Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Masz problem związany z grą ? Pisz tutaj!


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Po paru minutach gry wyskakuje raport o błędach, gra się wyłącza.

Wersja Terrarii : 1.3.0.2

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Posiadam 4.0, bo mój pc nie jest kompatybilny z 4.5

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Win xp

giphy.gif

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

@Press.

 

By naprawić owe crashe w Windows XP [service Pack 3] wejdź najpierw w:
1. .../steam/steamapps/common/Terraria
2. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Terraria.exe
3. Właściwości
4. Zgodność
5. Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows 95 oraz zapisz.

 

Niektórym to zadziałało, gdy ma xp, spróbuj, a nuż zadziała. :)

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Nie działa serwer(hamachi)
Wersja Terrarii : 1.3.0.1 (nie mogę na nowszą)
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak
Jaki posiadasz system ? : WIN7 Ultimate 32bit (obydwa kompy)
Załączniki z błędem, problemem : ---
Info dodatkowe : Jako host mogę dołączyć, ale z drugiego nie mogę, pisze "connecting to *IP kompa hamachi*"

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Nie działa serwer(hamachi)

Wersja Terrarii : 1.3.0.1 (nie mogę na nowszą)

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak

Jaki posiadasz system ? : WIN7 Ultimate 32bit (obydwa kompy)

Załączniki z błędem, problemem : ---

Info dodatkowe : Jako host mogę dołączyć, ale z drugiego nie mogę, pisze "connecting to *IP kompa hamachi*"

 Inni mogą wbić na twój serwer ?

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Przy uruchomieniu gry wyświetla się błąd "Program Terraria przestał działać.
Wersja Terrarii : ? (opis na dole)*
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak
Jaki posiadasz system ? : Windows 7 Ultimate x64
Załączniki z błędem, problemem :

nRyyL06.png

Info dodatkowe : 

 

1. Co już robiłem:
 -Naprawianie, odinstalowanie, instalowanie ponownie programów: .NET Framework, Microsoft Visual C++, XNA Framework, Terraria1mwbhDl.png

 -używałem komendy sfc /scannow

pLfeyah.png
 -Ustawiałem zgodność do innych systemów operacyjnych
 -Uruchamiałem jako administrator terraria.exe
 -Ustawiałem częstotliwość dźwięku (gdzieś czytałem że może to pomóc)
 -Uruchamiam przez Steam oraz przez terraria.exe
 -Weryfikowałem pliki gry jednak za każdym razem jest to samo:
VIehlrC.png
*nie jestem pewien jaką mam wersję ponieważ nie mogę się tego doczytać w steam więc może to być problem że mam starą wersję

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Straszne tak jakby lagi! Tylko po 30 - 45 fpsów przez co gra się spowalnia i wszystko jest w SlowMotion jak w Matrixie :c (Na Singlu od czasu do czasu znoście, na multi u kolegi na serwie jest masakra!)

Wersja Terrarii : 1.3.0.4

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Zainstalowane 4.5.2

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Zainstalowane 4.0 Refresh

Jaki posiadasz system ? : Windows 7 Home Premium

Załączniki z błędem, problemem : (brak)

Info dodatkowe : Na starszych tzn od 1.2 w dół działało wszystko picuś glańcuś natomiast teraz jest problem z małymi fpsami i slowmotion przez te niskie fpsy 

964c9741dc5e504agen.jpg


                                                                                                                                                                                                 By Niko


 


" Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich ''


Jeżeli pomogłem kliknij 'Lubię to' :) 

Opublikowano

 

  • Mój problem jest następujący : Straszne tak jakby lagi! Tylko po 30 - 45 fpsów przez co gra się spowalnia i wszystko jest w SlowMotion jak w Matrixie :c (Na Singlu od czasu do czasu znoście, na multi u kolegi na serwie jest masakra!)
  • Wersja Terrarii : 1.3.0.4
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Zainstalowane 4.5.2
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Zainstalowane 4.0 Refresh
  • Jaki posiadasz system ? : Windows 7 Home Premium
  • Załączniki z błędem, problemem : (brak)
  • Info dodatkowe : Na starszych tzn od 1.2 w dół działało wszystko picuś glańcuś natomiast teraz jest problem z małymi fpsami i slowmotion przez te niskie fpsy 

 

Podaj informacje o swoim sprzęcie.

Opublikowano

 

Podaj informacje o swoim sprzęcie.

Procesor-Pentium ® Dual-Core CPU @ 2.30Ghz   2.30 Ghz

RAM- 4 GB 

Karta Graficzna- Nvidia Geforce GT240M CUDA - 1GB

System Operacyjny- Windows Home Premium Service Pack 1 64-bitowy

964c9741dc5e504agen.jpg


                                                                                                                                                                                                 By Niko


 


" Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich ''


Jeżeli pomogłem kliknij 'Lubię to' :) 

Opublikowano

@DonieeK

Spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej. Jeśli nie pomoże to pobaw się w ustawieniach gry i powyłączaj kilka opcji związanych z grafiką.

Opublikowano

@Emo2 i co dalej? nic nie pomogło :( 

964c9741dc5e504agen.jpg


                                                                                                                                                                                                 By Niko


 


" Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich ''


Jeżeli pomogłem kliknij 'Lubię to' :) 

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Nie mogę stworzyć swiata robi się wszystko po zakończeniu  nic wywala mnie do wyboru postaci

Wersja Terrari : 1.3.0.2

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak

Jaki posiadasz system ? : Win 8.1

Załączniki z błędem, problemem : Nie mogę swiata stworzyć wszystko dobrze stworzy się i nic

Info dodatkowe : nic nie działa mam orginał i nic

 

 

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Nie mogę stworzyć swiata robi się wszystko po zakończeniu  nic wywala mnie do wyboru postaci

Wersja Terrari : 1.3.0.2

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak

Jaki posiadasz system ? : Win 8.1

Załączniki z błędem, problemem : Nie mogę swiata stworzyć wszystko dobrze stworzy się i nic

Info dodatkowe : nic nie działa mam orginał i nic

Na pewno masz oryginalną wersję ?

Opublikowano

1:Mój kolega nie moze wbić na multi ponieważ jak wchodzi crashuje mu a na singlu mu wszystko ładnie działa
2:1.3.03
3:Tak
4:Tak
5:Win xp czy tam 95 ma
6:normalny crash jak to przeważnie było na win xp czy tam 95 xD
7:Nie potrzebne

Opublikowano

1:Mój kolega nie moze wbić na multi ponieważ jak wchodzi crashuje mu a na singlu mu wszystko ładnie działa

2:1.3.03

3:Tak

4:Tak

5:Win xp czy tam 95 ma

6:normalny crash jak to przeważnie było na win xp czy tam 95 xD

7:Nie potrzebne

 

Niech zaktualizuje Terrarie do najnowszej wersji. 

Opublikowano

Mój problem jest następujący: Kiedy chcę wyjść z gry pokazuje mi, że program przestał działać. Najważniejszym problemem jest to, że gdy mam postawiony serwer i ktoś wyjdzie (lub też czasami w trakcie gry) TerrariaServer.exe przestaje działać. 
Wersja Terrarii: v1.3.0.4
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5?: Tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0?: Tak
Jaki posiadasz system?: Windows 7
Załączniki z błędem, problemem: W załączniku
Info dodatkowe: Proszę o szybką pomoc, dziękuję
:)

post-1408332-0-47574600-1436658391_thumb.png

post-1408332-0-56249300-1436658396_thumb.png

Opublikowano

Mój problem jest następujący: Kiedy chcę wyjść z gry pokazuje mi, że program przestał działać. Najważniejszym problemem jest to, że gdy mam postawiony serwer i ktoś wyjdzie (lub też czasami w trakcie gry) TerrariaServer.exe przestaje działać. 

Wersja Terrarii: v1.3.0.4

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5?: Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0?: Tak

Jaki posiadasz system?: Windows 7

Załączniki z błędem, problemem: W załączniku

Info dodatkowe: Proszę o szybką pomoc, dziękuję :)

Mój kolega ma identyczny problem

Opublikowano

Mój problem jest następujący :Program TEedit nie chce wczytać świata.
Wersja Terrarii :1.3.0.3
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :Tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
Jaki posiadasz system ? :Windows 7 64-bit
Załączniki z błędem, problemem : w załączniku
Info dodatkowe :Program włącza się normalnie lecz gdy chcę wczytać świat pojawia się okinko(w załączniku)i niezależnie czy kliknę tak lub nie nic się nie wczytuje,nawet po odczekaniu nic się nie dzieje.

I tutaj jeszcze log z folderu z programem.

 

07-13-2015 17:59: Starting TEdit 3.5.14228.27
07-13-2015 17:59: OS: Microsoft Windows NT 6.1.7601 Service Pack 1
07-13-2015 17:59: .Net >= 4.0
07-13-2015 17:59: XNA 4.0
07-13-2015 17:59: Terraria Data Path: C:\Users\Łukasz.Łukasz-Komputer\Desktop\muzyka\Terraria v1.3.0.3-MERCS213\Terraria v1.3.0.3-MERCS213\Content
07-13-2015 17:59: Creating Undo cache: C:\Users\Łukasz.Łukasz-Komputer\AppData\Roaming\TEdit\undo_812588198
07-13-2015 17:59: Error - This method does not accept null for this parameter.
Nazwa parametru: data
   w Microsoft.Xna.Framework.Graphics.Texture2D.CopyData[T](Int32 level, Nullable`1 rect, T[] data, Int32 startIndex, Int32 elementCount, UInt32 options, Boolean isSetting)
   w TEditXna.View.WorldRenderXna.LoadTerrariaTextures(GraphicsDeviceEventArgs e)
07-13-2015 17:59: Error - Nastąpiło przepełnienie w czasie wykonywania operacji arytmetycznej.
   w TEditXna.View.WorldRenderXna.LoadTerrariaTextures(GraphicsDeviceEventArgs e)
07-13-2015 18:01: Error - Wartość jest spoza oczekiwanego zakresu.
 
07-13-2015 18:01: Error - Wartość jest spoza oczekiwanego zakresu.
   w System.Windows.Media.Imaging.WriteableBitmap..ctor(Int32 pixelWidth, Int32 pixelHeight, Double dpiX, Double dpiY, PixelFormat pixelFormat, BitmapPalette palette)
   w TEditXna.Render.RenderMiniMap.Render(World w)
   w TEditXna.ViewModel.WorldViewModel.<LoadWorld>b__1f(Task`1 t)
   w System.Threading.Tasks.Task`1.<>c__DisplayClass17.<ContinueWith>b__16(Object obj)
   w System.Threading.Tasks.Task.InnerInvoke()
   w System.Threading.Tasks.Task.Execute()

 

załącznik:

http://zapodaj.net/6554641392938.png.html

 

Jeśli to nie podchodzi pod temat to usunę.

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Wczoraj Grałem normalnie a gdy dzisiaj chciałem sobie pograć gra się nie odpala

Wersja Terrarii : 1.3.0.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Nie mam 4

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Windows XP

Załączniki z błędem, problemem :

Info dodatkowe : Błąd jest od wersji 1.3 na wersjach niższych terraria działa bez problemu.

Opublikowano

Mój problem jest następujący : appcrash
Wersja Terrarii :1.3.0.1 v
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
Jaki posiadasz system ? : Win 7
Załączniki z błędem, problemem :  -

Info dodatkowe : Terraria wyłącza się dopiero kiedy włączam świat i mam 69% ładowania świata.

Wczoraj miałem scan kompa antywirusem.

Opublikowano

 

  • Mój problem jest następujący : Wczoraj Grałem normalnie a gdy dzisiaj chciałem sobie pograć gra się nie odpala
  • Wersja Terrarii : 1.3.0.3
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Nie mam 4
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
  • Jaki posiadasz system ? : Windows XP
  • Załączniki z błędem, problemem :
  • Info dodatkowe : Błąd jest od wersji 1.3 na wersjach niższych terraria działa bez problemu.

 

 

 

Mój problem jest następujący : appcrash

Wersja Terrarii :1.3.0.1 v

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Win 7

Załączniki z błędem, problemem :  -

Info dodatkowe : Terraria wyłącza się dopiero kiedy włączam świat i mam 69% ładowania świata.

Wczoraj miałem scan kompa antywirusem.

 

http://www.mpcforum.pl/topic/1434125-ważne-rozwiązanie-problemu-z-crashem/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...