Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Fantasy World - Graficzna Gra MMORPG


Salur

Pytanie

Opublikowano

                                                                       logo.png

 

Projekt  gry MMORPG 2D

 

 

Gra tworzona jest w oparciu o technolognie takie jak: PHP, AJAX, Javascript oraz JQUERY.

Wykorzystujemy kilka bibliotek Javascript a większość funkcji gry napisana jest przez nas. Za silnik odpowiada język PHP,

natomiast za stronę klienta gry w przeglądarce Javascript.



 

  • System Sterowania - posiadamy w pełni działający system poruszania się strzałkami, myszką oraz klawiszami WSAD (tylko, gdy gracz posiada wyłączony czat). Wszystkie te systemy działają integralnie względem siebie. Chodza również bardzo płynnie.

  • Interakcja z innymi graczami - w grze zaimplementowaliśmy kilka możliwości komunikowania się z innymi graczami. Najważniejszą z nich jest to, że widzimy ich dynamiczne na mapie, wraz z animacją ich ruchu. Możemy także handlować, rozmawiać na czacie lub prywatnie, a także zaprosić ich do walki.

 

  • System walki PvP, PvM - posiadamy rozbudowany system walk między graczem, a potworem oraz gracz vs gracz. Każdy potwór ma inne zdolności bojowe, a więc może używać czarów, jest szybszy niż inne, czy też może Cię zatruć! Ale.... Gracz również posiada mnóstwo opcji, dzięki którym na odpowiednim poziomie i z odpowiednimi statystykami może wygrać z każdym przeciwnikiem!

 

  • Opcje gracza - każdy gracz wyposażony jest w menu na dole ekranu gry. Może tam wyświetlić w każdym momencie opcje klanowe, rozpoczęte misje, czy też swój ekwipunek i statystyki. Zakładki te są ciągle rozwijane, aby były jak najbardziej intuicyjne i odpowiednio ułożone.

 

  • Rozbudowa systemów - ciągle rozbudowujemy systemy, które znajdują się w grze. Posiadamy już rozmowy, handel oraz system aukcji z danym NPC. Rozbudujemy także system questów, który nie będzie polegał tylko na otworzeniu skrzynki, ale także na czymś bardziej złożonym, co napewno zaciekawi najbardziej wymagających graczy.

 

  • Interfejs gracza - Dzięki rozbudowanemu systemowi interfejsu, gracz może dostosować interfejs gry i wszystkie okna do swoich potrzeb. Wszystkie zakładki interfejsu są w pełni ruchome i zapisują się po wyjściu z gry.

 

  • System klanów - Gracz ma możliwość dołączenia do klanu, przez co staje się potężniejszy. Jako rodzina klanowa może walczyć oraz zdobywać cenne doświadczenie i jeszcze większą radość z rozrywki.

 

  • Duża ilość rozrywki - Dużo wspaniałych lokacji oraz ciekawych questów. Rozwinięty system umiejętności oraz osiągnięć i wiele wiele więcej.

 

 

 

Nie będzie już więcej beta-testów. Niedługo startuje oficjalna wersja gry.

Gorąco zapraszamy na nasze forum w celu dyskusji na temat gry.

 

 

 

 

Przydatne linki:

http://fantasy-world.pl/
http://fantasy-world.pl/?page=forum

SCREENY:

 

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

 

 

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale przecież twój projekt to paćka a nie gra. Forum nie masz własno-ręcznie napisanego. Wygląda tragicznie. Nawet tego nie otworzyłeś. Wszystko jest zbugowane? No i po co ty nas zapraszasz do swojego tematu?

 

Po co mam pisać forum jak już jest milion takich skryptów na które już poszły dziesiątki czy setki roboczogodzin. 

 

Różne rzeczy można mówić, ale na pewno nie, że jest zbugowane (bo mam zły nawyk poprawiać wszystko od razu) i na pewno nie, że jest paćką. Nie widziałeś kodu, nie widziałeś bug trackera, kalendarza, nie wiesz nawet pewnie co to za program p2ware planner czy microsoft project (ja korzystam z pierwszego). Nie widziałeś repozytoriów czy nawet części forum zamkniętej dla trolli.

 

To, że skończyły się zasoby i nie idzie dalej do przodu nie znaczy, że to co już powstało jest złe. Ale jaraj się dalej tym czymś czego autor jest nikim innym jak złodziejem. Kod pewnie też zlepiony z kilku innych aplikacji.

Opublikowano

Po co mam pisać forum jak już jest milion takich skryptów na które już poszły dziesiątki czy setki roboczogodzin. 

 

Różne rzeczy można mówić, ale na pewno nie, że jest zbugowane (bo mam zły nawyk poprawiać wszystko od razu) i na pewno nie, że jest paćką. Nie widziałeś kodu, nie widziałeś bug trackera, kalendarza, nie wiesz nawet pewnie co to za program p2ware planner czy microsoft project (ja korzystam z pierwszego). Nie widziałeś repozytoriów czy nawet części forum zamkniętej dla trolli.

 

To, że skończyły się zasoby i nie idzie dalej do przodu nie znaczy, że to co już powstało jest złe. Ale jaraj się dalej tym czymś czego autor jest nikim innym jak złodziejem. Kod pewnie też zlepiony z kilku innych aplikacji.

Ale autor przynajmniej pisał wszystko od zera i teraz pewnie pracuje cały czas aby to ruszyło.. Ale twój projekt umarł więc nie wiem po co dalej nas zapraszasz do tematu?

Opublikowano

Skąd wiesz, że pisał wszystko od zera jak nawet to co jest widoczne kradnie?

 

 

 

Ciekawe co pan Talbott sądzi o wykorzystaniu jego obrazu jako tło na stronie gry, mam go zapytać?

O rany.. Ale się do tła doczepił.. 90% stron ma graficzne tła pobrane z internetu.. Nie wiem? Nie chcesz aby ten projekt wystartował? Nie rozumiem cię.

Opublikowano

No jakie strony niby? Inne mają swoje lub takie które pozwalają na użycia tego typu. To jest zwyczajna kradzież a ty go nie wiem dlaczego próbujesz usprawiedliwić. To samo tilesety, na tyle co widać po screenach są ukradzione z RPG makera.

 

Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to się nie wypowiadaj, ja chcę uzyskać odpowiedź od autora.

 

 

Ps zapytałem Talbotta co sądzi o bezprawnym wykorzystywaniu jego pracy, czekam tylko na odpowiedz.

Opublikowano

Po czym poznać profesjonalny projekt? Chodzi oczywiście juz o samo pierwsze wrażenie - Po dobrej jakości, autorskich grafikach.

To jest właśnie to, co chyba tu pisałem - grafiki wyciągnięte z RPG Makera, jak w setkach innych 'projektów'. Mój podobno głupi i beznadziejny projekt gry farmerskiej znalazł rysownika duuuużo szybciej niż te wasze fantasy worldy. Poważnie, dużo lepiej było by dla was gdybyście startowali z ludzikami i drzewkami nagryzmolonymi w paincie.

pasek_4oo_6o.jpg

Aktualny poziom zła: 75 punktów ostrzeżeń.
Achievements:
  • 22 zajebiste posty oznaczone czerwonym kółeczkiem
  • 1 urażony modek - dwa razy! (Istny Diabeł)
  • 4365 userów forum, którym powiedziałem smutną prawdę
Opublikowano

Po czym poznać profesjonalny projekt? Chodzi oczywiście juz o samo pierwsze wrażenie - Po dobrej jakości, autorskich grafikach.

To jest właśnie to, co chyba tu pisałem - grafiki wyciągnięte z RPG Makera, jak w setkach innych 'projektów'. Mój podobno głupi i beznadziejny projekt gry farmerskiej znalazł rysownika duuuużo szybciej niż te wasze fantasy worldy. Poważnie, dużo lepiej było by dla was gdybyście startowali z ludzikami i drzewkami nagryzmolonymi w paincie.

Wracaj panie wiesniaku na ta swoja profesjonalna farme. Boze co za zgred.

 

 

@OT

Baw sie i rob co chcesz! Z dala od profesjonalnosci!

-> http://www.reinerstilesets.de/2d-grafiken/2d-animals/

 

o8HfXuR.png

CAPSLOCK TEAM - LEPIEJ WIDOCZNI WIDOCZNIE LEPSI

Cała prawda o LittleBlack

Opublikowano

Wracaj panie wiesniaku na ta swoja profesjonalna farme. Boze co za zgred.

 

 

@OT

Baw sie i rob co chcesz! Z dala od profesjonalnosci!

-> http://www.reinerstilesets.de/2d-grafiken/2d-animals/

 

 

http://www.reinerstilesets.de/lizenz/

 

Wciąż nie może robić z tym co chce

Opublikowano

Wracaj panie wiesniaku na ta swoja profesjonalna farme. Boze co za zgred.

Łazisz za mną jak bezdomny pod Kauflandem. Chcesz złotówkę czy bułkę?

 

Topic: jest od cholery tego typu tilesetów w sieci, nie wiem dlaczego wszyscy się tak usrali na te z RPG Makera. Podejrzewam, że jest to po prostu nieumiejętność szukania.

pasek_4oo_6o.jpg

Aktualny poziom zła: 75 punktów ostrzeżeń.
Achievements:
  • 22 zajebiste posty oznaczone czerwonym kółeczkiem
  • 1 urażony modek - dwa razy! (Istny Diabeł)
  • 4365 userów forum, którym powiedziałem smutną prawdę
Opublikowano

 

? Może używać komercyjnie, właściwie nie może tego tylko sprzedawać czy plagiować. A przecież o to mu nie chodzi.

 

ale ja poprawiam osobę wyżej co napisała:

 

 

 

[...] i rob co chcesz! 

 

 

Nie może robić co chce i już nie pamiętam, ale też była wzmianka, że trzeba wspomnieć o autorze. Ale dla osoby która kradnie wszystko to pewnie żadna różnica.

Opublikowano

Beta-testy potrwają około miesiąc, więc zapraszam wszystkich do testowania o oceniania na forum gry ;)

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Aktualny wygląd:

 

38118492558093989419.jpg

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Od 1 maja ruszyliśmy ostro do pracy, zmieniamy GUI oraz optymalizujemy grę. W ciągu 2 dni można się spodziewać screenów z nowym GUI! 

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Witajcie!

 

Cały czas ciężko pracujemy, zwiększyliśmy obraz gry do maximum! Od teraz gra jest na całe okno przeglądarki z możliwością gry na Full Screen. 

Dodaliśmy również D&D który umożliwi graczom ułożenie sobie w dowolny sposób okien interfejsu.

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia nowego GUI:

 

 

21510782050765034704.jpg

 

94246660566954436548.jpg

Oraz przesuwanie okien interfejsu:

82251781949751050820.jpg

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

przycisk zaloguj zachodzi na szybką rejestrację/jest zbyt blisko

 

Swoją drogą, czy nie łatwiej dla graczy byłoby logować się za pomocą swojego emaila? Przydałoby się pole powtórzenia hasła.

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Na pierwszy rzut oka: SUPER!!!! Polecam! 10/10.

Nie wiem jak się w to gra ale powiem że już mi się podoba! :)

Dziekujemy za miłe słowa.

 

Ps: caly czas sie staramy i pracujemy na gra.

 

//edit : przyciski sprawdze jutro bo na roznych przegladarkach moze byc to roznie interpretowane.

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

przycisk zaloguj zachodzi na szybką rejestrację/jest zbyt blisko

 

Swoją drogą, czy nie łatwiej dla graczy byłoby logować się za pomocą swojego emaila? Przydałoby się pole powtórzenia hasła.

 

Przycisk zaloguj poprawi się jutro.

 

Co do logowania za pomocą e-mail to tez dobry pomysł. Z samego rana go dodam.

 

A co chodzi z powtórzeniemi hasła?

bannerMPC.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...