Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Acta Sopa i PIPA wasze opinie/co nam grozi?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 698
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Kurwa, to są takie tępaki, że nie rozumieją, że wszystko upadnie..

Jak wprowadzą to całe ACTA, to upadnie allegro - nie pobiera podatku..

Upadną hosting itd. - bo nie mają legalnych plików.

Wiele ludzi, którzy zajmują się handlem internetowym, lub świadczą usługi zdechną z głodu, bo nie bd mieli co jeść.

Nawet utalentowani technicy, czy questerzy do prywatnych serwerów gier nie bd mogli kształcić swoich możliwości, bo to "nielegalne"

Nawet jak ktoś pobierze głupi mp3, to dostawca da ip i dane do rządu i chłopak/dziewczyna ma zmarnowane życie..

To jest po prostu żałosne i na dłuższą mete (podobnie jak stan wojenny) nie ma większych szans..

Jednak nasz rząd to nie są już Polacy... To jebane sprzedawczyki, którzy tylko potrafią dużo i ładnie gadać w telewizji, a tak naprawdę liżą dupę Uni i USA..

Nie wiem, co za debil głosował na PO, czy PiS, bo oni wszyscy działają na szkodę narodu..

Tyle od mnie

 

jedna mądra odp. w tym temacie.. popieram cię... te całe ACTA/PIPA/SOAP i hu* co jeszcze .. są przyje**** i tylko ,,pogarszają życie innym ludziom''

 

kur** kto głosował na tego b.komorowskiego!? ja na brata kaczyńskiego... już zaczynam robić dissa na komorowskiego z kolegam :) niedługo na MPC wstawie bo na yt jak wstawie to się popłacze i nie wiem czy policja do mnie zapuka..

//nieregulaminowa sygnatura

Opublikowano

Kurwa mać ta wojna internetowa już się rozpoczęła a konkretniej 26.01.... Tylko po chuj oni to robią jak oni nawet nie zapytali się polaków ????

35353.png

 

11669.gif

 

35497.jpg

 

6289.png

Opublikowano

Dobrze, ale ogolnie SOPA nas mniej obchodzi, w Eropie jest ACTA , a maja to kurestwo w TOKIO podpisac 26 wiec o co kaman, boja sie ze ich zabija za to dlatego na 2 koncu azji podpisuja?

Opublikowano

Diss na Komorowskiego ...co się z Wami ludzie dzieje ,że takie głupoty wymyślacie ...

Głosowałeś na Kaczyńskiego? Myślisz ,że to by coś zmieniło? Jak by się dopchał do fotela prezydenta to by była wojna z ruskimi już za Smoleńsk.

"Jednak nasz rząd to nie są już Polacy... To jebane sprzedawczyki" - jak byś się uczył historii to byś wiedział ,że tak jest już z 400 lat a Polacy umieją się ze sobą zgrać tylko jak jest wojna.

Zacznijcie myśleć a nie klnąć i spazmy robić jak małe dzieci...

Opublikowano

Wpiszcie sobie w google torrenty.org - niby wyszukuje, ale nie ma propozycji i to juz nie 1 taka strona, google sie chyba tez boi

Opublikowano

Diss na Komorowskiego ...co się z Wami ludzie dzieje ,że takie głupoty wymyślacie ...

Głosowałeś na Kaczyńskiego? Myślisz ,że to by coś zmieniło? Jak by się dopchał do fotela prezydenta to by była wojna z ruskimi już za Smoleńsk.

"Jednak nasz rząd to nie są już Polacy... To jebane sprzedawczyki" - jak byś się uczył historii to byś wiedział ,że tak jest już z 400 lat a Polacy umieją się ze sobą zgrać tylko jak jest wojna.

Zacznijcie myśleć a nie klnąć i spazmy robić jak małe dzieci...

 

Fakt tu masz racje jakby kaczyński by był prezydentem to by kurwa połowa polski by już nie żyła :/ A teraz kurwa żałuję że zagłosowałem na komorowskiego.... Ale zawsze można zajebać go ;)

35353.png

 

11669.gif

 

35497.jpg

 

6289.png

Opublikowano

[/left][/size][/font]

Nie , nie narusza . Przy umowie spisywanej podczas zakupienia łącza internetowego podpisujesz właśnie takie o to ustawy , nie wiem dlaczego w ogóle o tym informują . Pozatym to nie jest tak jak większość dzieci myśli . To nie będzie monitorowac WSZYSTKIEGO , Twoich porno , Twoich zdjęć , Twojego GG. NIE ! To będzie kontrolować TYLKO I WYŁĄCZNIE nielegalne oprogramowania i nielegalne strony . ONI NIE ZAMKNĄ xxx , więc prawiczki mogą dalej cieszyć się z bycia prawiczkami .

 

 

 

 

Większość ludzi sprzeciwiających się ACTA i SOPA to są wypierdki PONIŻEJ 18 roku życia , a to , że powiedzą rodzicom "Mamo/Tato nie głosuj na Bronka bo on mi zablokował pirackie gry i teraz muszę spędzać czas na nauce zamiast grać w FiFe 3015 na Cracku od Skidrowa (FOCH)"

 

Ludzie dorośli - ( 20 ++ ) Na pewno nie wezmą tego tak do siebie ...

 

 

 

 

 

 

Oh ! Tak ! HURA ! Pierw naucz się pisać imię Twojego boga , dopiero później go pisz . Polecam sobie przeczytać mój post 2 razy , albo 2x tyle ile wynosi Twój wiek , może coś dotrze .

 

 

"Oh Anonymousie drogi

 

Przyjdź pomoc Twoja

 

Jako iż chcemy ściągać piraty

 

I nie wachaj nas na pokuszenie ACTY

 

Ale daj nam dużo seedów

 

Jako iż my też seedujemy

 

Internet ."

 

 

W Szwecji czy gdzieś istnieje religia dotycząca piratów itd , może do niej dołączycie ;) ?

 

 

Powiedz Ci tylko że jesteś pierdolonym cwelem i idiotą po raz jemu chodziło o Anonymouse,org gdzie można wchodzić przez proxy, a nie o Anonymous - grupe tajnych hakerów.

 

Jesteś tak żałosny że nie wiem jak to opisać, skoro chcesz mieć przejebane w internecie i dalej myślisz że ACTA to tylko działanie z piractwem, a nie na przykładzie moim sprawdzanie moich rozmów w wypadku na przykład piasnia o BACE to się grubo mylisz kretynie.

 

Skoro Ci to nie przeszkadza to idź kurwa się tam zapisz i wypierdalaj stąd.

 

Tyle mam do Ciebie na dzień dzisiejszy do powiedzenia bezmózgu/

Opublikowano

Rozmowa: Katarzyna Szymielewicz, Fundacja Panoptykon

Dlaczego Fundacja Panoptykon tak bardzo obawia się porozumienia dotyczącego walki z naruszaniem własności intelektualnej – ACTA? Walczycie państwo o prawo do piractwa?

Katarzyna Szymielewicz: Walczymy z wypaczeniem w prawie, które wyżej stawia interes komercyjny niż takie wartości jak dostęp do informacji czy wolność słowa.

Czyli nie chodzi o piractwo?

Nigdy nic takiego nie mówiliśmy. Chodzi o to, że walka ze zjawiskiem społecznie szkodliwym nie może być toczona wszelkimi możliwymi środkami. A ACTA to wytoczenie wielkiego działa na komara i, niestety, to działo rozwala po drodze wiele fundamentalnych wartości.

Na przykład jakich?

Samo ACTA to problem dostępu do dóbr, problem rozliczeń i nowych modeli biznesowych w dobie Internetu. To wszystko da się rozwiązać na poziomie debaty nad pieniędzmi. A my mówimy o konsekwencjach, o naruszeniu praw i podstawowych wolności. To powinny być inne rozmowy.

To dlaczego porozumienie ACTA miałoby być groźne?

Prywatne firmy będą mogły dogadywać się z innymi firmami, np. by uzyskać nasze dane i wyciągnąć potem wobec nas konsekwencje!! (mam nadzieje , że MPC nas nie wyda ;d;/. Z tym że ACTA kładzie nacisk na wspieranie prywatnej egzekucji z pominięciem – co ważne – sądów i policji.

Czyli?

Jeżeli podejrzewam, że ktoś mi coś ukradł, to idę na policję. Policja to bada, więc podlega to pewnej regulacji prawnej, a następnie sprawa trafia do sądu. Niezawisły sąd orzeka, czy ktoś rzeczywiście coś mi ukradł.

ACTA chyba tego nie wyklucza?

Ale wprowadza różne nieuprawnione środki zabezpieczające. Przed wyrokiem sądu prywatna firma może nas odciąć od konkretnej usługi pod jakimkolwiek nieudowodnionym pretekstem. Dopiero potem możemy dochodzić swoich praw.

Czyli to jest taki "areszt", który może zostać odwołany?

Jeśli ktoś jest, powiedzmy, blogerem politycznym, a oskarżenie wobec niego o plagiat pada np. tuż przed wyborami, to w tej sytuacji prywatna firma może zamknąć mu skutecznie usta. Poza tym wiemy, jak działają polskie sądy. Komu będzie się chciało latami dochodzić swoich praw przeciwko olbrzymim firmom?

Fundacja Panoptykon zajmuje się ochroną podstawowych wolności wobec zagrożeń związanych z rozwojem współczesnych technik nadzoru nad społeczeństwem.

 

 

;/

 

Wygląda na to, że polska Wikipedia będzie miała okazję zaczernić swoje strony. Decyzja została podjęta: 26 stycznia Polska podpisze Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA), otoczone kontrowersjami międzynarodowe porozumienie mające na celu tępienie piractwa i podrabiania towarów. Informacje o terminie podpisania porozumienia pochodzą z Twittera polskiego oddziału Internet Society.

ACTA nie ma dobrej opinii wśród analityków. Dokument ten oskarżany jest o narzucanie amerykańskiego sposobu myślenia o własności intelektualnej i nierzadko uważa się go za szkodliwy dla innowacji w krajach Starego Kontynentu. Do tego dochodzi kontrowersyjny sposób przygotowywania tekstu porozumienia — wszystkie posiedzenia odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a po ukończeniu dokumentu w 2010 roku był on prezentowany jako coś korzystnego dla gospodarki i prawa autorskiego, co trzeba po prostu szybko podpisać. Porozumienie ma mieć wpływ nie tylko na piractwo w Internecie, ale również na szeroko pojęty postęp technologiczny, a nawet obrót lekami.

ACTA chroni własność intelektualną w sposób agresywny i szkodliwy dla osób trzecich. W akcie często pada słowo „przemysł”, ale o prawach obywateli już się tak dużo nie mówi. Definicja komercyjnej skali naruszenia własności intelektualnej w ACTA jest szersza, niż w obecnym prawie, i według niektórych może doprowadzić do uznania dziennikarzy za przestępców. Innowacje mogą być ryzykowne z punktu widzenia finansowego, a do tego ACTA może ponownie zbudować mury tam, gdzie już osiągnięto kompromis (Światowa Organizacja Handlu, Światowa Organizacja Własności Intelektualnej, porozumienie TRIPS i inne). Porozumienie może zaangażować dostawców Internetu w walkę z piractwem, co może zaowocować blokowaniem niektórych usług i monitorowaniem ruchu, a więc ograniczaniem komunikacji i naruszaniem prywatności abonentów.

Tymczasem, mimo licznych apeli organizacji pozarządowych (na przykład Internet Society i Panoptykon) ani polski rząd, ani Parlament Europejski nie wspominają nawet słowem o konsekwencjach podpisania porozumienia. Co więcej, Parlament UE nawet nie opublikował komentarza i swojej opinii o ACTA i mimo wpływu na rynek leków tekstu tego nie przeanalizowała komisja do spraw opieki zdrowotnej w UE. Mimo tego już za tydzień akt, o którym tak mało wiedzą zwykli obywatele, zostanie podpisany. Prawdopodobnie nie dowiemy się też dlaczego.

Opublikowano

To się nie moze wydarzyć! A nawet jeśli to nie panikujmy. ACTA jest zagrożeniem ALE! Są miliony korporacji Anonymous itp... Będą strajki rozpierduchy na całym świecie. I ta ustawa zginie!

sygnature.png

Opublikowano

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

░░░...░...░░...░...░░░░

░░░.░░░.░░.░.░░░.░░░░░░

░░░...░...░░...░...░░░░

░░░.░░░.░░.░.░░░.░░░░░░

░░░.░░░.░░.░...░...░░░░

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

░░░.░░░.░...░...░...░░░

░░░..░..░.░░░.░░░.░.░░░

░░░.░.░.░...░.░.░...░░░

░░░.░░░.░.░░░.░.░.░.░░░

░░░.░░░.░...░...░.░.░░░

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.░.░...░.░░░...░...░..░

.░.░.░.░.░░░.░.░.░.░.░.

.░.░...░.░░░.░.░...░.░.

.░.░.░░░.░░░.░.░.░.░.░.

...░.░░░...░...░.░.░..░

........................................

 

 

Powiedz Ci tylko że jesteś pierdolonym cwelem i idiotą po raz jemu chodziło o Anonymouse,org gdzie można wchodzić przez proxy, a nie o Anonymous - grupe tajnych hakerów.

 

Jesteś tak żałosny że nie wiem jak to opisać, skoro chcesz mieć przejebane w internecie i dalej myślisz że ACTA to tylko działanie z piractwem, a nie na przykładzie moim sprawdzanie moich rozmów w wypadku na przykład piasnia o BACE to się grubo mylisz kretynie.

 

Skoro Ci to nie przeszkadza to idź kurwa się tam zapisz i wypierdalaj stąd.

 

Tyle mam do Ciebie na dzień dzisiejszy do powiedzenia bezmózgu/

Spokojnie takim czymś nic nie zrobisz...

 

Poza tym lepiej abyście zabezpieczyli się w ''Tor'' program zmieniający IP jest o wiele lepszy od bramek proxy.

Po za tym nie laguje połączenie sieciowego tak jak bramki proxy.

 

To się nie moze wydarzyć! A nawet jeśli to nie panikujmy. ACTA jest zagrożeniem ALE! Są miliony korporacji Anonymous itp... Będą strajki rozpierduchy na całym świecie. I ta ustawa zginie!

Do nas na końcu stycznia ma wejść SOPA nie ACTA :)

Uuu...

Nie spodziewaliście się że wrócę :D

Ale jednak jestem :)

Opublikowano

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

░░░...░...░░...░...░░░░

░░░.░░░.░░.░.░░░.░░░░░░

░░░...░...░░...░...░░░░

░░░.░░░.░░.░.░░░.░░░░░░

░░░.░░░.░░.░...░...░░░░

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

░░░.░░░.░...░...░...░░░

░░░..░..░.░░░.░░░.░.░░░

░░░.░.░.░...░.░.░...░░░

░░░.░░░.░.░░░.░.░.░.░░░

░░░.░░░.░...░...░.░.░░░

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

.░.░...░.░░░...░...░..░

.░.░.░.░.░░░.░.░.░.░.░.

.░.░...░.░░░.░.░...░.░.

.░.░.░░░.░░░.░.░.░.░.░.

...░.░░░...░...░.░.░..░

........................................

 

 

 

Spokojnie takim czymś nic nie zrobisz...

 

Poza tym lepiej abyście zabezpieczyli się w ''Tor'' program zmieniający IP jest o wiele lepszy od bramek proxy.

Po za tym nie laguje połączenie sieciowego tak jak bramki proxy.

 

 

Do nas na końcu stycznia ma wejść SOPA nie ACTA :)

 

SOPA a ACTA to jedno i to samo...

sygnature.png

Opublikowano

SOPA a ACTA to jedno i to samo...

ACTA to jest amerykańska wersja SOPA

Uuu...

Nie spodziewaliście się że wrócę :D

Ale jednak jestem :)

Opublikowano

Polish goverment officially approves ACTA and are proud of it ... such a bunch of dumbasses, idiots and anti-patriotical faggots!

 

Yy... znalazłem coś takiego. Tłumaczenie:

 

Polski rządoficjalniezatwierdziACTAisąz niego dumni...takichkilkadumbasses,idiotów ianty-patrioticalpedały!

 

Na youtube, ale kto by miał tak dokładne informacje ?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...