Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mojang rozpoczyna banowanie serwerów niezgodnych z EULA


GotoFinal

Mojang  

189 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co o tym myślisz?

    • Dobra zmiana
    • Wygląda ciekawe, ale boję się że może źle wpłynąć na społeczność.
    • Wygląda fajnie, ale na pewno zniszczy minecrafta, serwery upadną.
    • Nie podoba mi się ta zmiana.
    • Nie mam zdania.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

­

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...


Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie ogarniam, czyli 1.7+ już też tak będzie zablokowane? CHORE!

Będzie to tylko launcher oficialny minecraft, czy Shinigma / zyczu też?

Z@jebie tego Mojanga

Chcą sprzedawać, niech sprzedają.

Połowa serwerów straci graczy, bo wszystko będzie zależało od czasu gry...

Wg mnie, minecraft będzie w 100% nudny, bo ani wysłać sms'a, aby mieć wszystkich na hita, ani vipa na serwerach creative, aby mieć wanda czy vanisha

 

 

Wie ktoś gdzie się to zapisuje? W bibliotekach? Odrazu wyrzucam, jak nie - zmodyfikuje launchera aby tego nie widział, powinien powstać jeden, wielki, antymojangowy launcher.

Daj lajka! Nic to nie kosztuje, ale bardzo tego potrzebuje!


d9xa4.png


10 | 25 | 50 | 75 | 100 | 250 | 500 | 1000


Kliknij w obrazek! Zobacz nasz serwer!


Chcesz abym zobaczył? Napisz @Notrax3

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

­

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie ogarniam, czyli 1.7+ już też tak będzie zablokowane? CHORE!

Będzie to tylko launcher oficialny minecraft, czy Shinigma / zyczu też?

Z@jebie tego Mojanga

Chcą sprzedawać, niech sprzedają.

Połowa serwerów straci graczy, bo wszystko będzie zależało od czasu gry...

Wg mnie, minecraft będzie w 100% nudny, bo ani wysłać sms'a, aby mieć wszystkich na hita, ani vipa na serwerach creative, aby mieć wanda czy vanisha

 

 

Wie ktoś gdzie się to zapisuje? W bibliotekach? Odrazu wyrzucam, jak nie - zmodyfikuje launchera aby tego nie widział, powinien powstać jeden, wielki, antymojangowy launcher.

w libkach netty, to nie będzie takie proste.

 

­

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Gość Dawid545
Opublikowano

 

­

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie ogarniam, czyli 1.7+ już też tak będzie zablokowane? CHORE!

Będzie to tylko launcher oficialny minecraft, czy Shinigma / zyczu też?

Z@jebie tego Mojanga

Chcą sprzedawać, niech sprzedają.

Połowa serwerów straci graczy, bo wszystko będzie zależało od czasu gry...

Wg mnie, minecraft będzie w 100% nudny, bo ani wysłać sms'a, aby mieć wszystkich na hita, ani vipa na serwerach creative, aby mieć wanda czy vanisha

 

 

Wie ktoś gdzie się to zapisuje? W bibliotekach? Odrazu wyrzucam, jak nie - zmodyfikuje launchera aby tego nie widział, powinien powstać jeden, wielki, antymojangowy launcher.

w libkach netty, to nie będzie takie proste.

 

­

 

A jakby tak zmienić adres do blacklist nawet InClassTranslatorem :D?

Opublikowano

Zawsze smietanka polskich serwerów może sie zebrać i zrobić launcher zamiast paczki np blazing pack

 

Nikt się nie zbierze bo:

 

- Nikt nie będzie współpracować - cała Polska to jedna wielka konkurencja.

- Każdy zrobi swoje autorskie - bo autorskie.

- Nie będą razem pisać kodu - bo znowu autorski.

 

Taka patologia ;)

 

@AntyBlezur wreszcie się za coś zabierają. Skończy się bogactwo z serwerów.

Q8eOMob.png

Opublikowano

Większość zagranicznych serwerów korzysta z buycrafta, więc łatwo sprawdzić usługi oferowane przez serwer, ale jeśli serwer nie korzysta ze strony?

 

Jak to wygląda? Są zgłaszane serwery a nastpnie jakiś pracownik wchodzi na serwer i to sprawdza? xD

Jeśli tak, to może uda się odciąć takich ludzi od serwera?

 

- Dostęp do serwera za marne grosze, marnego sms'a? Wątpię, że ktoś od nich będzie wysyłał xD

- Zablokować dostęp z innych krajów? Użyją proxy? Też wątpię.

- Nawet jakieś głupie majnkraftowe captcha zrobić w naszym języku, też wątpię, że będą latać ze słownikiem xD

 

Oddzielny serwer na rejestrację a tam labirynt z pytaniami i odpowiedziami XDDDDDD

 

nawet w tej swojej ankiecie mają ogwiazdkowane "Server's web store URL", więc wystarczy napisać skrypcik, plugin, jakieś ładne gui w którym będzie itemshop XDD

Opublikowano

Obserwuje se ten temat jakby bog wie co sie stalo, jesli dalej bedziecie tak plakac to jeszcze na dniach pojawi sie cos dzieki czemu to ominiecie premium i nonpremium bez problemu..

 

 

Apropo tego sposobu ze wpuszczasz tylko ludzi z Polski, to chyba nawet nie zgodne z eula bo przeciez nie mozesz zabronic dostepu danym jednostka, kazdy musi miec taki sam dostep :P

Opublikowano

Obserwuje se ten temat jakby bog wie co sie stalo, jesli dalej bedziecie tak plakac to jeszcze na dniach pojawi sie cos dzieki czemu to ominiecie premium i nonpremium bez problemu..

 

 

Apropo tego sposobu ze wpuszczasz tylko ludzi z Polski, to chyba nawet nie zgodne z eula bo przeciez nie mozesz zabronic dostepu danym jednostka, kazdy musi miec taki sam dostep :P

 

 

iptables geoip i tyle, sadze ze odpusciliby sobie ;p

 

XDDDDDD

ewentualnie postawic dwa bungeecordy, jeden dzialajacy a drugi jakiś tam z sympatyczna wiadomoscia, ze jest problem i komunikat z mailem dla graczy ktorzy chcieliby zagrac, ale musieliby najpierw napisac, zeby dodac ich do "whitelisty" xD

 

polaków przekierować na dzialajacy a reszte na ten drugi XDD tak dla pozorow

Opublikowano

 

Obserwuje se ten temat jakby bog wie co sie stalo, jesli dalej bedziecie tak plakac to jeszcze na dniach pojawi sie cos dzieki czemu to ominiecie premium i nonpremium bez problemu..

 

 

Apropo tego sposobu ze wpuszczasz tylko ludzi z Polski, to chyba nawet nie zgodne z eula bo przeciez nie mozesz zabronic dostepu danym jednostka, kazdy musi miec taki sam dostep :P

 

 

iptables geoip i tyle, sadze ze odpusciliby sobie ;p

 

XDDDDDD

ewentualnie postawic dwa bungeecordy, jeden dzialajacy a drugi jakiś tam z sympatyczna wiadomoscia, ze jest problem i komunikat z mailem dla graczy ktorzy chcieliby zagrac, ale musieliby najpierw napisac, zeby dodac ich do "whitelisty" xD

 

polaków przekierować na dzialajacy a reszte na ten drugi XDD tak dla pozorow

 

 

Większość zagranicznych serwerów korzysta z buycrafta, więc łatwo sprawdzić usługi oferowane przez serwer, ale jeśli serwer nie korzysta ze strony?

 

Jak to wygląda? Są zgłaszane serwery a nastpnie jakiś pracownik wchodzi na serwer i to sprawdza? xD

Jeśli tak, to może uda się odciąć takich ludzi od serwera?

 

- Dostęp do serwera za marne grosze, marnego sms'a? Wątpię, że ktoś od nich będzie wysyłał xD

- Zablokować dostęp z innych krajów? Użyją proxy? Też wątpię.

- Nawet jakieś głupie majnkraftowe captcha zrobić w naszym języku, też wątpię, że będą latać ze słownikiem xD

 

Oddzielny serwer na rejestrację a tam labirynt z pytaniami i odpowiedziami XDDDDDD

 

nawet w tej swojej ankiecie mają ogwiazdkowane "Server's web store URL", więc wystarczy napisać skrypcik, plugin, jakieś ładne gui w którym będzie itemshop XDD

 

Ale żaden pracownik nie wchodzi na wasz serwer, jak nie macie łatwo dostępnej strony internetowej, a ktoś im zgłosił wasze ip... to blokują i tyle, bo łamiecie Eule.

Zakładając że ruszą dupę dla takich malych serwerków.

1438614356923701010629.png

 

Opublikowano

lamiemy eule tym, ze nie posiadamy strony? a co jesli to jest tylko forum (polaczone z pluginem logowania) ktory do dostepu wymaga zalogowania?

Opublikowano

ewentualnie... ale to tylko opszyn dla osob ktore same tworza serwerki i same cos tam pisza tooo...

stworzyc po prostu warunek sprwadzajacy kraj gracza przy kazdej usludze p2w na serwerze xD na jakies hologramy, npc, wiadomosci XDD

 

"Twój serwer nie jest piracki" - w sensie, że nonpremium? xD

 

post pod postem lalala, podbijam temat bo nudno tu

Opublikowano

Teraz trzeba straszyć administratorów, że ich serwery są niezgodne z EULA :makka:

Czytaj dokładnie kolego, jesli jakis serwer bedzie mial wlasny launcher to twoja smieszna EULA nic w tej sprawie nie pomoze xD

banner.png

Opublikowano

 

Teraz trzeba straszyć administratorów, że ich serwery są niezgodne z EULA :makka:

Czytaj dokładnie kolego, jesli jakis serwer bedzie mial wlasny launcher to twoja smieszna EULA nic w tej sprawie nie pomoze xD

Mało kto inwestuje w launchery bo to, jak zostało ujęte wyżej, ani bezpieczne ani wygodne :makka:

Gość Dawid545
Opublikowano

 

 

 

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Nie rozumiem tej ankiety. Oczywiście, że dobrze robią. Dali prawie 2 LATA serwerom, skoro te olały twórców gry, na której zarabiają mnóstwo kasy sprzedając zabronione rzeczy to mają za swoje. Nie zniszczy to serwerów, bo do tych polskich nawet nie dotrą, a już na pewno nie do każdego jednego z 20 slotami. Może poźniej spróbują zamknąć top 3 serwery polskie, ale to nic nie da, bo ludzie już znajdują sposoby jak to ominąć...

Możesz to tylko omijac tworząc własnego clineta, a nie każdy serwer ma taki zamiar, wielkie międzynarodowe serwery straciłyby na tym mase graczy, szczególnie jak każdy serwer ma wlasny launcher... nie dość że to ani trochę bezpieczne, to jeszcze ani trochę wygodne.

 

Taguje ludzi z ankiety jako potencjalnie zainteresowanych:

 

 

Mojang zmienił podejście, dodał to zabezpieczenie w libce od netty, czyli wszystkie wersje od 1.7(włączając w to 1.7 i większość aktualnych launcherów) dostały już tą poprawkę.

Oczywiście customowym launcherem dalej można to zablokować. Ale już pisałem o launcherach i co o tym myśle.

 

 

Nie trzeba nawet własnego launchera robić.

Wystarczy podmiana serwera z listą zablokowanych serwerów w hosts (Windows) na 127.0.0.1 i gotowe.

 

Wystarczy forge ;) A tego używa dużo ludzi, chociażby po to by zainstalować optifine.

 

Forge od 12 maja wprowadził też blokady.

 

 

#DobraZmiana

 

 

HaszTag DobraZmiana 

xD

 

 

Myślę, że to bardzo dobra zmiana :)

A tak skończy większość nawet uczciwych (których mało) serwerów..

 

https://www.minetime.com/threads/thank-you.32070/

 

If you have made a payment to Minetime within the last 30 days, you can email [email protected] to request a refund. Refund requests for older payments are subject to our discretion. Please note that our payment processors do not allow us to refund payments older than 60 days.

 

No chyba, że jesteście zwolennikami singleplayer lub enderskrzynek. To wam obojętne.

Opublikowano

Gdzie można zgłosic serva? XDDDDd koledze swojemu bd zgłaszał hehehehe

76561198115213832.png

Opublikowano

Myślę, że to bardzo dobra zmiana :)

 

 

HaszTag DobraZmiana 

xD

 

 

#DobraZmiana

 

Może się powtórzę, może nie ale czy to jest dobra zmiana to zleży od punktu widzenia. Właścicielom to robi problem bo większość serwerów utrzymuje się z IteamShop'ów. Graczom zaś to na rękę bo każdy będzie miał takie same szanse.

sygnatura.png

Opublikowano

 

#DobraZmiana

 

Może się powtórzę, może nie ale czy to jest dobra zmiana to zleży od punktu widzenia. Właścicielom to robi problem bo większość serwerów utrzymuje się z IteamShop'ów. Graczom zaś to na rękę bo każdy będzie miał takie same szanse.

 

 

Pod warunkiem, że mieliby na czym grać ;) Bo jak mamy postępować zgodnie z EULA, to należałoby zacząć od zablokowania wstępu na serwery graczom non-premium. A w Polsce takich graczy jest pewnie 80-90%.

Opublikowano

 

 

#DobraZmiana

 

Może się powtórzę, może nie ale czy to jest dobra zmiana to zleży od punktu widzenia. Właścicielom to robi problem bo większość serwerów utrzymuje się z IteamShop'ów. Graczom zaś to na rękę bo każdy będzie miał takie same szanse.

 

 

Pod warunkiem, że mieliby na czym grać ;) Bo jak mamy postępować zgodnie z EULA, to należałoby zacząć od zablokowania wstępu na serwery graczom non-premium. A w Polsce takich graczy jest pewnie 80-90%.

 

Już o tym nie wspominałem xD

sygnatura.png

Opublikowano

 

Myślę, że to bardzo dobra zmiana :)

 

 

HaszTag DobraZmiana 

xD

 

 

#DobraZmiana

 

Może się powtórzę, może nie ale czy to jest dobra zmiana to zleży od punktu widzenia. Właścicielom to robi problem bo większość serwerów utrzymuje się z IteamShop'ów. Graczom zaś to na rękę bo każdy będzie miał takie same szanse.

 

 

No ale nadal mogą się utrzymywać z IS tylko muszą zmienić to co sprzedają.

Opublikowano

 

 

Myślę, że to bardzo dobra zmiana :)

 

 

HaszTag DobraZmiana 

xD

 

 

#DobraZmiana

 

Może się powtórzę, może nie ale czy to jest dobra zmiana to zleży od punktu widzenia. Właścicielom to robi problem bo większość serwerów utrzymuje się z IteamShop'ów. Graczom zaś to na rękę bo każdy będzie miał takie same szanse.

 

 

No ale nadal mogą się utrzymywać z IS tylko muszą zmienić to co sprzedają.

 

Tak tylko pytanie czy będą chętni do kupowania... Prawdę mówiąc to co można sprzedawać to tak jakby zrobić po prostu system dotacji.

sygnatura.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...