Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co nas czeka w następnych aktualizacjach


Juri.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Jak w AB w WT.

 

Oświeć nas jak to dokładnie wygląda, bo nie zamierzam ściągać tej gry, dla przetestowania bitew garażowych :)

 

- nie będzie możliwości płacenia bitcoinami za golda

- nie planuje się wprowadzenia ruskich oldschoolowych pojazdów; wolnych, opancerzonych tak jak: Matylda, KV-5, czy Valentyna

- to, czy załoga ma wyspecjalizowaną załogę czy nie (np. dowódca będący jednocześnie celowniczym – co w rzeczywistości wpływa na osiągi załogi) jest oddane w charakterystyce pojazdu

- jeśli kiedykolwiek powstanie wersja World of Tanks na systemy MacOS, Android czy *nix – będzie miała uproszczoną grafikę

- trwają pracę nad rebalansem scoutów: jest to jeden z priorytetowych celów balansowania, by uczynić LT ponownie rentownymi, bez schrzanienia innych klas

- wydaje się równie, iż zmian doczeka się także mechanizm kamuflażu drzew i krzewów

- problem lagów stał się dla Wargaming priorytetowy / No kurczę wreszcie!

- większe mapy? Większe mapy są testowane od jakiegoś czasu. Jest to skomplikowana robota polegająca na znalezieniu kompromisu pomiędzy wydajnością, a grywalnością. Jednakże nie ma na razie konkretnych wytycznych jeśli chodzi o wprowadzenie do gry większych map.

- co z bitwami 15-3, 15-4? Nie jest to potwierdzona statystycznie przypadłość, takie jest tylko złudzenie. (w sensie promil bitew)

- co do lagów? Chciałbym, żeby było to tak łatwe. Kiedy występują jakieś problemy z połączeniem, zawsze jest to coś skomplikowanego. Mogą to być problemu u waszego dostawcy łącza, mogą to być utracone pakiety podczas gry i wiele innych rzeczy. Każdy powód takich problemów może być trudny do usunięcia.

Obciążenie łączy znacznie się zwiększyło od 2011 i sytuacja obecnie jest zupełnie inna. Wydanie każdego patcha ruch powoduje ogromne obciążenie. Czasami trudno jest znaleźć prawdziwe źródło problemu.

- balans MM? Dla bitew randomowych zapewniamy najlepsze zbalansowanie dla pierwszych 5ciu pojazdów. Dla reszty drużyny wymagania są znacznie łagodniejsze.

Opublikowano

Oświeć nas jak to dokładnie wygląda, bo nie zamierzam ściągać tej gry, dla przetestowania bitew garażowych :)

Zioło udzielał się także w dziale WT, więc wie o co chodzi. AB to tryb gry z najprostszym modelem lotu, mało skomplikowanymi celami misji i startem w powietrzu. Co najważniejsze w tej sytuacji, po śmierci wsiadasz po prostu do innego samolotu i grasz w tej samej bitwie. Oczywiście jest limit tych samolotów(3 na start, 5 za free walutę a więcej za złote orły), jednak zazwyczaj nie wykorzystuje się go.

Opublikowano

Zioło udzielał się także w dziale WT, więc wie o co chodzi. AB to tryb gry z najprostszym modelem lotu, mało skomplikowanymi celami misji i startem w powietrzu. Co najważniejsze w tej sytuacji, po śmierci wsiadasz po prostu do innego samolotu i grasz w tej samej bitwie. Oczywiście jest limit tych samolotów(3 na start, 5 za free walutę a więcej za złote orły), jednak zazwyczaj nie wykorzystuje się go.

 

To ze zmianą pojazdu ma swoją nazwę - bitwy garażowe.

76561198001815076.png
Opublikowano

- włoskie HT? „Bez komentarza.”
- włoskie okręty na pewno pojawią się w WoWs, poza tym ta nacja może pojawić się również w WoWp
- rozrzut celownika jest liniowy (czyli np. 0,3 m na 100 m oraz 3 m na 1 km)
- SerB żartuje sobie z graczy, którzy pytają go o brak dmg za spotowanie w statystykach
- niektóre czołgi będą posiadać alternatywne kadłuby w postaci dodatkowego pancerza (np. Schurzen)
- SerB stwierdził, że gdyby było włoskie drzewko czołgów, topowym MT mógłby zostać Leopard 1 z autoloaderem
- nie będzie WoT na konsolę od Sony, gdyż WG ma ekskluzywny kontrakt z Microsoft
- optymalizacja WoT pod systemy Unix i Linux nie ma dużego priorytetu
- M18 Hellcat statystycznie ma się dobrze
- WG nie powie nam, jakie czołgi premium zaimplementuje do gry
- SerB nie ma pewności, czy projekt Chi-Ru nie jest powojennym fake, ale jeśli okaże się prawdziwy, to może pojawić się w grze
- WG poczyniło postępy w kwesti RU251

Opublikowano

Co do żartów Storm o dmg za spot to... jest to głupota, robisz spot pasywny to staty lecą w dół.

Opublikowano

- Lowe i T34 nie otrzymają specjalnego MM
- nie ma w planach żadnych zmian we francuskich i chińskich wysokotierowych LT w związku z dodaniem nowych LT USA
- Matylda (IV tieru) ma normalny MM. Yurko2F stwierdził, że tylko kilka pojazdów (z wyjątkiem LT) mają specjalny, gorszy MM
- MM nie ma obowiązku zagwarantować różnorodności drużyn (zwłaszcza w bitwach narodowych, gdzie można spotkać np. 15 KV-1S)
- MM dopuszcza różnice w wagach drużyn do 10%
- drużyny składające się z praktycznie tych samych czołgów w BN są uważane za normalne
- SerB potwierdza, że fakt, iż w 2014 ujrzymy maksymalnie 2 gałęzie czołgów jest spowodowany wprowadzeniem modeli HD
- podobno modele HD nie będą pobierane na słabych komputerach
- jeśli wyspotujesz wrogą artylerię, po czym ona zniknie, ale po chwili twoja sojusznicza arta ją zniszczy, nie dostaniesz żadnego bonusu za spotowanie
- w 8.11 zmienił się sposób wyświetlania win ratio. Jeśli masz np. 51,8 %, win ratio będzie wyświetlane jako 51 %

- rangi czołgistów są historycznie poprawne
- SerB sądzi, że chińskie rangi militarne pochodzą z 1955 roku. A przynajmniej taką informację WG otrzymało od swoich chińskich partnerów
- brytyjczycy prowadzili testy na zdobycznym kadłubie E-100, wyniki tych testów jednoznacznie stwierdzały, że to był szmelc

Opublikowano

Modele HD nie będą pobierane na słabszych komputerach?! Oby można było wymusić pobranie tego w opcjach, mój 9letni laptop udźwignie. A poza tym różnorodność czołgów w drużynie to podstawa, bez tego nie da się normalnie grać.

Opublikowano

Modele HD nie będą pobierane na słabszych komputerach?! Oby można było wymusić pobranie tego w opcjach, mój 9letni laptop udźwignie. A poza tym różnorodność czołgów w drużynie to podstawa, bez tego nie da się normalnie grać.

 

Jak komputer udźwignie, to będą ściągać.

ps Z tego 9 letniego kompa to co najwyżej obudowa została xD.

Opublikowano

Jedyne co się popsuło to bateria (godzina pracy biurowej) i dwie kolumny pikseli pięknie błyszczą się na intensywny i uspokajający róż. Bateria nie przeszkadza a do pikseli przyzwyczaiłem się już kilka miesięcy temu.

Opublikowano

Przeleciałem ten temat szybko ale nie zauważyłem tego pytania, więc zapytam. (Wiem to co napisałem to niema sensu)

 

Jeśli posiadam KV-1S i zostanie ona rozdzielona na 2 czołgi to ja dostane te 2 czołgi?

oiph.png

Opublikowano

Przeleciałem ten temat szybko ale nie zauważyłem tego pytania, więc zapytam. (Wiem to co napisałem to niema sensu)

 

Jeśli posiadam KV-1S i zostanie ona rozdzielona na 2 czołgi to ja dostane te 2 czołgi?

Tak dostaniesz 2 czołgi i miejsce w garażu. 

4zzt3n.png

Opublikowano

Przeleciałem ten temat szybko ale nie zauważyłem tego pytania, więc zapytam. (Wiem to co napisałem to niema sensu)

 

Jeśli posiadam KV-1S i zostanie ona rozdzielona na 2 czołgi to ja dostane te 2 czołgi?

 

Nie, dostaniesz 5t. szukam potwierdzenia tego, bo coś tak słyszałem.

 

 

- WG przy balansowaniu czołgów VIII tieru nie kieruje się trybem 7/42

- stary render nie jest  już rozwijany, tak więc nie ujrzymy na nim już żadnych nowych efektów (z wyjątkiem serwerowej strony Havoka)

- WG nie chce zbytnio wprowadzać więcej alternatywnych wersji map

- możliwe, że w grze pojawi się M47 Patton z działem L7 i alternatywnym kadłubem

- pojazdy typu BMP i BMD nie pojawią się w grze

- nie ma w planach nagród za odznaki mistrzowskie

- Brytyjczycy często mieszali nieco z kalibrami dział w dokumentach, dlatego FV 215 (183) ma tak naprawdę działo kalibru 182 mm

- WG nie rozszerzy efektów uszkodzonych gąsienic poprzez rozdzielenie ich na uszkodzone gąsienice oraz uszkodzone koła nośne ( z uszkodzonym kołem jeszcze jakoś mógłby jechać)

- obecnie model zawieszenia posiada 8 punktów styczności (4 na stronę), po wprowadzenia Havoka z każdej strony będzie o jeden punkt więcej (razem 10), poza tym będą usadowione tak, aby odzwierciedlić właściwości czołgu (np. T-54 ma wysuniętą przednią parę kół nośnych)

- model T-55 z 1958 roku nie pojawi się w grze, gdyż byłby zbyt OP

- AMX 13/75 bazuje na modelu tego czołgu z 1952 roku

- E25 nie jest OP

- Storm potwierdza, że pole widzenia kamery ma wpływ na FPS (im szersze pole widzenia, tym większe zasoby potrzebuje gra, aby uzyskać taką samą wydajność)… zagadka wzrostu FPS oficjalnie rozwiązana? =)

Opublikowano

- Q: “Wracam zmęczony z nocnej zmiany, gdzie nadzoruję pracę 20-30 ludzi tylko po to, żeby moje E-75 zostało momentalnie zniszczone przez strzelające goldem T-54, wtf?” A: “Sorry memory, ale nigdy nie gwarantowaliśmy, nie gwarantujemy i nie będziemy gwarantować odporności na T-54 z D-10TS nawet wielkim tatusiom, którzy nadzorują pracę 20-30 ludzi w realnym życiu. Ba, w prawdziwym życiu T-54 miał większą penetrację na pociskach „premium”, natomiast potężny pancerz E-75 nigdy nie istniał, ale został zaimplementowany w imię balansu. :)"

- co do pytania wyżej, SerB miał na myśli pocisk HEAT 3UBK4, który w grze ma 330 mm penetracji, podczas gdy w realu miał 400 mm. Poza tym ten pocisk był używany w standardowym dziale T-54 – D-10T/D-10S.

- sytuacja w Kijowie wpływa negatywnie na rozwój WoWp oraz WoT: Generals

- Q: “Dlaczego w bitwach narodowych top tiery w tabeli są niezbalansowane, a różnica mas MM dochodzi nawet do 20%? “Ponieważ odstępstwa są dozwolone. W pewnych okolicznościach reguły MM mogą zostać zignorowane.”

- zmiany w LT? „Dowiecie się w patchnotach

- devsi pracują ciężko nad 9.0, serwer testowy ma być już niedługo

- przeniesienie Churchill GC na tier V oraz rebalans Bishop’a? „Jak będzie to będzie, o ile w ogóle będzie.”

- nie ma w planach zaimplementowania do WoWp myśliwców ze zmienną geometrią skrzydeł (np. Messerschmitt MEP.1109), ale może kiedyś w przyszłości zostaną dodane

- WG nie doda opcji wyświetlania powtórek ze starszych wersji gry

- być może kiedyś ujrzymy w WoT licznik % doświadczenia załogi taki, jak w WoWp, (tak szczerze to nie mam pojęcia, o co kaman) ale ma to bardzo mały priorytet, gdyż obie metody wyświetlania są równie komfortowe dla gracza

- według SerB’a nie ma problemów z pociskami premium

- SerB stwierdził, że teorie mówiące, że po usunięciu XII tieru MM czołgi IX tieru lądują znacznie częściej na dole tabeli są nieprawdziwe

- SerB stwierdził, że pociski HE nie tracą penetracji na dystansie oraz nie ulegają normalizacji ze względu na budowę pocisków tego typu

- spadki FPS na nowych zimowych mapach? „Straszne. Sprawdziłem to i nie ma żadnych spadków. Szukajcie wsparcia w supporcie.”

Opublikowano

Niestety, na blogu dom1na mało ostatnio, z powodu braku materiału.

Top:

W ciągu najbliższych dni zostanie wydany hotfix przywracający ustawienia pola widzenia kamery do tego z 8.10. Prawdopodobnie serwer testowy 9.0 zostanie uruchomiony 8 marca i cały client będzie ważyć 15GB (dla porównania teraz jest 6GB).

Dlaczego aż tyle?:

Modele HD +/- 2GB

Bitwy historyczne wraz z interfejsem 200mb?

Havok z kilka GB 5/6

Reszta to nowe bugi i błędy.

Opublikowano

Nowe mapy z supertestu:

I. Stalingrad (potwierdzona przez Storm'a)

PJVkAi7.jpg

Wymiary: 900×900 metrów. Znajdować się na niej mają takie obiekty, jak Dom Pawłowa, czy Fontanna Barmalej. Według wcześniejszych zapowiedzi ma się pojawić jeszcze w tym kwartale.

 

Oto zdjęcie wykonane przez bombowiec Luftwaffe

Bundesarchiv_Bild_183-B22081_Russland_Ka

Kiedy wytniemy kawałek i obrócimy o 90 stopni w lewo to....

11639_900.jpg

I mapka:

best.jpg

 

 

II. „Zaginione miasto”

ONemkxj.png

IDEALNIE symetryczna mapa, tak więc jest na starcie idealnie zbalansowana. Była projektowana pod kątem 7/42. Testy wypadły dobrze (dla zwykłego randoma również), ale są małe szanse, ze pojawi się w grze, ponieważ symetryczne mapy są… nudne.

 

- Storm potwierdza że wyciek mapy "Stalingrad" jest prawdziwy

- Storm nie wie, czy na mapie „Stalingrad” ujrzymy pomnik Lenina
- 9.0 będzie, jak będzie, ale zostanie wydane raczej w tym kwartale
- w 9.0 będzie można ustawiać ręcznie pole widzenia kamery
- w VK4502 ( B) załoga padała zbyt często przez bug, zostało to naprawione
- devsi ciężko pracują nad 9.0, dlatego m.in. nie mają czasu na udzielanie odpowiedzi graczom

 

@Edit nieco więcej o Stalingradzie

@Edit2 i jeszcze jedna rzecz z ftr

Opublikowano

- Storm nie wie, czy na mapie „Stalingrad” ujrzymy pomnik Lenina
- 9.0 będzie, jak będzie, ale zostanie wydane raczej w tym kwartale
- w 9.0 będzie można ustawiać ręcznie pole widzenia kamery
- w VK4502 (B) załoga padała zbyt często przez bug, zostało to naprawione
- devsi ciężko pracują nad 9.0, dlatego m.in. nie mają czasu na udzielanie odpowiedzi graczom

Opublikowano

- Storm nie wie, czy na mapie „Stalingrad” ujrzymy pomnik Lenina

- 9.0 będzie, jak będzie, ale zostanie wydane raczej w tym kwartale

- w 9.0 będzie można ustawiać ręcznie pole widzenia kamery

- w VK4502 ( B) załoga padała zbyt często przez bug, zostało to naprawione

- devsi ciężko pracują nad 9.0, dlatego m.in. nie mają czasu na udzielanie odpowiedzi graczom

Czytasz wogóle ten temat? Już to pisałem.

Opublikowano

- film ASAP na temat 9.0 pojawi się już wkrótce
- Storm nie wie, kiedy zasięg dynamicznego renderowania zostanie przerobiony na okrąg
- zasięg dynamicznego renderowania jednak będzie okręgiem o średnicy nie 600, a 565 metrów, tak więc faktyczny zasięg renderingu pozostanie taki sam (cóż, ma to swoje wady i zalety)
- obecnie są małe problemy z obciążeniem serwerów /Małe xD? Mam ping ponad 200...
- serwer testowy 9.0 niestety nie zostanie udostępniony 6 marca

Opublikowano

- roaming jeszcze przed latem? “Nie możemy tego zagwarantować – jak będzie, to będzie.”
- w czasie roamingu klient będzie się komunikować bezpośrednio z odwiedzanym serwerem (po wcześniejszym zalogowaniu się na swój serwer macierzysty)
- na początku roaming będzie dostępny tylko dla WoT
- możliwe, że rosyjski serwer WoWp niedługo wzbogaci się o dodatkowy klaster, poza tym w jednym z najbliższych patchy ma wejść mechanizm wielu klastrów
- SerB stwierdził, że różnice FPS pomiędzy realną bitwą, a jej powtórką odtwarzaną na tym samym komputerze powinny być niezauważalne
- za jarzmem E50M kryje się wielka dziura, dlatego nominalna grubość jarzma w tym czołgu wynosi tylko 185 mm
- WG nie ujawni statystyk dotyczących banowania za TK po 8.11, żeby gracze gracze nie mogli opracować strategie wk*******a innych bez ponoszenia konsekwencji (ale podobno teraz można dostać bana za trolowanie członka plutonu)

Opublikowano

 

To uczucie podczas oglądania tego filmu... Ta gęsia skórka... Jestem dumny z tego, że jestem graczem WoT.

Oglądając to, zastanawiałem się, czy to jest nagrany film, czy WoT w 2014-2016.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...