Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Własny serwer DarkOrbit - działające (zmodyfikowane) pliki!


Gość tolvat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak zrobić żeby dany alien latał po np mapie 1-1

 

Uczysz się programowania.

Piszesz serwer gry.

Dopisujesz odpowiednie skrypty.

 

I gotowe!

  • Odpowiedzi 764
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Uczysz się programowania.

Piszesz serwer gry.

Dopisujesz odpowiednie skrypty.

 

I gotowe!

 

Ale... on już ma napisany skrypt na latanie.

Wystarczy w bazie danych dopisać kilka rzeczy. :)

Opublikowano

wystarczy w bazie danych dac np 1|25 czyli id npc|ilosc w maps na kocu samym chyba jest

Nie trzeba koniecznie steunerów. Wszystkie id są w tabeli npcs.

Nie które alieny np. piraci nie są zrobieni, także można samemu dorobić. :)

Opublikowano

Ale... on już ma napisany skrypt na latanie.

Wystarczy w bazie danych dopisać kilka rzeczy. :)

 

Nie pytał się jak dodać aliena na mapę, tylko jak zrobić aby po niej latał - więc odpowiedziałem. :)

Opublikowano

Tolvat, kiedy doczekamy się nowych plików od ciebie? xD

 

Początek lub połowa lipca.

Chyba że wolicie pliki w których jest 1 npc ustawiony na 1-1, i można sobie do niego strzelać. (wersja nie-multiplayer)

Opublikowano

możesz stopniowe update robić żeby można było już coś nowego testować ewentualne bugi ale jestem pewien że żadnych nie będzie :)

0572.jpg

Opublikowano

możesz stopniowe update robić żeby można było już coś nowego testować ewentualne bugi ale jestem pewien że żadnych nie będzie :)

 

Jeśli uznam, że wersja którą mam jest w miarę grywalna to ją wrzucę. ;)

Jak na razie są problemy z multiplayerem, więc pierwsza wersja zapewne będzie wersją offline.

 

Będzie tam autopatcher, dzięki czemu na MPC będę pisał jedynie jakie są zmiany.

 

@EDIT

Do projektu przyłącza się (nie wiem czy na długo) mój brat, dzięki czemu aktualizacje będą mogły szybciej zostać opublikowane! :)

Mam nadzieję że przyspieszy to prace nad pierwszą wersją serwera. ;)

Opublikowano

a możesz wydawać osobno niektore pliki np bazy danych emulator servera i pliki strony bo ja nie chce nic zmieniac w stronie gry ewentualnie dodac hangar wypo i inne

0572.jpg

Opublikowano

a możesz wydawać osobno niektore pliki np bazy danych emulator servera i pliki strony bo ja nie chce nic zmieniac w stronie gry ewentualnie dodac hangar wypo i inne

exide7: Na te rzeczy, które wymieniłeś sobie poczekamy. (o ile w ogóle będą).

 

Tolvat można wiedzieć czemu najbliższa wersja będzie offline?

Opublikowano

exide7: Na te rzeczy, które wymieniłeś sobie poczekamy. (o ile w ogóle będą).

 

Tolvat można wiedzieć czemu najbliższa wersja będzie offline?

 

1. Emulator serwera tak jak mówiłem, początek lipca lub jego połowa.

Do emulatora zostanie dołączony jedynie plik logowania oraz samej mapy, pisanie odpowiednich skryptów nie zajmie długo. :)

 

2. Są drobne błędy uniemożliwiające poprawne poruszanie się po mapie gdy jest na niej więcej niż 1 gracz.

Zostanie to naprawione.

Opublikowano

1. Emulator serwera tak jak mówiłem, początek lipca lub jego połowa.

Do emulatora zostanie dołączony jedynie plik logowania oraz samej mapy, pisanie odpowiednich skryptów nie zajmie długo. :)

 

2. Są drobne błędy uniemożliwiające poprawne poruszanie się po mapie gdy jest na niej więcej niż 1 gracz.

Zostanie to naprawione.

 

2. Chodzi o bug z teleportacją? - To działa również gdy jest tylko jeden gracz. Da się to pozytywnie wykorzystać, jednak na multi-player jest to bardzo uciążliwe.

Opublikowano

Tolvacię gdy byś skończył pisać pliki mógłbyś nakręcić krótki film o nich?

PS. sory jeżeli źle napisałem twój nick....

POMOGŁEM DAJ LIKE !! TO NIC NIE KOSZTUJE :P

 

gram na sfgame s.4 nick vakoss407 zapraszam do gildii

Opublikowano

A własnie tak jak wspominałeś we wcześniejszym poście że będzie trzeba podawać jakieś kody żeby odblokować High-Tech itp.

Czy to bedzie nadal aktualne?

Opublikowano

nie mogę odpalić serva bo wyskakuje w konsoli że java nie jest poleceniem

 

 

Up co ty tutaj robisz skoro tylko posty nabijasz? Może ktoś mi pomóc?

Takeshi95.png

Opublikowano

@UP

Po co robisz double posty?

 

Przed zapytaniem się "o co chodzi", "coś mi nie działa" - polecam sprawdzić serwis:

 

http://google.pl

 

Może wam bardzo pomóc.

Ten temat nie jest od pomocy ws. Javy tylko w sprawie plików serwerowych.

Opublikowano

nie mogę odpalić serva bo wyskakuje w konsoli że java nie jest poleceniem

 

 

Up co ty tutaj robisz skoro tylko posty nabijasz? Może ktoś mi pomóc?

Musisz zainstalować najnowszą javę. :)

Opublikowano

Mam pytanie bo nie rozumiem , można grac z innymi graczami i jak cos to jak??

Oczywiście, że można, jednak jest wiele błędów utrudniających wspólną grę. Wszystko trzeba odpowiednio skonfigurować. Niestety, nie powiem ci jak, bo jeszcze tego nie odkryłem...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...