Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Powstanie Warszawskie - 1 VIII 1944, mpcforum pamięta.


RADTOR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie można patrzeć na pewne aspekty historii jako porażki same, bo akurat w pewnych aspektach Powstanie Warszawskie było też zwycięstwem... Przynajmniej o te 2000 szkopów wojska Hitlera były osłabione, więc Ruscy mieli ułatwione zadanie potem.

Opublikowano

Nie można patrzeć na pewne aspekty historii jako porażki same, bo akurat w pewnych aspektach Powstanie Warszawskie było też zwycięstwem... Przynajmniej o te 2000 szkopów wojska Hitlera były osłabione, więc Ruscy mieli ułatwione zadanie potem.

Zwycięstwo 200k polaków za 2k niemców. Rosja prowokowała powstańców do powstania a polaczki łyknęły prowokację.

Boli mnie to że Polacy odnieśli sporo spektakularnych zwycięstw w historii ale ludzie świętują bardziej porażki.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Zwycięstwo 200k polaków za 2k niemców. Rosja prowokowała powstańców do powstania a polaczki łyknęły prowokację.

Boli mnie to że Polacy odnieśli sporo spektakularnych zwycięstw w historii ale ludzie świętują bardziej porażki.

 

My nie świętujemy. My oddajemy hołd bohaterom. Uważasz, że powstańcy i cywile, którzy ginęli bohaterską śmiercią nie zasługują na pamięć, bo przegrali?

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Zwycięstwo 200k polaków za 2k niemców. Rosja prowokowała powstańców do powstania a polaczki łyknęły prowokację.

Boli mnie to że Polacy odnieśli sporo spektakularnych zwycięstw w historii ale ludzie świętują bardziej porażki.

 

 

Ucz się już lepiej ruskiego bo przecież nie będzie sensu stawiać im oporu bo jest ich więcej -.-

76561198001815076.png
Opublikowano

Ucz się już lepiej ruskiego bo przecież nie będzie sensu stawiać im oporu bo jest ich więcej -.-

On odpisze zaraz, że ucieknie. Skórę ocalisz, ale świat zgubisz @Missbulgaria . Masz podejście jak Alianci przed II Wojną Światową. Dajmy Hitlerowi Czechy to unikniemy wojny.

 

Masz podobne. Zostawmy przeciwnikowi Polskę to nie będzie chciał więcej.

 

Nawet kosmopolityzm wymaga od Ciebie poświęcenia dla kraju. Obrona Polski to obrona całego świata. Jak w 1920. Gdyby Bolszewicy wtedy wygrali to prawdopodobnie rozlaliby się na całą Europę jak nie i świat.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Ucz się już lepiej ruskiego bo przecież nie będzie sensu stawiać im oporu bo jest ich więcej -.-

Spoko ziom bierz karabin i leć na śmierć "za kraj"       B)

 

 

On odpisze zaraz, że ucieknie. Skórę ocalisz, ale świat zgubisz @Missbulgaria . Masz podejście jak Alianci przed II Wojną Światową. Dajmy Hitlerowi Czechy to unikniemy wojny.

 

Masz podobne. Zostawmy przeciwnikowi Polskę to nie będzie chciał więcej.

 

Nawet kosmopolityzm wymaga od Ciebie poświęcenia dla kraju. Obrona Polski to obrona całego świata. Jak w 1920. Gdyby Bolszewicy wtedy wygrali to prawdopodobnie rozlaliby się na całą Europę jak nie i świat.

 

Boże Bożenko jeśli chcą więcej to niech biorą apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najwyżej ruski patriota zabije tego polskiego w końcu patriotyzm jest dobry prawda?

Skoro każdy kraj miał tak sprane berety na tle patriotyzmu i miało bzika na punkcie powiększania terenu i zdobywania surowców było by o wiele więcej rozlewów krwi na całe szczęście ludzie się opamiętali.Skoro macie takiego fioła łapcie ciężkie przedmioty i uderzajcie na Ukrainę w tym temacie nikt jeszcze nie napisał o ataku Polski na kogoś tylko myślicie o defensywie skoro nie chcecie powiększania terenu (itp itd) to wasza postawa kłóci się z postawą patriotyzmu więc nie możecie się nazwać patriotami :ninja:  

Nie żyjemy w 1920 mamy rok 2014. Trzeba żyć dniem dzisiejszym i próbować dostosować się do dzisiejszego systemu. Są silniejsi i ci słabsi. Polska jest tym słabszym.W dzisiejszym świecie powinno się stawiać wszystko na porozumienia z innymi krajami i tworzyć coraz to większą wspólnotę.

Patriotyzm działa w dwie strony defensywną i ofensywną. Jesteście słabi i nie akceptujecie jednej ze stron.

Pozdrawiam.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Spoko ziom bierz karabin i leć na śmierć "za kraj"       B)

 

 

 

Boże Bożenko jeśli chcą więcej to niech biorą apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najwyżej ruski patriota zabije tego polskiego w końcu patriotyzm jest dobry prawda?

Skoro każdy kraj miał tak sprane berety na tle patriotyzmu i miało bzika na punkcie powiększania terenu i zdobywania surowców było by o wiele więcej rozlewów krwi na całe szczęście ludzie się opamiętali.Skoro macie takiego fioła łapcie ciężkie przedmioty i uderzajcie na Ukrainę w tym temacie nikt jeszcze nie napisał o ataku Polski na kogoś tylko myślicie o defensywie skoro nie chcecie powiększania terenu (itp itd) to wasza postawa kłóci się z postawą patriotyzmu więc nie możecie się nazwać patriotami :ninja:  

Nie żyjemy w 1920 mamy rok 2014. Trzeba żyć dniem dzisiejszym i próbować dostosować się do dzisiejszego systemu. Są silniejsi i ci słabsi. Polska jest tym słabszym.W dzisiejszym świecie powinno się stawiać wszystko na porozumienia z innymi krajami i tworzyć coraz to większą wspólnotę.

Patriotyzm działa w dwie strony defensywną i ofensywną. Jesteście słabi i nie akceptujecie jednej ze stron.

Pozdrawiam.

 

 

Co ty pierdolisz za przeproszeniem. Pojęcie o temacie zerowe.

Patriotyzm to podbijanie innych państw xD

76561198001815076.png
Opublikowano

Boże Bożenko jeśli chcą więcej to niech biorą apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najwyżej ruski patriota zabije tego polskiego w końcu patriotyzm jest dobry prawda?

Skoro każdy kraj miał tak sprane berety na tle patriotyzmu i miało bzika na punkcie powiększania terenu i zdobywania surowców było by o wiele więcej rozlewów krwi na całe szczęście ludzie się opamiętali.Skoro macie takiego fioła łapcie ciężkie przedmioty i uderzajcie na Ukrainę w tym temacie nikt jeszcze nie napisał o ataku Polski na kogoś tylko myślicie o defensywie skoro nie chcecie powiększania terenu (itp itd) to wasza postawa kłóci się z postawą patriotyzmu więc nie możecie się nazwać patriotami :ninja:

Nie żyjemy w 1920 mamy rok 2014. Trzeba żyć dniem dzisiejszym i próbować dostosować się do dzisiejszego systemu. Są silniejsi i ci słabsi. Polska jest tym słabszym.W dzisiejszym świecie powinno się stawiać wszystko na porozumienia z innymi krajami i tworzyć coraz to większą wspólnotę.

Patriotyzm działa w dwie strony defensywną i ofensywną. Jesteście słabi i nie akceptujecie jednej ze stron.

Pozdrawiam.

Historia kołem się toczy.

 

Rozumiem, że zaakceptowałbyś zajęcie całego globu przez np. Rosję? Powitałbyś ich z otwartymi ramionami patrząc jak niszczą Ci dom, zabijają ojca, gwałcą dziewczynę.

 

Teren? Nie, Polska nie powinna go powiększać. Mimo, że uważam, że wiele ziem powinno być Polski np. Lwów to jednak Polska nie powinna być agresorem. Ziemie to bardzo sporna kwestia.

 

Porozumienia międzynarodowe? Wkraczamy na was teren, wybijamy was, zabieramy co cenne? Zgadzacie się? A sorry, nie macie wyjścia. Musicie się zgodzić.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Co ty pierdolisz za przeproszeniem. Pojęcie o temacie zerowe.

Patriotyzm to podbijanie innych państw xD

"". Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.""

 

Myślę że zdobycie jakiegokolwiek terytorium dla kraju to praca na korzyść państwa.

Nie napisałem że patriotyzm to podbijanie innych państw tylko ludzie którzy idą na wojnę ( i są notabene patriotami ) mają w głowie to że mogą podbic jakieś terytorium dla kraju co w patriotyzmie ich utwierdza. (btw przekładanie celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste-absurd)

Na twoje krótkie i głupie posty aż żal klawiatury.

 

 

Historia kołem się toczy.

 

Rozumiem, że zaakceptowałbyś zajęcie całego globu przez np. Rosję? Powitałbyś ich z otwartymi ramionami patrząc jak niszczą Ci dom, zabijają ojca, gwałcą dziewczynę.

 

Teren? Nie, Polska nie powinna go powiększać. Mimo, że uważam, że wiele ziem powinno być Polski np. Lwów to jednak Polska nie powinna być agresorem. Ziemie to bardzo sporna kwestia.

 

Porozumienia międzynarodowe? Wkraczamy na was teren, wybijamy was, zabieramy co cenne? Zgadzacie się? A sorry, nie macie wyjścia. Musicie się zgodzić.

"Historia kołem się toczy" - Nonsens.

 

Jeśli zajęcie całego globu przez X kraj spowodowało by dla każdego obywatela (podbitego państwa też) polepszenie dobrobytu to tak jestem za.

Myślę że kraj X by nie wyniszczał kraju X ( Bo po co?) oczywiście jeśli inne kraje poddały by się dobrowolnie bez rozlewu krwi (wiadomo jeżeli kraj X wjeżdżałby z ofensywą i dążyła by do rozlewów krwi w celu zdobywania państw wiadomo że jestem przeciwny)

Co do ostatniego zdania to chyba nie wiesz co oznacza słowo porozumienie.W końcu porozumienie w tym świecie to iluzja.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Jaka bohaterska śmierć? Siedzieli w piwnicach i się zastanawiali czy bomba spadnie w dom obok, czy nie.

W takim razie żydzi też bohatersko ginęli w komorach gazowych.

Opublikowano

"". Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia.""

 

Myślę że zdobycie jakiegokolwiek terytorium dla kraju to praca na korzyść państwa.

Nie napisałem że patriotyzm to podbijanie innych państw tylko ludzie którzy idą na wojnę ( i są notabene patriotami ) mają w głowie to że mogą podbic jakieś terytorium dla kraju co w patriotyzmie ich utwierdza. (btw przekładanie celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste-absurd)

Na twoje krótkie i głupie posty aż żal klawiatury.

 

 

"Historia kołem się toczy" - Nonsens.

 

Jeśli zajęcie całego globu przez X kraj spowodowało by dla każdego obywatela (podbitego państwa też) polepszenie dobrobytu to tak jestem za.

Myślę że kraj X by nie wyniszczał kraju X ( Bo po co?) oczywiście jeśli inne kraje poddały by się dobrowolnie bez rozlewu krwi (wiadomo jeżeli kraj X wjeżdżałby z ofensywą i dążyła by do rozlewów krwi w celu zdobywania państw wiadomo że jestem przeciwny)

Co do ostatniego zdania to chyba nie wiesz co oznacza słowo porozumienie.W końcu porozumienie w tym świecie to iluzja.

Myślisz, że jeśli taka Rosja zaatakowałaby Polskę, a Polska by się poddała ludzie żyliby lepiej jako Rosjanie i obyłoby się bez rozlewu krwi?

 

Jeśli tak uważasz to możesz w tej chwili zamknąć laptopa, pojechać do Rosji, poczytać trochę książek o wojnie i ludzkiej naturze, wrócić i przeprosić.

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Myślisz, że jeśli taka Rosja zaatakowałaby Polskę, a Polska by się poddała ludzie żyliby lepiej jako Rosjanie i obyłoby się bez rozlewu krwi?

 

Jeśli tak uważasz to możesz w tej chwili zamknąć laptopa, pojechać do Rosji, poczytać trochę książek o wojnie i ludzkiej naturze, wrócić i przeprosić.

Ostatnie słowa w poprzednim poście.

Porozumienie jest iluzją nie do osiągnięcia 

Naturę ludzi znam a o wojnie nie mam zamiaru czytać bo ona sama w sobie niesie za sobą zło.

 

Przepraszać nie będę dla mnie zawsze patriotyzm będzie idiotyczny.

 

"Tak się fajnie gada i pisze o patriotyzmie, lecz weźmy pod uwagę, iż najlepszym motywatorem jest posiadanie czegoś, co warto bronić przed cudzymi zakusami. Zerkając retrospektywnie do czasów starożytnych, to „wesoło” w tej materii nie było; W Mezopotamii był władca i grupa kapłanów. Reszta miała na nich ciężko pracować i miała guzik do gadania. Podobnie było w Babilonie, Egipcie, Persji. Kto miał motywację? Grupa trzymająca władzę miała na pewno. Reszta, to już nie bardzo, ale ginąć musieli za ojczyznę władcy. Chociaż nie; Mieli wybór. Jak im to bardziej pasowało - mogli zginąć z rąk władcy. W ten sposób właśnie budowano siłę ówczesnych państw."

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Jaka bohaterska śmierć? Siedzieli w piwnicach i się zastanawiali czy bomba spadnie w dom obok, czy nie.

W takim razie żydzi też bohatersko ginęli w komorach gazowych.

Tak to jest jak ktoś mało wie, a szczeka najwięcej :-) Podczas Powstania Warszawskiego Polacy odbili dużo dzielnic w Warszawie, więc wypraszam sobie takie stwierdzenie. Po drugie Ci ludzie zginęli z myślą o Was. Wy żyjecie myśląc o nich? Jak widać nie za bardzo. Trzeba oddać należny im hołd, bo kiedy ojczyzna ich wzywała oni potrafili stanąć do walki, a @Missbułgaria wszczyna nie potrzebne konflikty. I ty chciałeś zostać moderatorem? Proszę Cię :)

Opublikowano

Tak to jest jak ktoś mało wie, a szczeka najwięcej :-) Podczas Powstania Warszawskiego Polacy zajęli dużo dzielnic w Warszawie, więc wypraszam sobie takie stwierdzenie. Po drugie Ci ludzie zginęli z myślą o Was. Wy żyjecie myśląc o nich? Jak widać nie za bardzo. Trzeba oddać należny im hołd, bo kiedy ojczyzna ich wzywała oni potrafili stanąć do walki, a @Missbułgaria wszczyna nie potrzebne konflikty. I ty chciałeś zostać moderatorem? Proszę Cię :)

Polacy to chyba wysadzili Warszawę w powietrze nie?

Ci ludzie myśleli o swoich bliskich co jest akurat dobre nie koniecznie myśleli o nas.

Jeśli wyrażenie swojego zdania i dyskusja to dla ciebie konflikt to błagam Cię nie pisz w tym temacie.

Buraczku ja tu byłem moderatorem jak ty konta na tym forum nie miałeś.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Ostatnie słowa w poprzednim poście.

Porozumienie jest iluzją nie do osiągnięcia 

Naturę ludzi znam a o wojnie nie mam zamiaru czytać bo ona sama w sobie niesie za sobą zło.

 

Przepraszać nie będę dla mnie zawsze patriotyzm będzie idiotyczny.

 

"Tak się fajnie gada i pisze o patriotyzmie, lecz weźmy pod uwagę, iż najlepszym motywatorem jest posiadanie czegoś, co warto bronić przed cudzymi zakusami. Zerkając retrospektywnie do czasów starożytnych, to „wesoło” w tej materii nie było; W Mezopotamii był władca i grupa kapłanów. Reszta miała na nich ciężko pracować i miała guzik do gadania. Podobnie było w Babilonie, Egipcie, Persji. Kto miał motywację? Grupa trzymająca władzę miała na pewno. Reszta, to już nie bardzo, ale ginąć musieli za ojczyznę władcy. Chociaż nie; Mieli wybór. Jak im to bardziej pasowało - mogli zginąć z rąk władcy. W ten sposób właśnie budowano siłę ówczesnych państw."

Tylko ludzie w Powstawniu Walczyli dobrowolnie.Nikt im nie groził, że w razie sprzeciwu zostaną rozstrzelani.

Opublikowano

Tylko ludzie w Powstawniu Walczyli dobrowolnie.Nikt im nie groził, że w razie sprzeciwu zostaną rozstrzelani.

W tym cytacie masz coś o powstańcach warszawskich? 

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

W tym cytacie masz coś o powstańcach warszawskich? 

Oczywiście.Dając go sugerujesz, że Powstańcy byli zmuszeni do walki tak ci ludzie w Babilonii.

Opublikowano

Oczywiście.Dając go sugerujesz, że Powstańcy byli zmuszeni do walki tak ci ludzie w Babilonii.

Patrioci*

Geneza patriotyzmu miała brudne myśli więc obecny patriotyzm takie ma.

 

Temat jest o powstańcach, więc nie wiem po co zaczynasz dyskusje na wszystkie możliwe tematy.

Jeśli rozmawiając o powstańcach nie wspomnisz o patriotyzmie musisz być cholernie ograniczony umysłowo.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Tyle że ty wspominasz o jakiejś tyranii w Mezopotamii czy Egipcie, która rzeczywiście ma mnóstwo wspólnego z powstańcami -,-

 

To tak jakbym powiedział, że skoro naziści propagowali ochronę zwierząt, to współcześnie jest ona dziełem szatana.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Tyle że ty wspominasz o jakiejś tyranii w Mezopotamii czy Egipcie, która rzeczywiście ma mnóstwo wspólnego z powstańcami -,-

Powstańcy>Patriotyzm>genezy patriotyzmu 

 

Leave pls.

 

/Edycja twojego postu zniżyła go do poziomu idiotyzmu przykro mi.

Wykładam fakty ty zacząłeś nawijać o ochronie zwierząt i nazistach.(Co notabene prawdą nie jest)

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Opublikowano

Nie wykładasz faktów, tylko obrzucasz błotem patriotyzm powołując się na genezę. Dla mnie to śmieszne.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Nie wykładasz faktów, tylko obrzucasz błotem patriotyzm powołując się na genezę. Dla mnie to śmieszne.

Geneza patriotyzmu która jest oparta na faktach.(Brak już mi słów.)

Nie chciałem tego pisać ale jesteś jednym z tych co chcą być w jakiejś grupie społecznej nic o niej nie wiedząc.

Dla mnie śmieszni są 15letni patrioci w internecie którzy czego by nie zrobili dla kraju a jak sie piszę post typu " Karabin i na wojne " to ci taki odpisze że ma 15 lat.

Uniwersalni herosi.

681731482015096381754.png


Czytaj uważnie, masz Boga na linii.


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...