Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wasz wymarzony serwer - wymiana zdań


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Wraz z kolegą wpadliśmy na pomysł, by zrobić serwer typu hard z maksymalnym poziomek 99.

Nowością na serwerze będą wierzchowce oraz kostiumy, żadnych petów, żadnych gui, paneli etc.

Z broni typu: rib, fms, koziki etc robiłoby się broń na 30lv w której byłyby wbudowane bony, również z truty takie coś.

Max grota v2 a jeśli chodzi o ulepszenia system to max stalka, bojowy, żal etc.

Na serwerze byłby is, ale wybieralibyście sami rzeczy do niego, na pewno nie byłoby pd'ka, by każdy miał takie same szanse w expie.

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam

Wraz z kolegą wpadliśmy na pomysł, by zrobić serwer typu hard z maksymalnym poziomek 99.

Nowością na serwerze będą wierzchowce oraz kostiumy, żadnych petów, żadnych gui, paneli etc.

Z broni typu: rib, fms, koziki etc robiłoby się broń na 30lv w której byłyby wbudowane bony, również z truty takie coś.

Max grota v2 a jeśli chodzi o ulepszenia system to max stalka, bojowy, żal etc.

Na serwerze byłby is, ale wybieralibyście sami rzeczy do niego, na pewno nie byłoby pd'ka, by każdy miał takie same szanse w expie.

według mnie nic nowego

poza tym ciężko będzie Wam się wybić ze względu na hard

 

max 99 medium/easy to już lepsze rozwiązanie

EDEN 2q1dnaw.pngHAZARD

Opublikowano (edytowane)

według mnie nic nowego

poza tym ciężko będzie Wam się wybić ze względu na hard

 

max 99 medium/easy to już lepsze rozwiązanie

Chcemy zrobić serwer dla ludzi nie pod hajs, jedynie żeby serwer sam opłacał się :>

Ale jak mówisz, że taki serw nie ma bytu na dzisiejszym rynku to nw, ale ludzie piszą, że by zagrali.

Proszę o więcej komentarzy dot. mojego i kolegi pomysłu

Edytowane przez Hya
Opublikowano

Czytam i czytam i większość osób piszę, że chce serwer starych czasów. Max lvl 99/105 tylko stalki ew niebianki itp. Ale jak ktoś już taki serwer postawi to w prezentacji zaczynają się teksty typu, że serwer nie ma szans na utrzymanie, brakuje nowości i nie te czasy i nie ten serwer. Nie da się wszystkim dogodzić bo sam przyznam, że pograłbym na takim serwerze jak pisałem wyżej. Nie ma co się oszukiwać teraz większość osób patrzy na liczbę online niż na serwer. Wiadomo graczy musi być trochę bo ten handel itp musi się jakoś kręcić. Ale jak już wiemy metin upada i to już nie to samo co nawet 2-3 lata temu trzeba się z tym pogodzić.

Opublikowano

Serwer na którym mapy do expa np, orki, av2, red las i inne będą oddzielne dla każdego gracza. Dzięki temu rozwiązaniu każdy by miał bossy, metki dla siebie a nie wieczna walka.

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

­

 

Czytam i czytam i większość osób piszę, że chce serwer starych czasów. Max lvl 99/105 tylko stalki ew niebianki itp. Ale jak ktoś już taki serwer postawi to w prezentacji zaczynają się teksty typu, że serwer nie ma szans na utrzymanie, brakuje nowości i nie te czasy i nie ten serwer. Nie da się wszystkim dogodzić bo sam przyznam, że pograłbym na takim serwerze jak pisałem wyżej. Nie ma co się oszukiwać teraz większość osób patrzy na liczbę online niż na serwer. Wiadomo graczy musi być trochę bo ten handel itp musi się jakoś kręcić. Ale jak już wiemy metin upada i to już nie to samo co nawet 2-3 lata temu trzeba się z tym pogodzić.

 

Z jednej strony masz racje, z drugiej nie bardzo. Taki serwer ma szansę na przetrwanie o ile się go dobrze zaplanuje i będzie się miało pomysł na zatrzymanie na nim graczy. Jeżeli ktoś stawia serwer na gotowcu terenzo i edytuje tam pare rzeczy to nie ma co się dziwić, że takie serwery sie nie cieszą popularnością. Ale jeżeli ktoś z głową by taki serwer postawił byłaby bomba.

Opublikowano (edytowane)

Max 105.
Hard
Serwer nie polegałby na wbiciu maxa przez top100. To byłby plus do wytrwałych aby zrobić 6skill.
Natomiast aby nie było nudno to:
- 2dungi wymagające zgrania i pt ( np. dla lvli 60-80 i 80+ ) gdzie dostanie się na bossy to zrobienie czegoś na czas, zużycie dopalaczy
np. boss ma czasowo jakies absy ( i gdy ma abs na miecze i leją go woje mieczem to mu dodaje pż ) lub jest animacja w które miejsca rzuca czar i jak ktoś stoi to zabija graczy. By nie polegał na przechodzeniu pięter i wybiciu all.  Nagroda: 1rzadku ulepszacz + możliwość wydropienia np. pasu  ( który można tylko tam zdobyć ) + ew. jakiś barwnik do eq ( tylko barwienie to nie zamiana kodu koloru głównego zbroji na innych tylko ładne wycieniowana zbroja w tym tonie, coś ala Diablo 3 )
- zwykłe bossy na mapach by nie służyły do masowego dropienia przepustek ( na przepustki do dungów jakieś misje ) a nagroda to ulepki
- IS to 2x exp/2x drop/2x yang bez przedmiotów z gry. Założę się, że wiele osób woli wiedzieć że jak kupi sobie np. za 50zł pakiet do expa to będzie na równi z innymi a nie musi wydać jeszcze 150zł na peta | pierścienie półksiężyca | i np. wierzchowca xD.
Bo Jeśli serwer na dłużej to: przez 2 miechy niech 5-10% graczy kasy wydaje miesięcznie 200zł ( po czym pobije się parę razy w m1 i kończy )
czy 35% powiedzmy średnio 30zł wyda, do epik eq droga nie skraca się bardzo. Jest rywalizacja też wśród większej ilości graczy -> więcej graczy na serwerze -> grube ryby i tak chcą grać, bo mają z kim mimo że nie mogą kupić dużej przewagi. Gdy już coś jest jako eq w IS to powinno słabo wzmacniać i albo być względnie tanie albo droższe ale na stałe ( do handlu ).
- System ulepszania: stal - epik. kd +5 ( nie dropi, trzeba jakiś rzadszy ulepek ). Nie ma bonów wbudowanych na pvp/pve ( jedynie w epiku z truty i boja )
- Wierzchowiec: misje + dropienie medali. skille konne tak przerobione aby były użyteczne przy utrzymywaniu spota. 30lvl konia + jakiś rzadki item np z lorda małp -> przerabiamy na [do wyboru] 3proste niezbugowane wierzchi które można używać jak konia militarnego ale mają jakieś tam wzmocnienie.
- bronie 30 z bestów, bodzie palą. metale na tyle drogie/trudne do zdobycia, że używa się tylko na +9 lub w ogóle.
- z 1-2nowe nierozległe mapy do expienia ( tak ustawić aby nie trzeba było co 5lvli latać w nowe miejsce jak dopiero się nauczysz starej mapy )
- współpraca: czy to nad obroną królestwa w trakcie eventów / system gildyjny / wprowadzenie rzemiosł w którym można tworzyć ulepszacze potrzebnych do eq
dana postać ma 1 rzemiosło, nie może mieć wszystkich i musi handlować / wojny prócz zwykłej jakiś niezbugowany tryb np. przenoszenie flagi z miejsca na miejsce będąc pod atakiem wrogów.
- jakiś klon dt może być, ale prędzej na niski lvl ( bez kowala, albo kowal dla eq do 50lvl ), np. wieża orków raczej prywatne ( lub jakieś proste wejściówki na prywatne i ogólne za free ) i z 2/3 instancje ( ale nie dungi, łatwiejsze ) typu katakumby /smok ale w wersji nieokrojonej i bicie metków osłabia metka
- szkata serwerowa ale z słabo/średnimi rzeczami ( aby ułatwić grę np pelerynki ) aby uniknać botów w m1.
- łowiectwo z jakimś systemem punktowym i aby ryby były dopalaczami które konkurują z innymi dostępnymi. I aby dość łatwo się dało złowić ( aby bez fb poświęcają trochę czasu wyłowić co się chce ), a nie ości/małż jako ulepszacz do 70/80% eq i musisz siedzieć godzinę aby z 8ości złowić i może 1 małżę.



 

Edytowane przez lewo
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ja to bym sobie zagrał, jakby ktoś postawił " kopie " AvalonMT2.pl, bo na owym serverze nie ma nawet administracji i gracze odeszli.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Najchetniej to to co poprzednicy , czasy PL'a 2008/10 albo reaktywacja Avalon'a :) ( Jesli ktos zaczynal wtedy gre na privach to byl bodajze 1 serwer ktory stal na dedyku w Polsce :) )

1329762369-U274919.png
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Najchetniej to to co poprzednicy , czasy PL'a 2008/10 albo reaktywacja Avalon'a :) ( Jesli ktos zaczynal wtedy gre na privach to byl bodajze 1 serwer ktory stal na dedyku w Polsce :) )

taki serwer się szybko nudzi

powinien powstać pożądny medium z max 99

nowy set po stalce i trytku

exp ~ Balmora

drop ~ 2x

yang zostawić bez zmian

EDEN 2q1dnaw.pngHAZARD

Opublikowano

Dlaczego nie ma juz takich serwerów jak kiedyś? Moj i wielu innych graczy wymarzony serwer: 99lvl max bron 65->tryton  zbroja stalka -> niebianka  bez petow bez kostiumow bez smoczych kamieni bez zadnych zbednych glupot. Exp szybszy niz na PLu.  Duzy drop itemow zeby eq sie latwo robilo a lvl dlugo expilo ale szybciej niz na PLu.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dlaczego nie ma juz takich serwerów jak kiedyś? Moj i wielu innych graczy wymarzony serwer: 99lvl max bron 65->tryton zbroja stalka -> niebianka bez petow bez kostiumow bez smoczych kamieni bez zadnych zbednych glupot. Exp szybszy niz na PLu. Duzy drop itemow zeby eq sie latwo robilo a lvl dlugo expilo ale szybciej niz na PLu.

dokładnie taki serwer + dodać set na 94-99 oraz 96-99lv, dodać możliwość przerobienia tarczy która miałaby abs na 2 klasy, dodać eq smoka z ogarniętymi bonami, dodać nowe mapy zamiast lochu pająków i groty, dodać możliwość przerabiania fms oraz zbroi 48lv, dodać nowe dungeony na niskich i wysokich lvach, zrobić tak aby łowienie ryb było opłacalne czyli pozmieniać ulepki na te z wody, rozwinąć biologa i ogolnie pozmieniać dużo rzeczy które urozmaicą rozgrywkę

EDEN 2q1dnaw.pngHAZARD

Opublikowano

Tak piszecie o tych starych serwerach Metina, a szczerze powiedziawszy sam pograłbym na takim, bo to byłaby odskocznia od tych "nowości" z tym, że nie ma co przesadzać aż z tak drastycznymi rozwiązaniami.

Najlepszym sposobem byłby lvl 105 oraz 6 skill dla tych klas co nie mają, dodatkowo zbroje niebiańskie, srebrne i złote, kilka nowych map do Expa, typ hard/medium, pedy ale to nie tak jak w tych nowych tylko z 4-5 rodzaje pedów, np feniks, jakieś komnaty z boosami, tak samo eq do 105 lvl'a jak i bronie, to wtedy taki serwer ma największe szanse na zaistnienie, a taki 105 lvl wbijałoby się gdzieś w miesiąc z tym, że eq robiłoby się trudniej.

Nie moc silnika, lecz Technika robi z ciebie zawodnika

 

sygnaturkaa.jpg

Opublikowano

Glador z nową administracja bez eq cienia ;) Wliczając zrobienie balansu.

Lub polski Shiro2.

Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach.


 


 

Opublikowano

Stary BelenuS ! <3 Maks 105 lvl, nie bylo lvl obok nicku, albo taki Cavalos, rowniez bez nicku obok.. To byly serwery, az sie chcialo graaac.

Nigdy nie trać czasu dla kogoś, kto nie ma go dla Ciebie ! :))

Opublikowano

dokładnie tak jak koledzy powiem wam szczerze że mam w planach odwzorować pewien z tych serverów a mianowicie zzyokmt2 pamiętam to był server :) i miał bardzo dużo graczy :) a tak poza tym wspaniale że każdy wyraża swoje zdanie to jest jakaś wskazówka dla nas techników ;) no bo tak naprawdę czasami nie wiemy co robić więc dodajemy w ujj nowości żeby was ściągnąć a zapominamy o starym dobrym klimacie metin2 :) brakuje mi tych pierwszych chińskich serverów :D

Opublikowano

Tiveria ma niby startowac niedlugo, wiec to jest rozwiazanie dla tych ktorzy szukaja bardziej oldskulowego servera.

Sam pogralbym na czyms jak pl z 2008, bo obecne servery z tymi wszystkimi nowosciami, to juz jest c**j, a nie metin  :)

                                                                                              ZR_o79.gif

Opublikowano

Tiveria ma niby startowac niedlugo, wiec to jest rozwiazanie dla tych ktorzy szukaja bardziej oldskulowego servera.

Sam pogralbym na czyms jak pl z 2008, bo obecne servery z tymi wszystkimi nowosciami, to juz jest c**j, a nie metin  :)

 

easy/medium/hard ?

Opublikowano

easy/medium/hard ?

Na czasy, kiedy tiveria powstala (2009 czy 2010 rok..) to byl to hard. Na obecne czasy - medium (ku, kamole u handlarki, zmianki dodania rowniez, ciezki exp, o eq nie tak ciezko)

Ironiczny


 


LEGACY

Opublikowano

Vesteris  <3

Haha, racja ^^..  Mi się tam podobają typowe hardy. Czyli bez takich ułatwień jak jakieś pierścienie tp (jak już to na punkty), potki skończone itp :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...