Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer Metin2 od podstaw na 32 i 64 bitowym FreeBSD 8.2


Xyli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Okej TP tak trzeba dodać do "białej listy" bądź do listy wyjątków ten port albo "oszukać" routera ale może nie wypalić, odpalając 2 portmapy, offnąć potem tamtego odpalonego co się świeci na zielono(chodzi o porty zielone xD) i potem odpalić wpierw 20 potem mysql potem ftp :P

 

Haha można jakoś jaśniej xD? Spróbuje w routerze pododawać, tylko pwiedz w którym miejscu i które porty.

Daje screeny z routera, moze pomoga.

 

post-67571-0-50317400-1360175835_thumb.png

 

 

post-67571-0-21142000-1360175848_thumb.png

 

 

Edit:

Robiłem wszystko dokładnie tak samo jak w poradniku, no-hamachi, poza tym brat na swoim piecu próbował na hamaku postawić i wtedy ja na laptopie nie mogłem wejsc na jego serwer, poprostu role sie odwrócily ;p

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Haha można jakoś jaśniej xD? Spróbuje w routerze pododawać, tylko pwiedz w którym miejscu i które porty.

Daje screeny z routera, moze pomoga.

attachicon.gifBez tytułu.png

attachicon.gifBez tytułu2.png

 

Edit:

Robiłem wszystko dokładnie tak samo jak w poradniku, no-hamachi, poza tym brat na swoim piecu próbował na hamaku postawić i wtedy ja na laptopie nie mogłem wejsc na jego serwer, poprostu role sie odwrócily ;p

ahm, nom trzeba dodać tcp i udp na port 80 itp, ahm no TP to wiem że on blokuje ^^

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

80 dodałem w virtual server chyba tu no nie? Jeszcze jakies porty dodac? Aha a w "Server IP Address" jakie ip wpisać, te z karty Microsoft Loopback czy stałe ip laptopa?

Opublikowano

80 dodałem w virtual server chyba tu no nie? Jeszcze jakies porty dodac? Aha a w "Server IP Address" jakie ip wpisać, te z karty Microsoft Loopback czy stałe ip laptopa?

Nie kapuje o czym mówisz.. ;d

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Nie kapuje o czym mówisz.. ;d

Looknij na te screenty co dałem z routera, może zaczaisz xD. No port 80 dodałem tam ale nie wiem za bardzo do jakiego ip mam te porty przypisywać.

Opublikowano

W Tigger protocol wybierz opcję tą 1 TCP/UDP dalej to nie wiem, bo nie dałeś nowych ssów ^^ więc na "ślepo" mówie ;d

 

Edit, a w server IP daj normalną końcówkę z IP Twojego routera ;D

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

A ja robiąc tak jak w poradniku 64bitowy serwer wyskakuje mi błąd

 

elf interpreter /libexec/ld-elf.so.1 not found 
 

 

i nie wiem co z tym zrobic pomocy!!

Też miałem ten sam problem, wiec wróciłem do wersji 32bit, coś z libami nie tak. Podczas wpisywania tej komendy:

 

# cd /usr/ports/misc/compat7x/

# make install clean

 

Nie chciało ściągnąć tam czegoś, serwery padły czy coś, nie wiem, mogę się mylić.

 

 

W Tigger protocol wybierz opcję tą 1 TCP/UDP dalej to nie wiem, bo nie dałeś nowych ssów ^^ więc na "ślepo" mówie ;d

 

Edit, a w server IP daj normalną końcówkę z IP Twojego routera ;D

A może powiedz mi lepiej, oczywiście jeśli wiesz :D, jak sprawdzić, czy porty się otworzyły. Będe wtedy robił najlepsza metodą: prób i błedów.

Opublikowano

A ja robiąc tak jak w poradniku 64bitowy serwer wyskakuje mi błąd

 

elf interpreter /libexec/ld-elf.so.1 not found 
 

 

i nie wiem co z tym zrobic pomocy!!

Oka, poszukaj na mpc liby pod 64 bit i wgraj je do folderu libexec znajduje się w głównym folderze, nadaj prawa nie wiem 777 może i będzie gut ;)

 

 

Też miałem ten sam problem, wiec wróciłem do wersji 32bit, coś z libami nie tak. Podczas wpisywania tej komendy:

 

Nie chciało ściągnąć tam czegoś, serwery padły czy coś, nie wiem, mogę się mylić.

 

 

A może powiedz mi lepiej, oczywiście jeśli wiesz :D, jak sprawdzić, czy porty się otworzyły. Będe wtedy robił najlepsza metodą: prób i błedów.

Potek991 pewnie ;D jak się port odblokował to możesz sprawdzić to poprzez PortMap.exe :D będzie kulka na zielono :)

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

No to nawet bez dodawania jakichkolwiek portów w routerze tak było, prosze bardza. Rozkładam rece...

PortMap

post-67571-0-49517400-1360186576_thumb.png

 

 

A może pong jest nie tak? Takie same nazwy obok siebie miały być?

Pong

post-67571-0-52059400-1360190159_thumb.png

 

 

Kurcze ja sie normalnie łącze z serwerem, do bazy mysql przez navi też normalnie wchodze, FileZilla również bez problemu a u brata na drugim kompie nic same kropeczki przy serwerach... Dobra ide spać jutro podumam dalej.

Opublikowano

W punkcie "Instalacja plików serwerowych 2011 by Sherer&Mastick." zrypało się całe kodowanie i cholernie ciężko się doczytać. Czy mogę prosić o poprawę?

Tak. Nic tu nie ma.

Opublikowano

Wiem, właśnie zauważyłem. Zniknęła też część tekstu w poradniku. Napisałem już do moderatora, aby obgadać sprawę i prawdopodobnie będę pisał ten tutorial od początku. Proszę o cierpliwość.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Siemka Xyli huhu wiem gdzie jest błąd, poproszę za to like i 5 w profilu ;)

 

[color=#ff8c00]5. Wybieraj po kolei:[/color]

 

Brakuje tego:

 

 [color="#ff8c00"]5. Wybieraj po kolei:[/color]
 

A jaśniej to brakuje cudzysłowów :)
"#ff8c00"

Poproszę o like i 5 :)

Pozdrawiam

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Nieco poprawiłem to ^^

Dla tych którzy chcą a nie potrafią odczytać to ogarnąłem xD

 


Krok 2 - Konfiguracja karty sieciowej Microsoft Loopback dla wirtualnej maszyny.



1. Sieć. (Ustaw tak jak jest poniżej)
Podłączona do: Mostkowana karta sieciowa (bridged)
Nazwa: Karta Microsoft Loopback

2. Kliknij OK i Uruchom ponownie maszynę.

3. Gdy się zalogujesz już do BSD wpisz w konsoli:

# sysinstall


5. Wybieraj po kolei:
Configure -> Networking -> Interfaces -> em0


6. Uzupełniasz podane niżej kolumny tak jak opisałem:
IPv4 Geteway: Piszesz normalne IP z konfiguracji Loopback'a. np. 192.168.254.243
IPv4 Address: Piszesz IP z konfiguracji Loopback'a z końcówką .100 . np. 192.168.254.100
Netmask: Zostawiasz w spokoju. Domyślnie 255.255.255.0
Resztę zostawiasz bez zmian i klikasz OK

7. Wychodzisz z "sysinstall" . (Kombinacja klawiszy: c, c, x ) Cancel, Cancel, Exit Install.


8.Nie wiem co napisać, więc samo Gratulacje z ukończonego punktu! [/font]





9. Po wykonaniu powyższych kroków wpisujemy:

# /etc/rc.d/netif restart

Komenda ta resetuje/restartuje karty sieciowe. Nie chcę was wprowadzić w błąd.

10. Teraz czas się połączyć z sftp. Polecam użycia FileZilli.

11. W FileZilli podajemy:
Serwer: Podajemy IP z końcówką .100
Nazwa użytkownika: root
Hasło: Wpisujemy haslo, którym się logujemy do konsoli.
Port: 22

12. Po pomyślnym zalogowaniu w Serwer zdalny (inaczej ścieżka) piszemy:

/usr


13. Tworzymy tutaj nowy folder o nazwie home.

13. W ścieżce piszemy:

/usr/home


14. Wrzucamy tutaj plik ServerFiles2011.tar.gz

15. Przerywamy na chwilę pracę w FileZilli. W konsoli piszemy:

# chown -R mysql /var/db/mysql/
# chgrp -R mysql /var/db/mysql/


16. Wracamy do FileZilli. W ścieżce wpisujemy:

/var/db/mysql


17. Wrzucamy tutaj rozpakowane archiwum mysql.tar.gz

Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 32 bitowym



18. W ścieżce wpisujemy:

/usr/lib


19. Wrzucamy poniższe pliki z archiwum liby.tar.gz

libc.so.5
libc_r.so.5
libiconv.so.3
libm.so.2
libmd.so.4
libstdc++.so.4
libz.so.2
libz.so.4




Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 64 bitowym.



18. Otwieramy katalog z portów z compat7x

# cd /usr/ports/misc/compat7x


19. Instalujemy compat7x
# make install clean


19.1. W FileZilli w ścieżce wpisujemy
/usr/lib32


19.2 I wrzucamy poniższe pliki z archiwum liby.zip.
libc.so.5
libc_r.so.5
libiconv.so.3
libm.so.2
libmd.so.4
libstdc++.so.4
libz.so.2
libz.so.4




20.W konsoli wirtualnej maszyny piszemy:

# cd /usr/home/


"cd" otwiera wpisaną przez nas ścieżkę.


21. Rozpakowujemy archiwum ServerFiles2011.tar.gz

# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz


22. Nadajemy prawa 777 plikom bibliotek i bazy MySQL.

# chmod -R 777 /var/db/mysql/
# chmod 777 /usr/lib/


23. W konsoli piszemy:

# mysql -p


Podajemy hasło, które ustaliliśmy w kroku 4, podpunkt 9.


24. Wpisujemy, (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)

CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;


25. Jeżeli wyskoczyło Query OK wychodzimy wpisując.

quit




Gratulacje! Musisz wykonać tylko spoiler pt. "Musimy usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka."




Serwer VPS / Dedyk



Osoby stawiające serwer na VPS / Dedyku powinny być lepiej doświadczone i zaznajomione z komendami itp. w FreeBSD, dlatego w wiekszości podałem same komendy, które wpisujemy.


1. W konsoli wpisz:

# cd /usr


2. Utwórz katalog home komendą:
# mkdir home


3. Wejdź do katalogu home komendą:
# cd /usr/home


4. Pobieramy teraz pliki serwerowe 2011 na pulpit swojego komputera.
http://www.speedyshare.com/d3KG9/ServerFiles2011.tar.gz

4.1. Pobrany plik ServerFiles2011.tar.gz wrzuć przez SFTP do ścieżki /usr/home

5. Rozpakowujemy pliki:
# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz


6. Usuwamy archiwum ServerFiles2011.tar.gz
# rm ServerFiles2011.tar.gz


7. Nadajemy prawa 777 plikom serwerowym.
# chmod -R 777 /usr/home/Polish_SF/


8. Nadajemy prawa mysql grupie i użytkownikowi:
# chown -R mysql /var/db/mysql/
# chgrp -R mysql /var/db/mysql/


9. Otwieramy katalog mysql.
# cd /var/db/mysql


10. Pobieramy poprawione pliki bazy MySQL na pulpit swojego komputera.
Patrz załączniki, plik MySQL_ServerFiles2011.rar


10.1. Rozpakuj powyższe archiwum na swoim komputerze.

11. Wrzuć przez SFTP rozpakowane pliki do /var/db/mysql

12.Nadajemy prawa 777 wypakowanym plikom.

# chmod -R 777 /var/db/mysql/


Instalacja bibliotek systemowych lib na 32 bitowym systemie operacyjnym



13. Otwieramy katalog z bibliotekami systemowymi.

# cd /usr/lib


14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip

15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.


15.1 Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib

16. Nadajemy prawa 777 libom.

# chmod 777 /usr/lib/




Instalacja bibliotek systemowych lib na 64 bitowym systemie operacyjnym



13. Otwieramy katalog z portów z compat7x

# cd /usr/ports/misc/compat7x


14. Instalujemy compat7x
# make install clean


14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip

15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.


16. Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib32



17. Wpisujemy:

# mysql -p

Podajemy hasło ustalone w kroku 4, podpunkcie 9.

18. Tworzymy użytkownika mt2. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)

CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;


19. Jeżeli pokazało się Query OK to wychodzimy komendą:
quit



Gratulacje! Zainstalowałeś pliki serwerowe 2011 ! Musisz wykonać tylko spoiler pt. "Musimy usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka."




Tę czynność wykonuje każdy (stawiający na Hamachi/No-Hamachi lub VPS/Dedyk) po wykonaniu powyższych czynności zamieszczonych w tym poradniku.

Musimy usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka




1) W File Zilli wchodzimy do katalogu:

/usr/home/Polish_SF/auth



2) Edytujemy plik CONFIG za pomocą Notepada++

3) Oto jego zawartość:


HOSTNAME: auth
CHANNEL: 1
PORT: 11002
P2P_PORT: 12000
DB_PORT: 15000
DB_ADDR: localhost
TABLE_POSTFIX:
ITEM_ID_RANGE: 000000001 000000002
PASSES_PER_SEC: 25
SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
AUTH_SERVER: master
PLAYER_SQL: localhost mt3 mt2!@# accountxd
LOG_SQL: localhost mt3 mt2!@# logxd
COMMON_SQL: localhost mt3 mt2!@# commonxd
LOCALE_SERVICE: poland
adminpage_ip1: localhost
adminpage_ip2: localhost
adminpage_ip3: localhost


4) W tym pliku zmieniamy:
- każde mt3 na mt2
- accountxd na account
- logxd na log
- commonxd na common

5) Zapisujemy plik CONFIG.

6) Wchodzimy do katalogu:

/usr/home/Polish_SF/db



7) Edytujemy plik conf.txt

8) Jego zawartość to:


WELCOME_MSG = "Serwer DB wystartowal!"

SQL_ACCOUNT = "localhost accountxd mt3 mt2!@# 0"
SQL_PLAYER = "localhost playerxd mt3 mt2!@# 0"
SQL_COMMON = "localhost commonxd mt3 mt2!@# 0"
SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackupxd mt3 mt2!@# 0"

TABLE_POSTFIX = ""

BIND_PORT = 15000
DB_SLEEP_MSEC = 10
CLIENT_HEART_FPS = 10
HASH_PLAYER_LIFE_SEC = 600
BACKUP_LIMIT_SEC = 3600
PLAYER_ID_START = 100
PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 250
PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 2

ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000

MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID = 6

#NAME_COLUMN = "locale_name"
#LOCALE = "poland"
SIMPLE_SOCIALID = 1


9) Zmieniamy każde:
- mt3 na mt2
- accountxd na account
- commonxd na common
- playerxd na player
- hotbackupxd na hotbackup

10) Zapisujemy zmiany.

11) Tak samo zmieniamy w każdym CONFIG'u w ścieżkach:


/usr/home/Polish_SF/game
/usr/home/Polish_SF/game22
/usr/home/Polish_SF/game99


czyli:
każde mt3 na mt2
accountxd na account
commonxd na common
playerxd na player
hotbackupxd na hotbackup
logxd na log


Musimy zmienić również pong:


1. Wchodzimy do ścieżki:
/usr/home/Polish_SF/share


2. Znajduje się tutaj plik game. Otwieramy go Notepadem++ lub innym edytorem tekstowym.

3. Wciskamy kombinację klawiszy: Ctrl+F

4. Musimy znaleźć ten pong:
sherermaticklol1


5. Zamień go na ten pong:
testtesttesttest


6. Zapisujemy zmiany i gotowe.

Specjalnie dla graczy, którzy nie umieją szukać ścieżek.




Drobne poprawki itd.


Skrócenie komend na start do jednej komendy:


1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.

cd /root


2. Tworzymy plik start.
ee start


3. Wpisujemy w nim:
#!/bin/sh

cd /usr/home/Polish_SF/
sh start.sh


4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:
chmod 777 /root/start



Skrócenie komendy na wyłączenie serwera:


1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.

cd /root


2. Tworzymy plik stop.
ee stop


3. Piszemy w nim:
#!/bin/sh

cd /usr/home/Polish_SF/
sh close.sh


4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:
chmod 777 /root/stop



Usuwanie logów z serwera za naszą zgodą, a nie automatycznie.



1. Otwieramy katalog root w konsoli.

# cd /root


2. Tworzymy nowy plik o nazwie clear.
# ee clear


3. Wpisujemy w nim:
#!/bin/sh

echo -e "\033[33m Czy chcesz usunac logi z serwera ?\033[0m"

read chs
case $chs in

tak*)
cd /usr/home/Polish_SF
sh clear.sh
sleep 1
echo -e "\033[32m Logi z serwera zostaly poprawnie usuniete!\033[0m"
;;

nie*)
echo -e "\033[33m Niech Ci bedzie \n Pozdrawiam, Xyli\033[0m"
;;
esac


4. Nadajemu mu prawa 777:
chmod 777 /root/clear


Od teraz możemy usuwać logi za naszą zgodą komendą:
./clear






Jak zagrać z innymi graczami na serwerze.
Tej czynności nie wykonujesz jeżeli posiadasz serwer dedykowany lub VPS.



Za pewne zauważyłeś, że tylko Ty możesz zalogować się na serwerze i grać. Dlaczego tak jest ?
Inni gracze nie mogą wbić na Twój serwer Hamachi/No-Hamachi, ponieważ tak jakby nie masz portów uruchomionych ;D Opiszę teraz sposób jak uruchomić porty za pomocą
PortMap'a.

PS. Jeżeli masz serwer VPS/Dedyk omijasz ten krok


Download:
PortMap (ok. 3 MB)
http://www.sendspace.com/file/7kuy1k
Skan:

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=00b411a4d1a812e98152ae2a2d29cb9705ca02add3219dce290843f96fe7bc81-1326116635


Opis PortMap'a
1. Zawiera wszystkie najważniejsze porty.
2. Porty same się uruchamiają przy włączeniu programu.
3. PortMap jest niespolszczony. (Nazwy są w "??")


1. Pobieramy wyżej zamieszczoną paczkę.

2. Rozpakowujemy archiwum PortMap.rar

3. Otwieramy plik portmap.ini za pomocą dowolnego edytora tekstowego. Np. Notepad++, Notatnik.
Polecam Notepad'a++.

4. Klikamy kombinację klawiszy: Ctrl + H

5. Ustawiamy tak jak poniżej.
Szukany tekst: Wpisz.IP.100
Zmień na: Wpisujemy tutaj IP z Hamachi/No-Hamachi z końcówką .100. Przykłady: 25.223.112.100 / 192.168.255.100

6. Zaznaczamy opcję:
Uwzględniaj wielkość liter


7. Klikamy "Zamień" i jeżeli wszystko poszło ok to zapisujemy zmiany kombinacją klawiszy Ctrl + S

8. Klikamy teraz na ikonkę portmap.exe i wszystkie porty powinniśmy mieć na zielono oprócz 80, 3306, 22.

Screenshot:


ssss1.jpg




Po wykonaniu tych czynności możesz już zagrać ze swoimi znajomymi, graczami etc.

Ważna zasada przy robieniu launchera, nakładki, rootów.
Jako iż jesteś adminem korzystasz z IP .100, dlatego w swojej nakładce, launcherze piszesz np. 25.223.112.100.
Jeżeli tworzysz nakładkę, launcher etc. dla swoich graczy to dajesz im normalne IP np. 25.223.112.113




Jak zagrać na postawionym serwerze na kliencie Metin2 PL 2010r.



Na sam początek (jezeli nie mamy) musimy pobrać klienta Metin2 PL 2010r.
Metin2_PL_20100528 -

http://www.wrzuc.to/PsXnYpz7W.wt

Skanu brak, ponieważ plik jest zbyt duży. 603,99 Mb.

Paker do packów -
http://www.sendspace.com/file/g16jrp

Pliki do pack'u -
http://www.sendspace.com/file/wd4t8h


Wypakowujemy pliki z archiwum PakerMetin2Pack.rar na pulpit.
Wypakowujemy pliki z archiwumPack_Metin2.rar na pullpit.



1. Instalujemy Client'a Metin2 PL gdzie kolwiek chcemy (Ja tam instaluję na pulpicie).

2. Wrzucamy do folderu z Client'em plik:

Launcher_2010.exe


3. Otwieramy folder pack pochodzący z archiwum Pack_Metin2.rar

4. Poniższe pliki wrzucamy do folderu pack w Cliencie.

locale_pl.eix
locale_pl.epk


5. Z folderu pack (ten z archiwum Pack_Metin2.rar) kopiujemy pliki niżej podane do folderu z pakerem.

root.eix
root.epk


6. Kiedy pliki root znajdą się już w folderze z pakerem, najeżdzamy plikiem Rozpakowywanie.xml na m2.exe
ss1xb.png

7. Klikamy dowolny przycisk, gdy pojawi się:
ss2vk.png

8. Zauważymy, że pojawił nam się nowy folder o nazwie Source. Otwórz go.

9. Znajdź plik i otwórz go za pomocą jakiegoś edytora tekstowego (np. Notepad++):
serverinfo.py


10. Usuń całą zawartość tego pliku i wklej na jego miejsce to:


##################################################
### Mod Created by KaMeR1337.
### All Rights Reserved.
##################################################
import locale

if locale.IsEUROPE():
STATE_NONE = "..."

STATE_DICT = {
0 : "....",
1 : "NORM",
2 : "BUSY",
3 : "FULL"
}

SERVER01_CHANNEL_DICT = {
1:{"key":11,"name":"CH1 ","ip":"Wpisz IP swojego serwera","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
}

REGION_NAME_DICT = {
0 : "POLAND",
}

REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
0 : {
1 : { "ip":"Wpisz IP swojego serwera", "port":11002, },
}
}

REGION_DICT = {
0 : {
1 : { "name" : "Wpisz nazwe swojego serwera", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },
},
}

MARKADDR_DICT = {
10 : { "ip" : "Wpisz IP swojego serwera", "tcp_port" : 14000, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },
}

TESTADDR = { "ip" : "210.123.10.153", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }




Legenda:
Wpisz IP swojego serwera - Jeżeli posiadamy serwer Hamachi/No-Hamachi dla nas samych piszemy IP z końcówką .100, a dla innych graczy normalną końcówkę.
Jeżeli posiadamy serwer VPS/Dedyk to piszemy IP naszej maszyny, którą zakupiliśmy.

Wpisz nazwę swojego serwera - Piszemy po prostu jak nasz serwer się nazywa .

11. Zapisujemy zmiany i wracamy do folderu z pakerem.

12. Usuwamy pliki:

root.eix
root.epk


13. Najeżdzamy plikiem RootPackGen.xml na m2.exe
ss3o.png

14. Tak samo jak wtedy, gdy pojawi się czarne tło klikamy obojętnie jaki przycisk.
Press any key to continue.


15. Kopiujemy na nowo powstałe pliki root.eix i root.epk do folderu pack w Cliencie.

16. Możesz już uruchomić swój własny serwer plikiem Launcher_2010.exe. Pamiętaj, żeby sobie ustawić Config.exe na taki jaki chcesz lub zostawić bez zmian



Mam nadzieję, że ten taki dodatek przyda się początkującym, którzy chcą się połączyć z nowymi plikami, ale nie wiedzą jak .




Edycja własnego serwera. Poradniki



Tworzenie nowego konta do gry ręcznie



1. Uruchamiamy program Navicat for MySQL.

2. Otwieramy połączenie z bazą danych MySQL naszego serwera.

3. Wybieramy poniższą bazę danych klikając dwa razy lewym przyciskiem myszy.

account


4.Wybieramy poniższą tabelę klikając dwa razy na nią lewym przyciskiem myszy.
account


5. Uzupełniamy poniższe pola następująco

ID - Podajemy ID konta. (Jeżeli pozostawimy puste to ID zostanie nadane samo)

login - Podajemy nazwę konta użytkownika np. mpcforum.pl

password - Tutaj musimy podać wygenerowane hasło dla użytkownika np. *00A51F3F48415C7D4E8908980D443C29C69B60C9
Hasło możesz wygenerować na poniższej stronie
http://www.mysql-passwd.yoyo.pl/


real_name - podajemy reale imię nowego użytkownika np. Marcin (Tego pola nie musimy uzupelniać)

social_id - podajemy kod usunięcia postaci np. 1234567.

email - podajemy email użytkownika np. [email protected]. (Tego pola nie musimy uzupełniać)

6. Po dodaniu użytkownika musimy zapisać zmiany w tabeli. Można to zrobić za pomocą kombinacji Ctrl + S.

Gratulacje! Dodałeś nowego użytkownika


Bonus! Opis wszystkich pól w account

Pola w tabeli account
id - Numer konta użytkownika. Każde konto ma oddzielne ID. ID jest uzupełniane automatycznie.
login - Nazwa konta użytkownika.
password - Miejsce na zakodowane hasło użytkownika.
real_name - Imię jakie gracz posiada realnie np. Marcin.
social_id - Kod usunięcia postaci.
email - E-Mail @
phone1 - Numer telefonu użytkownika
phone2 - Numer telefonu użytkownika
address - Adres użytkownika.
zipcode - nie wiem...
create_time - Tutaj podany jest czas o którym konto zostało stworzone.
question1 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
answer1 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
question2 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
answer2 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
is_testor - nie wiem...
status - W tym polu zarządzamy blokadą konta (OK, BLOCK - zbanowane).
securitycode - nie wiem...
newsletter - nie wiem...
empire - nie wiem...
name_checked - Ile razy użytkownik zmieniał nazwę. (chyba)
availDt - do kiedy ktoś ma być zbanowany
mileage - nie wiem...
cash - Ilość jednostki płatniczej w Item-Shopie
gold_expire - Bonus Yang.
silver_expire - Bonus Doświadczenia.
safebox_expire - Dodatkowe miejsca w magazynie (Powiększony Magazyn).
autoloot_expire - 3 ręka.
fish_mind_expire - Bonus na złowienie ryb
marriage_fast_expire - Bonus szybszego zdobywania punktów Miłości.
money_drop_rate_expire - Bonus dropu Yang.
ttl_cash - nie wiem...
ttl_mileage - nie wiem...
channel_company - nie wiem...
last_play - Tutaj podana jest data kiedy ostatnio gracz grał na serwerze



Bonus! Dodawanie konta za pomocą zapytania SQL.


INSERT INTO account.account (id, login, password, real_name, social_id, email) VALUES ('', 'podaj_login', PASSWORD('podaj_haslo'), 'podaj imie', 'kod usun. postaci', 'email');


Wystarczy podstawić dane

Jeżeli korzystamy z zapytania to nie musimy generować hasła, ponieważ zostanie ono wygenerowane samo. Więc po prostu podaj hasło w podaj_haslo.





Dodawanie GM na serwer


1. Otwieramy poniższą bazę danych

common

2. Otwieramy poniższą tabelę
gmlist


3. Uzupełniamy następująco:

mID - Podajemy ID każdego GM rosnąco np. 1,2,3,4,5 itd.

mAccount - Podajemy nazwę użytkownika na której znajduje się postać, która ma mieć GM.

mName - Podajemy nick postaci na której ma być GM.

mContactIP - Zostawiamy puste

mServerIP - Pomijamy

mAuthority - Ustawiamy na IMPLEMENTOR (wszystkie prawa GM)

4. Po uzupełnieniu zapisujemy zmiany w tabeli np. za pomocą kombinacji CTRL + S.

5. Jeżeli dodaliśmy pierwszego GM to musimy zresetować serwer, a jeżeli dodaliśmy 2,3 itd. to wystarczy, że GM w grze wpisze
/reload all

i po ponownym zalogowaniu tej postaci do gry otrzyma GM.

Bonus! Zapytanie, które doda nam GM.

INSERT INTO common.gmlist (id, mAccount, mName, mAuthority) VALUES ('', 'login', 'nick', 'IMPLEMENTOR');







A co jeżeli chcemy zainstalować serwer na FreeBSD 8.2 amd64 (64-bity) ?
Odpowiedź jest prosta. Wszystkie kroki niczym się nie różnią oprócz jednej rzeczy, a dokładniej bibliotek systemowych. Żeby móc uruchomić serwer należy pobrać z portów compat7x i zainstalować, a liby z załączników wrzucić do /usr/lib32

# cd /usr/ports/misc/compat7x/
# make install clean

A po dodaniu libów z załącznika do katalogu /usr/lib32 nadajemy prawa 777
# chmod -R 777 /usr/lib32



Pojęcia:


SFTP - SSH File Transfer Protocol - protokół komunikacyjny typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików poprzez sieć TCP/IP.

FTP - File Transfer Protocol ( z ang. protokół transferu plików ) - Protokół komunikacyjny typu klient-server wykorzystujący protokół TCP według modelu TCP/IP (połączenie TCP), umożliwiający dwukierunkowy transfer plików w układzie serwera FTP - klienta FTP

MySQL - Wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych.

SQL Injection - (z ang. zastrzyk SQL) - luka w zabezpieczeniach aplikacji internetowych polegająca na nieodpowiednim filtrowaniu lub niedostatecznym typowaniu i późniejszym wykonaniu danych przesyłanych w postaci zapytań SQL do bazy danych. Podatne są na niego systemy złożone z warstwy programistycznej (przykładowo skrypt w PHP, ASP, JSP itp.) dynamicznie generującej zapytania do bazy danych (MySQL, PostgreSQL itp.). Wynika on zwykle z braku doświadczenia lub wyobraźni programisty.


Bash Panel - Tak jakby Panel Admina, który przez stronę WWW może włączyć nam np. GM Mode.

RAM (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. W pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy i dane dla tych programów oraz wyniki ich pracy. Zawartość większości pamięci RAM jest tracona w kilka sekund po zaniku napięcia zasilania, niektóre typy wymagają także odświeżania, dlatego wyniki pracy programów muszą być zapisane na innym nośniku danych.

RAID (ang. Redundant Array of Independent Disks - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków) – polega na współpracy dwóch lub więcej dysków twardych w taki sposób, aby zapewnić dodatkowe możliwości, nieosiągalne przy użyciu jednego dysku.
RAID używa się w następujących celach:
1. Zwiększenie niezawodności (Odporność na awarię).
2. Zwiększenie wydajności transmisji danych.
3. Powiększenie przestrzeni dostępnej jako jedna całość.

Źródło: http://www.wikipedia.org/




Specyfikacja plików po wykonaniu wszytkich kroków:

1) System operacyjny plików - FreeBSD 8.2 i386.
2) Maksymalny rozmiar plików - xx GB
3) Pliki wykonane w rozszerzeniu .vhd (Virutal Hard Disc).
4) Polski czas serwera.
5) Zainstalowane i skonfigurowane MySQL 5.5
6) Zainstalowane aktualne porty.
7) Zainstalowane pliki 2011 by Sherer&Mastick.
8) Zabezpieczony przed Bash Panelem.
9) Pong: testtesttesttest


Aby uruchomić serwer musisz wpisać:
# /etc/rc.d/netif restart - Tej komendy nie wpisuj na serwerze dedykowanym lub VPS, ponieważ zerwie Ci połączenie z serwer.
# cd /usr/home/Polish_SF/
# sh start.sh


Aby zamknąć serwer musisz wpisać:
# cd /usr/home/Polish_SF/
# sh close.sh


Launcher na Clienta 2010r.
http://www.wupload.com/file/2652582522

Skan:
http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=b058fbc38ebbb26ac2ea69c33704d5106433011b50039c75e6c202efa11bf476-1323602864





HOT! GOTOWE CZYSTE PLIKI SERWEROWE WEDŁUG TEGO PORADNIKA WYKONANE PRZEZ XYLI.

Kliknij, aby pobrać.

hasło: www.mpcforum.pl

http://www.sendspace.pl/file/cf8d4ee45a203cecc4aa1ec



Pliki zawierają:
1. Czysty system operacyjny FreeBSD 8.2 i386
2. Baza danych MySQL 5.5.25.
3. Pobrane i zainstalowane porty.
4. Zainstalowany i skonfigurowany serwer Metin2.
5. ServerFiles 2k11 by Sherer&Mastick
6. Zabezpieczone przed BashPanel
7. Poprawione ServerFiles
8. Poprawiona baza danych.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Ma ktoś tak ze co jakis czas musi cos wcisnac na klawie zeby instalacja mysql ruszyła? Bo zacina mi sie co jakis czas a jak wcisne byle jaki klawisz to rusza dalaej o.O

Opublikowano

make nie działa, wywala taki błąd:

 

 

 

 import: not found
make.py: 3: Syntax error: word unexpected (expecting ")")
 

 

Wie ktoś jak to naprawić?

 

Znalazłem inne make, które działa, problem rozwiązany :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Coś mi się zdaje, że winny popusuciem całego kodowania jest oto te miejsce

 

 

3. Gdy się zalogujesz już do BSD wpisz w konsoli:
[code # sysinstall

 

 

Może dodanie ] do pokazanego wyżej miejsca chociaż w połowie naprawi kodowanie?

Tak. Nic tu nie ma.

Opublikowano

 

 

To bierzesz roota z oryginalnego metka, rozpakowujesz go, ściągasz serwerinfo.py generator stąd:

 

http://www.metin2mod.tk/connectchanger.html

 

Wpisujesz w odpowiednie miejsca ip i nazwę serwera, zapisujesz, wklejasz wygenerowane serverinfo.py do folderu z rozpakowanym rootem, pakujesz go i wklejasz do folderu z twoim clientem.

 

Spróbuj, może wtedy zadziała :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

 

Wyłączanie serwera możemy osiągnąć po przez zabicie procesu tj : killall game i killall db .

 

Skrypt usuwający logi zwykle jest błędny, a logi często mogą nam się przydać : > .

 

Co do instalacji mysql ja zawsze wybierałem obie opcje + optymalizacja .

 

Pliki 2k10 są zabezpieczone przed "bash panelem" .

 

Mogłeś napisać o konfiguracji na 7.4 jak i 64 bitach.

 

Do tego ciut o zabezpieczaniach typu blokady portów, łatanie exploitów etc.

 

Tutek taki sobie, ale lajka zostawić mogę na zachętę ; )

 

Zapomniałbym :

http://screenshooter.net/6815501/iumtegh

Nie FTP mój drogi tylko SFTP .

 

Na tym unixie łączymy się przez port 22 tj ssh, więc jest to : shell file transfer protocol :). Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Do tego poniekąd robiąc to usuwasz pewne "zabezpieczenie" :).

 

Lepiej tak zostawiać, łączyć się przez zwykłego usera i na bezpiecznym localu przełączać na root'a

 

Robisz z siebie modrego bo czytałeś na Wiki lub freebsd.org ? Nie jesteś tutaj pępkiem i wcale nie wiesz wszystkiego najlepiej :-) są lepsi od Ciebie.

1390144171-U592769.png


Opublikowano

coś walneło w części plików sherera&masticka a ja chce wejść na swój serwer, więc potrzebuję tego punktu!

31575197832728931761.jpg

Gram tylko na serwerach premium pod nickiem kajsks. Jeśli widziałeś mnie na serwerze no-premium to nie byłem ja i ktoś się pode mnie podszywał! I na modcraft! ;P

exMPC Media Team | Pomocnik Minecraft | Gracz WoW

Moja paczka modów:

http://www.mpcforum.pl/topic/793874-dlkajcraft-v10-czyli-paczka-modyfikacji/

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...