Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer Metin2 od podstaw na 32 i 64 bitowym FreeBSD 8.2


Xyli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sory za duble

 

Pomocy jak wchodzę w virtualboxa włączam maszynę i wyskakuje coś takiego :

 

A critical error has occurred while running the virtual machine and the machine execution has been stopped.

For help, please see the Community section on http://www.virtualbox.org or your support contract. Please provide the contents of the log file VBox.log and the image file VBox.png, which you can find in the C:\Documents and Settings\Admin\VirtualBox VMs\GwSMT2\Logs directory, as well as a description of what you were doing when this error happened. Note that you can also access the above files by selecting Show Log from the Machine menu of the main VirtualBox window.

Press OK if you want to power off the machine or press Ignore if you want to leave it as is for debugging. Please note that debugging requires special knowledge and tools, so it is recommended to press OK now.

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Witam, gdzie znajdę scieżkę do main_quest_lv1?

na plikach raina jest to /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/quest/,

gdzie znajdę tą samą, na plikach od Xyliego?

albo jakaś godna scieżka do pliku który daje na start miecz +9 :), chcę to zmienić,

 

ps. give.basic.weapon jest pusty, a po jego wypełnieniu nie ma reakcji, nawet po reboocie serwera

Opublikowano

@ Refresh,

 

może ktoś wrzucić na jakiś upload "gmlist" z navi albo filezilli ? bo skasowałem sobie przypadkiem całą tabelę, a szkoda od nowa stawiać, dzięki !

Opublikowano

Witam, po zakonczeniu wszystkich pkt i pod pkt chcialem wlączyc serwer a tu takie cos:

 

Bardzo prosił bym o pomoc w naprawieniu tego, nie mam pojecia o co chodzi;/ pierwszy raz robie serwer.

hamachi 32 bit.

post-382016-0-12487300-1356013831_thumb.png

Opublikowano

A ja mam taki problem

Przy instalacji mysql55

9. Ustalamy hasło użytkownika MySQL - root

# /usr/local/bin/mysqladmin -u root password twoje-haslo

W twoje-haslo piszesz swoje hasło. Musi być inne od tego, którego używasz podczas logowania się w konsoli.

gdy wpisuje /usr/.... wyskakuje command not found

Opublikowano

Cześć, mam wszystko ładnie już zainstalowane (porty,mysql itp...) lecz mam taki problem otóż gdy łączę się przez SFTP to wyskakuje komunikat:

 

 

"Błąd: Uwierzytelnianie nie powiodło się.

Błąd: Błąd krytyczny

Błąd: Nie można połączyć się z serwerem"

 

Problem pojawia się na dedyku , komenda /etc/rc.d/netif restart - nie próbowałem (wyczytałem że lepiej tej komendy nie używać na dedyku). Proszę o pomoc.

signjpg_swwrens.jpg

Opublikowano

Zmieniłeś PermitRootLogin z no na yes w /etc/ssh/sshd_config?

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Nie ma do tego:

FreeBSD-8.2-RELEASE-i386-dvd1.iso.xz

 

Jakiegoś torrenta?

 

 

 

 

Dobra dałem sobie z tym radę, ale nie mam takiego punktu:

 

11. User Confirmation Requested

 

(...) Would you like to keep using the current geometry?

 

 

I potem wyskakuje mi:

No root device found - you mast label a partition as / in the label editor

 

HELP!

31575197832728931761.jpg

Gram tylko na serwerach premium pod nickiem kajsks. Jeśli widziałeś mnie na serwerze no-premium to nie byłem ja i ktoś się pode mnie podszywał! I na modcraft! ;P

exMPC Media Team | Pomocnik Minecraft | Gracz WoW

Moja paczka modów:

http://www.mpcforum.pl/topic/793874-dlkajcraft-v10-czyli-paczka-modyfikacji/

 

Opublikowano

Nie ma do tego:

FreeBSD-8.2-RELEASE-i386-dvd1.iso.xz

 

Jakiegoś torrenta?

 

 

 

 

Dobra dałem sobie z tym radę, ale nie mam takiego punktu:

 

11. User Confirmation Requested

 

(...) Would you like to keep using the current geometry?

 

 

I potem wyskakuje mi:

No root device found - you mast label a partition as / in the label editor

 

HELP!

 

Spróbuj od początku, bardzo dokładnie śledząc mój poradnik.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

9. Ustalamy hasło użytkownika MySQL - root

 

# /usr/local/bin/mysqladmin -u root password twoje-haslo

W twoje-haslo piszesz swoje hasło. Musi być inne od tego, którego używasz podczas logowania się w konsoli.

 

mam problem bo wyskakuje command not found mówiłeś coś o PermitRootLogin z no na yes w /etc/ssh/sshd_config?

ale jaka jest dokładna komenda żeby to zmienić i wejść w ten plik w tutcie tej komendy nie ma

 

jak wpiszuje ee /etc/ssh/sshd_config to takiego pliku nie ma bo pisze

new file "/etc/ssh/sshd_config"

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

9. Ustalamy hasło użytkownika MySQL - root

 

# /usr/local/bin/mysqladmin -u root password twoje-haslo

W twoje-haslo piszesz swoje hasło. Musi być inne od tego, którego używasz podczas logowania się w konsoli.

 

mam problem bo wyskakuje command not found mówiłeś coś o PermitRootLogin z no na yes w /etc/ssh/sshd_config?

ale jaka jest dokładna komenda żeby to zmienić i wejść w ten plik w tutcie tej komendy nie ma

 

jak wpiszuje ee /etc/ssh/sshd_config to takiego pliku nie ma bo pisze

new file "/etc/ssh/sshd_config"

 

Jeżeli wyskakuje command not found to źle wpisałeś komendę. Spróbuj jeszcze raz, poprawnie przepisać.

 

PermitRootLogin nie ma nic wspólnego z MySQL i jest o tym w tucie.

Instalacja plików serwerowych -> Serwer Hamachi -> pkt 1 - 5.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

aha thx no ale jak wpisuje złe :X?

wyskakuje /usr/local/bin/mysqladmin command not found i dobrze wpisuje ;X

dodam ze mogę dojść do /usr/local/bin ale mam permission denied

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Daj ss to zobaczę, co piszesz źle.

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Na pewno zainstalowałeś MySQL?

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

1. Otwieramy katalog z serverem MySQL 5.5

 

# cd /usr/ports/databases/mysql55-server/

 

Tutaj często mylicie "l55" z "155". To nie jest 1 tylko l (L).

 

2. Rozpoczynamy instalację.

 

# make install clean

 

3. Options for MySQL-Server 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

4. Options for MySQL-Client 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

Instalacja MySQL'a trwa długooo... Około 30min, a nawet może trwać 1h 30min. Zrób sobie kolejną przerwę.

 

zrobiłem to.... już 2 raz próbuje stawiać i ten sam błąd

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Ja tu usunąć konto?? Żeby nie było, że za nic to napiszę, że jesteś chuj..

zapraszam na serwer FreeBuild ip: s53.mineserv.eu:32460 narazie 5 slotów...

 

 

skype: kariollo125

Opublikowano

1. Otwieramy katalog z serverem MySQL 5.5

 

# cd /usr/ports/databases/mysql55-server/

 

Tutaj często mylicie "l55" z "155". To nie jest 1 tylko l (L).

 

2. Rozpoczynamy instalację.

 

# make install clean

 

3. Options for MySQL-Server 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

4. Options for MySQL-Client 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

Instalacja MySQL'a trwa długooo... Około 30min, a nawet może trwać 1h 30min. Zrób sobie kolejną przerwę.

 

zrobiłem to.... już 2 raz próbuje stawiać i ten sam błąd

 

Wpisz poniższą komendę i daj ss

# pkg_info

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Xyli, robiłem to 3 razy, nagram krótki filmik jak to wygląda.

31575197832728931761.jpg

Gram tylko na serwerach premium pod nickiem kajsks. Jeśli widziałeś mnie na serwerze no-premium to nie byłem ja i ktoś się pode mnie podszywał! I na modcraft! ;P

exMPC Media Team | Pomocnik Minecraft | Gracz WoW

Moja paczka modów:

http://www.mpcforum.pl/topic/793874-dlkajcraft-v10-czyli-paczka-modyfikacji/

 

Opublikowano

Xyli, robiłem to 3 razy, nagram krótki filmik jak to wygląda.

 

Wiesz, często wyskakują Error Code i początkujący użytkownik myśli, że już zainstalowane. :D

Napisz do mnie, jeżeli potrzebujesz patcher'a.

Opublikowano

Xyli łap:

http://www.youtube.com/watch?v=Vn8wTrgQZmQ&feature=youtu.be

 

Co robić?

31575197832728931761.jpg

Gram tylko na serwerach premium pod nickiem kajsks. Jeśli widziałeś mnie na serwerze no-premium to nie byłem ja i ktoś się pode mnie podszywał! I na modcraft! ;P

exMPC Media Team | Pomocnik Minecraft | Gracz WoW

Moja paczka modów:

http://www.mpcforum.pl/topic/793874-dlkajcraft-v10-czyli-paczka-modyfikacji/

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...