Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Fantasy World - Graficzna Gra MMORPG


Salur

Pytanie

Opublikowano

                                                                       logo.png

 

Projekt  gry MMORPG 2D

 

 

Gra tworzona jest w oparciu o technolognie takie jak: PHP, AJAX, Javascript oraz JQUERY.

Wykorzystujemy kilka bibliotek Javascript a większość funkcji gry napisana jest przez nas. Za silnik odpowiada język PHP,

natomiast za stronę klienta gry w przeglądarce Javascript.



 

  • System Sterowania - posiadamy w pełni działający system poruszania się strzałkami, myszką oraz klawiszami WSAD (tylko, gdy gracz posiada wyłączony czat). Wszystkie te systemy działają integralnie względem siebie. Chodza również bardzo płynnie.

  • Interakcja z innymi graczami - w grze zaimplementowaliśmy kilka możliwości komunikowania się z innymi graczami. Najważniejszą z nich jest to, że widzimy ich dynamiczne na mapie, wraz z animacją ich ruchu. Możemy także handlować, rozmawiać na czacie lub prywatnie, a także zaprosić ich do walki.

 

  • System walki PvP, PvM - posiadamy rozbudowany system walk między graczem, a potworem oraz gracz vs gracz. Każdy potwór ma inne zdolności bojowe, a więc może używać czarów, jest szybszy niż inne, czy też może Cię zatruć! Ale.... Gracz również posiada mnóstwo opcji, dzięki którym na odpowiednim poziomie i z odpowiednimi statystykami może wygrać z każdym przeciwnikiem!

 

  • Opcje gracza - każdy gracz wyposażony jest w menu na dole ekranu gry. Może tam wyświetlić w każdym momencie opcje klanowe, rozpoczęte misje, czy też swój ekwipunek i statystyki. Zakładki te są ciągle rozwijane, aby były jak najbardziej intuicyjne i odpowiednio ułożone.

 

  • Rozbudowa systemów - ciągle rozbudowujemy systemy, które znajdują się w grze. Posiadamy już rozmowy, handel oraz system aukcji z danym NPC. Rozbudujemy także system questów, który nie będzie polegał tylko na otworzeniu skrzynki, ale także na czymś bardziej złożonym, co napewno zaciekawi najbardziej wymagających graczy.

 

  • Interfejs gracza - Dzięki rozbudowanemu systemowi interfejsu, gracz może dostosować interfejs gry i wszystkie okna do swoich potrzeb. Wszystkie zakładki interfejsu są w pełni ruchome i zapisują się po wyjściu z gry.

 

  • System klanów - Gracz ma możliwość dołączenia do klanu, przez co staje się potężniejszy. Jako rodzina klanowa może walczyć oraz zdobywać cenne doświadczenie i jeszcze większą radość z rozrywki.

 

  • Duża ilość rozrywki - Dużo wspaniałych lokacji oraz ciekawych questów. Rozwinięty system umiejętności oraz osiągnięć i wiele wiele więcej.

 

 

 

Nie będzie już więcej beta-testów. Niedługo startuje oficjalna wersja gry.

Gorąco zapraszamy na nasze forum w celu dyskusji na temat gry.

 

 

 

 

Przydatne linki:

http://fantasy-world.pl/
http://fantasy-world.pl/?page=forum

SCREENY:

 

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

 

 

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Gra wyglada naprawde ciekawie, ale nurtuje mnie jedno pytanie: w jaki sposob chcecie sie wybic z ta gra? Czy jakos znaczaco sie rozni od gier typu Margonem czy MFO3? Co jest w niej takiego niepowtarzalnego, by grac akurat w nia?

Zapraszam na naszą stronę | www.nixtim.esy.es

Opublikowano

Diero, dzięki za opinię :) Po pierwsze: stawiamy na komunikację z samymi graczami, słuchamy ich sugestii, staramy wprowadzać to co dla nich będzie dobre, chcemy, aby ta gra była dla nich.

Po drugie: stawiamy na wysoką integrację między graczami, handel towarami ze zwierząt, monstrów będzie cenniejszy niż się wydaje.

Po trzecie: dość dokładna eksploracja, tajemnice, komnaty, ukryte skrzynie, skarby i zagadki do rozwiązania.

Po czwarte: content dodatkowy jak crafting, zbieractwo i rozwijanie się w inne sposoby

Po piąte: stary klimat, który już nie znajdziesz w tamtych produkcjach.

Po szóste: wyrozumiałe i dojrzałe community :)

 

EDIT: raczej u nas znajdziesz starszych graczy margonem i MFO3 bo widze ze coraz wiecej takich osob pisze, ze gry im sie przejadły

Opublikowano

O taka odpowiedz mi chodzilo ;)

Jak chcecie zdobyc graczy to lepiej nie idzcie w kierunku Margonem, bo to powoli robi sie pay2win, albo nerd2win. Taka tylko sugestia :)

 

A poruszanie sie po mapie i cala interakcja jest zrobiona w canvasie rozumiem? Jak tak to korzystacie z jakiegos silnika, czy sami napisaliscie kod?

Zapraszam na naszą stronę | www.nixtim.esy.es

Opublikowano

Programista nie chce rozpisywać się na ten temat, więc nie zdradzam :) Kod jest zmodyfikowany po naszej myśli i dostosowany do naszych potrzeb :)

Nie zamierzamy P2W, sam jestem przeciwnikiem jako zwykły gracz, więc raczej tego nigdy  nie będzie.

Opublikowano

A poruszanie sie po mapie i cala interakcja jest zrobiona w canvasie rozumiem? Jak tak to korzystacie z jakiegos silnika, czy sami napisaliscie kod?

Wejdź w źródło strony i przekonaj się jak marnie jest to napisane. ;)

 

gamedevmania.com

Opublikowano

Wejdź w źródło strony i przekonaj się jak marnie jest to napisane. ;)

 

 

Copy paste z jakiegoś silnika czy wysilili się i sami napisali?

Opublikowano

 

Wejdź w źródło strony i przekonaj się jak marnie jest to napisane. ;)

 

Copy paste z jakiegoś silnika czy wysilili się i sami napisali?

Nie zawsze warto pisac cos od zera. Po to sa w koncu silniki

Zapraszam na naszą stronę | www.nixtim.esy.es

Opublikowano

Na szczęście znam dobre sposoby na Polskie hejty, więc raczej nas nie zdemotywujecie :)

Jak pisałem wszystko jest dostosowane do naszych standardów i wszelkich potrzebnych systemów.

 

Jeśli silnik jest dobry i ma większość funkcji to lepiej go zmodyfikować i oszczędzić tone kodu.

Opublikowano

Nie traktowal bym tego jako demotywacje, a raczej szczera ocene. Chyba po to ta swoja gre tu umiesciliscie.

Zapraszam na naszą stronę | www.nixtim.esy.es

Opublikowano

Kiepski kod i mało oryginalny pomysł, ale wszystko jest dostosowane do waszych standardów. Tak jak forum, na którym się ogłaszacie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...