Skocz do zawartości

Co myślicie na temat przyjmowania islamskich uchodźców?

#Ethes

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Ja jestem stanowczo na nie. Jeśli już przyjmować to tylko noworodki z tego względu że nie mają jeszcze wypranych mózgów. Nie chciałbym aby np. dzieci z Syrii (które już potrafią zabijać i mają wpojone go głowy że mordowanie 'niewiernych' jest jak najbardziej w porządku) chodziły kiedyś z moimi dziećmy do szkoły.
Ale co tu mówić o dzieciach... Jak widać po krajach Europy Zachodniej większym priorytetem są dorośli mężczyźni. Czy widział ktoś na jakichkolwiek zdjęciach, bądź czy sam był np. w Niemczech kobiety i dzieci które "uciekły" z Syrii? Ja nie.
Miałem okazję odwiedzić Francję i Niemcy. Parę znajomych (Polaków) mieszkało tam. To co tam się dzieję jest czasami nie do opisania.
To co robią islamiscy uchodźcy przekracza wszelkie granice. Masowe gwałty, ciągłe niszczenie mienia, zastraszanie, pobicia, kradzieże są juz na porządku dziennym.
Szczególnie społeczeństwo francuskie jest już zastraszone.
Warto wspomnieć o dzielnicach "no-go" do których nawet policja boi się wjechać. 
Spotkałem się też z marszami domagającymi się jednak przyjmowania uchodźców. Jednak szybko okazało się że osoby, które na nim są robią tzw. "sztuczny tłum". Najczęsciej to bezrobotni, którym zapracono parę stówek za przyjście. Ale po co?
Jest też bardzo dużo przypadków że islamski, 80-letni pedofil bierze ślub z małą dziewczynką. Według islamu nie ma w tym nic złego. To straszne.
Oglądałem kiedyś film, na którym muzułmańskie dzieci uczą się jak obciąc nożem głowę jakieś maskotki. 
Czy coś takiego potrzebne jest nam w Europie, w Polsce? 
Warto dodać, ze jeśli w krajach muzułmaśnkich kobieta zostanie zgwałcona moze trafić do więzienia za seks pozamałżeński. 
Ostatnio było głośno o brutalnym morderstwie na kobiecie za to ze wyszła z domu bez męża. Oczywyście według "prawa" w tamtym kraju to nie było przestępstwo. 

Zapraszam do dyskusji. 

• Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja bym mógł ich do Polski przyjąć, pod warunkiem, że:

1. Będą znać język polski przynajmniej w takim stopniu, by mogli się porozumieć

2. Znajdą sobie pracę i nie będą brać żadnego zasiłku

No i oczywiście wprowadzić do tego zasadę - jedno, nawet najmniejsze przestępstwo (jak np. kradzież batonika w sklepie) = deportacja (oczywiście na koszt uchodźcy).

1398258449-U383457.png

No i oczywiście wprowadzić do tego zasadę - jedno, nawet najmniejsze przestępstwo (jak np. kradzież batonika w sklepie) = deportacja (oczywiście na koszt uchodźcy).

Z jedne strony racja ale z drugiej pierwsze przestępstwo to może być również zamach i zabójstwo niewinnych ludzi. 

Z jedne strony racja ale z drugiej pierwsze przestępstwo to może być również zamach i zabójstwo niewinnych ludzi. 

Raczej wątpię, żeby jakiś terrorysta nauczył się polskiego, legalnie pracował i prowadził zgodne z prawem życie tylko po to, by po jakimś czasie dokonać zamachu.

Te zasady przyciągnęłyby do Polski jedynie normalnych ludzi, którzy chcą pracować.

1398258449-U383457.png

To tak dla zartow napisales czy naprawde masz otepialy umysl?

Nie beda znac, tylko co najwyzej sie moga nauczyc, bo nikt sie tam nie uczy polskiego czy czeskiego.

Deportacja na koszt uchodzy? Jak nie bedzie mial na deport to co? Zostaje u nas?

Nie lubię się ogólnie wypowiadać na ten temat ale chyba muszę.

Przede wszystkim nie każdy uchodźca = terrorysta i teraz zanim poleci fala hejtu, nie bronię i w żaden sposób nie usprawiedliwiam zachowania niektórych uchodźców ale to tak jak by powiedzieć że każdy Polak to złodziej lub alkoholik, jest to oczywiście nieprawda ale takie osoby się zdążają, tak samo jest z uchodźcami. Moim zdaniem również nie powinni otrzymywać zasiłku (chyba że przez 1-2 miesiące) jedyne co to uważam że mogli by otrzymywać darmowe lekcje języka polskiego co pomogłoby im znaleźć pracę.

Nie beda znac, tylko co najwyzej sie moga nauczyc, bo nikt sie tam nie uczy polskiego czy czeskiego.

Deportacja na koszt uchodzy? Jak nie bedzie mial na deport to co? Zostaje u nas?

Od czego są książki do nauki? Jeśli marzeniem uchodźcy jest życie w Polsce, to niech się uczy języka zanim jeszcze tu przyjedzie.

Myślę, że taki uchodźca, który przyjeżdża do Polski, ma ze sobą jakieś pieniądze, sprzęt elektroniczny (np. telefon). Można to mu zarekwirować - sprzedaż sprzętu powinna pokryć koszt deportacji (oczywiście nie mówię tu o bilecie lotniczym pierwszej klasy, tylko jakimś tańszym transporcie). A jak nie to zawsze go można wysłać do Niemiec - tam chętnie go przyjmą.

1398258449-U383457.png

Od czego są książki do nauki? Jeśli marzeniem uchodźcy jest życie w Polsce, to niech się uczy języka zanim jeszcze tu przyjedzie.

Myślę, że taki uchodźca, który przyjeżdża do Polski, ma ze sobą jakieś pieniądze, sprzęt elektroniczny (np. telefon). Można to mu zarekwirować - sprzedaż sprzętu powinna pokryć koszt deportacji (oczywiście nie mówię tu o bilecie lotniczym pierwszej klasy, tylko jakimś tańszym transporcie). A jak nie to zawsze go można wysłać do Niemiec - tam chętnie go przyjmą.

Sam dla siebie pragniesz wolnosci, ale ludzi innych wyznan mozna zniewolic? Nie ma nawet co dyskutowac, bo pseudosmieszek jestes, od ktorego emanuje nienawisc.

Sam dla siebie pragniesz wolnosci, ale ludzi innych wyznan mozna zniewolic? Nie ma nawet co dyskutowac, bo pseudosmieszek jestes, od ktorego emanuje nienawisc.

W którym miejscu napisałem coś o zniewoleniu? Nawet nie wspomniałem tu nic o żadnym wyznaniu.

Chociazby fragment z odeslaniem do Niemiec. Sytuacja jest troche bardziej skomplikowana, ale wiekszosc widzi tylko zero-jedynkowo

Kiedy w końcu zdacie sobie sprawę z tego, że nie każdy uchodźca to terrorysta? Gwałtów i wszelkich innych przestępstw dokonują również Polacy, nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami. Nie wsadzajcie każdego do jednego worka. Sami nie chcecie, aby tak was oceniano, przypisywano wam plakietkę i mówiono jacy jesteście (mimo, że wcale możecie tacy nie być), więc przestańcie oceniać każdego powierzchownie. 

Kiedy w końcu zdacie sobie sprawę z tego, że nie każdy uchodźca to terrorysta? Gwałtów i wszelkich innych przestępstw dokonują również Polacy, nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami. Nie wsadzajcie każdego do jednego worka. Sami nie chcecie, aby tak was oceniano, przypisywano wam plakietkę i mówiono jacy jesteście (mimo, że wcale możecie tacy nie być), więc przestańcie oceniać każdego powierzchownie.

Załóżmy, że masz przed sobą 100 cukierków i jednocześnie wiesz, że powiedzmy 5 z nich jest zatrutych (zjesz jednego z nich = umierasz). To jak, poczęstujesz się? Przecież nie każdy Cię zabije ;-)

Załóżmy, że masz przed sobą 100 cukierków i jednocześnie wiesz, że powiedzmy 5 z nich jest zatrutych (zjesz jednego z nich = umierasz). To jak, poczęstujesz się? Przecież nie każdy Cię zabije ;-)

Porównanie cukierków do ludzi jest nie na miejscu, ale nawet ono obrazuje że szanse są niewielkie.

Porównanie cukierków do ludzi jest nie na miejscu, ale nawet ono obrazuje że szanse są niewielkie.
Ja nie porównuje ludzi do cukierków tylko obrazuje pewną sytuację. Szanse są może i niewielkie ale w takiej sytuacji zaryzykujesz? Tylko 5% cukierków Cię zabije.

Szanse sa niewielkie, ale jednak sa, wiec wciaz nie powinno sie ignorowac zagrozenia.

@Błękitna czlowiek kazdej narodowsci moze byc przestepca, jednak duzo wiekszy procent jest w uchodzcach. 

Malo kto chodzi po pociagu i masturbuje sie przy kobietach, a uchodzca to jednak nie przeszkadza. Podpalanie obozow tez im nie przeszkadza.

Gwalty i zabojstwa tez nie. Tak, Polacy tez to robia, ale jednak uchodzcy czuja sie bardziej bezkarni, skoro wiekszosc ich spraw jest umarzana, badz jakakolwiek reakcja przeciw ich zachowaniu jest uznawana za rasizm.

Ja nie porównuje ludzi do cukierków tylko obrazuje pewną sytuację. Szanse są może i niewielkie ale w takiej sytuacji zaryzykujesz? Tylko 5% cukierków Cię zabije.

Przestań wychodzić z domu, bo 1 na 1000 samochodów może cię potrącić.

Wychodzić z domu muszę więc muszę też takie ryzyko brać pod uwagę, ale nie do końca uśmiecha mi się podnoszenie prawdopodobieństwa mojej śmierci jeszcze o kilka procent ;) Musimy rozgraniczyć ryzyko, które musimy ponosić od tego, które chcemy ;)

Tak, poczęstowałabym się, ponieważ w życiu napotykamy różnych ludzi i jednych z twoich przykładowych cukierków mogą być także Polacy, więc twój argument jest inwalidą.

Naoglądałeś się chyba za dużo filmów lub telewizja już kompletnie wyprała ci mózg. Takie rzeczy się zdarzają, ten UCHODŹCA to CZŁOWIEK, więc oceniamy ludzi jako ludzi, a nie jako 'to jest uchodźca, na pewno jest terrorystą'

Polacy robią też różne złe rzeczy, nie mówi się o tym tak jak o sprawie z uchodźcami. To nie jest trudne do zrozumienia, że w telewizji pokazują coś, co 'chcemy zobaczyć' lub też nie pokazują nam dobrych rzeczy, o to w tym chodzi. Nikt w telewizji nie powie Ci 'ten uchodźca pomógł komuś bla bla bla', nie powiedzą, że akurat ten jest dobry, że ten chce spokoju od wojny, że jest dobry i pracuje. Oni powiedzą i wyłącznie o tych złych. Wiesz co to by było jakby mówiono o każdym złym Polaku? Tak to właśnie działa. Polecam zagłębić się w sprawę, bo wielu uchodźców naprawdę chce żyć normalnie, chce żeby ich rodziny żyły normalnie, uważasz, że każdy kto urodzi się na ich terenie ma ochotę wziąć broń w rękę i zabijać? Nie, dlatego chcą stamtąd uciec, a wiadomo, że niekiedy zdarzają się i tacy, którzy nie potrafią żyć w człowieczeństwie, być człowiekiem, ale skoro my potrafimy, to przestańmy zachowywać się jak zwierzęta. Gdybyś to był ty- czy chciałbyś, aby od razu cię skreślono? Powiedziano, że "O nie nie nie, jesteś uchodźcą, nie obchodzi mnie, że chcesz żyć spokojnie, poczekamy, aż tam sobie umrzesz"

Zastanów się. Ja piszę o tym, że każdemu trzeba dać szansę. Jeśli rzeczywiście ktoś nie potrafi być człowiekiem, nie potrafi kochać drugiego człowieka, traktować go z szacunkiem, to takie osoby powinny być po prostu deportowane.

Ci co są za przyjmowaniem islamskich uchodźców to mają najebane w głowie. Tyle. 

A możesz to chociaż uzasadnić?

A teraz chyba trzeba niektórym coś przypomnieć:

Każdy człowiek posiada wszystkie prawa i wolności zawarte w niniejszej Deklaracji bez względu
na jakiekolwiek różnice rasy, koloru, płci, języka, wyznania, poglądów politycznych i innych,
narodowości, pochodzenia społecznego, majątku, urodzenia lub jakiegokolwiek innego stanu.

Gdyby ktoś się nie zorientował to jest art. 2 Deklaracji Praw Człowieka, polecam przeczytać.

[Chodzi o pokazanie tego że każdy jest równy bez względu na to czy jest czy nie jest uchodźcą.]

Ci co są za przyjmowaniem islamskich uchodźców to mają najebane w głowie. Tyle. 

A możesz to chociaż uzasadnić?

A teraz chyba trzeba niektórym coś przypomnieć:

Każdy człowiek posiada wszystkie prawa i wolności zawarte w niniejszej Deklaracji bez względu
na jakiekolwiek różnice rasy, koloru, płci, języka, wyznania, poglądów politycznych i innych,
narodowości, pochodzenia społecznego, majątku, urodzenia lub jakiegokolwiek innego stanu.

Gdyby ktoś się nie zorientował to jest art. 2 Deklaracji Praw Człowieka.

Ciekawe jak ta deklaracja funkcjonuje w arabii saudyjskiej

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Co myślicie na temat przyjmowania islamskich uchodźców?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...