Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Masz problem związany z grą ? Pisz tutaj!


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : kiedy uruchamiam server pokazuje mi sie to okienko ale nic w nim nie pisze naciskam spacje(kolega tak mówił) i nic, nie wiem co mam robic
  2. Wersja Terrarii :1.1.2, servera też
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak
  5. Jaki posiadasz system ? :XP
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe :sciagalem kilka razy, rozpakowywalem roznymi programami i nic
  8. nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale tylko taki z problemami znalazlem
  9. licze na szybką odpowiedź

 

Zrób screen'a tego okienka. Postaram Ci się wtedy bardziej pomóc.

xKaMaSx


exMod


Memory

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Chcę sobie pograć z kolegą więc odpalam serwer (oddzielnie). Po połączeniu się po sieci wewnętrznej (Multiplayer -> Join -> localhost) łączy się do gry normalnie. Po sieci zewnętrznej (Multiplayer -> Join -> Moje zewnętrzne IP) cały czas jest "Connecting to..." przez co kolega nie może dołączyć. Nie korzystam z Hamachi ponieważ jest to urządzenie szpiegujące i nawet będąc zamkniętym (nie wyłączonym tylko zamkniętym całkowicie) wysyła i pobiera jakieś dane. Porty na routerze przekierowane są prawidłowo (sprawdzałem przez stronę). Firewall na pewno nic nie blokuje (porty odblokowane, aplikacja oraz serwer mają dostęp do neta). Sprawdzałem również na odinstalowanym antyvirus'ie (Comodo Internet Security).
  2. Wersja Terrarii : v1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Win 7 64 bit
  6. Info dodatkowe : Na odpalonym serwerze z pozycji Terrarii (Multiplayer -> Host & Play) również nie działa.

Rudellandy.png
Opublikowano

@Rudellandy

 

Ściągnij program Simple Port Forwarding. Jest dostępny w wersji trial (nie jest jednak ograniczony czasowo i ma wszystkie funkcje),

bo mi na tej stronie piszę, że otwarty, a w SPF jest zamknięty.

 

Spróbuj na chwilę wyłączyć firewalla, żeby tylko spróbować.

Sprawdźcie, czy macie na pewno tę samą wersję.

 

Ew. podaj model routera.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Simple Port Forwarding

 

30ws1a1.jpg

 

Router

 

1zxh5.jpg

 

 

Z tego co widzę masz przekierowanie na IP lokalne, a nie zewnętrzne.

Wejdź tutaj i sprawdź dokładnie jakie masz IP :

http://twojeip.wp.pl/

 

I łącz się poprzez to IP z tej strony i tak samo Twój znajomy.

 

@Down

Tak lubię coś brać niż... domyśl się. ;) Dobrze, że Ty się znasz. Skoro się znasz to co tu robisz ?

Pomyliłem się miałem napisać zupełnie co innego, ale tak to jest jeśli człowiek żyje prawdziwym życiem i nie myśli o tym co się dzieje w internecie...

Do tematu :

Ja mam w sumie tak samo, taka sama sytuacja i też sobie z tym nie poradziłem. Odblokowałem porty, ale dalej są zablokowane.

Nie wiem jak Ci pomóc, bo sam mam ten problem. Nie wiem czy to coś da, ale możesz spróbować zadzwonić do swojego usługodawcy internetu.

 

@Edit

@Down

Cieszę się, że kolega w jakimś stopniu pomógł. :)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Albo coś brałeś albo się w ogóle nie znasz na tym co robisz. Przekierowanie portów musi być na moje lokalne IP chociażby ze względu, że mam w sieci 3 komputery + telefony po wi-fi. W przypadku gdy przekierowałbym na zewnętrzny adres IP:

  • Zewnętrzne IP jest to IP mojego routera, a wtedy router w dalszym ciągu nie wie, do jakiego komputera ma przekierować port
  • Mam zmienne IP, dzięki czemu za każdym razem musiałbym zmieniać ustawienia routera przez co usługa jaką oferuje dyndns.org byłaby bez sensu

@Up

W takim razie czyta się to co ma się zamiar opublikować, w przeciwnym razie mogą wyjść nieporozumienia takie jak to. Ja znam się na informatyce ale wolę programować. Jestem w technikum, więc nie umiem wszystkiego i przyszedłem tutaj z nadzieją, że są tu osoby znające się lepiej ode mnie dzięki czemu mógłbym się czegoś nauczyć. Po rozmowie na privie z Suchym doszedłem do wniosku, że jest to wina routera, ponieważ na innym (Cerberus Pentagram) działa normalnie. Widać router 8Level nie jest zbyt dobrze dopicowany ponieważ, nie działa też funkcja Dynamicznego DNS (napisałem do supportu i mają wypuścić update z fixem tego). Myślę, że temat został wyczerpany.

 

Pozdrawiam,

Rudellandy.

Rudellandy.png
Opublikowano

Spokojnie, Kamas się pomylił, nic takiego :)

Każdemu się zdarza.

 

Porty są dobrze przekierowane, bo muszą być na lokalne. Sam tak mam.

Tyle, że ja mam stałe zew. IP, więc tutaj Ci nie pomogę.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

[list=1]

[*][b]Mój problem jest następujący[/b] : Szukam dl terrari

1.1.2 za free - chce pograć na jakimś servie (jestem zielony)

[*][b]Wersja Terrarii[/b] :

1.1.2

[*][b]Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ?[/b] : t

[*][b]Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ?[/b] : t

[*][b]Jaki posiadasz system ?[/b] : win xp

[*][b]Załączniki z błędem, problemem[/b] :

[*][b]Info dodatkowe[/b] : sorry jeżeli nie można tu prosić o takie żeczy

[/list]

mca.png

Pomogłem??? Daj + ;>>>

Opublikowano

[list=1]

[*][b]Mój problem jest następujący[/b] : Szukam dl terrari

1.1.2 za free - chce pograć na jakimś servie (jestem zielony)

 

[*][b]Wersja Terrarii[/b] :

1.1.2

 

[*][b]Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ?[/b] : t

[*][b]Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ?[/b] : t

[*][b]Jaki posiadasz system ?[/b] : win xp

[*][b]Załączniki z błędem, problemem[/b] :

[*][b]Info dodatkowe[/b] : sorry jeżeli nie można tu prosić o takie żeczy

[/list]

 

 

Nie udostępniamy pirackiego oprogramowania.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Kiedy załączam terraria pisze: "program terraria przestał działać" <_<
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2 :mellow:
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak ^_^
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Owszem ^_^
  5. Jaki posiadasz system ? : Win 7 32bit
  6. Załączniki z błędem, problemem : :O
  7. Info dodatkowe : Posiadam kartę graficzną NVIDIA GeForce G210M, na niektórych forach pisze że niektóre karty graficzne nie obsługują XNA Framework 4.0 ^_^ ;)
  8. Proszę o pomoc, z góry dziękuję! :) :)

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Kiedy załączam terraria pisze: "program terraria przestał działać" <_<
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2 :mellow:
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Tak ^_^
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Owszem ^_^
  5. Jaki posiadasz system ? : Win 7 32bit
  6. Załączniki z błędem, problemem : :O
  7. Info dodatkowe : Posiadam kartę graficzną NVIDIA GeForce G210M, na niektórych forach pisze że niektóre karty graficzne nie obsługują XNA Framework 4.0 ^_^ ;)
  8. Proszę o pomoc, z góry dziękuję! :) :)

 

Jeśli by Ci karta nie obsługiwała wyświetliłby Ci się inny komunikat.

Spróbuj przeinstalować .Net Framework'a 4.0 pobierając stąd :

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17718

 

i XNA 4.0 stąd :

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=20914

Do tego polecam przeczyścić kompa CCleaner'em.

Wtedy spróbuj.

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Gdy włączam grę i próbuje zmienić w opcjach: "music" to ciągle mam zero, sound moge bez problemu zmieniać ale z tym music gdy klikam + to ciągle mam 0%.
  2. Wersja Terrarii :11.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7
  6. Załączniki z błędem, problemem : http://ifotos.pl/zobacz/Bd-Terrar_xnxnxqq.png/ (sorry nie mogłem jakoś na forum wrzucić)
  7. Info dodatkowe : Raz zmutowałem na jedną grę dźwięk w tym systemowym pasku na dole po prawej. I chyba po tej sytuacji nie działa.

76561198063943099.png
Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Gdy włączam grę i próbuje zmienić w opcjach: "music" to ciągle mam zero, sound moge bez problemu zmieniać ale z tym music gdy klikam + to ciągle mam 0%.
  2. Wersja Terrarii :11.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7
  6. Załączniki z błędem, problemem : http://ifotos.pl/zob..._xnxnxqq.png/ (sorry nie mogłem jakoś na forum wrzucić)
  7. Info dodatkowe : Raz zmutowałem na jedną grę dźwięk w tym systemowym pasku na dole po prawej. I chyba po tej sytuacji nie działa.

 

Masz oryginalną wersję?

Próbowałeś może reinstallować grę?

 

Pierwszy raz spotykam się z tym bugiem, więc tylko to mi przyszło do głowy.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Ja też

Masz oryginalną wersję?

Próbowałeś może reinstallować grę?

 

Pierwszy raz spotykam się z tym bugiem, więc tylko to mi przyszło do głowy.

Próbowałem ale to nic nie pomaga. Wiem też pierwszy raz wgl widze taki błąd, w necie też nic o nim nie ma. Jakieś pomysły ?
76561198063943099.png
Opublikowano

A próbowałeś w ogóle zmienić wersję gry?

Tak chociaż na chwilkę, żeby sprawdzić.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

A próbowałeś w ogóle zmienić wersję gry?

Tak chociaż na chwilkę, żeby sprawdzić.

Nie próbowałem. Powiem za momencik

 

//edit UDAŁO Się :D dzięki

76561198063943099.png
Opublikowano

Nie próbowałem. Powiem za momencik

 

//edit UDAŁO Się :D dzięki

 

Ja mogę się domyślać, że było to spowodowane używaniem pewnej aplikacji do uruchomienia gry. ;)

Też tak miałem gdy miałem tamten program odpalony. ;)

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Wszystko jest OK , zrobiona postać , świat się regeneruje i gdy jest na Saving world (czy coś takiego) gra się wyłącza.
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Yes
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Yes
  5. Jaki posiadasz system ? :XP Special
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe : XKaMaSX działaj xD (jbc próbowałem reinstal ;) )

1feo74.jpg

By Labqin[*]

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Wszystko jest OK , zrobiona postać , świat się regeneruje i gdy jest na Saving world (czy coś takiego) gra się wyłącza.
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : Yes
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Yes
  5. Jaki posiadasz system ? :XP Special
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe : XKaMaSX działaj xD (jbc próbowałem reinstal ;) )

Próbowałeś tworzyć nowy świat ? Może to wina zbugowanego świata. Pierwszy raz się z tym spotykam.

xKaMaSx


exMod


Memory

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...