Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co nas czeka w następnych aktualizacjach


Juri.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

- na superteście pojawiła się mapa „Smoleńsk”

- w WoT na Xboxa niedługu pojawi się specjalna paczka z amerykańskim prem MT V tieru – M4A2E4 o nazwie „Rozpruwacz”. Oprócz niego w paczce też będzie załoga 100%, dowódcą ze skillem „Dead eye”, 90 pociskami M61, 18 pociskami M72, miejsce w garażu i 30 dni premki

- misje, które WG oferowało niektórym graczom w ramach zachęty do powrotu, trzeba wykonać do 1 stycznia 2015 roku

- powoli rozpoczynają się testy wersji 9.5. Do supertestu zostanie dodanych 11 nowych brytoli (jeszcze nie wszystkie są gotowe), oraz ISU-130, AMX CdC, AMX-13/57, STA-2 i nowy FV 4202.
- poza tym, testowane są trzy nowe mapy: zimowa wersja Ruinbergu (jako zastępstwo dla tej ognistej), cuś o nazwie „Zaginione miasto” oraz „Mittengard”, będący wariacją również testowanej mapy Pit
- bug z oknem samouczka nadal występuje, ale przynajmniej teraz okienko nie wyskakuje cały czas
- co do indywidualnych misji – devsi oberwali falą hejtu spowodowaną przymusem grania artą, ale i tak testują już wariant „cztery z pięciu klas”, aby gracze nie musieli męczyć najbardziej znienawidzonej dla siebie klasy. Wcześniej rozważano całkowote wykluczenie arty z indywidualnych misji, ale pomysł raczej upadł
- devsi potwierdzają, że do wykonania niektórych misji będzie wymagana gra w plutonie oraz że same misje są powiązane z klasami, a nacjami
- WG obecnie nagrywa dźwięki czołgów we francuskim Muzee des Blindés in Saumur

- artyleria statystycznie ma się dobrze. Jej populacja na randomie zwiększyła się
- Q: “Wasi supertesterzy wożą się po randomach wyjątkowymi czołgami, na dodatek grają beznadziejnie!” A: (SerB) “Jeśli już masz zazdrościć, rób to po cichu.”
- Q: “Gdyby Pz IV i T-34 miałyby historyczną konfigurację, na jakich tierach by się znalazły?” A (SerB): “To zależy od tego, ile historycznie miały HP”
- Q: “T110E4 ma wolniejszy czas celowania od E3 w ramach rekompensaty za posiadanie obrotowej wieży. Dlaczego zatem niemieckie wieżowe i zwykłe TD mają taki sam czas celowania?” A: “Niemiecka precyzja” (po prostu balans i tyle)
- SerB stwierdził, że niszczenie optyki pojazdu poprzez strzelanie w peryskop kierowcy jest poprawne
- IS i IS-3 ładują działo D-25 tak samo długo, jak KV-3 i KV-4 mimo faktu, że w KV jest dodatkowy ładowniczy? Otóż dodatkowy ładowniczy w KV „eliminuje wadę projektu”
- indywidualne misje jednak mają limit czasu, ale jest on bardzo długi. Misje te będą wprowadzane sezonami, każdy ma trwać około pół roku
- Evilly na temat trudnych misji: „kumulujący się efekt jest lepszy niż codzienny grind”; poza tym dev przyznaje, że poprzednie trudne misje do grindowania w stylu KV-220 były pomyłką
- devsi celowo uczynili Obj 260 bardzo trudnym do zdobycia
- oprócz M4 „Rozpruwacza” w WoT na Xboxa niedługo zadebiutuje także T-34/88 – zdobyczny Rudy z działem od Tygrysa I. Co najśmieszniejsze, czołg w grze będzie nacji… rosyjskiej. Zresztą, nawet nie ma pewności, czy to cudo w ogóle istniało w rzeczywistości, ale co tam. Tak czy siak, paczka będzie zawierać:
- sowiecki prem MT VI tieru T-34/88
– załoga 100%
– 38 pocisków Pzgr. 39
– 8 pocisków Pzgr. 40
– 2 miejsca w garażu
– 30 dni premki

- Ale to jeszcze nie koniec o Xbokie. W plikach gry znaleziono inną ofertę o nazwie „Atak Agritraktora”, która miałaby zawierać:
– niemiecki superciężki czołg Agritraktor I Ausf.A
– załoga 100%
– 100 pocisków Pzgr. Rbd
– miejsce w garażu
– 3 dni premki

– „Przywitajcie najpotężniejszego z niemieckich czołgów, Agrimotora! Siej strach w szeregach wroga oraz zboże na polu tym jednoosobowym „czołgiem”!

Jest to żart ze strony WG, Agritraktor I A to traktor z działem 8.8cm.

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Według strony FTR supertesty wersji 0.9.5 będą rozpoczynały się w czwartek (27.11.2014) gdzie niektóre nowe niskotierowe czołgi nie zostały wprowadzone do supertestu

Opublikowano

- przy testowaniu nowych wartości zasięgu widzenia devsi obawiali się, że wysokotierowe LT z dobrymi działami po prostu będą kampić, korzystając z zasięgu widzenia i przyzwoitych dział
- buff T-34-3 przeszedł pomyślnie
- indywidualne misje będą takie same dla każdego
- stare LT VIII tieru dostaną buffa, jeśli zajdzie taka potrzeba
- indywidualne misje zbytnio wymagające? “Nie przejmujcie się, wszystko będzie dobrze. Najpierw poczekajcie, aż na oficjalne informacje.”
- Storm na temat supertesterów: “Przyjmujemy różnych, wliczając w to tych z ewidentnym brakiem skilla. Dzięki temu statystyki są bardziej miarodajne, gdyż całość bardziej przypomina randoma”
- według Storma narzekania na temat ilości wystrzeliwanej amunicji premium są przesadzone. Nawet gdyby wprowadzić ich limit na bitwę do kilku sztuk, taki Maus wciąż miałby problem, gdyż i tak by w niego strzelano goldem
- głównym powodem niewprowadzenia limitu amunicji premium jest fakt, iż to by zmniejszyło przychody WG
- statystycznie IS-6 i KV-5 odbijają/rykoszetują co najmniej 50% nadlatujących pocisków z czołgów tego samego tieru, wliczając w to amunicję premium
- IS-6 częściej rykoszetuje, niż odbija pociski
- Maus nie dostanie buffa, gdyż ma jedne z lepszych statystyk (% zwycięstw, średni exp itp itd) na swoim tierze. Opinie graczy, jakoby ten czołg ssał, są wyssane z palca
- devsi zbanują mod, który pokazuje typ pocisku, który trafił twój czołg. Powodem do takiego działania jest fakt, iż ten mod pokazuje także, kto dokładnie w ciebie trafił
- devsi wciąż analizują liczne raporty graczy na temat lagów i przycięć
- Q: “Tęsknię za czasami, kiedy IS-4 na IX tierze mógł wyjechać na środek pola i odbijać wszystkie pociski…” A: “I co, pewnie jeszcze uważasz to za normalne?”
- T-35 nie nadejdzie w następnym roku
- zwiększenie utraty penetracji na dystansie nie wchodzi w grę, gdyż spowodowałoby to ogromne problemy na niskich i średnich tierach
- przez WG przewinęło się kilka pomysłów rebalansu amunicji premium, (zmniejszyć DMG, zwiększyć cenę, itp.), ale w obliczu pewnych wad (głównie finansowych) postanowiono nic nie robić
- +/-1 MM został odrzucony dawno temu, a +/- 3 MM nie powróci
- Storm nigdy nie pobił nikogo za gównianą robotę – szczytem jego gniewu jest wydarcie się na Skype. Dlaczego? Otóż dev przyznaje, że stara się unikać konfliktów
- devsi już od dłuższego czasu omawiają znaczenie pancerza na polu bitwy
- devsi rozważają, co uczynić z M48 Pattonem
- w planach jest lekki ogólny nerf celności artylerii – devsi coś pogrzebią przy dystrybucji pocisków w obrębie koła
- plan przekształcenia zasięgu renderowania na okrąg kolidował z nową wersją Bigworlda i został on opóźniony, Storm ma nadzieję, że wprowadzą to w pierwszej połowie 2015 roku
- nowa fizyka ruchu ma zwiększyć dynamikę czołgów w grze (mniejsze utraty prędkości na przeszkodach)
- IS-7 nie dostanie buffa

- Inne czołgi X tieru nie dostaną opcjonalnych historycznych dział(np. IS-4 z D-25T) bo jest już takich wystarczająco

- WG będzie banować tych, którzy ustawiają bitwy. SerB nie może się doczekać rage'u spowodowanego tymi banami

- Dodacie bonusowy XP na czołgach, na których masz więcej niż 1000 bitew?  Serb: A może oprócz tego za pobranie klienta damy ci wszystkie czołgi, czołgi premium, słoik dżemu i worek ciastek?

- fakt że czołg skręca szarpnięciami(w przeciwieństwie do wieży) jest historyczny

- Czy możemy spodziewać się zmiany kwadratu renderowania na kółko w 9.5/9.6? Serb: Zawsze możecie spodziewać się czegokolwiek

- To możliwe aby ustawić zasie renderowania dla poszczególnych czołgów, ale nie jest to parametr służący balansowi tylko ograniczenie techniczne, gdyby było to możliwe zostałby on usunięty

- WG nie jest w stanie po prostu zablokować pokazywania WN8 zostawiając WR i liczbę bitew

- devsi aktualnie nie myślą o zmniejszeniu RNG 25% penetracji

- Q: Powinniście dać buffa Ob.907 już po 3 kampanii, aby powstał ogólny płacz! A: Myśleliśmy o tym

- Ob. 907 dostał buffa bo był za słaby, teraz wszystko z nim dobrze

Opublikowano

- haubica 75mm na B1 była aż bezużyteczna, Niemcy usuwali ją ze zdobycznych czołgów

- usunięcie limitu renderowania nie zwiększyłoby kampienia

- Charioteer(nadchodzący VIII TD brytyjski) w końcu dostanie działo 105mm L7

- devsi wciąż układają plany pod 2015 rok

- zwiększanie RNG penetracji i zmniejszanie dmg przy waleniu we włazy spowodowałoby kampienie

- wymagania misji w 9.5 nie są ostateczne, będą zależeć od otrzymanych statystyk

Źródło:

http://ftr.wot-news.com/2014/11/26/26-11-2014/

Opublikowano

- do minimapy zostanie dodany jakiś wskaźnik pola widzenia, ale nie kompletne kółko bo to zmyliłoby noobów i nowych graczy

- zasięg renderowania nie zostanie dodany do minimapy

- ISU-130 będzie specjalnym czołgiem dla moderatorów

- Storm potwierdza że lista czołgów dodanych na superteście nie jest pełna(brakuje LT)

- nerf zasięgu widzenia będzie dużo później niż w 9.5, nikt tego nie obiecywał że będzie w 9.5

- ustawienia minimapy będą opcjonalne

- zamiana FV4202 nie zostanie dokona w najbliższym czasie

- Panther88 będzie w 9.5

- nazwy czołgów na minimapie w 9.5 będą lepiej zoptymalizowane niż te z XVM'a

- Panther88 nie dostanie ograniczonego MM

- zmiany na mapach w 9.5 są spowodowane tym że WG chce spłaszczyć mapy poprzez usuwanie górek

- zmiany na Stalingradzie obejmą też usunięcie kilku kup gruzu

- w 9.5 będą "indywidualne" misje, nie zostały one jeszcze przetestowane na superteście

- Siewierogorsk został usunięty bo był nieudaną mapą, inne też zostaną usunięte ale ich lista jest dopiero na etapie tworzenia

Źródło:

http://ftr.wot-news.com/2014/11/27/27-11-2014/

Opublikowano

- SerB uważa uwagi nt. zbyt niskich korzyści za asystę w spotowaniu za typowy płacz

- Aktualnie exp(prędkość jego uzyskiwania, ilość potrzebna na badanie modułów/czołgów jest satysfakcjonująca

- Statystyki nie zostaną rozdzielone na bitwy samemu i bitwy w plutonie, bo stałyby się jeszcze bardziej nieczytelne według mnie i tak jest wystarczający ...

- Minimapę będzie można dostosowywać, obejmie to np. włączenie i wyłączenie nazw czołgów lub wskaźnika zasięgu widzenia

- Zostaną usunięte trzy górki gruzu służące za osłony

- coś złego stało się z modelem Hetzera(jakiś drobiazg) i zostanie to naprawione w 9.5

- 40 map w grze to za dużo, po usunięciu 10 gra by się poprawiła

- te "złe" mapy zostaną usunięte z gry

- zmiana kwadratu renderowania na koło renderowania będzie wprowadzone wkrótce

- Storm wie że ta zmiana spowoduje zmianę gameplay'u na niektórych mapach, devsi podczas testów nie zauważyli jednak większych problemów

- Siewierogorsk został usunięty bo na heatmapach WG sytuacja wyglądała źle

- Prokhorvka nie zostanie usunięta, tylko Łuk Ognia dostanie zmniejszone prawdopodobnieństwo chyba chodzi o szansę wyrzucenia na daną mapę

Źródło:

http://ftr.wot-news.com/2014/11/28/28-11-2014/

Opublikowano

- nowa minimapa w 9.5 będzie miała funkcje wyświetlania miejsc, w których czołgi wyświetliły się ostatnio

- wśród twarzy żeńskich członków załogi znajdują się między innymi twarze Olgi, Asya'i, Knopki(niesławna developerka WoT) i jakiejś devki WoWP

Źródła:

http://ftr.wot-news.com/2014/11/29/29-11-2014/

Opublikowano

- IS-3 w HD będzie, jak będzie

- Pantera8.8 nie dostanie ograniczonego MM

- Storm stwierdza że stwierdzenie że Pantera w 2/3 swoich bitew będzie spotykała tiery X jest nieprawdą

- Pantera8.8 będzie niemiecką premką(a nie gift takiem czy czymś)

- decyzja o nielimitowanym MM Pantery nie została podjęta przez devsów od balansu - najpewniej marketingowcy stwierdzili że z ograniczonym MM zbyt łatwo zarabiałoby się kredyty

- WG próbuje iść z WoTem naprzód tak jak się da

- Storm nie może powiedzieć jakie drzewka dojdą w 2015, ale najpewniej będą to dwa drzewka EU oraz jedno inne

- tworzenie nowych gałęzi jest szybsze ale droższe(bo pracuje nad tym dużo ludzi) niż tworzenie fizyki, którą robi się długo i tanio(bo pracuje nad tym mało ludzi)

- "Nowa nacja w 2015?" "Bez komentarza"

- Storm chce zrobić rebalans perków za jednym zamachem, aby WG musiało resetować perki graczom tylko raz

- Są sprawy ważniejsze niż rebalans perków

- nowa fizyka ruchu nie w tym roku

- Havok był dotąd tworzony przez jakieś półtora roku(od pierwszych eksperymentów licząc)

- Storm nienawidzi tworzenia filmików ASAP i podobnych działań, został do tego wręcz zmuszony

- mapy HD będą po nowym renderze, nowym renderze otoczenia, nowym renderze roślin i nowym renderze wody

- nowa wersja BigWorlda nie przyniesie większych zmian, możliwe są wzrosty FPS

- WG opracowuje nowy render, który wspiera Dx11 i wielordzeniowość

- WG robi też nowy MM, najpierw obecny otrzyma kilka ulepszeń a potem zaczną się pracę nad zupełnie nowym

- devsi rozważali twardy limit top tierów w bitwie, ale miałoby to spore problemy(czyt. problemy MM + top tiery wymiatałyby na tle licznych niższych poziomów)

- WG nie uznaje szybkich bitew kończących się porażkami za problem

- alternatywne kadłuby będą po tym, gdy wszystkie czołgi zostaną przerobione na HD

- T-35 nie ma w planach WG

Źródło:

http://ftr.wot-news.com/2014/12/01/1-12-2014/

- rebalans perków nie nadejdzie w najbliższym czasie, może nawet w następnym roku(myślę że raczej chodzi tu o 2016, a nie 2015)

- nie ma planów aby załoga nie zapominała obsługi starych czołgów, którymi jeździła

- prace nad Havokiem trwają od dłuższego czasu i trwać będą

- problemem z Havokiem jest wydajność komputerów. Małe obiekty działają perfekcyjnie, ale problem jest z budynkami

- nowe francuskie czołgi na pewno nie w 2015(chodzi o HT i TD, minigałąź AMX-30 wciąż w planach)

- nie będzie "normalnych" drzewek w 2015

- WTF nie zostanie zastąpiony przez cokolwiek innego, bo nie ma nic czym można by go zastąpić

- nowy render roślinności, kółko renderowania oraz przeróbka systemu kamuflażu w 2015

- aktualnie ok. 200 devsów pracuje nad WoT

- znaczenie RNG nie zostanie zmniejszone, może być za to delikatnie zwiększone

- funkcje, nad którymi prace trwają i których można oczekiwać: Havok, nowa fizyka, nowe dźwięki, przeróbki większości(wszystkich) czołgów na HD, zmiana systemu camo oraz zasięgów widzenia

Źródło:

http://ftr.wot-news.com/2014/12/01/storm-qa

- fakt, że pociski HEAT RU251 latają szybciej niż AP jest historyczny

- STA-2 też nie dostanie ograniczonego MM

- wciąż trwają pracę nad bitwami historycznymi, garażowymi oraz nowym chatem

- Storm nie może mówić o Havoku, ale jednym z problemów było zbyt duże zużycie RAMu podczas niszczenia dużych obiektów oraz wydajność

- ASAP o 9.5 został już zrobiony

- devsi pracowali nad TXAA, ale był tragiczny

- w liczbie 200 devsów pracujących nad WoTem znajdują się także graficy i testerzy

- dynamiczne statystyki czołgów w garażu są w kolejce, ale pozostają tam od dłuższego czasu bo są inne priorytety

- interfejs w WoT, WoWP i WoWS nie zostanie zunifikowany

- modele HD są tworzone przez zewnętrzne firmy

- nowy czat został częściowo dodany na serwer w wiosnę, jak skończą to robić to nadejdzie czas na klienta

Źródło:

http://ftr.wot-news.com/2014/12/02/2-12-2014/

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

- SerB chciałby zobaczyć „Mamuta” w grze. Jednak nie chodzi tu o tego 8-bitowego, tylko ST-II z dwiema armatami nazywanego Mamutem

- gdyby devsi wprowadzili mechanizm wielu dział, MTLS zostałaby przerobiona, aby go używać (T_J: Obecnie działa to tak, że obydwa działka wystrzeliwują prawie jednocześnie, jedno po drugim)

- Grosstraktor nie będzie sprzedawany jako sam czołg – w planach jest tylko promocyjna paczka ;)

- plutony nie zostaną usunięte z MP

- niskie tiery również dostaną podzial modułu silnika na silnik i przekładnię w swoim czasie

- nie będzie można kupić czołgów premium za rozegranie określonej ilości bitew

- nie będzie można zamrozić konta premium, aby nie uciekało kiedy nas nie ma w grze

- w następnym roku nie zabraknie okazjonalnych trybów gry, a w tym miesiącu pojawi się jeszcze jeden

- devsi rozważają dodanie bonusów za posiadanie odznak biegłości (killmarks) – np. za jedną gwiazdkę dostawałoby się +2% do exp, za dwie +5 itp. Oczywiście to tylko przykład, poza tym nie ma 100% gwarancji, że to ujrzymy

- devsi pracują nad specjalnym, lekkim klientem dla kalkulatorów, który zawierałby w sobie np. elementy z WoT Tweakera

- kiedy na rosyjskim serwerze zaalarmowano o powtórkach z wirusami, na europejskim wotreplays wciąż można było takowe wgrywać. Evilly upewni się, że ten problem jest już z głowy i powtórki z wotreplays na 100% nie są zainfekowane

Opublikowano

WG znów próbuje wyeliminować źródła przecieków z supertestów. Odpowiednimi działaniami mają być również objęte blogi zamieszczające takie informacje, tak więc mamy zaiste przekichane :) A tak w ogóle to jakie przecieki? Przecież wywalili wszystkich supertesterów z EU, a w końcu przecież to oni byli wszystkiego winni co nie? :D

- plutony nie zostaną usunięte z MP (T_J: Oooo, następca sławnych pytań o usunięcie arty, zmniejszenie widełek MM i zmniejszeniu RNG)

- Storm nie wypowiada się na temat cen w rosyjskim sklepie premium

- Q: “Misje personalne są do bani!” A: “I niech zgadnę, zwyczajne nierobienie ich nie wchodzi w rachubę, prawda?”

- Pantera 8,8 ma gorszą mobilność od zwykłej P II

- w drugiej turze testu 9.5 MP były zbugowane – misje plutonowe można było wypełnić samotnie, zostanie to naprawione

- możliwe, że system taranowania nadal jest zabugowany - devsi zbadają sprawę

- antywirus Kaspersky może powodować nawet 10-cio sekundowe zwiechy gry. Póki co jedyna opcja to usunięcie antywira (T_J: Albo WoT >:]), ale WG już pracuje nad tym z firmą Kaspersky

- riposta Storma na zarzuty jakiegoś gracza, który oskarżył go o brak zrozumienia własnej gry, gdyż nie ma aż tak dużo bitew: „Ile razy mam powtarzać, że mamy wystarczająco dużo ludzi nołlajfiących 24/7? Nawet w moim biurze obok mnie siedzi wielu ludzi mających 30k i więcej bitew. Od tego ich mam, aby zadawać im adekwatne pytania i sięgać po poradę”

- specjalny klient WoT dla kalkulatorów będzie, jak będzie

- brytyjskie TD V-VII tieru mają to samo działo (17pdr), gdyż nie znaleziono innych wariantów

 

A tak BTW to rozpoczęła się trzecia runda testów 9.5. Zmiany w stosunku do rundy drugiej:

- poprawiono niektóre teksty w interfejsie MP

- naprawiono problemy z modelami wizualnymi FV 4005/II i Shermana Firefly

- naprawiono wyświetlanie się kamuflażu na czołgach: Т-34/85M, Т-54 LT, Pz IV Ausf. H, T-34, STA-2, M3 Lee

- nazwy wrogich czołgów na minimapie są teraz jaśniejsze

- naprawiono kilka bugów w interfejsie

Dzisiejszy dzień zakończymy zestawieniem cen paczki przyśpieszającej grind misji na WZ-111 na poszczególnych serwerach (tak tylko dla przypomnienia jakby ktoś nie wiedział):

- serwer rosyjski: 10 dolarów

- serwer amerykański: 10 dolarów

- serwer azjatycki: 10 dolarów

- serwer europejski: 9.95… euro

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...