Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co nas czeka w następnych aktualizacjach


Juri.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dodam cos do wypowiedzi up'a

ile musieli by czekac ludzie z effi/wn8 2/3k+ az znajda godnych siebie przeciwnikow? Dodatkowo, oplacaloby sie zanizac swoje staty, aby grac z retardami. Teraz jest bardzo dobrze, jedynie co mozna by ulepszyc to zeby sznasa na wygrana byla zawsze rowna okolo 50 procent, a nie tak jak jest czasami, po 15 lub 80 procent na wygrana.

Nie chodzi mi o ogólny podział, chodzi mi o to żeby newbie miały wydzieloną własną "strefę". Tzn. np. masz WN8 niższe niż np. 300 - grasz tylko z tymi którzy mają niżej niż przykładowe 300. A każdy kto ma więcej niż 300 gra ze wszystkimi którzy mają więcej niż 300. Nie tysiąc różnych kategorii, tylko dwie - absolutne pomidory i normalni gracze. A gdybyś faktycznie zaniżał staty aby grać z retardami, to sam grałbyś przecież jak retard i by cię do klanu nie przyjeli.

 

 

Święta Dolina zarzyna komputery

Serio?

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie chodzi mi o ogólny podział, chodzi mi o to żeby newbie miały wydzieloną własną "strefę". Tzn. np. masz WN8 niższe niż np. 300 - grasz tylko z tymi którzy mają niżej niż przykładowe 300. A każdy kto ma więcej niż 300 gra ze wszystkimi którzy mają więcej niż 300. Nie tysiąc różnych kategorii, tylko dwie - absolutne pomidory i normalni gracze. A gdybyś faktycznie zaniżał staty aby grać z retardami, to sam grałbyś przecież jak retard i by cię do klanu nie przyjeli.

 

Serio?

Oooo to co mówisz jest dobre ale trzeba by zwiększyć ten próg tak powiedzmy do 500 , bo jak ktos ma farta na lolkach to bedzie dużo capował (chyba nie ma zadnego wpływu na WN8 ale na eff duży) albo znajdzie kampe i podbije sobie eff do tego progu 300 i i bedzie płkał że inni są lepsi ...

A i jeszcze plutony , np taki pomidorek 400 eff z gościem 1500eff (czy tam WN8 WN6 WN7 ....) to jednak jest skok rozwojowy .

Klan W-I-R Rekrutuje !

Wymagamy co najmniej jednej IX ale dobrze by było jakby ktoś miał dyszke :) Mamy własny TS3 i świetną atmosferę . Więcej info na priv .

Opublikowano

- WG dalej pracuje nad optymalizacją swoich gier
- obecnie nie ma potrzeby rebalansu artylerii
- rozbudowanie funkcji trybu 7/42 nadejdzie po 9.0
- obecnie statystycznie przypada 1-3 SPG na stronę w bitwie
- jeszcze nie ustalono na 100%, czy konfrontacja zostanie na zawsze usunięta, czy devsi spróbują ją naprawić
- według Storma konfrontacje pokroju 15 Rh-B vs 15 ISU są spowodowane w głównej mierze tym, że zwyczajnie mnóstwo graczy gra tymi maszynami
- roaming będzie, jak będzie
- według Storma zajebistość patcha 9.0 jest usprawiedliwiona modelami HD i bitwami historycznymi
- szczegóły co do zmian w medalu „Stalowa Ściana” i nowych medali dla trybu 7/42 zostaną ujawnione wraz z pojawieniem się publicznego testu, ale podobno z licznika „Stalowej Ściany” zostaną usunięte pociski HE
- nowe krzaki, drzewa i trawa będą, jak będą
- zasada działania MM w BH: każdy pojazd będzie miał swoją specjalną wagę dla BH i obydwie drużyny będą musiały mieć taką samą sumę wag
- twarde konfiguracje składów pojazdów w bitwie (np. 5 Pz IV i 1 Tygrys vs 5 T-34 i 1 IS) nie zostały wprowadzone, gdyż powodowały duże kolejki
- czołgi w BH nie będą różnić się niczym od randomów
- nawet jeśli BH okażą się kompletnym crapem i niewypałem, WG ich nie usunie
- dynamiczna rozdzielczość – czyli np. rozdzielczość pozostaje taka sama, podczas gdy tekstury mogą się zmniejszyć, aby przybyło FPS
- nikt nie wie, kiedy E-10 pojawi się w grze
- Storm potwierdza buffy dla T7 CC i Mk VIc
- T7 CC i Mk VIc nie dostały wcześniej buffa, gdyż partia wcześniej nie podjęła takiej decyzji
- niedługo powinien zostać wydany filmik opisujący zmiany graficzne w 9.0
- w modelach HD nie będzie obracanych wentylatorów i innych dupereli (w realu i tak nie można było ich dostrzec)
- wraki czołgów w HD nadal będą prerenderowane i ich uszkodzenia nie będą zależne od tego, co ten czołg wyrabiał w bitwie
- autoloader WT E-100 nie będzie animowany
- T-62 nie dostanie animacji automatycznego wyrzutu łusek
- najsłabsze czołgi w BH będą miały przesrane? Nie przejmujcie się, WG o tym pomyślało i niskie tiery w BH będą otrzymywać bonus +50% do kredytów i +20% do XP
- będą medale dla BH
- serwer testowy 9.0 to kwestia 2-3 tygodni
- modele HD otrzymają również zmiany w ich modelach kolizyjnych
- Sherman Firefly będzie w tym roku
- WG ma ściśle zaplanowane, kiedy i jakie czołgi HD wprowadzi, więc devsi nie mają dużo czasu na inne zmiany w modelach
- graficzne ulepszenia w 9.0, których nie ujęto w patchnotach, to nowe shadery i możliwość przełączenia z filtru renderowania SSAO na HBAO
- SMAA anti-aliasing nie zostanie wprowadzony do gry
- devsi zdecydowali, aby nie dawać nam możliwości przewracania czołgów w 9.0
- nie będzie żadnych zmian w czołgach w 9.0 poza zmianami w T7 CC i Mk VIc
- devsi mają już statystyki dot. tego, jak ostatni nerf topowych TD wpłynął na rozgrywkę, ale nam ich nie ujawnią
- WG nie zapomniało o dynamicznych statach czołgów w garażu
- czołgi HD nie będą jednakowej jakości w każdym miejscu (np. spód, czy okolice gąsienic) – to również będą nowe tekstury, ale w nieco mniejszej rozdzielczości
- reguła MM, według której spędzasz na topie drużyny tyle samo czasu, co na dole, zostanie wyłączona dla BH
- możliwe, że wraz z HD na czołgach pojawią się nowe historyczne wieże
- na początku nie będzie plutonów w BH, ale z czasem WG to zaimplementuje
- nowe shadery =/= wzrost FPS

- nerf TD w 8.11 statystycznie zmniejszył ich populację na wyższych tierach
- historia TD według devsów: na początku TD były mało popularne, ale wielki nerf arty spowodował, że arciarze przesiedli się na niszczyciele i tak oto jesteśmy w obecnym punkcie
- devsi planują wprowadzić nagrody za przyjmowanie na klatę dużej ilości dmg, dlatego statystyka odpowiedzialna za potencjalnie przyjęty dmg została przemianowana
- „potencjalnie otrzymany dmg” zostanie zastąpiony formułką w stylu „dmg zatrzymany przez pancerz”
- kiedyś tam ujrzymy animacje efektów czołgów, jak np. automatyczny wyrzut łusek (T_J: hehe, a jeszcze wczoraj się tego wypierali… czekaj czekaj jak to się nazywało? Paradoks kłamcy?)
- od czasu 8.6 nie było żadnych zmian w ogólnej celności i rozrzucie celownika
- w 9.0 będą nowe podstawowe hangary i będą bardzo fajne :*
- niezależne zawieszenie będzie działać tylko na czołgach HD
- w ciągu kilku dni WG wstawi filmik ASAP dot. 9.0
- kiedyś tam będzie wielki rebalans czołgów
- T-54 w HD podobno ma mieć belkę z tyłu (T_J: więc po co te ostatnie zmiany?)
- w WoT nie będzie pocisków przeciwbetonowych
- bugi z pociskami artyleryjskimi były spowodowane przez błędy serwera
- IS z działem 122 mm nie będzie miał historycznego golda w BH? “Straszne”
- nazwy czołgów na mapie będą, jak będą (T_J: bitch please, nawet jak to wprowadzą, to minimapa od locastan’a i tak będzie znacznie lepsza)
- BH będą miały oddzielne staty, tak jak 7/42
- Storm stwierdził, że już w 9.0 nadszedł czas, aby odłączyć pacjenta o imieniu Konfrontacja od aparatury podtrzymującej życie
- w 9.0 zostanie naprawiony bug, przez który postęp w oknie misji jest wyświetlany nieprawidłowo
- WoT: Blitz jest już prawie gotowy na beta testy

Opublikowano

- devsi WoT: Blitz bardziej preferują platformę iOS, dlatego to na niej będą się rozgrywać pierwsze beta testy gry – wersja na Androida przyjdzie później
- co do opublikowanych dziś fotek czołgów w HD: każdy z nich nieco różni się graficznym stylem wykonania. Zrobiono tak celowo, aby w czasie testów 9.0 dowiedzieć się, który ze „stylów” przypadł do gustu graczom najbardziej (T_J: co jak co, ale to na widok T-54 zrobiło mi się mokro w gaciach, więc to może o czymś świadczyć)
- reszta modeli zostanie przerobiona na podstawie któregoś z tych trzech wariantów
- nowy Tygrys jest pomalowany na historyczne Panzergrau
- model T-54 dostał belkę z tyłu, ale to nie jest „stary” T-54 (a powróci on dopiero wraz z alternatywnymi kadłubami)
- wieża T-54 HD jest poprawna
- to, że pokazane dziś modele HD nie mają luk w gąsienicach, jest bugiem i zostanie to naprawione
- obecnie najlepiej wymodelowanym w HD czołgiem jest Sherman – fakt, iż wygląda nieco jak plastikowa zabawka jest historyczny (T_J: a tam gadanie, T-54 i tak urywa dupę bardziej IMO :>, a Tygrys wygląda jakby miał rozmazane tekstury)
- według Storm’a fakt, że Tygrys HD wygląda na gładkiego i błyszczącego jest historyczne. Po prostu tak wyglądały czołgi w rzeczywistości (gdyż np. były odmalowywane kilkadziesiąt razy) (T_J: może to i historyczne, ale wygląda dość przeciętnie)
- wszystkie niemieckie czołgi po konwersji na HD staną się ciemniejsze
- chcecie zardzewiałych i brudnych czołgów? „Idźcie grać w inną grę.”
- Tygrys w WT wygląda bardzo dobrze, gdyż według Storm’a był to model „pokazowy” i został wyposażony w dużą ilość polygonów
- Maus HD jest w trakcie „prac montażowych”
- głównym celem serwera testowego 9.0 są testy BH
- IS-3 HD będzie w patchu 9.1/9.2
- obecny model IS-3 jest poprawny
- w tym roku ulepszony render graficzny zostanie przerzucony na Dx11
- wsparcie dla Dx11 zostanie wprowadzone po wielordzeniowości
- devsi modelując Shermana w HD chcieli, aby w miejscach zadrapań na pancerzu widać było lakier „gruntowy”, ale okazało się to niehistoryczne
- alternatywne kadłuby będą najwcześniej w patchu 9.4
- wszystkie modele HD będą miały niezależne zawieszenie

 

 

Jutro test 9.0

Opublikowano

- wsparcie dla Dx11 zostanie wprowadzone po wielordzeniowości

 

oco chodzi z tym??

 

Że wprowadzą obsługę wielu rdzeni, a po tym Dx11.

Opublikowano

Wiadomo może kiedy będzie wielordzeniowość? ;x Bo nie chce mi się czytać tego wszystkiego specjalnie dla jednej błachostki, w sumie nie błachostki, ale i tak ;p

Opublikowano

Wiadomo może kiedy będzie wielordzeniowość? ;x Bo nie chce mi się czytać tego wszystkiego specjalnie dla jednej błachostki, w sumie nie błachostki, ale i tak ;p

Havok(9.1 lub 9.2) wprowadzi wielordzeniowość na zasadzie:

1. Właściwy WoT + Havok
2. Havok
3. Havok
4. Havok
itd.
Opublikowano

 

Havok(9.1 lub 9.2) wprowadzi wielordzeniowość na zasadzie:

1. Właściwy WoT + Havok
2. Havok
3. Havok
4. Havok
itd.

Czyli gra dalej na jednym rdzeniu a fizyka na innych ...

Lipa .

Klan W-I-R Rekrutuje !

Wymagamy co najmniej jednej IX ale dobrze by było jakby ktoś miał dyszke :) Mamy własny TS3 i świetną atmosferę . Więcej info na priv .

Opublikowano

Czyli gra dalej na jednym rdzeniu a fizyka na innych ...

Lipa .

 

Będzie (Kieeedyś) na wszystkich.

Opublikowano

- brytyjskimi czołgami HD w pierwszej rundzie testu 9.0 (oprócz Tygrysa, Shermana i T-54) mają być: Centurion MkVII oraz Tortoise
- Churchill HD będzie najwcześniej w 9.1/9.2
- póki co Churchill LL nie będzie mógł uczestniczyć w BH
- nowy hangar HD wzoruje się na prawdziwych hangarach czołgowych i warsztatach
- w czołgach HD gąsienice są czyste, gdyż według devsów ubłocone gąsienice wyglądałyby co najmniej dziwnie na piasku i śniegu
- lista czołgów uczestniczących w BH w 9.0 nie jest ostateczna (brakuje np. Nashorn’a)
- nowy podstawowy hangar pojawi się dopiero w drugiej rundzie testu, gdyż devsi wciąż nad nim pracują
- bitwy nocne zostały całkowicie porzucone, gdyż „gracze nie mogą błądzić po omacku”

Opublikowano

- bitwy nocne zostały całkowicie porzucone, gdyż „gracze nie mogą błądzić po omacku”

A moim zdaniem powinni ten pomysł jakoś rozwijać bo to by było całkiem fajne i ciekawe.

Opublikowano

A moim zdaniem powinni ten pomysł jakoś rozwijać bo to by było całkiem fajne i ciekawe.

 

WG wie lepiej. Jak tak postanowili, to tego nie zmienią. Przykro ;/ 

Opublikowano

WG wie lepiej. Jak tak postanowili, to tego nie zmienią. Przykro ;/ 

Mam lekki ból dupki bo nie powiem , śmignąłbym taką bitewkę w nocy np. na Kopalni :P

Opublikowano

A moim zdaniem powinni ten pomysł jakoś rozwijać bo to by było całkiem fajne i ciekawe.

Wg mnie też. Po prostu uwielbiam jak akcja dzieje się w nocy daje to fajny klimat. (nieważne czy w strzelance, wyścigówce, czy strategii, łatwiej się wczuc w rozgrywkę)

"Ogień topi lód, ale woda gasi płomień"

Opublikowano

- Co do oświetlenia w WoT, podczas bitew zasadniczo jedynym źródłem światła jest słońce a co ma być?

- obecnie model HD Tygrysa ma 41 tysięcy polygonów a i tak wygląda tragicznie

- nie będzie opcji regulacji intensywności shader'ów

- Mardery i Hetzer nie zostaną dodane do jeziora Balaton ani Arden, gdyż nie mogłyby nic tam zrobić no, oprócz osłony JgTigerów, ale po co to komu...

- zmiana modelu Chaffiego taki minibuff, mniejsza i ładniejsza wieża nie zostały uwzględnione w liście zmian, gdyż nie jest ona ostateczna

Opublikowano

- Co do oświetlenia w WoT, podczas bitew zasadniczo jedynym źródłem światła jest słońce a co ma być?

Jeśli chodzi o nocne to mógłby to być blask księżyca ;)

Opublikowano

 

Mogły by świecić flary oświetleniowe, księżyc, czołgi by mogły mieć reflektory itp. :) Pewnie byłoby fajnie :)

 

 

Też tak myślę, ale WG tak postanowiło i koniec ;/

 

- w WoT jedynym źródłem światła w czasie bitwy jest światło słoneczne

- Tiger HD ma 41k polygonów

- nie zostanie wprowadzone specjalnie ustawienie czułości „mapowania normalnych” (ang. normal mapping shaders)

- Marder II i Jgpz 38 (t) nie będą uczestniczyć w BH w Ardenach i nad j. Balaton, gdyż niewiele by zrobiły w bitwie i gra nimi byłaby męcząca (WTF??? A co ma do cholery jasnej powiedzieć stockowy T-70, albo cała drużyna USA w Ardenach???)

- remodelling Chaffee i M5 Stuart nie został wymieniony w patchnotach, gdyż nie były to finalne patchnoty, w których dopiero zostaną wymienione szczegółowo wszystkie zmiany

Opublikowano

- na każdy czołg w grze grawitacja działa tak samo
- mechanizm respawnu to nie zrzynka z War Thunder, gdyż devsi rozważali nad trybem garażowym jeszcze przed pojawieniem się tej gry
- nie będzie zmian w czołgach na potrzeby BH
- mapa Kharkov będzie dostępna również na randomie
- opracowanie BH wraz z testami zajęło devsom miesiąc
- devsi wciąż czekają, aż programiści pozwolą im zakończyć prace nad systemem widoczności. Poza tym możliwe, że na czołgach pojawi się więcej „punktów widoczności”
- jeśli zdołasz wysłać do bitew naraz 30 czołgów z własnego garażu, możesz mieć problemy z internetem
- stałe składy drużyn na BH powodowałyby gigantyczne kolejki
- Storm stwierdził, że tryb hardcore/zwiększony realizm na randomie w WoT jest niepotrzebny, gdyż w War Thunder 95% graczy gra w trybie arcade, 3,5% w trybie realistycznym, a reszta w trybie historycznym, więc 2 z tych 3 trybów są bezsensowne
- gry online (przeważnie) mają największy ruch na serwerach w grudniu i styczniu
- francuskie gąsienice w 9.0 są zbyt ciemne, zostanie to naprawione
- nie będzie buffa dla arty
- devsi nie mają pojęcia jak uczynić pociski HE bardziej użytecznymi dla zwykłych czołgów
- Storm nie wie jeszcze jak zostaną zbalansowane T-34 i KV-1 w bitwach z 1941 roku

Opublikowano

"- devsi nie mają pojęcia jak uczynić pociski HE bardziej użytecznymi dla zwykłych czołgów"

 

Wg mnie są wystarczająco użyteczne, gdyż jak widzę że jakiś czołg ma 10 HP, to mam 80% szans na to że go zabije od przodu (nawet stalowe molochy), ewentualnie można medami spróbowac szczęścia strzelając w tył (genialnie działa na czołgi Francuskie i T57 Heavy) Nie potrzeba zmienia ich mechaniki, chociaż leciutki buff do penetracji byłby mile widziany :)

 

 

 

 

@DOWN: Oczywiście, jednak na bitwach gistorycznych WSZYSCY mają ich pewien % całej amunicji, więc gra jest nadal wyrównana, lecz takim Hellcatem wyplujemy AP'ki w drugiej minucie bitwy, i potem jest krucho xD       (nie bardzo chce mi się szukac, ale ciekawi mnie czy pociski HE robiły cos poza zniszczeniem wizjerów, zrzuceniu gąsienicy, bo zgodnie z danymi WoT (podobno pancerz jest taki jak w rzeczywistości) te pociski by zrobiły tylko wgłębienie w miejscu trafienia i rysy dookoła)

"Ogień topi lód, ale woda gasi płomień"

Opublikowano

Tak, ale zauważ, że wozi się ich maksymalnie 6-10 sztuk, a z tego, co widziałem na bitwach historycznych, gdzie uzbrojenie było takie jak to było na prawdę, to wozi się ich po 20 sztuk, jeśli nie więcej. Skoro podczas 2 wojny światowej używano ich, a w WoT nie są zbyt często używane to przydałby się rebalans. 

Opublikowano

Tak, ale zauważ, że wozi się ich maksymalnie 6-10 sztuk, a z tego, co widziałem na bitwach historycznych, gdzie uzbrojenie było takie jak to było na prawdę, to wozi się ich po 20 sztuk, jeśli nie więcej. Skoro podczas 2 wojny światowej używano ich, a w WoT nie są zbyt często używane to przydałby się rebalans. 

Pocisków tych używano do atakowania piechoty oraz umocnień. W przypadku piechoty nie trzeba dokładnie trafiać a odłamki zrobią swoje(no bo AP trzeba by trafić idealnie i do tego zabiłoby jednego, max dwóch. Co do umocnień kiedyś mówili że robią to na superteście, a co do piechoty porzućcie nadzieję.

Opublikowano

To w sumie, skoro były używane głównie do piechoty, to w WoT nie będą miały większego zastosowania. Co da rozwalenie budynku, skoro gruz ma nie zabierać HP? Żeby wieża wyżej odleciała? 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...