Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Masz problem związany z grą ? Pisz tutaj!


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący :Dzis troszke sie poje*al steam i stwierdzil ze sie zatnie w momencie gdy wlaczalem terrarie co zaskutkowalo faktem iz nie moge teraz odpalic terrari poniewaz plik  jest juz uruchomiony. W menadrzeze w procesach nic nie ma ale w szczegolach rzeczywiscie jest terraria.exe ktorej niestety nie da sie zamknac poniewaz system odmawia mi dostepu. Reinstall nie moze byc zrobiony z wlaczana gra wiec... Nie wiem co moge tu jeszcze zrobic ;-;

Wersja Terrarii :1.3.0.2

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :Oryginal Steam

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Oryginal Steam

Jaki posiadasz system ? :Win 8

Załączniki z błędem, problemem :Jest w zalaczniku...

Info dodatkowe :Brak tylko i wylacznie fakt iz jestem wkurwiony ale to chyba nie bardzo pomoze. TAK RESETOWALEM KOMPA ;-;

post-687327-0-47752400-1435868611_thumb.png

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Udało mi się odpalić wersję 1.3.0.2 na xp bez crashy, tyle że z legala na pirata się musiałem przerzucić, więc tu nie wstawię skąd pobrać ta działającą wersję.

Jak ktoś chce pisać pw, ale nie wchodzę często na forum

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Podczas wyłączania terrarii dołączania na multi lub po około 5min wyskakuje błąd

Wersja Terrarii :1.3+

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :4.0 bo mam xp

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? : XP SP3

Załączniki z błędem, problemem : http://imgur.com/A1Xu4LH

Info dodatkowe :przed wersją 1.3 działało wszystko normalnie i szło grać od wersji 1.3 jest ten błąd

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący: Kursor myszki na rozdzielczości innej niż 800x600  jeździ mi po ekranie jak po lodzie jest to bardzo nie wygodne nie moge w nic trafić

Wersja Terrarii :Najnowsza

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? : win 8.1

Załączniki z błędem, problemem :

Info dodatkowe : Im większą daje rozdzielczość tym myszka bardziej pływa, jedynie można grać na najniżej aczkolwiek wysoka rodzielczośc daje więcej zabawy, Rozdzielczość laptopa to 1366x786, cały osprzęt zaktualizowany

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Próbowałem dziś po raz pierwszy zagrać w Terraria, ale podczas gry co kilkanaście sekund odczuwam pół-sekundowego laga, a gra crashuje się po kilku minutach.

Wersja Terrarii : 1.3.0.1

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Nie, tylko 4.0.

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : XP SP3

Załączniki z błędem, problemem : http://imgur.com/xVGx2bv

Info dodatkowe :

Opublikowano

@sodom1993

 

"To fix these crashes on Win XP SP3 you need to:
1. Go to ../Steam/SteamApps/Common/Terraria
2. Right Mouse Click on Terraria.exe
3. Properties
4. Compatibility
5. Check "Run this program in compatibility mode with"
6. Choose Windows 95 and save.

This helped me, now I don't have any crashes."

 

 

@Karolex127

Zmień DPI myszki, na taki jaki ci będzie odpowiadał.

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący :Crash po próbie dołączenia do serwera kolegi oraz po wyłączeniu gry.

Wersja Terrarii :1.3.0.1

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak

Jaki posiadasz system ? : Windows 7

Załączniki z błędem, problemem : Nie mam, ale jak coś to zrobie.

terro1445.png


Pomogłem? Daj like + ;)


Opublikowano

@250lodowzrobie a czy masz zainstalowany net framework 4.0? Możliwe, że on również jest wymagany.

 

 

Edit:

Nie wazne, on sie instaluje automatycznie z grą jak masz oryginalną, a ze zgodnością masz? Czy to na pewno masz zainstalowany net framework 4.5? ma być 4.5 a nie jakiś 4.5.2.

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Gdy zabijam Wall of Flesh gra crashuje zanim włączy się hardmode. To samo się dzieje czasami w randomowych momentach

Wersja Terrarii : 1.3.0.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Win 7 32

Załączniki z błędem, problemem : Zwyczajne - Program Terraria przestał działac

Info dodatkowe : Aktualizowałem sterowniki karty graficznej.

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Podczas próby hostowania Terrari przy samym końcu ładowania gra oraz serwer crashuje się.

Wersja Terrarii : 1.3.0.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Nie, tylko 4.0.

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : XP SP3

Załączniki z błędem, problemem : http://imgur.com/G5LFX42

Info dodatkowe : Posiadam oryginalną wersje. Próbowałem tworzyć nowe mapy, a mapa która chcę aktualnie hostować działała na innym komputerze.

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Nie mogę wejśc na serwer hamachi kolegi- connecting to
Wersja Terrarii : 1,3,0,3
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak
Jaki posiadasz system ? : win7
Załączniki z błędem, problemem : connecting to i tak caly czas port 7777 dodawałem do wyjątków.
Info dodatkowe : pomocy gra oryginalna

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Nie mogę zbudować prawidłowego pomieszczenia dla NPC.

Wersja Terrarii :1.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak

Załączniki z błędem, problemem : http://scr.hu/1rg1/uv7af

Info dodatkowe : Kiedyś było wszystko ok, nic nie ruszałem, a teraz nie działa. Na zdjęciu pokazałem 4 takie same (wedlug mnie) pokoje, na tych gornych moge normalnie umiescic npcty, niestety na tych na dole wystepuje jakis blad, mimo ze spelnione sa wszystkie warunki.

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Wyłącza grę po dołaczeniu do serwera, wyłączeniu gry
  • Wersja Terrarii :1.3
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  • Załączniki z błędem, problemem : http://puu.sh/iOszt/f4ee07742b.png
  • Info dodatkowe : Mam to samo co @250lodowzrobie

     

    Mam windows XP i do tego systemu nie ma Framework 4.5

     

    Starsze wersie gry normalnie mi działały, próbowałem zgodnośći, reinstall, czyszczenie ccleanerem i wciąż nic.

Opublikowano

 

  • Mój problem jest następujący : Nie mogę zbudować prawidłowego pomieszczenia dla NPC.
  • Wersja Terrarii :1.3
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  • Załączniki z błędem, problemem : http://scr.hu/1rg1/uv7af
  • Info dodatkowe : Kiedyś było wszystko ok, nic nie ruszałem, a teraz nie działa. Na zdjęciu pokazałem 4 takie same (wedlug mnie) pokoje, na tych gornych moge normalnie umiescic npcty, niestety na tych na dole wystepuje jakis blad, mimo ze spelnione sa wszystkie warunki.

 

 Spróbuj przenieść tam jakiegoś npc. Jeśli domek jest źle zbudowany to wyskoczy ci komunikat co należy poprawić.

Opublikowano
  • Mój problem jest następujący : Gra crashuje po wciśnięciu "exit" "cancel" lub przy próbie teleportu poprzez miksture do kolegi 
  • Wersja Terrarii : 1.3.0.3
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
  • Jaki posiadasz system ? : Win 7
  • Załączniki z błędem, problemem : Wyskakuje tylko tabela że program przestał działać, wyszukiwanie rozwiązań, po chwili że system powiadomi o możliwych rozwiązaniach i klikam zamknij okno
  • Info dodatkowe : W starszej wersji było okej, i przepraszam jeśli temat jest spamem lub nie tu gdzie trzeba 

 

 

@Edit: Ściągnąłem Framework 4.5 i jak narazie jest okej 

Opublikowano

 Spróbuj przenieść tam jakiegoś npc. Jeśli domek jest źle zbudowany to wyskoczy ci komunikat co należy poprawić.

A w jaki sposob moge go przeniesc? Gdy wybieram ze ma tam mieszkac napisane jest: This is not valid housing

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący :Gdy gram w terrarie wyłącza się co jakiś czas i steam sie zwiesza po czasie sam sie wyłącza . Wcześniej wszystko działało ps. to nie sprawa pamięci ram !!!

Wersja Terrarii : 1.3.0.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Yup

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Yup

Jaki posiadasz system ? : Win7/2gb ram/2,60 ghz procek

Załączniki z błędem, problemem : Brak nie da rady zrobic screena

Info dodatkowe :Brak

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Nie mogę wejśc na serwer hamachi kolegi- connecting to

Wersja Terrarii : 1,3,0,3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak

Jaki posiadasz system ? : win7

Załączniki z błędem, problemem : connecting to i tak caly czas port 7777 dodawałem do wyjątków.

Info dodatkowe : pomocy gra oryginalna

 

Jeśli nie możecie zrobić serwera przez hamachi, to zróbcie przez steama.

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : nie moge stworzyć serwera na steam, po tym jak wybiorę postać i świat piszę mi ciągle Found Server i nic się nie dzieje przez 10 minut

Wersja Terrarii : Najnowsza

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : 4.5.2 

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Win 7

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...