Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Powstanie Warszawskie - 1 VIII 1944, mpcforum pamięta.


RADTOR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mieszkałbyś w lepszym kraju i żyłoby Ci się lepiej. Jeśli to do Ciebie nie przemawia to luzik mnie to jakoś mało interesuje.

 

Powstanie miało jednak jakiś sens.

Gdyby nie ten zew narodu, nie wiadomo czy Polska nie zostałaby wcielona do ZSRR.

636451494245979649038.gif

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Powstanie miało jednak jakiś sens.

Gdyby nie ten zew narodu, nie wiadomo czy Polska nie zostałaby wcielona do ZSRR.

Nie wiadomo.

 

/kolega na dole ma rację 

 

Wybito nas byliśmy jeszcze łatwiejszym targetem dla ZSRR.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Gość malutki688
Opublikowano

dlaczego balakny, czy slowacja nie zostala wlaczona jako kolejna republika zsrs

nie ma dowodu na to by Powstanie zmienilo nastawianie Stalina do losow naszego kraju. Prawda jest taka ze zrobilismy mu prezent, stracilismy stolice, nasze elity ostaly wymordowane a AK praktycznie przestala istniec. 

 

 

nawet jezeli wierzycie w taka glupote, to wytlumaczie mi,  ktory  aspektow Powstania prycyznil sie do tego, ze nie zostalisy wcielieni do republik zsrs?

prawda jest taka, ze po Powstaniu wcielienia nas jako republiki byloby jeszcze latwieksze w realizacji

Opublikowano

dlaczego balakny, czy slowacja nie zostala wlaczona jako kolejna republika zsrs

nie ma dowodu na to by Powstanie zmienilo nastawianie Stalina do losow naszego kraju. Prawda jest taka ze zrobilismy mu prezent, stracilismy stolice, nasze elity ostaly wymordowane a AK praktycznie przestala istniec. 

 

 

nawet jezeli wierzycie w taka glupote, to wytlumaczie mi,  ktory  aspektow Powstania prycyznil sie do tego, ze nie zostalisy wcielieni do republik zsrs?

prawda jest taka, ze po Powstaniu wcielienia nas jako republiki byloby jeszcze latwieksze w realizacji

 

Stalin uważał, że wyzwolił nas razem z pozostałymi republikami nadbałtyckimi i ma do nich prawo, a na konferencji w Jałcie obiecał przeprowadzenie wolnych wyborów w Polsce.

Gdyby nie powstanie, taka obietnica mogłaby nie paść. Dzięki powstaniu Polacy udowodnili, ze chcą mieć suwerenny i niezależny kraj, m.in dlatego Churchill chciał takiej obietnicy od Stalina.

A to, że Stalin nie dotrzymał swojej obietnicy, to co innego.

636451494245979649038.gif

Opublikowano

Stalin uważał, że wyzwolił nas razem z pozostałymi republikami nadbałtyckimi i ma do nich prawo, a na konferencji w Jałcie obiecał przeprowadzenie wolnych wyborów w Polsce.

Gdyby nie powstanie, taka obietnica mogłaby nie paść. Dzięki powstaniu Polacy udowodnili, ze chcą mieć suwerenny i niezależny kraj, m.in dlatego Churchill chciał takiej obietnicy od Stalina.

A to, że Stalin nie dotrzymał swojej obietnicy, to co innego.

W skrócie: Tysiące ludzi zginęło tylko dla obietnicy Stalina której i tak nie dotrzymał.

 

Powstanie=głupota nie ma sensownego argumentu żeby było inaczej.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Gość malutki688
Opublikowano

nie ma dowodu na to, by Polska miala zostac wcielona do zsrs, natomiast od poczatku istniena tego panstwa ich zamiary wobec naszego kraju i Europy byly dosyc jasno wykladane w ich polityce.  Skoro nie ma dowodu na wicielenie Polski do zsrs, argument jten jest bez znaczenia

Opublikowano

Mimo, to dzięki powstaniu Niemcy ponieśli straty, co znacznie ich osłabiło i wpłynęło na ogólne zwycięstwo.

Widzę że wysoko cenisz ludzkie życie.

"Co z tego że poginęli jak muchy jak osłabili wroga".

Na ogólne zwycięstwo wpłynęło to że Hitler ześwirował do końca powstanie miało z tym tyle wspólnego że korzystniej dla nas i tak by było jakby się w ogóle nie odbyło.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Widzę że wysoko cenisz ludzkie życie.

"Co z tego że poginęli jak muchy jak osłabili wroga".

Na ogólne zwycięstwo wpłynęło to że Hitler ześwirował do końca powstanie miało z tym tyle wspólnego że korzystniej dla nas i tak by było jakby się w ogóle nie odbyło.

 

Każdy interpretuje historie na swój sposób.

Poza tym biegu wydarzeń nie zmienisz.

636451494245979649038.gif

Gość malutki688
Opublikowano

Dzięki powstaniu Niemcy ponieśli straty, co znacznie ich osłabiło i wpłynęło na ogólne zwycięstwo.

czlowieku, jestes debilem? no sorry ale tego juz mozna inaczej nazywac. czy cokoliwek wiesz na temat Powstania i calej II wojny swiatowej?

Powstanie nie oslailo w niczym Rzeszy. W recz przeciwnie, dalo jej to czas bo Stalin wstrzymal pochod na Berlin (ofensywa i tak przystopowalyby po operacji Bagrathion, jednak Powstanie moglo wstrzymac front na dluzszy czas) 

 

przeczytaj sobie ilu Niemcow zginelo w Powstaniu. Jezli twierdziesz, ze bylo to oslabienie dla Rzeszy to swiadczy to o twoim braku wiedzy i logicznego rozumowania.

Przy stratach jakie ponosili na froncie wschodnim, gdzie dziennie ginelo wiecej zolnoerzy Osi, niz podcas calego Powstania.

 

Po klesce w Stalingradzie, wszytko wskazywalo na to ze Rzesza juz wojny nie wygra. Po bitwie pod Kurskiem, wiadome bylo, ze nie bede juz w stanie prowadzic ofensywy na wschodzie. 

Prawda jest taka, ze Niemcy przegrali atakujac zsrr i otwierajac drugi front. Kleska pod Moskwa i wypowiedzenie wojny USA, to przelowmoy moment wojny

Każdy interpretuje historie na swój sposób.

Poza tym biegu wydarzeń nie zmienisz.

interpretowac mozna, jednak fakty pozostana faktami

 

Hitler tez twierdzil ze wprowadza nowy porzadek, w ktorym rasa nadludzi bedzie wladac swiatem

Opublikowano

czlowieku, jestes debilem? no sorry ale tego juz mozna inaczej nazywac. czy cokoliwek wiesz na temat Powstania i calej II wojny swiatowej?

Powstanie nie oslailo w niczym Rzeszy. W recz przeciwnie, dalo jej to czas bo Stalin wstrzymal pochod na Berlin (ofensywa i tak przystopowalyby po operacji Bagrathion, jednak Powstanie moglo wstrzymac front na dluzszy czas) 

 

przeczytaj sobie ilu Niemcow zginelo w Powstaniu. Jezli twierdziesz, ze bylo to oslabienie dla Rzeszy to swiadczy to o twoim braku wiedzy i logicznego rozumowania.

Przy stratach jakie ponosili na froncie wschodnim, gdzie dziennie ginelo wiecej zolnoerzy Osi, niz podcas calego Powstania.

 

Po klesce w Stalingradzie, wszytko wskazywalo na to ze Rzesza juz wojny nie wygra. Po bitwie pod Kurskiem, wiadome bylo, ze nie bede juz w stanie prowadzic ofensywy na wschodzie. 

Prawda jest taka, ze Niemcy przegrali atakujac zsrr i otwierajac drugi front. Kleska pod Moskwa i wypowiedzenie wojny USA, to przelowmoy moment wojny

 

Powstańcy uważali, że Stalin udzieli im wsparcia. Nie wiedzieli jeszcze wtedy, ze ma inne zamiary wobec Polski, więc nie wiedzieli, ze pochód na Berlin zostanie wstrzymany.

Stalingrad nie ma nic wspólnego z powstaniem.

636451494245979649038.gif

Opublikowano

czlowieku, jestes debilem? no sorry ale tego juz mozna inaczej nazywac. czy cokoliwek wiesz na temat Powstania i calej II wojny swiatowej?

Powstanie nie oslailo w niczym Rzeszy. W recz przeciwnie, dalo jej to czas bo Stalin wstrzymal pochod na Berlin (ofensywa i tak przystopowalyby po operacji Bagrathion, jednak Powstanie moglo wstrzymac front na dluzszy czas) 

 

przeczytaj sobie ilu Niemcow zginelo w Powstaniu. Jezli twierdziesz, ze bylo to oslabienie dla Rzeszy to swiadczy to o twoim braku wiedzy i logicznego rozumowania.

Przy stratach jakie ponosili na froncie wschodnim, gdzie dziennie ginelo wiecej zolnoerzy Osi, niz podcas calego Powstania.

 

Po klesce w Stalingradzie, wszytko wskazywalo na to ze Rzesza juz wojny nie wygra. Po bitwie pod Kurskiem, wiadome bylo, ze nie bede juz w stanie prowadzic ofensywy na wschodzie. 

Prawda jest taka, ze Niemcy przegrali atakujac zsrr i otwierajac drugi front. Kleska pod Moskwa i wypowiedzenie wojny USA, to przelowmoy moment wojny

 

interpretowac mozna, jednak fakty pozostana faktami

 

Hitler tez twierdzil ze wprowadza nowy porzadek, w ktorym rasa nadludzi bedzie wladac swiatem

Front wschodni był pierwszym frontem. Drugi front to oni dopiero mieli po inwazji na Normandie bo zdobycie zachodniej europy to był pogrom a nie front.

 

Powstańcy uważali, że Stalin udzieli im wsparcia. Nie wiedzieli jeszcze wtedy, ze ma inne zamiary wobec Polski, więc nie wiedzieli, ze pochód na Berlin zostanie wstrzymany.

Stalingrad nie ma nic wspólnego z powstaniem.

W planach było także wyzwolenie Warszawy przed wkroczeniem armii czerwonej aby móc odtworzyć państwo :P

76561198001815076.png
Gość malutki688
Opublikowano

Powstańcy uważali, że Stalin udzieli im wsparcia. Nie wiedzieli jeszcze wtedy, ze ma inne zamiary wobec Polski, więc nie wiedzieli, ze pochód na Berlin zostanie wstrzymany.

Stalingrad nie ma nic wspólnego z powstaniem.

czytales o akcji burza i rozbrajaniu polskich zolnierzy przez armie czerwona na terenach dawnej Rzeczpospolitej?

wona ma to do siebie, ze akcja A ma wplyw na sytuaje B. Na takie konflikty trzeba patrzec szeroko.

 

SLyszales moze o zbrodni w Katyniu? Wiesz jak obchodzono sie z Polakami po rozbiorach w 39 roku?

Podaj przynajmniej jeden racjonalny argument za powstaniem.

Opublikowano

Powstańcy uważali, że Stalin udzieli im wsparcia. Nie wiedzieli jeszcze wtedy, ze ma inne zamiary wobec Polski, więc nie wiedzieli, ze pochód na Berlin zostanie wstrzymany.

Stalingrad nie ma nic wspólnego z powstaniem.

Wiem, że dla wielu jest to szokujące, ale prawda jest taka, że z ZSRR wojowaliśmy dużo przed wojną (np. bitwa warszawska) i powinniśmy zawrzeć sojusz z III Rzeszą przeciwko ZSRR.Poltyka dwóch wrogów okazała się zabójcza.To tak jak miasto, w którym są dwa kluby piłkarskie i za którymś po prostu musisz być bo inaczej pobiją cię kibole z klubu X i klubu Y a tak to możesz być za X i X będzie jakoś tam cie chronił przez Y i na odwrót.I tu nie chodziło o jakieś sympatię czy uprzedzenia.Taka była sytuacja geopolityczna i powinniśmy albo konsekwętnie współpracować z ZSRR albo z III Rzeszą.

Opublikowano

czytales o akcji burza i rozbrajaniu polskich zolnierzy przez armie czerwona na terenach dawnej Rzeczpospolitej?

wona ma to do siebie, ze akcja A ma wplyw na sytuaje B. Na takie konflikty trzeba patrzec szeroko.

 

SLyszales moze o zbrodni w Katyniu? Wiesz jak obchodzono sie z Polakami po rozbiorach w 39 roku?

Podaj przynajmniej jeden racjonalny argument za powstaniem.

Wyzwolenie Warszawy zanim sowieci do niej wkroczą?

 

 

Wiem, że dla wielu jest to szokujące, ale prawda jest taka, że z ZSRR wojowaliśmy dużo przed wojną (np. bitwa warszawska) i powinniśmy zawrzeć sojusz z III Rzeszą przeciwko ZSRR.Poltyka dwóch wrogów okazała się zabójcza.To tak jak miasto, w którym są dwa kluby piłkarskie i za którymś po prostu musisz być bo inaczej pobiją cię kibole z klubu X i klubu Y a tak to możesz być za X i X będzie jakoś tam cie chronił przez Y i na odwrót.I tu nie chodziło o jakieś sympatię czy uprzedzenia.Taka była sytuacja geopolityczna i powinniśmy albo konsekwętnie współpracować z ZSRR albo z III Rzeszą.

Polecam książkę Pakt Ribentrop-Beck.

76561198001815076.png
Gość malutki688
Opublikowano

Front wschodni był pierwszym frontem. Drugi front to oni dopiero mieli po inwazji na Normandie bo zdobycie zachodniej europy to był pogrom a nie front.

 

 

W planach było także wyzwolenie Warszawy przed wkroczeniem armii czerwonej aby móc odtworzyć państwo :P

 a atak na zachod w 40 roku? operacja lew morski? naloty na rzesze aliantow zachodnich? wlaki w Afryce? wyzowlenie Wloch?

Niemcy spodziewali sie inwazji aliantow, przygotowywano wal atalntycki i spodziewano sie ataku.

OKW chcialo podpisac kapitulacje z aliantami zachodnimi by przetransportowac wojska na wschod by ronic sie przed marsz bolszewikow na  zachod

Wiem, że dla wielu jest to szokujące, ale prawda jest taka, że z ZSRR wojowaliśmy dużo przed wojną (np. bitwa warszawska) i powinniśmy zawrzeć sojusz z III Rzeszą przeciwko ZSRR.Poltyka dwóch wrogów okazała się zabójcza.To tak jak miasto, w którym są dwa kluby piłkarskie i za którymś po prostu musisz być bo inaczej pobiją cię kibole z klubu X i klubu Y a tak to możesz być za X i X będzie jakoś tam cie chronił przez Y i na odwrót.I tu nie chodziło o jakieś sympatię czy uprzedzenia.Taka była sytuacja geopolityczna i powinniśmy albo konsekwętnie współpracować z ZSRR albo z III Rzeszą.

o dysusja na inny temat, sojusz bylby trudny do zrealizowania aczkolwiek wyszlibysmy na nim lepiej.

Opublikowano

Wiem, że dla wielu jest to szokujące, ale prawda jest taka, że z ZSRR wojowaliśmy dużo przed wojną (np. bitwa warszawska) i powinniśmy zawrzeć sojusz z III Rzeszą przeciwko ZSRR.Poltyka dwóch wrogów okazała się zabójcza.To tak jak miasto, w którym są dwa kluby piłkarskie i za którymś po prostu musisz być bo inaczej pobiją cię kibole z klubu X i klubu Y a tak to możesz być za X i X będzie jakoś tam cie chronił przez Y i na odwrót.I tu nie chodziło o jakieś sympatię czy uprzedzenia.Taka była sytuacja geopolityczna i powinniśmy albo konsekwętnie współpracować z ZSRR albo z III Rzeszą.

 

Ribbentrop-Beck? ;D

636451494245979649038.gif

Opublikowano

2 wojna rozpoczęła się atakiem Niemiec? na Wester platte. Oni wiedzieli, że to przegrają, lecz zamiast 12h? wytrzymali 7 dni to jest wyczyn.

 

Wojna o anglię? Gdyby nie Polacy to nie byłoby tak kolorowo.

 

W historii zapewne było dużo takich rzeczy. Powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami! Nie każdy naród by takiego czegoś dokonał. 

 

Osobiście jeżeli była by wojna WALCZYŁbym!

1377531174-U173186.png
Gość malutki688
Opublikowano

Wyzwolenie Warszawy zanim sowieci do niej wkroczą?

 

 

 

Polecam książkę Pakt Ribentrop-Beck.

juz nawet nie bede pytal sie jakim cudem mislismy wyzwolic miasto, ale przynajmniej pwoiedz mi co by to dalo, skoro bylo wiadome ze bedziemy zalezni od zsrs i nic nie skloni stalina do zmany stosunku wobec Polski.

 

 

Przed Powstaniem, sowieci dostali wpierdol pod radzymienem w wielkiej bitwie pancernej. Niemcy odparli atak, potegi armii czerwonej. Jak garsta nieuzbrojonych dzieci miala wyzwolic okupowane miasto? Przez Warszawe przejechaly 3 dywizje pancerne (herman goering, dywiza wiking i niepamietam ostatniej nazwy) by pokazac Polakaom, ze niemcy nadal sa silni.

Ribbentrop-Beck? ;D

Beck byl ministrem spraw zagranicznych w roku 39 roku... 

 

ja polecam Boze Igrzysko, Powstanie 44, Obled 44, Berlin 45 Upadek

Opublikowano

2 wojna rozpoczęła się atakiem Niemiec? na Wester platte. Oni wiedzieli, że to przegrają, lecz zamiast 12h? wytrzymali 7 dni to jest wyczyn.

 

Wojna o anglię? Gdyby nie Polacy to nie byłoby tak kolorowo.

 

W historii zapewne było dużo takich rzeczy. Powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami! Nie każdy naród by takiego czegoś dokonał. 

 

Osobiście jeżeli była by wojna WALCZYŁbym!

Nie wiedzieli że wytrzymają 12H, tylko w założeniu mieli się bronić do 12h. Potem mialo nastąpić kontruderzenie :P

Niemcy zaatakowali na całej zachodniej granicy, z morza oraz z Prus.

 

W "Bitwy Polskiego Września" dość ciekawe to masz opisane.

 

juz nawet nie bede pytal sie jakim cudem mislismy wyzwolic miasto, ale przynajmniej pwoiedz mi co by to dalo, skoro bylo wiadome ze bedziemy zalezni od zsrs i nic nie skloni stalina do zmany stosunku wobec Polski.

 

Teraz wiemy to obaj, wtedy plany Stalina wszystkim nie były znane :P

76561198001815076.png
Opublikowano

Beck byl ministrem spraw zagranicznych w roku 39 roku... 

 

ja polecam Boze Igrzysko, Powstanie 44, Obled 44, Berlin 45 Upadek

 

Chodziło mi o ten post:

 

Wiem, że dla wielu jest to szokujące, ale prawda jest taka, że z ZSRR wojowaliśmy dużo przed wojną (np. bitwa warszawska) i powinniśmy zawrzeć sojusz z III Rzeszą przeciwko ZSRR.Poltyka dwóch wrogów okazała się zabójcza.To tak jak miasto, w którym są dwa kluby piłkarskie i za którymś po prostu musisz być bo inaczej pobiją cię kibole z klubu X i klubu Y a tak to możesz być za X i X będzie jakoś tam cie chronił przez Y i na odwrót.I tu nie chodziło o jakieś sympatię czy uprzedzenia.Taka była sytuacja geopolityczna i powinniśmy albo konsekwętnie współpracować z ZSRR albo z III Rzeszą.

636451494245979649038.gif

Gość malutki688
Opublikowano

2 wojna rozpoczęła się atakiem Niemiec? na Wester platte. Oni wiedzieli, że to przegrają, lecz zamiast 12h? wytrzymali 7 dni to jest wyczyn.

 

Wojna o anglię? Gdyby nie Polacy to nie byłoby tak kolorowo.

 

W historii zapewne było dużo takich rzeczy. Powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami! Nie każdy naród by takiego czegoś dokonał. 

 

Osobiście jeżeli była by wojna WALCZYŁbym!

wyczyn ktory i tak nic nie dal?

 

ludzie zrozumcie, porazki nie czynia nasz silniejszymi tylko nas oslabiaja. W relacjach miedzynarowodych nie liczy sie bohatersto i heroizm tylko sila i racjonalizm.

 

 

Jestem dumny z Powstancow, sa wielkimi bohaterami. Niestey ale ich smierc poszla na marne i oslabila nasz kraj. Polske bylo latwiej zsowietyzowac.

tak samo bylo z wiekszoscia wycyznow bohaterskich. My jestemy z nich dumni, lecz tak naprwde oslabiaja nas, a na arenie miedzynarowdej nikogo to nie obchodzi. Kolejnym przykladem bezsensowanego rozlewu krwi byly wlaki o Monte Casino

Opublikowano

Już wróciłem. Skromnie, bo skromnie (stanęliśmy na ulicy). Niestety niektórzy kierowcy nie potrafili uszanować minuty kiedy powinni wyjść i oddać hołd.

 

Race były, brakowało tylko polskiej flagi (mieliśmy tylko biało-czerwone opaski).

 

Cześć i chwała bohaterom!!!

 

Skoro już rocznica wybuchu powstania była to mam kolejny pomysł. Wklejamy na profil na 63 dni to:

8473914069103921027676.jpeg

http://www.mpcforum.pl/uploads/images/8473914069103921027676.jpeg

Sygnatury tylko dzisiejszego dnia, bo wiem, że ciężko byłoby zostać przy takiej sygnaturze przez 63 dni, a takie coś na profilu zawsze można mieć na dole, nie ma chyba limitu obrazków i tekstu na profilu.

 

Wiem, że dla wielu jest to szokujące, ale prawda jest taka, że z ZSRR wojowaliśmy dużo przed wojną (np. bitwa warszawska) i powinniśmy zawrzeć sojusz z III Rzeszą przeciwko ZSRR.Poltyka dwóch wrogów okazała się zabójcza.To tak jak miasto, w którym są dwa kluby piłkarskie i za którymś po prostu musisz być bo inaczej pobiją cię kibole z klubu X i klubu Y a tak to możesz być za X i X będzie jakoś tam cie chronił przez Y i na odwrót.I tu nie chodziło o jakieś sympatię czy uprzedzenia.Taka była sytuacja geopolityczna i powinniśmy albo konsekwętnie współpracować z ZSRR albo z III Rzeszą.

Nie, kolego. Wtedy uznalibyśmy władzę, reżim i poglądy Nazistów, skazalibyśmy Żydów na zagładę maczając w tym palce, okazalibyśmy się zdrajcami świata, nie mielibyśmy nawet czego teraz świętować.

 

A Hitler i tak by wojnę przegrał. Każde ogromne mocarstwo kiedyś upada. Całego świata Niemcy by nie utrzymali. Hitler pod koniec wojny i tak był ledwo żywy z powodu chorób. Bez niego to by się wszystko rozpadło.

 

Niemcy zaatakowali na całej zachodniej granicy, z morza oraz z Prus.

Niemcy przeprowadzili ataki z paru kierunków. Nie szli całą granicą. Armia Poznań nie miała na początku praktycznie przeciwników, bo Niemcy dążyli do okrążenia Polaków atakując na plecy. tzw. Blitzkrieg.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

wyczyn ktory i tak nic nie dal?

 

ludzie zrozumcie, porazki nie czynia nasz silniejszymi tylko nas oslabiaja. W relacjach miedzynarowodych nie liczy sie bohatersto i heroizm tylko sila i racjonalizm.

 

 

Jestem dumny z Powstancow, sa wielkimi bohaterami. Niestey ale ich smierc poszla na marne i oslabila nasz kraj. Polske bylo latwiej zsowietyzowac.

tak samo bylo z wiekszoscia wycyznow bohaterskich. My jestemy z nich dumni, lecz tak naprwde oslabiaja nas, a na arenie miedzynarowdej nikogo to nie obchodzi. Kolejnym przykladem bezsensowanego rozlewu krwi byly wlaki o Monte Casino

Sugerujesz że lepiej było biernie czekać aż niemcy nas by podbiły? Poświęcenie WP poszło na marne tylko i wyłącznie poprzez bierność naszych sojuszników. Powiedzmy że Francja i Anglia miały "zajebistych" ambasadorów i ministrów spraw zagranicznych :P

 

 

Niemcy przeprowadzili ataki z paru kierunków. Nie szli całą granicą. Armia Poznań nie miała na początku praktycznie przeciwników, bo Niemcy dążyli do okrążenia Polaków atakując na plecy. tzw. Blitzkrieg.

Oj tam, czepiasz się :P

76561198001815076.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...