Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Serwer Metin2 od podstaw na 32 i 64 bitowym FreeBSD 8.2


Xyli

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak najbardziej :). Ja wg tego poradnika postawiłem serwer ze 4 razy i wszystko w nim śmigało bez zarzutów. Co prawda, trzeba chwilę czekać, zanim ściągnie się FreeBSD w przypadku Hamaków/NoHamaków, ale jeśli nie jesteś przekonany do gotowców, to śmiało zabieraj się do roboty wg tego tutoriala :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

  • Odpowiedzi 978
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

# sysinstall




5. Wybieraj po kolei:

Configure -> Networking -> Interfaces -> em0




6. Uzupełniasz podane niżej kolumny tak jak opisałem:

IPv4 Geteway: Piszesz normalne IP z konfiguracji Loopback'a. np. 192.168.254.243

IPv4 Address: Piszesz IP z konfiguracji Loopback'a z końcówką .100 . np. 192.168.254.100

Netmask: Zostawiasz w spokoju. Domyślnie 255.255.255.0

Resztę zostawiasz bez zmian i klikasz OK



7. Wychodzisz z "sysinstall" . (Kombinacja klawiszy: c, c, x ) Cancel, Cancel, Exit Install.





Nie wiem co napisać, więc samo Gratulacje z ukończonego punktu! :D[/font]











9. Po wykonaniu powyższych kroków wpisujemy:

# /etc/rc.d/netif restart


Komenda ta
resetuje/restartuje karty sieciowe. Nie chcę was
wprowadzić w błąd.



10. Teraz czas się połączyć z sftp. Polecam użycia FileZilli.



11. W FileZilli podajemy:

Serwer: Podajemy IP z końcówką .100

Nazwa użytkownika: root

Hasło: Wpisujemy haslo, którym się logujemy do konsoli.

Port: 22



12. Po pomyślnym zalogowaniu w
Serwer zdalny (inaczej ścieżka)
piszemy:

/usr




13. Tworzymy tutaj nowy folder o nazwie home.



13. W ścieżce piszemy:

/usr/home




14. Wrzucamy tutaj plik ServerFiles2011.tar.gz



15. Przerywamy na chwilę pracę w FileZilli. W konsoli piszemy:

# chown -R mysql /var/db/mysql/

# chgrp -R mysql /var/db/mysql/




16. Wracamy do FileZilli. W ścieżce wpisujemy:



/var/db/mysql




17. Wrzucamy tutaj rozpakowane archiwum mysql.tar.gz



Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 32 bitowym





18. W ścieżce wpisujemy:



/usr/lib




19. Wrzucamy
poniższe pliki z archiwum liby.tar.gz



libc.so.5

libc_r.so.5

libiconv.so.3

libm.so.2

libmd.so.4

libstdc++.so.4

libz.so.2

libz.so.4








Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 64 bitowym.





18. Otwieramy katalog z portów z compat7x

# cd /usr/ports/misc/compat7x




19. Instalujemy compat7x

# make install clean




19.1. W FileZilli w ścieżce wpisujemy

/usr/lib32




19.2 I wrzucamy poniższe pliki z archiwum liby.zip.

libc.so.5

libc_r.so.5

libiconv.so.3

libm.so.2

libmd.so.4

libstdc++.so.4

libz.so.2

libz.so.4








20. W konsoli wirtualnej maszyny piszemy:



# cd /usr/home/




"cd" otwiera wpisaną przez nas ścieżkę.





21. Rozpakowujemy
archiwum ServerFiles2011.tar.gz



# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz




22. Nadajemy prawa 777 plikom bibliotek i bazy MySQL.



# chmod -R 777 /var/db/mysql/

# chmod 777 /usr/lib/




23. W konsoli piszemy:



# mysql -p




Podajemy haslo, które ustaliliśmy w kroku 4, podpunkt 9.





24. Wpisujemy. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)



CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;

flush privileges;




25. Jeżeli wyskoczyło Query OK wychodzimy wpisując.



quit








Gratulacje! Musisz wykonać tylko spoiler pt.
"Musimy usunąć kilka niepotrzebnie
dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka."









Serwer VPS / Dedyk





Osoby
stawiające serwer na VPS / Dedyku powinny być lepiej doświadczone i
zaznajomione z komendami itp. w FreeBSD, dlatego w wiekszości podałem
same komendy, które wpisujemy.





1. W konsoli wpisz:

# cd /usr




2. Utwórz katalog home komendą:

# mkdir home




3. Wejdź do katalogu home komendą:

# cd /usr/home




4. Pobieramy teraz pliki serwerowe 2011 na pulpit swojego komputera.

http://www.speedyshare.com/d3KG9/ServerFiles2011.tar.gz




4.1. Pobrany plik ServerFiles2011.tar.gz wrzuć przez SFTP do ścieżki /usr/home



5. Rozpakowujemy pliki:

# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz




6. Usuwamy archiwum ServerFiles2011.tar.gz

# rm ServerFiles2011.tar.gz




7. Nadajemy prawa 777 plikom serwerowym.

# chmod -R 777 /usr/home/Polish_SF/




8. Nadajemy prawa mysql grupie i użytkownikowi:

# chown -R mysql /var/db/mysql/

# chgrp -R mysql /var/db/mysql/




9. Otwieramy katalog mysql.

# cd /var/db/mysql




10. Pobieramy poprawione pliki bazy MySQL na pulpit swojego komputera.

Patrz załączniki, plik MySQL_ServerFiles2011.rar




10.1. Rozpakuj powyższe archiwum na swoim komputerze.



11. Wrzuć przez SFTP rozpakowane pliki do /var/db/mysql



12.Nadajemy prawa 777 wypakowanym plikom.

# chmod -R 777 /var/db/mysql/




Instalacja bibliotek systemowych lib na 32 bitowym systemie operacyjnym





13. Otwieramy katalog z bibliotekami systemowymi.

# cd /usr/lib




14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip



15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.



15.1 Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib



16. Nadajemy prawa 777 libom.

# chmod 777 /usr/lib/








Instalacja bibliotek systemowych lib na 64 bitowym systemie operacyjnym





13. Otwieramy katalog z portów z compat7x

# cd /usr/ports/misc/compat7x




14. Instalujemy compat7x

# make install clean




14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip



15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.



16. Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib32







17. Wpisujemy:

# mysql -p


Podajemy hasło ustalone w kroku 4, podpunkcie 9.



18. Tworzymy użytkownika mt2. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)

CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;

flush privileges;




19. Jeżeli pokazało się Query OK to wychodzimy komendą:

quit






Gratulacje! Zainstalowałeś pliki serwerowe 2011 !
Musisz wykonać tylko spoiler pt. "Musimy
usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach
Sherera&Masticka."











Tę czynność wykonuje każdy
(stawiający na Hamachi/No-Hamachi lub VPS/Dedyk) po wykonaniu powyższych
czynności zamieszczonych w tym poradniku.



Musimy usunąć
kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach
Sherera&Masticka







1) W File Zilli wchodzimy do katalogu:

/usr/home/Polish_SF/auth






2) Edytujemy plik CONFIG za pomocą Notepada++



3) Oto jego zawartość:

HOSTNAME: auth

CHANNEL: 1

PORT: 11002

P2P_PORT: 12000

DB_PORT: 15000

DB_ADDR: localhost

TABLE_POSTFIX:

ITEM_ID_RANGE: 000000001 000000002

PASSES_PER_SEC: 25

SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180

PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180

AUTH_SERVER: master

PLAYER_SQL: localhost mt3 mt2!@# accountxd

LOG_SQL: localhost mt3 mt2!@# logxd

COMMON_SQL: localhost mt3 mt2!@# commonxd

LOCALE_SERVICE: poland

adminpage_ip1: localhost

adminpage_ip2: localhost

adminpage_ip3: localhost




4) W tym pliku zmieniamy:

- każde mt3 na mt2

- accountxd na account

- logxd na log

- commonxd na common



5) Zapisujemy plik CONFIG.



6) Wchodzimy do katalogu:

/usr/home/Polish_SF/db






7) Edytujemy plik conf.txt



8) Jego zawartość to:

WELCOME_MSG = "Serwer DB wystartowal!"



SQL_ACCOUNT = "localhost accountxd mt3 mt2!@# 0"

SQL_PLAYER = "localhost playerxd mt3 mt2!@# 0"

SQL_COMMON = "localhost commonxd mt3 mt2!@# 0"

SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackupxd mt3 mt2!@# 0"



TABLE_POSTFIX = ""



BIND_PORT                         = 15000

DB_SLEEP_MSEC             = 10

CLIENT_HEART_FPS                = 10

HASH_PLAYER_LIFE_SEC    = 600

BACKUP_LIMIT_SEC                = 3600

PLAYER_ID_START = 100

PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 250

PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 2



ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000



MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID = 6



#NAME_COLUMN = "locale_name"

#LOCALE = "poland"

SIMPLE_SOCIALID = 1




9) Zmieniamy każde:

- mt3 na mt2

- accountxd na account

- commonxd na common

- playerxd na player

- hotbackupxd na hotbackup



10) Zapisujemy zmiany.



11) Tak samo zmieniamy w każdym CONFIG'u w ścieżkach:

/usr/home/Polish_SF/game

/usr/home/Polish_SF/game22

/usr/home/Polish_SF/game99




czyli:

każde mt3 na mt2

accountxd na account

commonxd na common

playerxd na player

hotbackupxd na hotbackup

logxd na log





Musimy zmienić również pong:



1. Wchodzimy do ścieżki:

/usr/home/Polish_SF/share




2. Znajduje się tutaj
plik game. Otwieramy go Notepadem++ lub innym
edytorem tekstowym.



3. Wciskamy kombinację klawiszy: Ctrl+F



4. Musimy znaleźć ten pong:

sherermaticklol1




5. Zamień go na ten pong:

testtesttesttest




6. Zapisujemy zmiany i gotowe.



Specjalnie dla graczy, którzy nie umieją szukać ścieżek.









[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Drobne poprawki
itd.

[/font][/font]

Skrócenie komend na start do jednej komendy:



1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.

cd /root




2. Tworzymy plik start.

ee start




3. Wpisujemy w nim:

#!/bin/sh



cd /usr/home/Polish_SF/

sh start.sh




4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:

chmod 777 /root/start






Skrócenie komendy na wyłączenie serwera:



1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.

cd /root




2. Tworzymy plik stop.

ee stop




3. Piszemy w nim:

#!/bin/sh



cd /usr/home/Polish_SF/

sh close.sh




4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:

chmod 777 /root/stop


[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Usuwanie
logów z serwera za naszą zgodą, a nie
automatycznie.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]



1. Otwieramy katalog root w konsoli.

# cd /root




2. Tworzymy nowy plik o nazwie clear.

# ee clear




3. Wpisujemy w nim:

#!/bin/sh



echo -e "\033[33m Czy chcesz usunac logi z serwera ?\033[0m"



read chs

case $chs in



tak*)

cd /usr/home/Polish_SF

sh clear.sh

sleep 1

echo -e "\033[32m Logi z serwera zostaly poprawnie usuniete!\033[0m"

;;



nie*)

echo -e "\033[33m Niech Ci bedzie \n Pozdrawiam, Xyli\033[0m"

;;

esac




4. Nadajemu mu prawa 777:

chmod 777 /root/clear




Od teraz możemy usuwać logi za naszą zgodą komendą:

./clear




[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]





Jak zagrać z innymi graczami na serwerze.

[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Tej czynności nie wykonujesz
jeżeli posiadasz serwer
dedykowany lub
VPS.[/font][/font]





Za pewne zauważyłeś, że tylko Ty
możesz zalogować się na serwerze i grać. Dlaczego tak
jest ?

Inni gracze nie mogą wbić na
Twój serwer Hamachi/No-Hamachi, ponieważ tak jakby nie masz portów
uruchomionych ;D Opiszę teraz sposób jak uruchomić porty za pomocą


PortMap'a.



PS. Jeżeli masz serwer VPS/Dedyk omijasz ten krok :)





Download:

PortMap
(ok. 3 MB)


http://www.sendspace.com/file/7kuy1k

Skan:

[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=00b411a4d1a812e98152ae2a2d29cb9705ca02add3219dce290843f96fe7bc81-1326116635
[/font]



Opis PortMap'a

1. Zawiera wszystkie najważniejsze porty.

2. Porty same się uruchamiają przy włączeniu programu.

3. PortMap jest niespolszczony. (Nazwy są w "??")





1. Pobieramy wyżej zamieszczoną paczkę.



2. Rozpakowujemy archiwum PortMap.rar



3. Otwieramy plik
portmap.ini za pomocą
dowolnego edytora tekstowego. Np. Notepad++, Notatnik.

Polecam Notepad'a++.



4. Klikamy kombinację klawiszy: Ctrl + H



5. Ustawiamy tak jak poniżej.

Szukany tekst: Wpisz.IP.100

Zmień
na: Wpisujemy tutaj IP z Hamachi/No-Hamachi z końcówką
.100. Przykłady: 5.223.112.100 / 192.168.255.100



6. Zaznaczamy opcję:

Uwzględniaj wielkość liter




7.
Klikamy "Zamień" i jeżeli
wszystko poszło ok to zapisujemy zmiany kombinacją klawiszy
Ctrl + S



8. Klikamy teraz
na ikonkę portmap.exe i
wszystkie porty powinniśmy mieć na zielono oprócz
80,
3306,
22.



Screenshot:



ssss1.jpg







Po wykonaniu tych
czynności możesz już zagrać ze swoimi znajomymi, graczami
etc.



Ważna
zasada przy robieniu launchera, nakładki, rootów.

Jako iż jesteś adminem
korzystasz z IP .100, dlatego w swojej nakładce, launcherze piszesz np.
5.223.112.100.

Jeżeli tworzysz nakładkę,
launcher etc. dla swoich graczy to dajesz im normalne IP np.
5.223.112.113









Jak
zagrać na postawionym serwerze na kliencie Metin2 PL
2010r.





Na sam początek
(jezeli nie mamy) musimy pobrać klienta Metin2 PL 2010r.

Metin2_PL_20100528 -

http://www.wrzuc.to/PsXnYpz7W.wt


Skanu brak, ponieważ plik jest zbyt duży. 603,99 Mb.



Paker do packów -

http://www.sendspace.com/file/g16jrp



Pliki do pack'u -

http://www.sendspace.com/file/wd4t8h





Wypakowujemy pliki z archiwum PakerMetin2Pack.rar na pulpit.

Wypakowujemy pliki z archiwumPack_Metin2.rar na pullpit.







1. Instalujemy Client'a Metin2 PL gdzie kolwiek chcemy (Ja tam instaluję na pulpicie).



2. Wrzucamy do folderu z Client'em plik:

Launcher_2010.exe




3. Otwieramy
folder pack pochodzący z archiwum
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Pack_Metin2.rar[/font]



4. Poniższe pliki
wrzucamy do folderu [font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]pack[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif] w Cliencie.[/font]

locale_pl.eix

locale_pl.epk




5. Z folderu pack
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif](ten z archiwum Pack_Metin2.rar)
[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]kopiujemy pliki niżej podane do folderu z
pakerem.[/font]

root.eix

root.epk




6. Kiedy pliki
root znajdą się już w folderze z pakerem, najeżdzamy plikiem
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Rozpakowywanie.xml[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif] na
[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]m2.exe[/font]

ss1xb.png



7. Klikamy dowolny przycisk, gdy pojawi się:

ss2vk.png



8. Zauważymy, że
pojawił nam się nowy folder o nazwie
Source. Otwórz
go.



9. Znajdź plik i
otwórz go za pomocą jakiegoś edytora tekstowego (np.
Notepad++):

serverinfo.py




10. Usuń całą
zawartość tego pliku i wklej na jego miejsce to:



##################################################

###     Mod Created by KaMeR1337.            

###             All Rights Reserved.                                    

##################################################

import locale



if locale.IsEUROPE():

        STATE_NONE = "..."

                                        

        STATE_DICT = {

                0 : "....",

                1 : "NORM",

                2 : "BUSY",

                3 : "FULL"

        }



        SERVER01_CHANNEL_DICT = {

                1:{"key":11,"name":"CH1 ","ip":"Wpisz IP swojego serwera","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},

        }



        REGION_NAME_DICT = {

                0 : "POLAND",        

        }



        REGION_AUTH_SERVER_DICT = {

                0 : {

                        1 : { "ip":"Wpisz IP swojego serwera", "port":11002, },

                }

        }



        REGION_DICT = {

                0 : {

                        1 : { "name" : "Wpisz nazwe swojego serwera", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },                                                

                },

        }



        MARKADDR_DICT = {

                10 : { "ip" : "Wpisz IP swojego serwera", "tcp_port" : 14000, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },

        }



        TESTADDR = { "ip" : "210.123.10.153", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }








Legenda:

Wpisz IP
swojego serwera - Jeżeli posiadamy serwer Hamachi/No-Hamachi
dla nas samych piszemy IP z końcówką .100, a dla innych graczy normalną
końcówkę.

Jeżeli posiadamy serwer
VPS/Dedyk to piszemy IP naszej maszyny, którą zakupiliśmy.



Wpisz nazwę
swojego serwera - Piszemy po prostu jak nasz serwer się
nazywa . :D



11. Zapisujemy zmiany i wracamy do folderu z pakerem.



12. Usuwamy pliki:

root.eix

root.epk




13. Najeżdzamy
plikiem[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]
RootPackGen.xml[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif] na
[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]m2.exe[/font]

ss3o.png



14. Tak samo jak
wtedy, gdy pojawi się czarne tło klikamy obojętnie jaki
przycisk.

Press any key to continue.




15. Kopiujemy na
nowo powstałe pliki [font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]root.eix i root.epk
[/font]do
folderu pack w Cliencie.



16. Możesz już
uruchomić swój własny serwer plikiem
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Launcher_2010.exe[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]. Pamiętaj, żeby sobie ustawić Config.exe na
taki jaki chcesz lub zostawić bez zmian :P[/font]







Mam nadzieję, że
ten taki dodatek przyda się początkującym, którzy chcą się połączyć z
nowymi plikami, ale nie wiedzą jak . :D









Edycja własnego serwera. Poradniki





Tworzenie nowego konta do gry ręcznie





1. Uruchamiamy program Navicat for MySQL.



2. Otwieramy połączenie z bazą danych MySQL naszego serwera.



3. Wybieramy poniższą bazę danych klikając dwa razy lewym przyciskiem myszy.

account




4.Wybieramy poniższą tabelę klikając dwa razy na nią lewym przyciskiem myszy.

account




5. Uzupełniamy poniższe pola następująco



ID - Podajemy ID konta. (Jeżeli pozostawimy puste to ID zostanie nadane samo)



login - Podajemy nazwę konta użytkownika np. mpcforum.pl



password - Tutaj musimy podać wygenerowane
hasło dla użytkownika np. *00A51F3F48415C7D4E8908980D443C29C69B60C9

Hasło możesz wygenerować na poniższej stronie

http://www.mysql-passwd.yoyo.pl/




real_name - podajemy reale imię nowego użytkownika np. Marcin (Tego pola nie musimy uzupelniać)



social_id - podajemy kod usunięcia postaci np. 1234567.



email - podajemy email użytkownika np. [email protected]. (Tego pola nie musimy uzupełniać)



6. Po dodaniu użytkownika musimy zapisać zmiany w tabeli. Można to
zrobić za pomocą kombinacji Ctrl +
S.



Gratulacje! Dodałeś nowego użytkownika :)





Bonus! Opis wszystkich pól w account

Pola w tabeli account

id - Numer konta użytkownika. Każde konto ma oddzielne ID. ID jest uzupełniane automatycznie.

login - Nazwa konta użytkownika.

password - Miejsce na zakodowane hasło użytkownika.

real_name - Imię jakie gracz posiada realnie np. Marcin.

social_id - Kod usunięcia postaci.

email - E-Mail @

phone1 - Numer telefonu użytkownika

phone2 - Numer telefonu użytkownika

address - Adres użytkownika.

zipcode - nie wiem...

create_time - Tutaj podany jest czas o którym konto zostało stworzone.

question1 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

answer1 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

question2 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

answer2 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

is_testor - nie wiem...

status - W tym polu zarządzamy blokadą konta (OK, BLOCK - zbanowane).

securitycode - nie wiem...

newsletter - nie wiem...

empire - nie wiem...

name_checked - Ile razy użytkownik zmieniał nazwę. (chyba)

availDt - do kiedy ktoś ma być zbanowany

mileage - nie wiem...

cash - Ilość jednostki płatniczej w Item-Shopie

gold_expire - Bonus Yang.

silver_expire - Bonus Doświadczenia.

safebox_expire - Dodatkowe miejsca w magazynie (Powiększony Magazyn).

autoloot_expire - 3 ręka.

fish_mind_expire - Bonus na złowienie ryb

marriage_fast_expire - Bonus szybszego zdobywania punktów Miłości.

money_drop_rate_expire - Bonus dropu Yang.

ttl_cash - nie wiem...

ttl_mileage - nie wiem...

channel_company - nie wiem...

last_play - Tutaj podana jest data kiedy ostatnio gracz grał na serwerze





Bonus! Dodawanie konta za pomocą zapytania SQL.



INSERT INTO account.account (id, login, password, real_name, social_id,
email) VALUES ('', 'podaj_login', PASSWORD('podaj_haslo'), 'podaj imie',
'kod usun. postaci', 'email');




Wystarczy podstawić dane :)



Jeżeli korzystamy z zapytania to nie musimy generować hasła, ponieważ
zostanie ono wygenerowane samo. Więc po prostu podaj hasło w
podaj_haslo.









Dodawanie GM na serwer



1. Otwieramy poniższą bazę danych

common


2. Otwieramy poniższą tabelę

gmlist




3. Uzupełniamy następująco:



mID - Podajemy ID każdego GM rosnąco np. 1,2,3,4,5 itd.



mAccount - Podajemy nazwę użytkownika na której znajduje się postać, która ma mieć GM.



mName - Podajemy nick postaci na której ma być GM.



mContactIP - Zostawiamy puste



mServerIP - Pomijamy



mAuthority - Ustawiamy na IMPLEMENTOR (wszystkie prawa GM)



4. Po uzupełnieniu zapisujemy zmiany w tabeli np. za pomocą kombinacji CTRL + S.



5. Jeżeli dodaliśmy pierwszego GM to musimy zresetować serwer, a jeżeli dodaliśmy 2,3 itd. to wystarczy, że GM w grze wpisze

/reload all nick_nowego_gm


i po ponownym zalogowaniu tej postaci do gry otrzyma GM.



Bonus! Zapytanie, które doda nam GM.

INSERT INTO common.gmlist (id, mAccount, mName,
mAuthority) VALUES ('', 'login', 'nick',
'IMPLEMENTOR');













A co
jeżeli chcemy zainstalować serwer na FreeBSD 8.2 amd64 (64-bity) ?


Odpowiedź jest prosta. Wszystkie
kroki niczym się nie różnią oprócz jednej rzeczy, a dokładniej
bibliotek systemowych. Żeby móc uruchomić serwer należy pobrać z portów
compat7x i zainstalować, a liby z załączników wrzucić do
/usr/lib32 :)

# cd /usr/ports/misc/compat7x/

# make install clean


A po dodaniu libów z załącznika do katalogu /usr/lib32 nadajemy prawa 777

# chmod -R 777 /usr/lib32






[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Pojęcia:[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]SFTP -
SSH File Transfer Protocol - protokół komunikacyjny typu
klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików poprzez sieć
TCP/IP.



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]FTP -
File Transfer Protocol ( z ang. protokół transferu plików ) - Protokół
komunikacyjny typu klient-server wykorzystujący protokół TCP według
modelu TCP/IP (połączenie TCP), umożliwiający dwukierunkowy transfer
plików w układzie serwera FTP - klienta FTP



MySQL - Wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych.



SQL Injection - (z ang. zastrzyk SQL) - luka w zabezpieczeniach
aplikacji internetowych polegająca na nieodpowiednim filtrowaniu lub
niedostatecznym typowaniu i późniejszym wykonaniu danych przesyłanych w
postaci zapytań SQL do bazy danych. Podatne są na niego systemy złożone z
warstwy programistycznej (przykładowo skrypt w PHP, ASP, JSP itp.)
dynamicznie generującej zapytania do bazy danych (MySQL, PostgreSQL
itp.). Wynika on zwykle z braku doświadczenia lub wyobraźni
programisty.[/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Bash
Panel - Tak jakby Panel Admina, który przez stronę WWW może włączyć nam
np. GM Mode.[/font][/font][/font]



RAM (ang. Random Access Memory –
pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. W
pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy i dane dla
tych programów oraz wyniki ich pracy. Zawartość większości pamięci RAM
jest tracona w kilka sekund po zaniku napięcia zasilania, niektóre typy
wymagają także odświeżania, dlatego wyniki pracy programów muszą być
zapisane na innym nośniku danych.



RAID (ang. Redundant Array of
Independent Disks - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków) – polega na
współpracy dwóch lub więcej dysków twardych w taki sposób, aby zapewnić
dodatkowe możliwości, nieosiągalne przy użyciu jednego dysku.

RAID używa się w następujących celach:

1. Zwiększenie niezawodności (Odporność na awarię).

2. Zwiększenie wydajności transmisji danych.

3. Powiększenie przestrzeni dostępnej jako jedna całość.



Źródło:
http://www.wikipedia.org/[/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

[/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Specyfikacja plików po wykonaniu wszytkich
kroków:

1) System operacyjny plików - FreeBSD 8.2 i386.

2) Maksymalny rozmiar plików - xx GB

3) Pliki wykonane w rozszerzeniu .vhd (Virutal Hard Disc).

4) Polski czas serwera.

5) Zainstalowane i skonfigurowane MySQL 5.5

6) Zainstalowane aktualne porty.

7) Zainstalowane pliki 2011 by Sherer&Mastick.

8) Zabezpieczony przed Bash Panelem.

9) Pong: testtesttesttest




Aby uruchomić serwer musisz wpisać:

# /etc/rc.d/netif restart    
     - Tej komendy nie wpisuj na serwerze dedykowanym lub VPS, ponieważ
zerwie Ci połączenie z serwer.

# cd /usr/home/Polish_SF/

# sh start.sh




Aby zamknąć serwer musisz wpisać:

# cd /usr/home/Polish_SF/

# sh close.sh
[/font][/font]



Launcher na Clienta
2010r.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

http://www.wupload.com/file/2652582522


[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Skan:

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=b058fbc38ebbb26ac2ea69c33704d5106433011b50039c75e6c202efa11bf476-1323602864
[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]





HOT! GOTOWE CZYSTE
PLIKI SERWEROWE WEDŁUG TEGO PORADNIKA WYKONANE PRZEZ
XYLI.





hasło: www.mpcforum.pl



http://www.sendspace.pl/file/cf8d4ee45a203cecc4aa1ec



Pliki zawierają:
1. Czysty system operacyjny FreeBSD 8.2 i386
2. Baza danych MySQL 5.5.25.
3. Pobrane i zainstalowane porty.
4. Zainstalowany i skonfigurowany serwer Metin2.
5. ServerFiles 2k11 by Sherer&Mastick
6. Zabezpieczone przed BashPanel
7. Poprawione ServerFiles
8. Poprawiona baza danych.



# sysinstall




5. Wybieraj po kolei:

Configure -> Networking -> Interfaces -> em0




6. Uzupełniasz podane niżej kolumny tak jak opisałem:

IPv4 Geteway: Piszesz normalne IP z konfiguracji Loopback'a. np. 192.168.254.243

IPv4 Address: Piszesz IP z konfiguracji Loopback'a z końcówką .100 . np. 192.168.254.100

Netmask: Zostawiasz w spokoju. Domyślnie 255.255.255.0

Resztę zostawiasz bez zmian i klikasz OK



7. Wychodzisz z "sysinstall" . (Kombinacja klawiszy: c, c, x ) Cancel, Cancel, Exit Install.





Nie wiem co napisać, więc samo Gratulacje z ukończonego punktu! :D[/font]











9. Po wykonaniu powyższych kroków wpisujemy:

# /etc/rc.d/netif restart


Komenda ta
resetuje/restartuje karty sieciowe. Nie chcę was
wprowadzić w błąd.



10. Teraz czas się połączyć z sftp. Polecam użycia FileZilli.



11. W FileZilli podajemy:

Serwer: Podajemy IP z końcówką .100

Nazwa użytkownika: root

Hasło: Wpisujemy haslo, którym się logujemy do konsoli.

Port: 22



12. Po pomyślnym zalogowaniu w
Serwer zdalny (inaczej ścieżka)
piszemy:

/usr




13. Tworzymy tutaj nowy folder o nazwie home.



13. W ścieżce piszemy:

/usr/home




14. Wrzucamy tutaj plik ServerFiles2011.tar.gz



15. Przerywamy na chwilę pracę w FileZilli. W konsoli piszemy:

# chown -R mysql /var/db/mysql/

# chgrp -R mysql /var/db/mysql/




16. Wracamy do FileZilli. W ścieżce wpisujemy:



/var/db/mysql




17. Wrzucamy tutaj rozpakowane archiwum mysql.tar.gz



Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 32 bitowym





18. W ścieżce wpisujemy:



/usr/lib




19. Wrzucamy
poniższe pliki z archiwum liby.tar.gz



libc.so.5

libc_r.so.5

libiconv.so.3

libm.so.2

libmd.so.4

libstdc++.so.4

libz.so.2

libz.so.4








Instalacja bibliotek systemowych (lib) na systemie operacyjnym 64 bitowym.





18. Otwieramy katalog z portów z compat7x

# cd /usr/ports/misc/compat7x




19. Instalujemy compat7x

# make install clean




19.1. W FileZilli w ścieżce wpisujemy

/usr/lib32




19.2 I wrzucamy poniższe pliki z archiwum liby.zip.

libc.so.5

libc_r.so.5

libiconv.so.3

libm.so.2

libmd.so.4

libstdc++.so.4

libz.so.2

libz.so.4








20. W konsoli wirtualnej maszyny piszemy:



# cd /usr/home/




"cd" otwiera wpisaną przez nas ścieżkę.





21. Rozpakowujemy
archiwum ServerFiles2011.tar.gz



# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz




22. Nadajemy prawa 777 plikom bibliotek i bazy MySQL.



# chmod -R 777 /var/db/mysql/

# chmod 777 /usr/lib/




23. W konsoli piszemy:



# mysql -p




Podajemy haslo, które ustaliliśmy w kroku 4, podpunkt 9.





24. Wpisujemy. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)



CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;

flush privileges;




25. Jeżeli wyskoczyło Query OK wychodzimy wpisując.



quit








Gratulacje! Musisz wykonać tylko spoiler pt.
"Musimy usunąć kilka niepotrzebnie
dodanych rzeczy w plikach Sherera&Masticka."









Serwer VPS / Dedyk





Osoby
stawiające serwer na VPS / Dedyku powinny być lepiej doświadczone i
zaznajomione z komendami itp. w FreeBSD, dlatego w wiekszości podałem
same komendy, które wpisujemy.





1. W konsoli wpisz:

# cd /usr




2. Utwórz katalog home komendą:

# mkdir home




3. Wejdź do katalogu home komendą:

# cd /usr/home




4. Pobieramy teraz pliki serwerowe 2011 na pulpit swojego komputera.

http://www.speedyshare.com/d3KG9/ServerFiles2011.tar.gz




4.1. Pobrany plik ServerFiles2011.tar.gz wrzuć przez SFTP do ścieżki /usr/home



5. Rozpakowujemy pliki:

# tar zxvf ServerFiles2011.tar.gz




6. Usuwamy archiwum ServerFiles2011.tar.gz

# rm ServerFiles2011.tar.gz




7. Nadajemy prawa 777 plikom serwerowym.

# chmod -R 777 /usr/home/Polish_SF/




8. Nadajemy prawa mysql grupie i użytkownikowi:

# chown -R mysql /var/db/mysql/

# chgrp -R mysql /var/db/mysql/




9. Otwieramy katalog mysql.

# cd /var/db/mysql




10. Pobieramy poprawione pliki bazy MySQL na pulpit swojego komputera.

Patrz załączniki, plik MySQL_ServerFiles2011.rar




10.1. Rozpakuj powyższe archiwum na swoim komputerze.



11. Wrzuć przez SFTP rozpakowane pliki do /var/db/mysql



12.Nadajemy prawa 777 wypakowanym plikom.

# chmod -R 777 /var/db/mysql/




Instalacja bibliotek systemowych lib na 32 bitowym systemie operacyjnym





13. Otwieramy katalog z bibliotekami systemowymi.

# cd /usr/lib




14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip



15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.



15.1 Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib



16. Nadajemy prawa 777 libom.

# chmod 777 /usr/lib/








Instalacja bibliotek systemowych lib na 64 bitowym systemie operacyjnym





13. Otwieramy katalog z portów z compat7x

# cd /usr/ports/misc/compat7x




14. Instalujemy compat7x

# make install clean




14. Pobieramy z załącznika archiwum liby.zip



15. Rozpakowujemy paczkę bibliotek na pulpicie.



16. Wrzuć rozpakowane archiwum do /usr/lib32







17. Wpisujemy:

# mysql -p


Podajemy hasło ustalone w kroku 4, podpunkcie 9.



18. Tworzymy użytkownika mt2. (Każdą linijkę zatwierdzamy ENTER'em)

CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2!@#';

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'mt2'@'localhost' WITH GRANT OPTION;

flush privileges;




19. Jeżeli pokazało się Query OK to wychodzimy komendą:

quit






Gratulacje! Zainstalowałeś pliki serwerowe 2011 !
Musisz wykonać tylko spoiler pt. "Musimy
usunąć kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach
Sherera&Masticka."











Tę czynność wykonuje każdy
(stawiający na Hamachi/No-Hamachi lub VPS/Dedyk) po wykonaniu powyższych
czynności zamieszczonych w tym poradniku.



Musimy usunąć
kilka niepotrzebnie dodanych rzeczy w plikach
Sherera&Masticka







1) W File Zilli wchodzimy do katalogu:

/usr/home/Polish_SF/auth






2) Edytujemy plik CONFIG za pomocą Notepada++



3) Oto jego zawartość:

HOSTNAME: auth

CHANNEL: 1

PORT: 11002

P2P_PORT: 12000

DB_PORT: 15000

DB_ADDR: localhost

TABLE_POSTFIX:

ITEM_ID_RANGE: 000000001 000000002

PASSES_PER_SEC: 25

SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180

PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180

AUTH_SERVER: master

PLAYER_SQL: localhost mt3 mt2!@# accountxd

LOG_SQL: localhost mt3 mt2!@# logxd

COMMON_SQL: localhost mt3 mt2!@# commonxd

LOCALE_SERVICE: poland

adminpage_ip1: localhost

adminpage_ip2: localhost

adminpage_ip3: localhost




4) W tym pliku zmieniamy:

- każde mt3 na mt2

- accountxd na account

- logxd na log

- commonxd na common



5) Zapisujemy plik CONFIG.



6) Wchodzimy do katalogu:

/usr/home/Polish_SF/db






7) Edytujemy plik conf.txt



8) Jego zawartość to:

WELCOME_MSG = "Serwer DB wystartowal!"



SQL_ACCOUNT = "localhost accountxd mt3 mt2!@# 0"

SQL_PLAYER = "localhost playerxd mt3 mt2!@# 0"

SQL_COMMON = "localhost commonxd mt3 mt2!@# 0"

SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackupxd mt3 mt2!@# 0"



TABLE_POSTFIX = ""



BIND_PORT                         = 15000

DB_SLEEP_MSEC             = 10

CLIENT_HEART_FPS                = 10

HASH_PLAYER_LIFE_SEC    = 600

BACKUP_LIMIT_SEC                = 3600

PLAYER_ID_START = 100

PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 250

PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 2



ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000



MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID = 6



#NAME_COLUMN = "locale_name"

#LOCALE = "poland"

SIMPLE_SOCIALID = 1




9) Zmieniamy każde:

- mt3 na mt2

- accountxd na account

- commonxd na common

- playerxd na player

- hotbackupxd na hotbackup



10) Zapisujemy zmiany.



11) Tak samo zmieniamy w każdym CONFIG'u w ścieżkach:

/usr/home/Polish_SF/game

/usr/home/Polish_SF/game22

/usr/home/Polish_SF/game99




czyli:

każde mt3 na mt2

accountxd na account

commonxd na common

playerxd na player

hotbackupxd na hotbackup

logxd na log





Musimy zmienić również pong:



1. Wchodzimy do ścieżki:

/usr/home/Polish_SF/share




2. Znajduje się tutaj
plik game. Otwieramy go Notepadem++ lub innym
edytorem tekstowym.



3. Wciskamy kombinację klawiszy: Ctrl+F



4. Musimy znaleźć ten pong:

sherermaticklol1




5. Zamień go na ten pong:

testtesttesttest




6. Zapisujemy zmiany i gotowe.



Specjalnie dla graczy, którzy nie umieją szukać ścieżek.









[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Drobne poprawki
itd.

[/font][/font]

Skrócenie komend na start do jednej komendy:



1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.

cd /root




2. Tworzymy plik start.

ee start




3. Wpisujemy w nim:

#!/bin/sh



cd /usr/home/Polish_SF/

sh start.sh




4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:

chmod 777 /root/start






Skrócenie komendy na wyłączenie serwera:



1. Wchodzimy do katalogu /root za pomocą konsoli.

cd /root




2. Tworzymy plik stop.

ee stop




3. Piszemy w nim:

#!/bin/sh



cd /usr/home/Polish_SF/

sh close.sh




4. Zapisujemy (Esc, a, a). Nadajemy prawa 777:

chmod 777 /root/stop


[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Usuwanie
logów z serwera za naszą zgodą, a nie
automatycznie.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]



1. Otwieramy katalog root w konsoli.

# cd /root




2. Tworzymy nowy plik o nazwie clear.

# ee clear




3. Wpisujemy w nim:

#!/bin/sh



echo -e "\033[33m Czy chcesz usunac logi z serwera ?\033[0m"



read chs

case $chs in



tak*)

cd /usr/home/Polish_SF

sh clear.sh

sleep 1

echo -e "\033[32m Logi z serwera zostaly poprawnie usuniete!\033[0m"

;;



nie*)

echo -e "\033[33m Niech Ci bedzie \n Pozdrawiam, Xyli\033[0m"

;;

esac




4. Nadajemu mu prawa 777:

chmod 777 /root/clear




Od teraz możemy usuwać logi za naszą zgodą komendą:

./clear




[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]





Jak zagrać z innymi graczami na serwerze.

[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Tej czynności nie wykonujesz
jeżeli posiadasz serwer
dedykowany lub
VPS.[/font][/font]





Za pewne zauważyłeś, że tylko Ty
możesz zalogować się na serwerze i grać. Dlaczego tak
jest ?

Inni gracze nie mogą wbić na
Twój serwer Hamachi/No-Hamachi, ponieważ tak jakby nie masz portów
uruchomionych ;D Opiszę teraz sposób jak uruchomić porty za pomocą


PortMap'a.



PS. Jeżeli masz serwer VPS/Dedyk omijasz ten krok :)





Download:

PortMap
(ok. 3 MB)


http://www.sendspace.com/file/7kuy1k

Skan:

[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=00b411a4d1a812e98152ae2a2d29cb9705ca02add3219dce290843f96fe7bc81-1326116635
[/font]



Opis PortMap'a

1. Zawiera wszystkie najważniejsze porty.

2. Porty same się uruchamiają przy włączeniu programu.

3. PortMap jest niespolszczony. (Nazwy są w "??")





1. Pobieramy wyżej zamieszczoną paczkę.



2. Rozpakowujemy archiwum PortMap.rar



3. Otwieramy plik
portmap.ini za pomocą
dowolnego edytora tekstowego. Np. Notepad++, Notatnik.

Polecam Notepad'a++.



4. Klikamy kombinację klawiszy: Ctrl + H



5. Ustawiamy tak jak poniżej.

Szukany tekst: Wpisz.IP.100

Zmień
na: Wpisujemy tutaj IP z Hamachi/No-Hamachi z końcówką
.100. Przykłady: 5.223.112.100 / 192.168.255.100



6. Zaznaczamy opcję:

Uwzględniaj wielkość liter




7.
Klikamy "Zamień" i jeżeli
wszystko poszło ok to zapisujemy zmiany kombinacją klawiszy
Ctrl + S



8. Klikamy teraz
na ikonkę portmap.exe i
wszystkie porty powinniśmy mieć na zielono oprócz
80,
3306,
22.



Screenshot:



ssss1.jpg







Po wykonaniu tych
czynności możesz już zagrać ze swoimi znajomymi, graczami
etc.



Ważna
zasada przy robieniu launchera, nakładki, rootów.

Jako iż jesteś adminem
korzystasz z IP .100, dlatego w swojej nakładce, launcherze piszesz np.
5.223.112.100.

Jeżeli tworzysz nakładkę,
launcher etc. dla swoich graczy to dajesz im normalne IP np.
5.223.112.113









Jak
zagrać na postawionym serwerze na kliencie Metin2 PL
2010r.





Na sam początek
(jezeli nie mamy) musimy pobrać klienta Metin2 PL 2010r.

Metin2_PL_20100528 -

http://www.wrzuc.to/PsXnYpz7W.wt


Skanu brak, ponieważ plik jest zbyt duży. 603,99 Mb.



Paker do packów -

http://www.sendspace.com/file/g16jrp



Pliki do pack'u -

http://www.sendspace.com/file/wd4t8h





Wypakowujemy pliki z archiwum PakerMetin2Pack.rar na pulpit.

Wypakowujemy pliki z archiwumPack_Metin2.rar na pullpit.







1. Instalujemy Client'a Metin2 PL gdzie kolwiek chcemy (Ja tam instaluję na pulpicie).



2. Wrzucamy do folderu z Client'em plik:

Launcher_2010.exe




3. Otwieramy
folder pack pochodzący z archiwum
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Pack_Metin2.rar[/font]



4. Poniższe pliki
wrzucamy do folderu [font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]pack[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif] w Cliencie.[/font]

locale_pl.eix

locale_pl.epk




5. Z folderu pack
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif](ten z archiwum Pack_Metin2.rar)
[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]kopiujemy pliki niżej podane do folderu z
pakerem.[/font]

root.eix

root.epk




6. Kiedy pliki
root znajdą się już w folderze z pakerem, najeżdzamy plikiem
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Rozpakowywanie.xml[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif] na
[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]m2.exe[/font]

ss1xb.png



7. Klikamy dowolny przycisk, gdy pojawi się:

ss2vk.png



8. Zauważymy, że
pojawił nam się nowy folder o nazwie
Source. Otwórz
go.



9. Znajdź plik i
otwórz go za pomocą jakiegoś edytora tekstowego (np.
Notepad++):

serverinfo.py




10. Usuń całą
zawartość tego pliku i wklej na jego miejsce to:



##################################################

###     Mod Created by KaMeR1337.            

###             All Rights Reserved.                                    

##################################################

import locale



if locale.IsEUROPE():

        STATE_NONE = "..."

                                        

        STATE_DICT = {

                0 : "....",

                1 : "NORM",

                2 : "BUSY",

                3 : "FULL"

        }



        SERVER01_CHANNEL_DICT = {

                1:{"key":11,"name":"CH1 ","ip":"Wpisz IP swojego serwera","tcp_port":13000,"udp_port":13000,"state":STATE_NONE,},

        }



        REGION_NAME_DICT = {

                0 : "POLAND",        

        }



        REGION_AUTH_SERVER_DICT = {

                0 : {

                        1 : { "ip":"Wpisz IP swojego serwera", "port":11002, },

                }

        }



        REGION_DICT = {

                0 : {

                        1 : { "name" : "Wpisz nazwe swojego serwera", "channel" : SERVER01_CHANNEL_DICT, },                                                

                },

        }



        MARKADDR_DICT = {

                10 : { "ip" : "Wpisz IP swojego serwera", "tcp_port" : 14000, "mark" : "01.tga", "symbol_path" : "10", },

        }



        TESTADDR = { "ip" : "210.123.10.153", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }








Legenda:

Wpisz IP
swojego serwera - Jeżeli posiadamy serwer Hamachi/No-Hamachi
dla nas samych piszemy IP z końcówką .100, a dla innych graczy normalną
końcówkę.

Jeżeli posiadamy serwer
VPS/Dedyk to piszemy IP naszej maszyny, którą zakupiliśmy.



Wpisz nazwę
swojego serwera - Piszemy po prostu jak nasz serwer się
nazywa . :D



11. Zapisujemy zmiany i wracamy do folderu z pakerem.



12. Usuwamy pliki:

root.eix

root.epk




13. Najeżdzamy
plikiem[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]
RootPackGen.xml[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif] na
[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]m2.exe[/font]

ss3o.png



14. Tak samo jak
wtedy, gdy pojawi się czarne tło klikamy obojętnie jaki
przycisk.

Press any key to continue.




15. Kopiujemy na
nowo powstałe pliki [font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]root.eix i root.epk
[/font]do
folderu pack w Cliencie.



16. Możesz już
uruchomić swój własny serwer plikiem
[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Launcher_2010.exe[/font][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]. Pamiętaj, żeby sobie ustawić Config.exe na
taki jaki chcesz lub zostawić bez zmian :P[/font]







Mam nadzieję, że
ten taki dodatek przyda się początkującym, którzy chcą się połączyć z
nowymi plikami, ale nie wiedzą jak . :D









Edycja własnego serwera. Poradniki





Tworzenie nowego konta do gry ręcznie





1. Uruchamiamy program Navicat for MySQL.



2. Otwieramy połączenie z bazą danych MySQL naszego serwera.



3. Wybieramy poniższą bazę danych klikając dwa razy lewym przyciskiem myszy.

account




4.Wybieramy poniższą tabelę klikając dwa razy na nią lewym przyciskiem myszy.

account




5. Uzupełniamy poniższe pola następująco



ID - Podajemy ID konta. (Jeżeli pozostawimy puste to ID zostanie nadane samo)



login - Podajemy nazwę konta użytkownika np. mpcforum.pl



password - Tutaj musimy podać wygenerowane
hasło dla użytkownika np. *00A51F3F48415C7D4E8908980D443C29C69B60C9

Hasło możesz wygenerować na poniższej stronie

http://www.mysql-passwd.yoyo.pl/




real_name - podajemy reale imię nowego użytkownika np. Marcin (Tego pola nie musimy uzupelniać)



social_id - podajemy kod usunięcia postaci np. 1234567.



email - podajemy email użytkownika np. [email protected]. (Tego pola nie musimy uzupełniać)



6. Po dodaniu użytkownika musimy zapisać zmiany w tabeli. Można to
zrobić za pomocą kombinacji Ctrl +
S.



Gratulacje! Dodałeś nowego użytkownika :)





Bonus! Opis wszystkich pól w account

Pola w tabeli account

id - Numer konta użytkownika. Każde konto ma oddzielne ID. ID jest uzupełniane automatycznie.

login - Nazwa konta użytkownika.

password - Miejsce na zakodowane hasło użytkownika.

real_name - Imię jakie gracz posiada realnie np. Marcin.

social_id - Kod usunięcia postaci.

email - E-Mail @

phone1 - Numer telefonu użytkownika

phone2 - Numer telefonu użytkownika

address - Adres użytkownika.

zipcode - nie wiem...

create_time - Tutaj podany jest czas o którym konto zostało stworzone.

question1 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

answer1 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

question2 - Pytanie jakie użytkownik wybrał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

answer2 - Odpowiedź jaką użytkownik podał podczas rejestracji w celu przypomnienia hasła.

is_testor - nie wiem...

status - W tym polu zarządzamy blokadą konta (OK, BLOCK - zbanowane).

securitycode - nie wiem...

newsletter - nie wiem...

empire - nie wiem...

name_checked - Ile razy użytkownik zmieniał nazwę. (chyba)

availDt - do kiedy ktoś ma być zbanowany

mileage - nie wiem...

cash - Ilość jednostki płatniczej w Item-Shopie

gold_expire - Bonus Yang.

silver_expire - Bonus Doświadczenia.

safebox_expire - Dodatkowe miejsca w magazynie (Powiększony Magazyn).

autoloot_expire - 3 ręka.

fish_mind_expire - Bonus na złowienie ryb

marriage_fast_expire - Bonus szybszego zdobywania punktów Miłości.

money_drop_rate_expire - Bonus dropu Yang.

ttl_cash - nie wiem...

ttl_mileage - nie wiem...

channel_company - nie wiem...

last_play - Tutaj podana jest data kiedy ostatnio gracz grał na serwerze





Bonus! Dodawanie konta za pomocą zapytania SQL.



INSERT INTO account.account (id, login, password, real_name, social_id,
email) VALUES ('', 'podaj_login', PASSWORD('podaj_haslo'), 'podaj imie',
'kod usun. postaci', 'email');




Wystarczy podstawić dane :)



Jeżeli korzystamy z zapytania to nie musimy generować hasła, ponieważ
zostanie ono wygenerowane samo. Więc po prostu podaj hasło w
podaj_haslo.









Dodawanie GM na serwer



1. Otwieramy poniższą bazę danych

common


2. Otwieramy poniższą tabelę

gmlist




3. Uzupełniamy następująco:



mID - Podajemy ID każdego GM rosnąco np. 1,2,3,4,5 itd.



mAccount - Podajemy nazwę użytkownika na której znajduje się postać, która ma mieć GM.



mName - Podajemy nick postaci na której ma być GM.



mContactIP - Zostawiamy puste



mServerIP - Pomijamy



mAuthority - Ustawiamy na IMPLEMENTOR (wszystkie prawa GM)



4. Po uzupełnieniu zapisujemy zmiany w tabeli np. za pomocą kombinacji CTRL + S.



5. Jeżeli dodaliśmy pierwszego GM to musimy zresetować serwer, a jeżeli dodaliśmy 2,3 itd. to wystarczy, że GM w grze wpisze

/reload all nick_nowego_gm


i po ponownym zalogowaniu tej postaci do gry otrzyma GM.



Bonus! Zapytanie, które doda nam GM.

INSERT INTO common.gmlist (id, mAccount, mName,
mAuthority) VALUES ('', 'login', 'nick',
'IMPLEMENTOR');













A co
jeżeli chcemy zainstalować serwer na FreeBSD 8.2 amd64 (64-bity) ?


Odpowiedź jest prosta. Wszystkie
kroki niczym się nie różnią oprócz jednej rzeczy, a dokładniej
bibliotek systemowych. Żeby móc uruchomić serwer należy pobrać z portów
compat7x i zainstalować, a liby z załączników wrzucić do
/usr/lib32 :)

# cd /usr/ports/misc/compat7x/

# make install clean


A po dodaniu libów z załącznika do katalogu /usr/lib32 nadajemy prawa 777

# chmod -R 777 /usr/lib32






[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Pojęcia:[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]SFTP -
SSH File Transfer Protocol - protokół komunikacyjny typu
klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików poprzez sieć
TCP/IP.



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]FTP -
File Transfer Protocol ( z ang. protokół transferu plików ) - Protokół
komunikacyjny typu klient-server wykorzystujący protokół TCP według
modelu TCP/IP (połączenie TCP), umożliwiający dwukierunkowy transfer
plików w układzie serwera FTP - klienta FTP



MySQL - Wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych.



SQL Injection - (z ang. zastrzyk SQL) - luka w zabezpieczeniach
aplikacji internetowych polegająca na nieodpowiednim filtrowaniu lub
niedostatecznym typowaniu i późniejszym wykonaniu danych przesyłanych w
postaci zapytań SQL do bazy danych. Podatne są na niego systemy złożone z
warstwy programistycznej (przykładowo skrypt w PHP, ASP, JSP itp.)
dynamicznie generującej zapytania do bazy danych (MySQL, PostgreSQL
itp.). Wynika on zwykle z braku doświadczenia lub wyobraźni
programisty.[/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Bash
Panel - Tak jakby Panel Admina, który przez stronę WWW może włączyć nam
np. GM Mode.[/font][/font][/font]



RAM (ang. Random Access Memory –
pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. W
pamięci RAM przechowywane są aktualnie wykonywane programy i dane dla
tych programów oraz wyniki ich pracy. Zawartość większości pamięci RAM
jest tracona w kilka sekund po zaniku napięcia zasilania, niektóre typy
wymagają także odświeżania, dlatego wyniki pracy programów muszą być
zapisane na innym nośniku danych.



RAID (ang. Redundant Array of
Independent Disks - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków) – polega na
współpracy dwóch lub więcej dysków twardych w taki sposób, aby zapewnić
dodatkowe możliwości, nieosiągalne przy użyciu jednego dysku.

RAID używa się w następujących celach:

1. Zwiększenie niezawodności (Odporność na awarię).

2. Zwiększenie wydajności transmisji danych.

3. Powiększenie przestrzeni dostępnej jako jedna całość.



Źródło:
http://www.wikipedia.org/[/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]

[/font][/font][/font][/font][/font][/font]



[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Specyfikacja plików po wykonaniu wszytkich
kroków:

1) System operacyjny plików - FreeBSD 8.2 i386.

2) Maksymalny rozmiar plików - xx GB

3) Pliki wykonane w rozszerzeniu .vhd (Virutal Hard Disc).

4) Polski czas serwera.

5) Zainstalowane i skonfigurowane MySQL 5.5

6) Zainstalowane aktualne porty.

7) Zainstalowane pliki 2011 by Sherer&Mastick.

8) Zabezpieczony przed Bash Panelem.

9) Pong: testtesttesttest




Aby uruchomić serwer musisz wpisać:

# /etc/rc.d/netif restart    
     - Tej komendy nie wpisuj na serwerze dedykowanym lub VPS, ponieważ
zerwie Ci połączenie z serwer.

# cd /usr/home/Polish_SF/

# sh start.sh




Aby zamknąć serwer musisz wpisać:

# cd /usr/home/Polish_SF/

# sh close.sh
[/font][/font]



Launcher na Clienta
2010r.[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]

http://www.wupload.com/file/2652582522


[font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif][font=trebuchet
ms,helvetica,sans-serif]Skan:

http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=b058fbc38ebbb26ac2ea69c33704d5106433011b50039c75e6c202efa11bf476-1323602864
[/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font]





HOT! GOTOWE CZYSTE
PLIKI SERWEROWE WEDŁUG TEGO PORADNIKA WYKONANE PRZEZ
XYLI.





hasło: www.mpcforum.pl



http://www.sendspace.pl/file/cf8d4ee45a203cecc4aa1ec



Pliki zawierają:
1. Czysty system operacyjny FreeBSD 8.2 i386
2. Baza danych MySQL 5.5.25.
3. Pobrane i zainstalowane porty.
4. Zainstalowany i skonfigurowany serwer Metin2.
5. ServerFiles 2k11 by Sherer&Mastick
6. Zabezpieczone przed BashPanel
7. Poprawione ServerFiles
8. Poprawiona baza danych.

Do wygrania serwer dedykowany na miesiąc o wartości 70zł!

Weź udział już teraz. :-) 100% pewniak!

Opublikowano

popraw punkt ostatni:

"Instalacja plików serwerowych 2011 by

Sherer&Mastick ." jest niewyraźny z góry dzięki

Opublikowano

Ściągasz ten program od speedy.sh, zakładasz konto i masz premium przez chyba tydzień.

 

@DOWN no, może 3 dni :)


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Ściągasz ten program od speedy.sh, zakładasz konto i masz premium przez chyba tydzień.

przez 3 dni*

Opublikowano

mam błąd podczas uruchamiania serwera wpisuje to co powinienem i pokazuje sie błąd (serwer hamachi, skonfigurowałem ip tak jak powinno (koncówka normalna i koncówka .100 w odpowiednim miejscu) i nie moge uruchomić... ;/

 

1363876085-U387423.png

 

 

ps.

ściągłem gotowe czyste pliki napisane jest że jest all zrobione według tego poradnika. co mam zrobić żebym mógł odpalić serwer bez problemów ?

 

 

@edit

 

coś zrobiłem ale niewiem czy serwer jest odpalony w ten sposób... oto screen

1363934517-U387423.png

Opublikowano

mam błąd podczas uruchamiania serwera wpisuje to co powinienem i pokazuje sie błąd (serwer hamachi, skonfigurowałem ip tak jak powinno (koncówka normalna i koncówka .100 w odpowiednim miejscu) i nie moge uruchomić... ;/

 

1363876085-U387423.png

 

 

ps.

ściągłem gotowe czyste pliki napisane jest że jest all zrobione według tego poradnika. co mam zrobić żebym mógł odpalić serwer bez problemów ?

 

 

@edit

 

coś zrobiłem ale niewiem czy serwer jest odpalony w ten sposób... oto screen

1363934517-U387423.png

 

FST. Nie refreshujemy nie swoich tematów.

 

SCD. Te screeny są tak szczegółowe, że aż mało szczegółowe.

 

THD. Po wsadzeniu nosa wprost w monitor stwierdzam, że chyba wszystko jest w porządku.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

i don`t think so... pisze mi że nie może jakiegoś adresu Ip dostać... -,- i niewiem czy serwer jest uruchomiony

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Jak jestem przy drugim kroku i uruchamiam swoją machine to pokazuje mi się ERROR:

Cannot access the kernel driver! Make sure the kernel module has been loaded successfully.

 

Pomocy !!! :D



Jak jestem przy drugim kroku i uruchamiam swoją machine to pokazuje mi się ERROR:


Cannot access the kernel driver! Make sure the kernel module has been loaded successfully.


 


Pomocy !!! :D

Opublikowano

Mi tylko nie łączy ftp - > ustawione na hamachi , ustawione ip itd.

Dzisiaj spróbuje jeszcze raz w nocy jak nie podziała to trudno ;x

 

@@@

ee /etc/ssh/sshd_config

i usunąłem # z roota..

 

Dziala

1377774857-U369478.png


  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam taki błąd przy instalacji MySQL,

Ktoś pomoże ??

mysqlt.png

 

@EDIT już sobie poradziłem :D

A w jaki sposób sobie z tym poradziłeś bo ja mam identyczny problem i szlag mnie juz trafia ;P

Opublikowano

Jeżeli już próbowałeś instalować ponownie kilka razy to powinieneś wykonać krok: "Co zrobić, jeżeli instalacja zakończyła się error code ?" w spoilerze

"Instalacja i konfiguracja bazy danych MySQL 5.5". Jeżeli i to nie zadziała, to nie pozostaje ci nic innego jak wgranie gotowca.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Spróbuj zastosować się do tego, lub ściągnąć z innego miejsca serwerinfo.py i edytować. Nie mam 100% pewności.

 


 

To bierzesz roota z oryginalnego metka, rozpakowujesz go, ściągasz serwerinfo.py generator stąd:

http://www.metin2mod.tk/connectchanger.html

Wpisujesz w odpowiednie miejsca ip i nazwę serwera, zapisujesz, wklejasz wygenerowane serverinfo.py do folderu z rozpakowanym rootem, pakujesz go i wklejasz do folderu z twoim clientem.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie mozecie poprostu wewalac plikow na http://www.hostuje.net zero rejestracji itp.. a nie jakis speedyshare i inne dziadostwa...

 

http://www.speedyshare.com/d3KG9/ServerFiles2011.tar.gz

co myslisz ze ja specjalnie kupie premke by to sciagnac ? -.-

Opublikowano

Witam Was mam dwa problemy i można powiedzieć, że stoję tutaj w miejscu

 

--- Przy instalacji MYSQL ---

 

Nie rozumiem jak zaznaczyć oba, ponieważ jak próbuje to od razu zaczyna instalować dany 1 i dlaczego tutaj jest ta opcja dwa razy nawet jak próbowałem zainstalować 2 oddzielnie to ten X nie przechodzi na ten plik niżej.

 

3. Options for MySQL-Server 5.5.xx
Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.


4. Options for MySQL-Client 5.5.xx
Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

a drugi mój problem to

 

11. Każdą linijkę zatwierdzacie ENTER'em.

CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'haslo z punktu 9';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;


12. Wpisujemy:
quit

gdy to wpisuje to potem nie mogę dać quit i też nie wiem np. jak kopiować bo ja wszystko co robię to wpisuję ręcznie.
I czy ktoś wie jak mogę 3. Gdy się zalogujesz już do BSD wpisz w konsoli: przy instalacji juz plików pozbyc się kodowania HTML żeby to było przejrzyste
Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC !!!
Opublikowano

Nie mozecie poprostu wewalac plikow na http://www.hostuje.net zero rejestracji itp.. a nie jakis speedyshare i inne dziadostwa...

 

http://www.speedyshare.com/d3KG9/ServerFiles2011.tar.gz

co myslisz ze ja specjalnie kupie premke by to sciagnac ? -.-

 

Nie musisz. Wystarczy, że się zarejestrujesz, a konto premium masz za darmo przez jakiś tam czas. Ta kwestia już była wielokrotnie omawiana.

 

 

 

 

 

Witam Was mam dwa problemy i można powiedzieć, że stoję tutaj w miejscu

 

--- Przy instalacji MYSQL ---

 

Nie rozumiem jak zaznaczyć oba, ponieważ jak próbuje to od razu zaczyna instalować dany 1 i dlaczego tutaj jest ta opcja dwa razy nawet jak próbowałem zainstalować 2 oddzielnie to ten X nie przechodzi na ten plik niżej.

 

3. Options for MySQL-Server 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

4. Options for MySQL-Client 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

a drugi mój problem to

 

11. Każdą linijkę zatwierdzacie ENTER'em.

CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'haslo z punktu 9';

GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' WITH GRANT OPTION;

flush privileges;

 

12. Wpisujemy:

quit

gdy to wpisuje to potem nie mogę dać quit i też nie wiem np. jak kopiować bo ja wszystko co robię to wpisuję ręcznie.
I czy ktoś wie jak mogę 3. Gdy się zalogujesz już do BSD wpisz w konsoli: przy instalacji juz plików pozbyc się kodowania HTML żeby to było przejrzyste
Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC !!!

 

Przy pierwszym problemie nie jestem w stanie ci pomóc, bo do końca nie rozumiem.

 

Co do drugiej kwestii, upewnij się, czy wpisujesz wszystko dobrze, czy kończysz każdą linijkę średnikiem albo czy nie kontynuujesz żadnego cudzysłowia (' ').


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Proszę o pomoc otóż gdy doszłam do 7 pkt i chciałam wybrać 1. Boot FreeBSD [default] wyskoczył mi Guru mediaton cytuje "Wystąpił błąd krytyczny podczas pracy maszyny wirtualnej i wykonanie maszyna została zatrzymana.
Aby uzyskać pomoc, znajdują się w części Wspólnoty na http://www.virtualbox.org lub umowy serwisowej. Proszę podać zawartość VBox.log plik dziennika i VBox.png pliku obrazu, który można znaleźć w katalogu C: \ Documents and Settings \ natalia1111 \ VirtualBox VM \ ParanormalMT2 katalog \ Logs, a także opis tego, co robili, kiedy ten błąd się. Należy zauważyć, że można również uzyskać dostęp do powyższych plików wybierając opcję Pokaż z menu Maszyna w oknie głównym VirtualBox.
Naciśnij OK, jeśli chcesz, aby wyłączyć maszynę lub naciśnij Ignoruj ​​jeśli chcesz zostawić to jak jest do debugowania. Należy pamiętać, że debugowanie wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi, więc zaleca się nacisnąć OK teraz.
"

Wiem gdzie są pliki lecz nwm jak i gdzie podać ich zawartość proszę o pomoc :unsure: :unsure: jak najszybciej bym prosiła o pomoc <3 <3 :ninja:

Opublikowano

3. Options for MySQL-Server 5.5.xx
Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

4. Options for MySQL-Client 5.5.xx

Zaznaczamy obydwie opcje, a później strzałka w prawo, w lewo i ENTER.

 

Ja tego nie umiem zaznaczyyć wytłumaczy mi ktoś ? ;/ zawsze mam tylko to pierwsze zaznaczone a jak chce zaznaczyć oba to daje stralke w dol i mam juz na tej pozycji i jak klikam enter to sie instlauje ale nie zaznaczylo sie tak ma byc czy jak toz robic blaaagam o pomoc ;p

xxx

Opublikowano

Prosze o pomoc, gdyż z linijką

 

11. Każdą linijkę zatwierdzacie ENTER'em.

CREATE USER 'root'@'%' IDENTIFIED BY 'haslo z punktu 9';
GRANT ALL PRIVILEGES ON *.* TO 'root'@'%' WITH GRANT OPTION;
flush privileges;

Tą, 2 nie mogę wogóle jej zatwierdzić, a przepisywałem to dokładnie litera w literę !

Opublikowano

Pozwolę zacytować swojego ostatniego posta:

 

 

Co do drugiej kwestii, upewnij się, czy wpisujesz wszystko dobrze, czy kończysz każdą linijkę średnikiem albo czy nie kontynuujesz żadnego cudzysłowia (' ').


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...