Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Masz problem związany z grą ? Pisz tutaj!


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Może to znaczyć wiele rzeczy. Wstaw screena domku to Ci powiem, najprawdopodobniej chciałeś wykorzystać naturalny dirt jako ścianę, ale tak nie można.

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Mój problem jest następujący : Gdy wchodze na multiplayer wyskakuje mi ,,terraria przestał działać"
Wersja Terrarii : 1.3
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak
Jaki posiadasz system ? : windows 7
Załączniki z błędem, problemem :
Info dodatkowe : serwer mojemu koledze działa

post-1097375-0-34447200-1438881872_thumb.png

Opublikowano

Mój problem jest następujący : Gdy wchodze na multiplayer wyskakuje mi ,,terraria przestał działać"

Wersja Terrarii : 1.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : tak

Jaki posiadasz system ? : windows 7

Załączniki z błędem, problemem :

Info dodatkowe : serwer mojemu koledze działa

http://www.mpcforum.pl/topic/1434125-ważne-rozwiązanie-problemu-z-crashem/

Opublikowano

Mój problem jest następujący : co ok 30 sek fps-y spadają z 60 do 0 na 1 sek 

Wersja Terrarii :1.3.0.7

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : nie mam tylko 4.0

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? :win 7

Załączniki z błędem, problemem :brak 

Info dodatkowe :dzieje sie tak po aktualizacji na 1.3 przed wszystko bylo ok

 to jak pomoze mi ktos ??

Opublikowano

Mój problem jest następujący : co ok 30 sek fps-y spadają z 60 do 0 na 1 sek 

Wersja Terrarii :1.3.0.7

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : nie mam tylko 4.0

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? :win 7

Załączniki z błędem, problemem :brak 

Info dodatkowe :dzieje sie tak po aktualizacji na 1.3 przed wszystko bylo ok

 

Może się tak dziać po tym jak zmieniasz biom. Gra musi wczytać tło i skutkiem tego może być lekka ścinka. Powodem tego może być zła optymalizacja Terrarii która gryzie się z Twoim komputerem. Winne mogą też być podzespoły, ale z tym nie do Mnie.

Błond jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy.
//Sokrates

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Crash Steam przez gre

Wersja Terrarii : 1.3.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Windows 7

Załączniki z błędem, problemem :Brak

Info dodatkowe : Gdy gram z godzine, nagle wywala mi steam i gra sie wylacza, a gdy niezapisze postepu, to go usunie do ostatniego zapisu

Opublikowano

To nie wygląda na błąd Terrari, ale spróbujmy tak: w folderze z Terrarią (domyślnie C:/Program Files/Steam/steamapps/common/Terraria) jest plik tekstowy client-crashlog.txt

Przy każdym crashu gry w tym pliku są zapisywane informacje dlaczego tak się stało. Wyślij go, a jeśli jest duży to tylko fragment z ostatniego crasha

Opublikowano
2015-08-20 13:37:58
System.ObjectDisposedException: Cannot access a disposed object.
Object name: 'WindowsGameForm'.
   at System.Windows.Forms.Control.CreateHandle()
   at System.Windows.Forms.Form.CreateHandle()
   at System.Windows.Forms.Control.get_Handle()
   at System.Windows.Forms.Control.GetSafeHandle(IWin32Window window)
   at System.Windows.Forms.MessageBox.ShowCore(IWin32Window owner, String text, String caption, MessageBoxButtons buttons, MessageBoxIcon icon, MessageBoxDefaultButton defaultButton, MessageBoxOptions options, Boolean showHelp)
   at Microsoft.Xna.Framework.WindowsGameHost.ShowMissingRequirementMessage(Exception exception)
   at Microsoft.Xna.Framework Gamearrow-10x10.png.ShowMissingRequirementMessage(Exception exception)
   at Microsoft.Xna.Framework Gamearrow-10x10.png.RunGame(Boolean useBlockingRun)
   at Terraria.Program.LaunchGame(String[] args)


Powod crasha, ja sie na tym za duzo nie znam
Opublikowano

Niestety nie jest to żaden znany błąd :(

Spróbuj zrobić te "podstawowe" rzeczy, więcej nie pomogę.

- prawym na terrarię w bibliotece, właściwości, pliki lokalne, zweryfikuj

- wyłącz nakładkę steam

- ściągnij .NET Framework 4.5 z oficjalnej strony microsoftu i uruchom instalkę zaznaczając "napraw"

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Zaktualizuj Terrarie system i Frameworka najlepiej A i sprubuj w trybie zgodności terrarie odpalić albo zasymuluj jakos Win 7 i frame zainstaluj tylko wtedy Terrarie też emulacją jak sie da :D.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mój problem jest następujący :  No więc tak, niedawno wylał mi się monitor o rozdzielczości 1920 na 1080. Musiałem zmienić go na inny (jest to 1280 na 1024). I mam taki problem że nie mogę grać w Terrarie ponieważ mój monitor  nie obsługuje jej rozdzielczości ;/. Wyskakuje błąd RANGE OUT czy coś w tym stylu.Nie działają mi żadne np. -windowed ani  -w 640 -h 800 itp. Po prostu nwm co mam robić ;( Wszystkie inne gry działają jak należy więc to jeszcze bardziej zbija mnie z tropu ;/
Wersja Terrarii :1.3
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :Tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
Jaki posiadasz system ? :Windows 7
Załączniki z błędem, problemem :Nie mam jak zrobić screena ponieważ podczas włączania gry monitro się tak jakby wyłacza
Info dodatkowe : Przedtem wszystko śmigało jak należy 

Opublikowano

Otwórz ten plik notatnikiem lub jeśli masz czymś bardziej zaawansowanym:

C:/Użytkownicy/Nazwa użytkownika/Dokumenty/My Games/Terraria/config.json
Z jego poziomu możesz zmienić różne ustawienia, Ciebie interesuję te linijki:

"Fullscreen": false,
"WindowMaximized": false,
"DisplayWidth": 640,
"DisplayHeight": 480,
lub jeśli nie podziała, pokombinuj z innymi ustawieniami graficznymi.
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Terraria nie chce się włączyć

Wersja Terrarii : 1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Win 8.1 Pro

Załączniki z błędem, problemem : Próba odpalenia z systemem zgodności do każdego windowsa nie działa

Opublikowano

Jakieś błędy wywala czy po prostu się nie włącza?

Zainstaluj Frameworka jeszcze raz, odpal instalkę XNA i zaznacz "Napraw".

Opublikowano

Gra poprostu się nie włączała, ale zainstalowałem Frameworka jeszcze raz i juz śmiga. Dziękuję bardzo ;)


Gra poprostu się nie włączała, ale zainstalowałem Frameworka jeszcze raz i juz śmiga. Dziękuję bardzo  ;)

Opublikowano

Powitać.Jestem nowy,więc serdecznie witam.Czy Terraria chodzi pod systemem windows 8.1?Mam problem,po chwili grania,gra zaczyna zwalniać jak na procesorze amd 486.Jednym słowem tragedia.Wszystie stery są,komputer nowy.Czy po prostu ta gra pod tym systemem nie będzie chodzić?

Opublikowano

Następnym razem zastosuj schemat którego używają wszyscy :P Mike...

 

Terraria powinna pracować bez problemu na twoim systemie

jest to Pirat czy Stimówka ?...

wiem że znajomy miał kłopoty takie same uruchomił w innej zgodności i wystartowało bez problemu :)...

jeśli mnie pamięć nie myli niedawno na MPC pojawił się podobny Temat jednak szukać go nie będę ^-^ !

Opublikowano

Z tym Amd,to był taki żarcik :) Ustawienie zgodności,nic nie pomogło,próbowałem wcześniej.Wyłączyłem Fram skip i na razie ok,zobaczymy co będzie po jakimś czasie.Gra chodzi w takim slow mption T_T Gra zakupiona w steamie.

Opublikowano

Z jakiegoś powodu Twój komputer nie potrafi wygenerować 60 klatek na sekundę. Terraria nie ma jakichś wygórowanych wymagań więc to musi być coś z systemem (uszkodzona instalacja któregoś z Frameworków lub po prostu jest zawalony). Musisz pokombinować w opcjach graficznych, niektórym pomaga wejście w tryb Full Screen i powrót (F11), niektórym wraca do normy po zmienieniu światła na F9. Sam miałem podobny problem (FPS spadały o połowę kiedy tło zmieniało się na któreś z pilarów) ale nie wiem co konkretnie pomogło bo sformatowałem wtedy cały dysk.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...