Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer Metin2 od podstaw na 32 i 64 bitowym FreeBSD 8.2


Xyli

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

a jakiego kompa czeba miec zeby odpalic wirtualna maszyne i jescze na niej zagrac z tego samego kompa (tylko dla testow)?

pare lat temu robilem to na o wiele gorszym niz ty zapewne posiadasz w tym momencie i mi dzialalo, w miare plynnie.

wiec to wiele wymagan nie ma. 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Nie rozumiem

ten tekst ; 

ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:0">:0_li

jak i inny

ums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0"># shutdown -r now

 

i to 

s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0">

linenlinenlinens:0_

linenums:0_linenums:0_

linenums:0_linenums:0_linenums:0_l

inenums:0_linenums:0_linenums:0_linenu

ms:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:nums:nums:nums:nums:nums:nu

 

ja mam pisać komendy po kolei tak jak pisze czy te co są w code teksty to są teksty które mam pisać? lol nie czaje

Czerwone jest piękne! Kocham <3

Opublikowano

Nie rozumiem

ten tekst ; 

ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:ums:0">:0_li

jak i inny

ums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0"># shutdown -r now

 

i to 

s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0_s:0">

linenlinenlinens:0_

linenums:0_linenums:0_

linenums:0_linenums:0_linenums:0_l

inenums:0_linenums:0_linenums:0_linenu

ms:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:0_linenums:nums:nums:nums:nums:nums:nu

 

ja mam pisać komendy po kolei tak jak pisze czy te co są w code teksty to są teksty które mam pisać? lol nie czaje

 

 

I w sumie nie polecam ci instalacji freebsd 8.2 bo jest to przestarzałem jak już to 9.3 lub 10+

 

 

Witam =)
W tym poradniku opiszę bardzo dokładnie sposób założenia serwera Metin2 od dosłownie samych podstaw.
Poradnik ten jest zarówno na serwery typu Hamachi/No-Hamachi lub VPS/Dedyk. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Według tego poradnika możesz zainstalować serwer na nie tylko FreeBSD 8.2, ale również na starszych wersjach.
Poradnik podzielony jest na poniższe kroki 
[*]Tworzenie nowej maszyny wirtualnej.
[*]Instalacja 32 lub 64 bitowego systemu operacyjnego FreeBSD 8.2.
[*]Pobieranie i instalacja aktualnych portów.
[*]Instalacja i konfiguracja bazy danych MySQL 5.5.
[*]Instalacja plików serwerowych 2011 (2k11) by Sherer&Mastick.
[*]Jak zagrać z innymi graczami na naszym serwerze
[*]jak zagrać na postawionym serwerze na kliencie Metin2 PL 2010r.

Jeżeli stawiasz serwer Hamachi / No-Hamachi wykonujesz wszystkie poniżej zamieszczone kroki.
Jeżeli stawiasz serwer na Dedyku / VPS wykonujesz kroki: 3 , 4 , 5 , 6 , 7.
Spis wszystkich programów 
Oracle VirtualBox (ok. 95 MB) 
https://www.virtualb.../wiki/Downloads
FileZilla (ok. 5 MB)
http://filezilla-pro...php?type=client
Notepad ++ (ok. 6 MB) 
http://notepad-plus-...oad/v6.1.5.html
7Zip (ok. 1,5 MB) 
http://7-zip.org.pl/sciagnij.html
Tworzenie nowej maszyny wirtualnej.
Tej czynności nie wykonujesz jeżeli posiadasz Dedyka lub VPS.
1. Włączamy VirtualBox'a
2. Klikamy w "Nowa" lub "New".
3. Asystent tworzenia nowej maszyny wirtualnej.
Klikamy "Dalej".

4. Nazwa maszyny wirtualnej i typ systemu operacyjnego.
W polu tekstowym "Nazwa" piszemy nazwę naszych plików.
System operacyjny - Wybieramy BSD.
Wersja - Wybieramy FreeBSD.
Klikamy "Dalej".

5. Pamięć.
Wybieramy ile chcemy przeznaczyć na serwer RAM'u (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym). Najlepiej powyżej 1000+.
Klikamy "Dalej".

6. Wirtualny dysk twardy.
Wybieramy:
Stwórz nowy wirtualny dysk twardy
Klikamy "Dalej".
7. Welcome to the virtual disk creation wizard.
Wybieramy:
VHD (Virtual Hard Disc)
Klikamy "Dalej".

8. Virtual disk storage details.
Wybieramy:
Dynamically allocated
Klikamy "Dalej".
9. Virtual disk file location and size.
Ścieżka - Wpisujemy tutaj gdzie mają powstać nasze pliki. np. C:ServerFilesTwoja nazwa plików
Rozmiar - Wybieramy maksymalny rozmiar plików. Najlepiej 20+ GB.
Klikamy "Dalej".

10. Klikamy "Create"
11. Podsumowanie.
Klikamy "Create".
Gratulacje! Utworzyłeś wirtualną konsolę i stworzyłeś swoje czyste pliki! =)
Instalacja 32 lub 64 bitowego systemu operacyjnego FreeBSD 8.2 i386.
Tej czynności nie wykonujesz jeżeli posiadasz Dedyka lub VPS.
Od Was zależy, czy wybieracie 32, czy 64 bitowy system operacyjny, ponieważ instalacja systemu przebiega w obu przypadkach tak samo.
[*]Ja na serwery Hamachi i No-Hamachi proponuję korzystać z 32 bitowego FreeBSD.
[*]Na serwerach dedykowanych występuje 64 bitowy system FreeBSD, ponieważ 32 bitowy ma ograniczenia co do maksymalnej ilości wykrywania pamięci RAM etc.

1. Pobieramy system. (przeczytaj informację wyżej)
FreeBSD 8.2 i386. (2 GB)
ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/i386/ISO-IMAGES/8.2/FreeBSD-8.2-RELEASE-i386-dvd1.iso.xzJest to zaufana strona producenta, więc nie daję skanu.
FreeBSD 8.2 amd64 (2 GB)
ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/amd64/ISO-IMAGES/8.2/FreeBSD-8.2-RELEASE-amd64-dvd1.iso.xzJest to zaufana strona producenta, więc nie daję skanu.
2. Rozpakowujemy plik pobrany plik za pomocą programu 7Zip.
3. Włączamy VirtualBox'a, wybieramy naszą konsolę utworzoną w punkcie pierwszym i klikamy "Uruchom".
4. Asystent pierwszego uruchomienia.
Klikamy "Dalej".
5. Wybór nośnika instalacyjnego.
Klikamy w  i odnajdujemy rozpakowany plik FreeBSD-8.2-RELEASE-i386-dvd1.iso lub FreeBSD-8.2-RELEASE-amd64-dvd1.iso (zależnie od wyboru systemu). Klikamy "Dalej".
6. Podsumowanie.
Klikamy "Uruchom".
7. Wybieramy:
1. Boot FreeBSD [default]
8. Country Selection.
Wybieramy język instalacji:
232 United States
Klikamy "OK"
9. FreeBSD/i386/amd64 8.2-RELEASE - sysinstall Main Menu
Wybieramy:
Standard Begin a standard installation (recommended)
10. Message
Klikamy "OK"
11. User Confirmation Requested
(...) Would you like to keep using the current geometry?Wybieramy Yes.
12. Klikamy "a" a potem "q".
13. Install Boot Manager for drive ad0?
Wybieramy:
BootMgr Install the FreeBSD Boot Manager
14. Message
Klikamy "OK"
15. Klikamy "a" a potem "q".
16. Choose Distributions
Wybieramy "Exit".
17. Choose Installation Media
Wybieramy:
CD/DVD Install from FreeBSD CD/DVD
18. User Confimation Requested
(...) We can take no responsibility for lost disk contents!
Klikamy "Yes".
Trwa instalacja systemu FreeBSD. Może to chwilę potrwać. Zależy to od naszego sprzętu. Zrób sobie przerwę na batonika/ciacho =)
19. Gdy zainstaluje się nam już FreeBSD wyskoczy Message.
Wybieramy "OK"
20. User Confirmation Requested
Would you like to configure any Ethernet network devices?
Wybieramy "Yes".
21.User Confirmation Requested
Do you want to try IPv6 configurations of the interface?
Wybieramy "No".
22 User Confirmation Requested
Do you want to try DHCP configurations of the interface?
Wybieramy "Yes".
23. Scanning for DHCP server...
24. Network Configuration
W "Host" piszemy nazwę naszego serwera. Przykład Nazwa.localhost
W "Domain" piszemy localhost.
Reszta bez zmian i przechodzimy strzałkami do OK.
25. User Confirmation Requested
Do you want this machine to function as a network geteway?
Wybieramy "Yes".
26.User Confirmation Requested
Do you want to configure inetd and the network services that it provides?
Wybieramy "Yes".
26. User Confirmation Requested
(..) With this in mind, do you wish to enable inetd?Wybieramy "No".
27. User Confirmation Requested
Would you like to enable SSH login?
Wybieramy "Yes".
28. User Confirmation Requested
Do you want to have anonymous FTP access to this machine?
Wybieramy "Yes"
29. User Confirmation Requested
(...) Do you wish to continue configuring anonymous FTP?
Wybieramy "Yes".
Nic nie zmieniamy i przechodzimy do OK
30. User Confirmation Requested
Create a welcome message file for anonymous FTP users?
Wybieramy "No".
31.User Confirmation Requested
Do you want to configure this machine as an NFS server?
Wybieramy "No".
32. User Confirmation Requested
Do you want to configure this machine as an NFS client?
Wybieramy "No".
33. User Confirmation Requested
Would you like to customize your system console settings?
Wybieramy "No"
34. User Confirmation Requested
Would you like to set this machine's time MPCforum now?
Wybieramy "Yes".
35. Select local or UTC (Greenwich Mean Time) clock
Is this machine's CMOS clock set to UTC? If it is set to local time,
or you don't know, please choose NO here!Wybieramy "Yes".
36. Time MPCforum Selector
Wybieramy:
8 Europe
37. Countries in Europe
Wybieramy:
36 Poland
38. Confirmation
Does the abbreviation 'CET' look reasonable?
Wybieramy "Yes'.
39. User Confirmation Requested
Does this system have a PS/2, serial, or bus mouse?
Wybieramy "No".
40. User Confirmation Requested
The FreeBSD package collection is a collection of thousands of ready-to-run
applications, from text editors to games to Web servicers and more. Would you
like to browse the collection now?Wybieramy "Yes".
41. Package Selection
Wybieramy:
ftp FTP client and server utilities.
42. Zaznaczamy pakiet curl-7.21.3 (Enter i strzałka w prawo, a potem w lewo i enter)
43, Wybieramy Install. Strzałka w prawo i enter.
44. Package Targets
Klikamy "OK".
Pakiet Curl-7.21.3 się rozpakowuje. Trwa to kilka sekund...
45. User Confirmation Requested
Would you like to add any initial user accounts to the sytem? (...)
Wybieramy "No".
46. Message
Now you must set the system manager's password.
This is the password you'll use to log in as "root".
Klikamy "OK".
47. Piszemy hasło do użytkownika "root". Hasła nie będzie widać.
48. User Confirmation Requested
Visit the general configuration menu for a chance to set any last options?
Wybieramy "No".
49. FreeBSD/i386 8.2-RELEASE - sysinstall Main Menu
Wybieramy:
Exit Install
50. User Confirmation Requested
Are you sure you wish to exit? The system will reboot.
Wybieramy "Yes".
51. Message
Be sure to remove the media from the drive.
Klikamy "OK".
Teraz system FreeBSD zresetuje się i plik .iso powinien sam się usunąć z bootowania.
Gratulacje! Zainstalowałeś system FreeBSD! =)
Pobieranie i instalacja aktualnych portów.
1. Po resecie logujemy się do systemu:
login: root
password: ustalone przez Ciebie hasło podczas instalacji, nie będzie go widać.
2. Ustawiamy aktualny czas serwera. Piszemy komendę:
# ntpdate pl.pool.ntp.org
3. Pobieramy aktuane porty. (ok. 64 MB)
# portsnap fetch extract
Porty pobierają się i instalują ok. 20min-1h. Zrób sobie przerwę. 
4. Po pobraniu i instalacji portów wyskoczy:
Building new INDEX files . . . Done
Twojanazawa#
Gratulacje! Pobrałeś i zainstalowałeś porty! =)
Instalacja i konfiguracja bazy danych MySQL 5.5
1. Otwieramy katalog z serverem MySQL 5.5
# cd /usr/ports/databases/mysql55-server/
Tutaj często mylicie "l55" z "155". To nie jest 1 tylko l (L).
2. Rozpoczynamy instalację.
# make install clean 
3. Options for MySQL-Server 5.5.xx
Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.
4. Options for MySQL-Client 5.5.xx
Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.
Instalacja MySQL'a trwa długooo... Około 30min, a nawet może trwać 1h 30min. Zrób sobie kolejną przerwę.
Co zrobić, jeżeli instalacja zakończyła się error code ?
Spoiler 
Jeżeli pojawiło Ci się Error Code X podczas instalacji to oznacza, że instalacja nie przebiegła pomyślnie. Ja sam nie wiem jak to naprawić, ale oto mój pomysł.
1. Zainstaluj portmaster z portów
# cd /usr/ports/*/portmaster
# make install clean rehash
2. Rozpocznij na nowo instalację MySQL za pomocą Portmaster.
# portmaster databases/mysql55-server
5. Teraz musimy dodać MySQL do startu systemu. Wpisujemy:
# ee /etc/rc.conf
6. Na samym końcu dopisujemy:
mysql_enable="YES"
7. Wychodzimy z edytora kombinacją klawiszy (Esc, a, a) i resetujemy serwer komendą:
# shutdown -r now
8. Ponownie logujemy się do konsoli.
9. Ustalamy hasło użytkownika MySQL - root
# /usr/local/bin/mysqladmin -u root password twoje-hasloW twoje-haslo piszesz swoje hasło. Musi być inne od tego, którego używasz podczas logowania się w konsoli.
10. Musimy zrobić użytkownika do logowania MySQL. Piszemy:
# mysql -p 
Poprosi Cię o hasło. Wpisz hasło ustalone w 9 podpunkcie.
11. Każdą linijkę zatwierdzacie ENTER'em.
CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'haslo z punktu 9';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;
12. Wpisujemy:
quit
Gratulacje! Zainstalowałeś i skonfigurowałeś MySQL 5.5! =)
Instalacja plików serwerowych 2011 by Sherer&Mastick.
Wybierz na jakim serwerze chcesz zainstalować pliki 2011 by Sherer&Mastick.
Serwer Hamachi / No-Hamachi
Na sam początek musimy pobrać potrzebne pliki na nasz komputer.
ServerFiles2011.tar.gz (pliki serwerowe) 
http://speedy.sh/BN8...iles2011.tar.gz
Poprawiona baza MySQL by Xyli
http://www.sendspace.com/file/rolb4y
Biblioteki systemowe (liby, plik znajduje się również w załącznikach)
http://www.speedysha...696576/liby.zip
Skany powyższych plików:
Pliki serwerowe:
Plik zbyt duży...
MySQL:
https://www.virustot...sis/1327509863/
Biblioteki systemowe:
https://www.virustot...sis/1327510192/
1. W konsoli naszego wspaniałego systemu FreeBSD wpisujemy:
# ee /etc/ssh/sshd_config
2. Odnajdujemy linijkę:
#PermitRootLogin no
3. Zmieniamy tą linijkę na:
PermitRootLogin yesW tym miejscu często popełniacie błąd. Pamiętajcie usunąć # i zmienić z no na yes.
4. Wychodzimy z edytora pliku sshd_config. (Kombinacja klawiszy: Esc, a, a)
5. Wyłączamy konsolę pisząc:
# shutdown -p now
Legenda:
shutdown -r now - komenda, która zresetuje konsolę z zamknięciem wszystkich procesów.
shutdown -p now - komenda, która wyłączy konsolę z zamknięciem wszystkich procesów. Nigdy nie wpisuj na vpsie/dedyku.
6. Wchodzimy ponownie do VirtualBox'a, zaznaczamy naszą maszynę i klikamy "Ustawienia", bądź "Settings". 
7. Wybieramy zakładkę "Sieć"
8. Jeżeli stawiasz serwer Hamachi wybierz spoiler "Hamachi", jeżeli stawiasz serwer No-Hamachi wybierz spoiler "No-Hamachi".
Hamachi.
Spoiler 
1. Zainstaluj Hamachi.
2. Sieć. (Ustaw tak jak jest poniżej)
Podłączona do: Mostkowana karta sieciowa (bridged)
Nazwa: Hamachi Network Interface
3. Kliknij OK i Uruchom ponownie maszynę.
4. Gdy się zalogujesz już do BSD wpisz w konsoli:
# sysinstall
5. Wybieraj po kolei:
Configure -> Networking -> Interfaces -> em0
6. Uzupełniasz podane niżej kolumny tak jak opisałem:
IPv4 Geteway: Piszesz normalne IP z Hamachi. np. 5.214.74.123
IPv4 Address: Piszesz IP z Hamachi z końcówką .100 . np. 5.214.74.100
Netmask: Wpisujesz 255.0.0.0
Resztę zostawiasz bez zmian i klikasz OK
7. Wychodzisz z "sysinstall" . (Kombinacja klawiszy: c, c, x ) Cancel, Cancel, Exit Install.
Krok 1 - Instalacja i konfiguracja karty sieciowej Microsoft Loopback.
**************************************** Instalacja ****************************************
1. Uruchom Wiersz poleceń, czyli cmd.
2. Wpisz w wierszu komendę:
hdwwiz.exe
3. Wybieraj po kolei:
Dalej, Zainstaluj sprzęt, który ręcznie wybiorę z listy (zaawansowane), Dalej, Karty sieciowe, Dalej, Microsoft, Karta Microsoft Loopback, Dalej, Dalej, Zakończ
********************************* Konfgiruacja (Windows 7) **********************************
1. Wejdź do Panel Sterowania.
2. Wybierz "Sieć i Internet".
3. Wybierz "Centrum sieci i udostępniania".
4. Wybierz "Zmień ustawienia karty sieciowej".
5. Znajdź Kartę Microsoft Loopback, kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości".
6. Zaznacz:
Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)
7. Kliknij w "Właściwości"
8. Wpisz:
Adres IP: 192.168.xxx.xxx
Sześć pierwszych liczb w adresie to 192.168 i ich nie wolno zmieniać. Kolejne 6 liczb wymyślasz sam, ale masz jeden warunek. Muszą być mniejsze od 255. np. 192.168.254.253
Maska podsieci: 255.255.255.0
Nie zmieniasz maski podsieci.
9. Gdy już ustawisz IP i maskę podsieci klikasz OK, a potem zamknij.
Zainstalowałeś i skonfigurowałeś Kartę Microsoft Loopback.
Krok 2 - Konfiguracja karty sieciowej Microsoft Loopback dla wirtualnej maszyny.
1. Sieć. (Ustaw tak jak jest poniżej)
Podłączona do: Mostkowana karta sieciowa (bridged)
Nazwa: Karta Microsoft Loopback
2. Kliknij OK i Uruchom ponownie maszynę.
3. Gdy się zalogujesz już do BSD wpisz w konsoli:
sysinstall
5. Wybieraj po kolei:
Configure -> Networking -> Interfaces -> em0
6. Uzupełniasz podane niżej kolumny tak jak opisałem:
IPv4 Geteway: Piszesz normalne IP z konfiguracji Loopback'a. np. 192.168.254.243
IPv4 Address: Piszesz IP z konfiguracji Loopback'a z końcówką .100 . np. 192.168.254.100
Netmask: Zostawiasz w spokoju. Domyślnie 255.255.255.0
Resztę zostawiasz bez zmian i klikasz OK
7. Wychodzisz z "sysinstall" . (Kombinacja klawiszy: c, c, x ) Cancel, Cancel, Exit Install.
8.Konfiguracja maszyny zakończona 
9. Po wykonaniu powyższych kroków wpisujemy:
# /etc/rc.d/netif restart
Komenda ta resetuje/restartuje karty sieciowe. Nie chcę was wprowadzić w błąd.
10. Teraz czas się połączyć z sftp. Polecam użycia FileZilli.
11. W FileZilli podajemy:
Serwer: Podajemy IP z końcówką .100
Nazwa użytkownika: root
Hasło: Wpisujemy haslo, którym się logujemy do konsoli.
Port: 22
12. Po pomyślnym zalogowaniu w Serwer zdalny (inaczej ścieżka) piszemy:
/usr
13. Tworzymy tutaj nowy folder o nazwie home.
13. W ścieżce piszemy:
/usr/home
14. Wrzucamy tutaj plik ServerFiles2011.tar.gz
15. Przerywamy na chwilę pracę w FileZilli. W konsoli piszemy:
# chown -R mysql /var/db/mysql/
# chgrp -R mysql /var/db/mysql/
16. Wracamy do FileZilli. W ścieżce wpisujemy:
/var/db/mysql
17. Wrzucamy tutaj rozpakowane archiwum mysql.tar.gz
Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 32 bitowym
18. W ścieżce wpisujemy:
/usr/lib
19. Wrzucamy poniższe pliki z archiwum liby.tar.gz
libc.so.5
libc_r.so.5
libiconv.so.3
libm.so.2
libmd.so.4
libstdc++.so.4
libz.so.2
libz.so.4
Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 64 bitowym.
18. Otwieramy katalog z portów z compat7x
# cd /usr/ports/misc/compat7x
19. Instalujemy compat7x
# make install clean
19.1. W FileZilli w ścieżce wpisujemy
/usr/lib32
19.2 I wrzucamy poniższe pliki z archiwum liby.zip.
libc.so.5
libc_r.so.5
libiconv.so.3
libm.so.2
libmd.so.4
libstdc++.so.4
libz.so.2
libz.so.4
20. W konsoli wirtualnej maszyny piszemy:
# cd /usr/home/
"cd" otwiera wpisaną przez nas ścieżkę.
21. Rozpakowujemy archiwum ServerFiles2011.tar.gz
# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz
22. Nadajemy prawa 777 plikom bibliotek i bazy MySQL.
# chmod -R 777 /var/db/mysql/
# chmod 777 /usr/lib/
23. W konsoli piszemy:
# mysql -p
Podajemy haslo, które ustaliliśmy w kroku 4, podpunkt 9.
24. Wpisujemy. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)
CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;
25. Jeżeli wyskoczyło Query OK wychodzimy wpisując.
quit
Gratulacje! Musisz wykonać tylko spoiler pt. "Musimy usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka."
Serwer VPS / Dedyk
Osoby stawiające serwer na VPS / Dedyku powinny być lepiej doświadczone i zaznajomione z komendami itp. w FreeBSD, dlatego w wiekszości podałem same komendy, które wpisujemy.
1. W konsoli wpisz:
# cd /usr
2. Utwórz katalog home komendą:
# mkdir home
3. Wejdź do katalogu home komendą:
# cd /usr/home
4. Pobieramy teraz pliki serwerowe 2011 na pulpit swojego komputera.
W załącznikach
4.1. Pobrany plik ServerFiles2011.tar.gz wrzuć przez SFTP do ścieżki /usr/home
5. Rozpakowujemy pliki:
# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz
6. Usuwamy archiwum ServerFiles2011.tar.gz
# rm ServerFiles2011.tar.gz
7. Nadajemy prawa 777 plikom serwerowym.
# chmod -R 777 /usr/home/Polish_SF/
8. Nadajemy prawa mysql grupie i użytkownikowi:
# chown -R mysql /var/db/mysql/
# chgrp -R mysql /var/db/mysql/
9. Otwieramy katalog mysql.
# cd /var/db/mysql
10. Pobieramy poprawione pliki bazy MySQL na pulpit swojego komputera.
Patrz załączniki, plik MySQL_ServerFiles2011.rar
10.1. Rozpakuj powyższe archiwum na swoim komputerze.
11. Wrzuć przez SFTP rozpakowane pliki do /var/db/mysql
12.Nadajemy prawa 777 wypakowanym plikom.
# chmod -R 777 /var/db/mysql/
Instalacja bibliotek systemowych lib na 32 bitowym systemie operacyjnym
Spoiler 
13. Otwieramy katalog z bibliotekami systemowymi.
# cd /usr/lib 
14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip
15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.
15.1 Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib
16. Nadajemy prawa 777 libom.
# chmod 777 /usr/lib/
Instalacja bibliotek systemowych lib na 64 bitowym systemie operacyjnym
13. Otwieramy katalog z portów z compat7x
# cd /usr/ports/misc/compat7x
14. Instalujemy compat7x
# make install clean
14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip
15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.
16. Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib32
17. Wpisujemy:
# mysql -pPodajemy hasło ustalone w kroku 4, podpunkcie 9.
18. Tworzymy użytkownika mt2. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)
CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;
19. Jeżeli pokazało się Query OK to wychodzimy komendą:
quit
Gratulacje! Zainstalowałeś pliki serwerowe 2011 ! Musisz wykonać tylko spoiler pt. "Musimy usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka."
Tę czynność wykonuje każdy (stawiający na Hamachi/No-Hamachi lub VPS/Dedyk) po wykonaniu powyższych czynności zamieszczonych w tym poradniku.
Musimy usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka
1) W File Zilli wchodzimy do katalogu:
/usr/home/Polish_SF/auth
2) Edytujemy plik CONFIG za pomocą Notepada++
3) Oto jego zawartość:
HOSTNAME: auth
CHANNEL: 1
PORT: 11002
P2P_PORT: 12000
DB_PORT: 15000
DB_ADDR: localhost
TABLE_POSTFIX:
ITEM_ID_RANGE: 000000001 000000002
PASSES_PER_SEC: 25
SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
AUTH_SERVER: master
PLAYER_SQL: localhost mt3 mt2!@# accountxd
LOG_SQL: localhost mt3 mt2!@# logxd
COMMON_SQL: localhost mt3 mt2!@# commonxd
LOCALE_SERVICE: poland
adminpage_ip1: localhost
adminpage_ip2: localhost
adminpage_ip3: localhost
4) W tym pliku zmieniamy:
- każde mt3 na mt2
- accountxd na account
- logxd na log
- commonxd na common
5) Zapisujemy plik CONFIG.
6) Wchodzimy do katalogu:
/usr/home/Polish_SF/db
7) Edytujemy plik conf.txt
8) Jego zawartość to:
WELCOME_MSG = "Serwer DB wystartowal!"
SQL_ACCOUNT = "localhost accountxd mt3 mt2!@# 0"
SQL_PLAYER = "localhost playerxd mt3 mt2!@# 0"
SQL_COMMON = "localhost commonxd mt3 mt2!@# 0"
SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackupxd mt3 mt2!@# 0"
TABLE_POSTFIX = ""
BIND_PORT = 15000
DB_SLEEP_MSEC = 10
CLIENT_HEART_FPS = 10
HASH_PLAYER_LIFE_SEC = 600
BACKUP_LIMIT_SEC = 3600
PLAYER_ID_START = 100
PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 250
PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 2
ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000
MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID = 6
#NAME_COLUMN = "locale_name"
#LOCALE = "poland"
SIMPLE_SOCIALID = 1
9) Zmieniamy każde:
- mt3 na mt2
- accountxd na account
- commonxd na common
- playerxd na player
- hotbackupxd na hotbackup
10) Zapisujemy zmiany.
11) Tak samo zmieniamy w każdym CONFIG'u w ścieżkach:
/usr/home/Polish_SF/game
/usr/home/Polish_SF/game22
/usr/home/Polish_SF/game99
czyli:
każde mt3 na mt2
accountxd na account
commonxd na common
playerxd na player
hotbackupxd na hotbackup
logxd na log
Musimy zmienić również pong:
1. Wchodzimy do ścieżki:
/usr/home/Polish_SF/share
2. Znajduje się tutaj plik game. Otwieramy go Notepadem++ lub innym edytorem tekstowym.
3. Wciskamy kombinację klawiszy: Ctrl+F
4. Musimy znaleźć ten pong:
sherermaticklol1
5. Zamień go na ten pong:
testtesttesttest
6. Zapisujemy zmiany i gotowe.
Specjalnie dla graczy, którzy nie umieją szukać ścieżek.
Drobne poprawki itd.
Skrócenie komend na start do jednej komendy:
1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.
cd /root
2. Tworzymy plik start.
ee start
3. Wpisujemy w nim:
#!/bin/sh
cd /usr/home/Polish_SF/
sh start.sh
4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:
chmod 777 /root/start
Skrócenie komendy na wyłączenie serwera:
Spoiler 
1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.
cd /root
2. Tworzymy plik stop.
ee stop
3. Piszemy w nim:
#!/bin/sh
cd /usr/home/Polish_SF/
sh close.sh
4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:
chmod 777 /root/stop
Usuwanie logów z serwera za naszą zgodą, a nie automatycznie.
1. Otwieramy katalog root w konsoli.
# cd /root
2. Tworzymy nowy plik o nazwie clear.
# ee clear
3. Wpisujemy w nim:
#!/bin/sh
echo -e "033[33m Czy chcesz usunac logi z serwera ?033[0m"
read chs
case $chs in
tak*)
cd /usr/home/Polish_SF
sh clear.sh
sleep 1
echo -e "033[32m Logi z serwera zostaly poprawnie usuniete!033[0m"
;;
nie*)
echo -e "033[33m Niech Ci bedzie xDn Pozdrawiam, Xyli033[0m"
;;
esac
4. Nadajemu mu prawa 777:
chmod 777 /root/clear
Od teraz możemy usuwać logi za naszą zgodą komendą:
./clear
Jak zagrać z innymi graczami na serwerze.
Tej czynności nie wykonujesz jeżeli posiadasz Dedyka lub VPS.
Za pewne zauważyłeś, że tylko Ty możesz zalogować się na serwerze i grać. Dlaczego tak jest ?
Inni gracze nie mogą wbić na Twój serwer Hamachi/No-Hamachi, ponieważ tak jakby nie masz portów uruchomionych  Opiszę teraz sposób jak uruchomić porty za pomocą
PortMap'a.
Download:
PortMap (ok. 3 MB) 
W załącznikach
Skan:
http://www.virustota...bc81-1326116635
Opis PortMap'a
1. Zawiera wszystkie najważniejsze porty.
2. Porty same się uruchamiają przy włączeniu programu.
3. PortMap jest niespolszczony. (Nazwy są w "??")
1. Pobieramy wyżej zamieszczoną paczkę.
2. Rozpakowujemy archiwum PortMap.rar
3. Otwieramy plik portmap.ini za pomocą dowolnego edytora tekstowego. Np. Notepad++, Notatnik.
Polecam Notepad'a++. 
4. Klikamy kombinację klawiszy: Ctrl + H
5. Ustawiamy tak jak poniżej.
Szukany tekst: Wpisz.IP.100
Zmień na: Wpisujemy tutaj IP z Hamachi/No-Hamachi z końcówką .100. Przykłady: 5.223.112.100 / 192.168.255.100
6. Zaznaczamy opcję:
Uwzględniaj wielkość liter
7. Klikamy "Zamień" i jeżeli wszystko poszło ok to zapisujemy zmiany kombinacją klawiszy Ctrl + S
8. Klikamy teraz na ikonkę portmap.exe i wszystkie porty powinniśmy mieć na zielono oprócz 80, 3306, 22.
Screenshot:
Spoiler 

Po wykonaniu tych czynności możesz już zagrać ze swoimi znajomymi, graczami etc.
Ważna zasada przy robieniu launchera, nakładki, rootów.
Jako iż jesteś adminem korzystasz z IP .100, dlatego w swojej nakładce, launcherze piszesz np. 5.223.112.100.
Jeżeli tworzysz nakładkę, launcher etc. dla swoich graczy to dajesz im normalne IP np. 5.223.112.113
Jak zagrać na postawionym serwerze na kliencie Metin2 PL 2010r.
Na sam początek (jezeli nie mamy) musimy pobrać klienta Metin2 PL 2010r.
Metin2_PL_20100528 -
http://www.wrzuc.to/PsXnYpz7W.wt
Skanu brak, ponieważ plik jest zbyt duży. 603,99 Mb.
Paker do packów -
W załącznikach
Pliki do pack'u -
W załącznikach
Wypakowujemy pliki z archiwum PakerMetin2Pack.rar na pulpit.
Wypakowujemy pliki z archiwumPack_Metin2.rar na pullpit.
1. Instalujemy Client'a Metin2 PL gdzie kolwiek chcemy (Ja tam instaluję na pulpicie).
2. Wrzucamy do folderu z Client'em plik:
Launcher_2010.exe
3. Otwieramy folder pack pochodzący z archiwum Pack_Metin2.rar
4. Poniższe pliki wrzucamy do folderu pack w Cliencie.
locale_pl.eix
locale_pl.epk
5. Z folderu pack (ten z archiwum Pack_Metin2.rar) kopiujemy pliki niżej podane do folderu z pakerem.
root.eix
root.epk
6. Kiedy pliki root znajdą się już w folderze z pakerem, najeżdzamy plikiem Rozpakowywanie.xml na m2.exe

7. Klikamy dowolny przycisk, gdy pojawi się:

8. Zauważymy, że pojawił nam się nowy folder o nazwie Source. Otwórz go.
9. Znajdź plik i otwórz go za pomocą jakiegoś edytora tekstowego (np. Notepad++):
serverinfo.py
10. Usuń całą zawartość tego pliku i wklej na jego miejsce to:
##################################################
### Mod Created by KaMeR1337. 
### All Rights Reserved. 
##################################################
import locale
if locale.IsEUROPE():
STATE_NONE = "..."
STATE_DICT = {
0 : "....",
1 : "NORM",
2 : "BUSY",
3 : "FULL"
}
SERVER01_CHANNEL_DICT = {
1:{"key":11,"name":"CH1 ","ip":"Wpisz IP swojego serwera","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},
}
REGION_NAME_DICT = {
0 : "POLAND", 
}
REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
0 : {
1 : { "ip":"Wpisz IP swojego serwera", "port":11002, },
}
}
REGION_DICT = {
0 : {
1 : { "name" : "Wpisz nazwe swojego serwera", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, }, 
},
}
MARKADDR_DICT = {
10 : { "ip" : "Wpisz IP swojego serwera", "tcp_port" : 14000, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },
}
TESTADDR = { "ip" : "210.123.10.153", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }
Legenda:
Wpisz IP swojego serwera - Jeżeli posiadamy serwer Hamachi/No-Hamachi dla nas samych piszemy IP z końcówką .100, a dla innych graczy normalną końcówkę.
Jeżeli posiadamy serwer VPS/Dedyk to piszemy IP naszej maszyny, którą zakupiliśmy.
Wpisz nazwę swojego serwera - Piszemy po prostu jak nasz serwer się nazywa .
11. Zapisujemy zmiany i wracamy do folderu z pakerem.
12. Usuwamy pliki:
root.eix
root.epk
13. Najeżdzamy plikiem RootPackGen.xml na m2.exe

14. Tak samo jak wtedy, gdy pojawi się czarne tło klikamy obojętnie jaki przycisk.
Press any key to continue.
15. Kopiujemy na nowo powstałe pliki root.eix i root.epk do folderu pack w Cliencie.
16. Możesz już uruchomić swój własny serwer plikiem Launcher_2010.exe. Pamiętaj, żeby sobie ustawić Config.exe na taki jaki chcesz lub zostawić bez zmian 
Edycja własnego serwera. Poradniki
Tworzenie nowego konta do gry ręcznie
1. Uruchamiamy program Navicat for MySQL.
2. Otwieramy połączenie z bazą danych MySQL naszego serwera.
3. Wybieramy poniższą bazę danych klikając dwa razy lewym przyciskiem myszy.
account
4.Wybieramy poniższą tabelę klikając dwa razy na nią lewym przyciskiem myszy.
account
5. Uzupełniamy poniższe pola następująco
ID - Podajemy ID konta. (Jeżeli pozostawimy puste to ID zostanie nadane samo)
login - Podajemy nazwę konta użytkownika np. m***
password - Tutaj musimy podać wygenerowane hasło dla użytkownika np. *00A51F3F48415C7D4E8908980D443C29C69B60C9
Hasło możesz wygenerować na poniższej stronie
http://www.mysql-passwd.yoyo.pl/
real_name - podajemy reale imię nowego użytkownika np. Marcin (Tego pola nie musimy uzupelniać)
social_id - podajemy kod usunięcia postaci np. 1234567.
email - podajemy email użytkownika np. xyli@m***. (Tego pola nie musimy uzupełniać)
6. Po dodaniu użytkownika musimy zapisać zmiany w tabeli. Można to zrobić za pomocą kombinacji Ctrl + S.
Gratulacje! Dodałeś nowego użytkownika
Bonus! Opis wszystkich pól w account
Pola w tabeli account
id - Numer konta użytkownika. Każde konto ma oddzielne ID. ID jest uzupełniane automatycznie.
login - Nazwa konta użytkownika.
password - Miejsce na zakodowane hasło użytkownika.
real_name - Imię jakie gracz posiada realnie np. Marcin.
social_id - Kod usunięcia postaci.
email - E-Mail @
phone1 - Numer telefonu użytkownika
phone2 - Numer telefonu użytkownika
address - Adres użytkownika.
zipcode - nie wiem...
create_time - Tutaj podany jest czas o którym konto zostało stworzone.
question1 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
answer1 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
question2 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
answer2 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.
is_testor - nie wiem...
status - W tym polu zarządzamy blokadą konta (OK, BLOCK - zbanowane).
securitycode - nie wiem...
newsletter - nie wiem...
empire - nie wiem...
name_checked - Ile razy użytkownik zmieniał nazwę. (chyba)
availDt - do kiedy ktoś ma być zbanowany
mileage - nie wiem...
cash - Ilość jednostki płatniczej w Item-Shopie
gold_expire - Bonus Yang.
silver_expire - Bonus Doświadczenia.
safebox_expire - Dodatkowe miejsca w magazynie (Powiększony Magazyn).
autoloot_expire - 3 ręka.
fish_mind_expire - Bonus na złowienie ryb
marriage_fast_expire - Bonus szybszego zdobywania punktów Miłości.
money_drop_rate_expire - Bonus dropu Yang.
ttl_cash - nie wiem...
ttl_mileage - nie wiem...
channel_company - nie wiem...
last_play - Tutaj podana jest data kiedy ostatnio gracz grał na serwerze
Bonus! Dodawanie konta za pomocą zapytania SQL.
INSERT INTO account.account (id, login, password, real_name, social_id, email) VALUES ('', 'podaj_login', PASSWORD('podaj_haslo'), 'podaj imie', 'kod usun. postaci', 'email');
Jeżeli korzystamy z zapytania to nie musimy generować hasła, ponieważ zostanie ono wygenerowane samo. Więc po prostu podaj hasło w podaj_haslo.
Dodawanie GM na serwer
1. Otwieramy poniższą bazę danych
common2. Otwieramy poniższą tabelę
gmlist
3. Uzupełniamy następująco:
mID - Podajemy ID każdego GM rosnąco np. 1,2,3,4,5 itd.
mAccount - Podajemy nazwę użytkownika na której znajduje się postać, która ma mieć GM.
mName - Podajemy nick postaci na której ma być GM.
mContactIP - Zostawiamy puste
mServerIP - Pomijamy
mAuthority - Ustawiamy na IMPLEMENTOR (wszystkie prawa GM)
4. Po uzupełnieniu zapisujemy zmiany w tabeli np. za pomocą kombinacji CTRL + S.
5. Jeżeli dodaliśmy pierwszego GM to musimy zresetować serwer, a jeżeli dodaliśmy 2,3 itd. to wystarczy, że GM w grze wpisze
/reload all nick_nowego_gmi po ponownym zalogowaniu tej postaci do gry otrzyma GM.
Bonus! Zapytanie, które doda nam GM.
INSERT INTO common.gmlist (id, mAccount, mName, mAuthority) VALUES ('', 'login', 'nick', 'IMPLEMENTOR');
A co jeżeli chcemy zainstalować serwer na FreeBSD 8.2 amd64 (64-bity) ? 
Odpowiedź jest prosta. Wszystkie kroki niczym się nie różnią oprócz jednej rzeczy, a dokładniej bibliotek systemowych. Żeby móc uruchomić serwer należy pobrać z portów compat7x i zainstalować, a liby z załączników wrzucić do /usr/lib32 
# cd /usr/ports/misc/compat7x/
# make install clean
A po dodaniu libów z załącznika do katalogu /usr/lib32 nadajemy prawa 777
# chmod -R 777 /usr/lib32
Pojęcia:
SFTP - SSH File Transfer Protocol - protokół komunikacyjny typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików poprzez sieć TCP/IP.
FTP - File Transfer Protocol ( z ang. protokół transferu plików ) - Protokół komunikacyjny typu klient-server wykorzystujący protokół TCP według modelu TCP/IP (połączenie TCP), umożliwiający dwukierunkowy transfer plików w układzie serwera FTP - klienta FTP
MySQL - Wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych.
SQL Injection - (z ang. zastrzyk SQL) - luka w zabezpieczeniach aplikacji internetowych polegająca na nieodpowiednim filtrowaniu lub niedostatecznym typowaniu i późniejszym wykonaniu danych przesyłanych w postaci zapytań SQL do bazy danych. Podatne są na niego systemy złożone z warstwy programistycznej (przykładowo skrypt w PHP, ASP, JSP itp.) dynamicznie generującej zapytania do bazy danych (MySQL, PostgreSQL itp.). Wynika on zwykle z braku doświadczenia lub wyobraźni programisty.
Bash Panel - Tak jakby Panel Admina, który przez stronę WWW może włączyć nam np. GM Mode.
RAM (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. W pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy i dane dla tych programów oraz wyniki ich pracy. Zawartość większości pamięci RAM jest tracona w kilka sekund po zaniku napięcia zasilania, niektóre typy wymagają także odświeżania, dlatego wyniki pracy programów muszą być zapisane na innym nośniku danych.
RAID (ang. Redundant Array of Independent Disks - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków) – polega na współpracy dwóch lub więcej dysków twardych w taki sposób, aby zapewnić dodatkowe możliwości, nieosiągalne przy użyciu jednego dysku.
RAID używa się w następujących celach:
1. Zwiększenie niezawodności (Odporność na awarię).
2. Zwiększenie wydajności transmisji danych.
3. Powiększenie przestrzeni dostępnej jako jedna całość.
Specyfikacja plików po wykonaniu wszytkich kroków:
1) System operacyjny plików - FreeBSD 8.2 i386.
2) Maksymalny rozmiar plików - xx GB
3) Pliki wykonane w rozszerzeniu .vhd (Virutal Hard Disc).
4) Polski czas serwera.
5) Zainstalowane i skonfigurowane MySQL 5.5
6) Zainstalowane aktualne porty.
7) Zainstalowane pliki 2011 by Sherer&Mastick.
8) Zabezpieczony przed Bash Panelem.
9) Pong: testtesttesttest
Aby uruchomić serwer musisz wpisać:
# /etc/rc.d/netif restart - Tej komendy nie wpisuj na serwerze dedykowanym lub VPS, ponieważ zerwie Ci połączenie z serwer.
# cd /usr/home/Polish_SF/
# sh start.sh
Aby zamknąć serwer musisz wpisać:
# cd /usr/home/Polish_SF/
# sh close.sh

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...