Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Projekt - Pochwal się swoją postacią!


JestemPolakiem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Używam xenobota,

ale z bibliotekami zielony :/

Nie wiem jak to jest w Xeno ale podam tutaj przykład jak się zabrać do robienia bibliotkeki tak aby zwiększyć możliwości naszego bota i przy okazji usprawnić tworzenie skryptów.

Tak więc przykład będzie dotyczył RBP [ponieważ z niego korzystam].

 

Na sam początek stwórz sobie kilka funkcji pomocniczych np OpenTrade(), DepositAll(), Withdraw(ammount):

public void OpenTrade()
{
	say("hi");
	do{
		wait(100, 200);
	}while(!ischannelopen("NPCs"));
	npcsay("trade");
}

public void DepositAll()
{
	say("hi");
	do{
		wait(100, 200);
	}while(!ischannelopen("NPCs"));
	npcsay("deposit all");
	npcsay("yes");
}

public void Withdraw(int ammount)
{
	if(ammount <= 0)
		return;
		
	say("hi");
	do{
		wait(100, 200);
	}while(!ischannelopen("NPCs"));
	npcsay("withdraw " + ammount.ToString());
	npcsay("yes");
}

Teraz sprawdzasz czy można to zapisać jeszcze prościej, i wygląda na to że tak ponieważ możemy stworzym metodę Greet() gdzie umieścimy :

say("hi");
do{
	wait(100, 200);
}while(!ischannelopen("NPCs"));

Teraz biblioteka wygląda schludniej :

public void OpenTrade()
{
	Greet();
	npcsay("trade");
}

public void DepositAll()
{
	Greet();
	npcsay("deposit all");
	npcsay("yes");
}

public void Withdraw(int ammount)
{
	if(ammount <= 0)
		return;
		
	Greet();
	npcsay("withdraw " + ammount.ToString());
	npcsay("yes");
}

public void Greet()
{
	say("hi");
	do{
		wait(100, 200);
	}while(!ischannelopen("NPCs"));
}

Po wstawieniu kilku[nastu[set]] podobnych metod możesz zacząć tworzyć funkcje nieco zaawansowane np "GetMaxHealingForExuraico()" oraz "GetMinHealingForExuraIco()":

public int GetMaxHealthForExuraIco()
{
	int mlvl = PlayerDetails("magic level");
	int lvl = PlayerDetails("level");
	//from tibia.wikia.com
	//	Min healing: (lvl*0.2)+(mlvl*4)+25 
	return (lvl * 0.2) + (mlvl * 4) + 25;
}

public int GetMinHealthForExuraIco()
{
	int mlvl = PlayerDetails("magic level");
	int lvl = PlayerDetails("level");
	//from tibia.wikia.com
	//	Max healing: (lvl*0.2)+(mlvl*7.95)+51
	return (lvl * 0.2) + (mlvl * 7.95) + 51;
}

Teraz po zalogowaniu stawiamy ACTION/SCRIPT [lub inny tego typu WPT] i wpisujemy:

db_SetHealer("exura ico", GetMinHealthForExuraIco, GetMaxHealthForExuraIco, 50);

Jedyne co Cię może ograniczyć to TWOJA WOBRAŹNIA! :D

Efekty jednego dnia wolnego od pracy :

lWxix4K.png

Chcesz wspomóc produkcję tego bota? Masz doświadczenie w programowaniu modułów, tworzeniu GUI czy skryptowaniu [C#]?

napisz na pw : http://www.mpcforum.pl/user/1285262-bleblable/

  • Odpowiedzi 975
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Bardzo Fajnie się ogląda zdjęcia z tibi nawet z botów ;D Nadeszła mnie ochota na pogranie w tibie kupno pacca itd. Ale mam pytanie czy warto teraz wracać do tibi ?? Czy już ręcznie nie warto grać na rl ;?

Opublikowano

Moje dwa wspomagające sie botki :) loot z nocy \/ jak na 9 godzin to tak sobie ale na moich lvlach to jestem zadowolony :), Polecacie coś zmienić w eq żeby waste było jeszcze mniejsze ? bo jednak troche tych potów schodzi

 

 

@Skille

 

77/75

 

76/74

4423814172497141082122.png

Opublikowano

Wsumie na tym poziomie oraz prawdopodobnie małym skillu nie ma co liczyć na ograniczenie waste. Jeśli miałbyś tak z 70 i lepsze eq to na pewno byłoby mniejsze :P.

f1a327ea2f.png

Opublikowano

Moje dwa wspomagające sie botki :) loot z nocy \/ jak na 9 godzin to tak sobie ale na moich lvlach to jestem zadowolony :), Polecacie coś zmienić w eq żeby waste było jeszcze mniejsze ? bo jednak troche tych potów schodzi

 

 

@Skille

 

77/75

 

76/74

4423814172497141082122.png

Mało hajsu masz, ale kup sobe zaoan armor, steel boots, zaoan helmet, vampire shield i platinum amulet.

8LTfBGw.jpg

Opublikowano

To znaczy ja mam ustawione z 6 botków na różnych expowiskach i razem mój dorobek to około 30-40 cc więc się obkupie, 

Dzięki za rady, a żeby nie było że odchodze od teamtu to prosze tutaj > 8376614172625121082122.png Loot z corymów przez 2 wspomagające się botki z około 20 godzin, staminka powoli się kończy :D

Opublikowano

To znaczy ja mam ustawione z 6 botków na różnych expowiskach i razem mój dorobek to około 30-40 cc więc się obkupie, 

Dzięki za rady, a żeby nie było że odchodze od teamtu to prosze tutaj > 8376614172625121082122.png Loot z corymów przez 2 wspomagające się botki z około 20 godzin, staminka powoli się kończy :D

Tyle to ja mam z 1/4 staminy na 1 bocie :D

Żeby nie było pusto to:

kes9sv.jpg

Wbity lvl na ratach podczas chodzenia po kamyczki do skillowania (skilluje gracz-gracz z 2 mobami).

8LTfBGw.jpg

Opublikowano

268661417272182299789.jpg

 

 

Moze i ja sie pochwale :) powrocik na antice po roku przerwy dopiero zaczynam skillowanie pacc kupiony pare cc tez ze sprzedawania itemow/cc z otsow 

nie zabijają Cię na 9 lvlu o.O ?

Opublikowano

Podczas Gdy 2 botki regenerują stamine po corymach :) > bot 1>>4969014172964521082122.png <<bot 2 <

 

 

To troche znów poskillujemy nowe :), palladyn i dwa knighty :) 

1201814172967461082122.png

 

 

 

Póki co skille nie powalają ale to początek ich skillowania >

 

         #1 Knight                                                                        #2 Knight                                                                 #3 Palladyn

                \/                                                                                    \/                                                                                 \/

5563014172968431082122.png                                          3859614172969861082122.png                                      2561814172971011082122.png

 

 

Wkońcu się dorobie tego upragnionego pacca ! Choćby niewiem ile miał stawiać tych botów ! :D :D

Opublikowano

Podczas Gdy 2 botki regenerują stamine po corymach :) > bot 1>>4969014172964521082122.png <<bot 2 <

 

 

To troche znów poskillujemy nowe :), palladyn i dwa knighty :)

1201814172967461082122.png

 

 

 

Póki co skille nie powalają ale to początek ich skillowania >

 

         #1 Knight                                                                        #2 Knight                                                                 #3 Palladyn

                \/                                                                                    \/                                                                                 \/

5563014172968431082122.png                                          3859614172969861082122.png                                      2561814172971011082122.png

 

 

Wkońcu się dorobie tego upragnionego pacca ! Choćby niewiem ile miał stawiać tych botów ! :D :D

Ja jednak odpuscilem skillowanie xD postawie na 1 noc offline treningu i 60 skille beda 

Opublikowano

Podczas Gdy 2 botki regenerują stamine po corymach :) > bot 1>>4969014172964521082122.png <<bot 2 <

 

 

To troche znów poskillujemy nowe :), palladyn i dwa knighty :)

1201814172967461082122.png

 

 

 

Póki co skille nie powalają ale to początek ich skillowania >

 

         #1 Knight                                                                        #2 Knight                                                                 #3 Palladyn

                \/                                                                                    \/                                                                                 \/

5563014172968431082122.png                                          3859614172969861082122.png                                      2561814172971011082122.png

 

 

Wkońcu się dorobie tego upragnionego pacca ! Choćby niewiem ile miał stawiać tych botów ! :D :D

 

 

Niekumam ludzi ktorzy tak mysla , wiecej wydasz na prad bocac zanim zarobisz tego pacca. Niz bys go kupil za te glupie 30zł.

 

A ode mnie........

489011417298194304359.jpeg

Opublikowano

@Dehumanizated

Więcej wyda na prąd... I tak wydaje codziennie na ten prąd i tak, więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi.

 

Jestem niezbyt inteligentny sadzac po tym co napisałes , albo sie wcale nie zastanowiłes.

Patrz - zamiast bocic po 10h dziennie PC ( laptopem o wiele taniej) czyli jakies 7KW dziennie , pomnoz to przez miesiac i oblicz kwote wysyłu , pradu.

Juz nie mowiac o boceniu 10h+

Opublikowano

Patrz - zamiast bocic po 10h dziennie PC ( laptopem o wiele taniej) czyli jakies 7KW dziennie , pomnoz to przez miesiac i oblicz kwote wysyłu , pradu.

Juz nie mowiac o boceniu 10h+

Niektórzy [wliczając w to mnie] bocą, pracując lub robiąc inne rzeczy na komputerze. Dla przykładu, jeżeli oglądasz filmy na kompie to możesz dodatkowo puścić jakies 5-6 botów [zużycie energii wzrośnie nieznacznie więc nie ma co się stresować rachunkami]. Po skończonym filmie wyłączasz boty i kompa [troszeczkę rozumku i już "bocenie" nie jest takim ciężkim tematem].

 

quote kpodstawa [elektroda.pl]:

"Obecnie typowe stacjonarne komputery biurowo-domowe mają zasilacze

o mocy czynnej rzędu 300 W (moc czynna). Dobrze skonfigurowany

komputer powinien pobierać z zasilacza połowę z tego (zapas mocy jest

wskazany dla niezawodności użytkowania) do 200 W."

 

200 * 10 = 2000 != 7000

 

Przeliczając naprawdę kosmiczny zasilacz [450w] otrzymamy [wliczając nawet że komp "zjada" go w 100%]

 

450 * 10 = 4500 != 7000

 

Teraz przeliczymy twoją teorię na temat kupna pacc vs oszczędzanie [na prądzie]

FNuC5mc.png

Weżmy najwyższą stawkę czyli 0,64 i pomnóżmy przez [maksymalną "realną" ilość kw na dzień]

 

4.5 * 0.64 = 2.88PLN

 

tę sumę pomnożymy przez ilość dni w miesiącu [dam tutaj 30 -żeby nie było że zaniżam lub zawyżam]

2.88 * 30 = 86.40PLN

 

Wydawało by się że masz rację dopóki nie odejmiemy czasu, który użytkownik

86.40 - ( 6 * 450  * 0.64 * 30) = 86.40 - 51,84 = 34,56 PLN

 

Wychodzi nam boska oszczędność, przy założeniu, że komputer pobiera 450W. Przeciętny komputer w przeciętnym domu posiada zasilacz o moc 300 - 350W, dodatkowo biorąc pod uwagę, że nie ma komputera który pobierał by maksymalną moc, dochodzimy do wniosku że liczby te maleją o jakieś 20-60% [w zależności od użytkowania i rodzaju sprzętu].

 

Przechodząc do meritum :

 

Jestem niezbyt inteligentny sadzac po tym co napisałes ..

 

Masz moje pełne poparcie :)

 

BTW. W przeciętnym domu komputer jest włączony 6-10h dziennie, bez względu na to czy ktokolwiek z niego korzysta. Twoja teoria jest podwarzana z każdej strony i tłumaczenie typu "7KW" dziennie jest nieuzasadnione. :)

Efekty jednego dnia wolnego od pracy :

lWxix4K.png

Chcesz wspomóc produkcję tego bota? Masz doświadczenie w programowaniu modułów, tworzeniu GUI czy skryptowaniu [C#]?

napisz na pw : http://www.mpcforum.pl/user/1285262-bleblable/

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...