Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mojang rozpoczyna banowanie serwerów niezgodnych z EULA


GotoFinal

Mojang  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślisz?

    • Dobra zmiana
    • Wygląda ciekawe, ale boję się że może źle wpłynąć na społeczność.
    • Wygląda fajnie, ale na pewno zniszczy minecrafta, serwery upadną.
    • Nie podoba mi się ta zmiana.
    • Nie mam zdania.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

Wiesz co mnie to obchodzi jako "gracza"? Kupujac gre za (teraz ok.) 100 zl mam jeszcze placic zeby sobie pograc na rowni z innymi graczami? XDDD

Project Ares tyle lat stoi a nie ma zadnych rzeczy p2w.

Kiedys jedynie byly postacie dla vipow na jednym modzie ale to bylo juz dawno.

 

Zapłaciłeś te 100 zł za singiel i sam dostęp do multi zatem za płacisz im za to że możesz sobie serwer na swojej maszynie postawić i pograć z kolegami ale już serwery publiczne to już inna bajka bo tam wszystkie rzeczy robią osoby które raczej w żadnym stopniu nie sa powiązane z mojang zatem za ich prace musisz zapłacić osobno

 

 

Takie pytanie co do tego zgłaszania serwerów to oni się jakoś kontaktują z właścicielem i mówią np że masz tyle czasu na dostosowanie serwer pod EULA jak nie to serwer zostaje przez nich zablokowany czy od razu banują jak zobaczą sklep który daje jakieś korzyści za hajs? Bo z tego co zauważyłem to zaraz po tej aferze kilka większych serwerowni zmieniło zasadę działania sklepu i mnie ciekawi czy dostali ostrzeżenie od Mojang/M$ czy sami z siebie się dostosowali w obawie przed banem

Ja bym bardziej był za tym drugim.

 

No jakbyś był właścicielem serwera gdzie gra kilka set graczy i nagle z dupy dostajesz skargi że gracze nie mogą wejść a na koniec okazuje się że serwer został zbanowany przez co praca,czas i pieniądze włożone w rozwój serwera idą się... (w las czy gdzie tam wolisz)

 

Ja to rozumiem, że każdy serwer (powiedzmy że każdy) sprzedaje te vipy, aby utrzymać potężną maszynę. No tu jeszcze można zrozumieć no bo administracja chce jak najlepiej i w ogóle. Ale jak już administracja zaczyna na tym zarabiać to już nie bardzo...


 

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

 

 

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

Wiesz co mnie to obchodzi jako "gracza"? Kupujac gre za (teraz ok.) 100 zl mam jeszcze placic zeby sobie pograc na rowni z innymi graczami? XDDD

Project Ares tyle lat stoi a nie ma zadnych rzeczy p2w.

Kiedys jedynie byly postacie dla vipow na jednym modzie ale to bylo juz dawno.

 

Zapłaciłeś te 100 zł za singiel i sam dostęp do multi zatem za płacisz im za to że możesz sobie serwer na swojej maszynie postawić i pograć z kolegami ale już serwery publiczne to już inna bajka bo tam wszystkie rzeczy robią osoby które raczej w żadnym stopniu nie sa powiązane z mojang zatem za ich prace musisz zapłacić osobno

 

 

Takie pytanie co do tego zgłaszania serwerów to oni się jakoś kontaktują z właścicielem i mówią np że masz tyle czasu na dostosowanie serwer pod EULA jak nie to serwer zostaje przez nich zablokowany czy od razu banują jak zobaczą sklep który daje jakieś korzyści za hajs? Bo z tego co zauważyłem to zaraz po tej aferze kilka większych serwerowni zmieniło zasadę działania sklepu i mnie ciekawi czy dostali ostrzeżenie od Mojang/M$ czy sami z siebie się dostosowali w obawie przed banem

Ja bym bardziej był za tym drugim.

 

No jakbyś był właścicielem serwera gdzie gra kilka set graczy i nagle z dupy dostajesz skargi że gracze nie mogą wejść a na koniec okazuje się że serwer został zbanowany przez co praca,czas i pieniądze włożone w rozwój serwera idą się... (w las czy gdzie tam wolisz)

 

Ja to rozumiem, że każdy serwer (powiedzmy że każdy) sprzedaje te vipy, aby utrzymać potężną maszynę. No tu jeszcze można zrozumieć no bo administracja chce jak najlepiej i w ogóle. Ale jak już administracja zaczyna na tym zarabiać to już nie bardzo...

 

Stwórz jakąś społeczność większą byle jaką np grupę na fb o jakiejś tematyce najlepiej mc to się dowiesz ile tam trzeba siedzieć by był porządek i przyjemna atmosfera bo postawić serwer to każdy głupi umie ale trzeba też tam trochę czasu na stworzenie "marki" która będzie miała dobre opinie i przyciągała nowych graczy potem trzeba ich pilnować żeby co 5 min nie było przekleństw reklam i wyzywania na czacie ale po co to robić skoro ty nic z tego nie masz a w tym czasie możesz iść do roboty gdzie ci dadzą pieniądze za twoją prace i sobie grę nową kupisz czy część do kompa.

 

Zarabianie na serwerze jest jak najbardziej poprawne i powinno być bo to tak jakbyś założył sklep gdzie sprzedajesz rzeczy po tej samej cenie co zakupiłeś w hurtowni ale zysku za pośrednictwo w sprzedaży już nie masz (pierwszy lepszy przykład nie należy tego brać dosłownie) 

Zagłosuj na najbardziej oczekiwany typ serwera!

http://www.mpcforum.pl/s/c7d6554

Opublikowano

 

 

 

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

Wiesz co mnie to obchodzi jako "gracza"? Kupujac gre za (teraz ok.) 100 zl mam jeszcze placic zeby sobie pograc na rowni z innymi graczami? XDDD

Project Ares tyle lat stoi a nie ma zadnych rzeczy p2w.

Kiedys jedynie byly postacie dla vipow na jednym modzie ale to bylo juz dawno.

 

Zapłaciłeś te 100 zł za singiel i sam dostęp do multi zatem za płacisz im za to że możesz sobie serwer na swojej maszynie postawić i pograć z kolegami ale już serwery publiczne to już inna bajka bo tam wszystkie rzeczy robią osoby które raczej w żadnym stopniu nie sa powiązane z mojang zatem za ich prace musisz zapłacić osobno

 

 

Takie pytanie co do tego zgłaszania serwerów to oni się jakoś kontaktują z właścicielem i mówią np że masz tyle czasu na dostosowanie serwer pod EULA jak nie to serwer zostaje przez nich zablokowany czy od razu banują jak zobaczą sklep który daje jakieś korzyści za hajs? Bo z tego co zauważyłem to zaraz po tej aferze kilka większych serwerowni zmieniło zasadę działania sklepu i mnie ciekawi czy dostali ostrzeżenie od Mojang/M$ czy sami z siebie się dostosowali w obawie przed banem

Ja bym bardziej był za tym drugim.

 

No jakbyś był właścicielem serwera gdzie gra kilka set graczy i nagle z dupy dostajesz skargi że gracze nie mogą wejść a na koniec okazuje się że serwer został zbanowany przez co praca,czas i pieniądze włożone w rozwój serwera idą się... (w las czy gdzie tam wolisz)

 

Ja to rozumiem, że każdy serwer (powiedzmy że każdy) sprzedaje te vipy, aby utrzymać potężną maszynę. No tu jeszcze można zrozumieć no bo administracja chce jak najlepiej i w ogóle. Ale jak już administracja zaczyna na tym zarabiać to już nie bardzo...

 

Stwórz jakąś społeczność większą byle jaką np grupę na fb o jakiejś tematyce najlepiej mc to się dowiesz ile tam trzeba siedzieć by był porządek i przyjemna atmosfera bo postawić serwer to każdy głupi umie ale trzeba też tam trochę czasu na stworzenie "marki" która będzie miała dobre opinie i przyciągała nowych graczy potem trzeba ich pilnować żeby co 5 min nie było przekleństw reklam i wyzywania na czacie ale po co to robić skoro ty nic z tego nie masz a w tym czasie możesz iść do roboty gdzie ci dadzą pieniądze za twoją prace i sobie grę nową kupisz czy część do kompa.

 

Zarabianie na serwerze jest jak najbardziej poprawne i powinno być bo to tak jakbyś założył sklep gdzie sprzedajesz rzeczy po tej samej cenie co zakupiłeś w hurtowni ale zysku za pośrednictwo w sprzedaży już nie masz (pierwszy lepszy przykład nie należy tego brać dosłownie) 

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 


 

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

Wiesz co mnie to obchodzi jako "gracza"? Kupujac gre za (teraz ok.) 100 zl mam jeszcze placic zeby sobie pograc na rowni z innymi graczami? XDDD

Project Ares tyle lat stoi a nie ma zadnych rzeczy p2w.

Kiedys jedynie byly postacie dla vipow na jednym modzie ale to bylo juz dawno.

 

Zapłaciłeś te 100 zł za singiel i sam dostęp do multi zatem za płacisz im za to że możesz sobie serwer na swojej maszynie postawić i pograć z kolegami ale już serwery publiczne to już inna bajka bo tam wszystkie rzeczy robią osoby które raczej w żadnym stopniu nie sa powiązane z mojang zatem za ich prace musisz zapłacić osobno

 

 

Takie pytanie co do tego zgłaszania serwerów to oni się jakoś kontaktują z właścicielem i mówią np że masz tyle czasu na dostosowanie serwer pod EULA jak nie to serwer zostaje przez nich zablokowany czy od razu banują jak zobaczą sklep który daje jakieś korzyści za hajs? Bo z tego co zauważyłem to zaraz po tej aferze kilka większych serwerowni zmieniło zasadę działania sklepu i mnie ciekawi czy dostali ostrzeżenie od Mojang/M$ czy sami z siebie się dostosowali w obawie przed banem

Ja bym bardziej był za tym drugim.

 

No jakbyś był właścicielem serwera gdzie gra kilka set graczy i nagle z dupy dostajesz skargi że gracze nie mogą wejść a na koniec okazuje się że serwer został zbanowany przez co praca,czas i pieniądze włożone w rozwój serwera idą się... (w las czy gdzie tam wolisz)

 

Ja to rozumiem, że każdy serwer (powiedzmy że każdy) sprzedaje te vipy, aby utrzymać potężną maszynę. No tu jeszcze można zrozumieć no bo administracja chce jak najlepiej i w ogóle. Ale jak już administracja zaczyna na tym zarabiać to już nie bardzo...

 

Stwórz jakąś społeczność większą byle jaką np grupę na fb o jakiejś tematyce najlepiej mc to się dowiesz ile tam trzeba siedzieć by był porządek i przyjemna atmosfera bo postawić serwer to każdy głupi umie ale trzeba też tam trochę czasu na stworzenie "marki" która będzie miała dobre opinie i przyciągała nowych graczy potem trzeba ich pilnować żeby co 5 min nie było przekleństw reklam i wyzywania na czacie ale po co to robić skoro ty nic z tego nie masz a w tym czasie możesz iść do roboty gdzie ci dadzą pieniądze za twoją prace i sobie grę nową kupisz czy część do kompa.

 

Zarabianie na serwerze jest jak najbardziej poprawne i powinno być bo to tak jakbyś założył sklep gdzie sprzedajesz rzeczy po tej samej cenie co zakupiłeś w hurtowni ale zysku za pośrednictwo w sprzedaży już nie masz (pierwszy lepszy przykład nie należy tego brać dosłownie) 

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 

 

Nie dokońca rozumiem o co ci chodzi z tym zarabianiem innych moim kosztem mógłbyś to lepiej rozpisać i objaśnić łopatologicznie? ;d

Zagłosuj na najbardziej oczekiwany typ serwera!

http://www.mpcforum.pl/s/c7d6554

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

Wiesz co mnie to obchodzi jako "gracza"? Kupujac gre za (teraz ok.) 100 zl mam jeszcze placic zeby sobie pograc na rowni z innymi graczami? XDDD

Project Ares tyle lat stoi a nie ma zadnych rzeczy p2w.

Kiedys jedynie byly postacie dla vipow na jednym modzie ale to bylo juz dawno.

 

Zapłaciłeś te 100 zł za singiel i sam dostęp do multi zatem za płacisz im za to że możesz sobie serwer na swojej maszynie postawić i pograć z kolegami ale już serwery publiczne to już inna bajka bo tam wszystkie rzeczy robią osoby które raczej w żadnym stopniu nie sa powiązane z mojang zatem za ich prace musisz zapłacić osobno

 

 

Takie pytanie co do tego zgłaszania serwerów to oni się jakoś kontaktują z właścicielem i mówią np że masz tyle czasu na dostosowanie serwer pod EULA jak nie to serwer zostaje przez nich zablokowany czy od razu banują jak zobaczą sklep który daje jakieś korzyści za hajs? Bo z tego co zauważyłem to zaraz po tej aferze kilka większych serwerowni zmieniło zasadę działania sklepu i mnie ciekawi czy dostali ostrzeżenie od Mojang/M$ czy sami z siebie się dostosowali w obawie przed banem

Ja bym bardziej był za tym drugim.

 

No jakbyś był właścicielem serwera gdzie gra kilka set graczy i nagle z dupy dostajesz skargi że gracze nie mogą wejść a na koniec okazuje się że serwer został zbanowany przez co praca,czas i pieniądze włożone w rozwój serwera idą się... (w las czy gdzie tam wolisz)

 

Ja to rozumiem, że każdy serwer (powiedzmy że każdy) sprzedaje te vipy, aby utrzymać potężną maszynę. No tu jeszcze można zrozumieć no bo administracja chce jak najlepiej i w ogóle. Ale jak już administracja zaczyna na tym zarabiać to już nie bardzo...

 

Stwórz jakąś społeczność większą byle jaką np grupę na fb o jakiejś tematyce najlepiej mc to się dowiesz ile tam trzeba siedzieć by był porządek i przyjemna atmosfera bo postawić serwer to każdy głupi umie ale trzeba też tam trochę czasu na stworzenie "marki" która będzie miała dobre opinie i przyciągała nowych graczy potem trzeba ich pilnować żeby co 5 min nie było przekleństw reklam i wyzywania na czacie ale po co to robić skoro ty nic z tego nie masz a w tym czasie możesz iść do roboty gdzie ci dadzą pieniądze za twoją prace i sobie grę nową kupisz czy część do kompa.

 

Zarabianie na serwerze jest jak najbardziej poprawne i powinno być bo to tak jakbyś założył sklep gdzie sprzedajesz rzeczy po tej samej cenie co zakupiłeś w hurtowni ale zysku za pośrednictwo w sprzedaży już nie masz (pierwszy lepszy przykład nie należy tego brać dosłownie) 

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 

 

Nie dokońca rozumiem o co ci chodzi z tym zarabianiem innych moim kosztem mógłbyś to lepiej rozpisać i objaśnić łopatologicznie? ;d

 

Chodzi o to, abyś sam stworzył jakąś grę, na którą przeznaczysz bardzo dużo swojego czasu, nie jest to łatwe. A potem taki byle ktoś niech wzbogaca się dzięki twojej grze. Lepiej już się chyba nie da tłumaczyć... Jednak ja już nie zamierzam wchodzić z tobą w dyskusję, bo jednak i tak będziesz bronił swojego zdania i koniec. 


 

Opublikowano

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 

 

 

Ale tu nikt na nikim nie zarabia, a jak ktoś prowadzi serwer i spędza nad nim po pół dnia, to to staje się jego pracą, niektórzy firmy zakładają i normlane tak pracują by zarobić na życie i dalej rozwijać serwer, na to potrzeba pieniędzy.

 

A tylko mojang nakłada takie ograniczenia na serwer, ludzie zarabiają na swojej pracy, nie na pracy mojangu...

Twoim tokiem rozumowania można się czepiać każdego programu pod windowsa, bo autorzy zarabiają na Windowsie bez którego dany program nie odpali.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Z tego co widzę po całym tym temacie to żeby założyć porządny serwer mc trzeba zaczynać z reklamą u jakiegoś youtubera co ma kilkaset subskrypcji ponieważ Polska Cebula już się skarży że P2W jak ktoś dostanie jakiś boost (np do expa) czy eq podstawowe (nie mówię tytaj o tych serwerach gdzie za hajs dostaniesz najlepszy set na serwerze ponieważ zaraz po jego kupnie serwer się nudzi i nie ma na nich graczy przez co upada) za wsparcie serwera finansowo bo oni nie mają 11 zł nawet na tel albo żeby broń boże admin coś zarobił za pilnowanie porządku. Ja rozumiem że jest wiele gówien no ale znajdzie się na pewno serwer który jest porządny to tam należy udzielić wsparcia za wysiłek włożony w jego tworzenie a nie narzekać że osobą które go udzielają zostaną dane jakieś duperele żeby podziękować

Zagłosuj na najbardziej oczekiwany typ serwera!

http://www.mpcforum.pl/s/c7d6554

Opublikowano

Z tego co widzę po całym tym temacie to żeby założyć porządny serwer mc trzeba zaczynać z reklamą u jakiegoś youtubera co ma kilkaset subskrypcji ponieważ Polska Cebula już się skarży że P2W jak ktoś dostanie jakiś boost (np do expa) czy eq podstawowe (nie mówię tytaj o tych serwerach gdzie za hajs dostaniesz najlepszy set na serwerze ponieważ zaraz po jego kupnie serwer się nudzi i nie ma na nich graczy przez co upada) za wsparcie serwera finansowo bo oni nie mają 11 zł nawet na tel albo żeby broń boże admin coś zarobił za pilnowanie porządku. Ja rozumiem że jest wiele gówien no ale znajdzie się na pewno serwer który jest porządny to tam należy udzielić wsparcia za wysiłek włożony w jego tworzenie a nie narzekać że osobą które go udzielają zostaną dane jakieś duperele żeby podziękować

 

To znajdź taki serwer i go polecaj - jak faktycznie jest taki dobry to zyska uznanie.

 

Połowa serwerów to gówno, druga połowa to c***a warte PvP.

 

Lubisz mieć co 15 minut diax set z enchat mieczem? Może i tak, ale ja nie - wole, żeby gracz sobie na takie coś zapracował.

 

Pokaż mi serwer gdzie masz tylko exp boost i podstawowe przedmioty - jeżeli to jedyne płatności to świetnie. Skracanie jakiegoś czasu czy czegoś innego, bo np. ma się mniej czasu, ponieważ się pracuje jestem w stanie zrozumieć, ale jak przychodzi dzieciak 9-letni i poprosi mamusie to dostanie niekiedy więcej od darmowego gracza, który gra kilka miesięcy albo lata - jeszcze pewnie ten gracz ciągle obciąża w jakiś sposób maszynę albo zajmuje slota .-.

 

Dziwne, że jakoś akurat minecraft ma tak drogie serwery i płaci się w ogóle 50k zł. a jakoś cała masa innych gier tak nie ma. 

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

 

Z tego co widzę po całym tym temacie to żeby założyć porządny serwer mc trzeba zaczynać z reklamą u jakiegoś youtubera co ma kilkaset subskrypcji ponieważ Polska Cebula już się skarży że P2W jak ktoś dostanie jakiś boost (np do expa) czy eq podstawowe (nie mówię tytaj o tych serwerach gdzie za hajs dostaniesz najlepszy set na serwerze ponieważ zaraz po jego kupnie serwer się nudzi i nie ma na nich graczy przez co upada) za wsparcie serwera finansowo bo oni nie mają 11 zł nawet na tel albo żeby broń boże admin coś zarobił za pilnowanie porządku. Ja rozumiem że jest wiele gówien no ale znajdzie się na pewno serwer który jest porządny to tam należy udzielić wsparcia za wysiłek włożony w jego tworzenie a nie narzekać że osobą które go udzielają zostaną dane jakieś duperele żeby podziękować

 

To znajdź taki serwer i go polecaj - jak faktycznie jest taki dobry to zyska uznanie.

 

Połowa serwerów to gówno, druga połowa to c***a warte PvP.

 

Lubisz mieć co 15 minut diax set z enchat mieczem? Może i tak, ale ja nie - wole, żeby gracz sobie na takie coś zapracował.

 

Pokaż mi serwer gdzie masz tylko exp boost i podstawowe przedmioty - jeżeli to jedyne płatności to świetnie. Skracanie jakiegoś czasu czy czegoś innego, bo np. ma się mniej czasu, ponieważ się pracuje jestem w stanie zrozumieć, ale jak przychodzi dzieciak 9-letni i poprosi mamusie to dostanie niekiedy więcej od darmowego gracza, który gra kilka miesięcy albo lata - jeszcze pewnie ten gracz ciągle obciąża w jakiś sposób maszynę albo zajmuje slota .-.

 

Dziwne, że jakoś akurat minecraft ma tak drogie serwery i płaci się w ogóle 50k zł. a jakoś cała masa innych gier tak nie ma. 

 

Bo cała masa gier jest prosta, strzelanki to jedne z najprostszych gier, są mapy - które są na cliencie i podstawowe dane na serwerze, i serwer tylko śledzi ruchy i akcje graczy... i tyle... nie musi ogarniać ruchów 2000 mobów z AI które mogą wpływać na każdy z milionów bloków na mapie gdzie każdy blok posiada własne informacje,

Ta gra jest po prostu znacznie bardziej zaawansowana, a to tego źle zrobiona.

 

i 50k się nie płaci za maszyny i tak :D ale kilka tyś może wyjść jak już masz spory serwer i 1 typowy dedyk nie styka.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

 

Z tego co widzę po całym tym temacie to żeby założyć porządny serwer mc trzeba zaczynać z reklamą u jakiegoś youtubera co ma kilkaset subskrypcji ponieważ Polska Cebula już się skarży że P2W jak ktoś dostanie jakiś boost (np do expa) czy eq podstawowe (nie mówię tytaj o tych serwerach gdzie za hajs dostaniesz najlepszy set na serwerze ponieważ zaraz po jego kupnie serwer się nudzi i nie ma na nich graczy przez co upada) za wsparcie serwera finansowo bo oni nie mają 11 zł nawet na tel albo żeby broń boże admin coś zarobił za pilnowanie porządku. Ja rozumiem że jest wiele gówien no ale znajdzie się na pewno serwer który jest porządny to tam należy udzielić wsparcia za wysiłek włożony w jego tworzenie a nie narzekać że osobą które go udzielają zostaną dane jakieś duperele żeby podziękować

 

To znajdź taki serwer i go polecaj - jak faktycznie jest taki dobry to zyska uznanie.

 

Połowa serwerów to gówno, druga połowa to c***a warte PvP.

 

Lubisz mieć co 15 minut diax set z enchat mieczem? Może i tak, ale ja nie - wole, żeby gracz sobie na takie coś zapracował.

 

Pokaż mi serwer gdzie masz tylko exp boost i podstawowe przedmioty - jeżeli to jedyne płatności to świetnie. Skracanie jakiegoś czasu czy czegoś innego, bo np. ma się mniej czasu, ponieważ się pracuje jestem w stanie zrozumieć, ale jak przychodzi dzieciak 9-letni i poprosi mamusie to dostanie niekiedy więcej od darmowego gracza, który gra kilka miesięcy albo lata - jeszcze pewnie ten gracz ciągle obciąża w jakiś sposób maszynę albo zajmuje slota .-.

 

Dziwne, że jakoś akurat minecraft ma tak drogie serwery i płaci się w ogóle 50k zł. a jakoś cała masa innych gier tak nie ma. 

 

Bo cała masa gier jest prosta, strzelanki to jedne z najprostszych gier, są mapy - które są na cliencie i podstawowe dane na serwerze, i serwer tylko śledzi ruchy i akcje graczy... i tyle... nie musi ogarniać ruchów 2000 mobów z AI które mogą wpływać na każdy z milionów bloków na mapie gdzie każdy blok posiada własne informacje,

Ta gra jest po prostu znacznie bardziej zaawansowana, a to tego źle zrobiona.

 

i 50k się nie płaci za maszyny i tak :D ale kilka tyś może wyjść jak już masz spory serwer i 1 typowy dedyk nie styka.

 

 

 

A kto mówi o strzelankach? Czasami ma się wrażenie, że koszta takiego serwera to po prostu parę złotówek i tyle.

 

Źle zrobiona? Strzelanki są szybsze w działaniu również dlatego, że nie są napisane w javie. Czytałem, że w javie nie powinno się robić dużych aplikacji - w sumie co się dziwić to Java.

 

50k to można zapłacić za licencję.

 

Tyle osób mówi o programistach, 50 maszynach i reklamie, a tak naprawdę część serwerów to zwykłe gówno, gdzie ,, programista '' wkleja rzeczy z internetu, maszyna to z jakiegoś ench i to ta najtańsza + reklama, ale na naszym forum - drogie c'nie?

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

@UP (za duży spam cytatami)

 

Kolega wyżej już tłumaczył o javie zatem po prostu pozwolę sobie go zacytować (strona 9)

 

 

 

 

 

Updatując. Mojang wprowadza EULĘ - świetnie! Tylko za wcześnie. Problemy z utrzymaniem wszystkich serwerów, tych ogarniętych też, będą. Porządny dedyk nie jest taki tani. Czekam, aż Mojang wypuści Alphe Win 10 na C++. Wreszcie skończą się dni pie***** Javy, która zżera niesamowite ilości zasobów. Kiedy to się stanie, 500-600 graczy na MC Win 10 pomieści się na serwerze na którym pomieściłoby się 50 MC Javy.

Ja się tak przyczepie...
Wydajność minecrafta nie jest wynikiem javy, a mojangu, ich kod to po prostu porażka.
A ramu minecraft nie zjada dużo, java zjada więcej na zapas, dzięki czemu potrafi szybciej przygotować pamięć - alokacja nowych obiektów jest znacznie szybsza niż w czystym C.
No i beznadziejny kod minecrafta strasznie męczy jave niepotrzebnymi alokacjami, co tylko sprawia że java bierze więcej zapasowego ramu i czasami laguje czyszczac to co mojang narozrabiał.

Wydajnościowo dobrze napisany kod javy nie jest dużo wolniejszy od kodu w cpp, potrafi nawet po kilku wykonaniach stać się szybszym.

(za wyjątkiem kodów jak konwertery vid/img czy kompresje itd.)


A zlikwidowanie minecrafta w javie zabiło by go.
Tyle modów, pluginów, wszystko by zniknęło. A żadne API w C nie da nam tylu możliwości co kod minecrafta w javie bez API.


A problemy wydajnościowe w MC... są 2 główne, i ich tak łatwo nie przeskoczysz niestety:
- Ładowanie chunków, mc ładuje chunki jednocześnie zatrzymując resztę serwera, podobnie z zapisem chyba. (nie jestem pewien)
Spigot np pozbywa się częsciowo tego problemu, zapis jest w osobnym wątku, a większość ładowania chunka jest też w osobnym wątku.
Jednak dalej zostaje problem po stronie serwera, by nadażyć z ładowaniem chunków, a trudno to zrobić wielowątkowo - dysk przeszkadza - dysk nie umie wielowątkowo pracować :P
Oczywiście dobry kod ma szansę to ulepszyć, ale jedno jest pewne - nie za darmo. Ram pewnie na tym ucierpi  ;)
Można np mapować pliki (niektóre, lub wszystkie) świata bezpośrednio na RAM, np admin serwera określa że chce poświęcić 1GB pamięci na mapę, i wtedy 1 GB pamięci przeznaczamy tylko na pliki mapy, z takich plików w ramie możemy czytać jak chcemy,
jest tylko 1 problem: masa pamięci będzie się marnować, np przerwy w pamięci między plikami - a są wymagane by to dobrze działało. Więc może się okazać że ten 1 GB będzie jak np 800MB.
Ale za to jakie plusy... można zapisywać i odczytywać świat z prędkością działania ramu, jak serwer skraszuje to nic nie tracisz - system sam zadba o to by zapisać te fragmentu pamięci znowu do plików.
Ale wykonanie czegoś takiego wymaga sporo pracy.


- tickowanie wszystkich światów i entity w 1 wątku, całe mc leci w 1 wątku, tym większa aktywna część mapy tym gorzej, procek musi w ciągu 50ms obliczyć ruchy dla kilku tysięcy mobów, wykonać aktualizacje niektórych bloków, np piecyków. Układy redstona.... po prostu wszystko  :D
Poprawienie tego też nie jest proste, ale tutaj już mi się nie chce tłumaczyć wszystkich praw jakim to się rządzi, od razu przejdę to możliwości:
Po 1 można tickować światy osobno, wtedy problematycznym momentem będzie jedynie przechodzenie między światami, to już by był spory postęp, zamiast sektorów na bungee, można by robić sektory na światach.
Po 2 można dzielić mapę na... no właśnie na sektory, tak jak opisane wyżej, tylko lepiej, bo wbudowanie, tutaj problematyczne byłby granice sektorów, bo tutaj nie można sobie pozwolić na blokowanie budowy itd.
IMHO najlepiej by było dzielić to zgodnie z plikami zapisu, tak by 2 osobne sektory nigdy nie współdzieliły jakiegoś pliku.
+ takie dzielenie powinno być dynamiczne, bo 100 wątków ma większej mapie to też beznadziejny pomysł. Czyli w zależności od obciążenia fragmentów mapy łączą się i dzielą na sektory.


Wszystko to chcemy osiągnąć w diorite, ale nie wiem czy się uda, daleka droga a czasu mało ;/

Ok, z nudów się rozpisałem, wracam robić co miałem.
A ty nie marudz o javie o której działaniu nic nie wiesz, tak samo jak o cpp  :D

 

U mnie np minecraft ramu to nie zjada dużo, gorzej z CPU...

 

Wina kodu mc :P Niestety.

Java to nie ma prawie nic do rzeczy, tylko GC może mulić, polecam zmienić na G1GC i miec jave 8.

-Xmx1G -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -XX:+UseG1GC -Xmn128M

i to już może pomóc.

 

Tyko ostrzegam że jak z G1GC dacie javie np 10GB ramu, to się nie zdziwcie jak po kilku godzinach będzie 6GB/10GB - daliście 10GB to używa 10GB :P

Ja na 1GB chyba mam tylko problemy jak dam widoczność 32x32 i latam szybko po mapie.

 

 

 

 

@GotoFinal bez cytatu, za duze to jest  :D

 

Na początku zgodzę się - nie mam zbyt dużego pojęcia o tym, jak działa Java czy C++, na pewno nie jestem mądrzejszy od Ciebie w tych sprawach. Myślę jednak, że trochę źle mnie zrozumiałeś. Według mnie, przyczyną tak dużego zapotrzebowania na zasoby systemowe Minecrafta nie jest tylko zastosowanie Javy, chociaż także. Wiadomo, Mojang nie starał się zoptymalizować kodu najlepiej jak umiał, bo nie miał na to czasu. Jednak musi być jakaś przyczyna, dla której Mojang zdecydował się napisać MC od nowa w C++, a nie w Javie. Kod jest cholernie messy i bardzo dobrze, że go poprawiają. Problem jest jednak także z Javą. Można znaleźć wiele language benchmarków porównujących języki. Są także takie dla gier. W nich wszystkich C++ wychodzi na prowadzenie, czasami bardzo mocno. Dlatego uważam, że cep jest lepszy od Javy, ale mogę się mylić.

 

@topic

 

Bardzo dobrze, że banują wszystkie cholerne Pay2Winy, ale problem też uderzy w zwykłe serwery, które stoją na granicy. Prawie na pewno serwery będą zarabiać mniej z usług kosmetycznych niż z usług które dają przewagę graczowi. Uderzy to też w hostingi, które pewnie zaczną zamykać interesy lub zwiększać ceny, ze względu na mniejszą ilość serwerów, ale może także być odwrotnie, w co wątpię.

Z chęcią zobacze jakiś benchmark z 2012+ a najlepiej 2014+ roku porównujący wydajność tych 2 języków w normalnym zastosowaniu - operacje na obiektach, trochę zwyklego przetwarzania, itd itp.

Większość benchmarków javy podchodzi z czasów javy 5/6 oraz porównuje operacje które zawsze niskopoziomowe języki wykonują lepiej, czyli operacje na dużych array bajtów - konwersja itd.

Niestety znaleźć taki benchmark... to chyba nie możliwe. A właśnie tutaj java pokazuje cuda, kiedy masz zaawansowany obiektowy kod, pełen wirtualnych metod - w cpp będzie on znacznie wolniejszy niż w javie.

Java co najwyżej zjada pamięć, to jest prawdą, 

http://www.javaworld.com/article/2076593/performance-tests-show-java-as-fast-as-c--.html?page=2

http://keithlea.com/javabench/

http://blog.dhananjaynene.com/2008/07/performance-comparison-c-java-python-ruby-jython-jruby-groovy/

http://blog.cfelde.com/2010/06/c-vs-java-performance/ 

 

W wielu testach... raz wygrywa java, raz cpp, każdy język ma swoje + i -, dlatego trzeba się zastanowić co piszemy.

Gry to często wlasnie skompliowany kod z tysiącami wywołaniami wirtualnych metod na sekundę.

A do tego od razu dziala na windowsie i linuxie, by osiągnąć to w cpp.. trzeba napisać znacznie bardziej zaawansowany kod i osobno optymalizować pod obie platformy.

Szkoda tylko że konsole nie mają javy ;D Bo to jedyny solidny argument za użyciem cpp. Ale uj wie, może się da dodać javę do gry.

 

 

Mnie ciekawi jedno... gdzieś ty wyczytał że mojang chce przepisywać MC na c++? bo takiej informacji NIGDZIE nie ma.

Jest tylko minecraft dla windowsa 10 - nikt tego nie używa, bo nie ma po co, żadnych możliwości. I nie tworzył go Mojang a jakaś tam ekipa związana z M$.

 

Minecraft zostanie w javie, na zawsze, bo tylko dzięki niej istnieje, że jak my notch zrobił to w cpp, prawdopodobnie aktualnie nikt by tej gry nie znał.

 

 

 

 

@GotoFinal

 

Choćby tutaj

http://motherboard.vice.com/read/why-gamers-are-worried-about-minecraft-windows-10-edition

 

Mojang musi wiedzieć, że jeśli nie będzie można tworzyć własnych modyfikacji do MC, to MC upadnie. Dlatego tworząc MC w C++ MUSZĄ mieć jakiś pomysł na dodanie systemu modyfikacji tworzonych przez społeczność. Nie wiem jak, bo powtarzam, nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale wiem jedno - Mojang to Microsoft, a Microsoft nie jest samobójcą. 

Ale żadne API w cpp, nie da tylu możliwości co dowolne api (lub jego brak) w javie, w cpp wszystko zawsze jest ograniczone, z góry narzucony format, możliwości. Bez publicznego kodu nie zrobi się moda zmieniającego całą grę, możesz tyle na ile pozwoli ci programista API, jak on coś pominie, lub nie a rady dodać - ty tego nie zmieniasz.

W javie tego nie ma... można wszystko, nie ma żadnego ograniczenia, można w trakcie startowania aplikacji podmienić 90% kodu źródłowego, dodawać API w runtime, zmieniać kod.... nie ma granic.

 

A twój link jest wlasnie o MC dla windowsa 10, i tylko dla windowsa 10, ich lipny projekt którego nikt nie używa, którego jednym celem są tablety i telefony z windowsem 10, tak że wersje mobile mogą ze sobą grać, jednak nie jest on kompatybilny z javową wersją. I już od dawna istnieje. i API nie ma. A na serwer nie wbije więcej niż 7 osób. #progress

 

 

Nawet cytując z linku

 

 

"It is NOT another version of Minecraft!" Tommaso Checchi, who works on Pocket Edition at Mojang, posted in the Minecraft subreddit in a comment that contradicted the announcement on Mojang's official site. "This version IS Pocket Edition. It's based on [Pocket Edition], it's C++, and we mean to keep it on par forever."

 

 

My nie mówimy tutaj o serwerach z hostingu "no limit za 30 zł" tylko o porządnych które funkcjonują na poziomie firmy mnie mało interesują gówna robione przez osoby bez żadnego doświadczenia a pliki mają z udostępnionych w internecie paczek bo to pada równie szybko jak powstaje

Zagłosuj na najbardziej oczekiwany typ serwera!

http://www.mpcforum.pl/s/c7d6554

Opublikowano

 

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 

 

 

Ale tu nikt na nikim nie zarabia, a jak ktoś prowadzi serwer i spędza nad nim po pół dnia, to to staje się jego pracą, niektórzy firmy zakładają i normlane tak pracują by zarobić na życie i dalej rozwijać serwer, na to potrzeba pieniędzy.

 

A tylko mojang nakłada takie ograniczenia na serwer, ludzie zarabiają na swojej pracy, nie na pracy mojangu...

Twoim tokiem rozumowania można się czepiać każdego programu pod windowsa, bo autorzy zarabiają na Windowsie bez którego dany program nie odpali.

 

Może i tak, ale to minecraft a nie windows, linux ani systemy operacyjne. Niektóre serwery po prostu zarabiają z głupoty. Są serwery na których gracze grają i zbierają aby co kolwiek mieć, a takie dziecko któremu kasy nie brakuje kupi sobie tego vipa i wszystkie funkcje ma bez przechodzenia... Albo był raz taki serwer nie pamiętam nazwy, ale był na 1.5.2. Tam za zakup vipa dostawało się eq diamentowe full enchant na 10, taki z*******y serwer, że kilku kolegów sobie kupiło i pilnowali wejście na survival i zabijali kogo popadało. Mówisz tak bo sobie zawsze możesz go kupić. Ale jakbyś nie mógł fajnie by ci się tak grało ? 


 

Opublikowano

 

 

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 

 

 

Ale tu nikt na nikim nie zarabia, a jak ktoś prowadzi serwer i spędza nad nim po pół dnia, to to staje się jego pracą, niektórzy firmy zakładają i normlane tak pracują by zarobić na życie i dalej rozwijać serwer, na to potrzeba pieniędzy.

 

A tylko mojang nakłada takie ograniczenia na serwer, ludzie zarabiają na swojej pracy, nie na pracy mojangu...

Twoim tokiem rozumowania można się czepiać każdego programu pod windowsa, bo autorzy zarabiają na Windowsie bez którego dany program nie odpali.

 

Może i tak, ale to minecraft a nie windows, linux ani systemy operacyjne. Niektóre serwery po prostu zarabiają z głupoty. Są serwery na których gracze grają i zbierają aby co kolwiek mieć, a takie dziecko któremu kasy nie brakuje kupi sobie tego vipa i wszystkie funkcje ma bez przechodzenia... Albo był raz taki serwer nie pamiętam nazwy, ale był na 1.5.2. Tam za zakup vipa dostawało się eq diamentowe full enchant na 10, taki z*******y serwer, że kilku kolegów sobie kupiło i pilnowali wejście na survival i zabijali kogo popadało. Mówisz tak bo sobie zawsze możesz go kupić. Ale jakbyś nie mógł fajnie by ci się tak grało ? 

 

zacznijmy od faktu że ja w ciągu 4 lat wspierałem finansowo tylko 2 serwery na dłuższy czas (powyżej tygodnia max 2) grałem tylko na 2 serwerach zatem nigdy nie spędziłem dłuższego czasu ani tym bardziej nie wspierałem finansowo serwera który by mi nie przypadł do gustu bądź nie widział w nim jakiegoś "potencjału" (np zaczynający serwer ale właściciel jest ambitny i chce tam wprowadzić wiele autorskich rozwiązań) ale znalazłem 2 takie i starałem sie wspierać je na tyle ile mogłem i one pozwalały a najczęściej są robione pakiety w przedziale 10-30 zł SMS'em i ja potrafiłem wydać te 30 zł miesięcznie (nie nie z kieszonkowego tylko najczęściej pieniądze które sam w jakiś sposób zarobiłem) 

Zagłosuj na najbardziej oczekiwany typ serwera!

http://www.mpcforum.pl/s/c7d6554

Opublikowano

 

 

 

Jak tak to przyłóż ogromnego starania aby coś stworzyć. A potem patrz jak twoim kosztem inni zarabiają, podejrzewam, że będziesz zadowolony na maxa. 

 

 

Ale tu nikt na nikim nie zarabia, a jak ktoś prowadzi serwer i spędza nad nim po pół dnia, to to staje się jego pracą, niektórzy firmy zakładają i normlane tak pracują by zarobić na życie i dalej rozwijać serwer, na to potrzeba pieniędzy.

 

A tylko mojang nakłada takie ograniczenia na serwer, ludzie zarabiają na swojej pracy, nie na pracy mojangu...

Twoim tokiem rozumowania można się czepiać każdego programu pod windowsa, bo autorzy zarabiają na Windowsie bez którego dany program nie odpali.

 

Może i tak, ale to minecraft a nie windows, linux ani systemy operacyjne. Niektóre serwery po prostu zarabiają z głupoty. Są serwery na których gracze grają i zbierają aby co kolwiek mieć, a takie dziecko któremu kasy nie brakuje kupi sobie tego vipa i wszystkie funkcje ma bez przechodzenia... Albo był raz taki serwer nie pamiętam nazwy, ale był na 1.5.2. Tam za zakup vipa dostawało się eq diamentowe full enchant na 10, taki z*******y serwer, że kilku kolegów sobie kupiło i pilnowali wejście na survival i zabijali kogo popadało. Mówisz tak bo sobie zawsze możesz go kupić. Ale jakbyś nie mógł fajnie by ci się tak grało ? 

 

To się na takich serwerach nie gra - proste.

A ci co lubią... to lubią i grają.

 

 

 

 

 

 

Z tego co widzę po całym tym temacie to żeby założyć porządny serwer mc trzeba zaczynać z reklamą u jakiegoś youtubera co ma kilkaset subskrypcji ponieważ Polska Cebula już się skarży że P2W jak ktoś dostanie jakiś boost (np do expa) czy eq podstawowe (nie mówię tytaj o tych serwerach gdzie za hajs dostaniesz najlepszy set na serwerze ponieważ zaraz po jego kupnie serwer się nudzi i nie ma na nich graczy przez co upada) za wsparcie serwera finansowo bo oni nie mają 11 zł nawet na tel albo żeby broń boże admin coś zarobił za pilnowanie porządku. Ja rozumiem że jest wiele gówien no ale znajdzie się na pewno serwer który jest porządny to tam należy udzielić wsparcia za wysiłek włożony w jego tworzenie a nie narzekać że osobą które go udzielają zostaną dane jakieś duperele żeby podziękować

 

To znajdź taki serwer i go polecaj - jak faktycznie jest taki dobry to zyska uznanie.

 

Połowa serwerów to gówno, druga połowa to c***a warte PvP.

 

Lubisz mieć co 15 minut diax set z enchat mieczem? Może i tak, ale ja nie - wole, żeby gracz sobie na takie coś zapracował.

 

Pokaż mi serwer gdzie masz tylko exp boost i podstawowe przedmioty - jeżeli to jedyne płatności to świetnie. Skracanie jakiegoś czasu czy czegoś innego, bo np. ma się mniej czasu, ponieważ się pracuje jestem w stanie zrozumieć, ale jak przychodzi dzieciak 9-letni i poprosi mamusie to dostanie niekiedy więcej od darmowego gracza, który gra kilka miesięcy albo lata - jeszcze pewnie ten gracz ciągle obciąża w jakiś sposób maszynę albo zajmuje slota .-.

 

Dziwne, że jakoś akurat minecraft ma tak drogie serwery i płaci się w ogóle 50k zł. a jakoś cała masa innych gier tak nie ma. 

 

Bo cała masa gier jest prosta, strzelanki to jedne z najprostszych gier, są mapy - które są na cliencie i podstawowe dane na serwerze, i serwer tylko śledzi ruchy i akcje graczy... i tyle... nie musi ogarniać ruchów 2000 mobów z AI które mogą wpływać na każdy z milionów bloków na mapie gdzie każdy blok posiada własne informacje,

Ta gra jest po prostu znacznie bardziej zaawansowana, a to tego źle zrobiona.

 

i 50k się nie płaci za maszyny i tak :D ale kilka tyś może wyjść jak już masz spory serwer i 1 typowy dedyk nie styka.

 

 

 

A kto mówi o strzelankach? Czasami ma się wrażenie, że koszta takiego serwera to po prostu parę złotówek i tyle.

 

Źle zrobiona? Strzelanki są szybsze w działaniu również dlatego, że nie są napisane w javie. Czytałem, że w javie nie powinno się robić dużych aplikacji - w sumie co się dziwić to Java.

 

50k to można zapłacić za licencję.

 

Tyle osób mówi o programistach, 50 maszynach i reklamie, a tak naprawdę część serwerów to zwykłe gówno, gdzie ,, programista '' wkleja rzeczy z internetu, maszyna to z jakiegoś ench i to ta najtańsza + reklama, ale na naszym forum - drogie c'nie?

 

 Czytałem, że w javie nie powinno się robić dużych aplikacji - w sumie co się dziwić to Java.

gdzie to wyczytałeś? na kwejku? xD Systemu banków, sporo na rynku bigdata i często bankomaty stoją na javie.

Ale trzeba umieć też w niej pisać... a kod mojangu to jakaś porażka.

 

Ale w moich zacytowanych postach już wszystko było wyjaśnione.

Tyle osób mówi o programistach, 50 maszynach i reklamie, a tak naprawdę część serwerów to zwykłe gówno, gdzie ,, programista '' wkleja rzeczy z internetu, maszyna to z jakiegoś ench i to ta najtańsza + reklama, ale na naszym forum - drogie c'nie?

no oczywiście że są też gówniane, ale czy ktoś rozkazuje na nich grać? Jak się komuś podobają to niech grają

1438614356923701010629.png

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Pierwszy!

Według mnie jest to nie potrzebne, mojang po prostu nie ma już nie ma nic do roboty. Dzięki temu serwery upadną :/

Jasne, że nie mają co robić. Najbardziej śmieszy mnie zakaz sprzedawania dostępu do WARPów oraz kasy w grze za kasę realna... ;)

(Tak czytałem, i tak słyszałem). Zamiast wymyślania żałosnych regulaminów to powinni zacząć szukać graczy bo coś ich ostatnio coraz mniej... :)

 

Wg mnie, za kilka lat na tym forum może być jeden serwer tygodniowo, jeśli dalej wszystko będzie tak z tym MC postępować.. :)

 

A, i niedługo pewnie dodadzą możliwość zgłaszania serwerów no-premium, bo im się na koncie hajs z mc-premium nie będzie zgadzać.

Grands Gerther Givenchex

Opublikowano

Sprawa jest prosta. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania przedmiotów czy innych rzeczy na serwerach minecraft. Nie podoba Ci się to, że musisz płacić, aby grać na równi z innymi? Odejdź i znajdź inny serwer.

IP: mcity.com.pl | 1.16.3

https://mcity.com.pl > Strona serwera MCity

logo.png

Opublikowano

 

Pierwszy!

Według mnie jest to nie potrzebne, mojang po prostu nie ma już nie ma nic do roboty. Dzięki temu serwery upadną :/

Jasne, że nie mają co robić. Najbardziej śmieszy mnie zakaz sprzedawania dostępu do WARPów oraz kasy w grze za kasę realna... ;)

(Tak czytałem, i tak słyszałem). Zamiast wymyślania żałosnych regulaminów to powinni zacząć szukać graczy bo coś ich ostatnio coraz mniej... :)

 

Wg mnie, za kilka lat na tym forum może być jeden serwer tygodniowo, jeśli dalej wszystko będzie tak z tym MC postępować.. :)

 

A, i niedługo pewnie dodadzą możliwość zgłaszania serwerów no-premium, bo im się na koncie hajs z mc-premium nie będzie zgadzać.

 

Nie przesadzajmy już do tego stopnia.

 

 

 

Wyczuwam spadek graczy mc :p

A dziwisz się ? EasyHC+Gildie, EasyHC+Gildie... 


 

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Absurd w tym, że właśnie po to coś kupujesz na serwie, aby być lepszym. Jeśli będą dalej banować serwery to gracze oleją Minecrafta, bo jaka to radość grać na singlu albo 20 slotowcach. Itak już teraz CS-GO wyprzedził Minecrafta, a jeśli dalej tak pójdzie, to straci on doszczętnie swoją popularność. Tak naprawdę, to Minecraft jest znany w większości dzięki youtuberom, którzy go nagrywają.

Co do Mojang, oni sami nic nie zrobią, są zależni od Microsofta.

Jeśli weźmiemy np. serwery pvp, to w jakim celu zakupisz tam rangę ? Aby mieć kit vip, dostęp do viproom, czy tylko dla barwnego nicku ?

Jeśli chodzi o te serwy pay2win... Jak ktoś nie chce, to grać nie musi. Po prostu albo ładujesz w grę kase, albo latasz z drewnianym mieczykiem.

Policzcie sobie koszty utrzymania serwera.

Serwer dedykowany 16GB ram za 250zl/msc z serwisu MintsHost. Domena z końcówką .pl z serwisu Mintshost, 15zl za 1 rok, każdy kolejny to 75zl. Ewentualny serwer VPS aby postawić TS3 załóżmy 30zl max (chyba że będziemy u kogoś wynajmować). Jak wiecie serwer Minecrafta wymaga 4GB ram do nornalnego funkcjonowania, gdzie bez lagów zmieści się max 20 osób + jakieś drobne plugi typu essentials. A zobaczcie sobie taki vertez.pl jakie to są koszty utrzymania tego. Więc jak macie 250zl za dedyka na miesiąc, to czy zebierzecie tyle od swojej administracji ? Bo gracze zapewne nie będę kupować rang dla koloru.

Prawda jest taka... Mojang tylko na tym straci, bo jeśli nie będzie serwów, to po co ktoś kupi premke, albo wogóle będzie grać na singlu ? Zamiast bawić sić w banowanie serwerów i "upiększanie" gry dodając kolejne ozdoby, ktąre użyte zostaną może w budowaniu na creative to mogli by lepiej zoptymalizować tą grę.

Ale po co się martwić... Sami to oni mogą jedynie popisać, bez Microsoft nic nie zrobią, w dodatku, że Microsoft nuema w tym żadnego interesu. A nawet jeśli Mojang dalej będzie banować, to gracze odejdć o MC, bo po co mają niby na singlu kopać stone, zamiast tego większość zagra rankeda w CS-GO lub jak ktoś ma słaby komp, to w LoL'a. Podsumowując:

Banowanie serwerów=brak dobrych serwerów=ograniczenie możliwości rozgrywki do m.in. SinglePlayer, Realms, LAN=szybkie znudzenie się grą przez graczy=coraz mniejsza ilość graczy Mimecrafta=spadek popularności Minecrafta=nikt nie będzie kupować premki (bo niby po co ? Aby kopać dirta na singlu?)=brak zysków dla Mojangu

Tak czy inaczej, Mojang straci na bamach.

PS. Sory za błędy, mam zbitą szybkę w telefonie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...