Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mojang rozpoczyna banowanie serwerów niezgodnych z EULA


GotoFinal

Mojang  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślisz?

    • Dobra zmiana
    • Wygląda ciekawe, ale boję się że może źle wpłynąć na społeczność.
    • Wygląda fajnie, ale na pewno zniszczy minecrafta, serwery upadną.
    • Nie podoba mi się ta zmiana.
    • Nie mam zdania.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

Jaki 10 latek kupi grę premium?

 

Osobiscie mialem 13 lat kiedy kupilem premium, Pamietam jak na poczte szedlem z moim kieszonkowym zeby wyslac pieniadze. 2 tygodnie pozniej dostalem emaila z moim giftcode.

Odpisujesz na moj post? Dodaj @Aintence jesli chcesz abym go zobaczyl.


4F6xoLt.jpg

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Dawid545
Opublikowano

 

 

Jaki 10 latek kupi grę premium?

 

Osobiscie mialem 13 lat kiedy kupilem premium, Pamietam jak na poczte szedlem z moim kieszonkowym zeby wyslac pieniadze. 2 tygodnie pozniej dostalem emaila z moim giftcode.

 

Być może, ale to wyjątek. Mało kto byłby zdolny tak zrobić ;) (Mowa o takich młodszych graczach)

Dodatkowo, nie każdy kupuje gry bo "jest polecana", całkiem sporo osób woli sprawdzić grę przed zakupem. Zakładam, że ty też grałeś na non-premium :)

Opublikowano

 

 

Jaki 10 latek kupi grę premium?

 

Osobiscie mialem 13 lat kiedy kupilem premium, Pamietam jak na poczte szedlem z moim kieszonkowym zeby wyslac pieniadze. 2 tygodnie pozniej dostalem emaila z moim giftcode.

Być może, ale to wyjątek. Mało kto byłby zdolny tak zrobić ;) (Mowa o takich młodszych graczach)

Dodatkowo, nie każdy kupuje gry bo "jest polecana", całkiem sporo osób woli sprawdzić grę przed zakupem. Zakładam, że ty też grałeś na non-premium :)

  

 

Jaki 10 latek kupi grę premium?

 

Osobiscie mialem 13 lat kiedy kupilem premium, Pamietam jak na poczte szedlem z moim kieszonkowym zeby wyslac pieniadze. 2 tygodnie pozniej dostalem emaila z moim giftcode.

 

Ale to rodzice kupują takiemu 10 latkowi grę i tyle, nie patrzcie tylko na Polskę, ale na świat, na np USA, tam spokojnie taki rodzic kupi minikrafta.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

 

 

Jaki 10 latek kupi grę premium?

Osobiscie mialem 13 lat kiedy kupilem premium, Pamietam jak na poczte szedlem z moim kieszonkowym zeby wyslac pieniadze. 2 tygodnie pozniej dostalem emaila z moim giftcode.

Być może, ale to wyjątek. Mało kto byłby zdolny tak zrobić ;) (Mowa o takich młodszych graczach)

Dodatkowo, nie każdy kupuje gry bo "jest polecana", całkiem sporo osób woli sprawdzić grę przed zakupem. Zakładam, że ty też grałeś na non-premium :)

  

 

Jaki 10 latek kupi grę premium?

Osobiscie mialem 13 lat kiedy kupilem premium, Pamietam jak na poczte szedlem z moim kieszonkowym zeby wyslac pieniadze. 2 tygodnie pozniej dostalem emaila z moim giftcode.

 

Ale to rodzice kupują takiemu 10 latkowi grę i tyle, nie patrzcie tylko na Polskę, ale na świat, na np USA, tam spokojnie taki rodzic kupi minikrafta.

 

 

W niektórych krajach MC jest wykorzystywany w szkołach :P

sygnatura.png

Opublikowano

Ale EULA nie obowiązuje na przedmioty, które zostały stworzone przez technika serwera, które nie są stałą częścią gry i Mojang nawet jakby bardzo chciał to nic nie może z tym zrobić.

Opublikowano

Ale EULA nie obowiązuje na przedmioty, które zostały stworzone przez technika serwera, które nie są stałą częścią gry i Mojang nawet jakby bardzo chciał to nic nie może z tym zrobić.

No niezbyt, bo główny cel jest taki że gra ma być równa jak za komuny.

Gracz nie może płacić za to żeby jego gra była łatwiejsza, i to czy item jest z moda czy z pluginu czy z zwykłego mc, nie ma znaczenia.

you can charge for access to your server, including a server which hosts your Mods, BUT only if:
you give everyone you charge, access to all the Mods that you choose to have on your server

Nie ma żadnego omijania, to są ich zasady i tyle, w razie czego sobie dopiszą nowy pkt i zablokują cię i tak.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

No to tak troche za dużo sobie pozwalają mówiąc szczerze, gdyby licencją została objęta gra i przedmioty/funkcje zawarte w niej od początku lub te, które tworzą developerzy Mojangu to nie byłoby problemu ale w taki sposób atakują też niezależnych devów a znając kilka takich przypadków będzie jeszcze o tym głośno, bo to tak jakby zabronić handlarzowi sprzedawać swój produkt na placu targowym, więc zgaduje, że zajdą jeszcze zmiany w licencji, które pokażą więcej szczegółów. 

Opublikowano

No to tak troche za dużo sobie pozwalają mówiąc szczerze, gdyby licencją została objęta gra i przedmioty/funkcje zawarte w niej od początku lub te, które tworzą developerzy Mojangu to nie byłoby problemu ale w taki sposób atakują też niezależnych devów a znając kilka takich przypadków będzie jeszcze o tym głośno, bo to tak jakby zabronić handlarzowi sprzedawać swój produkt na placu targowym, więc zgaduje, że zajdą jeszcze zmiany w licencji, które pokażą więcej szczegółów. 

Kazde miasto ma prawo zabronic handlarzowi sprzedawac rzeczy na placu targowym bo wciaz tereny miasta. Tak samo z modami do minecrafta. Mojang ma prawa do modow nawet jesli byly developowane przez kogos innego.

Odpisujesz na moj post? Dodaj @Aintence jesli chcesz abym go zobaczyl.


4F6xoLt.jpg

Opublikowano

Przezywacie to jakby to faktycznie byl koniec mc...

 

Mozna calkowicie sie odciac od ich systemu skinow, logowania tak jak zrobilem na xhc ;] (Nawet poczatkujacy by to zrobil)

 

Uwazam ze mojang dobrze ze walczy z b2win ;>

Gość Dawid545
Opublikowano

Szczęście, że po 1.9!

Wszystkie serwery by poupadały. 

Bieda, brawl ma blocka i nie da się wejść z 1.8

Inaczej mówiąc prawdopodobnie blokują 1.7-1.8 też.

 

EDIT: dziwne, teraz nie startuje mi czyste 1.8.7 ale 1.8 teambattle (cheaty) działa. Mogę wejść na brawl. Wow, aż 60 graczy online.

Przezywacie to jakby to faktycznie byl koniec mc...

 

Mozna calkowicie sie odciac od ich systemu skinow, logowania tak jak zrobilem na xhc ;] (Nawet poczatkujacy by to zrobil)

 

Uwazam ze mojang dobrze ze walczy z b2win ;>

Z własnym launcherem czy bez?

Opublikowano

No to tak troche za dużo sobie pozwalają mówiąc szczerze, gdyby licencją została objęta gra i przedmioty/funkcje zawarte w niej od początku lub te, które tworzą developerzy Mojangu to nie byłoby problemu ale w taki sposób atakują też niezależnych devów a znając kilka takich przypadków będzie jeszcze o tym głośno, bo to tak jakby zabronić handlarzowi sprzedawać swój produkt na placu targowym, więc zgaduje, że zajdą jeszcze zmiany w licencji, które pokażą więcej szczegółów.

no bo nie możesz :D

 

Jak tworzysz własnoręcznie np figurki związane z minecraftem, też masz ograniczenia, 2 najciekawsze:

you don't make and sell more than 20 product items using the same (or a substantially similar) Unique Design. This means you can make 20 T-shirts using Design A and 20 T-shirts using Design B, but you cannot make 21 T-shirts using Design A; nor can you make 20 T-shirts using Design A plus 3 mugs using Design A;
make no more than $5000 for any calendar year from selling products under these Guidelines.
Teoretycznie nawet sprzedawanie modów/pluginów może być złe, ale ogólnie wszystko jest w ich rękach.

 

Przezywacie to jakby to faktycznie byl koniec mc...

 

Mozna calkowicie sie odciac od ich systemu skinow, logowania tak jak zrobilem na xhc ;] (Nawet poczatkujacy by to zrobil)

 

Uwazam ze mojang dobrze ze walczy z b2win ;>

Ale wtedy jednak nie masz mozliwosci stowrzenia normalnego serwera dla zwyklych graczy. tylko premium itd.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...


@Edit

 

Odwiedziłem kilka z tych "zbanowanych" serwerów (luk jest mnóstwo) i pay2win na nich jest masakryczne. Ja mam jedynie diamentowy set, podczas gdy użytkownicy premium mają poty na regenerację IV i różdżki bijące z 10 kratek. Pograjcie tam 10 minut i od razu zrozumiecie po co Mojang to robi.

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Jak dla mnie spoko rzecz.

Czysto teoretycznie i na chłopski rozum, ile osób tutaj codziennie żali się że są serwery tylko P2W? 20/50? (może przesada)

Takie "zabezpieczenie" obudzi "właścicieli" że nie jest to cel zarobkowy a służący do zabawy w swoim lub poszerzonych gronie.

 

Tak teraz fala hejtu "ale za co utrzymać serwer, nikt nie będzie wkładał 100% w niego".

Nie musicie sami wkładać w to 100%, ile masz administratorów moderatorów kidmodów?

Ustaw "Daninę/Datek" dla nich, nie dostaną nic w zamian (poza rangą Administratorską), wciąż rekrutuj ich tak jak dawniej ale dodaj aneks że jeżeli chcą być w grupie zarządzającej muszą dać też swój własny wkład.

 

Ile osób tutaj pisało iż dla serwera na którym grają są w stanie dać 10zł co miesiąc?

Stwórz dobry serwer a ludzie wpłacą pieniądze za darmo, Mojang nie zakazał kosmetycznych rzeczy, więc daj tym co wpłacą pewną kwotę nie wiem 'kolorowy nick/pisanie, brak oczekiwania na teleportację.

Możliwości jest masa ale niestety większość serwerów prowadzą osoby 15 / 16 lat o ile nie mniej.

Nie potrafią zrozumieć iż oszukać system można na miliony sposobów ale cóż myślenie boli.

 

Denerwują mnie takie osoby "olaboga dodali banowanie serwerów za sprzedaże moich mieczy na 1 000lvl co Ja pocznę nie stać mnie na 30zł co miesiąc."

Po 1 primo nie stawia się serwera samemu jeżeli wiesz że nie dasz rady go opłacać sam przez minimum 4miesiące

Po 2 Mojang się wycwanił, gdyby dodali te zasady bez potrzeby ich akceptacji (Póki co trzeba potwierdzić plik EULA wpisując "yes"(chyba tak to było) dopiero potem pliki serwera się wygenerują) więc nie masz sans aby tłumaczyć się "ale Ja nie wiedziałem" bo twoim obowiązkiem jest zapoznać siez zasadami gry oraz tworzenia nowych serwerów :)

TEMAT


 


Opublikowano

Jak dla mnie spoko rzecz.

Czysto teoretycznie i na chłopski rozum, ile osób tutaj codziennie żali się że są serwery tylko P2W? 20/50? (może przesada)

Takie "zabezpieczenie" obudzi "właścicieli" że nie jest to cel zarobkowy a służący do zabawy w swoim lub poszerzonych gronie.

 

Tak teraz fala hejtu "ale za co utrzymać serwer, nikt nie będzie wkładał 100% w niego".

Nie musicie sami wkładać w to 100%, ile masz administratorów moderatorów kidmodów?

Ustaw "Daninę/Datek" dla nich, nie dostaną nic w zamian (poza rangą Administratorską), wciąż rekrutuj ich tak jak dawniej ale dodaj aneks że jeżeli chcą być w grupie zarządzającej muszą dać też swój własny wkład.

 

Ile osób tutaj pisało iż dla serwera na którym grają są w stanie dać 10zł co miesiąc?

Stwórz dobry serwer a ludzie wpłacą pieniądze za darmo, Mojang nie zakazał kosmetycznych rzeczy, więc daj tym co wpłacą pewną kwotę nie wiem 'kolorowy nick/pisanie, brak oczekiwania na teleportację.

Możliwości jest masa ale niestety większość serwerów prowadzą osoby 15 / 16 lat o ile nie mniej.

Nie potrafią zrozumieć iż oszukać system można na miliony sposobów ale cóż myślenie boli.

 

Denerwują mnie takie osoby "olaboga dodali banowanie serwerów za sprzedaże moich mieczy na 1 000lvl co Ja pocznę nie stać mnie na 30zł co miesiąc."

Po 1 primo nie stawia się serwera samemu jeżeli wiesz że nie dasz rady go opłacać sam przez minimum 4miesiące

Po 2 Mojang się wycwanił, gdyby dodali te zasady bez potrzeby ich akceptacji (Póki co trzeba potwierdzić plik EULA wpisując "yes"(chyba tak to było) dopiero potem pliki serwera się wygenerują) więc nie masz sans aby tłumaczyć się "ale Ja nie wiedziałem" bo twoim obowiązkiem jest zapoznać siez zasadami gry oraz tworzenia nowych serwerów :)

Tu nie chodzi o serwery za 30 zł. Tu chodzi o dosłowne firmy, tworzące serwery sięgające po 15000 graczy online.

Oni zarabiają jedynie z VIPów, czy dodatkowych usług - a muszą opłacić maszynę, stronę, reklamy, ludzi i wiele innych rzeczy. Zresztą @GotoFinal już to ładnie objaśnił wcześniej.

 

Wg. mnie jest to zmiana na minus, może dla graczy jest to dobra zmiana (koniec z dziećmi latającymi na serwerach pvp?) ale patrząc na to z punktu widzenia założyciela takiego serwera - rip.

 

­

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

Niech wprowadzają co chcą znam miliony sposobów na zarobek :(, wiedziałem że w końcu ten moment nadejdzie, Mojang/microsoft dobrze przemyslalo sprawe, bo duzo osob ma wjb na serwer zarabiajac z du** po kilka tys., a wlasnych graczy oklamuja ze zarabiaja grosze. Tak na prawde wlasciciele zarabiaja wiecej od rodzicow(Historia aka Gimpera). Ble Ble..

 

Je** Wlascicieli go** serwerow i to na tyle :D ze strony reiZerka aka Lord.

 

PS Jeba@ $mieci :D

banner.png

Gość Dawid545
Opublikowano

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

Najciekawsze jest to, że mojang wymusza chyba na graczach update. Wszystkie oficjalne wersje 1.7, 1.8 które mam przestały działać. Ale za to działa.. huzuni.. teambattle.. i wszystkie inne cheaty..

Opublikowano

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

Najciekawsze jest to, że mojang wymusza chyba na graczach update. Wszystkie oficjalne wersje 1.7, 1.8 które mam przestały działać. Ale za to działa.. huzuni.. teambattle.. i wszystkie inne cheaty..

 

 

Tak. Mojang dorzucił do wersji 1.7/1.8/1.9 dodatkową bibliotekę która nadpisuje jedną z klas Netty i dodaje blokowanie. (launcher pobiera biblioteki niezależnie od wersji minecrafta, więc użytkownik nawet nie zauważy, że coś się dzieje)

Fragment kodu źródłowego z tej libki:

 

 

netty-1.6.jar/io.netty.bootstrap/Bootstrap.class

  @VisibleForTesting
  static final Set<String> BLOCKED_SERVERS = Sets.newHashSet();
  
  static
  {
    try
    {
      BLOCKED_SERVERS.addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection().getInputStream()));
    }
    catch (IOException e) {}
  }
  
  @Nullable
  @VisibleForTesting
  ChannelFuture checkAddress(SocketAddress remoteAddress)
  {
    if ((remoteAddress instanceof InetSocketAddress))
    {
      InetAddress address = ((InetSocketAddress)remoteAddress).getAddress();
      if ((isBlockedServer(address.getHostAddress())) || (isBlockedServer(address.getHostName())))
      {
        Channel channel = channelFactory().newChannel();
        channel.unsafe().closeForcibly();
        SocketException cause = new SocketException("Network is unreachable");
        cause.setStackTrace(EmptyArrays.EMPTY_STACK_TRACE);
        return new DefaultChannelPromise(channel, GlobalEventExecutor.INSTANCE).setFailure(cause);
      }
    }
    return null;
  }
  
  public boolean isBlockedServer(String server)
  {
    if ((server == null) || (server.isEmpty())) {
      return false;
    }
    while (server.charAt(server.length() - 1) == '.') {
      server = server.substring(0, server.length() - 1);
    }
    if (isBlockedServerHostName(server)) {
      return true;
    }
    List<String> strings = Lists.newArrayList(DOT_SPLITTER.split(server));
    
    boolean isIp = strings.size() == 4;
    if (isIp)
    {
      Iterator localIterator = strings.iterator();
      for (;
      {
        if (!localIterator.hasNext()) {
          break label147;
        }
        String string = (String)localIterator.next();
        try
        {
          int part = Integer.parseInt(string);
          if ((part >= 0) && (part <= 255)) {}
        }
        catch (NumberFormatException ignored) {}
      }
      isIp = false;
    }
    label147:
    if ((!isIp) && (isBlockedServerHostName("*." + server))) {
      return true;
    }
    while (strings.size() > 1)
    {
      strings.remove(isIp ? strings.size() - 1 : 0);
      
      String starredPart = "*." + DOT_JOINER.join(strings);
      if (isBlockedServerHostName(starredPart)) {
        return true;
      }
    }
    return false;
  }
  
  private boolean isBlockedServerHostName(String server)
  {
    return BLOCKED_SERVERS.contains(Hashing.sha1().hashBytes(server.toLowerCase().getBytes(Charset.forName("ISO-8859-1"))).toString());
  } 

 

 

Gość Dawid545
Opublikowano

 

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

Najciekawsze jest to, że mojang wymusza chyba na graczach update. Wszystkie oficjalne wersje 1.7, 1.8 które mam przestały działać. Ale za to działa.. huzuni.. teambattle.. i wszystkie inne cheaty..

 

 

Tak. Mojang dorzucił do wersji 1.7/1.8/1.9 dodatkową bibliotekę która nadpisuje jedną z klas Netty i dodaje blokowanie. (launcher pobiera biblioteki niezależnie od wersji minecrafta, więc użytkownik nawet nie zauważy, że coś się dzieje)

Fragment kodu źródłowego z tej libki:

 

 

netty-1.6.jar/io.netty.bootstrap/Bootstrap.class

  @VisibleForTesting
  static final Set<String> BLOCKED_SERVERS = Sets.newHashSet();
  
  static
  {
    try
    {
      BLOCKED_SERVERS.addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection().getInputStream()));
    }
    catch (IOException e) {}
  }
  
  @Nullable
  @VisibleForTesting
  ChannelFuture checkAddress(SocketAddress remoteAddress)
  {
    if ((remoteAddress instanceof InetSocketAddress))
    {
      InetAddress address = ((InetSocketAddress)remoteAddress).getAddress();
      if ((isBlockedServer(address.getHostAddress())) || (isBlockedServer(address.getHostName())))
      {
        Channel channel = channelFactory().newChannel();
        channel.unsafe().closeForcibly();
        SocketException cause = new SocketException("Network is unreachable");
        cause.setStackTrace(EmptyArrays.EMPTY_STACK_TRACE);
        return new DefaultChannelPromise(channel, GlobalEventExecutor.INSTANCE).setFailure(cause);
      }
    }
    return null;
  }
  
  public boolean isBlockedServer(String server)
  {
    if ((server == null) || (server.isEmpty())) {
      return false;
    }
    while (server.charAt(server.length() - 1) == '.') {
      server = server.substring(0, server.length() - 1);
    }
    if (isBlockedServerHostName(server)) {
      return true;
    }
    List<String> strings = Lists.newArrayList(DOT_SPLITTER.split(server));
    
    boolean isIp = strings.size() == 4;
    if (isIp)
    {
      Iterator localIterator = strings.iterator();
      for (;
      {
        if (!localIterator.hasNext()) {
          break label147;
        }
        String string = (String)localIterator.next();
        try
        {
          int part = Integer.parseInt(string);
          if ((part >= 0) && (part <= 255)) {}
        }
        catch (NumberFormatException ignored) {}
      }
      isIp = false;
    }
    label147:
    if ((!isIp) && (isBlockedServerHostName("*." + server))) {
      return true;
    }
    while (strings.size() > 1)
    {
      strings.remove(isIp ? strings.size() - 1 : 0);
      
      String starredPart = "*." + DOT_JOINER.join(strings);
      if (isBlockedServerHostName(starredPart)) {
        return true;
      }
    }
    return false;
  }
  
  private boolean isBlockedServerHostName(String server)
  {
    return BLOCKED_SERVERS.contains(Hashing.sha1().hashBytes(server.toLowerCase().getBytes(Charset.forName("ISO-8859-1"))).toString());
  } 

 

 

 

To chyba na mnie ten auto update nie działa, u mnie wszystkie oficjalne wywalają błąd optifine i to jeszcze w mc 1.7.10.. heh.

 

[21:57:53 ERROR]: Couldn't resolve version 1.7.10-OptiFine_HD_B5
java.io.FileNotFoundException: C:\Users\Asassi\AppData\Roaming\.minecraft\versions\1.7.10\1.7.10.json (Odmowa dostępu)
	at java.io.FileOutputStream.open(Native Method) ~[?:1.8.0_25]
	at java.io.FileOutputStream.<init>(Unknown Source) ~[?:1.8.0_25]
	at java.io.FileOutputStream.<init>(Unknown Source) ~[?:1.8.0_25]
	at java.io.PrintWriter.<init>(Unknown Source) ~[?:1.8.0_25]
	at net.minecraft.launcher.updater.LocalVersionList.saveVersion(LocalVersionList.java:77) ~[launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.updater.MinecraftVersionManager.installVersion(MinecraftVersionManager.java:340) ~[launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.updater.CompleteMinecraftVersion.resolve(CompleteMinecraftVersion.java:256) ~[launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.updater.CompleteMinecraftVersion.resolve(CompleteMinecraftVersion.java:239) ~[launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.updater.MinecraftVersionManager.getVersionSyncInfo(MinecraftVersionManager.java:171) [launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.updater.MinecraftVersionManager.getVersions(MinecraftVersionManager.java:105) [launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.game.GameLaunchDispatcher.getStatus(GameLaunchDispatcher.java:35) [launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.ui.bottombar.PlayButtonPanel.checkState(PlayButtonPanel.java:94) [launcher.jar:1.6.61]
	at net.minecraft.launcher.SwingUserInterface$12.run(SwingUserInterface.java:299) [launcher.jar:1.6.61]
	at java.awt.event.InvocationEvent.dispatch(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventQueue.dispatchEventImpl(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventQueue.access$400(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventQueue$3.run(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventQueue$3.run(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method) [?:1.8.0_25]
	at java.security.ProtectionDomain$1.doIntersectionPrivilege(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventQueue.dispatchEvent(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventDispatchThread.pumpOneEventForFilters(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventDispatchThread.pumpEventsForFilter(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventDispatchThread.pumpEventsForHierarchy(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventDispatchThread.pumpEvents(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventDispatchThread.pumpEvents(Unknown Source) [?:1.8.0_25]
	at java.awt.EventDispatchThread.run(Unknown Source) [?:1.8.0_25]

I update się nie robi ;>

 

EDIT:

Mam wrażenie, czy wystarczy nie blokować mojangowi update i grać na jakimś nawet huzuni(albo czymś co jest przeciwieństwem) czy innym nie wiadomo czym?

Opublikowano

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie trzeba nawet własnego launchera robić.

Wystarczy podmiana serwera z listą zablokowanych serwerów w hosts (Windows) na 127.0.0.1 i gotowe.

Opublikowano

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie trzeba nawet własnego launchera robić.

Wystarczy podmiana serwera z listą zablokowanych serwerów w hosts (Windows) na 127.0.0.1 i gotowe.

 

Wystarczy forge ;) A tego używa dużo ludzi, chociażby po to by zainstalować optifine.

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

 

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie trzeba nawet własnego launchera robić.

Wystarczy podmiana serwera z listą zablokowanych serwerów w hosts (Windows) na 127.0.0.1 i gotowe.

 

Wystarczy forge ;) A tego używa dużo ludzi, chociażby po to by zainstalować optifine.

 

co ci forge da ? kod i tak bedzie nadpisany i tak 

Gość Dawid545
Opublikowano

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie trzeba nawet własnego launchera robić.

Wystarczy podmiana serwera z listą zablokowanych serwerów w hosts (Windows) na 127.0.0.1 i gotowe.

 

Mówisz o tym?

 

echo 127.0.0.1 sessionserver.mojang.com >> c:\windows\system32\drivers\etc\hosts

Trochę marnie, bo odetnie sobie ktoś w ten sposób serwery premium.. no ale coś za coś :D

Opublikowano

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

Dzięki tym płatnościom mniejsze serwery mogły się utrzymać. Najlepiej zarządzane - te najciekawsze, najwygodniejsze i najstabilniejsze - były w stanie bardzo szybko się rozwijać, kupować lepsze maszyny, serwery TS po to, żebyś ty mógł grać ZA DARMO. Za serwer trzeba płacić, to jest inwestycja, brak możliwości zarabiania jest głupotą. Owszem, sam mam kilka alternatywnych sposobów zarabiania na serwerach, ale nie będą tak proste i wygodne i niekoniecznie zagwarantują takie zyski.

Moje posty:  100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...