Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wiara, religia


Mateq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 592
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie wierze czego nie widziałem nie uwierze :)

Świat mógł powstać jak każda inna planeta przez przypadek.

Jedyne w co wierze , że za 70-100 lat umrę ;p

skad wiesz czy jutro jakis czlowiek z wolna wola cie nie zabije ?

s2c77Oa.png

Opublikowano

Biblii w ogóle nie można brać dosłownie. Ludzie zrozumcie, że ona miała może ze 100 autorów+. Praktycznie co 5 "wers" ma innego autora. Tego nie można brać na serio! Kiedyś ktoś pieprznął, że w 7 dni stworzył bug ziemię i inne organy. Dziwi mnie to, że bardzo mocno nawiązuje to do Jezusa. 7 dni to chyba miało być w przenośni kilka mld lat. Bardziej przemawia mi na myśl, że ziemia jest elektronem. Słońce to jądro atomu. Myślę, że my tworzymy atomy w tzw "wszechświecie"

graphic.png

Opublikowano
Jeszcze powiedz, że nasza przyszłość jest z góry zaplanowana to cię wyśmieję.

nie tyle zaplanowana, co jest wynikiem tego co się działo na początku stworzenia wszechświata.

Chodzi tu jedynie o "nieżywe" formy, reszte możemy zmienić

Opublikowano

Biblii w ogóle nie można brać dosłownie. Ludzie zrozumcie, że ona miała może ze 100 autorów+. Praktycznie co 5 "wers" ma innego autora. Tego nie można brać na serio! Kiedyś ktoś pieprznął, że w 7 dni stworzył bug ziemię i inne organy. Dziwi mnie to, że bardzo mocno nawiązuje to do Jezusa. 7 dni to chyba miało być w przenośni kilka mld lat. Bardziej przemawia mi na myśl, że ziemia jest elektronem. Słońce to jądro atomu. Myślę, że my tworzymy atomy w tzw "wszechświecie"

Dlaczego mamy nie brać jej dosłownie? Przecież była pisana przez ludzi natchnionych przez Boga, więc jest idealna i musimy się jej trzymać.

hejter naczelny | aktywny od 2k6 | król forumka | gold member | blue member | mpc champion | best member | exmod | exvip
Km5iG.png

Opublikowano

@up. postaw się na miejscu ludzi żyjących kilka tysięcy lat temu. na pewno zrozumieliby cały wszechświat i prawa nim rządzące

po za tym, Bóg nie mógłby wytłumaczyć ludziom o co w tym chodzi -.-

Opublikowano

Dziwnie mnie jedna rzecz, że ludzie wychodzący z kościoła są zawsze znudzeni, i tylko czekają na to kiedy będzie koniec. To taki pojebany rytuał że co tydzień w niedziele trzeba chodzić do kościoła albo co miesiąc chodzić do spowiedzi.

OMG WTF, moja ostatnia spowiedź była przed bierzmowaniem ( kurwa musiałem to coś przyjąć bo wstyd na całą wieś i wgl ), do tej pory mnie w kościele nie widziano. Chodzenie co tydzień na msze, jedno i to samo pierdolone jest.

nieregulaminowa sygna

Opublikowano

Czasami sam myśle że to wszystko to jakieś dziwne schizy.

Do kościoła chodzę tylko po podpisy czyli jak msza na 12:00 to wychodze o 12:30 i ide po sam podpis.

Dzisiaj podczas rekolekcji ksiądz mówił o tym że ludzie "niesłusznie" mówią że ludzie traktują kościół jako nie wiadomo jak bogatą instytucję. A właściwie ksiądz ma zajebistego lexusa -,-. Jestem człowiekiem który jak nie zobaczy nie uwierzy i przekłada mi sie to na religie. Od czasu gdy modliłem się o zdrowie babci a zmarła w następny dzień a tydzień po zmarł dziadek... Wyjebałem się na kościół w boga wierze ale nie wierze w księży.

Operowałem laptopem z i7 (laptop księdza) ale po co im aż taki dobry nie moja sprawa.

Opublikowano

Nie wierze.Jak mam wierzyć w coś czego nigdy nie widziałem, nie słyszałem, nie poczułem.Gdyby bóg istniał nie pozwolił by na to co się dzieje w kościele i na świecie.Skurwysyństwo na każdym kroku czego sa przykładem nasi gmi;>>

 

Co do bibli to była napisana 300 coś lat bo niby jezusie.To tak jakby ktoś o mnie za 300lat ksiązke dopierdoił i każdy po kolei dodał coś od siebie i wychodzi biblia.Ten dodał uleczanie, ten inne buffy i wyszło.Religia sama w sobie to według mnie wmawianie sobie że jest się szcześliwym.

Opublikowano

@up. postaw się na miejscu ludzi żyjących kilka tysięcy lat temu. na pewno zrozumieliby cały wszechświat i prawa nim rządzące

Nie rozumiem do czego to jest kontrargument.

hejter naczelny | aktywny od 2k6 | król forumka | gold member | blue member | mpc champion | best member | exmod | exvip
Km5iG.png

Opublikowano

chodze na religie dla podwyzszenia sredniej i z lekcji wynioslem to ze bog nie jest idealny poniewaz nie moze sie niczego nauczyc

ma okreslona wiedze/umiejetnosci ktore nie moga byc rozszerzone tylko ludzie moga sie uczyc

jezeli jestesmy na jego podobienstwo to dlaczego my mamy umiejetnosc nauki a on nie ?

s2c77Oa.png

Opublikowano
Do kościoła chodzę tylko po podpisy czyli jak msza na 12:00 to wychodze o 12:30 i ide po sam podpis.

skoro nie wierzysz, to po chuj ci bierzmowanie? Małżeństwo kościelne. Skoro nie wierzysz to po chuj Ci to wszystko?

 

Nie wierze.Jak mam wierzyć w coś czego nigdy nie widziałem, nie słyszałem, nie poczułem.

to jest właśnie wiara ...

 

ma okreslona wiedze/umiejetnosci ktore nie moga byc rozszerzone

ma wiedze absolutną

Opublikowano

Mateq:

 

Nie natchnionych przez Boga tylko ludzi WIERZĄCYCH. Żyli w tych czasach, widzieli Jezusa, widzieli jego czyny, cuda etc. Biblia nie jest pod żadnym wypadkiem idealna. Swoją "Biblię" pisało 12 Apostołow + Jezus. Z 13 Biblii wybrano 4 tzw Księgi Apostolskie. Jezusa "biblii" nie ujawniono.

Opublikowano
to jest właśnie wiara ...
Czyli coś czego nie ma lub jest po prostu zmyślone;)
Swoją "Biblię" pisało 12 Apostołow + Jezus. Z 13 Biblii wybrano 4 tzw Księgi Apostolskie. Jezusa "biblii" nie ujawniono.
Biblie pisało od chuja ludzi i każdy coś od siebie dodał i tak powstał jezus..
Opublikowano
Opublikowano

Bóg istnieje czy nie hmm... Ja wierze w Boga i jego moc... Nie jest on dobry czy zły. Osądza tylko czy coś jest dobre czy złe. Zwykli "niby chrześcijanie" straszą Bogiem, że to co ktoś robi jest złe i on go ukaże... To jest właśnie głupota niektórych chrześcijan.. nie widzą zła czy dobra tylko sprawiedliwość Boga i nie mają szacunku do innych , nie potrafią innych zrozumieć (nie próbują wcale tego). Dbają tylko o swoje dobro. Rozumiem jak ktoś ma potrzebę to niech robi co chcę, ale nie wtrącając w to innych ludzi nie wytykając im jak się zachowują jaką mają kulturę wiarę, ponieważ każdy jest różny i wolny może robić co chce, ale przestrzegając norm właściwych.

[center][img]http://oi42.tinypic.com/2evrhgx.jpg[/img][/center]

Opublikowano

Chodzę do kościółka ale tylko dlatego że mam w chuj pojebanych rodziców i każą mi chadzać do tegoż budynku. Wierzę w siebie i tyle.

pozdrawiam heniuś

Opublikowano

Mateq:

 

Nie natchnionych przez Boga tylko ludzi WIERZĄCYCH.

Ewangelia – w starożytności termin używany jako określenie nagrody dla osoby przynoszącej dobrą nowinę.

Obecnie używa się go w następujących znaczeniach:

- jest to dzielenie się wiarą za pośrednictwem autora natchnionego Duchem Świętym, wyznawaną przez całą społeczność chrześcijańską

hejter naczelny | aktywny od 2k6 | król forumka | gold member | blue member | mpc champion | best member | exmod | exvip
Km5iG.png

Opublikowano
do kościoła nie chodzi się dla księży, tylko dla Boga.
Bóg jest wszędzie więc po chuj mam chodzić do kościoła?

 

P.S mineła minuta:)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...