Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Masz problem związany z grą ? Pisz tutaj!


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : podczas gry terraria się zawiesza widać obraz ale nic się nie dzieje, dźwięk normalnie dziala

Wersja Terrarii : 1.3.0.1

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? : win 8

Załączniki z błędem, problemem : brak

Info dodatkowe :

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Przede wszystkim masz wersję 1.3.0.1 która jest pierwszym wydaniem 1.3 i ma pełno błędów. Ściągnij najnowszą wersję 1.3.0.8 i sprawdź czy problem nadal występuje.

Opublikowano

Wejdź w ustawienia graficzne i wyłącz multicore lightning.

To mój jedyny pomysł, ewentualnie zainstaluj też najnowszego .NET Frameworka (jeśli dostaniesz informację że już jest zainstalowany to wybierz opcję "Napraw")

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący :error jakis i wywalanie

Wersja Terrarii :1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? :XP

Załączniki z błędem, problemem :client-crashlog.txt

Info dodatkowe :to mi sie robi w dzien w dzien bez przerwy prosze o pomoc

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący :Gra się zacina
  • Wersja Terrarii :1.3.0.8
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak
  • Jaki posiadasz system ? :Windows 10
  • Załączniki z błędem, problemem :Nie pokaże, bo się zacina xD
  • Info dodatkowe :Miałem windows 8 i mi śmigała, popsul mi się komp wymieniłem dysk na lepszy i zainstalowłem windows 10 i się tnie :((

    Pomocy

Opublikowano

Windows 10 ma w sobie .NET Frameworka z fabryki, ale nie pamiętam którą wersję. Ściągnij wersję 4.5 ze strony Microsoftu, a jak się okaże że już go masz, to zaznacz opcję "Napraw"/"Repair".

Inną możliwością mogą być złe ustawienia video w grze. Frame skipping musi być na tak, a multicore lighting na off. Jeśli żadne z nich nie podziała, spróbuj zmniejszyć ustawienia na mniej wymagające, czyli: fullscreen, rozdzielczość trochę mniejsza niż monitora, lighting na white (retro to przesada), quality low, background off.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Czarny ekran po włączeniu, dźwięk jest.

Wersja Terrarii : 1.3.0.3

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Win 7 64x

Załączniki z błędem, problemem : Brak

Info dodatkowe : Nie widać kursoru ale słychać jak najadę nim na którąś z opcji. Wcześniej działało normalnie wszystko, posiadam laptopa z dwoma grafikami, integra i readeon. 

Opublikowano

 

  • Mój problem jest następujący : Czarny ekran po włączeniu, dźwięk jest.
  • Wersja Terrarii : 1.3.0.3
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
  • Jaki posiadasz system ? : Win 7 64x
  • Załączniki z błędem, problemem : Brak
  • Info dodatkowe : Nie widać kursoru ale słychać jak najadę nim na którąś z opcji. Wcześniej działało normalnie wszystko, posiadam laptopa z dwoma grafikami, integra i readeon. 

 

Sprawdź spójność plików. Posiadasz aktualne sterowniki do laptopa? 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : lagi podczas chodzenia po gruncie

Wersja Terrarii :1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? :tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? :windows 8.1

Załączniki z błędem, problemem : nie

Info dodatkowe :te lagi są tylko jeśli chodze normalnie,a jak używam mounta np  żółwia to wszysko dobrze jest

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mój problem jest następujący :
Wersja Terrarii : 1.3.0.8
Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak
Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak
Jaki posiadasz system ? : win 8.1
Załączniki z błędem, problemem :
Info dodatkowe : serwer na gameranger, (jestem hostem) po odpaleniu i probie wejscia na serwer nie moge wbic, pisze "found server"

//

Opublikowano

Mój problem jest następujący :

Wersja Terrarii : 1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? : win 8.1

Załączniki z błędem, problemem :

Info dodatkowe : serwer na gameranger, (jestem hostem) po odpaleniu i probie wejscia na serwer nie moge wbic, pisze "found server"

To nie jest żaden problem, ponieważ wiadomość ta pojawia się przy dołączaniu do każdego z serwerów.

76561198066270322.png

Opublikowano

 

Mój problem jest następujący :

Wersja Terrarii : 1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? : win 8.1

Załączniki z błędem, problemem :

Info dodatkowe : serwer na gameranger, (jestem hostem) po odpaleniu i probie wejscia na serwer nie moge wbic, pisze "found server"

To nie jest żaden problem, ponieważ wiadomość ta pojawia się przy dołączaniu do każdego z serwerów.

 

jest, bo nie mogę się połączyć z serwerem i nonstop pisze found server

//

Opublikowano

 

 

Mój problem jest następujący :

Wersja Terrarii : 1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak

Jaki posiadasz system ? : win 8.1

Załączniki z błędem, problemem :

Info dodatkowe : serwer na gameranger, (jestem hostem) po odpaleniu i probie wejscia na serwer nie moge wbic, pisze "found server"

To nie jest żaden problem, ponieważ wiadomość ta pojawia się przy dołączaniu do każdego z serwerów.

 

jest, bo nie mogę się połączyć z serwerem i nonstop pisze found server

 

@

 

Musisz skontaktować się z dostawcą swojego INTERNETU, prawdopodobnie masz poblokowane porty czyt. 7777 , 8888 itd.

Miałem te samą sytuację

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Gdy próbuje stworzyć swój serwer przez Host & Play wybieram postać świat hasło a pożniej jest tylko loading serwer czy coś takiego i server found Czekam ale nic się póżniej nie dizejje

 

 

gre zakupiłem na steam

Opublikowano

Jak włączasz Host&Play to w pasku zadań pojawia się informacja z Zapory Windows z pytaniem czy odblokować aplikację

Jeśli przez przypadek wcisnąłeś "Odmów" albo po prostu informacja z jakiegoś powodu się nie pojawiła to odblokuj ją w Panelu Sterowania

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Zakupiłem dzisiaj grę legalnie na steamie i zainstalowałem wszystko fajnie klikam "Graj" i wyświetla mi że gra jest uruchomina pisze że jestem w grze w procesach też działa tylko nie widze gry  

Wersja Terrarii : 1.3.0.8

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Windows 7 64-bitowy

Załączniki z błędem, problemem : http://screenshot.sh/mKNyGtR4YwmJo Link do screena

Info dodatkowe : 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Kiedy walczę przy filarze lub jest blood moon, deszcz albo przywołuje Moon Lorda (kiedy jeszcze wibruje) moja postać i świat wolno chodzą.

Wersja Terrarii : 1.3.1.1

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Nie

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Windows XP Home Edition SP3 x86

Załączniki z błędem, problemem : Nie posiadam

Info dodatkowe : Postać wolno atakuje, chodzi, spada lecz liczenie np. DPS albo uruchamianie inventory działa dobrze. P.S Mam .NET Framework 4.0 i Terraria chodziła szybciej.

Opublikowano
Mój problem jest następujący: Nie mogę się połączyć z serwerami multiplayer, lecz inni mogą wchodzić na moje serwery

Wersja Terrarii: Najnowsza

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ?: Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ?: Tak

Jaki posiadasz system ?: Windows 7 

Załączniki z błędem, problemem: Poprostu przy łączeniu się z serwerami mogę czekać godzinę z napisem "Connecting to... *IP*"

Info dodatkowe: przy łączeniu się z serwerami mogę czekać godzinę z napisem "Connecting to... *IP*", a i tak się nie połącze.

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Przy wczytywaniu mojego głównego save czasem wyrzuca: " load failed backup not found" i zawsze crashuje grę i wyrzuca mnie na pulpit. Przy tworzeniu nowej mapy large (tylko przy wielkości large) dzieję się to samo.

Wersja Terrarii : 1.3.1.1

Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.5 ? : Tak

Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak

Jaki posiadasz system ? : Windows 7 64-bitowy

Załączniki z błędem, problemem : http://imgur.com/sIrKW23

Info dodatkowe :Czasem przy wyrzucaniu pokazuję się ten error powyżej

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Moja gra jest spowolniona
  • Wersja Terrarii :1.3.1.1
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  • Jaki posiadasz system ? :Windows 7
  • Załączniki z błędem, problemem : jak wchodze na świat to cala gra jest spowolniona.
  • Info dodatkowe prosze o pomoc!

  • Mój problem jest nastempujący: gra jest spowoniona cała wszystko!
  • Wersja Terrarii :1.3.1.1
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  • Jaki posiadasz system ? :Windows 7
  • Załączniki z błędem, problemem : jak wchodze na świat to cala gra jest spowolniona.
  • Info dodatkowe, prosze o pomoc!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...