Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Fantasy World - Graficzna Gra MMORPG


Salur

Pytanie

Opublikowano

                                                                       logo.png

 

Projekt  gry MMORPG 2D

 

 

Gra tworzona jest w oparciu o technolognie takie jak: PHP, AJAX, Javascript oraz JQUERY.

Wykorzystujemy kilka bibliotek Javascript a większość funkcji gry napisana jest przez nas. Za silnik odpowiada język PHP,

natomiast za stronę klienta gry w przeglądarce Javascript.



 

  • System Sterowania - posiadamy w pełni działający system poruszania się strzałkami, myszką oraz klawiszami WSAD (tylko, gdy gracz posiada wyłączony czat). Wszystkie te systemy działają integralnie względem siebie. Chodza również bardzo płynnie.

  • Interakcja z innymi graczami - w grze zaimplementowaliśmy kilka możliwości komunikowania się z innymi graczami. Najważniejszą z nich jest to, że widzimy ich dynamiczne na mapie, wraz z animacją ich ruchu. Możemy także handlować, rozmawiać na czacie lub prywatnie, a także zaprosić ich do walki.

 

  • System walki PvP, PvM - posiadamy rozbudowany system walk między graczem, a potworem oraz gracz vs gracz. Każdy potwór ma inne zdolności bojowe, a więc może używać czarów, jest szybszy niż inne, czy też może Cię zatruć! Ale.... Gracz również posiada mnóstwo opcji, dzięki którym na odpowiednim poziomie i z odpowiednimi statystykami może wygrać z każdym przeciwnikiem!

 

  • Opcje gracza - każdy gracz wyposażony jest w menu na dole ekranu gry. Może tam wyświetlić w każdym momencie opcje klanowe, rozpoczęte misje, czy też swój ekwipunek i statystyki. Zakładki te są ciągle rozwijane, aby były jak najbardziej intuicyjne i odpowiednio ułożone.

 

  • Rozbudowa systemów - ciągle rozbudowujemy systemy, które znajdują się w grze. Posiadamy już rozmowy, handel oraz system aukcji z danym NPC. Rozbudujemy także system questów, który nie będzie polegał tylko na otworzeniu skrzynki, ale także na czymś bardziej złożonym, co napewno zaciekawi najbardziej wymagających graczy.

 

  • Interfejs gracza - Dzięki rozbudowanemu systemowi interfejsu, gracz może dostosować interfejs gry i wszystkie okna do swoich potrzeb. Wszystkie zakładki interfejsu są w pełni ruchome i zapisują się po wyjściu z gry.

 

  • System klanów - Gracz ma możliwość dołączenia do klanu, przez co staje się potężniejszy. Jako rodzina klanowa może walczyć oraz zdobywać cenne doświadczenie i jeszcze większą radość z rozrywki.

 

  • Duża ilość rozrywki - Dużo wspaniałych lokacji oraz ciekawych questów. Rozwinięty system umiejętności oraz osiągnięć i wiele wiele więcej.

 

 

 

Nie będzie już więcej beta-testów. Niedługo startuje oficjalna wersja gry.

Gorąco zapraszamy na nasze forum w celu dyskusji na temat gry.

 

 

 

 

Przydatne linki:

http://fantasy-world.pl/
http://fantasy-world.pl/?page=forum

SCREENY:

 

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

 

 

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gra bardzo fajna, tylko gdzieniegdzie można znaleźć błędy językowe, np. na początku, jak gadasz z Maurycym:

"Postanowiłem wziąć Cię do swojego domu abyś mógł‚ tutaj wypocząć, nasi medycy się tobą zajęli i wyglądasz już o wiele lepiej niż na początku."

Przed "tutaj" to tak ni z gruchy ni z pietruchy ten przecinek ;_;.

 

Ale projekt bardzo zacny.

jw19e8.png

Opublikowano

Gra bardzo fajna, tylko gdzieniegdzie można znaleźć błędy językowe, np. na początku, jak gadasz z Maurycym:

"Postanowiłem wziąć Cię do swojego domu abyś mógł‚ tutaj wypocząć, nasi medycy się tobą zajęli i wyglądasz już o wiele lepiej niż na początku."

Przed "tutaj" to tak ni z gruchy ni z pietruchy ten przecinek ;_;.

 

Ale projekt bardzo zacny.

 

Wiem, że błędy językowe będą na 100%. Dlatego są też testy, które pomagają je znaleźć. Jednakże gra się rozwija i cały czas poprawione są takie "byki".

bannerMPC.png

Opublikowano

 

Sprawdziłem i...

 

Ogólnie grafika bardzo ładna.

 

A co do rzeczy bardziej systemowych...

 

Nie można się obracać postacią. Co mam na myśli? Np. chcemy iść do góry i klikamy strzałkę w górę, ale tam stoi ściana, w którą oczywiście wejść nie możemy - logiczne. Problem w tym, że nasza postać nie obraca się w kierunku tej ściany. Osobiście (mój pogląd) uważam, że lepiej by było abyśmy się chociaż obrócili.

 

Już na początku gry spotyka nas pewne niedopatrzenie w dialogu: gdzieś tam stoi "moe" zamiast "może". Niby mały błąd, ale jest.

 

Kolejną sprawą jest to, że nie ma żadnej możliwości usunięcia konta ani zmiany e-maila. Jest to dość duży minus, według mnie.

 

W dodatku coś co mnie osobiście rozczarowało - zmieniło mi nick z IAmBoskiM na Iamboskim. Dla mnie jest to dość irytujące, raczej logiczne z jakich powodów.

 

Zmiane nicku poprawiłem, myślałem, że ludzie tego nie lubią  :D

 

Niedopatrzenia w dialogach mogą się zdarzyć, gdyż jest to serwer testowy.

 

Co do zmiany emailu i usunięcia konta, dodam te opcje w tym tygodniu.

 

Co do obracania to już to dodałem, dodatkowo dodam CTRL+Strzałka obraca w danym kierunku

 

A tutaj nowy szablon strony, jak oceniacie?

 

new_layout.png

 

Heh, fajnie że zmieniliście to z tym nickiem.

 

Tylko problem. Albo tego jeszcze nie odkryłem, albo nie da się usuwać postaci. Mam zaledwie 2 lvl, więc sobie pomyślałem usunąć postać, aby mieć normalny nick, no ale się nie da :(. A co jak co no ale usuwanie konta dla zmienienia nicku to troszkę przesada xD.

 

Sprawdziłem i...

 

Ogólnie grafika bardzo ładna.

 

A co do rzeczy bardziej systemowych...

 

Nie można się obracać postacią. Co mam na myśli? Np. chcemy iść do góry i klikamy strzałkę w górę, ale tam stoi ściana, w którą oczywiście wejść nie możemy - logiczne. Problem w tym, że nasza postać nie obraca się w kierunku tej ściany. Osobiście (mój pogląd) uważam, że lepiej by było abyśmy się chociaż obrócili.

 

Już na początku gry spotyka nas pewne niedopatrzenie w dialogu: gdzieś tam stoi "moe" zamiast "może". Niby mały błąd, ale jest.

 

Kolejną sprawą jest to, że nie ma żadnej możliwości usunięcia konta ani zmiany e-maila. Jest to dość duży minus, według mnie.

 

W dodatku coś co mnie osobiście rozczarowało - zmieniło mi nick z IAmBoskiM na Iamboskim. Dla mnie jest to dość irytujące, raczej logiczne z jakich powodów.

 

Zmiane nicku poprawiłem, myślałem, że ludzie tego nie lubią  :D

 

Niedopatrzenia w dialogach mogą się zdarzyć, gdyż jest to serwer testowy.

 

Co do zmiany emailu i usunięcia konta, dodam te opcje w tym tygodniu.

 

Co do obracania to już to dodałem, dodatkowo dodam CTRL+Strzałka obraca w danym kierunku

 

A tutaj nowy szablon strony, jak oceniacie?

 

new_layout.png

 

Heh, fajnie że zmieniliście to z tym nickiem.

 

Tylko problem. Albo tego jeszcze nie odkryłem, albo nie da się usuwać postaci. Mam zaledwie 2 lvl, więc sobie pomyślałem usunąć postać, aby mieć normalny nick, no ale się nie da :(. A co jak co no ale usuwanie konta dla zmienienia nicku to troszkę przesada xD.

19.jpg

Opublikowano

Swietna giereczka będzie bardzo chętne zagram a wy tylko w php piszecie czy jakis framework? ;P

Opublikowano

Swietna giereczka będzie bardzo chętne zagram a wy tylko w php piszecie czy jakis framework? ;P

Dziwne pytanie. A jeśli korzystają z frameworka w PHP?

gamedevmania.com

Opublikowano

Swietna giereczka będzie bardzo chętne zagram a wy tylko w php piszecie czy jakis framework? ;P

 

Tak, sam PHP.

 

Temat: Dodana została możliwość ulepszania przedmiotów. Potrzebne są do tego surowce, które można wydobywać za pomocą narzędzi dostępnych w grze np. kliof.

 

blacksmith.png

bannerMPC.png

Opublikowano

gra całkiem niezła, ale brakuje dopracowań, na przykład: dochodzenie do wroga gdy braknie strzał.

 

Jeśli chodzi o dochodzenie, nie będzie czegoś takiego. Jednak zostanie dodana jakaś animacja, tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić żeby to dobrze wyglądało.

 

Obecnie skupiam się nad dodawaniem nowych zadań gry. Jak myślicie ile zadań powinno być na starcie w grze? 60-70?

Opublikowano

gra wyglada jak robiona w rpgmaker :D

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

 

gra wyglada jak robiona w rpgmaker :D

Bo ma pixelartową grafikę? o.O

 

Poprostu strasznie podobna jest do jego grafiki a mechanika podobna do pewnej gry przegladarkowej.

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

 

 

gra wyglada jak robiona w rpgmaker :D

Bo ma pixelartową grafikę? o.O

 

Poprostu strasznie podobna jest do jego grafiki a mechanika podobna do pewnej gry przegladarkowej.

 

Grafika jest podobna bo jest to pixel art, w wielu rpg'ach 2d jest stosowana :) A mechanika podobna bo nie da się wynaleźć koła 2 raz ;) Popatrz na gry typu MOBA, przecież wszystkie są kopią Lola :D

Opublikowano

Grafika nie jest podobna tylko identyczna. I nie dlatego, że to pixelart, ale dlatego, że została zerżnięta, tak samo jak to zrobiono w wielu rpgach 2d. Mechanika podobna bo autorowi nie chciało się wynaleźć czegoś nowego.

Opublikowano

No wygląd ciekawy twórca jak najbardziej idzie w dobrym kierunku,nie przestawaj może kiedyś zobacze Cię przy produkcji BF'a haha  :D 

banner1.gif

Opublikowano

Już jesteśmy na jak najlepszej drodze :) Ostatnio zasiliłem zespół jako nowy Mapmaker, więc na nowe mapy nie będziecie narzekać.

Mamy nadzieję, że nie napotkamy większych problemów, aby niedługo wypuścić grę :)

 

Zmiany tilsetów gry są już rozwijane a to pierwsze efekty:

 

- zmiana koloru trawy

 

- woda

 

-elementy łączące się ze zbiornikami wodnymi

post-1531111-0-77020900-1474207661.png

Opublikowano

Dodany obrazek

 

Projekt gry MMORPG 2D

 

Gra tworzona jest w oparciu o technolognie takie jak: PHP, AJAX, Javascript oraz JQUERY.

Wykorzystujemy kilka bibliotek Javascript a większość funkcji gry napisana jest przez nas. Za silnik odpowiada język PHP,

natomiast za stronę klienta gry w przeglądarce Javascript.

 

 

  • System Sterowania - posiadamy w pełni działający system poruszania się strzałkami, myszką oraz klawiszami WSAD (tylko, gdy gracz posiada wyłączony czat). Wszystkie te systemy działają integralnie względem siebie. Chodza również bardzo płynnie.
  • Interakcja z innymi graczami - w grze zaimplementowaliśmy kilka możliwości komunikowania się z innymi graczami. Najważniejszą z nich jest to, że widzimy ich dynamiczne na mapie, wraz z animacją ich ruchu. Możemy także handlować, rozmawiać na czacie lub prywatnie, a także zaprosić ich do walki.
  • System walki PvP, PvM - posiadamy rozbudowany system walk między graczem, a potworem oraz gracz vs gracz. Każdy potwór ma inne zdolności bojowe, a więc może używać czarów, jest szybszy niż inne, czy też może Cię zatruć! Ale.... Gracz również posiada mnóstwo opcji, dzięki którym na odpowiednim poziomie i z odpowiednimi statystykami może wygrać z każdym przeciwnikiem!
  • Opcje gracza - każdy gracz wyposażony jest w menu na dole ekranu gry. Może tam wyświetlić w każdym momencie opcje klanowe, rozpoczęte misje, czy też swój ekwipunek i statystyki. Zakładki te są ciągle rozwijane, aby były jak najbardziej intuicyjne i odpowiednio ułożone.
  • Rozbudowa systemów - ciągle rozbudowujemy systemy, które znajdują się w grze. Posiadamy już rozmowy, handel oraz system aukcji z danym NPC. Rozbudujemy także system questów, który nie będzie polegał tylko na otworzeniu skrzynki, ale także na czymś bardziej złożonym, co napewno zaciekawi najbardziej wymagających graczy.
  • Interfejs gracza - Dzięki rozbudowanemu systemowi interfejsu, gracz może dostosować interfejs gry i wszystkie okna do swoich potrzeb. Wszystkie zakładki interfejsu są w pełni ruchome i zapisują się po wyjściu z gry.
  • System klanów - Gracz ma możliwość dołączenia do klanu, przez co staje się potężniejszy. Jako rodzina klanowa może walczyć oraz zdobywać cenne doświadczenie i jeszcze większą radość z rozrywki.
  • Duża ilość rozrywki - Dużo wspaniałych lokacji oraz ciekawych questów. Rozwinięty system umiejętności oraz osiągnięć i wiele wiele więcej.

 

 

Nie będzie już więcej beta-testów. Niedługo startuje oficjalna wersja gry.

Gorąco zapraszamy na nasze forum w celu dyskusji na temat gry.

 

 

 

Przydatne linki:

http://fantasy-world.pl/
http://fantasy-world.pl/?page=forum
SCREENY:

 

 

 

Dodany obrazekDodany obrazekDodany obrazekDodany obrazek

 

 

 

 

Jest możliwość dojścia do ekipy gry?

 

Wysłane z mojego Viva_i7G przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Zależy w czym jesteś dobry, pisanie questów, tworzenie grafik, itemów, outfitów czy ogólnie organizacją :) Określ się jeśli można.

Na obecną chwilę najbardziej potrzebujemy osoby od pisania zadań, dialogów, questów.

Opublikowano

Niestety temat należy już do nieaktualnego członka zespołu i nie mamy możliwości edytowania.

 

EDIT: Kilka map, które uległy zmianie:

 

 

 

1tzbqYL.png

 

wGCqSTe.png

 

a7Gqb24.png

 

 

Opublikowano

OFICJALNA DATA STARTU:

 

Pierwszy serwer otworzymy dnia 10 listopada dla normalnych graczy, odbędzie się to w godzinach wieczornych.

 

                  QtpNIbt.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...