Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mojang rozpoczyna banowanie serwerów niezgodnych z EULA


GotoFinal

Mojang  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślisz?

    • Dobra zmiana
    • Wygląda ciekawe, ale boję się że może źle wpłynąć na społeczność.
    • Wygląda fajnie, ale na pewno zniszczy minecrafta, serwery upadną.
    • Nie podoba mi się ta zmiana.
    • Nie mam zdania.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.

A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

 

 

Ale o czym ty mówisz?

 

Połowa serwerów jest założona przez gimbusy, fora i programowanie to dla nich rzecz obca i jedyne co umieją zrobić to copy-paste drop z stone, który jest gównem i psuje rozgrywkę.

 

Przez właśnie taki tok myślenia jako firma połowa serwerów to gówno, zbyteczne płatności, a czasami są serwery gdzie nawet i vip gówno daje.

 

Serwery powinni robić koledzy - wtedy praktycznie większość tych drogich kosztów znika, łatwiej jest się na coś złożyć. Taką taktykę ma masa serwerów. Nie mówiąc już o wykupywanie części zasobów serwerowej jakiejś firmy na własny serwer.

 

Uwierz nic nie mam do teleportów, jakiś tam zestawów, viproomów i sklepów, ale jak ktoś gra rok na serwerze i wbija vip, który gra godzinę i on dostaje np. spawner golemów o których tamten drugi gracz może pomarzyć to robi się niedobrze na samą myśl. Jeszcze lepsze są unbany i dawanie całego diax eq z łopatą, mieczem itd. na maxa - rozgrywka nie ma sensu i staje się głupia. Nie po to kupuje się minecrafta za 80 zł. by zapłacić kolejne 20 zł. na jakimś zagranicznym, by dobrze się bawić.

 

­

pyhvh7E.png


 


  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.
A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

 

 

Ale o czym ty mówisz?

 

Połowa serwerów jest założona przez gimbusy, fora i programowanie to dla nich rzecz obca i jedyne co umieją zrobić to copy-paste drop z stone, który jest gównem i psuje rozgrywkę.

 

Przez właśnie taki tok myślenia jako firma połowa serwerów to gówno, zbyteczne płatności, a czasami są serwery gdzie nawet i vip gówno daje.

 

Serwery powinni robić koledzy - wtedy praktycznie większość tych drogich kosztów znika, łatwiej jest się na coś złożyć. Taką taktykę ma masa serwerów. Nie mówiąc już o wykupywanie części zasobów serwerowej jakiejś firmy na własny serwer.

 

Uwierz nic nie mam do teleportów, jakiś tam zestawów, viproomów i sklepów, ale jak ktoś gra rok na serwerze i wbija vip, który gra godzinę i on dostaje np. spawner golemów o których tamten drugi gracz może pomarzyć to robi się niedobrze na samą myśl. Jeszcze lepsze są unbany i dawanie całego diax eq z łopatą, mieczem itd. na maxa - rozgrywka nie ma sensu i staje się głupia. Nie po to kupuje się minecrafta za 80 zł. by zapłacić kolejne 20 zł. na jakimś zagranicznym, by dobrze się bawić.

 

­

 

Ale to już twoja sprawa że grasz na takich serwerach gdzie są takie vipy czy taka administracja, ale mojang chce blokować wszystko co zauważy.

 

A serwery zakładane przez kolegów nigdy większego rozmiaru nie osiągną, i nigdy ciekawszych rzeczy nie zaprezentują, bo do tego trzeba ludzi.

A z 40 slotowymi serwerami mojang nic nie będzie robił, bo by im czasu nie starczyło

 

A ja tu piszę o normalnych międzynarodowych serwerach, które masa ludzi lubi, pomimo tych sklepów, bo im to nie przeszkadza, a teraz to może powoli upaść.

Bez reklamy i ludzi dobrego dużego serwera nie zrobisz, a nikt nie będzie miesiąć w miesiąc po 10 tysięcy dawał tylko po to by inni się bawili, chyba że ty masz nadmiar kasy, to proszę bardzo, czekamy.

 

Więc nie patrz na to jak jakiś gimbus, tylko prawda jest prosta...

Albo grasz z grupą ludzi na małym  ~40 slotowym serwerze gdzie nie trzeba wielkich korzyści z vipa, bo admin w razie czego dolozy te kilka zł... Masz tam kilka typowych atrakcji z spigota, i miła atmosferę.

Albo siedzisz na masówce z kilka tyś ludzi, gdzie masz pierdyliard oryginalnych rozwiązań, za którymi stoi kilku, kilkunastu programistów, masa reklam i niezły sprzęt. Zero atmosfery, masa dzieci, oparte na kasie, no ale coż.

 

Czy tego chcesz czy nie, masa ludzi to lubi, więc dlaczego to zabijać? Bo na pewno nie powstanie nic wielkiego a miłego jednocześnie, bo nikogo na to nie stać, jacy gracze takie serwery, bo czy to widzisz czy nie, to GRACZE decydują jakie są serwery, jak by nikt tego nie lubił, to na tych zbanowych serwerach nie grałoby po kilka tysięcy ludzi dziennie.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

 

 

­Nim przeczytałem te zasady to już wiedziałem, że samo w sobie to jest dobry pomysł. Po przeczytaniu zasad to bardzo dobrze.

Koniec z spawnerami golemów, których nawet zasłużony dla serwera gracz nie dostanie, ale 10-letni vip, który co dopiero wbił dostanie za darmo z jakimś kitem.

Koniec z sprzedawaniem wymaksowany diax setów, kilofów z nieosiągalnymi enchatami i cholera wie jeszcze czego.

Koniec z vipami i svipami - nagrody mają dotyczyć ogółu, szkoda, że żaden serwer na taki pomysł nie wpadł, by ktoś kupił coś na cały serwer.

 

Zamiast jednak zrobić blackliste, mogliby zrobić whiteliste gdzie na oficjalnie stronie zrobiliby takim serwerom reklamę, a kolejność wyświetlanych serwerów - randomowa.

 

Dobrze, że Mojang się tym zajął, serwery Minecraft to jest chora maszynka do pieniędzy, skończą się gówniane serwery przez, które tak naprawdę jest hejt na tą grę. Przez to właśnie się pojawiły dzieci - nie znam praktycznie żadnego dorosłego co zapłacił na jakimś serwerze, przeważnie są to dzieci i to właśnie taki skyf był pomysłodawcą tych gównianych serwerów hc.

 

Mam nadzieję, że będą banować serwery nawet na starszych wersjach.

 

Napewno da się to o jakoś obejść aby silnik nie sprawdzał czy jest się na tej liście itp...

 

Tak, piraty. Ewentualnie zmiany w kodzie, ale to też jest łamanie licencji ;)

 

 

Zapewne im się to znudzi, ale zobaczymy. Z jednej strony to bardzo dobrze, z drugiej mniej...

Wie ktoś na jaką skalę już banują?

 

Pewnie niewielką, takich serwerów jest... praktycznie to prawie każdy serwer taki jest, a to dopiero jest wprowadzane.

 

 

Nie patrzysz na wszystko, założenie serwera to ogromne koszty, jak chcesz miec wiele graczy, to masa kasy idzie w samą reklamę, a nikt nie chce utrzymywać serwera z własnej kieszeni.

Tylko każdy chce by serwer utrzymywał się sam, i dodatkowo utrzymywał też ciebie.

 

Jak masz duży serwer to wydatków masz masę:

- Programiści od strony internetowej
- Licencje na fora czy inne rzeczy. (no to zazwyczaj jeszcze nie jest tak drogo)
- Programiści do pluginów.
- Reklamy
- Podatki, składki i inne.
- Koszty utrzymania maszyny. (często znacząco mniejsze niż reszta kosztów)
A wraz z rozwojem, kiedy osiągasz rozmiary już międzynarodowe:
- Admini serwerów (fizycznych), baz danych, i reszta ludzi pilnujących by to wszystko nie jebło, nikt tego za darmo robić nie będzie.
A z samych dodatków typu ładna czapka tego nie utrzymasz, szczególnie jak zakładasz nowy serwer, i chcesz mieć więcej niż 10 graczy, bo kasa za reklamy i inne rzeczy Ci się nie zwróci, więc upadniesz...

Prowadzenie większego serwera to też praca, masa roboty, pilnowania wszystkiego, i sam też chcesz na tym zarobić wystarczająca pieniędzy by móc to traktować jako normlaną pracę i nie umierać z głodu, te większe serwery (pisze o arenie międzynarodowej, nie naszej) to są normalne firmy, płacą podatki, wszelkie składki, koszta są ogromne.

 

 

 

Ale o czym ty mówisz?

 

Połowa serwerów jest założona przez gimbusy, fora i programowanie to dla nich rzecz obca i jedyne co umieją zrobić to copy-paste drop z stone, który jest gównem i psuje rozgrywkę.

 

Przez właśnie taki tok myślenia jako firma połowa serwerów to gówno, zbyteczne płatności, a czasami są serwery gdzie nawet i vip gówno daje.

 

Serwery powinni robić koledzy - wtedy praktycznie większość tych drogich kosztów znika, łatwiej jest się na coś złożyć. Taką taktykę ma masa serwerów. Nie mówiąc już o wykupywanie części zasobów serwerowej jakiejś firmy na własny serwer.

 

Uwierz nic nie mam do teleportów, jakiś tam zestawów, viproomów i sklepów, ale jak ktoś gra rok na serwerze i wbija vip, który gra godzinę i on dostaje np. spawner golemów o których tamten drugi gracz może pomarzyć to robi się niedobrze na samą myśl. Jeszcze lepsze są unbany i dawanie całego diax eq z łopatą, mieczem itd. na maxa - rozgrywka nie ma sensu i staje się głupia. Nie po to kupuje się minecrafta za 80 zł. by zapłacić kolejne 20 zł. na jakimś zagranicznym, by dobrze się bawić.

 

­

 

Ale to już twoja sprawa że grasz na takich serwerach gdzie są takie vipy czy taka administracja, ale mojang chce blokować wszystko co zauważy.

 

A serwery zakładane przez kolegów nigdy większego rozmiaru nie osiągną, i nigdy ciekawszych rzeczy nie zaprezentują, bo do tego trzeba ludzi.

A z 40 slotowymi serwerami mojang nic nie będzie robił, bo by im czasu nie starczyło

 

A ja tu piszę o normalnych międzynarodowych serwerach, które masa ludzi lubi, pomimo tych sklepów, bo im to nie przeszkadza, a teraz to może powoli upaść.

Bez reklamy i ludzi dobrego dużego serwera nie zrobisz, a nikt nie będzie miesiąć w miesiąc po 10 tysięcy dawał tylko po to by inni się bawili, chyba że ty masz nadmiar kasy, to proszę bardzo, czekamy.

 

Więc nie patrz na to jak jakiś gimbus, tylko prawda jest prosta...

Albo grasz z grupą ludzi na małym  ~40 slotowym serwerze gdzie nie trzeba wielkich korzyści z vipa, bo admin w razie czego dolozy te kilka zł... Masz tam kilka typowych atrakcji z spigota, i miła atmosferę.

Albo siedzisz na masówce z kilka tyś ludzi, gdzie masz pierdyliard oryginalnych rozwiązań, za którymi stoi kilku, kilkunastu programistów, masa reklam i niezły sprzęt. Zero atmosfery, masa dzieci, oparte na kasie, no ale coż.

 

Czy tego chcesz czy nie, masa ludzi to lubi, więc dlaczego to zabijać? Bo na pewno nie powstanie nic wielkiego a miłego jednocześnie, bo nikogo na to nie stać, jacy gracze takie serwery, bo czy to widzisz czy nie, to GRACZE decydują jakie są serwery, jak by nikt tego nie lubił, to na tych zbanowych serwerach nie grałoby po kilka tysięcy ludzi dziennie.

 

 

 

Napisałeś ten temat, by się pożalić?

 

Ci gracze, którzy to tak lubią to wymienione dzieci, a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

 

Nie mam nic do masówego, ale chciałbym wejść na jakąś minecraftową listę serwerów i znaleźć coś do pogrania oprócz pojedynczych skyblocków - nawet na tej drugiej czy piątej stronie.

 

­

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

Cóż ... Na początku jak jeszcze nie wgłębiałem się w ten temat, uważałem to za dobre . Lecz po dłuższym zastanowieniu, takie coś jest okropne. 

Normalne jest to, że ktoś aby stworzyć dobry serwer by ktoś na nim grał potrzebuje wydać dużo pieniążków . Technicy (jeżeli sam nie jest w stanie ogarniać pluginów/skryptów) , na większych serwerach administracji też pewnie się płaci, sama maszyna ile kosztuje . Po takim czymś człowiek tworzący serwer chce jakieś zyski co daje mu dobrze znany każdemu ItemShop (IS) . 

Doszedłem do wniosku że dobrym byłoby serwery, które nie mają przynajmniej 50 osób w godzinach szczytu a posiadają na swoim serwerze IS'a - "banować", a zaś serwery które mają powyżej 50 osób w tych właśnie godzinach i używają na swoim serwerze ItemShop'u zostawiać . 

To jest tylko moja opinia .


Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)


Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

=========================================================================

Pomogłem?! Daj + ;D

 

Opublikowano

 

Napisałeś ten temat, by się pożalić?

 

Ci gracze, którzy to tak lubią to wymienione dzieci, a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

 

Nie mam nic do masówego, ale chciałbym wejść na jakąś minecraftową listę serwerów i znaleźć coś do pogrania oprócz pojedynczych skyblocków - nawet na tej drugiej czy piątej stronie.

 

­

 

No popatrz, zgadnij dla czego nie znajdujesz.... Bo małych serwerów nie stać na reklame.

A 99% list pozycjonuje za kasę, i udaje że głosy mają jakieś szczególne znacznie.

 

Nie żalę się, bo nie mam żadnego serwera, nie planuje żadnego zakładać, ani nawet na żadnym nie gram, widzę tylko jak wygląda sprawa.

A jak widać te małe serwery się nie utrzymują, bo nie mają z czego, i zmiana mojangu w tym nie pomoże, a nawet przeszkodzi.

 a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

Tak z ciekawości... a po co? Nie każdy widzi sens używania takich mechanizmów, w domach nigdy nie używałem jak jeszcze grałem, jak już to tylko do farmy albo na creative do budowy jakieś dziwnych pierdołek

 

 

Zakładający serwer liczą na zysk, to ich praca, często ich inwestycja, a dzięki czemuś ten zysk muszą zdobyć, często też lubią to co robią, i chcą dodać na serwer jak najwięcej ciekawych rzeczy, ale to też kosztuje, więc muszą zarobić, bo potem mieć możliwość poświęcania pół dnia na serwer jako normalnej pracy, z której są w stanie wyciągnąć jakąś opłacalną sumkę, tak by nie było sensu szukać innej, często prostszej i mniej wymagającej pracy (nie pisze tu o polskim gimbo-serwrach hc które rosną jak grzyby po deszczu, tak przypomnę poraz 10) i nie rozumiem gdzie tutaj widzisz problem?

Zawsze możesz sam się z kimś gadać, by on lub ty razem z nim, założył serwer oparty na dotacjach, za który w razie czego sobie zapłacisz, nie ma sprawy, mi się pomysł podoba, ale życzę powodzenia z jego wykonaniem, bo będzie potrzebne. niestety.

 

 

Cóż ... Na początku jak jeszcze nie wgłębiałem się w ten temat, uważałem to za dobre . Lecz po dłuższym zastanowieniu, takie coś jest okropne. 

Normalne jest to, że ktoś aby stworzyć dobry serwer by ktoś na nim grał potrzebuje wydać dużo pieniążków . Technicy (jeżeli sam nie jest w stanie ogarniać pluginów/skryptów) , na większych serwerach administracji też pewnie się płaci, sama maszyna ile kosztuje . Po takim czymś człowiek tworzący serwer chce jakieś zyski co daje mu dobrze znany każdemu ItemShop (IS) . 

Doszedłem do wniosku że dobrym byłoby serwery, które nie mają przynajmniej 50 osób w godzinach szczytu a posiadają na swoim serwerze IS'a - "banować", a zaś serwery które mają powyżej 50 osób w tych właśnie godzinach i używają na swoim serwerze ItemShop'u zostawiać . 

To jest tylko moja opinia .

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

Czyli chcesz zbanować wszystkie startujące serwery? :D

Nie widzę sensu banować małych serwerów, to jest też kawałek rynku, w który część ludzi celuje, sporo graczy lubi małe serwery, i lubi właśnie na nich kupić sobie vipa niż na 4726 osobowym serwerze gdzie nikt nic nie znaczy, dla niektórych liczy się miła przyjacielska atmosfera, gdzie prawie każdy się zna, której nie spotkasz na wielkich serwerach.

 

Co do rozwiązania northa... A co ci mojang zrobi za to ze złamałeś ich eulę po stronie clienta? Bo to co on pisał trzeba zrobić po stronie clienta. :P

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

 

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA  :)

 

 

 

Co do rozwiązania northa... A co ci mojang zrobi za to ze złamałeś ich eulę po stronie clienta? Bo to co on pisał trzeba zrobić po stronie clienta. :P

 

W sumie złamanie EULA to by było udostępnienie zmodyfikowanego pliku *.jar

A co gdy moją modyfikację wypuszczę jako mod do Forge / Java Agent / cokolwiek innego? xD Przecież modowanie jest dozwolone. (no chyba, że mają tam jakiś podpunkt o łamaniu zabezpeczeń, ale nic takiego nie zauważyłem)

Opublikowano

Ja bym Mojangowi wyrwał taką lute aby się nie pozbierali.

 

@antymojang

jestem programistom, wienc spokojnie obywatele. wypószcze latke jak tylko sie pojawi 1.9.3

zniszczymy ich!!!

Opublikowano

Ja bym Mojangowi wyrwał taką lute aby się nie pozbierali.

 

@antymojang

jestem programistom, wienc spokojnie obywatele. wypószcze latke jak tylko sie pojawi 1.9.3

zniszczymy ich!!!

Jeżeli nie podoba ci się Minecraft to nie musisz w niego grać - proste. ;)

Q8eOMob.png

Opublikowano

Ja bym Mojangowi wyrwał taką lute aby się nie pozbierali.

 

@antymojang

jestem programistom, wienc spokojnie obywatele. wypószcze latke jak tylko sie pojawi 1.9.3

zniszczymy ich!!!

I co  zrobisz zhakujesz ich  płyty główne , czy podasz ich do sądu. xD

                                                               tumblr_nwve37p9Hz1thlv3qo1_500.gif

Opublikowano

Ponizej 1.9 serwery sa bezpieczne przed zbanowaniem?

Tak, nawet jeżeli je zablokują, to wersja od Mojangu pozwoli na połączenie z nimi.

Opublikowano

Czyli polskie serwery już nigdy nie będą na 1.9 i wyżej. Nawet najmniejsze szanse przepadły. To oznacza, że minecraft w Polsce skończy się na 1.7. A właściwie to już się na niej zatrzymał.

Opublikowano

Ponizej 1.9 serwery sa bezpieczne przed zbanowaniem?

 

Czyli polskie serwery już nigdy nie będą na 1.9 i wyżej. Nawet najmniejsze szanse przepadły. To oznacza, że minecraft w Polsce skończy się na 1.7. A właściwie to już się na niej zatrzymał.

1.9.2 jest dalej ok.

 

 

 

Ponizej 1.9 serwery sa bezpieczne przed zbanowaniem?

Tak, nawet jeżeli je zablokują, to wersja od Mojangu pozwoli na połączenie z nimi.

 

 

Gorzej jak się okaże że mojang backportnie tę zmianę do innych wersji, bo to możliwe :D

Mogą dodać tę zmianę do każdej wersji mc jak będą chcieli .

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

 

Napisałeś ten temat, by się pożalić?

 

Ci gracze, którzy to tak lubią to wymienione dzieci, a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

 

Nie mam nic do masówego, ale chciałbym wejść na jakąś minecraftową listę serwerów i znaleźć coś do pogrania oprócz pojedynczych skyblocków - nawet na tej drugiej czy piątej stronie.

 

­

 

No popatrz, zgadnij dla czego nie znajdujesz.... Bo małych serwerów nie stać na reklame.

A 99% list pozycjonuje za kasę, i udaje że głosy mają jakieś szczególne znacznie.

 

Nie żalę się, bo nie mam żadnego serwera, nie planuje żadnego zakładać, ani nawet na żadnym nie gram, widzę tylko jak wygląda sprawa.

A jak widać te małe serwery się nie utrzymują, bo nie mają z czego, i zmiana mojangu w tym nie pomoże, a nawet przeszkodzi.

 a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

Tak z ciekawości... a po co? Nie każdy widzi sens używania takich mechanizmów, w domach nigdy nie używałem jak jeszcze grałem, jak już to tylko do farmy albo na creative do budowy jakieś dziwnych pierdołek

 

 

Zakładający serwer liczą na zysk, to ich praca, często ich inwestycja, a dzięki czemuś ten zysk muszą zdobyć, często też lubią to co robią, i chcą dodać na serwer jak najwięcej ciekawych rzeczy, ale to też kosztuje, więc muszą zarobić, bo potem mieć możliwość poświęcania pół dnia na serwer jako normalnej pracy, z której są w stanie wyciągnąć jakąś opłacalną sumkę, tak by nie było sensu szukać innej, często prostszej i mniej wymagającej pracy (nie pisze tu o polskim gimbo-serwrach hc które rosną jak grzyby po deszczu, tak przypomnę poraz 10) i nie rozumiem gdzie tutaj widzisz problem?

Zawsze możesz sam się z kimś gadać, by on lub ty razem z nim, założył serwer oparty na dotacjach, za który w razie czego sobie zapłacisz, nie ma sprawy, mi się pomysł podoba, ale życzę powodzenia z jego wykonaniem, bo będzie potrzebne. niestety.

 

 

Cóż ... Na początku jak jeszcze nie wgłębiałem się w ten temat, uważałem to za dobre . Lecz po dłuższym zastanowieniu, takie coś jest okropne. 

Normalne jest to, że ktoś aby stworzyć dobry serwer by ktoś na nim grał potrzebuje wydać dużo pieniążków . Technicy (jeżeli sam nie jest w stanie ogarniać pluginów/skryptów) , na większych serwerach administracji też pewnie się płaci, sama maszyna ile kosztuje . Po takim czymś człowiek tworzący serwer chce jakieś zyski co daje mu dobrze znany każdemu ItemShop (IS) . 

Doszedłem do wniosku że dobrym byłoby serwery, które nie mają przynajmniej 50 osób w godzinach szczytu a posiadają na swoim serwerze IS'a - "banować", a zaś serwery które mają powyżej 50 osób w tych właśnie godzinach i używają na swoim serwerze ItemShop'u zostawiać . 

To jest tylko moja opinia .

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

Czyli chcesz zbanować wszystkie startujące serwery? :D

Nie widzę sensu banować małych serwerów, to jest też kawałek rynku, w który część ludzi celuje, sporo graczy lubi małe serwery, i lubi właśnie na nich kupić sobie vipa niż na 4726 osobowym serwerze gdzie nikt nic nie znaczy, dla niektórych liczy się miła przyjacielska atmosfera, gdzie prawie każdy się zna, której nie spotkasz na wielkich serwerach.

 

Co do rozwiązania northa... A co ci mojang zrobi za to ze złamałeś ich eulę po stronie clienta? Bo to co on pisał trzeba zrobić po stronie clienta. :P

 

 

 

Ale używałeś do farmy, a i pisałem o płytach naciskowych czy dźwigniach. Dziwne, że ludzie wolą klikać ciągle PPM zamiast postawić coś co kosztuje parę drewna przy drzwiach.

 

Chodzi właśnie o te bogate serwery, Mojang chce, by wróciły serwery gdzie faktycznie był fun, jakaś zabawa. Ciągle są jakieś płatności np. za wejście i chyba już lepiej płacić za to niż patrzeć jak vip obok dostaje wszystko na starcie.

 

­

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

 

Ale używałeś do farmy, a i pisałem o płytach naciskowych czy dźwigniach. Dziwne, że ludzie wolą klikać ciągle PPM zamiast postawić coś co kosztuje parę drewna przy drzwiach.

 

Chodzi właśnie o te bogate serwery, Mojang chce, by wróciły serwery gdzie faktycznie był fun, jakaś zabawa. Ciągle są jakieś płatności np. za wejście i chyba już lepiej płacić za to niż patrzeć jak vip obok dostaje wszystko na starcie.

 

­

 

Może dlatego że wolą klikać? i ot całe wyjaśnienie, farmy też nie zawse robiłem, były serwery gdzie nic z redstonem nie robiłem.

 

Nie wrócą takie serwery, to jest robienie kur** z logiki... Bo dalej takie serwery są... tylko jakoś... nikt na nich nie gra, i upadają.

I dalej będą upadać, i dalej nikt nie będzie na nich grać, nagle ludzie ich nie polubią, skoro zawsze lubili takie jak teraz.

Serwer za darmo stać nie może, a nie każdego interesuje gra na kilku pluginach z neta, 40 slotach i 10 graczach online, dużo ludzi chce nowości, zaawansowanych customowych pluginów, masy innych graczy do rywalizacji, i czegoś takiego za darmo nie postawisz, chyba że wgrasz w lotka i nie masz co z kasą robić.

To że tobie się to nie podoba, to nie znaczy że należy to zlikwidować... Bo zlikwidowanie tego nic dla ciebie nie zmieni, NIC, tylko wkurzy resztę graczy, co może nawet coś dla ciebie zmienić... na tych serwerach które TY lubisz, może być jeszcze mniej ludzi, i jeszcze więcej problemów z pieniędzmi.

 

Sam nie lubię dużych serwerów pod masówki, ale wiem że ta zmiana może tylko zaszkodzić... każdemu.

Bo utrzymać się mogą tylko 2 typy serwerów:

- Te które już są duże i nie muszą się reklamować i mają spory pakiet atrakcji,

- Te gówniane HC które padną zanim ich zbanują ale kase zarobią.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

Czyli polskie serwery już nigdy nie będą na 1.9 i wyżej. Nawet najmniejsze szanse przepadły. To oznacza, że minecraft w Polsce skończy się na 1.7. A właściwie to już się na niej zatrzymał.

 

WTF co Ty pierdolisz.

 

Serwery nie będą mogły korzystać tylko z 1.9.3 i wyżej.

 

A po za tym co jest złego w wersji np. 1.6.4?

 

Jakiś skrzydeł wam się zachciało i innych dupereli.

 

­

pyhvh7E.png


 


Opublikowano

 

 

 

Napisałeś ten temat, by się pożalić?

 

Ci gracze, którzy to tak lubią to wymienione dzieci, a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

 

Nie mam nic do masówego, ale chciałbym wejść na jakąś minecraftową listę serwerów i znaleźć coś do pogrania oprócz pojedynczych skyblocków - nawet na tej drugiej czy piątej stronie.

 

­

 

No popatrz, zgadnij dla czego nie znajdujesz.... Bo małych serwerów nie stać na reklame.

A 99% list pozycjonuje za kasę, i udaje że głosy mają jakieś szczególne znacznie.

 

Nie żalę się, bo nie mam żadnego serwera, nie planuje żadnego zakładać, ani nawet na żadnym nie gram, widzę tylko jak wygląda sprawa.

A jak widać te małe serwery się nie utrzymują, bo nie mają z czego, i zmiana mojangu w tym nie pomoże, a nawet przeszkodzi.

 a co lepsze budują domki bez żadnego mechanizmu redstone - nie mówię tutaj o jakiejś automatycznej farmie, ale przycisku czy płyt naciskowych.

Tak z ciekawości... a po co? Nie każdy widzi sens używania takich mechanizmów, w domach nigdy nie używałem jak jeszcze grałem, jak już to tylko do farmy albo na creative do budowy jakieś dziwnych pierdołek

 

 

Zakładający serwer liczą na zysk, to ich praca, często ich inwestycja, a dzięki czemuś ten zysk muszą zdobyć, często też lubią to co robią, i chcą dodać na serwer jak najwięcej ciekawych rzeczy, ale to też kosztuje, więc muszą zarobić, bo potem mieć możliwość poświęcania pół dnia na serwer jako normalnej pracy, z której są w stanie wyciągnąć jakąś opłacalną sumkę, tak by nie było sensu szukać innej, często prostszej i mniej wymagającej pracy (nie pisze tu o polskim gimbo-serwrach hc które rosną jak grzyby po deszczu, tak przypomnę poraz 10) i nie rozumiem gdzie tutaj widzisz problem?

Zawsze możesz sam się z kimś gadać, by on lub ty razem z nim, założył serwer oparty na dotacjach, za który w razie czego sobie zapłacisz, nie ma sprawy, mi się pomysł podoba, ale życzę powodzenia z jego wykonaniem, bo będzie potrzebne. niestety.

 

 

Cóż ... Na początku jak jeszcze nie wgłębiałem się w ten temat, uważałem to za dobre . Lecz po dłuższym zastanowieniu, takie coś jest okropne. 

Normalne jest to, że ktoś aby stworzyć dobry serwer by ktoś na nim grał potrzebuje wydać dużo pieniążków . Technicy (jeżeli sam nie jest w stanie ogarniać pluginów/skryptów) , na większych serwerach administracji też pewnie się płaci, sama maszyna ile kosztuje . Po takim czymś człowiek tworzący serwer chce jakieś zyski co daje mu dobrze znany każdemu ItemShop (IS) . 

Doszedłem do wniosku że dobrym byłoby serwery, które nie mają przynajmniej 50 osób w godzinach szczytu a posiadają na swoim serwerze IS'a - "banować", a zaś serwery które mają powyżej 50 osób w tych właśnie godzinach i używają na swoim serwerze ItemShop'u zostawiać . 

To jest tylko moja opinia .

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

Ogólnie to strasznie słabo jest to rozwiązane:

W klasie bcd.class jest lista która przechowuje bany:

private final Set<String> aX = Sets.newConcurrentHashSet();

lista banów pobiera się tak:

    new Thread(new Runnable()
    {
      public void run()
      {
        try
        {
          bcd.b(bcd.this).addAll(IOUtils.readLines(new URL("https://sessionserver.mojang.com/blockedservers").openConnection(bcd.a(bcd.this)).getInputStream()));
        }
        catch (IOException localIOException) {}
      }
    }, "Blocklist Thread").start();

+ metoda sprawdzająca czy dany host jest zbanowany:

  private boolean c(String ?)
  {
    return this.aX.contains(Hashing.sha1().hashBytes(?.getBytes(Charsets.ISO_8859_1)).toString());
  }

Wystarczy:

  • postawić proxy które zwróci pustą banlistę
  • zablokować sessionserver.mojang.com w etc/hosts (tylko wtedy premium nie będzie działać, dlatego lepiej chyba kombinować z proxy)
  • zmodować klienta i powiedzmy zamienić zawartość metody c(String) na return false;

 

Nic się nie przyłożyli :P

Zapomniał pan jedno : Te wypisane zdania z "wystarczy" również nie są zgodne z EULA :)

Czyli chcesz zbanować wszystkie startujące serwery? :D

Nie widzę sensu banować małych serwerów, to jest też kawałek rynku, w który część ludzi celuje, sporo graczy lubi małe serwery, i lubi właśnie na nich kupić sobie vipa niż na 4726 osobowym serwerze gdzie nikt nic nie znaczy, dla niektórych liczy się miła przyjacielska atmosfera, gdzie prawie każdy się zna, której nie spotkasz na wielkich serwerach.

 

Co do rozwiązania northa... A co ci mojang zrobi za to ze złamałeś ich eulę po stronie clienta? Bo to co on pisał trzeba zrobić po stronie clienta. :P

 

 

 

Ale używałeś do farmy, a i pisałem o płytach naciskowych czy dźwigniach. Dziwne, że ludzie wolą klikać ciągle PPM zamiast postawić coś co kosztuje parę drewna przy drzwiach.

 

Chodzi właśnie o te bogate serwery, Mojang chce, by wróciły serwery gdzie faktycznie był fun, jakaś zabawa. Ciągle są jakieś płatności np. za wejście i chyba już lepiej płacić za to niż patrzeć jak vip obok dostaje wszystko na starcie.

 

­

 

 

Niewiele osób to robi, bo po prostu nie umie. Dzisiaj Minecraft to PvP (PvP w klockach xD).

 

Na dużych serwerach jest masa P2W, gdzie za prawdziwy hajs (oczywiście kupują to dzieci z telefonów rodziców) można mieć cały diax set, potki i inne boosty. To nie jest fair play, gdzie normalny gracz spędza parę dni na ich zdobyciu.

Q8eOMob.png

Opublikowano

@PabloTL, nie trzeba modować, wystarczy dodać jedną jarkę do folderu versions i zmienić wersję w launcherze.

 

Do ankiety można dodać wybór "nie mam zdania".

 

@GotoFinal, jakoś na mchc pomimo paczki na starcie zawitało 2,7k osób :P

Wystarczy możliwie jak najbardziej uprościć dodawanie nowej jarki.

mchc nigdy nie mialo i nie bedzie miec 2.7k xD fakelista dla gimbazy

 
@top
 polskich gowno serwerow typu pseudohc 4crafters/yhardy i innego badziewia nikt nie zbanuje bo to padnie dzien po starcie xD
duze serwery typu mineplex/hiplay/project ares do tej pory sobie radzily i radzic beda dalej 
 
skonczy sie to tak ze zbanuja kilka randomowych serwerow a patola p2w i tak bedzie  
Opublikowano

Jedno co jest pewne sam Mojang straci na tym kupę kasy... Czy to jest dobre? Zależy z jakiej strony patrzeć. Od strony gracza jak najbardziej, w końcu każdy będzie miał równe szanse, zaś od strony właścicieli serwerów wręcz przeciwnie, nikt nie chce cały czas utrzymywać serwerów z własnej kieszeni.

sygnatura.png

Opublikowano

Jedno co jest pewne sam Mojang straci na tym kupę kasy... Czy to jest dobre? Zależy z jakiej strony patrzeć. Od strony gracza jak najbardziej, w końcu każdy będzie miał równe szanse, zaś od strony właścicieli serwerów wręcz przeciwnie, nikt nie chce cały czas utrzymywać serwerów z własnej kieszeni.

Równe szanse? chyba na singlu, bo żadnych ciekawych serwerów nie będzie :P

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

 

Jedno co jest pewne sam Mojang straci na tym kupę kasy... Czy to jest dobre? Zależy z jakiej strony patrzeć. Od strony gracza jak najbardziej, w końcu każdy będzie miał równe szanse, zaś od strony właścicieli serwerów wręcz przeciwnie, nikt nie chce cały czas utrzymywać serwerów z własnej kieszeni.

Równe szanse? chyba na singlu, bo żadnych ciekawych serwerów nie będzie :P

 

Podam przykład, serwer ma kity, ktoś kupuje vipa i ma kit vip z lepszymi przedmiotami. Kto ma łatwiej ten co ma kit gracza czy kit vip?

Uważasz, że sklep sms wpływa na poziom rozgrywki? Moim zdaniem serwery powinny mieć możliwość sprzedawania rang vip itp gdyż utrzymanie serwera kosztuje ale na nie których serwerach vip ma ma takie permisje, że zwykły gracz nie ma szans z w starciu z vip'em.

sygnatura.png

Opublikowano

Jedno co jest pewne sam Mojang straci na tym kupę kasy... Czy to jest dobre? Zależy z jakiej strony patrzeć. Od strony gracza jak najbardziej, w końcu każdy będzie miał równe szanse, zaś od strony właścicieli serwerów wręcz przeciwnie, nikt nie chce cały czas utrzymywać serwerów z własnej kieszeni.

Dlaczego ma stracić? Jakby nie chcieli to by zamknęli MPC i inne shity zwiazane z piractwem tej gry. Stracą na tym oczywiście serwery.

Q8eOMob.png

Opublikowano

Mojang też straci... Są gracze którzy grają na jednym serwerze (znam takich) jeśli grają na pirackiej wersji a ich serwer zostanie zamknięty to możliwe, że całkiem zapomną o MC i np nie kupią oryginalnej wersji. A możliwe, że jest to pierwszy krok do zlikwidowania serwerów non-premium.

sygnatura.png

Opublikowano

 

 

Jedno co jest pewne sam Mojang straci na tym kupę kasy... Czy to jest dobre? Zależy z jakiej strony patrzeć. Od strony gracza jak najbardziej, w końcu każdy będzie miał równe szanse, zaś od strony właścicieli serwerów wręcz przeciwnie, nikt nie chce cały czas utrzymywać serwerów z własnej kieszeni.

Równe szanse? chyba na singlu, bo żadnych ciekawych serwerów nie będzie :P

 

Podam przykład, serwer ma kity, ktoś kupuje vipa i ma kit vip z lepszymi przedmiotami. Kto ma łatwiej ten co ma kit gracza czy kit vip?

Uważasz, że sklep sms wpływa na poziom rozgrywki? Moim zdaniem serwery powinny mieć możliwość sprzedawania rang vip itp gdyż utrzymanie serwera kosztuje ale na nie których serwerach vip ma ma takie permisje, że zwykły gracz nie ma szans z w starciu z vip'em.

 

A gdzie ja napisałem że to jest sprawiedliwe?

To nie graj na takich serwer na którch vip ma za dużo, ale każdy serwer coś vipowi daje, coś co ułatwe gre, coś co go zachęci do wspierania serwera by ten nie upadł ci "darmowi gracze" też mogli na nim grać, vipy płacą za lepszą gre dla siebie, i za to że ty też możesz na tym serwerze grać. Bez vipa ani on, ani ty by nie grał - bo serwer nie będzie istniał.

1438614356923701010629.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...