moda, przeminie.
 4. Ten element jest zarządzany przez przeglądarkę.
 5. Jakby port był zablokowany to nie wyrzucałoby błędu, który ewidentnie jest związany z brakiem wsparcia SSL. Masz włączone SSL na cloudflare?
 6. Co prawda koleś mnie nie interesuje @Algade ale chciałbym wiedzieć na jakiej podstawie dostał bana na tydzień. Ani w regulaminie lokalnym, ani globalnym nie ma wzmianki na temat życzenia śmierci. Szukałem po słowach śmierć, groźby i nic nie znalazło. Skoro nie ma takiego zapisu użytkownik nie powinien dostać blokad konta, a co najwyżej powinna taka wzmianka zostać dodana do regulaminu. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy autor tematu dostał ostrzeżenie za obraźliwe użycie słowa "pedał" oraz groźbę w postaci słów "Ciebie zabiję". @Sneakysu

  1. Pokaż poprzednie komentarze  18 więcej
  2. Revayerq

   Revayerq

   Skoro już poruszany jest tutaj mój temat to pozostawiam swoją "sytuację" gwoli informacji i mnie nie bardzo obchodzi, co jakiś random chce od tego statusu. Będą chcieli zbanować mimo to to zbanują, nie mnie to do tego.

  3. lulek123321

   lulek123321

   kiedyś za trollowanie na forum dostawało się bana

   teraz połowa idiotów na tym forum spamuje postami typu 'zamknij ten ryj' i nie dostają banicji

    

   dobrze, że gościu dostał bana

   jeden idiota mniej na forum

    

   xGT436MaTvK5VIY6bnPtJw.jpeg

    

  4. Dr Nexie

   Dr Nexie

   zamknij ten ryj

 7. A co jest nie tak z sesją? Chociażby laravel używa sesji do tzw. 'Flash data', czyli danych dostępnych tylko w następnym HTTP request. Obstawiam, że Symfony i reszta podobnych systemów tak samo.
 8. A kto ustanawia te standardy, Ty? Jak mi się nie podoba Ford, bo nie spełnia moich oczekiwań to nie idę do salonu forda, mówię jacy to są źli i zabieram samochód za darmo, tylko idę kupić inny, tak działa rynek. Jak Ford to jedyny producent samochodów na świecie to ja się muszę dostosować i za niego płacić jak za każdy inny towar lub usługę. Jakby nie było kontrolerów to by była jeszcze większa dziura w budżecie. Chciałbym zwrócić uwagę, że koszty jakie ponosi przewoźnik to m.in. pensje pracownicze ubezpieczenia paliwo przeglądy wszystkie płyny eksploatacyjne ewentualne naprawy Teraz kiedy przyjmujemy, że przewoźnik nie zarabia to domyślamy się, że skoro należy pod gminę/powiat to on go dofinansowuje. Żeby dofinansować trzeba mieć pieniądze. Skąd powiat/gmina bierze pieniądze? Głównie z: podatki lokalne budżet przyznany przez państwo Budżet trzeba rozłożyć żeby starczyło na wszystko, wszelakie imprezy kulturowe, pensje, może jakieś projekty, remonty dróg i co sobie tam jeszcze wymyślą. Warto zauważyć, że bilet autobusowy ulgowy kosztuje w Oświęcimiu 1,70zł. Kosztuje tyle odkąd pamiętam, a chodzę tam do szkoły już czwarty rok. Ceny benzyny nie są stałe i (zazwyczaj) rosną. Do tego interesu JUŻ jest dopłacane, więc skąd pieniądze na busy, które tak jak wspomniałem tanie nie są.
 9. Emeryci najlepiej za darmo, uczniowie najlepiej za pół darmo, a dorośli w większości jeżdżą samochodami. Do tego na przykładzie mojego, w porównaniu z Krakowem itp., małego miasta jestem wstanie się założyć, że gmina sporo dopłaca do całego interesu. ??? Korzystasz z usługi to płacisz, proste. Teraz pomyśl, że nie ma kanarów w autobusach to: a) emeryci renciści itd. dalej jeżdżą za darmo lub za psi pieniądz b) młodzież by nie kupowała biletu Nie ma pieniędzy = mała wypłata dla kierowcy = brak chętnych brak nowych busów, które tanie nie są Ogólnie śmieszna, typowa, stereotypowa wizja roszczeniowego Polaka. Jak mi się nie podoba Biedronka to robię zakupy w Lidlu. Nie ma w promieniu 50km Lidla? Mój problem, nie ludzi dookoła.
 10. Tylko Tobie się nie da pomóc. Nie potrafisz użyć Google, a chcesz się brać za tworzenie gier. Ogarnij korzystanie z wyszukiwarki, potem naucz się jakiegoś języka programowania i dopiero myśl o tworzeniu gier, bo chcesz nauczyć się jazdy od budowania samochodu.
 11. Zarejestrowałem się przez FB i dostałem od razu te dodatkowe 10 grzybów, więc zawsze to jakieś wyjście, z tymi mailami to wieczny problem jest.
 12. Ma ktoś jeszcze problem z potwierdzeniem maila? Próbowałem o2, interia, nawet onet, na którym wcześniej działało i nie przychodzi. Przepatrzyłem co się da i nie ma tego nigdzie. W piątek rejestrowałem się na w22 i wszystko normalnie poszło :|.
 13. Google. Jak tam nie znajdziesz to albo źle szukasz, albo po prostu nikt nie udostępnił takiej gry.
 14. Jak znajdziesz to pobierz i zedytuj, ale nie nastawiaj się, ze to będzie proste. Bez poznania języka, w typ przypadku C#, a następnie narzędzia jakim jest Unity nic nie wskórasz. To nie klocki lego, tutaj bez wiedzy daleko nie zajedziesz, bo staniesz w miejscu i nawet z pomocą internetu w pewnym momencie już nie ruszysz. Już teraz odpalisz Unity i nie będziesz wiedział co jest do czego.
 15. Siema Niezbędnik ! Artykuł ten będzie dotyczył darmowego dostępu do Visual Studio Dev Essentials. Pomimo, że program w nazwie zawiera Visual Studio to każdy programista znajdzie w nim coś dla siebie. Z ciekawszych rzeczy dzięki skorzystania z oferty za darmo uzyskujemy takie korzyści jak: Miesięczny dostęp do Pluralsight 3 miesięczny dostęp do LinkedIn Learning 3 miesięczny dostęp do WintellectNOW 200$ (o ile dobrze pamiętam limitowany czas na ich wykorzystanie, później niewykorzystane środki wygasają) na Microsoft Azure Już dla samych tych korzyści warto. Przystąpienie do programu jest banalne. Będzie potrzebne nam tylko konto Microsoft, które możemy utworzyć w późniejszych krokach. No to działamy . Przechodzimy na stronę Visual Studio Dev Essentials i naciskamy w przycisk Join or access now. Strona programu Visual Studio Dev Essentials W następnym kroku musimy zalogować się na nasze konto Microsoft lub jeśli go nie mamy, to możemy je utworzyć. Tego procesu już nie będę opisywał, bo w końcu jesteśmy w Niezbędniku Programisty. W razie problemów zawsze zostaje Google lub zadanie pytania w temacie. Po zalogowaniu zostaniemy poproszeni o podanie dodatkowych informacji, takich jak Imię, Nazwisko, adres e-mail oraz kraj zamieszkania. W moim przypadku wszystko uzupełniło się automatycznie z mojego profilu. Jeśli wszystko się zgadza możemy kontynuować dalej. Na następnej stronie akceptujemy regulamin. Okno dialogowe informujące o konieczności akceptacji regulaminu Od teraz możemy korzystać z wszystkich dostępnych korzyści. Strona główna Visual Studio Dev Essentials po zalogowaniu Artykuł napisany przez @Jakub, bierzcie i dzielcie się tym z kim i gdzie chcecie. W wolnej chwili napiszę jeszcze przynajmniej dwa artykuły z serii #zaDarmo.
 16. Nie liczyłbym na zbyt wiele. Więcej RAMu teraz mają telefony, nawet jak odpalisz wirtualną maszynę to nie spodziewałbym się, że będzie to komfortowo pracować.
 17. Nauka c++

  Po drodze był już VS15, mamy VS17, a nadchodzi już VS19, więc nie, 13 to nie jest dobrym wyborem. Tak samo z wersją języka. Od czasów 11 trochę czasu minęło, pamiętam jak trochę temu chciałem uczyć się ze starej książki Grębosza i zniechęciłem się, bo przykłady nie działały (czasy jeszcze podstawówki). Ogólnie nie widzę powodów żeby korzystać z CB lub Dev'a, a nie Visual Studio, jedyne co to nie wykorzystasz od razu jego potencjału i tyle, ale obędziesz się już ze środowiskiem. Jak jesteś uczniem/studentem zawsze możesz ogarnąć licencje uczniowską na CLion od JetBrains.
 18. Pod maturę to algorytmiczne myślenie + umiejętność zapisu tego myślenia właśnie w postaci algorytmu. Całą pierwszą część matury idzie napisać bez znajomości żadnego języka programowania. Do drugiej części wystarczą podstawy jakiegokolwiek z dostępnych języków, python jest w miarę szybki i łatwy do ogarnięcia + można na maturze korzystać z PyCharma.
 19. Możesz użyć do tego funkcji clearTimeout(); Doc: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/WindowOrWorkerGlobalScope/clearTimeout let myTimeout = window.setTimeout(function { console.log("Hello"); }, 1000); //... window.clearTimeout(myTimeout);
 20. Przecież to jest idiotyzm. To tak jakbyś się pytał jaką spawarkę wybrać w sytuacji kiedy nigdy takowej nawet w ręce nie trzymałeś. I tak nie będziesz potrafił użyć.
 21. No, a potrafisz jakiś język? Bo te programy to nie są klocki lego tylko środowiska, w których pisze się w konkretnych językach.
 22. Są w archiwum https://www.mpcforum.pl/forum/1423-niezbędnik-programisty-archiwum/, a przynajmniej powinny.
 23. Bo gdy Tobie się wydaje, że nic się nie nie dzieje, to w tle wykonuje się masa czynności i jest to jest normalne.
 24. Przecież przy normalnym użytkowaniu komputer nie pracuje w 100% przez cały czas, więc normalne, że kiedy potrzebuje więcej mocy to zużywa więcej prądu, a kiedy nie jest potrzebny to zużywa go mniej.

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...