Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co nas czeka w następnych aktualizacjach


Juri.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Zmiany w pierwszym teście publicznym wersji 0.9.4 w stosunku do wersji 0.9.3

 

  • Zmieniono format Bitew drużynowych (7/54 zamiast 7/42, zmienione warunki zwycięstwa).
  • Wprowadzono duże ulepszenia i zmiany w trybie Twierdz.
  • Usunięto niektóre problemy z modelami wizualnymi następujących pojazdów: SU-100, IS-7, JagdPanther, M24 Chaffee, Т37, LTTB, Ru 251.
  • Naprawiono usterki modeli uszkodzeń dla następujących pojazdów: M24 Chaffee, KV-85.
  • Poprawiono niewłaściwe oznaczenie wież niszczyciela czołgów T67.
  • Zmieniono parametry czołgu Т-34-3: czas przeładowania zmniejszono z 14,4 do 13,4 s., zmniejszono dyspersję podczas obrotu wieży o 25%.
  • Zmieniono parametry niszczyciela czołgów AT 15A: zwiększono liczbę PW z 850 do 1050, obniżono maksymalny poziom bitwy do VIII.
  • Naprawiono współczynniki ukrycia w czołgu Т-54 lightweight.
  • Poprawiono i ulepszono następujące mapy: Komaryn, Malinowka, Lotnisko, Koło podbiegunowe.
  • Ulepszono wydajność mapy Wichura.
  • Dodano efekt przygotowania artyleryjskiego w trakcie odliczania przed bitwą na niektórych mapach.
  • Naprawiono rozbieżności między modelami wizualnymi i modelami zniszczeń dla niektórych obiektów otoczenia.
  • Usunięto problem z pojazdami wyrzucanymi w powietrze podczas przejeżdżania przez niektóre obiekty otoczenia.
  • Usunięto spadek wydajności podczas wyświetlania niektórych pojazdów w jakości HD.
  • Ulepszono wydajność renderowania cieni oraz jakość wyrenderowanych cieni.
  • Ulepszono wydajność renderowania klatek dla większości konfiguracji.
  • Zoptymalizowano działanie niektórych elementów interfejsu bitwy.
  • Opcja włączania/wyłączania potrójnego buforowania jest ponownie dostępna w menu ustawień graficznych.
  • Usunięto usterkę polegającą na pojawianiu się na ekranie artefaktów graficznych po zmianie rozdzielczości.
  • Naprawiono niektóre przypadki zawieszania się i awarii klienta gry.
  • Opracowano ponownie w pełni dźwięki strzałów.
  • Poprawiono dźwięki zniszczenia pojazdu poprzez taranowanie.
  • Poprawiono dźwięki zniszczenia wybuchających obiektów.
  • Usunięto przerwy w odtwarzaniu dźwięku silnika w przypadku wielu pojazdów stojących blisko siebie.
  • Zmieniono warunki uszkodzeń powodowanych przez odstrzeloną wieżę.
  • Rozszerzono listę nazwisk członków załogi.
  • Usunięto Bitwy historyczne z opcji menu trybów bitwy.
  • Opracowano ponownie efekty pocisków uderzających w niektóre powierzchnie.
  • Usunięto niektóre problemy z interfejsem i rozgrywką w trybie Twierdz.
  • Przerwy w odznaczeniach seryjnych są obecnie liczone poprawnie.
  • Naprawiono dysproporcję między wielkością znaczników i minimapy podczas zbliżania.
  • Issue with the Platoon channel becoming blocked when creating a Platoon fixed.
  • Naprawiono usterkę polegającą na pojawianiu się komunikatu o karze za dezercję po wychodzeniu z trybu powtórki.
  • Naprawiono usterki funkcjonalności czatu tekstowego w Kompaniach czołgów.
  • Usunięto usterkę polegającą na zwieszaniu się okna wyszukiwania kompanii podczas tworzenia plutonu.
  • Usunięto zawieszanie się gry na „Aktualizacji załogi...” podczas wracania do garażu.
  • Naprawiono wyświetlanie ikony piątej umiejętności członka załogi.
  • Naprawiono warunki zdobycia odznaczenia Łowca.
  • Usunięto usterkę polegającą na przywróceniu wyboru serwera na „Auto” po nieudanym logowaniu (np. po wpisaniu nieprawidłowego hasła).
  • Naprawiono niektóre błędy związane z odtwarzaniem powtórek.
  • Naprawiono wyświetlanie logo klanu w garażu dla rozdzielczości ekranu większych niż 1280 pikseli w poziomie.
  • Odpowiedzi 534
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

- Storm teraz wie o bugu 9.4 przez który pociski przelatują przez czołgi

- Storm potwierdza że w 9.4 nie będzie nowych modeli HD

Opublikowano

- Storm teraz wie o bugu 9.4 przez który pociski przelatują przez czołgi

- Storm potwierdza że w 9.4 nie będzie nowych modeli HD

A w każdym patchu miały być modele... 

Opublikowano

- Staningrad będzie w drugiej turze testu 9.4

- model działa IS-7 nadal nie jest HD

- devsi zbierają statystyki aby ulepszyć sposób przydzielania expa za odbijanie pestek

- Storm wie o bugu w 9.4 przez który pociski przenikają przez czołgi

- opinie o nowych dźwiękach są podzielone równo

- to że niektóre czołgi były tylko prototypami lub istniały tylko na papierze nie znaczy że automatycznie zostaną zrobione po faktycznie istniejących pojazdach

- 9.6 lub 9.7 przyniesie mały update BigWorld'a, co oznacza lepszą optymalizację

- gdy M4A3E8 zostanie przerobiony na HD, dostanie taki sam pancerz jak Fury

- nie będzie buffa arty

- jeśli nie masz wystarczająco czasu na Twierdze to znaczy że nie jesteś klientem dla którego Twierdze są przeznaczone

- Storm stwierdza że dźwięki wielkokalibrowych pocisków w 9.4 są realistyczne i historyczne

Opublikowano

- devsi rozważają postawienie serwera dla Płd. Ameryki (Argentyna, czy Brazylia), ale nadal oczekują dalszego wzrostu ilości graczy z tamtego rejonu
ISU-130 będzie wydawane załodze (rosyjskiej) WG, jednakże ma także szanse pojawić się na innych serwerach
- niektórzy z devsów przysiedli na fizyką gąsienic, a w szczególności nad momentem detrackowania, w celu jego jak najwierniejszego oddania po wprowadzeniu havoka
- SerB o War Thunder: „Robią dobre filmy, ale my robimy lepsze gry.”
- Havok zaraz po wprowadzeniu nie będzie wyglądał tak jak w prezentacji z IS-4; tak ma wyglądać cel ostateczny, tzn. poruszający się dodatkowy osprzęt na czołgu. Natomiast odpadające wyposażenie i odkształcający się pancerz zostaną wprowadzone wtedy, kiedy zostanie stwierdzone, że są wystarczająco zoptymalizowane.
- WG otrzymało sporo raportów o tym, że mechanika pocisków HEAT jest spartolona. Chodzi o trafienia w pancerz warstwowy, gdzie HEAT zachowuje się tak samo jak AP. Być może już to zostało naprawione.
- devsi są już zniechęceni ciągłymi porównaniami do War Thunder i wolą się skupić na swojej własnej grze
- niektórzy devsi znaleźli dość interesujące informację na temat floty wojennej UK; poproszono ich o szybkie przeskanowanie dokumentów, bo planuje się ukończyć drzewko UK do końca roku
- do kodu gry został wprowadzony skrypt (9.4), którego celem jest umożliwienie „wynajęcia” czołgu na określony czas – na razie nie wiadomo, czy w ogóle zostanie to udostępnione, czy też czego ono dotyczy. Twórcy nadal rozważają zasadność takiego posunięcia.
- WG planuje start programu dotyczącego zaproszeń do gry nazwanego dość swobodnie „Rekrutacja”. Jeśli zaprosisz kogoś do gry i np. będziesz grał z nim plutony, możesz dostać w zamian różnego rodzaje bonusy. Mało tego, możesz dostać nawet unikalny czołg za to, że zwerbowany przez Ciebie gracz kupi sobie tier X. To i powyższe, zakodowane jest w patchu 9.4 – kiedy będzie to dostępne? Jak będzie to będzie icon_smile.gif
Jesteście ciekawi jaki to będzie unikat? T95E2, TUTAJ jego statystyki.

Opublikowano

- dźwięki dział w WT lepsze niż w WoT? W ich dźwiękach nie słychać "tego czegoś"

- nie wiadomo kiedy nadejdzie XP za odbijanie pocisków(SS: muszą zebrać dane przez cały "cykl patchy", więc może nie będzie ich w 9.5)

- nowe dźwięki dział będzie można pobrać tak jak modele HD, czyli oddzielnie

- Type 59 zostanie wystawiony do sprzedaży tylko na serwerze azjatyckim, ale w grudniu na EU będzie w sprzedaży inny ekskluzywny czołg

Opublikowano

- sprawa automatycznego przetrenowania załogi Chaffee Sporta będzie wyglądać na wszystkich serwerach tak samo, tzn. będzie w 9.4

- Storm chce znerfić krzaki o 20-25%

- będzie filmik pokazujący jak nagrywano nowe dźwięki dział

- w WoWS powstała wyspa w z domkami, spoglądanie na nią powodowało straszne spadki FPS. Otóż jakiś geniusz w ramach easter egga dodał do wnętrza jednego budynku wannę, w której była kaczka której model składał się z ponad miliona polygonów...

- nowe dźwięki to zmodyfikowane dźwięki z pierwszego testu 9.1, tylko duże kalibry są nowe

- devsi pracują nad drugą wersją testu

- devsi pracują też nad wciśnięciem do interfejsu WoT ankiet

- nowe czołgi HD będą kiedy będą

- opinie o nowych dźwiękach są negatywne, ale devsi uważają że może po prostu ci, którym dźwięki się podobają nie uczestniczą w tych dyskusjach

- od teraz każdy serwer testowy będzie musiał pobierać pełnego klienta

- możliwe że Havok nadejdzie jeszcze w tym roku

Opublikowano

- Storm chce znerfić krzaki o 20-25%

 

 

Serb podszywa się pod Storma?

 

- w WoWS powstała wyspa w z domkami, spoglądanie na nią powodowało straszne spadki FPS. Otóż jakiś geniusz w ramach easter egga dodał do wnętrza jednego budynku wannę, w której była kaczka której model składał się z ponad miliona polygonów...

 

 

musk rozjebany

 

- możliwe że Havok nadejdzie jeszcze w tym roku

 

 

I git :) #Tak wierzę w to...

Opublikowano

- SerB potwierdza że VK4502B zostanie zastąpiona przez prototyp Mausa. Los VK'i jest jeszcze nieustalony, zostanie czołgiem premium lub alternatywnym kadłubem VK4502A

- Problemem w bitwach historycznych było zgromadzenie gracz do obu drużyn, a więc trwają prace nad historycznym PvE

- brak planów na historyczne PvP

- reset statystyk za golda był tylko plotką

- E8 po konwersji na HD będzie i tak lepszy od Fury

- ostateczny los FV4202 nieznany

- Fury jest cięższy od E8 z powodu tych wszystkich kłód i innych

- devsi nie chcą ulepszać starego rendera, tylko zoptymalizować nowy aż tak aby mogli usunąć stary

- devsi nie biorą pod uwagę głosu graczy podczas balansowania czołgów

- WoT nie był w przeszłości upraszczany

- nie ma planów dania przeciętnym pojazdom jakichś większych zalet/wad, np. T-43, A-20, KV-13

- SU-85B radzi sobie dobrze

- LT dostaną buffa

- T67 potrzebuje nerfa

- promień okręgu renderowania(gdy zostanie wprowadzony) będzie wynosił 565m

- maksymalny zasięg spotowania nie zostanie zwiększony

- devsi wiedzą że nerf krzaków o 20-25% utrudni spot pasywny

Opublikowano

- Storm potwierdza, że szósty zmysł zostanie podstawową umiejętnością radiooperatora i będzie działać zawsze
- pewien gracz narzekał, że znaczenie pancerza w grze maleje z powodu wprowadzania nowocześniejszych czołgów. Storm stwierdził, że całość rozchodzi się o penetrację tych pojazdów. Devsi niedługo mają otrzymać odpowiednie statystyki, na podstawie których zostaną podjęte odpowiednie działania (albo ich brak)
- Storm uważa, że nowa Murowanka jest bardziej otwarta i lepsza od starej
- Q: “Maus miał z przodu 265 mm pancerza, dajcie buffa nooo!” A (SerB): “Bzdury, jak nie masz konkretnych dowodów to się nie wypowiadaj”
- SerB stwierdził, że sytuacja w której perk Intuicja uaktywnia się (wybiera typ pocisku) zaraz po rozpoczęciu bitwy jest prawidłowa
- 9.5 ma się pojawić w okolicach Nowego Roku
- Storm nie uważa, że 9.4 to bardziej mała łatka – dla przykładu wymienia nową mapę, czołgi premium przygotowywane na superteście do wypuszczenia, jakieś tam optymalizacje i aktualizacja SH
- bardzo możliwe, że w 9.5 kolejne pojazdy otrzymają rozdzielenie modułu silnika na silnik i przekładnię
- w drugiej turze testu 9.4 Stalingrad ma wyższą szansę na wylosowanie
- Storm stwierdził, ze Pantera 8,8 nie będzie mieć ograniczonego MM, ale może się to jeszcze zmienić

N6ZozYe.jpg

- devsi przygotowują rebalansy na 9.5
- devsi rozważą los radiooperatora po przerzuceniu na niego szóstego zmysłu
- w 9.5 poza nowymi czołgami nie będzie innych konwersji do HD
- linia Firefly jednak otrzyma X tier, a to raczej oznacza FV4005 Stage 2 – zasadniczo mówiąc drugiego FV 183, ale z pełną wieżą i totalnym brakiem pancerza (T_J: Czarno to widzę…)
- Storm potwierdza, że pancerz M56 Scorpiona (1/1/1 mm) jest prawidłowy (T_J: To właściwie nawet nie pancerz, tylko kawałki aluminiowej blachy)
- jeżeli będziemy regularnie odprawiać modły do Boga RNG i przelewy na konto WG, to być może Havołkę pojawi się jeszcze w tym roku, ale nikt nic nie gwarantuje

W drugiej rundzie testu 9.4 devsi poczynili następujące zmiany w dźwiękach:
- zmniejszono efekt przygłuszenia w trybie snajperskim
- przyciszono metaliczny trzask przy wystrzale
- uregulowano głośności dźwięków
- dźwięki dużych kalibrów są teraz nieco głośniejsze

Opublikowano

 

 

- jeżeli będziemy regularnie odprawiać modły do Boga RNG i przelewy na konto WG, to być może Havołkę pojawi się jeszcze w tym roku, ale nikt nic nie gwarantuje

 

 

Wygrał XDD

napewno nie będzie havo w tym roku. 

 

Opublikowano

 

 

- jeżeli będziemy regularnie odprawiać modły do Boga RNG i przelewy na konto WG, to być może Havołkę pojawi się jeszcze w tym roku, ale nikt nic nie gwarantuje

 

 

Wygrał XDD

napewno nie będzie havo w tym roku. 

 

 

 

Będzie, bezlitosne rng mi dziś sprzyja. Gdyby to zależało od MM byłoby trochę gorzej:

ula4dg.jpg

Opublikowano

- Storm potwierdza, że szósty zmysł zostanie podstawową umiejętnością radiooperatora i będzie działać zawsze

- pewien gracz narzekał, że znaczenie pancerza w grze maleje z powodu wprowadzania nowocześniejszych czołgów. Storm stwierdził, że całość rozchodzi się o penetrację tych pojazdów. Devsi niedługo mają otrzymać odpowiednie statystyki, na podstawie których zostaną podjęte odpowiednie działania (albo ich brak)

- Storm uważa, że nowa Murowanka jest bardziej otwarta i lepsza od starej

- Q: “Maus miał z przodu 265 mm pancerza, dajcie buffa nooo!” A (SerB): “Bzdury, jak nie masz konkretnych dowodów to się nie wypowiadaj”

- SerB stwierdził, że sytuacja w której perk Intuicja uaktywnia się (wybiera typ pocisku) zaraz po rozpoczęciu bitwy jest prawidłowa

- 9.5 ma się pojawić w okolicach Nowego Roku

- Storm nie uważa, że 9.4 to bardziej mała łatka – dla przykładu wymienia nową mapę, czołgi premium przygotowywane na superteście do wypuszczenia, jakieś tam optymalizacje i aktualizacja SH

- bardzo możliwe, że w 9.5 kolejne pojazdy otrzymają rozdzielenie modułu silnika na silnik i przekładnię

- w drugiej turze testu 9.4 Stalingrad ma wyższą szansę na wylosowanie

- Storm stwierdził, ze Pantera 8,8 nie będzie mieć ograniczonego MM, ale może się to jeszcze zmienić
- devsi przygotowują rebalansy na 9.5

- devsi rozważą los radiooperatora po przerzuceniu na niego szóstego zmysłu

- w 9.5 poza nowymi czołgami nie będzie innych konwersji do HD

- linia Firefly jednak otrzyma X tier, a to raczej oznacza FV4005 Stage 2 – zasadniczo mówiąc drugiego FV 183, ale z pełną wieżą i totalnym brakiem pancerza (T_J: Czarno to widzę…)

- Storm potwierdza, że pancerz M56 Scorpiona (1/1/1 mm) jest prawidłowy (T_J: To właściwie nawet nie pancerz, tylko kawałki aluminiowej blachy)

- jeżeli będziemy regularnie odprawiać modły do Boga RNG i przelewy na konto WG, to być może Havołkę pojawi się jeszcze w tym roku, ale nikt nic nie gwarantuje

W drugiej rundzie testu 9.4 devsi poczynili następujące zmiany w dźwiękach:

- zmniejszono efekt przygłuszenia w trybie snajperskim

- przyciszono metaliczny trzask przy wystrzale

- uregulowano głośności dźwięków

- dźwięki dużych kalibrów są teraz nieco głośniejsze

Opublikowano

- World of Warships ma zwieńczyć trylogię wojenną WG
- … poza tym WG ma też kilka innych projektów, o których jeszcze nie mówili
- największa frekwencja w WoT była w styczniu, później zaczęła spadać z powodu lata oraz problemów z 0.9.0, ale teraz frekwencja znów wzrasta
- na rosyjskim serwerze niedługo ma wystartować trzecia kampania, główną nagrodą ma być Obj 907, ale będzie można też wybrać M60, lub VK7201
- devsi planują dalszy rozwój CW i Strongholdów
- w 9.5 mają się pojawić indywidualne misje. Będą one bardziej skomplikowane od tych zwykłych, ale będą też miały lepsze nagrody (Koncept T28, Obj 260, T-55A itp.)
- podmiana FV 4202 na Centuriona Action X nadejdzie w pierwszym kwartale następnego roku
- ktoś w Q&A stwierdził, że FV 215b zostanie podmieniony na prototyp Chieftaina, ale już dawno temu Storm potwierdził, że będzie to Chieftain Mk.II
- darmowy FV 4202 premium po zamianie? Nie ma tak łatwo, najpierw posiadacze tego czołgu będą musieli wypełnić misję
- Pantera 8,8 ma nadejść jeszcze w tym roku razem z jego odpowiednikami w drzewku sowieckim i japońskim: T-54 1945 oraz STA-2
- póki co nie ma w planach filmu o WG
- roaming jest w pełni funkcjonalny, ale devsi nie mają pojęcia jak go wprowadzić, aby na tym zarobić
- Evilly potwierdza, że rosyjscy gracze są lepsi od europejskich i amerykańskich kapitalistów
- devsi sprawdzają na bieżąco AW i WT

Opublikowano

- tryb Konfrontacji powróci po rebalansie
- Evilly nie sądzi, że przewidywania XVM co do wyniku bitwy są bardzo trafne
- w planch są metody walki z troll plutonami
- devsi planują wprowadzić mechanizm informujący o tym, że zraportowany przez nas gracz otrzymał bana. Ta funkcja jest powiązana z inną operą mydlaną zwaną Czatem 2.0
- co do pytania wyżej – devsi planują stworzenie wspólnego czatu dla wdzystkich gier WG – strona serwerowa jest już gotowa i po części gotowa do wprowadzenia w WoT
- Storm stwierdził że BH w systemie PvP oraz z mechaniką symulatora byłby zbyt mało popularny – dev dla przykładu wskazał czołgi od WT
- nowe regularne czołgi pojawią się w następnym roku, trolololo
- również w następnym roku mamy dostać lepszy i bardziej zaawansowany samouczek
- w przyszłości pojawią się bitwy drużynowe dla X tierów
- seria Battlefield celuje w zupełnie inną grupę graczy niż WoT
- największym problemem w bitwach garżowych do rozwiązania jest kwestia przedwcześnie wychodzących z bitwy – dobrym rozwiązaniem
- Storm potwirdza, że następnym brytyjskim X tierem będzie TD: FV4005 Stage
- nowa fizyka ruchu przyniesie wywracanie się na dach
- Q: “Czy kiedyś dostaniemy porządne dźwięki silników oraz ich efekty znane z BF4?” A: “Tak prędko jak będziemy mogli przeznaczyć 10 gb rozmiaru gry na dźwięki”
- rozmiar klienta jest dla WG BARDZO ważny
- w planach znowu jest transfer WoT na nowszą wersję BigWorld
- devsj mają zapierdol i nie naprawią modelu HD działa IS-7 w 9.4

- troje najlepszych graczy w drużynie nie będzie otrzymywać dodatkowych kredytów i expa
- istniało wiele wariantów zawieszenia Chi-Ri – ktoś wspomniał, że cięższa wersja z 88 mm działem nadałaby się do drzewka HT, ale ta wersja to fake
- używany w Chinach Chi-Ha nie miał jakichś specjalnych oznaczeń
- SerB bierze udział w testowaniu WoWs, ale się ukrywa
- wyłączenie HUDu w grze daje duży wzrost FPS? „Najwyraźniej twoja karta graficzna kiepsko obsługuje Scaleform bazujący na Flashu, który odpowiada za większość interfejsu w grze. Poza tym, nie odpowiadamy za mody interfejsu”
- Storm uzmysłowił sobie, że STA-2 jest gorszy od STA-1, ale WG nie znalazło lepszego kandydata. Dlatego też czołg póki co dostał buffa: DPM wzrósł z 2029,3 do 2115,1; RoF wzrósł z 8,456 do 8,813; czas przeładowania spadł z 7,096 do 6,808 s; czas celowania spadł z 2,21 do 2,11; zwiększono celność przy obrocie wieżą o 20%; zwiększono HP czołgu z 1400 do 1420; dla balansu pogorszono nieco koszty napraw
- Evilly stwierdził, że w 9.5/9.6 czołgi premium mogą dostać lekkiego buffa do rentowności, np. poprzez zmniejszenie kosztów naprawy
- możliwe, że system walki z AFK zacznie uwzględniać wysypywanie się klienta gry
- Storm porównuje FV 215b (183) do FV4005/2 (nadchodzący tier X TD z tym samym działem 183 mm): „Jeden będzie opancerzony i wolny, drugi bez pancerza i nieco szybszy”
- Storm jest zdenerwowany na ludzi odpowiedzialnych za modelowanie, którzy się opierdzielają i nie konwertują czołgów do HD – przez co w 9.4 ich nie ma, ale nic nie może na to poradzić
- w planach jest trzecia tura serwera testowego 9.4
- Storm uważa za normalne, że włączenie cieni na grafice GTX550T powoduje utratę 20 FPS
- we wtorek na superteście będzie testowany tryb PvE, a w środę nowy system m.in. zapraszania graczy (podobno) zapowiedziany na 9.4; więc jeśli nie wypali, to nie zostanie wprowadzony w tej łatce
- wychył działa w dół ISU-130 został zwiększony do -3 st, a wychył w prawo zwiększony z 9,72 do 10 st

- w 9.5 nie będzie konwersji do HD, pojawi się tylko 11 nowych brytyjskich czołgów oraz kilka innych dla supertesterów
- dźwięki z serwera testowego 9.4 nie zostaną zaimplementowane, gdyż na pewnych konfiguracjach powodowały duże problemy z wydajnością a devsi mają zapier ol i nie zdążą tego naprawić, tak więc może pojawią się później. Przy okazji zostaną one przerobione na podstawie opinii graczy
- Q: “Kolejny patch bez konwersji do HaDe! Będę płakać!” A (Storm): “Będę płakać razem z tobą”
- Havok? Devsi nie mogą nic powiedzieć, ale teraz głównie trwają prace nad wydajnością i optymalizacją
- w 9.5 będzie 11 nowych czołgów brytyjskich, ponieważ będą dwa tiery V (Sherman III i Archer) oraz dwa tiery VI (Firefly i Achilles)
- FV4202 nie zostanie podmieniony w 9.5
- statystyki nie pokazują, że plutony częściej lądują na dole tabeli
- Action X i Chieftain Mk.II nie zostały jeszcze zbalansowane
- FV4005 Stage 1 nie został wprowadzony, gdyż WG nie chce kolejnych Waffentragerów
- rebalans szóstego zmysłu nie nadejdzie prędko
- Q: “Nikt nie chce kolejnej Godzilli, która zmiana wszystko na hita!” A: “Straszne”
- jeszcze nie wiadomo, czy FV4005/2 będzie miał w pełni obracalną wieżę
- modelarze podobno pracują właśnie nad 150 modelami HD czołgów
- mapy HaDe również są w trakcie produkcji

Opublikowano

- buff dla 122 mm pocisków HE? niezamierzona pomyłka, buff zostanie anulowany
- dużo czołgów premium w WoT ma normalny MM
- jedynym przypadkiem, w którym czołg premium dostał nerfa MM do normalnego był Type 59
- WoT używa silnika Scaleform do obsługi interfejsu WoT od wersji beta
- Archer będzie funkcjonować tak samo jak Crusader SP (będzie jeździć szybciej, czyli do przodu na wstecznym)
- Storm potwierdza, że ponad połowa WT E-100 zostaje zniszczona zanim wystrzeli pierwszy magazynek
- nie ma w planach buffa dla M48 Pattona
- w najlepszym przypadku rebalans szóstego zmysłu nastąpi w następnym roku, a wraz z nim także ogólny rebalans perków
- devsi nie będą zwiększać roli perków w grze, gdyż starzy gracze z dobrymi załogami mieliby zbyt dobrze
- eksperymenty z jakością HaDe prowadzono na IS-4
- Havołkę wciąż się opóźnia, gdyż przy testowaniu devsi najpierw dodali destrukcję małych obiektów, zamiast od razu brać się za całe budynki i teraz stoją w miejscu z powodu wydajności
- gdyby arta miała z powrotem otrzymać „starą” celność (sprzed nerfa) to WG zrekompensowałoby to poprzez zmiany w alfa dmg, czasie celowania i prędkości pocisku, a tego nie chcą robić
- devsi rozważali rozdzielenie pocisków HE na zwykłe i artyleryjskie o obniżonym alfa dmg, ale to byłoby zbyt nierealistyczne
- nie ma pewności, że po patchu 0.9.9 pojawi się 1.0.0
- nie ma w planach rebalansu VI-VIII tieru w związku z nowymi pojazdami
- Storm stwierdził, że jak komuś spodobały się dźwięki z serwera testowego 9.4, to może je pobrać i przekopiować do zwykłego WoTa, gdyż silnik dźwiękowy jeszcze się nie zmienił
- Storm nie uważa, że powinna być możliwość wyłączenia intra WOT, skoro można je pominąć
- 9.5 na pewno nadejdzie przed (najbliższym) Nowym Rokiem
- ostatnio Storm narzekał na leniwych modelarzy, a teraz przyznaje, że zastój z HD jest nie na etapie produkcji, a wprowadzania z powodu dużej ich ilości
- devsi nie rozważali przerobienia niektórych LT na papierowe MT poprzez zmniejszenie MM
- póki co rebalans klasy LT ograniczy się do grzebania w zasięgu widzenia czołgów
- devsi nie rozważali jeszcze możliwości modyfikowania swojego hangaru, lub też jego wyboru
- rozmyślano nieco na temat modyfikacji wyglądu czołgów, ale odłożono to do czasów pełnej konwersji czołgów na HD
- devsi mają zapierdziel i nie pracowali nad dynamicznymi statystykami czołgów w hangarze
- devsi rozważają bitwy drużynowe z elementami PvE, np. drużyna graczy przeciwko botom
- nie ma w planch bardzo dużych map do WoT, ale obecnie testowane są 1,2×1,2 oraz 1,4×1,4 km – być może nawet pojawią się na randomie
- wielu ludzi nie polubiło nowej Murowanki, gdyż woleli kampić w magicznym lesie
- devsi rozważali dodanie naliczania ilości drobnych medali, jak w wersji na Xbox
- wszystkie czołgi dostaną HaDe
- nie wiadomo, czy KV-220 dostanie wieżę z T-150, podobno bardziej historyczną
- dzwonek oznaczający trafienie krytyczne nie powróci
- minimapa wkrótce ma zostać zmodyfikowana
- devsi rozważają rebalans pocisków HESH
- devsi obecnie nie zbierają dokładnych statystyk na temat amunicji premium
- czołgi używane w turniejach nie mają pierwszeństwa do konwersji na HD
- nie wiadomo, czy nowe dźwięki pojawią się w 9.5
- obecnie za każdym razem trzeba zaznaczać opcję, aby zobaczyć swoje staty tylko dla czołgów z hangaru – opcja zostanie naprawiona i będzie permamentna
- wygląda na to, że dźwięki dział z testu 9.4 zostaną porzucone, poza tym nie ma w planach już osobnego moda
- nie wiadomo czy i kiedy WoT przejdzie na Dx11
- WG chce wprowadzić japońskie SPG kalibru 340 mm, ale na pewno nie w 2015 roku
- pomiędzy starą, a nową gałęzią brytyjskich czołgów będzie połączenie
- jeszcze nie zaczęto modelować FV4202 w HD, to samo tyczy się Chieftaina Mk.II – devsi czekają na fotki i dane z Bovington
- nad czołgami HaDe pracuje wielu modelarzy
- model HD M103 również jest zabugowany – lufa jest w jakości SD
- przy opracowywaniu PvE devsi nie mogli ot tak skorzystać z „dostępnych” botów – boty graczy działają po stronie klienta i nie są zoptymalizowane, a WG wszystko chce po stronie serwera i to bez przeciążania go
- devsi planują boty do BH, stąd ten wysyp informacji o PvE
- rozkład tierowy nowych brytyjskich czołgów:

  1. Medium I
  2. M2A4
  3. Stuart

  4. Grant

  5. Sherman III Archer (odblokowywany także z Valentine)

  6. Firefly IC Achilles

  7. Challenger

  8. Charioteer

  9. FV4004 Conway

  10. FV4005 Stage 2

- Firefly będzie odblokowywany z poziomu Shermana III, a ten z Granta. Zapowiadanym połączeniem nowych i starych Brytoli ma być linia Valentine -> Archer
- możliwe, że Churchill Gun Carrier straci topowe działo i wyląduje na V tierze
- Q: “Kiedyś na randomie zawsze można było znaleźć strategię na wygranie dowolnego pojedynku 1vs1! Kiedyś było lepiej!″ A: “Tak, zwłaszcza z MM +/- 3”
- Avenger nie pojawi się w 9.5 jako osobny czołg, gdyż jest zawarty w czołgu Challenger – być może kiedyś pojawi się wraz z alternatywnymi kadłubami
- FV4004 Conway (tier IX) pod względem pancerza jest porównywalny z Centurionem, natomiast FV4005 to papier

- WG wycofuje się z tekstur HD, ze względu na to że zajmowałyby mnóstwo miejsca

- indywidualne misje pojawią się w 9.5, oczywiście wraz z nagrodami (specjalne czołgi premium)
- nie będzie możliwości testowania indywidualnych misji przed ich wprowadzeniem
- w 9.5 nie będzie żadnych wielkich rebalansów
- devsi nie zdradzą, co tym razem dostaniemy na Gwiazdkę, ale i tak już wszyscy wiemy, że to Pz II D
- Storm na temat możliwego usunięcia E-25 ze sklepu: „To nie moja decyzja – zapytajcie tych, którzy rozsiewają te informacje”
- IS-3 po konwersji na HD będzie miał gorsze kąty pancerza z przodu, ale z kolei ogólny poziom pancerza się zwiększy, np. po bokach
- Storm potwierdza, że obecnie trwają prace nad 150 czołgami HD

Opublikowano

- to, że Churchill GC może trafić tier niżej nie znaczy, że ARL v39 również, gdyż jest on jedynym francuskim VI tierem TD
- Q: “WT E-100 zniszczył mojego FV 4202 na bliskim dystansie, a przecież na bliskim dystansie to MT powinny górować nad TD!” A: “No niby tak.”
- Q: “Dlaczego zawsze robicie kwadratowe mapy, a nie np. w kształcie prostokąta? Czyżby ograniczenia techniczne?” A: “Nie, po prostu tego nie chcemy”
- devsi póki co mają wyjebongo, że nowe „łatwe” medale to istny zalew spamu w pobitewnych statystykach
- japońskie HD w następnym roku? Nikt nic nie wie, albo nie chce wiedzieć
- Storm wyjaśnia, że czołgi nadal będą konwertowane do HD, ale zrezygnowano z tekstur najwyższej jakości – i tak wyglądają znacznie lepiej, niż poprzednio. Jednakże, tekstury HaDe będą dalej tworzone na przyszłe, lepsze czasy – kto wie, może już za dwa lata :3 W takim przypadku zostałyby „ponownie” oficjalnie wprowadzone
- … poza tym, różnice między HD, a SD i tak były widoczne z odległości maksymalnie kilku metrów
- gdyby devsi wprowadzili pełną zawartość HD, nawet kompy z dyskami SSD by zamulały
- na publicznym teście 9.5 nie będzie można przetestować nadchodzących czołgów-nagród za indywidualne misje
- rosyjscy gracze narzekają, że ceny w sklepie WG są przywiązane do kapitalistycznego dolara, a nie jedynego słusznego rubla, przez co cena golda w Rosji wciąż rośnie
- Lowe nie dostanie buffa

- październikowe łowy na rosyjskim serwerze: 18101 graczy oberwało za raporty, 3748 za ustawiane bitwy i 2882 za używanie botów
- pancerz Lowe nie dostanie buffa
- devsi nie przerobią na HD M60, VK7201 i Obj 907 przed końcem trzeciej kampanii
- model HD IS-3 będzie bazować na modelu z 1945 roku, a nie powojennej modyfikacji
- devsi pracują nad nowymi dźwiękami silników. Oby poszło im lepiej, niż z armatami
- po wprowadzeniu zmian w mechanice taranowania w 9.4 powinna się zmniejszyć ilość przypadków wskakiwania czołgów na siebie
- dokładna formuła obliczania dmg przy taranowaniu nie zostanie ujawniona
- nie będzie żadnych deformacji pancerza przy taranowaniu
- w planach są gotowe ustawienia czołgów na potrzeby bitew drużynowych, będzie jak będzie
- nie można jednoznacznie stwierdzić, że w 9.4 taranowanie będzie zadawać więcej dmg – po prostu rola pancerza zostanie znacznie zwiększona
- wpływ masy i pancerza warstwowego na taranowanie pozostanie bez zmian w 9.4
- co do taranowania sojuszników – obowiązuje zasada, że czołg jadący szybciej jest winny

- Q: “Czy wiecie o liczbie graczy raportujących penetracje bez dmg?” A (SerB): “Wiemy od czterech lat, że część graczy stanowią płaczki, którzy wstawiają w tym temacie na forum wszelakie gówna i żale.”
- czołgi nie otrzymują obrażeń w wyniku kraksy z obiektami, ale w wyniku upadków lub zbyt szybkich zjazdów ze stromych zboczy jak najbardziej. W takich przypadkach otrzymany dmg jest wyliczany na podstawie pionowej prędkości czołgu (spadania)
- T-54 wozi 15 pocisków więcej niż jego lekka wersja? To jest historyczne – zwykły T-54 miał inne rozmieszczenie zasobników z amunicją, dzięki czemu mógł ich przewieźć więcej. Zmiana zawieszenia nie zmienia kadłuba w grze, tak więc postanowiono zwyczajnie dodać te dodatkowe pociski. W T-54 LT natomiast nie dokonano takiej modyfikacji kadłuba
- devsi nie chcą wprowadzić Chi-Ri II (czytaj: Chi-Ri nie będący opóźniony w rozwoju, gdyż posiada pochyły pancerz), gdyż nigdzie nie mogli znaleźć tradycyjnych szkiców, tak więc wiarygodność czołgu jest niejasna. Być może kiedyś pojawi się jako alternatywny kadłub, ale już teraz znaleziono wiele alternatywnych wersji Chi-Ri, które można wprowadzić
- Storm uważa, że pancerz Lowe jest wystarczający, poza tym ma celne i mocne działo
- WG prawdopodobnie pracuje nad nową mapą. Póki co jedyne co wiemy, to jej nazwa. A nazywa się… Symferopol. Bazuje na mieście o tej samej nazwie, które znajduje się… na Krymie. Ciekawe, co na to ukraińscy gracze…
To byłaby już druga mapa z tego rejonu, pierwszą jest Południowe Wybrzeże. Co ciekawe, PW miało być pierwotnie nazwane Krymem, ale nazwę zmieniono, poza tym została ona wprowadzona na długo przed tym całym zamieszaniem na wschodzie.

Opublikowano

- Vickers MBT dostanie własną gałąź, problem AC Sentinel zostanie rozwiązany oddzielnie

- kadłub FV4004 będzie miał pancerz normalnego Centka(czyt. wszystko wchodzi)

- nie wiadomo czy FV4005 będzie mogła obracać wieżę o 360 stopni

- WG nie jest przeciwko ulepszeniom MM, były już 2, po prostu nie będą słuchać się w tej kwestii graczy

- SU-122-44 nie dostanie ograniczonego MM

- Stormowi spodobał się film Fury

- tekstury HD będą słabsze niż te z 9.0, ale lepsze od tych sprzed 9.0

- dźwięki dział z 9.2 mają wyższą jakość niż te z WT

- dobry pancerz Lowe ma na jarzmie działa

Opublikowano

- niektóre czołgi potrzebują newsów ale devsi są zbyt zajęci

- brak planów co do wieżyczki KV-5(chodzi o zmianę systemu perków i szóstego zmysłu)

- Pantera 8.8 sprawia się świetnie

- Storm zgadza się że mapa Stalingrad nie przedstawia godnie cudnego radzieckiego Stalingradu, zostanie to naprawione

- Na RU mnóstwo klanów ustawia sobie porę obrony twierdzy na 3-4 w nocy, kiedy nikt nie atakuje. Devsi będą musieli coś z tym zrobić

- bug małych ikonek na minimapie nie został naprawiony z powodu braku czasu, ale jest uważany za mało ważny

- 9.5 będzie ważniejszym updatem niż 9.4

- Storm potwierdza że tekstury HD zostały anulowane

- interfejs okna z misjami nie dostanie gruntownej przebudowy, tylko poprawki

- podświetlanie przycisków nie zostanie zmienione, jacyś gracze na to narzekali

- zwiększona szansa na pojawienie się nowej mapy(teraz Stalingrad) była włączona tylko na serwerze testowym, na normalnym będzie taka sama szansa jak na inne

- Storm nie zgadza się z opiniami że SU-76i jest OP

- Q: "Wasz system kar za opuszczanie bitew ssie, będę dalej opuszczał bitwy!" A:"Powodzenia."

- niemiecki czerwony kamuflaż został przemalowany na bardziej pomarańczowy, nie było to celowe

- drużynówki 7/42 nie powrócą

- system reflinków zostanie wprowadzony mikropatchem, daty brak

- SU-122-44 nie dostanie buffa ani nie dostanie ograniczonego MM jakim noobem trzeba być, aby prosić o buff tak dobrego czołgu?

- bardziej rozbudowane upiększanie czołgów nie zostanie wprowadzone

Opublikowano

- Storm ponownie potwierdza, że tekstury HD nie powrócą. Oczywiście modele HD nadal będą, ale tekstury będą w zwykłej jakości
- SU-76i nie powinien zostać wprowadzony, stało się to w skutek nieporozumienia między devsami i marketingowcami
- zmiany w bitwach historycznych będą „radykalne”
- Q: “Dlaczego wrogie czołgi z małą ilością HP odbijają więcej pocisków? Testowałem to w setkach bitew” A (SerB): “Jesteś paranoikiem i na dodatek kłamcą.”
- co prawda w 9.4 nie tykano samouczka, ale i tak się gdzieś zbugował, oczywiście zostanie to naprawione
- bug z migającymi krzakami w trybie snajperskim zostaną naprawione w następnej łatce
- Obj 260 będzie nagrodą za indywidualne misje w 9.5
- mapy w dwóch wersjach (np. dwa Himmelsdorfy) mają o połowę mniejszą szansę na wylosowanie od zwykłych map, aby łączna szansa na wylosowanie którejś z wersji mapy nie była wyższa od pozostałych
- wielu graczy narzeka na bug z podwójnym klikiem związany z XVM
- nie będzie zróżnicowanych trybów drużynowych (7/42, 7/32 itp.), gdyż owocowałoby to długimi kolejkami
- nie ma w planach rebalansu działania wizualnego kamuflażu
- możliwe, że sposób działania przyśpieszonego szkolenia załogi zostanie zmieniony, aby ulepszał załoganta z najsłabiej wyszkoloną kwalifikacją, a nie z najmniejszą ilością expa (mamy dwóch załogantów: jeden wytrenowany na 60%, ale z trzeba perkami, a drugi bez perków, ale wytrenowany w 100%. Obecnie gra wspomaga tego drugiego, a w po zmianie tego pierwszego)
- na rosyjskim serwerze pojawił się wredny bug związany z CW – otóż przez niego do klanowego czatu mogą wkraść się osoby z innych klanów. Ma to jakiś związek z lądowaniami, ale jeszcze nic nie wiadomo na pewno. Oczywiście zostanie to naprawione mikrołatką
- kolejny bug: przy stykaniu się z sojuszniczymi pojazdami w ruchu pojawia się teamdamage nawet przy minimalnych prędkościach
- celownik serwerowy też się coś wykrzaczył, zostanie to naprawione mikrołatką, ale nie ma żadnej gwarancji

Opublikowano

- Problem taki jak z SU-76i wystąpił po raz pierwszy

- Został on usunięty ze sklepu, aby nie kupiło go więcej graczy, nie było tych czołgów więcej na serwerach itd.

- Storm stwierdza że pomyłki się zdarzają

- istnieje bug przez który czołgi wnikają w podłogę garażu, Storm wie, bug zostanie naprawiony

- wygląda na to że wrócił bug z auto kupowaniem gold ammo za golda

- na superteście nic się nie dzieje - oficjalny TS3 się zepsuł i nikomu nie chciało się naprawić

- Storm potwierdza że teoria o tym, że czołgi z mniejszą ilością HP odbijają więcej pocisków to bzdura

- jakiś bardzo wrażliwy człowiek skarży się że po wciśnięciu Esc myszka nie jest już na przycisku Opuść bitwę. Według Storma jest to niecelowe i nie zwrócili na to uwagi

- tekstury czołgów HD są w lepszej rozdzielczości, ale camo będzie takie samo jak teraz

- po strzale we wrak z HE nie ma splash'a, to nie jest bug

- tylko 10% graczy pobrało tekstury HD, różnica między nimi HD a zwykłymi jest mała, te dwa powody miały swój wpływ na decyzję o zarzuceniu tekstur HD

- devsi myślą co zrobić z SU-76i

- Przełęcz zostanie sprawdzona, po lupę wejdą heatmapy(jest podejrzenie że jedna strona ma przewagę nad drugą)

- Ruinberg w Ogniu zostanie usunięty z gry

- istnieje pewien bug minimapy powodujący złe wyświetlanie pozycji wroga, Storm o tym wie

- 9.5 będzie w tym roku

- Storm nie wie kiedy i czy liczba graczy w klanie wzrośnie

- brak planów na buff/nerf arty

- brak komentarzy nt. wycieków z supertestu(AMX-13/57)

- AMX-30 i jego gałąż technologiczna nie będzie w 9.6, tylko później(jak będzie to będzie)

- Storm stwierdza że jego odpowiedź co do końca wsadzania papierowych projektów była niejasna, bo chodziło mu tylko o projekty wymyślone przez WG - historyczne projekty nadal będą w grze

- T92 LT nie będzie w 2015 roku

- Storm wie o bugu M53/55 i zostanie on naprawiony

- Storm stwierdza że nie ma żadnych problemów podczas gry na Stalingradzie

- Ob. 416 nie ma innych dochodów od reszty pojazdów z VIII tieru

- nowa fizyka ruchu zdecydowanie nie w tym roku

- Q: "Kiedy M53/55 zostanie naprawione? 0.9.8?" Storm: "1.0.0" (to żart)

- Stormowi podoba się mapa Stalingrad

- na niektórych czołgach jest bug przez który wyświetla się zły czas przeładowania, np. T54E1, Storm wie

Opublikowano

- kobiety stanowią mniej niż 2% graczy WoT

- większość graczy WoT to mężczyźni w wieku 28-35 lat

- niedawno liczba klanów zwiększała się, z różnych przyczyn

- ta informacja zostanie uwzględniona przy pracach nad Twierdzami

- devsi eksperymentują z bunkrami na SH, tworzone one będą w jakiejś budowli, ich siła będzie zależeć od poziomu budowli, są testowane na Malinówce

- bunkry i inne takie będą odpalane za pomocą "tabletu taktycznego"

- stan czołgów/konta premium jest chwilowy, dostaną buffa chodzi o większe zarobki lub inne bonusy, a nie zmianę statystyk czołgów

- Storm nie uczestniczy w testach WoWS bo nie ma czasu

- Stalingrad zostanie kiedyś naprawiony/ulepszony

- tryb PvE będzie jak będzie

- zasada 3 kalibrów nie będzie anulowana najpewniej odpowiedź ta jest tutaj ze względu na płacz jakiegoś gracza z Rosji, od siebie dodam że usunięcie tego doprowadziłoby do wielu absurdalnych sytuacji(czyt. sidescrap T1 na X tierach) więc nie stanie się to nigdy

- jakiś geniusz z Rosji wyskoczył z teorią że niektóre lagi są wywoływane przez różne programy mające na celu zredukować zużycie prądu przez CPU, Storm odparł że dopóki nie dostarczy dowodów nic nie zrobią

Opublikowano

- BH nie powrócą w 9.5
- TD obecnie stanowią mniej, niż 30% wszystkich czołgów na randomie
- devsi rozważali powrót trybu konfrontacji – devsi rozważali dodanie limitu ilości występowania danego pojazdu do trzech na bitwę, ale to by zbytnio wydłużyło kolejki
- Storm zdaje sobie sprawę z beznadziejnie dużej ilości bugów w 0.9.4 – WG obecnie próbuje ustalić, co do cholery się stało ;D
- Storm stwierdził, ze rok temu o tej porze roku ilość graczy na rosyjskim serwerze była taka sama, jak obecnie
- Havołkę po stronie serwera nie zostanie rozdrobnione na pierdyliard części i zostanie wprowadzone w jednej łatce
- ostatnio dowiedzieliśmy się o ogólnym nerfie zasięgu widzenia. Oto jak dotąd znana lista pojazdów ze zmienianym tym parametrem (w nawiasach stare wartości)

IS-8: 370 m (400)
WT Pz4: 320 m (410)
Т-54: 370 m (390)
Т-44: 360 m (380)
ISU-152: 310 m (370)
IS-3: 360 m (350) (Ciiiiii, nic nie widzieliście ^^)
Rhm-B WT: 310 m (400)
Tygrys (P): 360 m (380)
Jagdpanther: 300 m (370)
T20: 350 m (390)
Lorr.155 51: 280 m (360)
GW Panther: 270 m (370)
AMX-13-75: 430 m (390)
T21: 420 m (390)

Oczywiście te zmiany, jak i lista pojazdów nie są finalne – bardziej eksperymentalne. Devsi celowo dają wręcz ekstremalne zmiany, aby sprawdzić wydajność danych maszyn. Poza tym WG bierze też pod uwagę fakt, że niektóre wysokotierowe MT robią za spoterów (BC 25t, Leo)
- logika generalnego nerfa zasięgu widzenia jest w tym, aby poszczególne klasy bardziej wpasowały się w swoją rolę na polu bitwy. Poza tym, zyskać ma na tym głównie klasa LT
- Veider obawia się, że po tym nerfie czołgi jeszcze bardziej zaczną znikać na środku pola, ale to już inny problem, nad którym również pracują
- co do powyższego: Obecnie gdy czołg stanie na środku pola, wystrzeli (kara do kamo na kilka sekund), po czym traci tę karę i zyskuje bonusy do kamo, przez co znika. W przyszłości kara nie będzie zdejmowana, dopóki czołg nie wyjedzie z pola widzenia wroga (nie wiadomo do końca, jak to będzie ze skillami i siatką kamuflażową
- devsi toczą zaciekłą dyskusję, czy powinni znerfić zasięg widzenia tylko, gdy czołg kampi w krzakach
- różne strefy zasięgu widzenia (np. czołg widziałby dalej do przodu, niż do tyłu i na boki) byłoby zbyt niejasne dla graczy i wymagałoby dużej ilości zasobów serwera
- drobny bug z M53/M55 już został naprawiony po stronie serwera
- Storm 25-30% swojego czasu w domu spędza na czytaniu rosyjskiego forum WoT i jemu pokrewnych
- bug, przez który w SH gra zawiesza się na kółku ładowania przy wchodzeniu do bitwy zostanie naprawiony
- czy ktoś tutaj, ktokolwiek używa wbudowanego czatu głosowego? Nawet jeśli, to to też się zbugowało – w bitwach drużynowych gracze są słyszalni w obydwu drużynach, zostanie to naprawione
- jeśli masz Win XP i gra zawiesza ci się na ekranie ładowania, Storm zaleca sprawdzić mody
- w 9.3 system taranowania nie działał „poprawnie” i w 0.9.4 został „naprawiony”. Gracze muszą się przyzwyczaić
- zbugowany licznik przeładowania na działach z magazynkiem jest spowodowany przez mody
- generalny nerf zasięgu widzenia będzie obejmować czołgi premium
- w wersji alfa WoT czołgi miały różne strefy zasięgu widzenia (z przodu widziało się dalej, niż po bokach). Zrezygnowano jednak z tego, gdyż śmierdziało to RNG
- zmiany planowane dla klasy TD nie są nerfem, a raczej rebalansem. Wciąż testowane są różne warianty
- generalny nerf zasięgu widzenia ma nieco zróżnicować role poszczególnych klas na polu bitwy
- Stalingrad cierpi na upierdliwego buga – niektóre sterty gruzu lubią „znikać”

- Storm o hejcie graczy wobec generalnego nerfu zasięgu widzenia: “Drodzy idioci! Ból dupy spowodowany wartościami, których używamy do testów w celu wyjaśnienia niektórych kwestii jest istnym pokazem geniuszu. Zanim zaczniecie rzucać gównem, aktywujcie swoje mózgi i lepiej nic nie piszcie. Ewentualnie wstawiajcie fotki z dziewczynami i kotami, skoro już musicie coś wypocić.”

- Ruinberg w Ogniu i Siewiegorsk zostaną całkowicie usunięte z gry w 9.5, pierwsza z nich jest podobno za ciemna
- podmiana FV 4202 i FV 215b nadejdzie najwcześniej po 9.7, tak więc macie jeszcze mnóstwo czasu na ich wygrindowanie
- w oknie przetrenowania załogi jest opcja wybrania drugiego Tygrysa I – devsi testowali go w wersji stokowej jako oddzielny pojazd i zapomnieli posprzątać
- nikt tak naprawdę nie wie, co się stanie z SU-76i
- nie ma w planach buffa dla Super Pershinga
- Storm potwierdza, że minipatch na rosyjskim serwerze nie naprawił M53/M55 po stronie klienta
- SU-76i został usunięty ze sklepu, bo był za silny (działo, zasięg widzenia – akurat argumenty dziwne, bo FCM obydwie te wartości ma nieco lepsze. IMO tutaj zadecydował jakiś tam pancerz i mobilność, który z pozostałą dwójką złożył się na combo)
- czołgi-nagrody za CW są nieco słabsze od zwykłych X tierów, ale ich celem istnienia i tak jest ich wyjątkowość
- różnice w alfa dmg zadawanym przez pociski AP i HE służą balansowi
- buff starych LT, aby dorównywały tym nowym? „Jeśli zajdzie taka potrzeba”
- nocne bitwy w WoT? “Gracze WoT mają bardzo słabą wiedzę na temat bitew nocnych”
- bugów w 0.9.4 nigdy nie za wiele. Tym razem odkryto bug w oknie pobitewnych statystyk, przez który exp z premium jest taki sam, a nawet niższy od tego bez premki

- w 9.5 będzie 11 nowych czołgów – w tym dwa na V (Sherman i Archer) i dwa na VI (Firefly i Achilles) tierze
- FV 4202 nie zostanie podmieniony w 9.5 (najwcześniej 9.8)
- nowy brytyjski X tier TD będzie miał przyzwoitą mobilność
- 9.5 przyniesie indywidualne misje, a nagrodami za nie mają być: T28 Concept, T-55A i Obj 260
- w grudniu możemy się spodziewać zniżek na premki VIII tieru oraz specjalne misje na specjalne czołgi (Grosstraktor i T-34/85M)
- pocisk w WoT jest pojedynczym punktem, a nie obiektem, służy to znacznemu zmniejszeniu obciążenia serwera, ale ma też i swoje wady – pocisk może przelecieć przez szpary mniejsze od jego kalibru
- devsi wciąż myślą, co zrobić z T-44-85
- devsi nie ujawnią wewnętrznego rozmieszczenia modułów i załogi, ale w planach jest coś w stylu Tank Inspectora
- devsi nie wyłączą możliwości uszkadzania magazynów amunicji
- niektóre działa mają nieprawidłowy dmg w stosunku do jego kalibru? „Naprawimy to zaraz po tym, jak dostaniemy historyczne dane na temat zadawanego dmg”
- poszczególne czołgi nie mają większej szansy na wylądowanie na danej mapie
- to, że zawieszenie HT Porshe jest bardziej pancerne od Henschela, jest rekompensowane przez inne parametry
- Storm przyznaje się, że system taranowania został zj… zepsuty Zostanie on całkowicie przerobiony, lub uproszczony poprzez usunięcie reguły, według której całość jest obliczana według pancerza w miejscu kontaktu. Zamiast tego przy taranowaniu byłby brany pod uwagę nominalny pancerz czołgu z jego ogólnych statystyk
- T-44 w HD będzie, jak będzie

- Q: “Wszyscy wiedzą, że w 9.5 znerficie zasięg widzenia czołgom…” A (Storm): “Wszyscy wiedzą, tylko ja nic nigdy nie wiem, dlaczego?”
- tylni boczny pancerz IS-7 i IS-8 ma prawidłowe kąty nachylenia
- SerB potwierdza, że pocisk jest reprezentowany przez punkt i przez to może przelecieć przez otwór mniejszy od swojego kalibru. Jednakże, taki przypadek zdarza się raz na sto tysięcy, tak więc devsi nadal będą to ignorować
- Q: “Dlaczego chcecie znerfić zasięg widzenia około 300 pojazdów dla pięciu LT VIII tieru? Czyżby miało to związek z nadmiarem TD bitwach i idąc dalej nerfem arty? Proponuję zmniejszyć ilość graczy w drużynie do 12, limit 2 SPG na drużynę, którym zresztą odebrać połowę pocisków!” A: “Projektowanie gry przez graczy ssie. Zamiast naprawić dany problem, proponujecie gruntowne zmiany w mechanice i zasadach gry, a kiedy sami wprowadzamy wielkie zmiany, hejtujecie nas za to. Tak bardzo logiczne.”
- T-44-85 w grze bendo, jak bendo
- osłonięta optyka działa cały czas, nie tylko przy poruszaniu się
- Q: “Przestańcie „ulepszać” bitwy drużynowe!” A: “Decyzja, czy chcesz grać dalej czy nie należy do ciebie. Nikt nie trzyma cię na siłę.”

W 0.9.4 został wprowadzony nowy system taranowania, gdyż stary był zdecydowanie zabugowany
- wielu graczy raportuje bug z kamerą w hangarze, która bez przyczyny potrafi daleko się oddalić, zostanie to naprawione
- sowiecki tier VIII premium MT (T-54 mod.1945) nadejdzie w następnym roku
- Havok byndzie, jak byndzie
- jak wiadomo, w 9.5 mają zostać wprowadzone indywidualne misje, w których nagrodami będą unikalne czołgi – Koncept T28, T-55A i Obj 260. Storm już teraz zaznacza, że ten ostatni będzie wyjątkowo trudny do zdobycia – misja na niego będzie skomplikowana i wieloetapowa. Coś jak z eventem na IS-6, tylko prawdopodobnie jeszcze trudniej. Jednakże, devsi odradzają wszelkie potoki jadu i hejtu przed oficjalną zapowiedzią – wtedy dopiero dowiemy się więcej szczegółów na ten temat. Oprócz tego wiadomo tez, że będzie można zdobyć wszystkie trzy czołgi
- Char B1 w WoT nie używa haubicy w kadłubie, gdyż miała ona zerowy wychył poziomy i celowanie byłoby dość utrudnione. Z kolei mechanizm wielu dział jest przeto nieopłacalny dla WG, co nie?
- Q: “Francuskie czołgi I-IV tieru ssą kciuki!” A (SerB): “W takim razie nie graj francuskimi czołgami I-IV tieru”
- europejskie klastry ostatnio obrywają atakami DDoS, Storm bada sytuację
- Q: “Używam dysku SSD. Czas ładowania bitwy jest dobry, ale wyjście z bitwy do statystyk pobitewnych zajmuje mnóstwo czasu – tak jakby gra zawieszała się na kółku ładowania. Dlaczego? Mój kolega ma zwykły dysk HDD i nie doświadcza takich problemów.” A (Storm): “Problem tkwi w połączeniu internetowym. Po zakończeniu bitwy jest przesyłanych mnóstwo danych, w tym statystyki bitwy. To właśnie na te dane gra czeka. Jeśli w twoim połączeniu internetowym występuje duża utrata pakietów, przesył i potwierdzenie wszystkich danych zajmuje nieco czasu.”
- Storm na temat wszelakich szpeców hejtujących nową fizykę ruchu, która nawet nie została wprowadzona: “Ten kraj jest istną wylęgarnią ekspertów. Czasem znajdują znikąd fotkę Boeinga, a czasem telepatycznie na odległość oceniają nową fizykę ruchu. Dlaczego nie wysyłamy takich ludzi na Marsa w celu kolonizacji?”
- po wprowadzeniu nowej fizyki ruchu, parametry oporów gruntu zostaną zastąpione przez nowy odpowiednik – „utrata mocy w układach napędu i przełożenia”
- nowa fizyka ruchu byndzie, jak byndzie
- SerB na temat propozycji zmian od graczy: „Wszystko, co możecie zaproponować już dawno zostało przemyślane. 99,9% z tego poszło do kosza, a pozostałe 0,1% czeka na wprowadzenie. W takim przypadku, nie ma sensu zaśmiecać gry starymi ideami. „Populacja się powiększa, ale suma intelektu pozostaje bez zmian.”"

- Q: “Ej no! Mieszkam w Wołgogradzie (Stalingrad) i usunęliście mój dom, aby zrobić miejsce dla jednej z baz. Dlaczego??” A (SerB): *posępnie szlocha*
- Q: “Obecnie gram T-34-3 i robię mnóstwo dmg z czyjegoś spota. Jeżeli znerficie zasięg widzenia, to czy czołgi premium dostaną jakąś rekompensatę za mniejszą ilość dmg z czyjegoś spota?” A (SerB): “Jeśli zmniejszymy zasięg widzenia, to ilość dmg z czyjegoś spota raczej się zwiększy. Ty wyraźnie chcesz, aby wszystko pozostało po staremu. Oczywiście nie omieszkamy tego przemyśleć!”
- Q: “Dlaczego robicie takie niesprawiedliwe misje i eventy?” A (SerB): “Zgredki takie jak ty niestety cierpią”
- Storm radzi sprawdzić prędkość dysku twardego (HDD), jeśli narzekasz na duże spadki FPS przy jednoczesnym spocie wielu pojazdów. Defragmentacja może być pomocna
- indywidualne misje, które dostaniemy w 9.5 (Obj 260 i reszta) nie będą miały limitu czasu. Jednakże, Storm odradza przedwczesne wiwaty, gdyż na pewno nie będzie łatwo
- 9.5 jest planowana na drugą połowę grudnia, tak więc serwer testowy dostaniemy gdzieś na początku miesiąca
- WG pracuje nad internetowym interfejsem trybu SH

Opublikowano

- czas celowania w grze reprezentuje „komfort celowania”, jakość celownika itp., poza tym służy balansowi
- Q: “Parametry rozrzutu celności dezorientują graczy!” A (SerB): “Twoja opinia jak zawsze jest dla nas bardzo ważna”
- teoretycznie działo D-10-85 zmieściłoby się w wieży KV-13, ale nigdy nie było ono planowane dla tej maszyny, tak więc nie uwzględniono tego w grze. Poza tym, sportowy KV z tym działem mógłby być OP
- Q: “SerB! Dlaczego ciągle zaprzeczacie temu, że różne czołgi mają różne szanse na trafienie w środek celownika?” A: “Owszem, zaprzeczamy. A wiesz czemu? Ponieważ to jest spisek! A czymże byłby spisek, gdybyśmy nie zaprzeczali jego istnieniu?”
- Q: “Kiedy znerficie amunicję premium za kredyty? Gdy wyjeżdżam na randomy moim E-75, ciągle obrywam z amunicji premium.” A (Storm): “Statystycznie pociski premium nie przekraczają 20% wszystkich trafień w E-75.”
- Q: “Kiedy naprawicie ciągłe rozłączenia z serwerem?” A: “Nigdy, gdyż nie potrafimy naprawić twojego łącza internetowego.”
- na rosyjskim forum plotkowano o tym, że E-25 miałby dostać nerfa do DPM z 2700 do 2350. To tylko plotki.
- Storm potwierdza, że antyvirusy mogą nieźle zamulić WoTa – szczególnie Kaspersky, Avast, ESET i Norton
- rosyjscy gracze dowiedzą się o swoim odpowiedniku misji na T-34/85 w okolicach 15 grudnia. Nagroda póki co nie jest znana, ale devsi chyba przypomnieli sobie o T-44-85
- jest zdecydowanie za wcześnie, aby powiedzieć coś o misji na Obj 260, gdyż wciąż jest opracowywana
- Evilly potwierdza istnienie bugu z naliczaniem expa załogi w czołgach premium. Jednakże, nie do końca – według developera bugiem powinno być tylko to, że bonus do expa za bitwę czołgiem premium nie wlicza się do przyśpieszonego szkolenia załogi. Dlaczego? Evilly twierdzi, że formuła przyznawania expa załodze na premkach w 0.9.4 została zmieniona do tej obecnej, tylko zapomniano tego dodać do patchnot. Developer później dodał, że wolałby, aby formuła sprzed 0.9.4 powróciła (mimo iż tak naprawdę była niezamierzona) – devsi będą rozmyślać nad tą kwestią
- w jednej z nadchodzących aktualizacji czołgi premium dostaną jakiegoś buffa do rentowności

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...