Skocz do zawartości

#4 Miłość rośnie wokół nas

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 120 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.

Polecane posty

QSdhpjT.png

Witajcie forumowicze!

To już czwarte wydanie dwutygodnika MPC News! Staraliśmy się w nim uwzględnić wszystkie Wasze sugestie zgłoszone w poprzednich wydaniach. Zgodnie z zapowiedzią, w tej odsłonie znajdziecie film o nieco zmienionej formule oraz interaktywny, walentynkowy konkurs. Miłej lektury!

DTnjzrT.png

Czy system nagradzania faktycznie działa? To zależy. Dla jednej osoby pochwała jest zielonym światłem do dalszego rozwoju, ktoś inny natomiast po takim wyróżnieniu osiądzie na laurach. Mimo że ludzi z tej drugiej grupy jest na szczęście coraz mniej, forum od kilku lat boryka się z tym zjawiskiem. Może powrót do wyborów moderatora miesiąca zmieniłby podejście niektórych osób?

Zanim spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, cofnijmy się do momentu, kiedy to po raz pierwszy narodził się pomysł wyłonienia najlepszego moderatora. W 2012 roku spośród wielu świetnych reprezentantów poszczególnych działów wybrano Marsela — moderatora DC Universe, który bez cienia wątpliwości na to zasłużył. Od tego czasu administracja MPC, zawsze podczas wyboru „najlepszego”, kierowała się podstawowymi cechami, jakie powinna posiadać osoba ubiegająca się o comiesięczną nagrodę. Wielokrotnie podkreślano, że ktoś taki powinien posiadać ogromny dystans do siebie i forum, sumienne podejście do swoich obowiązków, wysoki poziom wypowiedzi oraz chęć niesienia pomocy. Jednak od ostatniego nadania tytułu moderatora miesiąca minęły już dwa lata, a ostatnią osobą, która zgarnęła nagrodę, był były opiekun elektroniki — CiasteczkoMen. Co więc skłoniło administrację do zaprzestania nadawania nagród?

W tym momencie warto przypomnieć podstawowe plusy i minusy takich wyborów. W tej pierwszej grupie bez wątpienia powinna znaleźć się motywacja moderatorów, która stanowi fundament pozytywnych cech całej sytuacji. Przyznajmy szczerze — kto z nas nie chciałby zostać doceniony i zauważony? Pochwały, wskazywanie nas jako wzoru, poprawiają naszą samoocenę, a co za tym idzie mamy większą chęć działania, masę nowych pomysłów i większe ambicje.

Jest też druga strona medalu, którą aktualnie jest mała ilość modów. Nie trudno nie zauważyć też bardzo wyraźnej tendencji spadkowej, która po części spowodowana jest zapewne postawieniem na „jakość”, a nie ilość rekrutowanych osób, tak jak to było wcześniej. W tej sytuacji wyłonienie zwycięzcy, zważywszy na to, że każda z osób zajmujących stanowisko moderatora, pracuje na maksymalnych obrotach, by utrzymać forum na najwyższym poziomie, mogłoby być nie lada problemem. Kolejnym argumentem przeciw jest słaba aktywność większości działów. Niektóre z nich nie są zbyt często odwiedzane, a aktywność wpadających tam użytkowników jest znacznie mniejsza.
Co prawda wady na tle wyżej wymienionych zalet mogą wydawać się mało znaczące, ale nie oznacza to, że wolno je całkowicie lekceważyć. A Wy co o tym sądzicie? Czy według Was powrót do starych praktyk ma sens?

Dodatkowo o zdanie zapytaliśmy specjalnych gości naszej redakcji!

Moderator działu GTA — Rayzer.:

Spoiler

„Niezależnie od sprawowanej funkcji wśród konkretnej społeczności — może być to zarówno forum internetowe, korporacja w rzeczywistym świecie, jak i wolontariat w schronisku dla zwierząt czy nawet lekcja języka polskiego w szkole — jednym z najbardziej motywujących elementów, które mogą człowieka spotkać, jest świadomość, że jego ciężka praca oddana w osiągnięcie wyznaczonego celu, została doceniona lub zwyczajnie przez kogoś zauważona. Jest to czynnik, który wzbudza w człowieku nie tylko poczucie przydatności, ale i chęć kontynuowania swojej pracy zdecydowanie z lepszym nastawieniem. To ważne, aby doceniać innych. Zwykłe wyrazy uznania potrafią być następstwem większej efektywności. Zresztą nie tylko o efektywność chodzi — liczy się przecież także sama atmosfera, która szczególnie w wąskich grupach, jest tym przyjemniejsza, im członkowie potrafią okazać sobie szacunek oraz wzajemnie się docenić. Zespół moderacyjny MPCForum nie jest wyjątkiem. Naszym celem jest okazanie użytkownikom bezinteresownego wsparcia na wielu płaszczyznach, jesteśmy otwarci i dyspozycyjni dla wszystkich, a kreowane dyskusje staramy się prowadzić odpowiednim torem, by całość była zgodna z konkretnymi zasadami i korzystanie z forum było dla każdego przyjemnością. Każdy z nas oddaje się pracy na rzecz wykonywania obowiązków moderatora — nie mi oceniać, kto robi to najlepiej — lecz oczywiste jest to, że jedni będą angażować się nieco bardziej od pozostałych i warto moim zdaniem takie osoby wyróżnić. Dawniej na forum funkcjonowało wyróżnienie w postaci rangi moderatora miesiąca i uważam, że powinno ono wrócić.”

Moderator miesiąca, czerwiec 2015 — Rayso.:

Spoiler

„Mam wrażenie, że wybór moderatorów miesiąca był jedną z tych inicjatyw, które cieszyły się powszechnym poparciem wśród użytkowników i moderacji. Wybory, nawet jeśli czasem były kontrowersyjne, wywoływały sporo emocji i angażowały forumową społeczność. Pamiętam, że moje wyróżnienie było jednym z największych zastrzyków motywacji, jakich doświadczyłem na MPC. Dlatego zawsze byłem fanem tego projektu, chociaż nie jest on bez wad. Czasem ciężko dokonać sprawiedliwego (lub jakiegokolwiek) wyboru, zwłaszcza przy dużej ekipie moderacyjnej. Mimo wszystko mam wrażenie, że forum jest teraz nieco bardziej „rodzinne”, zwłaszcza na szczycie hierarchii (KidMod wzwyż), więc nie powinno być takiego problemu. Chętnie zobaczę moderatora miesiąca lutego 2019. :)”

Administrator MPCforum — Lord Makin:

Spoiler

„Odkąd team moderacyjny zaczął się rozrastać, myśleliśmy nad formą wyróżnienia dla moderatorów wybijających się przed szereg, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu. Stąd pomysł na Moderatora Miesiąca, który miał być przyznawany jako taka nagroda. Założenie było dość proste — wybierana była osoba, która szczególnie się wyróżniała, co niekoniecznie musiało oznaczać najwięcej wykonanych raportów, bo często zwracaliśmy uwagę na moderatorów mniejszych działów, których ciężej zauważyć pośród dużych i rozwiniętych subforów. Brana pod uwagę była oczywiście aktywność, ale także podejście do wykonywanych obowiązków, sumienność oraz kreatywność. Oczywiście nie oznaczało to, że ranga taka musiała być nadawana co miesiąc, ale tylko wtedy, gdy pojawiał się odpowiedni kandydat lub kandydatka. Co do powrotu do przyznawania tej nagrody. Nie wykluczamy tego w niedalekiej przyszłości, skoro już kończymy porządkować sprawy kadrowe w moderacji i będzie można o tym wtedy pomyśleć :)”

vdWE2C1.png

wYnuJvZ.png

Do ekipy moderacyjnej dołączyli Amove oraz dawidex355, którzy jako kidmoderatorzy będą pilnowali porządku

w dziale Minecraft. Po długiej przerwie do zespołu powróciła także Issia, która zajmie się opieką nad strefą Via WWW. Grono moderatorów League of Legends zdecydował się opuścić Yaboku, natomiast Synek został zdegradowany. 

Blaidd. postanowił odejść z grupy MPCfacebook.

m5UrXvT.png

zEiQCuS.png

Ze świecą szukać osoby, która nie słyszała o najnowszym battle royale od studia Respawn Entertainment. Apex Legends okazało się zdecydowanym hitem i już po 3 dniach od premiery może pochwalić się ponad 10 milionami zarejestrowanych graczy (i milionem użytkowników jednocześnie)! Na sukces tego tytułu, poza dopracowaną rozgrywką, wpłynęła na pewno bardzo dobra reklama i strategia marketingowa, ponieważ o samej grze dowiedzieliśmy się zaledwie kilka dni przed premierą, a w dniu prezentacji tytułu grało w niego większość streamerów na Twitchu. Pojawia się więc pytanie — czy Apex ma szansę zagrozić liderom rynku, jakimi są Fortnite i PUBG? I tak i nie. Z jednej strony jest to naprawdę dopracowany tytuł, w którym wdrożono kilka ciekawych pomysłów, m.in. możliwość wskrzeszania członków drużyny nawet po dobiciu, dopracowany system oznaczeń czy jeden dowódca lotu. Z drugiej strony, wspomniane wcześniej gry mają już ugruntowaną pozycję na rynku i nie można wykluczyć sytuacji, gdzie po dużym zainteresowaniu przez następne kilka tygodni liczba graczy gwałtownie spadnie. Jedno jest pewne — jeśli gra będzie na bieżąco rozwijana i optymalizowana, a błędy i bugi poprawiane możliwie jak najszybciej, to ma duże szanse zakończyć obecną dominację Fortnite i PUBG na rynku.

jGIJtsE.png

WgDhQir.png

Czy wrócą emotki wprowadzone w 2014 roku?

Spoiler

Raczej nie. Aktualizacja forum do wersji 4.4 wprowadzi standardowe emotki — EmojiOne, które można spotkać teraz w zasadzie wszędzie i planujemy, aby to one były naszymi głównymi. Możliwe będzie również wgranie kilku własnych emotek i niewykluczone, że skorzystamy z tej opcji. - Aive

Czy nie myśleliście o reaktywacji redakcji?

Spoiler

Nie. Uważamy, że w miejscu, w którym znalazło się obecnie forum, najzwyczajniej nie ma popytu na redakcje. Oczywiście nie twierdzimy, że z powodu mniejszej ilości osób przebywających na forum należy zaprzestać wszelkiej dodatkowej działalności — wręcz przeciwnie, o czym może świadczyć reaktywacja MPC News oraz zamiar przywrócenia MPC Graphic Team, aczkolwiek w planach na najbliższą przyszłość na pewno nie znajdziecie myśli o przywróceniu redakcji. - Aive

Dlaczego MPC News nie tworzy nic nowego, a wszystkie projekty opierają się na tym co już było?

Spoiler

Faktycznie, w dużej mierze bazujemy na strukturze tygodników sprzed aktualizacji, jednak jak widać wprowadziliśmy do nich sporo zmian, a także dodaliśmy autorskie elementy jak ciekawostki czy pytania do Administracji. Oczywiście mamy w planach kilka kolejnych projektów, jednak chcemy je dokładnie przemyśleć i dopracować, aby uniknąć sytuacji jaka miała miejsce z wywiadem. - carbonx

odpurCa.png

Pierwsza osoba, której uda się trafić 9 celów i poprawnie odpowie na poniższe pytania, a następnie wyśle wiadomość prywatną z odpowiedziami i screenem do @MPC News, otrzyma plakietkę Champion (jeśli jeszcze jej nie posiada) i zmianę tytułu na 30 dni.

Pytania:

1. Wymień co najmniej 2 osoby, które zostały zdegradowane więcej niż jeden raz (poza Synkiem).

2. Jaki jest najpopularniejszy dział na forum (pod kątem ilości postów)?

EG8ippJ.png

W tym tygodniu to już wszystko. Zaglądajcie jednak do naszego działu, ponieważ już niedługo pojawi się w nim całkowicie nowy projekt przygotowany przez grupę MPC News. Jak zawsze zachęcamy również do zgłaszania własnych sugestii, opinii oraz uwag – dzięki nim kolejne dwutygodniki będą jeszcze lepsze. 

Szczególne podziękowania dla osób pracujących nad wydaniem.

Autorzy tekstów - @Biter.

Korekta - @Issia, @N3ST0@Verlikylos

Grafiki - @Yaboku

Lektor - @el capo

Praca pod nadzorem - @Aive@carbonx

Pani Kasia

11 minut temu, MPC News napisał:

Raczej nie. Aktualizacja forum do wersji 4.4 wprowadzi standardowe emotki — EmojiOne, które można spotkać teraz w zasadzie wszędzie i planujemy, aby to one były naszymi głównymi. Możliwe będzie również wgranie kilku własnych emotek i niewykluczone, że skorzystamy z tej opcji. - Aive

Nie wiem skąd macie taką wiedzę, ale znaczna część mnie się cieszy, że ogarniacie temat i nikt mnie nie pytał o pomoc. :4_joy:

@Evil Smile Idziemy do maka na walentynki?

Bierzesz narkotyki, żeby może coś poczuć
Nie szukaj ścieżek, mała, spróbuj znaleźć drogę do domu
Jeśli masz problem to mi powiedz, ja nie powiem nikomu
Jeśli masz problem to mi powiedz, może mogę ci pomóc

btw. nie podobają mi się grafiki, takie mocno średnie, nareszcie coś ciekawszego się pojawiło w treści.  Z filmem na początku jest już lepiej, ale dalej nie podoba mi się forma przedstawiania - zajawka + znajdziesz poniżej, zajawka + znajdziesz poniżej, brakuje mi dalej takiego zachęcenia typu

Cytat

"4 odsłona naszego tygodnia bla bla, znajdziesz w niej: "Moderator miesiąca, czy warto przywrócić rangę na rzecz... (dalsza część zajawki), jak również Apex Legends (dalsza zajawka), o wszystkim możesz się dowiedzieć niżej".

Ofc. pisane na szybko bez ładu i składu, ale myślę, że przekaz lepszy, forma bezpośrednia + powiedzenie o co chodzi od razu i na samym końcu zachęcenie do przeczytania (tuż informacja o tym, że niżej jest "więcej") myślę, że jest lepszą formą prezentacji i bardziej pasuje pod tego typu rzeczy.

//Usunąłem odpowiedzi na pytania ~ carbonx

k4L2ZMS.png

Pani Kasia

A no ten, 18 sekund intro to za długo, max 5 powinno być. Ale optymalnie z najlepszym wyglądem to 3.

Bierzesz narkotyki, żeby może coś poczuć
Nie szukaj ścieżek, mała, spróbuj znaleźć drogę do domu
Jeśli masz problem to mi powiedz, ja nie powiem nikomu
Jeśli masz problem to mi powiedz, może mogę ci pomóc

6 minut temu, Blaaszka napisał:

btw. nie podobają mi się grafiki, takie mocno średnie, nareszcie coś ciekawszego się pojawiło w treści.  Z filmem na początku jest już lepiej, ale dalej nie podoba mi się forma przedstawiania - zajawka + znajdziesz poniżej, zajawka + znajdziesz poniżej, brakuje mi dalej takiego zachęcenia typu

Ofc. pisane na szybko bez ładu i składu, ale myślę, że przekaz lepszy, forma bezpośrednia + powiedzenie o co chodzi od razu i na samym końcu zachęcenie do przeczytania (tuż informacja o tym, że niżej jest "więcej") myślę, że jest lepszą formą prezentacji i bardziej pasuje pod tego typu rzeczy.

3 minuty temu, Revayerq napisał:

A no ten, 18 sekund intro to za długo, max 5 powinno być. Ale optymalnie z najlepszym wyglądem to 3.

Nad filmem będziemy dalej pracować, chcemy aby docelowo nie przekraczał 1-1.5 min i był bardziej dynamiczny. Jednak niestety to trwa, dlatego musicie nam dać jeszcze trochę czasu, ale obiecujemy, że będzie warto poczekać.

Informujemy, że pierwszą osobą, która nadesłała prawidłowe odpowiedzi wraz ze screenem był @Blaaszka.

Gratulacje!

Pani Kasia

Ciekawe informacje, zwłaszcza że nie jestem na bieżąco z wszystkimi informacjami na forum. 

Smutno mi tylko, że ciężko jak kolwiek brać udział w konkursach, bo człowiek nie ma czasu zawsze wejść od razu, a plakietka by chciał :c

Pani Kasia

Najśmieszniejsze był moment kiedy zdawało się jakiś spierdolony test na moderatora forum ( po okresie 2/3 miesięcy kida), który trzeba było zdać na 85%, ale zazwyczaj i tak zdawało się po ziomeczku.  ( jak coś nie mówcie innym, bo wcale tak nie było) Spoko robota, ale widać że w zasadzie robicie to dla siebie jako team'u bo userów tutaj już prawie nie ma.

bgfp marvelia.png

Od ostatniej odpowiedzi w tym temacie minęło 120 dni. Pamiętaj, że odkopywanie takich tematów jest niewskazane, chyba że chcesz wnieść coś nowego do dyskusji.
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...