Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co nas czeka w następnych aktualizacjach


Juri.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

- zmiany w T-54 są głównie kosmetyczne
- wysokość wieży T-54 jest poprawna – istnieje wiele wariantów tego czołgu, a to jest jeden z nich
- możliwe, że wraz z alternatywnymi kadłubami pojawi się więcej wież dla T-54
- Storm uważa, że kamuflaż na kołach nośnych wygląda do bani, a zwłaszcza wtedy, kiedy koła się obracają
- możliwe, że już od 9.1 posiadacze słabych komputerów będą mieli możliwość nie ściągania modeli HD
- Storm stwierdził, że oświetlenie nowego hangaru jest specyficzne, gdyż posiada 3 źródła światła (a nie 1 jak w bitwie)
- po 9.0 stare mody na hangar pewnie przestaną działać
- WG nie wie co zrobić, aby gracze mogli dosadnie „poczuć wielkość czołgu”
- Tiger HD v2 stał się jaśniejszy, zmianę tę ujrzymy w drugiej turze testu
- póki co bezwieżowe czołgi są biedne i WG nie da im niczego w stylu efektu odpadającej wieży, ale to też jest w planach
- WG wprowadzi brud na gąsienicach, który będzie zależny od podłoża
- nie ma w planach wprowadzenia mechanizmu, dzięki któremu moglibyśmy rozróżnić czołg, który rozegrał 10 bitew od tego, który rozegrał ich 1000 (rdza, brud, itp.)
- gracze nie dostaną możliwości tworzenia własnego kamuflażu
- w 9.0 ujrzymy 2 brytyjskie czołgi HD: Centurion 7/1 oraz Tortoise

 

- asymetryczna wieża T-54 jest poprawna
- w drugiej rundzie testu będzie prawdopodobnie 8 czołgów HD 
- nie wiadomo, ile łącznie czasu zajmie konwersja czołgów na HD, gdyż devsi i graficy jeszcze nie osiągnęli 100% wydajności
- będą jeszcze co najmniej 2 rundy serwera testowego
- od 9.0 nie będzie można wyłączyć potrójnego bufforowania
- nie będzie żeńskich głosów załogi w WoT
- możliwe, że wieża nowego T-54 jest za bardzo wysunięta do tyłu
- będzie można grać na starym renderze z włączonymi modelami HD
- brud na gąsienicach pojawi się po 9.0
- TXAA anti-aliasing zostanie wprowadzony po dodaniu wsparcia dla Dx11
- devsi mają problem, aby realistycznie odwzorować gąsienice Sherman’a w grze
- w BH tylko najsłabsze czołgi będą mogły się odradzać, gdyż według Storm’a devsi wzięli sobie lekcję z War Thunder do serca
- supertesterzy kiedyś testowali tryb „hardcore”, w którym m.in. nie było HP, ale tylko jakieś 4% z nich polubiło taki schemat rozgrywki.
- WoT ma problemy sieciowe, gdy masz ponad 30 czołgów jednocześnie w bitwie. W Battlefield nie ma tego typu ograniczeń, gdyż mnóstwo rzeczy jest obliczanych po stronie klienta
- Storm złowieszczo oznajmił, że wkrótce czeka nas wielki rebalans czołgów

 

 

d teraz poszczególne drużyny będą mogły zaczynać z obydwu baz (czyli tak jak na randomie, gdzie to jest losowe, z którego capa wystartujemy)
- we wszystkich bitwach limit wag MM zostanie zwiększony o 50-100%, aby zwiększyć ilość czołgów w bitwach
- ilość i rodzaj przewożonej amunicji się zmieni – zbędne HE zostaną zredukowane, a niektóre czołgi dostaną troszkę więcej golda, jeśli będzie to konieczne
- zostanie wprowadzony limit pojazdów danego typu w bitwie (aby pod Kurskiem nie walczyły same SU-152 i Tygrysy)
- waga MM Pantery i Tygrysa w bitwie pod Kurskiem zostanie zwiększona
- zmiany w składach czołgów dla poszczególnych bitew:

 

- aby zachęcić graczy do np. grania stockowym T-70, najsłabsze czołgi dostaną specjalne misje do wypełnienia w BH
- SU-85 nad j. Balaton jest historyczny
- Marder II nie pojawi się pod Kurskiem, gdyż jest zbyt słaby
- stockowy T-70 będzie jedynym scoutem pod Kurskiem (T_J: tiaa… zasięg widzenia znacznie gorszy od Tygrysa, no i ta stockowa mobilność. Co najwyżej może mieć dobre kamo. Przypadek T-70 wciąż nie przestaje mnie rozbawiać)
- naprawiono bug, przez który jakimś cudem dało się wejść do bitwy wymaxowanym czołgiem
- nie dostaniemy kalkulatora przewidywanego XP/kredytów w BH bazującego na ilości graczy w kolejce (T_J: wtf?)
- nikt nie zabroni graczom wybierać popularne i koksiarskie czołgi, ale będą oni musieli się liczyć z ogromnymi kolejkami
- Jgtiger został usunięty z Balatonu, gdyż okazało się, że to niehistoryczne

Opublikowano

- kiedy T-62A zostanie przerobiony na HD, zmianom ulegnie również pancerz

- nie ma potrzeby na buff KW-5

- devsi nie wiedzą co zrobić z M6A2E1 ("Obcy", "Alien"), ale kiedy zostanie on przerabiany na HD postarają się zgromadzić jak najwięcej źródeł o tym czymś

- ostatecznie kopuła dowódcy będzie miała 130mm (SS: aktualnie 160)

- pancerz nie jest tak dobrze robiony jak model, gdyż po prostu brakuje tak dobrych źródeł

- WG robi pancerz dobrze z historią, a nie myśląc o balansie

- Schmalturn taka wieża Pantery ma inne wymiary, na podstawie długiego studiowania dokumetów

- MSAA(SS: Cokolwiek to jest) taki typ antyaliasingu nie zostanie przywrócone

- nie będzie wyboru zachowania starych hangarów

- Osłonięta optyka miała w 9.0 usuwać zielony filtr trybu snajperskiego, fakt że tego nie robi jest bugiem

- Maus nie dostanie dodatkowych zbiorników paliwa, gdyż są za duże aby uczynić je niematerialne

- co do graczy skarżących się na spadki FPS na drugim teście, Storm stwierdza że nic nie robili

- HD centurion 7 oraz T-34/85 będzie w trzeciej fali testu

- kupowanie modułów za gold nie jest planowane to byłby troll idealny, ale żałuje że nie ma bo muszę zbierać na wymaxowanie Conquerora ok. 120 000 expa... nie zachęca do gry

- gładkość pancerza Mausa jest historyczna

- liczba polygonów największych otwartych art będzie bardzo duża, ale nie przekroczy stu tysięcy do czasu, jak wynajdą lepsze karty to będziemy gadać pewno o stu milionach. Albo wogóle nie będziemy

- klasa wsparcia (np. ARV) nie zostanie dodana, gdyż niewiele ludzi chce tym grać ba, ja nawet nie wiem co to jest... i pewnie nie wie nikt

- fail łusek HE nie istnieje w WoT (SS: duhhhhhhh……)

Opublikowano

Takie małe pytanko: Czy teraz weszła jakaś nowa aktualizacja i trzeba na nowo pobierać mody, czy WG chce usunąć mody ? (słyszałem, że w obecnej aktualizacji działa tylko kilka modów, a WG chce usunąć całkiem mody.) Pytam ponieważ nwm czy jest sens aktualizować WOTa. (Dla mnie gra bez modów nie ma sensu ;P )

1377808813-U903831.png

Opublikowano

Takie małe pytanko: Czy teraz weszła jakaś nowa aktualizacja i trzeba na nowo pobierać mody, czy WG chce usunąć mody ? (słyszałem, że w obecnej aktualizacji działa tylko kilka modów, a WG chce usunąć całkiem mody.) Pytam ponieważ nwm czy jest sens aktualizować WOTa. (Dla mnie gra bez modów nie ma sensu ;P )

 

G prawda. WG nigdy nie chciałoby usunąć modów. Były tam 2 poprawki, między innymi naprawa artylerii.

Opublikowano

Takie małe pytanko: Czy teraz weszła jakaś nowa aktualizacja i trzeba na nowo pobierać mody, czy WG chce usunąć mody ? (słyszałem, że w obecnej aktualizacji działa tylko kilka modów, a WG chce usunąć całkiem mody.) Pytam ponieważ nwm czy jest sens aktualizować WOTa. (Dla mnie gra bez modów nie ma sensu ;P )

G prawda. WG nigdy nie chciałoby usunąć modów. Były tam 2 poprawki, między innymi naprawa artylerii.

Dodali nowy hangar z okazji WGL, nowy czołg Karl-Gerät, i nową mapę Battlecity. Dwa ostatnie niedostępne.

Teoretycznie załatali bug pocisków arty, ale już się okazało że nadal działa.

Ahhh... no i przestały działać mody dźwiekowe i Tank Inspector. Ale WG nie usunie modów, bo to by było zwyczajnie głupie.

Opublikowano

- pancerz M6A2E1 zostanie poprawiony w imię historycznej poprawności przy okazji konwersji na HD (obecnie używa kadłuba M6, a nie M6A2 – a co to oznacza, to chyba nikt nie wie)
- model kolizyjny czołgów w WoT nie pozwala na w pełni realistyczne oddanie pancerza, gdyż byłoby to zbyt skomplikowane i zasobożerne – dlatego w modelu kolizyjnym występują grupy pancerza
- to samo tyczy się płyt pancernych – nie są wykonane w 3D (są wykonane w 2D i każdy obszar ma przypisaną wartość pancerza)
- gracze WoT nie dostaną możliwości tworzenia własnych naklejek na czołgi jak w WT, gdyż devsi nie chcą, aby randomy zalały czołgi z namalowanymi kotami oraz scenami współżycia kobiety z koniem

Opublikowano

- być może inne odmiany zawieszenia Tygrysa pojawią się w grze wraz z alternatywnym kadłubem (chodzi o ogumowane koła)
- następna runda serwera testowego pojawi się w tym tygodniu
- Storm przyznaje, iż podczas tworzenia pierwszego modelu M6A2E1 zebrano błędne dane. Wszelkie niezgodności zostaną poprawione przy okazji przejścia modelu do HD.
- zostało potwierdzone, iż TD przy wystrzale straci cały swój bonus do kamuflażu
- devsi pracują nad bardziej zaawansowanym oddaniem ruchu gąsienic – spodziewajcie się go w tym roku
- T34, przy okazji przebudowy, dostanie późniejszy model działa 120mm

tX9LNe3.jpg

- ubrudzone gąsienice i zawieszenie będą dodatkową opcją graficzną, efekt będzie zależny od gruntu po którym porusza się czołg; wprowadzenie tego elementu będzie niezależne i nie będzie powiązane z havokiem
- Havok zostanie wprowadzony wcześniej niż w patchu 9.6 – nowy modele traw i drzew zostaną wprowadzone w tym roku
- najwyraźniej nikt nie pamiętał o tym, aby dodać dmg ze spotowania do statystyk – tak więc nie zostało to zrobione
- koła M103 mają mniej polygonów niż koła innych modeli HD ponieważ jest ich zbyt dużo, a tak poza tym i tak podczas gry nikt na nie nie patrzy
- Storm reaguje na marudy narzekające na spadek FPSów w 9.0: „Zredukujcie ustawienia graficzne” oraz „Na minimalnych ustawieniach nie będzie spadków” – hihi ^^

- Centurion Mk 7/1 HD pojawi się w trzeciej rundzie testu
- alfa dmg nie jest bezpośrednio zależny od kalibru, tak więc różne działa tego samego kalibru mogą mieć różny alfa dmg
- to samo działo może się różnić szybkostrzelnością na różnych czołgach (nawet jest to historyczne – zamocowanie działa, ułożenie amunicji, itp.)
- w drugiej turze testu 9.0 posiadacze procesorów AMD cierpią na utraty połączenia z serwerem, zostanie to naprawione
- Storm twierdzi, że obecną piętą achillesową grafiki WoT jest roślinność, plany co do naprawy tego już są
- obecnie devsi walczą z bugiem, przez który w 8.11 przy dużej desynchronizacji klienta z serwerem, pocisk leci zupełnie gdzie indziej, niż powinien:

- problemy z interfejsem 7/42 po ostatnim mikro patchu są spowodowane przez nieaktualną wersję XVM
- trzecia tura testów 9.0 już niedługo
- w trzeciej turze testów na pewno pojawią się w wersji HD Centurion Km 7/1 oraz T-34/85
- Storm nie zaprzeczył oficjalnie informacji podanej przez jednego z supertesterów, jakoby Type 59 ma zostać udostępniony do sprzedaży w dniu finałów WGL
- w trzeciej turze testu 9.0 zostanie naprawiony bug, przez który Pantera/M10 nie może uczestniczyć w BH w Ardenach
- Maus nie dostanie dodatkowych zbiorników z paliwem
galeria StuG’a III bez tej zj****** cenzury? Jak będzie, to będzie, a jak będzie to może w tym tygodniu
- nowe dźwięki dział będą w 9.1/9.2
- mapa Charków pojawi się w 9.1
- jeszcze nie wiadomo, kiedy KV-1S zostanie rozdzielony na dwa czołgi
- ujawnione nowe niemieckie LT mają bardzo małą szansę, aby pojawić się w tym roku
- nowa kampania CW może się pojawić pod koniec kwietnia
- SerB uważa, że jego Karl jest lepszy od „wielkiego gluta z krzywymi zębami”, jakiego zaserwowała Gandzia
- Storm zasugerował, że za kilka miesięcy możemy się spodziewać Karla w sklepie z podarunkami za symboliczną cenę
- Obj 430 statystycznie ma się dobrze
- w planach jest kolejny nerf dla WT E-100
- co do projektu niemieckiej modernizacji zdobycznych T-60: devsi nie mają pomysłu, jak dobrze zbalansować ten pojazd, więc prawdopodobnie nie znajdzie się w grze
- SerB oficjalnie potwierdził istnienie projektu „World of Starships” – prace nad nią już ruszyły, pierwszych zapisów do zamkniętych testów alfa możemy się spodziewać już w pierwszym kwartale 2015 roku

Opublikowano

- autoaim został przerobiony, gdyż stary miał tendencje do celowania w powietrze, zamiast w czołg
- możliwe, że nowy Tiger w HD jest zbyt wysoki
- WG chce dopracować 9.0 przed wypuszczeniem na serwery, dlatego wystartowała czwarta runda testów
 

- wieża T-54 HD znajduje się we właściwym miejscu
- Storm potwierdza, że zielony filtr w trybie snajperskim będzie opcjonalny 
- nowy dźwięk niszczenia gąsienic na serwerze testowym zostanie wprowadzony w 9.0 ze względu na pozytywny odzew graczy
- jedną z najmniej popularnych prac w supporcie WG jest przywracanie skradzionych kont, ponieważ wszystko musi być sprawdzone i zrobione ręcznie
- jeśli pisząc ticket używasz łaciny kuchennej, to masz dużą szansę, że zostaniesz olany przez support
- jeżeli kiedykolwiek sądziłeś, że dopraszanie się w supporcie o medale i osiągnięcia w grze ma jakiś sens, to byłeś w błędzie
- w BH popełniono kardynalny bug – zapomniano o tym, że wymuszając użycie podstawowego zawieszenia, moduły mogą stać się za ciężkie, przez co nie będzie można tym czołgiem uczestniczyć w BH. Na szczęście jest na to metoda – należy z powrotem przełączyć się na bitwy losowe, zamontować ulepszone zawieszenie i jeszcze raz wejść w BH. Powinno zadziałać.
- okno ustawień graficznych nie zostanie powiększone do rozdzielczości ekranu
- w tym roku ujrzymy SU-152 w HD
- paskudne oświetlenie na w 3 rundzie testu zostało namierzone i będzie naprawione przy wyjściu 9.0 w życie

 

- czołgi na minimapie nie poruszają się płynnie, aby ułatwić życie serwerom

- Tygrys HD jest historycznie poprawny w kwestii gabarytów
- obecnie na teście 9.0 Murowanka nadal jest zbyt ciemna, gdyż jeszcze nie zakończono tam jeszcze prac nad oświetleniem
- M103 HD ma nadal nieco kanciaste koła. Devsi stwierdzili, że koła na tym czołgu są małe i uczynienie ich bardziej gładkimi zjadłoby dużo zasobów
- hangary w trzeciej rundzie testu wciąż nie są zoptymalizowane pod kątem FPS
- boczne płyty na Centurionie Mk 7/1 HD są porysowane, gdyż w rzeczywistości były podatne na zarysowania
autoaim w 9.0 nie jest dziełem przypadku i zostanie wprowadzony razem z resztą zmian zaplanowanych na 9.0
- gąsienice niektórych czołgów wyglądają gorzej w hangarze, niż w bitwie – zostanie to naprawione

Opublikowano

- mechanizmy kamuflażu, widoczności i wykrywania towarzyszyły grze od samego początku
- T34 HD dostanie nowy model działa
- WG ma dane na temat tego, ile drzew przewróciłeś. Licznik za to odpowiedzialny został wprowadzony dawno temu, gdyż devsi chcieli wprowadzić medal „Honorowy Drwal”. Pomysł został porzucony, ale licznik został.
- od patcha 8.8 dzięki interfejsowi API można dowiedzieć się ze statystyk gracza na temat jego XP bez konta premium. WG jednak ma to gdzieś i póki co się tym nie interesuje, więc raczej ta opcja nie zostanie wprowadzona prędko dla zwykłych śmiertelników

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

- Veider stwierdził, że wszystkim TD należy się utrata bonusu do kamo po wystrzale
- po wspomnianym nerfie, papierowe TD będą musiały trzymać się dalej od pola bitwy 
- konkretna lista czołgów do buffa/nerfa 9.1 nie zostanie ujawniona
- Aufklärungspanzer Panther nie zostanie zrebalansowany w 9.1
- Tiger I czeka mały nerfik
- VK4502B nie będzie ruszany
- ulepszony anti-aliasing nadejdzie przed końcem roku wraz z Dx11
- Tortoise był delikatnie OP, ale nerf pancerza w 9.0 być może wystarczy
- FV 215b (183) statystycznie ma się dobrze
- WG już nie rebalansuje czołgów wyłącznie na podstawie w/r
- wielordzeniowość nadejdzie w tym roku
- T-44-85 być może będzie w tym roku (bardzo wątpliwym jest, iż w ogóle się pojawi)
- w ciągu następnych 12 miesięcy WG  skupi się na konwersji do jakości HD, tak więc nie ma co liczyć na zastępy nowych czołgów
- KV-5 nie dostanie buffa
- będzie więcej eventów w stylu IS-6 – następny może się pojawić w lecie
- kto wie, może WG wyda grę o czołgach, ale tych nowoczesnych (WoT 2, yay =])
- kiedyś tam ujrzymy czołgi Christie
- czołgi włoskie? Na pewno nie w tym roku
- następna książka WG (Tactical Press) będzie opowiadać o czołgach z serii IS
- WG da łaskawszy MM czołgom lekkim, poza tym mogą się też pojawić LT premium
- w 9.1 powinniśmy ujrzeć nową mapę – Charków 

 

- 25% RNG jest historycznie poprawne i nie zostanie zmienione
- im więcej amunicji masz, tym wyżej może polecieć wieża
- nie ma w planach 64-bitowego klienta gry
- Q: “W bitwie pomiędzy sojusznikami i przeciwnikami trybu Konfrontacji, kto wygrał?” A: “Wargaming”
- Storm nadmienia, że patch 9.0 był skomplikowany (T_J: i dlatego mieliście aż 4 tury serwera testowego, które znów zmarnowaliście)
- Storm potwierdza, że cheaty były powodem usunięcia tabeli tierowej
- co każdy patch będą dodawane (i usuwane) nowe BH, oczywiście te stare będą co jakiś czas powracać
- w 9.2 będziemy mogli przewracać czołgi. I to wszystkie naraz!
- w 9.1 będzie nowa mapa – prawdopodobnie Charków
- Storm potwierdza, że w pełni otwarte wieże nie wylatują, gdyż cała siła eksplozji śmie uciekać przez otwory
- opory gruntu są parametrem służącym balansowi
- nie będzie historycznych kompani
- jeśli twoja wieża spadnie na przeciwnika, nie zaliczy ci dmg (tak samo w przypadku sojusznika)
- spadki FPS nie są spowodowane czołgami HaDe
- może kiedyś tam jakoś dostaniemy możliwość wyłączenia zawartości HD w ustawieniach
- Storm potwierdza istnienie bugów, przez które gra odmawia posłuszeństwa
- Storm potwierdza plutony w HB
- ostatnie przeróbki na mapach mają pozytywny odzew u graczy, gdyż wydział projektowania map ma nowego fuhreraszefa
- w 9.1 dostaniemy możliwość nieściągania zawartości HD oraz być może wyłączania jej w opcjach

 

- WoT nieprędko przestanie bazować na Dx9

- boczne płyty pancerne na Pz IV Ausf.G naprawdę działają
- Storm potwierdza, że w 9.1 będzie 12 buffów i 8 nerfów
- Storm nie wie zbytnio, czy nowy dźwięk zniszczenia czołgu jest realistyczny – opinie graczy są podzielone, a sam dźwięk bazuje na nagranym wybuchu pocisku 152 mm
- nie będzie osobnego klienta HD – gracze z poziomu launchera będą mogli decydować, czy chcą pobierać zawartość HD
- czołgi HD wyglądają na starym renderze (który nie ma nowych shaderów ) na idealnie płaskie i gładkie, gdyż wcześniej na teksturach czołgów od razu „nakładano” cienie (a teraz są one renderowane w czasie rzeczywistym). Devsi może coś z tym zrobią
- algorytm automatycznych ustawień graficznych jest „skomplikowany”
- to, że M4 Sherman dostał nerfa tylko na topowej wieży, może być bugiem… (T_J: nie no zaraz jebnę ze śmiechu po prostu, czy u nich pracuje pewien gość o ksywce Dwie Twarze??)
- czołgi na minimapie nie poruszają się płynnie w imię wydajności serwera
- chcecie więcej baboli w 9.0? Nie ma problemu! Otóż oświetlenie na mapach „Bagno” i „Widepark” (zapomniałem polskiej nazwy) jest zbugowane (zbyt jasne)
- Storm rozważy z resztą devsów decyzję, czy tło ikon załogi w hangarze powinno zostać przyciemnione dla lepszej czytelności
- 75% graczy ma włączony Bój spotkaniowy oraz Szturm
- jarzmo haubicy 105 mm na czołgu M4 Sherman jest niehistoryczne, ale Storm stwierdził, że nie za bardzo można temu zaradzić, gdyż razem z jarzmem musiałaby się zmienić też wieża
- jeszcze wam mało baboli w 9.0? To wyobraźcie sobie, że jeśli zresetujecie komputer (albo go zwyczajnie włączycie), to w WoT przez kilka bitew będzie cholernie mało FPS. Devsi oczywiście nad tym pracują
- nie będzie żadnego hotfixa na najgorsze babole 9.0
- będzie można grać w plutonie w trybie BH
- prace nad oświetleniem w grze wciąż trwają
- w planach jest nowy render trawy
- multicore z prawdziwego zdarzenia dla SLI i GPU nadejdzie w tym roku
- następne amerykańskie czołgi w kolejce do HD to Pershing i Pattony
- roaming nie będzie prędko
- włazy załogi nie zostaną przerobione na spaced armor (propozycja pewnego gracza, aby rozwiązać problem głupich weakspotów)
- przypadki, gdzie wielki pocisk kalibru ~150 mm przechodzi przez zawieszenie lekkiego czołgu, jak nóż przez masło, nie uszkadzając przy tym samego czołgu, są historyczne
- już w 9.2 będziemy mogli przewracać czołgi na dach, aczkolwiek devsi jeszcze tego nie testowali
- Pz IV Ausf.G opuszcza działo celując w przód do poziomu -10 stopni oraz -5 przy celowaniu na boki (ograniczone przez boczne płyty pancerne)
- Pz IV/V and Pz IV Hydro nie dostaną buffa
- w 9.1 nie będzie nowych ustawień graficznych, ale devsi będą pracować nad optymalizacją (czytaj: naprawiać przeklęte babole z 9.0)
- wielki rebalans czołgów jednak prawdziwy? Storm wypaplał się, że w planach jest ogólne zmniejszenie celności czołgów
- M6A2E1 nie dostanie buffa
- T-54 nie będzie ruszany w 9.1
- wielu graczy skarży się na graficzne babole na kartach graficznych Nvidia serii M
- gracze grającymi lolkami w BH otrzymują bonusy za odwagę stawienia się do bitwy (stokowe T-70 :D), ale lolki premium nie będą otrzymywać takich bonusów

 

- Pantera i Obj 430 zostały powiększone w 9.0, ale to drobna zmiana

- zakończenie wsparcia dla Win XP przez Microsoft nie ma żadnego wpływu na WoT
- powojenne BH na razie nie zostaną wprowadzone, gdyż jest problem z narodowościami załóg (T_J: to wciąż głupie wytłumaczenie)
- tworzenie „gotowych” części modelu (np. działa) znacznie przyspiesza konwersję czołgów na HD
- nieprędko dowiemy się coś więcej o prem T-54
- w 9.0 nie było ŻADNYCH zmian w kamo
- Obj 167 nie pojawi się w grze ze względu na to, iż posiadał gładkolufowe działo
- „dmg odbity przez pancerz” zawiera tylko rykoszety i odbite pociski
- po 9.0, jeśli postanowisz sobie spaść na inny czołg i spowodujesz tym eksplozję jego magazynu amunicji, wystrzelona wieża pomoże ci wylecieć na orbitę
- czołgi mają do 50k polygonów
- fakt, że możesz napisać do innego gracza w grze via priv dopiero po dodaniu go do znajomych zostanie wyeliminowany wraz z czatem v2.0
- nie będzie medali Bohatera Bitwy dla BH
- rozdzielczości o szerokości mniejszej, niż 768 pikseli nie zostaną wprowadzone do gry
- co do nurkujących czołgów w trailerze 9.0 – to był tylko szpan i popis twórców trailera =]
- nowa wieża dla Chaffee w teście 9.0 została dodana przez przypadek (T_J: iks de)
- latająca wieża może zrobić kuku czołgowi, na który spadnie
- celownik serwerowy nie jest zbugowany (np. dziwne zwiększenia celownika przy ostrych manewrach), po prostu jest to opóźnienie w przesyle danych z serwera
- FV4202, KV-5, IS-7, T-34-3, T57 HT i Obj 430 nie dostaną nerfa, ani buffa
- Churchill Gun Carrier statystycznie radzi sobie bardzo dobrze – jest jednym z lepszych na swoim tierze
- Storm potwierdza, że WoT czeka transfer na Dx11
- możliwe, że WT E-100 znów dostanie nerfa
- w 9.1 pojawi się niewiele czołgów HD
- nie ma potrzeby buffować brytyjskie HT, maja się dobrze poza topowym
- KV-1S dostanie nerfa po 9.1
- LT otrzymają łagodniejszy MM
- E-25 czeka jakiś nerf
- A-32 nie dostanie buffa do penetracji pocisków premium
- WG już nie używa win ratio jako głównej metody balansu
- SerB ma już na liście mnóstwo pancernych pedobearów do znerfienia (np. T18 i T40)
- T-34-3 w odpowiednich rękach jest dobrym pojazdem
- gracze nie dostaną możliwość zapisywania swoich własnych ustawień graficznych
- w 9.1 bazowy kamuflaż TD nie będzie ruszany
- devsi porzucili pomysł rebalansu włazów załogi jako weakspotów (np. żeby tam wchodziło za mniejszy dmg), gdyż gracze by się nie połapali z tym wszystkim
- w ostatecznej wersji 9.0 pancerz Tortoise’a i M103 stał się mocniejszy, niż na serwerze testowym (a tam dostały nerfa)
- IS-3 HD? Już w 9.2.
- powodem znikających pocisków arty były desynchronizacje pomiędzy mechanizmami serwera

 

- WG odnotowało 80 milionów graczy ich uniwersum na całym świecie

- patch 9.0 stanowi ważne podłoże dla przyszłych aktualizacji
- WG wspiera i utrzymuje kontakt z wszelakimi muzeami, gdyż „pamięta historię i jest z niej dumne”
- w tym roku mają być dwa nowe tryby: BH w 9.0 oraz tryb Fortyfikacji w najbliższej przyszłości
- tryb Fortyfikacji nie będzie tak wymagający, co konwencjonalne CW
- nie wszystkie czołgi będą mieć alternatywne kadłuby
- od marca 2013 do marca 2014 roku gracze WoT wydali 475 milionów $, co w przeliczeniu wychodzi 4,51 $ na gracza…
- … a wynik ten jest wręcz niesłychany w sferze gier Free 2 Play
- z kolei WG twierdzi, że gdyby do puli graczy dorzucić boty i nieaktywne konta, to liczba ta osiągnęłaby ponad 100 milionów
- w WoT na Xbox gra 2 miliony graczy (i tylko 100k z Rosji)
- szacowany przychód z konsolowego WoT wynosi 9,5 miliona $

 

- w 9.1 pojawią się nowe funkcje klanowe

- żółte gąski i optyka nie wpływają w żaden sposób na zachowanie czołgu
- obecnie w WoT silnik oraz układ przeniesienia napędu to to samo, ale zostanie to zmienione (czyżby cichy buff dla niemieckich czołgów?)
- reguła dziesięciu kalibrów (po przebiciu pancerza pocisk przelatuje wewnątrz dystans dziesięciu swoich długości) liczona jest od miejsca, w którym pocisk przebił pancerz i zadał dmg
- T95 statystycznie ma się dobrze
- w tym roku ma odbyć się solidny rebalans mechaniki gry
- devsi są bardzo zadowoleni z możliwości farmienia kredek przez zwykłe czołgi VIII tieru
- WG nie zmieni xp/kredytów potrzebnych do odblokowywania artylerii
- według WG to, że w trybie 7/42 mając przeciętne winratio, trafiasz do drużyny skillzordów jest normalne
- nie będzie takich limitów amunicji premium na randomie, jak w BH
- devsi nie podejmują zmian w grze na podstawie tematów na forum, gdyż pozytywna reputacja to za mało
- premium tanki, które mają się pojawić w tym roku, zostaną wypuszczone w HD
- nikt nie wie, ile machina WG będzie mogła wprowadzać czołgów HD na patch
- póki co, BH będą się ograniczać tylko do WWII
- nie ma dalszych planów rozdzielenia Pz II i Stug’ów
- roaming nie będzie wprowadzony zbyt prędko
- póki co nie ujrzymy BH z Środkowego Wschodu (np. wojna sześciodniowa: T-54/IS-3 vs Centuriony/Pattony), gdyż w grze brakuje arabskich i izraelskich załóg (też mi wymówka, wyimaginowane czołgi jakoś im nie przeszkadzają)
- w 9.0 Obj 430 nieco się powiększył, ale nie było żadnych zmian w kamo
- silnik Obj 430 jest historycznie poprawny (580km), to Wikipedia się myli!
- według SerB’a pierwsze elementy Havoka (zniszczalne budynki, realistyczna destrukcja ścian) pojawią się w 9.2
- tryb Fortyfikacji będzie zawarty w kliencie gry

 

- Storm stwierdził, że autoaim został zmieniony w 9.0, gdyż stary często celował w pustą przestrzeń

- nie ma w planach rebalansu map na potrzeby BH 
- bardzo możliwe, że Szturm i Bój spotkaniowy pojawią się w BH
- dodanie do gry perków działających tylko w specjalnych warunkach (autoloadery, artyleria) nie jest żadnym problemem
- arta statystycznie ma się dobrze i nie będzie dla niej żadnych nerfów/buffów
- na ruskiej kopii Twarzoksiążki istnieje grupa zrzeszająca jakieś 7k osób, które twierdzą, że WoT niszczy małżeństwa, gdyż mężowie grają za dużo
- populacja graczy na europejskim serwerze WoWp rośnie

 

- ubiegły rok był dla WG szalony

- WG nie przewidywało, że e-sport w WoT osiągnie taką popularność
- w 2012 roku w WGL startowało 40 zespołów z Europy, natomiast rok później już 4100
- finały WGL w W-wie były dla WG dużym sukcesem
- polscy fani są prawdziwymi pasjonatami
- WG było zaskoczone, że zespoły „z dolnej półki” spuszczały łomot faworytom (np. Lemming Train vs Synergy)
- WG co jakiś czas będzie zmieniać reguły ligi WGL, aby się nie znudziła
- 7/42 doczeka się zmian w przyszłości
- Moneo wspomniał, że od ostatniego tygodnia WoT jest zintegrowany z Twitch’em, dzięki czemu można nadawać bezpośrednio z gry
- w lidze WGL walczyło jakieś 40k zespołów, ale tylko 14 z nich dotarło do finałów
- przy organizowaniu finałów, WG współpracowało z ESL oraz Warszawą
- Moneo wierzy, że kiedyś e-sport będzie transmitowany w TV, jak tradycyjne sporty
- w tym roku WG przeznaczyło 8kk $ na e-sport, w następnym zamierza wydać 2kk więcej
- pula nagród w finałach WGL była równowartością 2,5kk $
- WoT nie był projektowany pod e-sport, pierwotny pomysł wyszedł od graczy
- w WoWp na razie gra za mało graczy, aby wystartować z e-sportem
- WoWp mimo tak złej opinii przynosi profity
- największym konkurentem WoWp jest… WoT – gracze zasmakują walki w przestworzach, po czym szybko wracają do czołgów
- Viktor Kislyi wytyka błędy w rozwoju WoWp: FPS nie są zawsze zadowalające i są problemy z lagami
- obecnie wydział WG w Kijowie pracuje nad rozwiązaniem wyżej wspomnianych problemów
- WoWs jest w stadium zamkniętej alfy – bitwy nie są super realistyczne (w imię frajdy) i trwają do 15 minut
- nikt nie wie, kiedy zostanie wydany WoWs
- marzeniem Viktora jest stworzenie e-sportowego imperium WoT
- Kislyi ma 37 lat i stwierdził, że e-sport od pewnego czasu bardzo go fascynuje

 

- w 9.1 LT od IV tieru wzwyż dostaną łaskawszy MM

- WG nie balansuje czołgów poprzez zmianę ich wagi MM, gdyż to nie sprawi, że gracze będą nimi grać mniej
- WG nie wprowadzi trybu gry bez baz, w którym można wygrać wyłącznie poprzez eliminację całej wrogiej drużyny dla dobra LT i najwolniejszych czołgów pokroju T95/Mausa
- zmiany w systemie zniszczeń w WoT? Storm: “A kto tego potrzebuje?”
- jeszcze nie wiadomo, czy i jak amunicja premium zostanie zrebalansowana
- +/- 25% RNG nie zostanie zmienione
- nie będzie wspólnego serwera dla EU i RU, chętni do mordobicia pomiędzy serwerami muszą poczekać na roaming, albo odpalić serwer testowy

 

- zostanie wprowadzona możliwość ustawienia swojego statusu (dostępny, afk itp.)

- nowy system czatu jest nadal rozwijany, ale został mocno opóźniony ze względu na trudności w jego poprawnym działaniu przy dużej liczbie graczy 
- w planach jest niezależny klient do czatowania w grach WG, wykorzystujący protokół HMRR
- tryb symulatora/hardcore bez HP? „Nawet jeśli, to ten ficzer miałby BARDZO mały priorytet.”
- tryb Fortyfikacji ma zostać wprowadzony względnie szybko (może 9.1/9.2)
- WG chce uczynić niepopularne skille i wyposażenie bardziej użytecznymi – devsi wciąż nad tym myślą
- w sprawie życzeń o wielkie mapy: „A graliście kiedyś na takich mapach? Strzelanie do kilku pikseli nie jest fajne. Wiele razy to testowaliśmy.”
- duże mapy mają potencjał, ale problemem może być kwestia wolnych czołgów oraz problemy techniczne z dużym zasięgiem widzenia/renderowania
- Storm, zamiast wprowadzania możliwości wybierania map na randomie, zaproponował usunięcie 10 najmniej popularnych map. To wciąż tylko pomysł, ale devsi przyjęli go dość pozytywnie
- WG nie umożliwi nam odhaczania map na których nie chcemy grać, gdyż testy wykazały, że kolejki do bitwy znacznie by się wydłużyły
- WoT nie zostanie zintegrowany z platformą Steam

 

Źródło: dom1n.com

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

- IS-3 nie dostanie buffa do V-max (podobno wyciągał 40 km/h)
- spody czołgów zostały przerobione (może ktoś z Was zauważył, że w 0.9.0 pod spodem pojawiły się jakieś płyty i włazy) w celu przygotowań to zaimplementowania mechanizmu przewracających się czołgów (i nowej fizyki ruchu) 
- póki co za wcześnie, aby powiedzieć cokolwiek o nowej fizyce ruchu – pierwsze testy mają być dopiero w następnym tygodniu
- Storm stwierdził, że z mapą Wichura nie ma problemów z wydajnością
- spadki FPS nie są spowodowane przez jeden duży problem, tylko wieele małych
- największym problemem WG w kwestii FPS jest to, iż nie mogą odtworzyć tego na swoich komputerach – zapraszano nawet graczy ze swoimi komputerami do ich biura w celu analizy, ale niewiele to dało. Poza tym odkryli, iż ci goście mieli takie same problemy z FPS w 8.11
- w 9.1 nie będzie czołgów HD
- lagi w trybie snajperskim nie zostały naprawione
- Storm wyjaśnia buff dla LT w postaci łagodniejszego MM:

tier IV LT – tier bitewny 4-7
tier V LT – tier bitewny 6-8
tier VI LT – tier bitewny 7-9
tier VII LT – tier bitewny 8-10
Wyjątek: Chaffee, który zachowa swój obecny MM

- Silenstalker popełnił błąd przy tłumaczeniu patchnot (no co, każdemu się zdarza), który został powielony również tutaj. Chodzi o tę linijkę:

- dodano wizualne efekty uszkodzenia beczek i pojemników na czołgach po trafieniu w nie

Emm, tak naprawdę chodzi o to, iż dodano znaczki pojawiające się na działach za zadany dotąd dmg danym czołgiem. Ciekawe.
- M4 Sherman i Tygrys I dostały nerfa, gdyż były OP na swoim tierze
- VK 45.02B dostanie buffa (może nawet w 9.1, gdyż lista nie jest ostateczna)
- update 9.2 przyniesie dużo buffów
- Veider na temat nerfu Hellcata i T18: „Odwalcie się pedofile”
- nowe dźwięki dział w 9.1 będą realistyczne, nie widowiskowe
- devsi szukają rozwiązania problemu długiego ładowania się map, ale jeszcze nic nie wymyślili
- lolki dostały buffa, aby nowi gracze nie zrazili się do gry (przychodzi nowy gracz, gra fajną maszyną i wciąga się w rozgrywkę, zamiast wywalać grę z dysku)
- Storm stwierdził, ze może istnieć bug, przez który nawet na najwyższych ustawieniach modele czołgów wyglądają beznadziejnie na dłuższych dystansach
- MT-25 nie dostanie działą S-54
- nerf KV-1Siema i buff AMX 50B? „Na wszystko przyjdzie czas. Nie wszystko naraz.”
- priorytetem rebalansu nie są tylko czołgi OP, ale również te, które łatwo można naprawić. (T_J: Tak.)
- czołgi trudne do naprawienia wymagają dłuższych testów. Dopadniemy je może jeszcze przed latem (T_J: Tak.)
- Szturm na Pustynnej Rzece został usunięty, gdyż był niezbalansowany
- Storm potwierdza, że KV-1Siema nie dostanie nerfa w 9.1, gdyż zostanie rozdzielony na 2 czołgi, które trzeba wymodelować, a wprowadzenie standardu HD utrudnia sprawę
- Veider chce, aby T57 HT i AMX 50B były zbalansowane i porównywalne względem siebie
- A-32 nie dostanie lepszej amunicji premium
- może kiedyś tam gracze 7/42 będą mogli sami wybierać mapy
- póki co nie będzie nowych map dla 7/42
- tryb kompanii póki co nie zostanie usunięty
- buff MM dla LT to „jeden z pierwszych kroków”
- T40 dostał nerfa do zasięgu widzenia, gdyż był OP
- Storm potwierdza, że w 9.1/9.2 może pojawić się dodatkowy exp za odbijanie dmg
T-54 1949 zostanie wprowadzony do gry (tier VIII prem MT)
- Q: Potrzebujemy mapy „Krym”!! A: „Południowe Wybrzeże. Technicznie ta mapa nazywa się 39_Crimea.”
- devsi badali przypadek SU-101 i stwierdzili, że jest ok, tylko trudno się nim gra
- SU-101 nie dostanie większej depresji działa
- w 9.1 nie będzie żadnych nowych czołgów

 

- WG nie przestanie dodawać nowych czołgów do gry
- 2014 jest dla WoT rokiem graficznych ulepszeń 
- WG pracuje nad nowymi trybami gry dla WoT, być może nawet zabawnymi
- devsi chcą dodać więcej zabezpieczeń przeciwko oszukiwaniu w grze
- jeśli ciągle grasz na tej samej mapie, spróbuj zmienić tier czołgu
- obecnie nie ma planów co do konkretnych zmian w czołgach premium
- dwa razy większe mapy i składy w WoT = czterokrotne zwiększenie obciążenie serwera. WuGje nad tym pracuje, ale w tym roku nie ujrzymy nic w tym temacie
- plutony nie zostaną powiększone

 

- Storm wie o problemach z pozycjonowaniem dźwięku wybuchu czołgu

- Storm obecnie rzadziej udzieli odpowiedzi na pytania, gdyż nie brakuje mu pracy
- devsi pracują nad nowymi fajnymi dźwiękami
- w najbliższych dniach mamy otrzymać nowe informacje na temat 0.9.1, poza tym niedługo ma ruszyć serwer testowy
- publiczny test aktualizacji przeważnie startuje 2 tygodnie po superteście (ktoś wie, kiedy wystartował/wystartuje supertest 0.9.1?)
- w tym roku na pewno nie będzie mechanizmu wielu wież w WoT

 

Jak ktoś chce starszy, to zapraszam tutaj: 

http://www.dom1n.com/category/silentstalker-blog/
Opublikowano

Patch 9.1

Przewidywana data wydania: początek czerwca 2014r.

Zmiany, nowości i poprawki:

- dodano mapę „Charków
- drobne rebalansy i poprawki na następujących mapach: Koło podbiegunowe, Tundra, Komaryn, Wichura i Północny-Zachód
- usunięto Szturm z mapy Pustynna rzeka
- ulepszono wydajność na mapie Ukryta wioska
- naprawiono wiele problemów z teksturami i modelami czołgów/map
- przerobiono efekt wydobywających się spalin dla wszystkich czołgów
- przerobiono efekt eksplozji czołgu
dodano znaczki pojawiające się na działach za zadany dotąd dmg danym czołgiem
- dodano mechanizm, dzięki któremu wieża po upadku na czołg ześlizguje się z niego
- od teraz odpadnięta wieża zachowuje się różnie w zależności od podłoża, na którym się znajduje
- dodano nowe medale dla artylerzystów: “Monolith”, “For Counterartillery Fire”, “Medal of Horus”?, “Cool-blooded” oraz “Stark’s Medal”
- dodano nowe medale dla 7/42: “Battle-hardened”, “Sniper Reserve”, “Pyromaniac”, “Promising Warrior”, “Fight to the Last Breath”
- inskrypcje medali: Billote, Bruna i Tarczaya zostały przerobione, aby bardziej pasowały
- medal „Operacja Nostalgia” został przeniesiony do innej kategorii
- poprawiono bugi w medalu „Pancerna pięść”
- zaktualizowano biblioteki dźwiękowe FMOD
- przerobiono dźwięki wystrzału dział
- status gracza (online/offline) od teraz będzie zawsze poprawnie wyświetlany w kontaktach
- limit symboli w wiadomości tekstowej zwiększono do 512 znaków
- dodano ikonę klanu w panelu osiągnięć
- poprawiono interfejs 7/42
- dodano wyświetlanie czasu trwania eventu BH
- zmieniono okno dialogowe informujące o zmianie grafiki
- od teraz nie można wejść do bitwy kompanii bez dowódcy
- ustawienia wibracji fotela Gametrix przeniesiono gdzieś indziej
- licencja użytkowania wyświetla się teraz po zalogowaniu w hangarze
- dodano funkcję dynamicznego FOV
- zmieniono czas, w którym tracer zaczyna się wyświetlać
- usunięto limit umiejętności i perków czołgisty dla uszkodzonego czołgu
- naprawiono problemy związane z parametrem EnableBalanceCPU, które powodowały nawet permanentne wywalanie z bitwy
- naprawiono błąd z przeźroczystością krzaków i drzew na niektórych komputerach
- naprawiono problemy z pamięcią pojawiające się przy wyższych ustawieniach graficznych (zwłaszcza jakości czołgów)
- naprawiono bug, przez który gra w niektórych przypadkach zmieniała walutę płacenia za pociski premium za złoto
- naprawiono niektóre problemy z mikrolagami
- naprawiono bugi gąsienic w hangarze przy wysokich ustawieniach graficznych
- poprawiono okno ustawień graficznych
- poprawiono bug, przez który gra zarzynała GPU, gdy była zminimalizowana
- naprawiono bugi w powtórkach i ekranie misji
- naprawiono bug, przez który pojawiał się efekt rykoszetu, mimo penetracji pancerza
- powiększono ilość flag narodowych

Zmiany w pojazdach:

- usunięto bonus do kamuflażu po wystrzale wszystkim TD poza tymi premium
- buff dla LT w postaci łagodniejszego MM:
tier IV LT – tier bitewny 4-7
tier V LT – tier bitewny 6-8
tier VI LT – tier bitewny 7-9
tier VII LT – tier bitewny 8-10
Wyjątek: Chaffee, który zachowa swój obecny MM 

Jgpz IV

- prędkość obrotu stokowego zawieszenia zmieniona z 32 do 34, elitarnego z 35 do 38
- opory grunty stokowego zawieszenia zmniejszone o (dobra/przeciętna/zła nawierzchnia) 8/14/20 %, elitarnego o 9/15/22 %

Pz I

- rozrzut celownika w ruchu zmniejszony o 31 %
- czas celowania dla działa 2 cm Kwk 30 zmniejszony z 1,7 do 1,6 s, 2 cm Kwk 38 z 1,6 do 1,5 s

Tygrys I

- czas ładowania dla 8,8 cm L/71 zwiększony z 6,7 do 6,8 s
- celność 8,8 cm L/71 zmieniona z 0,34 do 0,35
- rozrzut celownika dla 8,8 cm L/71 przy poruszaniu wieżą zwiększony o 17 %
- ilość HP zmniejszona o 100 dla obydwu wież

Tygrys (P)

- czas ładowania 8,8 cm L/71 zmieniony dla pierwszej wieży z 9,1 do 9,3 s, dla drugiej wieży z 8,6 do 8,8 s
- celność 8,8 cm L/71 zmieniona z 0,34 do 0,35
- ilość HP zmniejszona o 100 dla obydwu wież

VK 28.01

- opory grunty stokowego zawieszenia zmniejszone o (dobra/przeciętna/zła nawierzchnia) 20/18/10 %, elitarnego o 22/20/1 %
- prędkość maksymalna zwiększona do 68 km/h

VK 30.01 (P)

- ilość HP zwiększona o 140 dla pierwszej wieży oraz o zwiększona o 90 dla drugiej wieży

Cruiser Mk.I

- czas ładowania 40 mm Pom-Pom zmieniony z 8 do 7,8 s

Vickers Medium Mk. II

- zasięg widzenia zwiększony o 10 m dla pierwszej wieży oraz o 10 m dla drugiej wieży tock turret: viewrange buffed by 10 to 290, turret traverse from 32 to 35 deg/s
- prędkość obrotu obydwu wież zmieniona z 32 do 35 st/s
- czas celowania OQF 3-pdr Gun Mk. II oraz QF 6-pdr 8 cwt Mk. I zmieniony z 2,3 do 2,2 s

Universal Carrier 2-pdr

- V-max do tyłu zmieniona z 8 do 10 km/h
- czas celowania QF 6-pdr 8 cwt AT Gun Mk. I zmieniony z 1,7 do 1,6 s

AT7

- czas ładowania dla OQF 20-pdr AT Gun Type A Barrel zmieniony z 5,8 do 6,4 s
- ilość HP zmniejszona o 50

Hellcat

- stokowe zawieszenie: rozrzut celownika przy poruszaniu się i obracaniu zwiększony o 60%, opory gruntu zwiększone o 9/14/9 %
- elitarne zawieszenie: rozrzut celownika przy poruszaniu się i obracaniu zwiększony o 57%, opory gruntu zwiększone o 10/17/10 %
- V-max do tyłu zmieniono z 20 do 12 km/h
- rozrzut celownika przy poruszaniu wieżą dla działa M1A2 zwiększony o 12 %, dla działa M3 zwiększony o 25 %
- czas ładowania 90 mm M3 zmieniony z 8 do 8,5 s

M4 Sherman

- czas celowania haubicy 105 mm zmieniony z 2,3 do 2,5 s
- czas przeładowania haubicy 105 mm zmieniony z 8 do 9 s

T18

- stokowe zawieszenie: prędkość obrotu zmniejszona z 28 do 18, opory gruntu zwiększone o 43/29/7 %
- elitarne zawieszenie: prędkość obrotu zmieniona z 30 do 22, opory gruntu zwiększone o 46/40/12 %
- V-max do tyłu zmieniona z 8 do 6 km/h
- 75 mm derp: czas przeładowania zmieniony z 4,8 do 5,2 s, rozrzut celownika przy poruszaniu działem zwiększony o 12 %
- 2pdr Mk.IX: czas przeładowania zmieniony z 2,1 do 2,5 s, rozrzut celownika przy poruszaniu działem zwiększony o 17 %
- ilość HP zmniejszona z 125 do 120

T29

- stokowe zawieszenie: rozrzut celownika przy poruszaniu i obracaniu się zwiększony o 8 %, opory gruntu zwiększone o 18/11/8 %
- elitarne zawieszenie: rozrzut celownika przy poruszaniu i obracaniu się zwiększony o 9 %, opory gruntu zwiększone o 18/20/8 %
- 105 mm T5E1: rozrzut celownika przy poruszaniu wieżą zwiększony o 11 %, czas przeładowania zmieniony z 11,8 do 11,4 s
- zasięg widzenia wieży T136 zmniejszony o 10 m

T32

- celność 105 mm T5E1 zmieniona z 0,41 do 0,4

T40

- zasięg widzenia zmniejszony z 400 do 370 m

A-32 & AT-1

- dmg zadawany przez 76 mm (L-10) zmieniony z 105 do 110

BT-7

- czas celowania dla 37 mm ZIS-19 zmieniony z 1,7 do 1,6 s

MT-25

- opory gruntu stokowego zawieszenia zmniejszone o 12/11/6 %
- opory gruntu elitarnego zawieszenia zmniejszone o 14/12/6 %
- usunięto silnik 600 km i dodano nowy o mocy 700 km

SU-101

- rozrzut celownika dla obydwu zawieszeń przy poruszaniu się i obracaniu zmniejszony o 5 %
- czas celowania D-54S zmieniony z 2,1 do 2 s
- ilość HP zwiększona o 10

T-28 & T-46

- dmg zadawany przez 76mm L-10 i KT-28 zmieniony z 105 do 110

Niepotwierdzone dotąd informacje:

- odnowiona mapa: Prochorówka
- SerB zrobi coś Mausowi (nerf? buff?)
- nowe BH – potwierdzona bitwa pod Tobrukiem

Opublikowano

- nowe wyjątki MM w 9.1: A-20 walczy na tierach 4-6, a SU-26 i T-127 walczą na tierach 3-4
- testerzy WoT Blitz otrzymają czołgi V tieru w prezencie (dla nas czołg europejski, dla amerykanów amerykański itp.)
- start Blitz’a w USA to kwestia tygodni
- kontroler Mat Catz C.T.R.L w WoT Blitz? „Dodaliśmy podstawowe wsparcie, ale jeszcze tego nie dopracowaliśmy.”
- Storm stwierdził, że wsparcie dla wielu rdzeni nie zwiększy zbytnio wydajności
- Storm podkreślił, że wypuszczone patchnoty nie są finalne i jeszcze się zmienią
- nerf Shermana w 0.9.0 jednak był przewidziany, tylko program nie wygenerował informacji w patchnotach
- FPS znikają po włączeniu cieni? „Cienie zjadają dużo mocy obliczeniowej i nie możemy nic na to poradzić.”
- devsi pracują nad rozwiązaniem mikrolagów przy wykrywaniu czołgów
- Yurko2F stwierdził, że panika graczy w związku z nerfami jest przesadzona, developer radzi najpierw sprawdzić czołgi na serwerze testowym w swoim czasie
- statystycznie przy balansowaniu czołgu bierze się wyniki graczy z win ratio 45-65 %
- WG balansuje czołgi pod kątem wracających wieczorem z pracy tatusiów chcących spędzić kilka bitew w WoT
- Storm stwierdził, że pociski premium stanowią 10-20 % wszystkich wystrzelonych na randomach
- Rhm-B WT dostanie nerfa
- w planach jest ulepszenie samouczka gry
- przy celowaniu na duże dystanse w trybie snajperskim, można czasem zauważyć, iż czołgi nienaturalnie się zachowują (mikroteleportacje, itp), ma to na celu oszczędzanie serwerów
- Storm osobiście wybrał niebieski kolor dla TK
- w 9.1 nie będzie żadnych nowych czołgów
- mechanizm wielu wież/dział – kieeeeeeeedyś tam, bardzo słaby priorytet
- „dmg zatrzymany przez pancerz” jest zbugowany (np. nie zalicza pancerza warstwowego), zostanie to naprawione
- devsi rozważali przerobienie celownika artyleryjskiego, aby np. dodać wychył działa
- 9.1 ma przynieść wiele małych optymalizacji
- RU251 (planowany niemiecki tier VIII LT) pojawi się w tym roku razem z nowymi LT USA
- LT VIII tieru dostaną buffa
- Storm stwierdził, że Rhm-B WT i tak będzie trudny do wyspotowania po 9.1, gdyż jest mały
- T-35 pojawi się kieeeeeeedyś tam
- w 9.1 nie będzie żadnych wielkich nowości, raczej przeprosinami za 0.9.0. Aczkolwiek mają się pojawić nowe dźwięki dział, a to już coś icon_smile.gif

 

- rosyjski serwer w przeciwieństwie do EU i US nie posiada procedury odzyskiwania sprzedanych czołgów premium, gdyż jest to tam dopiero testowane
- mała wydajność w Ukrytej Wiosce jest spowodowana bardzo dużą ilością małych obiektów
- devsi finiszują prace nad masową produkcją czołgów HD
- devsi pracują równocześnie nad wielordzeniowością CPU i GPU
- Storm przyznał, że 0.9.0 nieźle namieszał i ostatecznie wniósł niewiele w porównaniu z tym, co obiecywano
- devsi pracują nad poprawnymi kolorami czołgów
- efekty pogodowe z Xbox będą na PC kiedyś tam ze względu na inne priorytety
- nie będzie nowych portretów załóg rosyjskich czołgów
- lista nerfów/buffów dla 9.1 wciąż jest rozważana, Strom chciałby jakoś złagodzić ból dupy graczy z tego powodu(T_J: dystrybucja cudownej maści?)
- devsi testują zasięg renderowania w kształcie okręgu, ale nie pojawi się on w 9.1
- Stronghold w 9.1? „Póki co bez komentarza”
- Mapa Charków nie będzie w HD
- dynamiczny FOV, który ma się pojawić w 9.1, polega na tym, że kąt widzenia będzie się zmieniać wraz z przybliżeniem/oddaleniem kamery (kto gra w WoWp ten wie o co chodzi)
- devsi ni dodadzą mechanizmu pokazującego, kto ma wyłączony czat w bitwie
- wysokie win ratio nie jest bezpośrednim powodem do nerfienia – najpierw są sprawdzane inne jego statystyki
- możliwe, że obecnie Foch i T57 HD za słabo radzą sobie w WoT
- Tiger P dostał nerfa, ponieważ na swoim tierze miał 55% win ratio, wywyższał się również w innych statystykach (i nie tylko u pro graczy)
- Storm stwierdził, że departament do spraw balansu popełnił w przeszłości kilka błędów, jak np. za duży buff Tygrysa i niewidzialny Rhm-B WT
- ludzie odpowiedzialni za balans mają pojęcie o swojej grze, np. ten delikwent

Opublikowano

- podczas tworzenia WoT silnik Bigworld był jedynym dobrym wyborem dla biednego wówczas WG
- flash w WoT funkcjonuje w postaci „Scaleform”
- IS-7 i E-50 nie dostaną prędko buffa
- RU251 i nowe LT USA? Jak będą to będą
- cienie w WoT zżerają tyle zasobów, gdyż zawierają w sobie również dodatkowe efekty, jak HBAO
- w 9.1 WG będzie drugi raz w historii przerabiać dźwięki wystrzałów
- mapa Charków jest fajna
- WG nie rusza to, że w WT: GF wprowadzono mechanizm wielu wież/dział
- Storm chciałby pozbawić KV-1Siema armaty 122 mm
- devsi próbują naprawić problem, przez który przy odpowiednich ustawieniach graficznych niezależne zawieszenie nie działa poprawnie (graficznie)
- WG nie zrebalansuje mechanizmu przebijania pancerza warstwowego i wieżyczki dowódcy, gdyż to by jeszcze bardziej zmyliło graczy

Opublikowano
- nominalna cena T23E3 wynosi 7k golda

- żeby zdobyć T23E3, będzie trzeba się napracować 

- bunty na prowincjach będą pojawiać się wszędzie, średnio na co drugiej

- T23E3 ma bardzo przyjazny MM (praktycznie ciągle będzie lądować na topie)

- nagrodą za nadchodzącą trzecią kampanię będzie Obj 907

- T95E6 prawdopodobnie również będzie nagrodą związaną z CW, aczkolwiek jeszcze nie podjęto ostatecznej decyzji

- system przyznawania punktów chwały: XP zdobyte przez wszystkich graczy jest dodawane i dzielone przez 15, po czym każdemu graczowi przyznawana jest ta sama ilość punktów chwały

- WG zaimplementowało mechanizmy wykrywające ustawiane bitwy

- aby wziąć udział w trybie Stronghold, twój klan musi mieć minimum 20 graczy

- tryb Stronghold przyniesie wiele niezapowiadanych bonusów, więc ludzie powinni go polubić

- tryb Stronghold nie będzie klonem Farmville :)

- zasoby w trybie Stronghold będą mogły być zdobywane tylko w bitwach – goldem nie będzie w sumie można zrobić nic

- Stronghold’y nie będą przypisane do prowincji, gdyż jest to kompletnie nowy tryb. WG rozważa go jako most pomiędzy randomem, a CW

- rating klanowy będzie zależeć od wielu czynników, np. im lepszy klan pokonasz, tym lepszy będziesz miał rating

- CW nie zostanie zaimplementowane w klienta gry – tryb ten pozostanie obsługiwany przez przeglądarkę

- nie ma w planach zwiększenia maksymalnej ilości członków klanu, ale devsi marzą o dodaniu czegoś w rodzaju klanowych rezerw

- w planach jest koncept przymierzy w CW, który działałby w 2 fazach: wizualnej (widzisz, kto swój, a kto nie) oraz rozgrywkowej (bezpośrednie walki z sojusznikami przeciwko innym przymierzom)

- nie będzie nowych prowincji

- devsi rozważają, czy dodać i jak wykonać samouczek do CW

- „odmrażanie” czołgów na CW za golda nie zostanie wprowadzone

- nie będzie rozłamu CW na konkretne ligi i tiery

- w niedalekiej przyszłości doczekamy się przerobienia pozycji w klanie (dowódca, zastępca itp.) – zarówno przeróbka starych, jak i dodanie nowych

- w planach jest nowy stopniowy medal za uczestnictwo w CW – medal Rotmistrow’a

- devsi jeszcze nie porzucili pomysłu, aby w wynikach bitwy CW nie pokazywać czołgów, które nie zostały wykryte (w ramach Mgły Wojny)

- WG testuje drużyny CW z limitem konkretnych pojazdów (np. max 3 HT, max 3 autoloadery itp.)

- WG poza tym testuje nowe formaty rozgrywek e-sportowych, jak tryb 7/70 ze szczególnymi regułami (np. w drużynie musi być chociaż jedna arta)

 

 


- pociski zatrzymane przez gąski zaliczają się do „dmg zatrzymanego przez pancerz” tylko wtedy, jeśli trajektoria pocisku zahaczyła o kadłub

- w teście 9.1 Hellcat i Jackson doczekają się zmian w silnikach

- balansowanie czołgów na podstawie win ratio czołgu i średniej win ratio graczy na tym czołgu

- powrót graficzny do 8.11 jest niemożliwy

- nie ma w planach specjalnego serwera bez zbijania „gwiazdek” (x2, x5 itp.)

- devsi będą starać się przywrócić wydajność do poziomu 8.11

- devsi zastanawiają się nad przypiłowaniem działa FV215b (183)

- po wprowadzeniu nowej fizyki, wielkie czołgi dalej nie będą mogły przejeżdżać po tych mniejszych niczym walec

- devsi dodadzą specjalne charakterystyki czołgów dla BH, aby nadać im większy sens

- prawdopodobnie dostaniemy możliwość używania gorszej jakości modeli czołgów (T_J: takie HD po nerfie do rozdzielczości)

- nie będzie oddzielnego klienta HD

- WT E-100 dostanie nerfa

- Storm potwierdza, że topowy brytyjski MT zostanie zrebalansowany, albo zastąpiony, aczkolwiek nie chciał pochwalić się szczegółami

- bugu z pociskami niepoprawnie wylatującymi z lufy nie da się naprawić. Jest on spowodowany przez desynchronizację klienta z serwerem i może być powodowany przez jakość łącza

- Storm nie może potwierdzić informacji, że wyżej wymieniony bug pojawił się na masową skalę po 8.11

- Veider wyjaśnia, że MM dopuszcza sytuację, w której arta jest na topie – devsi postarali się to zredukować, ale całkowicie zlikwidować się tego nie da

76561198001815076.png
Opublikowano

SS'y nowej mapy:

http://www.dom1n.com/newsy/9-1-charkow-nowe-medale/

Minimapa:

rI3qhhL.png

Nowe medale:

6JUeDBW.png

 

- buff dla VK 45.02 (P) będzie, jak będzie
- Storm stwierdził, że nerf dla czołgów OP na pewno przyjdzie, ale nie teraz 
- pociski premium stanowią 10-15 % pocisków wystrzelonych na randomie. Czasami ta liczba dochodzi do 20 %, ale są to rzadkie przypadki
- Storm potwierdza, że statystyki amunicji premium nie pokrywają się z narzekaniami graczy
- wspomniane wyżej staty odnoszą się zarówno do tieru X, jak i całej gry
- Storm po części zgadza się, aby zwiększyć znaczenie pancerza w grze
- skill MM? „Nawet jeśli, to jako odrębny tryb, będący w zasadzie rankingowym randomem.”
- normalizacja pocisków nie zostanie zmieniona
- T18 na pewno dostanie nerfa, ale nie teraz
- devsi powoli czynią postępy w pracach nad wyeliminowaniem mikrolagów przy wykrywaniu czołgów
- devsi rozważają pomysł na zbiorowe rebalansy tierowe (np. wszystkie czołgi VI tieru)
- Q: “Nooby na forum mają banany na twarzy, bo ich T18 i Hellcat’y nie zostaną znerfione.” A: “Przynajmniej ktokolwiek się cieszy.”
- na temat rebalansu VI tieru: „Jeśli chcemy znerfić Hellcat’a, musimy także rozprawić się z KV-1S, aby naprawić balans na tym tierze.” (T_J: Uuuuups, no to kierowcy Hellcat’a chyba mogą spać spokojnie ;D)
- możliwe, że w 9.2 będzie jakiś większy rebalans
- w 9.1 nie będzie czołgów HD
- gracze wytknęli fakt, że w grze jest więcej przypadków, gdzie dmg na pociskach AP nie pokrywa się z tym na APCR (to jest bug, gdyż obydwa typy powinny zadawać tyle samo dmg). Storm przyjrzy się temu.
- M46 Patton nie dostanie buffa do limitu ładowności w 9.1
- Veider stwierdził, iż Hellcat musi dostać nerfa, gdyż obecnie jest zbyt uniwersalny – bliżej mu do MT, niż TD i dlatego parametry upodabniające Hellcat’a do MT (czyli głównie mobilność) miały zostać utemperowane w 9.1
- update 9.1 jest w głównej mierze paczem technicznym
- Storm stwierdził, że 9.1 nie rozwiąże wszystkich problemów z FPS
- Storm wyjaśnia, że zwiększenie utraty penetracji na dystansie jest bardzo złym pomysłem na zwiększenie znaczenia pancerza, gdyż małokalibrowe działa z niską penetracją miałyby bardzo przesrane
- celność dział zostanie ogólnie lekko zmniejszona na wszystkich czołgach za pomocą specjalnego mechanizmu, gdyż to nie jednostkowy przypadek – generalnie celność w grze jest za wysoka (poza artą)
- Storm stwierdził, że WG „wyprodukowało” za dużo papierowych czołgów
- czołgi Christie kiedyś tam będą
- Storm stwierdził, że wiele małych aktualizacji zamiast jednej wielkiej to też jakieś rozwiązanie, ale trudne ze względu na ilość testów,
- obecne tempo aktualizacji w WoT wynosi 1 na 1,5 miesiąca
- Veider wyjaśnia, że Tygrys I i Tygrys P są ze sobą jakby połączone, gdyż nerf jednego powoduje większe dysproporcje w balansie drugiego. Poza tym czołg Porsche również był niezbalansowany
- Rh-B WT dostanie nerfa, gdyż jest OP
- Veider stwierdził, że Maus ma się dobrze
- Storm stwierdził, że liczba TD na X tierze jest w porządku (spostrzeżenia na podstawie własnej obserwacji)
- TD stanowią obecnie 25-30 % wszystkich czołgów na tierach IX-X, oczywiście zdarzają się przepełnione niszczycielami bitwy, ale to są wyjątki
- Storm nie gra zbyt dużo, gdyż nie brakuje mu pracy. Dlatego wierzy swoim podwładnym, którzy są istnymi noł lajfami w wocie
- buff SU-101 ? “Pracujemy nad tym”
- ARL V39 jest obserwowany przez devsów
- w WG rodzi się idea, aby uzależnić dochody z bitwy w głównej mierze od zadanego dmg, doliczając do tego rożne bonusy, np. za zatrzymany dmg
- punkt wyżej wydaje się logiczny, ale to jest bardziej skomplikowane, niż się wydaje
- prem TD nie dostaną nerfa
- nie ma konkretnych planów co do FV 215b (183)
- WG nie nałoży limitów amunicji premium, gdyż też chce zarabiać (T_J: no kto by się spodziewał, a ja byłem pewien, że to organizacja charytatywna :>)
- niektórych czołgów nie ma w BH, gdyż byłyby bezużyteczne (T_J: *ekhem* stokowy T-70 pod Kurskiem *ekhem*)
- mapa Charków jest historyczna
- Charków nie będzie w HD
- Evilly potwierdza, że launcher będzie oferował możliwość nieściągania modeli HD
- w 9.0 oświetlenie zaczęło zżerać wyjątkowo dużo zasobów GPU, być może to wina zbyt dużych ustawień poszczególnych efektów zawartych w oświetleniu
- skompresowane dźwięki nie zmniejszają wydajności gry, testy wykazały, że różnica wynosi 0,1 %
- jedyną różnicą pomiędzy czołgami HD a nie HD będzie jakość tekstur
- w planach są naprawy zbyt jasnych tekstur przy ustawionej niskiej ich jakości
- T23E3 nie będzie zasuwać do tyłu tak samo, jak do przodu, V-max do tyłu będzie ograniczona do 11 km/h

 

 

 

Nie będzie nerfu hellcata, tygrysa i T18!

Opublikowano

- kiedyś tam ujrzymy czołgi Christie
- Storm nie przejmuje się spadkiem frekwencji na serwerach – tłumaczy to tym, że w lecie te statystyki lecą w dół
- we wczorajszym mikropaczu nic nie grzebano przy FPS, dlatego wszelkie spadki/wzrosty klatek na sekundę to prawdopodobnie szczęście, albo placebo
- devsi pracują w pocie czoła nad optymalizacją
- usunięcie perku „Szósty zmysł” nie rozwiąże problemu z TD
- Q: “Zróbcie przynajmniej pięć razy większe mapy!” A: “Aż takie? I co robiłbyś na takiej mapie, skoro sam przejazd z jednego końca do drugiego zająłby jakieś 10 minut?”
- plotki o tym że tier VIII i IX zbyt często ląduje na dole tabeli są nieprawdziwe
- mapa Charków ma wymiary 1×1 km
- devsi nie porzucili pomysłu większych map
- Szturm na mapie Pustynna rzeka prawdopodobnie jednak nie zostanie usunięty (T_J: teraz to już nikt nie wie, gdyż różni developerzy mówią co innego)
- Storm stwierdził, że znerfienie E-25 kamo po wystrzale nie byłoby problemem (pojazd i tak jest OP), gdyż ma małe działo, na dodatek bez hamulca wylotowego. Jednakże, generalnie devsi nie chcą nerfić czołgów premium, aczkolwiek E-25 może się go doczekać

 

- Havok będzie wprowadzony bliżej końca roku (D: WG pewnie pracuje teraz nad wprowadzeniem wirtualnych załogantów ;))
- w 9.1 ilość dymu będzie zależna od obrotów silnika
- efekty eksplozji w patchu 9.1 zostaną przerobione
- czeka nas także mały update dźwięków w 9.1
- fortyfikacje wejdą później (nie w 9.1)
- wybuch magazynu amunicji TDków i SPD również doczeka się przeróbek i większej ilości efektów (np. ogień buchający z włazów)

Opublikowano
 WG pewnie pracuje teraz nad wprowadzeniem wirtualnych załogantów 

@Juri. O co z tym chodzi? 

 

 

WT GF kopiują.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...