Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Fantasy World - Graficzna Gra MMORPG


Salur

Pytanie

Opublikowano

                                                                       logo.png

 

Projekt  gry MMORPG 2D

 

 

Gra tworzona jest w oparciu o technolognie takie jak: PHP, AJAX, Javascript oraz JQUERY.

Wykorzystujemy kilka bibliotek Javascript a większość funkcji gry napisana jest przez nas. Za silnik odpowiada język PHP,

natomiast za stronę klienta gry w przeglądarce Javascript.



 

  • System Sterowania - posiadamy w pełni działający system poruszania się strzałkami, myszką oraz klawiszami WSAD (tylko, gdy gracz posiada wyłączony czat). Wszystkie te systemy działają integralnie względem siebie. Chodza również bardzo płynnie.

  • Interakcja z innymi graczami - w grze zaimplementowaliśmy kilka możliwości komunikowania się z innymi graczami. Najważniejszą z nich jest to, że widzimy ich dynamiczne na mapie, wraz z animacją ich ruchu. Możemy także handlować, rozmawiać na czacie lub prywatnie, a także zaprosić ich do walki.

 

  • System walki PvP, PvM - posiadamy rozbudowany system walk między graczem, a potworem oraz gracz vs gracz. Każdy potwór ma inne zdolności bojowe, a więc może używać czarów, jest szybszy niż inne, czy też może Cię zatruć! Ale.... Gracz również posiada mnóstwo opcji, dzięki którym na odpowiednim poziomie i z odpowiednimi statystykami może wygrać z każdym przeciwnikiem!

 

  • Opcje gracza - każdy gracz wyposażony jest w menu na dole ekranu gry. Może tam wyświetlić w każdym momencie opcje klanowe, rozpoczęte misje, czy też swój ekwipunek i statystyki. Zakładki te są ciągle rozwijane, aby były jak najbardziej intuicyjne i odpowiednio ułożone.

 

  • Rozbudowa systemów - ciągle rozbudowujemy systemy, które znajdują się w grze. Posiadamy już rozmowy, handel oraz system aukcji z danym NPC. Rozbudujemy także system questów, który nie będzie polegał tylko na otworzeniu skrzynki, ale także na czymś bardziej złożonym, co napewno zaciekawi najbardziej wymagających graczy.

 

  • Interfejs gracza - Dzięki rozbudowanemu systemowi interfejsu, gracz może dostosować interfejs gry i wszystkie okna do swoich potrzeb. Wszystkie zakładki interfejsu są w pełni ruchome i zapisują się po wyjściu z gry.

 

  • System klanów - Gracz ma możliwość dołączenia do klanu, przez co staje się potężniejszy. Jako rodzina klanowa może walczyć oraz zdobywać cenne doświadczenie i jeszcze większą radość z rozrywki.

 

  • Duża ilość rozrywki - Dużo wspaniałych lokacji oraz ciekawych questów. Rozwinięty system umiejętności oraz osiągnięć i wiele wiele więcej.

 

 

 

Nie będzie już więcej beta-testów. Niedługo startuje oficjalna wersja gry.

Gorąco zapraszamy na nasze forum w celu dyskusji na temat gry.

 

 

 

 

Przydatne linki:

http://fantasy-world.pl/
http://fantasy-world.pl/?page=forum

SCREENY:

 

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

 

 

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

powtarzanie hasła jest zabezpieczeniem na wypadek, jeśli wpiszesz źle hasło. Dziś mam nadzieję pograć troszkę, opiszę tu i na swoim blogu pierwsze wrażenia, jeśli nie masz nic przeciwko :)

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

powtarzanie hasła jest zabezpieczeniem na wypadek, jeśli wpiszesz źle hasło. Dziś mam nadzieję pograć troszkę, opiszę tu i na swoim blogu pierwsze wrażenia, jeśli nie masz nic przeciwko :)

 

Na jakiś tydzien - dwa gra jest chwilowo wyłączona. Muszę dokończyć to co zostało do zrobienia i gra bedzie w 100% grywalna :)

 

Co do Twoich sugestii. mailem można się już logować, no i dodałem powtarzanie hasła. Faktycznie lepiej z tym :D, bo mozna sie pomylic wpisujac hasło.

bannerMPC.png

Opublikowano

Szkoda, że o braku możliwości zalogowania się nie informujesz na stronie gry. Dziś chciałem sobie sprawdzić co i jak a tu ZONK!

 

Jak będzie już możliwość wejścia, daj znać, chętnie wejdę i powytykam Ci błędy, a może dam nawet jakieś sensowne sugestie :)

 

W dziale support masz coś takiego "wyślij wiadomość OFFLINE" - o co z tym chodzi, czemu offline? Usługa jest offline, czy może ja jestem offline? T_T

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

Szkoda, że o braku możliwości zalogowania się nie informujesz na stronie gry. Dziś chciałem sobie sprawdzić co i jak a tu ZONK!

 

Jak będzie już możliwość wejścia, daj znać, chętnie wejdę i powytykam Ci błędy, a może dam nawet jakieś sensowne sugestie :)

 

W dziale support masz coś takiego "wyślij wiadomość OFFLINE" - o co z tym chodzi, czemu offline? Usługa jest offline, czy może ja jestem offline? T_T

 

Z wiadomością offline, chodzi o to że, przesyłasz nam komunikat nie będąc zalogowanym na konto. Po zalogowaniu jest już trochę inny panel kontaktowy, w którym mozesz do nas pisać.

bannerMPC.png

Opublikowano

Szkoda że nie ma bety :-/ Mam nadzieję że się uda wydać grę officjalnie

Nie da się wydać gry oficjalnie bez żadnych struktur organizacyjnych.

gamedevmania.com

Opublikowano

Szkoda że nie ma bety :-/ Mam nadzieję że się uda wydać grę officjalnie

 

Powiem tak. Myślałem, że zdąże ze wszystkim, ale nieoczekiwanie mój inny projekt zaczął się bardzo szybko rozwijać i musiałem przestać pracować nad fantasy-world. Teraz przez miesiąc bede miec troche mniej czasu, ale mowie - nie bedzie wiecej bety, teraz gdy ustale date gra wystartuje w 100%, moge rowniez powiedziec ze mamy nowego mappera :) Takze beta, betą sie nie odbyła, ale gra wystartuje bez tego juz ;d

bannerMPC.png

Opublikowano

Długo jeszcze trzeba będzie czekać? :/

 

Planowałem teraz zrobić betę i odpalić w we wrześniu. Jednak bety nie będzie a odpalenie będzie prawdopodobnie końcem października oficjalnie.

bannerMPC.png

Opublikowano

przydałby się się sensowny system do raportowania bugów. Coś, to pozwoli wam ściągnąć screena+log+info od usera, a następnie pozwoli wam sensownie tym zarządzać, ustalać priorytety itp. Nadziałem się na kilka błędów, jednak wyrzucanie wszystkiego na forum nie wydaje się dobrym pomysłem z powodu zarządzania oraz PR.

 

Ps ciągle czekam na obiecane odpowiedzi :)

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

przydałby się się sensowny system do raportowania bugów. Coś, to pozwoli wam ściągnąć screena+log+info od usera, a następnie pozwoli wam sensownie tym zarządzać, ustalać priorytety itp. Nadziałem się na kilka błędów, jednak wyrzucanie wszystkiego na forum nie wydaje się dobrym pomysłem z powodu zarządzania oraz PR.

 

Ps ciągle czekam na obiecane odpowiedzi :)

 

Ciekawa propozycja, tak myślę że można do tego dodać skrót klawiszowy, tylko nie mam pomysłu jaki :D

bannerMPC.png

Opublikowano

na potrzeby testu może być to przecież jakikolwiek klawisz, np T, lub klawisz umieszczony na UI grześ obok mapy, Equip itp.

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

To ni chodzi, że pójdziesz na godzinę na stronę i popatrzysz i widzisz błąd jestem testerem gry od 2 miesięcy i znalazłem 40 błędów w zalej stronie startowej, więc pomyśl nie, że chce obrazić cię, ale żeby zostać testerem musisz dużo grać w gry i musisz umieć początki PHP, javascript, HTML, CSS, jquery, więc pomyśl maronem zamówiło zawodowych testerów pomyśl nad tym.

 

Opublikowano

To ni chodzi, że pójdziesz na godzinę na stronę i popatrzysz i widzisz błąd jestem testerem gry od 2 miesięcy i znalazłem 40 błędów w zalej stronie startowej, więc pomyśl nie, że chce obrazić cię, ale żeby zostać testerem musisz dużo grać w gry i musisz umieć początki PHP, javascript, HTML, CSS, jquery, więc pomyśl maronem zamówiło zawodowych testerów pomyśl nad tym.

 

 

Skoro jesteś taki niby obeznany to zademonstruj swoją wiedzę a co do tego , musisz dużo grać w gry '' ŻE CO KUR#$@#%!$@# Pierwszy raz słyszałbym o osobie która nie grała chociażby w słynnego Assassin's Creed'a a te ,, początki '' co wymieniłeś to 2 dni najwyżej nauki i nic więcej -_-

Opublikowano

A to na jakims vps'ie siedzi czy na hostingu?

VPS

Pomyśl logicznie na hostingu możesz co najmniej stronę ale nie serwer...

Opublikowano

@damian1920

Serwer jest w pehapie to równie dobrze może na hostingu chodzić (o ile nie używa niestandardowych rozszerzeń). Pomyśl logicznie :P

Chcesz precyzyjnej i zrozumiałej odpowiedzi? - Zadaj precyzyjne i zrozumiałe pytanie. Nie przyjmuję zleceń.
Nie odpowiadam na priv na pytania, które można zadać na forum. Chcesz mojej pomocy - oznacz mnie w poście =>  @"Hans Kloss PL" 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...