Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Najnowsza religia nr 1 na świecie to... brak religii


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

 

 

Szczerze powiedziawszy bekę mam z większości ludzi, którzy tutaj piszą. Tak, tak gimbuski Wy najwięcej wiecie... :v

 

Tyle tu szyderstw z Boga, chrześcijan, osób duchownych. Tyle tu ujadania, prostactwa i głupoty. Czemu to służy? Zdajecie sobie z tego sprawę? Na skutek waszej postawy, niszczącej cywilizację europejską, przez chrześcijan stworzoną, ciapaci już nawet u bram nie stoją, oni te bramy przekroczyli. To wy otworzyliście im je na oścież. I jaki będzie tego skutek? Albo będziecie modlić się do Allaha, albo pozbawią was tych odmóżdżonych główek. A z Allaha już nie będziecie mogli szydzić. Wydaje wam się, że z Boga możecie? No to tylko tak wam się wydaje.

 

ps. Są ateiści, których szanuję. Nie mają nic wspólnego z wami. Nic. Oni w Boga nie wierzą, wy go nienawidzicie, wy nim gardzicie. Oni szanują naszą  cywilizację, wiedzą komu ją zawdzięczają , więc zostają gorliwymi obrońcami i jej i chrześcijaństwa.

Cywilizację stworzyli chrześcijanie? Kiedy? Podczas wojen w średniowieczu zrobili coś więcej niż świeccy przedstawiciele renesansu czy coś mnie ominęło na historii? Muslimy, z których ty szydzisz zrobili więcej dla kultury światowej niż chrześcijanie kiedykolwiek :D

 

Jakich wojen?

 

Wiesz co do jednego się zgadzamy. Muslimy dużo zrobili dla kultury, dlatego teraz wszystkim lewakom i środowisk patologicznych pokrewnych typu LGBTQWERT upierdalają głowy. 

 

W średniowieczu, gdzie chrześcijanizm rozkwitał rozwój Europy stał w miejscu, ważniejszymi wydarzeniami były tylko wojny jak np. z zakonem krzyżackim. Przypomnienie z podstawówki, nie ma za co.

 

A widzę też Wojciechu, że żart Ci się ostatnio wyostrzył, takie śmieszkowanie widzę, hoho. Niestety przykre jest to, że Ci przodkowie tych muzułmanów zrobili dla świata nieporównywalnie więcej niż nasi...

 

Możesz podać przykłady tego rozwoju?  Może mam przypomnieć wojny ideologii ateistycznych, komunistycznych i lewicowych XX wieku? Ale po co mamy się licytować kto więcej zabił?

 

Jeśli myślisz, że będę przepraszał za wyprawy krzyżowe to jesteś w dużym błędzie :)

 

 

Czego dokonali Ci przodkowie? Bo aktualnie rozwojowa są w średniowieczu.

Deus vult

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

 

 

 

 

Szczerze powiedziawszy bekę mam z większości ludzi, którzy tutaj piszą. Tak, tak gimbuski Wy najwięcej wiecie... :v

 

Tyle tu szyderstw z Boga, chrześcijan, osób duchownych. Tyle tu ujadania, prostactwa i głupoty. Czemu to służy? Zdajecie sobie z tego sprawę? Na skutek waszej postawy, niszczącej cywilizację europejską, przez chrześcijan stworzoną, ciapaci już nawet u bram nie stoją, oni te bramy przekroczyli. To wy otworzyliście im je na oścież. I jaki będzie tego skutek? Albo będziecie modlić się do Allaha, albo pozbawią was tych odmóżdżonych główek. A z Allaha już nie będziecie mogli szydzić. Wydaje wam się, że z Boga możecie? No to tylko tak wam się wydaje.

 

ps. Są ateiści, których szanuję. Nie mają nic wspólnego z wami. Nic. Oni w Boga nie wierzą, wy go nienawidzicie, wy nim gardzicie. Oni szanują naszą  cywilizację, wiedzą komu ją zawdzięczają , więc zostają gorliwymi obrońcami i jej i chrześcijaństwa.

Cywilizację stworzyli chrześcijanie? Kiedy? Podczas wojen w średniowieczu zrobili coś więcej niż świeccy przedstawiciele renesansu czy coś mnie ominęło na historii? Muslimy, z których ty szydzisz zrobili więcej dla kultury światowej niż chrześcijanie kiedykolwiek :D

 

Jakich wojen?

 

Wiesz co do jednego się zgadzamy. Muslimy dużo zrobili dla kultury, dlatego teraz wszystkim lewakom i środowisk patologicznych pokrewnych typu LGBTQWERT upierdalają głowy. 

 

W średniowieczu, gdzie chrześcijanizm rozkwitał rozwój Europy stał w miejscu, ważniejszymi wydarzeniami były tylko wojny jak np. z zakonem krzyżackim. Przypomnienie z podstawówki, nie ma za co.

 

A widzę też Wojciechu, że żart Ci się ostatnio wyostrzył, takie śmieszkowanie widzę, hoho. Niestety przykre jest to, że Ci przodkowie tych muzułmanów zrobili dla świata nieporównywalnie więcej niż nasi...

 

Możesz podać przykłady tego rozwoju?  Może mam przypomnieć wojny ideologii ateistycznych, komunistycznych i lewicowych XX wieku? Ale po co mamy się licytować kto więcej zabił?

 

Jeśli myślisz, że będę przepraszał za wyprawy krzyżowe to jesteś w dużym błędzie :)

 

 

Czego dokonali Ci przodkowie? Bo aktualnie rozwojowa są w średniowieczu.

 

Program lekcji z podstawówki, wrzucam, bo chyba te lekcje ominąłeś.

 

http://www.miedzykulturowa.org.pl/cms/zalaczniki/scenariusze_Afryka/3_Wynalazki_swiata_arab-muzulmanskiego/3_wynalazki_scenariusz.pdf

 

Czy słyszałeś może o jakiejś wojnie prowadzonej w imię ateizmu? Nie? Ok. Nie przepraszaj bo to nie Twoja wina tylko twojej religii, Ty nie zrobiłeś nic złego (relatywnie).

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

 

 

Szczerze powiedziawszy bekę mam z większości ludzi, którzy tutaj piszą. Tak, tak gimbuski Wy najwięcej wiecie... :v

 

Tyle tu szyderstw z Boga, chrześcijan, osób duchownych. Tyle tu ujadania, prostactwa i głupoty. Czemu to służy? Zdajecie sobie z tego sprawę? Na skutek waszej postawy, niszczącej cywilizację europejską, przez chrześcijan stworzoną, ciapaci już nawet u bram nie stoją, oni te bramy przekroczyli. To wy otworzyliście im je na oścież. I jaki będzie tego skutek? Albo będziecie modlić się do Allaha, albo pozbawią was tych odmóżdżonych główek. A z Allaha już nie będziecie mogli szydzić. Wydaje wam się, że z Boga możecie? No to tylko tak wam się wydaje.

 

ps. Są ateiści, których szanuję. Nie mają nic wspólnego z wami. Nic. Oni w Boga nie wierzą, wy go nienawidzicie, wy nim gardzicie. Oni szanują naszą  cywilizację, wiedzą komu ją zawdzięczają , więc zostają gorliwymi obrońcami i jej i chrześcijaństwa.

Cywilizację stworzyli chrześcijanie? Kiedy? Podczas wojen w średniowieczu zrobili coś więcej niż świeccy przedstawiciele renesansu czy coś mnie ominęło na historii? Muslimy, z których ty szydzisz zrobili więcej dla kultury światowej niż chrześcijanie kiedykolwiek :D

 

Jakich wojen?

 

Wiesz co do jednego się zgadzamy. Muslimy dużo zrobili dla kultury, dlatego teraz wszystkim lewakom i środowisk patologicznych pokrewnych typu LGBTQWERT upierdalają głowy. 

 

Kiedy europa była skupiona  na religii , te "muslimy" byli skupieni na rozwijaniu  nauki.

                                                               tumblr_nwve37p9Hz1thlv3qo1_500.gif

Opublikowano

 

 

 

 

 

Szczerze powiedziawszy bekę mam z większości ludzi, którzy tutaj piszą. Tak, tak gimbuski Wy najwięcej wiecie... :v

 

Tyle tu szyderstw z Boga, chrześcijan, osób duchownych. Tyle tu ujadania, prostactwa i głupoty. Czemu to służy? Zdajecie sobie z tego sprawę? Na skutek waszej postawy, niszczącej cywilizację europejską, przez chrześcijan stworzoną, ciapaci już nawet u bram nie stoją, oni te bramy przekroczyli. To wy otworzyliście im je na oścież. I jaki będzie tego skutek? Albo będziecie modlić się do Allaha, albo pozbawią was tych odmóżdżonych główek. A z Allaha już nie będziecie mogli szydzić. Wydaje wam się, że z Boga możecie? No to tylko tak wam się wydaje.

 

ps. Są ateiści, których szanuję. Nie mają nic wspólnego z wami. Nic. Oni w Boga nie wierzą, wy go nienawidzicie, wy nim gardzicie. Oni szanują naszą  cywilizację, wiedzą komu ją zawdzięczają , więc zostają gorliwymi obrońcami i jej i chrześcijaństwa.

Cywilizację stworzyli chrześcijanie? Kiedy? Podczas wojen w średniowieczu zrobili coś więcej niż świeccy przedstawiciele renesansu czy coś mnie ominęło na historii? Muslimy, z których ty szydzisz zrobili więcej dla kultury światowej niż chrześcijanie kiedykolwiek :D

 

Jakich wojen?

 

Wiesz co do jednego się zgadzamy. Muslimy dużo zrobili dla kultury, dlatego teraz wszystkim lewakom i środowisk patologicznych pokrewnych typu LGBTQWERT upierdalają głowy. 

 

W średniowieczu, gdzie chrześcijanizm rozkwitał rozwój Europy stał w miejscu, ważniejszymi wydarzeniami były tylko wojny jak np. z zakonem krzyżackim. Przypomnienie z podstawówki, nie ma za co.

 

A widzę też Wojciechu, że żart Ci się ostatnio wyostrzył, takie śmieszkowanie widzę, hoho. Niestety przykre jest to, że Ci przodkowie tych muzułmanów zrobili dla świata nieporównywalnie więcej niż nasi...

 

Możesz podać przykłady tego rozwoju?  Może mam przypomnieć wojny ideologii ateistycznych, komunistycznych i lewicowych XX wieku? Ale po co mamy się licytować kto więcej zabił?

 

Jeśli myślisz, że będę przepraszał za wyprawy krzyżowe to jesteś w dużym błędzie :)

 

 

Czego dokonali Ci przodkowie? Bo aktualnie rozwojowa są w średniowieczu.

 

Program lekcji z podstawówki, wrzucam, bo chyba te lekcje ominąłeś.

 

http://www.miedzykulturowa.org.pl/cms/zalaczniki/scenariusze_Afryka/3_Wynalazki_swiata_arab-muzulmanskiego/3_wynalazki_scenariusz.pdf

 

Czy słyszałeś może o jakiejś wojnie prowadzonej w imię ateizmu? Nie? Ok. Nie przepraszaj bo to nie Twoja wina tylko twojej religii, Ty nie zrobiłeś nic złego (relatywnie).

 

18 patentów :DDDDD 

Zakończ tą hrabie śmiechu :)

 

Co do inkwizycji.

http://deusexlibris.pl/15-nieznanych-faktow-temat-inkwizycji/

 

 

Nie ma powodu żebym ja przepraszał czy moja religia. Nie popieram barbarzyństwa, ale była konieczna by odeprzeć wyznawców religii pedofila.

 

Polecam wykład doktora hab Romana Konika na temat świętej inkwizycji, a nie czerpania wiedzy z memów z internetu. 

 

 

Oczywiście, że nie były to wojny ateistyczne ale chyba każdy wywnioskuje, do czego doprowadzał komunizm. Pomijając już całą ateizacje przez głód. 

 

 

 

 

 

 

Szczerze powiedziawszy bekę mam z większości ludzi, którzy tutaj piszą. Tak, tak gimbuski Wy najwięcej wiecie... :v

 

Tyle tu szyderstw z Boga, chrześcijan, osób duchownych. Tyle tu ujadania, prostactwa i głupoty. Czemu to służy? Zdajecie sobie z tego sprawę? Na skutek waszej postawy, niszczącej cywilizację europejską, przez chrześcijan stworzoną, ciapaci już nawet u bram nie stoją, oni te bramy przekroczyli. To wy otworzyliście im je na oścież. I jaki będzie tego skutek? Albo będziecie modlić się do Allaha, albo pozbawią was tych odmóżdżonych główek. A z Allaha już nie będziecie mogli szydzić. Wydaje wam się, że z Boga możecie? No to tylko tak wam się wydaje.

 

ps. Są ateiści, których szanuję. Nie mają nic wspólnego z wami. Nic. Oni w Boga nie wierzą, wy go nienawidzicie, wy nim gardzicie. Oni szanują naszą  cywilizację, wiedzą komu ją zawdzięczają , więc zostają gorliwymi obrońcami i jej i chrześcijaństwa.

Cywilizację stworzyli chrześcijanie? Kiedy? Podczas wojen w średniowieczu zrobili coś więcej niż świeccy przedstawiciele renesansu czy coś mnie ominęło na historii? Muslimy, z których ty szydzisz zrobili więcej dla kultury światowej niż chrześcijanie kiedykolwiek :D

 

Jakich wojen?

 

Wiesz co do jednego się zgadzamy. Muslimy dużo zrobili dla kultury, dlatego teraz wszystkim lewakom i środowisk patologicznych pokrewnych typu LGBTQWERT upierdalają głowy. 

 

Kiedy europa była skupiona  na religii , te "muslimy" byli skupieni na rozwijaniu  nauki.

 

No i chyba coś im nie pykło bo dalej nie rozumieją podstawowej fizyki i myślą że ziemia jest płaska. 

Deus vult

Opublikowano

@Bakany

Mamy zwyczajnie inny system wartości moralnych. Dla mnie taki ktoś jak Trynkiewicz nie jest normalnym człowiekiem, który powinien żyć. Uważam, że powinien cierpieć. Myślę, że byłby to dobry przykład dla kolejnych pokoleń, które zobaczyły by, że nie ma akceptacji dla takich czynów, a po orzeczeniu winy przez sąd, to rodzina tych dzieciaków powinna zadecydować o jego losie. Nie traktuje się bestii jak człowieka. Mówię tu o skrajnych czynach, a nie o lodówkach.

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Opublikowano

 

18 patentów :DDDDD 

Zakończ tą hrabie śmiechu :)

 

Co do inkwizycji.

http://deusexlibris.pl/15-nieznanych-faktow-temat-inkwizycji/

 

 

Nie ma powodu żebym ja przepraszał czy moja religia. Nie popieram barbarzyństwa, ale była konieczna by odeprzeć wyznawców religii pedofila.

 

Polecam wykład doktora hab Romana Konika na temat świętej inkwizycji, a nie czerpania wiedzy z memów z internetu. 

 

 

Oczywiście, że nie były to wojny ateistyczne ale chyba każdy wywnioskuje, do czego doprowadzał komunizm. Pomijając już całą ateizacje przez głód. 

 

W komunizmie ZSRR był kult jednostki , a nie ateism.

                                                               tumblr_nwve37p9Hz1thlv3qo1_500.gif

Opublikowano

 

 

18 patentów :DDDDD 

Zakończ tą hrabie śmiechu :)

 

Co do inkwizycji.

http://deusexlibris.pl/15-nieznanych-faktow-temat-inkwizycji/

 

 

Nie ma powodu żebym ja przepraszał czy moja religia. Nie popieram barbarzyństwa, ale była konieczna by odeprzeć wyznawców religii pedofila.

 

Polecam wykład doktora hab Romana Konika na temat świętej inkwizycji, a nie czerpania wiedzy z memów z internetu. 

 

 

Oczywiście, że nie były to wojny ateistyczne ale chyba każdy wywnioskuje, do czego doprowadzał komunizm. Pomijając już całą ateizacje przez głód. 

 

W komunizmie ZSRR był kult jednostki , a nie ateism.

 

"Głód niesie wiele konsekwencji pozytywnych, takich jak pojawienie się proletariatu przemysłowego, grabarza burżuazyjnego porządku.{...} Niszcząc przestarzałą chłopską gospodarkę, głód przybliża nas obiektywnie do naszego ostatecznego celu, socjalizmy, który to etap następuje bezpośrednio po kapitalizmie. Głód niszczy nie tylko wiarę w Cara, ale i w Boga." Włodzimierz Lenin 

Czarna księga Komunizmu str 129. 

Deus vult

Opublikowano

 

 

 

18 patentów :DDDDD 

Zakończ tą hrabie śmiechu :)

 

Co do inkwizycji.

http://deusexlibris.pl/15-nieznanych-faktow-temat-inkwizycji/

 

 

Nie ma powodu żebym ja przepraszał czy moja religia. Nie popieram barbarzyństwa, ale była konieczna by odeprzeć wyznawców religii pedofila.

 

Polecam wykład doktora hab Romana Konika na temat świętej inkwizycji, a nie czerpania wiedzy z memów z internetu. 

 

 

Oczywiście, że nie były to wojny ateistyczne ale chyba każdy wywnioskuje, do czego doprowadzał komunizm. Pomijając już całą ateizacje przez głód. 

 

W komunizmie ZSRR był kult jednostki , a nie ateism.

 

"Głód niesie wiele konsekwencji pozytywnych, takich jak pojawienie się proletariatu przemysłowego, grabarza burżuazyjnego porządku.{...} Niszcząc przestarzałą chłopską gospodarkę, głód przybliża nas obiektywnie do naszego ostatecznego celu, socjalizmy, który to etap następuje bezpośrednio po kapitalizmie. Głód niszczy nie tylko wiarę w Cara, ale i w Boga." Włodzimierz Lenin 

Czarna księga Komunizmu str 129. 

 

"Każdy, kto uważa Szatana za uosobienie zła, powinien zastanowić się nad wszystkimi mężczyznami, kobietami, dziećmi i zwierzętami, o których śmierci zadecydowała „wola Boża”." Anton Szandor LaVey, Biblia szatana

                                                               tumblr_nwve37p9Hz1thlv3qo1_500.gif

Opublikowano

 

Taka idiotyczna dyskusja się tu utworzyła, a i tak barany nikt z was nie wie czy ma rację - dopóki nie umrzemy możemy sobie gdybać, no ale prowo na forumku musi być, bo tydzień bez dramy to nie tydzień.

Ale jeśli nic nie będzie po  śmierci , to jak się wtedy   przekonamy ?

 

@Marceli99

 

 

No to się nie przekonasz - czy to takie trudne do zrozumienia?  :((

 

 

Taka idiotyczna dyskusja się tu utworzyła, a i tak barany nikt z was nie wie czy ma rację - dopóki nie umrzemy możemy sobie gdybać, no ale prowo na forumku musi być, bo tydzień bez dramy to nie tydzień.

Ale jeśli nic nie będzie po  śmierci , to jak się wtedy   przekonamy ?

 

@Marceli99

 

W kolejnym życiu nam powiesz.

Trzeba zasłużyć aby otrzymać takie informacje.  B)

Opublikowano

 

"Każdy, kto uważa Szatana za uosobienie zła, powinien zastanowić się nad wszystkimi mężczyznami, kobietami, dziećmi i zwierzętami, o których śmierci zadecydowała „wola Boża”." Anton Szandor LaVey, Biblia szatana

 

 

W chrześcijaństwie nie ma znaczenia jak i kiedy umrzesz. To nie większego znaczenia, bo życie tutaj na ziemi nie jest żadną kwintesencją, a jedynie przygotowaniem. 

Deus vult

Opublikowano

Widze ze po stronie ateistow stoja takie osoby jak TuFu znane ze swoich madrych wypowiedzi na tym forumke

Mode close pls :n

 

A i jeszcze Freedom chwascie wiesz co to znaczy w ogole GIMBUS?

Nie?

To wypierdalaj i nie rzucaj tym okresleniem na lewo i prawo

57192e39824c93eb888999c2fd81258e.gif

Opublikowano

Lepiej wierzyc i kiedys miec lepiej niz nie wierzyc i miec pozniej calą wiecznosc przejebane z allahami w piekle. Byc moze istnieje glupi allah i bedzie wkurwiony ze my jestesmy wyznawcami innej wiary? Miałem stycznosc z ateistą i twierdzi ze nie bedzie sobie marnował czasu na cos co nie istnieje i jest wymysłem człowieka. Kazdy robi co chce a za swoje czyny odpowiada, a ten temat do nieczego nie prowadzi, bo od razu 10000000000 ludzi z forum bedzie pieprzyc ze sa ateistami i nie szanuja papieza  a przyjdzie niedziela i siedza w samochodzie z babcia i sa w drodze do koscioła.

mój znak rozpoznawczy to jego brak

Opublikowano

Drama na temat religii :v

Nie no, jak ktoś chcę być zagorzałym wyznawcą religii, to nic na to się nie poradzi. Ja osobiście jak zobaczę to uwierzę, a obecnie uznaję kościół za maszynkę do kasy i legiony moherów prezesa założyciela.

Opublikowano

 

 

"Każdy, kto uważa Szatana za uosobienie zła, powinien zastanowić się nad wszystkimi mężczyznami, kobietami, dziećmi i zwierzętami, o których śmierci zadecydowała „wola Boża”." Anton Szandor LaVey, Biblia szatana

 

 

W chrześcijaństwie nie ma znaczenia jak i kiedy umrzesz. To nie większego znaczenia, bo życie tutaj na ziemi nie jest żadną kwintesencją, a jedynie przygotowaniem. 

 

Idąc twoim tokiem myślenia, żaden z chrześcijan nie powinien bać się umrzeć, a jednak jest inaczej, gdy padają strzały na ulicy nikt nie leci na pomoc rannemu, tylko ucieka gdzie pieprz rośnie. Czy zatem chrześcijanie naprawdę wyznają chrześcijaństwo (Czy raczej przekształcony dla własnych potrzeb kult religijny, w którym interpretacja jest zależna od własnego komfortu)?  Bo łatwo powiedzieć, "Ja jestem wierzącym np. katolikiem, ale wydaję mi się, że to czyny a nie słowa tak naprawdę to określają.

W którym momencie aspekt dobroci wobec bliźniego jest zatracany ? Nawiązując do przykładów chociażby z tutejszych wypowiedzi, wielu uważa się za wierzących, a wyzywa i obraża ludzi próbujących falsyfikować istnienie Boga . To taki trochę oksymoron.

Poza tym nie wiem czy w tym temacie nawiązuje się do istnienia bytu istniejącego ponad czasem i materią czy też poszukuje się Boga chrześcijańskiego - to dwie różne tezy. 

Bo transcendencja nie odnosi się tylko do Boga chrześcijańskiego, ale ogólnie do istnienia bytu, ponad zmysłowego,  co obecnie ciężko zaprzeczyć, z drugiej strony ciężko również potwierdzić.

Wszystko tutaj z góry jest założeniami, sam temat jest z góry spisany na straty, to trochę bardziej jak debata, bo każdy może wymieniać się swoimi argumentami, ale tak czy inaczej one do niczego nie doprowadzą.

Więc twoja krucjata Wojciech w sporach religijnych jest trochę bezsensowna, większość i tak nie rozumie tutaj twoich wypowiedzi, to trochę tak jakby jakby ucznia gimnazjum wrzucić nagle na zajęcia algebry na studiach, niby rozpoznaje cyfry, ale nie ma pojęcia o co w nich chodzi.

                    

                                                  2d0ns76.jpg

                             

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

— Friedrich Nietzsche

Opublikowano

 

Idąc twoim tokiem myślenia, żaden z chrześcijan nie powinien bać się umrzeć, a jednak jest inaczej, gdy padają strzały na ulicy nikt nie leci na pomoc rannemu, tylko ucieka gdzie pieprz rośnie. Czy zatem chrześcijanie naprawdę wyznają chrześcijaństwo (Czy raczej przekształcony dla własnych potrzeb kult religijny, w którym interpretacja jest zależna od własnego komfortu)?  Bo łatwo powiedzieć, "Ja jestem wierzącym np. katolikiem, ale wydaję mi się, że to czyny a nie słowa tak naprawdę to określają.

Ludzie boją się śmierci, nikt tego nie zmieni. Ale dla chrześcijanina nie powinna być najważniejsza sprawa materialna na tym świecie. Nie powinniśmy też porównywać logiki Boga do logiki człowieka bo to dwie różne rzeczy. Dla dziecka największym skurwielem i tyranem jest lekarz który daje zastrzyk. Trzeba mieć swoje ideały i do nich dążyć. Przecież każdego dnia setki chrześcijan oddaje swoje życie za wiarę. 

 

 

 

 

 

W którym momencie aspekt dobroci wobec bliźniego jest zatracany ? Nawiązując do przykładów chociażby z tutejszych wypowiedzi, wielu uważa się za wierzących, a wyzywa i obraża ludzi próbujących falsyfikować istnienie Boga . 

A czy ja kogoś obrażam, biję, przeklinam go? 

Nie lubię chamskich odzywek i po prostu się odwdzięczam się. Czy ja zabijam kogoś kto obraża moją filozofię życia?  O miłości do bliźniego powinieneś uczyć wyznawców religii mahometa czy tam ustroju militarno totalitarnego. 

 

 

 

 

Poza tym nie wiem czy w tym temacie nawiązuje się do istnienia bytu istniejącego ponad czasem i materią czy też poszukuje się Boga chrześcijańskiego - to dwie różne tezy. 

Bo transcendencja nie odnosi się tylko do Boga chrześcijańskiego, ale ogólnie do istnienia bytu, ponad zmysłowego,  co obecnie ciężko zaprzeczyć, z drugiej strony ciężko również potwierdzić.

 

Szczerze to sam nie wiem na czym ta dyskusja polega, bo za późno włączyłem się w nią. Wnioskuję że i tak kończy się to na dyskusji Bóg tak, Bóg nie, więc dotyczy  transcendencji. Jaka ta transcendencja jest nie ma żadnego znaczenia, to już wszystko zależy od interpretacji religijnej.

 

Ale ja zgodzę się z tobą, że transcendencji nie można naturalizmem naukowym( nauką) potwierdzić bo to nie byłaby nauka. Możemy jedynie wchodzić w świat filozofii, metafizyk a tym samym myśleć, dywagować i wysuwać wnioski. Dla jednego Bóg istnieje dla drugiego nie. 

 

 

 

 

 

 

Więc twoja krucjata Wojciech w sporach religijnych jest trochę bezsensowna, większość i tak nie rozumie tutaj twoich wypowiedzi, to trochę tak jakby jakby ucznia gimnazjum wrzucić nagle na zajęcia algebry na studiach, niby rozpoznaje cyfry, ale nie ma pojęcia o co w nich chodzi.

 

 

Ale to nie jest moja żadna krucjata bo mi na tym nie zależy. Próbowano mnie sprowadzić do tego tematu. Miała to być luźna dyskusja i taka jest. To co miałem napisać to napisałem. 

Deus vult

Opublikowano

@Wojciech.. ale islam to religia pokoju. Pierdolisz, bo zes sie dal wciagnac w fale demagogii.

Pogadaj z normalnym muzulmaninem. Pewnie tez wierzysz w pierdolenie o 72 dziewicach i nagrodach za zabijanie chrzescijan.

Nie podoba ci sie podejscie ateistow do chrzescijan, a masz takie same do innej religii.

Opublikowano

Ciekawe czy ktoś zwracał uwagę na cuda, które się dzieją na świecie, nawet w Polsce niedawno. Według mnie istnieje Bóg, do tego przecież są zjawiska paranormalne, prawda? Jak dla mnie to ma związek z wiarą.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Ciekawe czy ktoś zwracał uwagę na cuda, które się dzieją na świecie, nawet w Polsce niedawno. Według mnie istnieje Bóg, do tego przecież są zjawiska paranormalne, prawda? Jak dla mnie to ma związek z wiarą.

Rownie dobrze mozna powiedziec, ze to za sprawa latajacego potwora spaghetti.

Opublikowano

Ciekawe czy ktoś zwracał uwagę na cuda, które się dzieją na świecie, nawet w Polsce niedawno. Według mnie istnieje Bóg, do tego przecież są zjawiska paranormalne, prawda? Jak dla mnie to ma związek z wiarą.

 

Nie dzieją się.

Bóg to twoje sumienie

Opublikowano

Nie dzieją się? O Boże... Aż trzeba było przyzwac imię... Nie można powiedzieć, że to sprawa latającego potwora spaghetti. Media chcą to wyciszyć jak najszybciej, jak najmocniej.

 

W Legnicy, w Sokółce zdarzył się cud właśnie z kawałkiem serca, przypadek? Niemożliwe, niewytłumaczalne.

 

To, że grupa krwi tych cudów była AB, czyli taka jak Jezusa to też przypadek? Cudów dzieje się dużo, są one często, ale nie każdy chce się tym dzielić + wg mnie Bóg widzi co się dzieje na świecie, stąd coraz więcej cudów. Chcecie to się śmiejcie, ale to wasz wybór.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Opublikowano

Nie dzieją się? O Boże... Aż trzeba było przyzwac imię... Nie można powiedzieć, że to sprawa latającego potwora spaghetti. Media chcą to wyciszyć jak najszybciej, jak najmocniej.

 

W Legnicy, w Sokółce zdarzył się cud właśnie z kawałkiem serca, przypadek? Niemożliwe, niewytłumaczalne.

 

To, że grupa krwi tych cudów była AB, czyli taka jak Jezusa to też przypadek? Cudów dzieje się dużo, są one często, ale nie każdy chce się tym dzielić + wg mnie Bóg widzi co się dzieje na świecie, stąd coraz więcej cudów. Chcecie to się śmiejcie, ale to wasz wybór.

Moze to Allah? Istnienia boga nie udowodnisz. Nieistnienia tez.

Opublikowano

 

 

Idąc twoim tokiem myślenia, żaden z chrześcijan nie powinien bać się umrzeć, a jednak jest inaczej, gdy padają strzały na ulicy nikt nie leci na pomoc rannemu, tylko ucieka gdzie pieprz rośnie. Czy zatem chrześcijanie naprawdę wyznają chrześcijaństwo (Czy raczej przekształcony dla własnych potrzeb kult religijny, w którym interpretacja jest zależna od własnego komfortu)?  Bo łatwo powiedzieć, "Ja jestem wierzącym np. katolikiem, ale wydaję mi się, że to czyny a nie słowa tak naprawdę to określają.

Ludzie boją się śmierci, nikt tego nie zmieni. Ale dla chrześcijanina nie powinna być najważniejsza sprawa materialna na tym świecie. Nie powinniśmy też porównywać logiki Boga do logiki człowieka bo to dwie różne rzeczy. Dla dziecka największym skurwielem i tyranem jest lekarz który daje zastrzyk. Trzeba mieć swoje ideały i do nich dążyć. Przecież każdego dnia setki chrześcijan oddaje swoje życie za wiarę. 

 

 

 

 

 

W którym momencie aspekt dobroci wobec bliźniego jest zatracany ? Nawiązując do przykładów chociażby z tutejszych wypowiedzi, wielu uważa się za wierzących, a wyzywa i obraża ludzi próbujących falsyfikować istnienie Boga . 

A czy ja kogoś obrażam, biję, przeklinam go? 

Nie lubię chamskich odzywek i po prostu się odwdzięczam się. Czy ja zabijam kogoś kto obraża moją filozofię życia?  O miłości do bliźniego powinieneś uczyć wyznawców religii mahometa czy tam ustroju militarno totalitarnego. 

 

 

 

 

Poza tym nie wiem czy w tym temacie nawiązuje się do istnienia bytu istniejącego ponad czasem i materią czy też poszukuje się Boga chrześcijańskiego - to dwie różne tezy. 

Bo transcendencja nie odnosi się tylko do Boga chrześcijańskiego, ale ogólnie do istnienia bytu, ponad zmysłowego,  co obecnie ciężko zaprzeczyć, z drugiej strony ciężko również potwierdzić.

 

Szczerze to sam nie wiem na czym ta dyskusja polega, bo za późno włączyłem się w nią. Wnioskuję że i tak kończy się to na dyskusji Bóg tak, Bóg nie, więc dotyczy  transcendencji. Jaka ta transcendencja jest nie ma żadnego znaczenia, to już wszystko zależy od interpretacji religijnej.

 

Ale ja zgodzę się z tobą, że transcendencji nie można naturalizmem naukowym( nauką) potwierdzić bo to nie byłaby nauka. Możemy jedynie wchodzić w świat filozofii, metafizyk a tym samym myśleć, dywagować i wysuwać wnioski. Dla jednego Bóg istnieje dla drugiego nie. 

 

 

 

 

 

 

Więc twoja krucjata Wojciech w sporach religijnych jest trochę bezsensowna, większość i tak nie rozumie tutaj twoich wypowiedzi, to trochę tak jakby jakby ucznia gimnazjum wrzucić nagle na zajęcia algebry na studiach, niby rozpoznaje cyfry, ale nie ma pojęcia o co w nich chodzi.

 

 

Ale to nie jest moja żadna krucjata bo mi na tym nie zależy. Próbowano mnie sprowadzić do tego tematu. Miała to być luźna dyskusja i taka jest. To co miałem napisać to napisałem. 

 

Akurat nie chodziło mi o to, że Ty kogoś wyzywasz, bo trzymasz dość wysoki poziom kultury, za co wielki plus, bardziej o resztę towarzystwa :)

 

 

 

 

 

Nie dzieją się? O Boże... Aż trzeba było przyzwac imię... Nie można powiedzieć, że to sprawa latającego potwora spaghetti. Media chcą to wyciszyć jak najszybciej, jak najmocniej.

 

W Legnicy, w Sokółce zdarzył się cud właśnie z kawałkiem serca, przypadek? Niemożliwe, niewytłumaczalne.

 

To, że grupa krwi tych cudów była AB, czyli taka jak Jezusa to też przypadek? Cudów dzieje się dużo, są one często, ale nie każdy chce się tym dzielić + wg mnie Bóg widzi co się dzieje na świecie, stąd coraz więcej cudów. Chcecie to się śmiejcie, ale to wasz wybór.

Moze to Allah? Istnienia boga nie udowodnisz. Nieistnienia tez.

 

Jeżeli istnieje jakikolwiek Bóg, to szansa, że on spełnia modlitwy ludzi i powoduje wydarzenia nazywane przez ludzi "cudami" jest równa 0, możliwe, że jakiś Bóg istnieje, ale na pewno nie ingeruje on w nasz świat, głupota stworzona przez ludzi, aby dodać sobie otuchy w trudnych chwilach. Można to nawet wziąć na logikę, jeżeli faktycznie przyczyniałby się on do takich "cudów" to byłby to bardzo ZŁY Bóg, biorąc pod uwagę tragedie na świecie, zarazy, głód itp. itd. to ratowanie np. pojedynczej osoby, jest po prostu niesprawiedliwe i bardziej nielogiczne niż istnienie owego Boga.

                    

                                                  2d0ns76.jpg

                             

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

— Friedrich Nietzsche

Opublikowano

Z logicznego punktu widzenia nie da się zaprzeczyć religii takich jak: chrześcijaństwo, islam, buddyzm.

Więc nie możecie powiedzieć, że Bóg nie istnieje bo coś tam.

TuByłaSygnatura.png

Opublikowano

Z logicznego punktu widzenia nie da się zaprzeczyć religii takich jak: chrześcijaństwo, islam, buddyzm.

Więc nie możecie powiedzieć, że Bóg nie istnieje bo coś tam.

Ty, ale to moze podaj ten logiczny punkt widzenia xD

Mozna powiedziec, ze bog nie istnieje. Mozna powiedziec, ze istnieje. Inna sprawa to udowodnic.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...