Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Masz problem związany z grą ? Pisz tutaj!


MeM aka KaM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Przy włączanie terrarii pisze że program przestał działać
  2. Wersja Terrarii :1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7
  6. Załączniki z błędem, problemem : http://oi48.tinypic.com/1zeh944.jpg
  7. Info dodatkowe : Mam wyłączoną zapore i antywirus, gra jest pobrana z internetu

85d7d849bc6b40826ee794075b6149d6.jpg

Kliknij ;) Prosze ;) Zbieram na yoricka :D

  • Odpowiedzi 660
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Przy włączanie terrarii pisze że program przestał działać
  2. Wersja Terrarii :1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7
  6. Załączniki z błędem, problemem : http://oi48.tinypic.com/1zeh944.jpg
  7. Info dodatkowe : Mam wyłączoną zapore i antywirus, gra jest pobrana z internetu

 

Przeinstaluj .NET Framework 4.0 lub daj opcje Napraw.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

  • Mój problem jest następujący : Przy otwieraniu terrari pojawia się problem komunikat na screenie link niżej!
  • Wersja Terrarii : 1.1.2
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : yhy(tak) :D
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :yhy(tak) :D
  • Jaki posiadasz system ? : Windows 7 (na wirtualnej maszynie wiecej w info dodatkowe)
  • Załączniki z błędem, problemem : https://docs.google....1pITzFOa1U/edit
  • Info dodatkowe : Mam system ubuntu 10.04 a na nim virtual box'a (wirtualna maszyna) a na niej Windows 7 na którym jest terraria!

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Nie chce like chce pomoc!

Opublikowano
  • Mój problem jest następujący : Przy otwieraniu terrari pojawia się problem komunikat na screenie link niżej!
  • Wersja Terrarii : 1.1.2
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : yhy(tak) :D
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :yhy(tak) :D
  • Jaki posiadasz system ? : Windows 7 (na wirtualnej maszynie wiecej w info dodatkowe)
  • Załączniki z błędem, problemem : https://docs.google....1pITzFOa1U/edit
  • Info dodatkowe : Mam system ubuntu 10.04 a na nim virtual box'a (wirtualna maszyna) a na niej Windows 7 na którym jest terraria!

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Być może wirtualna maszyna nie obsługuje i nie emuluje XNA lub też może być tak, że Twoj karta graficzna nie obsługuje XNA. Jedno z dwóch na pewno. Na normalnych systemie Win7 sprawdzałeś ? Działa Ci Terraria ? Jeśli tak to wina leży po stronie Virtual Box. Może nie obsługiwać wymaganych funkcji dostępnych na karcie graficznej.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Być może wirtualna maszyna nie obsługuje i nie emuluje XNA lub też może być tak, że Twoj karta graficzna nie obsługuje XNA. Jedno z dwóch na pewno. Na normalnych systemie Win7 sprawdzałeś ? Działa Ci Terraria ? Jeśli tak to wina leży po stronie Virtual Box. Może nie obsługiwać wymaganych funkcji dostępnych na karcie graficznej.

Na normalnym systemie działa a teraz pytanie jak to rozwiązać nie mogę zainstalować normalnego systemu wie może ktoś jak to zrobić???

Nie chce like chce pomoc!

Opublikowano

Na normalnym systemie działa a teraz pytanie jak to rozwiązać nie mogę zainstalować normalnego systemu wie może ktoś jak to zrobić???

 

Czemu nie możesz zainstalować normalnego systemu ?

 

Jeśli na normalnym działa to ewidentnie wina programu Virtual Box. Nie jest zapewne w stanie wyemulować sterowniki XNA.

 

Musisz normalny system mieć.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Na normalnym systemie działa a teraz pytanie jak to rozwiązać nie mogę zainstalować normalnego systemu wie może ktoś jak to zrobić???

Błąd wyświetla się przy zbyt starych kartach graficznych. Pogrzeb w opcjach grafiki w VirtualBoxie
Opublikowano

Niestety nie moge zainstalowac normalnego systemu poniewaz ubuntu zajmuje cale miejsce ale chyba znalazlem rozwiazanie na[isze o nim jezeli sie mi uda!

 

#edit: Jeżeli ktoś używał programu na linuxa "wine" bądź też uzywał wine jest proszony o przeczytanie poniższego pytania

 

PYTANIE: Jak uruchomić program przez program "wine" na ubuntu gdy program wymaga ".net framerwork" i ".xna framerwork"???

 

Z góry dziekuje!

Nie chce like chce pomoc!

Opublikowano
  • Mój problem jest następujący :Gra mi sie nie chce wlaczyc.Klikam dwa razy na ikone Terraria.exe i nic.
  • Wersja Terrarii :1.1.2
  • Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  • Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  • Jaki posiadasz system ? :Windows 7 Enterprise
  • Załączniki z błędem, problemem :Gra przestala dzilac
  • Info dodatkowe :Pomocy :(

Spróbuj otworzyć w trybie zgodności z Windows XP (+ jako administrator).

 

dół: podałeś system Windows 7, więc podałem rozwiązanie na niego ;)

Opublikowano

Spróbuj otworzyć w trybie zgodności z Windows XP (+ jako administrator).

W jakim systemie win7 czy ubuntu?

Nie chce like chce pomoc!

Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Pisze, że nie odnaleziono skrótu gry.
  2. Wersja Terrarii :1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7
  6. Załączniki z błędem, problemem
  7. Info dodatkowe : HELP !

91041133664860587265.png
Created by

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Pisze, że nie odnaleziono skrótu gry.
  2. Wersja Terrarii :1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7
  6. Załączniki z błędem, problemem
  7. Info dodatkowe : HELP !

Sprawdź czy masz dobrze zainstalowaną Terrarię. Nie może odnaleźć pliku rozruchowego gry. Sprawdź w głównym folderze gdzie masz grę czy jest tak jakiś plik Terraria.exe.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Jak gram to wszystko mi widac (tz.ewipunek itp.) ale świata nie widać jest wszystko czarne łącznie z postaciami
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7 x64
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe : Proszę o pomoc .

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Jak gram to wszystko mi widac (tz.ewipunek itp.) ale świata nie widać jest wszystko czarne łącznie z postaciami
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :Tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : Tak
  5. Jaki posiadasz system ? : Windows 7 x64
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe : Proszę o pomoc .

 

Spróbuj przeinstalować .NET Framework 4.0 lub użyj opcji Napraw w Dodaj/Usuń programy.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Spróbuj przeinstalować .NET Framework 4.0 lub użyj opcji Napraw w Dodaj/Usuń programy.

 

Nie działa próbowałem i nie działa! O co może chodzić???

post-406496-0-61726000-1346696116_thumb.png

Opublikowano

Jest tak samo! Ba innym kompie (takim samym) mi działa!

 

Spróbuj zaktualizować sterowniki od kart graficznej.

 

@Down

Racja. Też tak może być. ;)

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

A mi się wydaje, że to może być przez braki w teksturach

Wywal images w folderze content i wrzuć ten:

http://www39.zippyshare.com/v/35603246/file.html

https://www.virustotal.com/file/f36ee394d1b2266e82a0c3ef251c38f67e1480fabd08f96dd9d6740b8eb0191d/analysis/1346767887/

Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : Gra dziwni mi się ścina, kursor chodzi jakoś tak dziwnie, że jak ja przestaje ruszać, on jeszcze kawałeczek leci.
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : TAK
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : TAK
  5. Jaki posiadasz system ? : WIN XP
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe : Proszę o pomoc.

Opublikowano
  1. Mój problem jest następujący : Gra dziwni mi się ścina, kursor chodzi jakoś tak dziwnie, że jak ja przestaje ruszać, on jeszcze kawałeczek leci.
  2. Wersja Terrarii : 1.1.2
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? : TAK
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? : TAK
  5. Jaki posiadasz system ? : WIN XP
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe : Proszę o pomoc.

 

Spróbuj zmienić rozdzielczość ekranu w grze na mniejszy.

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano

Spróbuj zmienić rozdzielczość ekranu w grze na mniejszy.

Niestety, nie działa :(

EDIT : Jeszcze dodam, że wczoraj chodziła idealnie

Opublikowano

Niestety, nie działa :(

EDIT : Jeszcze dodam, że wczoraj chodziła idealnie

 

Sprawdź czy nie masz po uruchamianych zbędnych programów, które pobierają dużo mocy procesora. Jeśli masz to je powyłączaj.

xKaMaSx


exMod


Memory

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

  1. Mój problem jest następujący : kiedy uruchamiam server pokazuje mi sie to okienko ale nic w nim nie pisze naciskam spacje(kolega tak mówił) i nic, nie wiem co mam robic
  2. Wersja Terrarii :1.1.2, servera też
  3. Czy masz zainstalowane .NET Framework 4.0 ? :tak
  4. Czy masz zainstalowane XNA Framework 4.0 ? :tak
  5. Jaki posiadasz system ? :XP
  6. Załączniki z błędem, problemem :
  7. Info dodatkowe :sciagalem kilka razy, rozpakowywalem roznymi programami i nic
  8. nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale tylko taki z problemami znalazlem
  9. licze na szybką odpowiedź

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...