Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co nas czeka w następnych aktualizacjach


Juri.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Grałem tym wtf e100 na teście i lepiej kosił niż przed nerfem.

Dobrze, że tak zrobili.

 

Już czuję bóldupy na randomkach bo 9.2 ^^

 

@kYRA. Już swojego WTF sprzedał i nic dziwnego. Teraz 15cm będzie lepsza od 128.

  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

@kYRA. Już swojego WTF sprzedał i nic dziwnego. Teraz 15cm będzie lepsza od 128.

 

U mnie drugiego dnia 2 testu 13 osób na TS usunęło wtf e100 :D

 

Co do tej 150 to nie sądzę, celność z dupy, pocisk leci dziwnym lobem, powyżej 300m coś trafić to masakra.

UggNk9.gif


ExMod WoT SP  ExLider MMT exMentor


http://www.twitch.tv/jugensik


Opublikowano

 - na serwerze azjatyckim możesz odzyskać ostatnio sprzedane czołgi premium, ale nic nie wiadomo na temat automatycznej odzyskiwania takiego jak na US
- będzie prezent na rocznicę WG w sierpniu
- devsi rozważają zamienienie innych fikcyjnych czołgów na bardziej historyczne
- możliwość szybkiej zmiany urządzenia dźwiękowego(głośniki etc.) wewnątrz gry nieplanowana
- KV-5 i SP nie dostaną buffa
- WoT kiedyś dostanie wsparcie Dx11
- 25%we zmniejszenie RNG było rozważane 4 lata temu, ale zrezygnowano
- nie zostanie wprowadzone nieczekanie na koniec bitwy aby zagrać zniszczonym pojazdem
- chcieliśmy map miejskich, mamy mapy miejskie
- prędkość wprowadzania update'ów jest "normalna"
- możliwe jest aby wszystkie czołgi miały od nowości Szósty Zmysł, ale jeszcze tego nie postanowiono
- E-50M jest dobry, nauczcie się grać
- nie będzie LT pomiędzy T-50 a MT-25
- AFK Pantera nie zostanie na razie zamieniona
- być może uzupełnianie amunicji zostanie zaimplementowane w bitwach garażowych
- HE nie dostaną buffa
- arta nie zostanie usunięta, zabiłoby to grę
- będzie nowy interfejs hangaru
- 9.3 będzie na jesień
- los 7/68 jest nieznany
- trwają prace nad Chatem 2.0
- nowe funkcje klanowe w kliencie - daleka przyszłość
- Pantera F z 88 L/71 zostanie niemieckim prem tankiem VIII
- Mapa Konigsberg - prace zawieszone
- Nie będzie można zmiażdżyć innego czołgu twoim, trudne do odtworzenia w grze
- Jagdtiger i Ferdinand nie zostaną przesunięte o tier w dół
- KV-5 nie będzie można sprzedać za golda
- Ksztalt hamulca wylotowego nie ma wpływu na balistykę działa
- wielokrokowy tutorial będzie dodany do WoT, albo coś podobnego
- brak planów na 4-5 osobowe plutony
- brak planów na ekstra nagrody dla graczy na których opiera się cała drużyna
- Chieftain jako zamiana dla FV4202? zdecydowanie nie
- "hardcap" na złotej amunicji był rozważany, ale pomysł porzucono
- czołgi Christie zostały kompletnie odłożone; nie będzie ich ani w 2014 ani w 2015
- wielopoziomowe mapy miejskie? zdecydowanie nie
- być może gracze dostaną możliwość wybrania wyglądu garażu
- zachowanie odstrzelonych wież nierealistyczne? "Przerażające"
- Nahuel zostanie dodany do gry i być może inne południowo-amerykańskie czołgi
- Chieftain z nosem szczupaka nie zostanie wprowadzony, brak planów na gałąź Chieftain'ów
- więcej prototypów Ob. 430 raczej się nie pojawi
- nowe dźwięki(z testu 9.1) pojawią się w którymś patchu
- SU-122-44 nie dostanie lepszrgo MM
- wielowieżowe czołgi nie są zaimplementowanie nie ze względu na trudności w rozgrywce, tylko ze względu na to że to trudne do zrobienia a skutki małe
- GW E i WT E-100 nie zostaną zastąpione przez historyczne odpowiedniki, bo takowych nie ma.
- T92 Light nie będzie w 9.3
- zmienione perki i skille będą w tym roku
- być może Leopard 1 przy konwersji do HD dostanie ekrany boczne, karabin maszynowi i tym podobne, ale nie jest to pewne

Opublikowano

Prezent? Znowu coś pokroju Combat car'a, czy gorszy s**t? 

Równie dobrze mogą nic nie zrobić, bo to nie jest ich* obowiązkiem. Nie pasuje? To masz problem, ja z dodatkowych 150k kredytów się cieszę.

"Ogień topi lód, ale woda gasi płomień"

Opublikowano

A tak btw. w sierpniu są urodzinki WG, a więc może będą takie eventy jak rok temu.... :)

Opublikowano

@Juri. tak czy siak, to co my mamy na rocznicę WG, to Ruscy mają na codzień..

 

To idź na ruski serwer. Co za problem? Ping nie wiele większy, niższy poziom gry, lepsze wyniki można robić, krócej losuje do bitwy.

Opublikowano

To idź na ruski serwer. Co za problem? Ping nie wiele większy, niższy poziom gry, lepsze wyniki można robić, krócej losuje do bitwy.

Rozważałem to nawet, ale odpuściłem. Nie znam Ruskiego i nie mam tam kumpli :D

b1427b380f6a1da2.png5623214702585481002474.gif
Opublikowano

- SerB po prawie półrocznej przerwie znów zaczął odpowiadać odpowiadać w rosyjskim topicu z Q&A
- dokładna formuła przyznawania kredytów nie zostanie ujawniona
- nie ma żadnego związku pomiędzy winratio, a zarobkiem: „Granie dla jak największego zarobku, grania dla jak największego XP i granie dla jak największego win ratio to trzy znacznie różniące się od siebie rzeczy”
- seria „Pamiętniki developerów” nie została porzucona
- nowa fizyka ruchu? „Już nie tak daleko”
- niektóre elementy nowej fizyki zostały porzucone, gdyż były zbyt realistyczne (drifty i być może też wywrotki)
- devsi spodziewali się, że po usunięciu trybu futbolowego gracze będą o niego walczyć
- tryb futbolowy nie powróci
- wizualny efekt wyposażenia (siatka kamuflażowa na czołgu, dodatkowy peryskop na dachu) nie zostały porzucone, ale to dość odległa przyszłość
- devsi nie zmniejszą 25% RNG przy penetracji
- rozważane są różne opcje, aby ogólnie znerfić celność, np zmniejszyć szansę na trafienie w sam środek (czyli w praktyce powrót do starego rozrzutu celownika)
- gracze nie dostaną możliwości ustawiać konkretnych głosów załogi (ale od czego są mody – KLIK. Poza tym można też samemu pobawić się w zmienianie nazw plików, tak aby np. na czołgu chińskim słyszeć niemieckie kwestie)
- Q: Co się stanie z FV 215b (120)? A (SerB): “Jednym z wariantów jest dodanie do FV 215b (183) opcjonalnego działa 120 mm, albo też całkowicie wymazać ten czołg z gry. Poza tym, podmianka na Chieftain’a nie jest jeszcze pewna w 100%”
- Q: “Dlaczego WT E-100 z działem 15 cm jest taki słaby?” A: “Ponieważ taki ma być”
- cena każdego czołgu premium jest ustalana indywidualnie
- w planach wciąż jest usunięcie E-50M z X tieru, zastąpienie go zwykłym E-50 i dodaniem Turbo Pantery (T_J: E-50M wciąż mógłby pozostać alternatywnym kadłubem. Poza tym nie sądzę, aby to był dobry pomysł)
- Obj 770 nie zostanie wprowadzony do gry, gdyż w WoT nie ma XI tieru
- devsi nie znaleźli żadnego sowieckiego LT pasującego na V tier
- Q: “Wielu ludzi odblokowało FV 4202 w nadziei, że załapią się na Chieftain’a!” A:”Nigdy tego nie obiecywaliśmy, więc to nie jest nasz problem.”
- włoskie drzewko czołgów nie zostało porzucone
- Chieftain nie ma 195 mm pancerza wieży z przodu – WG mierzyło osobiście czołgi i maksymalna grubość pancerza wieży wynosi 150 mm. Storm dodał, że Wikipedia nie jest dobrym źródłem wiedzy. (T_J: Czy tylko ja mam wrażenie, że Chieftain byłby lepszym zastępstwem jako MT, a nie HT?)
- jeszcze nie wiadomo, jaki model Chieftain’a mógłby znaleźć się w grze
- T110E5 jest dobrze zbalansowany, więc WG nie będzie przy nim majstrować
- T92 LT nigdy nie był planowany na 9.3
- w planach jest dodanie wiele wariantów czołgu Valiant (T_J: Nie radzę się napalać, gdyż historycznie to była totalna katastrofa, tak samo jak Cavalier, czy francuska piechota)

Opublikowano

- Veider potwierdza, że nowy KV-85 będzie mieć topowe działo kalibru 100 mm (T_J: pewnie D-10T) i alternatywne 122 mm
- nie ma w planach możliwości sprzedawania czołgów za złoto
- nie będzie większych plutonów
- data trzeciej kampanii póki co nie zostanie ujawniona
- zdobyczne niemieckie T-34 i KV-1 będą, jak będą

Samego Q&A dziś zbytnio nie ma, ale jest jeszcze wywiad z Viktorem Kislyi’em:
- jest on trzynastym największym biznesmenem w Białorusi
- jego pierwszy kontakt z komputerami nastąpił w laboratorium naukowym ojca z bardzo starymi komputerami
- chodził do szkoły podstawowej specjalizującej się w szachach
- studiował fizykę w Białorusi
- pierwszą grę zaprogramował w ’96 – była to strategia multiplayer rozgrywana przy pomocy e-maili
- pracował jako programista za 25 dolarów miesięcznie, gdyż pierwsze gry nie były zbyt dochodowe – jednak wystarczało to na najważniejsze potrzeby życiowe
- Kislyi nie zarobił na strategii Order of War, gdyż w latach 2008-09 nastąpił kryzys w firmie. Musiał wybierać – albo przestać robić gry, albo wypuścić coś zupełnie nowego i w dystrybucji cyfrowej
- idea WoT polegała na tym, że gier online z piechotą było wtedy dość dużo, natomiast nie było żadnej gry online skupiającej się wyłącznie na czołgach
- Viktor wraz z ekipą nigdy nie wiedzieli, jak popularna będzie ich gra – ostatnio na rosyjskim serwerze padł kolejny rekord, kiedy to w jednym momencie na wszystkich klastrach było łącznie 1,1 miliona graczy
- udziałowcy WG: Viktor Kislyi (38,5%), Vladimir Kislyi (jego ojciec, 25,5%), Nikolai Katselapov (17%), Ivan Mikhnevich (17%)
- początki WoT były dość trudne i Kislyi rozważał odsprzedanie akcji firmy
- były problemem ze znalezieniem właściwego wydawcy, gdyż ci co byli nie rozumieli modelu Free to Play
- 70-75% graczy nic nie płaci za granie
- WoT zaczął zarabiać konkretne pieniądze w sierpniu 2010 roku, kiedy to zaczęła zyskiwać na popularności i rozgłosie
- WG wybrało Cypr jako swoją „siedzibę”, gdyż potrzebowali dobrego miejsca, z którego mogli prowadzić stabilnie międzynarodowy biznes będąc przy tym w miarę „niewidocznym” i płacąc wszystkie podatki. Poza tym Cypr ma dobrą lokacje i klimat życia podobny do tego w Białorusi
- WG zatrudnia obecnie jakieś 2800 ludzi na całym świecie
- atmosfera w WoT jest dość swobodna – Kislyi jest szanowany na Cyprze i z łatwością może porozmawiać z cypryjskim ministrem finansów, jeśli zajdzie taka potrzeba
- w WG jest łącznie ~600 developerów. Połowę całej firmy stanowią natomiast „wydawcy” (1300-1400), którzy starają się o właściwą reklamę, itp.
- WG ma biura w Paryżu i San Francisco, gdyż prowadzenie gry z poziomu Mińska nie zdało egzaminu

Opublikowano

- zdobyczne niemieckie T-34 i KV-1 będą, jak będą

 

 

chyba jedyna dobra wiadomość :P

 

A 100mm w KV-85 to nie jest dobra wiadomość?

Opublikowano

A 100mm w KV-85 to nie jest dobra wiadomość?

 

A co mnie Kv-85 jak ja już te linie mam od hoho czasu skończone :)

76561198001815076.png
Opublikowano

- mechanizm automatycznego odzyskiwania czołgów premium (który rzekomo jest na serwerze USA), na pozostałych serwerach jest wciąż opracowywany
- kiedyś SerB stwierdził, że rentowność czołgu premium zależy od jego winratio – devsi zbierają statystyki na temat tego, jak skill graczy wpływa na zarobki poszczególnych czołgów, ale oczywiście te dane nie zostaną ujawnione
- kiedyś tam wspominano, że czołgi ze zniszczoną jedną gąsienicą mogłyby poruszać się w ograniczonym zakresie. Ta idea została porzucona, gdyż SerB stwierdził, że wtedy gracze detrackowaliby się nawzajem „4fun”
- oficjalny i w 100% pewny los FV 215b (120) nie zostanie na razie ujawniony
- czołg „Gavalov” jako sowiecki tier V LT? „To bardziej wariacja T-70, więc nie”
- Obj 430 dostanie buffa
- schemat pancerza nie zostanie zmieniony z obecnych „grup płyt pancerza” na „100% realistyczny pancerz” (czyli płyty pancerza dostają realną grubość), gdyż byłoby to zbyt skomplikowane i ciężkie dla serwera
- obecny schemat pancerza jest według Veidera okej – devsi testowali inne warianty, ale ten okazał się najlepszy

Opublikowano

- devsi zbierali statystyki na temat amunicji premium za kredyty i zdecydowali się nic nie robić
- gracz zasugerował, aby pancerz T-62A uczynić bardziej podobnym do T-62, jednakże obydwa różniły się głównie działem
- spadki FPS na mocnych komputerach? Veider: „Co rozumiesz przez pojęcie „mocny”? Ja mam Intela i5 4430 i GTX 770 i nie mam żadnych spadków”
- lagi przy ładowaniu bitwy są spowodowane przez mody
- Obiekty 277 i 770 nie pojawią się w grze, gdyż są zbyt mocne

Opublikowano

- devsi o WT E-100: „Jest to jeden z najgroźniejszych przeciwników w grze. Siła ognia WT pozwala w konfrontacji zniszczyć każdy czołg. Jednocześnie z drugiej strony jest to bardzo delikatny pojazd: jego gabaryty są duże, a pancerz cienki. Zdecydowaliśmy, że skupimy się na jego sile ognia, dlatego też odjęliśmy mu jeden pocisk z magazynku działa 12.8cm”
„Generalnie słabe pancerze linii WT zrekompensowane są dużą siłą ognia, która jest nieporównywalna do innych pojazdów tego samego tieru.
- dalszy nerf WT E-100 obejmuje także 25% spadek celności podczas ruchu
- FV 182,99999999… dostanie za to nerf HESHy i utracą one penetrację (230mm)
- Chiński Mur nie zostanie wprowadzony na serwery ponieważ nawet na chińskim serwerze mapa nie jest zbyt popularna
- górna część wieży VK4502 Ausf/B otrzyma buffa w patchu 9.2
- co do trybu SH: „Wyniki testu są zadowalające. Zawsze implementujemy coś mając dalsze plany rozwoju, tryb będzie dalej rozwijany i udoskonalany.”
- Wargaming kupuje Crytek? „Nie wierzcie we wszystko co wyczytacie. Zalecamy dyskutowanie tylko i wyłącznie o tym, co pochodzi z oficjalnego źródła (WG).”
- KV-1S w 9.3 robi papa
- tryb obserwatora nie zostanie wprowadzony na randomy z powodów możliwych nadużyć
- obserwator może pisać zarówno na chacie ogólnym, jak i poszczególnej drużyny
- jak na razie obserwator zajmuje slot w drużynie, być może w przyszłości się to zmieni
- jeśli jedna drużyna składa się z samych obserwatorów, drużyna przeciwna wygra bitwę zaraz po zakończeniu odliczania początkowego
- w niedalekiej przyszłości być może zostanie wprowadzona opcja, dostępna dla zakładającego pokój treningowy, wyłączenia trybu obserwatora

Opublikowano

- w 9.3 będzie trochę rebalansów oraz możliwośc walk pomiędzy klanami w Strongholdzie
- T18 dostanie nerfa
- 9.3 przyniesie nową mapę, jeśli devsom będzie chciało się ją dokończyć
- Prochorówka i jej wojenna wersja będą mieć taką samą szansę na wylosowanie, czyli tak jak z Himmelsdorfami
- devsi rozważają tryb kooperacji graczy przeciwko botom (PvE)
- w przyszłości będą specjalne mapy w BH
- medale BH zostaną przerobione
- wcale nie jest prawdą, iż rosyjski serwer to laboratorium testowe (T_J: zawsze pierwsi dostają aktualizację i czasem przed wydaniem łatki na reszcie serwerów, dokonywane są jeszcze małe poprawki)
- elementy PvE są przewidziane do BH
- nowe ustawienia przeźroczystości krzaków w 9.2 przyniosą na pewno jakiś wzrost FPS
- istnienie opcji powyżej nie oznacza, że mody usuwające roślinność stają się legalne
- devsi wciąż ciężko pracują nad optymalizacją (T_J: w końcu założyli do tego specjalny departament)
- 9.2 na rosyjskim serwerze przyniosło lagi przy przejeżdżaniu przez krzaki, devsi badają sprawę
- tryb obserwatora zostanie wzbogacony o możliwość podglądania wyłącznie swojej drużyny
- medal Rotmistrowa ma tak „małe wymagania”, gdyż devsi nie chcieli tworzyć medalu dla noł lajfów. Dobrali taką liczbę, którą można wypełnić w ciągu 2-3 miesięcy solidnej gry
- nie ma pewności, czy medal Rotmistrowa będzie zaliczać rozegrane wcześniej bitwy CW
- devsi chcą zmniejszyć rozmiar aktualizacji (9.2 waży jakieś 2 gigabajty)
- statystyki Stronkhold będą odrębne
- klan mający 10 członków i posiadający VIII tiery, wyekspi dwa budynki X tieru w SH w ciągu kilku miesięcy przy aktywnej grze
- póki co nie ma w planach misji z zasobami SH jako nagrody
- możliwe, że w przyszłości na niskie tiery zawita zimowa mapa
- Rosjanie strasznie narzekają z powodu nerfu FV (183) i WT E-100. Devsi zapewniają, że „wszystko będzie dobrze”
- w 9.2 ulepszono efekty wybuchu magazynu amunicji
- T57 HT dostanie nerfa – w 9.3 jego efektywnośc na długim dystansie zostanie pogorszona. Wszystko po to, aby różnił się od AMX 50B
- T57 HT nie ma wysokiego win ratio, ale średni DMG za bitwę już tak
- plany na poprawienie grywalności LT: rebalans systemu spotowania/kamuflażu oraz być może dodanie nowych bajerów specjalnie dla LT
- nowa fizyka ruchu wciąż jest dopieszczana

Opublikowano

Boty po to, aby ktos gral T_70 Na stocku, a ST To STRONHOLD

Boty po to, aby ktos gral T_70 Na stocku, a ST To STRONHOLD

Opublikowano

Po c**j te boty ?

Przynajmniej mniej pomidorków będzie w bitwie.

 

Co to te SH ?

bo by normalni gracze mogli odpoczac od tych botow (czytaj graczy grajacych na poziomie slabego bota) z randowow

 

choc w sumie sa druzynowki ktore sie juz przejadly i bedzie st ktory pewnie bedzie tak beznadziejny jak kompanie po wykajstrawaniu arty

860331433165800174608.png

Opublikowano

- w czasie testu 9.2 był limit przy tworzeniu Strongholdu – klan musiał mieć chociaż 20 graczy. Po wprowadzeniu łatki ten limit zostanie zdjęty
- możliwe, że wraz z podmianą FV 4202 doczekamy się zmian w mechanice działania pocisków HESH 
- nie ma na tyle czołgów, aby stworzyć drugą linię brytyjskich MT z Vickersem MBT na czele
- możliwe, że w grze pojawią się też inne prototypy Chieftain’a
- bardzo prawdopodobne, że jednak będzie można dostać FV 4202 za darmo, jak stanie się prem MT VIII tieru
- niektóre czołgi premium są tak kiepskie, że dostaną buffa, albo całkowicie zostaną usunięte ze sklepu
- WG pracuje nad nowymi projektami
- brytyjska linia z Firefly itp. nadejdzie jeszcze w tym roku, a razem z nią podmiany w brytyjskich topowych MT i HT. Ewentualnie po nowym roku
- VK 4502 (B) nie dostanie kolejnego buffa
- KV-1Siema zostanie rozdzielony w 9.3
- 9.3 przyniesie rebalans głównie VI tieru, gdyż devsi ukracają najsilniejszy czołg na tym poziomie, więc „równowaga” może zostać zachwiana
- możliwe, że czołgi z preorderów i inne premium dostaną buffa
- WG uważa eventy z IS-6 i SP za sukces, dlatego we wrześniu prawdopodobnie będzie kolejny taki
- w WoT brakowało miejskich map, dlatego wprowadzono kilka
- mapa Stalingrad wciąż jest w planach
- Havok zostanie podzielony na 2 fazy – fizyka obiektów/destrukcja oraz środowisko
- nowa fizyka ruchu przyniesie mnóstwo małych zmian, które wpłyną na rozgrywkę – dla przykładu czołgi będą wolniej się zatrzymywać
- devsi pracują nad prototypami wielu map z zaimplementowanym Havokiem (dostosowanie mapy pod Havok wymaga jej całkowitej przebudowy)
- devsi spróbują wprowadzić Havoka w tym roku (T_J: Omujborze, coraz odleglejsze terminy… >_< )
- 9.3 przyniesie poprawki w SH bazujące na obserwacjach 9.2 oraz możliwość atakowania się w tym trybie
- 9.3 przyniesie też jakiś fajny tryb gry (coś jak Karl, czy futbol)
- 9.3 może też przynieść rebalansy na X tierze, miejską mapę i jakieś efekty pogodowe
- czołgowa zawartość 9.3: nowe LT USA, ZSRR i Niemiec do VIII tieru, a także rebalans starszych LT
- w 9.4 nie będzie nowych regularnych czołgów
- możliwe, że wszystkie czołgi oprócz LT dostaną nerfa do zasięgu widzenia, aby te stały się bardziej wartościowe na polu bitwy
- na wypadek, gdyby ktoś narzekał na zbyt szybkie ładowanie się bitwy i długie czekanie do jej rozpoczęcia, devsi dodadzą możliwość przełączania się kamery między czołgami (tak jak to jest po śmierci) przed rozpoczęciem starcia
- devsi zaczęli pracować nad rozbudową możliwości e-sportowych
- trwają prace nad jakimś nowym trybem gry
- w czasie Gamescom będzie można po raz pierwszy zagrać w World of Warships (nie licząc testerów)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...