Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Fantasy World - Graficzna Gra MMORPG


Salur

Pytanie

Opublikowano

                                                                       logo.png

 

Projekt  gry MMORPG 2D

 

 

Gra tworzona jest w oparciu o technolognie takie jak: PHP, AJAX, Javascript oraz JQUERY.

Wykorzystujemy kilka bibliotek Javascript a większość funkcji gry napisana jest przez nas. Za silnik odpowiada język PHP,

natomiast za stronę klienta gry w przeglądarce Javascript.



 

  • System Sterowania - posiadamy w pełni działający system poruszania się strzałkami, myszką oraz klawiszami WSAD (tylko, gdy gracz posiada wyłączony czat). Wszystkie te systemy działają integralnie względem siebie. Chodza również bardzo płynnie.

  • Interakcja z innymi graczami - w grze zaimplementowaliśmy kilka możliwości komunikowania się z innymi graczami. Najważniejszą z nich jest to, że widzimy ich dynamiczne na mapie, wraz z animacją ich ruchu. Możemy także handlować, rozmawiać na czacie lub prywatnie, a także zaprosić ich do walki.

 

  • System walki PvP, PvM - posiadamy rozbudowany system walk między graczem, a potworem oraz gracz vs gracz. Każdy potwór ma inne zdolności bojowe, a więc może używać czarów, jest szybszy niż inne, czy też może Cię zatruć! Ale.... Gracz również posiada mnóstwo opcji, dzięki którym na odpowiednim poziomie i z odpowiednimi statystykami może wygrać z każdym przeciwnikiem!

 

  • Opcje gracza - każdy gracz wyposażony jest w menu na dole ekranu gry. Może tam wyświetlić w każdym momencie opcje klanowe, rozpoczęte misje, czy też swój ekwipunek i statystyki. Zakładki te są ciągle rozwijane, aby były jak najbardziej intuicyjne i odpowiednio ułożone.

 

  • Rozbudowa systemów - ciągle rozbudowujemy systemy, które znajdują się w grze. Posiadamy już rozmowy, handel oraz system aukcji z danym NPC. Rozbudujemy także system questów, który nie będzie polegał tylko na otworzeniu skrzynki, ale także na czymś bardziej złożonym, co napewno zaciekawi najbardziej wymagających graczy.

 

  • Interfejs gracza - Dzięki rozbudowanemu systemowi interfejsu, gracz może dostosować interfejs gry i wszystkie okna do swoich potrzeb. Wszystkie zakładki interfejsu są w pełni ruchome i zapisują się po wyjściu z gry.

 

  • System klanów - Gracz ma możliwość dołączenia do klanu, przez co staje się potężniejszy. Jako rodzina klanowa może walczyć oraz zdobywać cenne doświadczenie i jeszcze większą radość z rozrywki.

 

  • Duża ilość rozrywki - Dużo wspaniałych lokacji oraz ciekawych questów. Rozwinięty system umiejętności oraz osiągnięć i wiele wiele więcej.

 

 

 

Nie będzie już więcej beta-testów. Niedługo startuje oficjalna wersja gry.

Gorąco zapraszamy na nasze forum w celu dyskusji na temat gry.

 

 

 

 

Przydatne linki:

http://fantasy-world.pl/
http://fantasy-world.pl/?page=forum

SCREENY:

 

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

 

 

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Gra widzę że profesjonalnie wykonany,dopracowany każdy szczegół..

 

Pozostaje mi tylko życzyć ci powodzenia ;)

 

Poszukujesz może webmasterów/grafików lub sponsorów?

Opublikowano

@foxbond` już to zrobiłeś ;-) A o twoim danarroth dawno nie słyszeliśmy.

@topic

Ja dalej czekam na odpowiedź o to czy uzywać będziecie jakiś źródeł grafik z neta do ogólnego dostępu.

hcq0.png


Opublikowano

Niektóre grafiki są z google, niektóre przerabiane, a niektóre robione przez nas.

 

Poszukujemy jak narazie grafików i map makerów :D

 

 

@topic

 

właśnie skończyłem możliwość przesuwania itemów w plecaku, jak i na mapę itp. Gracze będa mogli uporządkować sobie itemy w plecaku :D

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Brawo, zrobiliście D&D czyli dosyć podstawowy moduł jak chodzi o gry RPG 2/3D. Ja mam z kolei prośbę:

Czy możeszcie nas zaznajomić z fabułą gry? Jakimś wstępnym opisem po którym poznamy jaka jest sytuacja w grze, a może już macie pomysł na fabułę?

Opublikowano

@bnmbb

akurat fabuły jeszcze nie mamy, to jest coś co będzie uzgodnione dopiero po napisaniu do końca systemu rozmów z NPC oraz jakichś tutoriali czy tym podobnych. Mozliwe też, że członkowie tj. map makerzy i graficy pomogą nam w tym.

 

@foxbond`

 

huja mnie to obchodzi, wypierdalaj z mojego tematu ze swoją zjebaną grą, która nigdy nie wystartuje, udowodniłeś tylko, że jesteś pajacem, bo po co reklamujesz swoją grę w moim temacie? Nie jest to temat o Tobie, więc skończ z tą dziecinadą

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

@bnmbb

akurat fabuły jeszcze nie mamy, to jest coś co będzie uzgodnione dopiero po napisaniu do końca systemu rozmów z NPC oraz jakichś tutoriali czy tym podobnych. Mozliwe też, że członkowie tj. map makerzy i graficy pomogą nam w tym.

 

@foxbond`

 

huja mnie to obchodzi, wypierdalaj z mojego tematu ze swoją zjebaną grą, która nigdy nie wystartuje, udowodniłeś tylko, że jesteś pajacem, bo po co reklamujesz swoją grę w moim temacie? Nie jest to temat o Tobie, więc skończ z tą dziecinadą

 

Ostre zachowanie Panie przyszły adminie.

 

 

 

Swoją drogą ssy z gry wyglądają naprawdę rewelacyjnie, wygląd strony głównej nie powala, ale to jedynie szczegół. Czekamy!

 

 

Opublikowano

@Eukill

 

może ostro, ale po co on zaczyna? Jeśli coś robi, to niech informuje o tym SWOIM temacie.

 

 

Dziękuje za pochwały (hihihi). A co do strony głównej, to uważam, że powinna być prosta i łatwa w obsłudze, ale jeśli znajdę jakiegoś dobrego grafika, może coś nowego zrobimy.

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Jeśli mowa o "PHP" "MMORPG" to już jest temat dla mnie. No inteligencją nie zabłysnąłeś, widzę wypowiedź na poziomie gimnazjum. Poprzeklinaj więcej, pokaż, jaki to dorosły jesteś.

 

Dobra, wypowiem się zgodnie z tematem:

 

 

Akurat z php nie będę rezygnował, nie ma to dla mnie różnicy, czy to będzie php, czy c++, a napewno z c++, lub czymś innym będzie więcej pierdolenia. 

 

Jasne, że będzie więcej bo są to języki niższego poziomu. Tylko fakt faktem ta sama zmienna (np. struktura gracza) zajmie w c++ 1KB, a w php 1MB. Ta sama pętla w c++ wykona się w 1us, a w php 1ms. Idąc dalej:

 

 

Pozatym najłatwiej mi to pisać w PHP.

 

W php to każdy potrafi. Nie ma bardziej idiotoodpornego języka niż php. Tam działa wszystko, jak byś nie starał się źle napisać to i tak przejdzie.

 

I nie, w php się łatwo nie pisze zaawansowanych struktur, bo nie był z myślą o nich planowany. Wykonanie aplikacji pisząc obiektowo (no bo jak inaczej?) i zachowując jeden z wzorców (już nie będę MVC się czepiał, co kto lubi jednak jakiś model musi być) jest bardzo czasochłonne. PHP jest genialny do prototypów, szybkiego testowania.

 

 

Aczkolwiek zmieniłem ostatnio połączenie z bazą danych. Przedtem używałem zapytań od mysql_query, a teraz korzystam z PDO. 

(i później mówisz też o mysqli)

 

 

Sprawdziłem te trzy rozwiązania (czego ty na pewno nie zrobiłeś, a już na pewno nie zrobiłeś tego na odpowiednio skonfigurowanym środowisku) i wyszło mi, że mysql_* operowane przez klasę (nie sprawdzałem natywnych wykonań) jest szybsze od pozostałych dwóch rozwiązań.

 

Testowałem na php 5.2 i 5.3, wersji mysql nie pamiętam, skrypty wykonywane z konsoli (ty w ogóle wiesz, że tak się da?), platforma win 7 i slitaz(dystr. linuxa)

 

 

 

Akurat serwer będzie taki, który będzie starczył dla dużej ilości zapytań

 

Każdy serwer ma jakiś limit. Osiągniesz go szybciej niż ci się wydaje. Nie da się w nieskończoność ulepszać serwera. Można co najwyżej dość długo dostawiać nowe serwery (por. facebook), ale i to rozwiązanie ma swoje granice.

 

 

aaa i jeszcze, ile jest dla ciebie "dużo"? 100? 1 000? 10 000? 1 000 000?

 

 

 

 

Akurat na PDO przerzucam się z musu, gdyż w przyszłości mysql_query przestanie być wspierane przez PHP, a także ma trochę lepsze zabezpieczenia "już w sobie".

 

A co, za leniwy jesteś żeby samemu sprawdzać przychodzące dane? Po co id ma być sprawdzane przez kilka funkcji z automatu jakbyś sam mógł rzutować to na int-a. obciążenie--; czasPrzetwarzania--

 

 

 

Serwer cały czas działa na vps od ovh. Stwierdziłem, że nie ma co więcej kupować dla maksymalnie 10-20 osób do testów lepszego sprzętu.

 

S**T! Jeśli ty potrzebujesz vps dla 20 osób to ja pozdrawiam! Szacunek!

 

 

Na razie tyle, nie dałeś zbyt dużo technicznych informacji.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

P.S. Precyzując tego vps. Na pewno masz vps, a nie shared? Jeśli masz vps jaki masz tam system? Jakie wersje? Przez co zarządzasz? Jak z stabilnością? Jak cena? Pytam czysto z ciekawości

 

//edit

oh dawno na tym gimbforum tak długiego posta nie walnąłem ;) Oczekuję inteligentnej dyskusji, ale pewnie się nie doczekam

 

Hail Danarroth fans!

Opublikowano

Dane techniczne - po co mam je komuś udostępniać, nie jest to projekt open-source.

 

VPS - ovh, VPS Classic 3 - debian 7

 

Akurat co do PDO, to nie sprawdzałem tego, ale czytałem parę tematów co jest szybsze a co nie, i wychodziło, że dopiero przy ponad 10000 pętli for, jest to trochę czasochłoniejsze w PDO niż mysqli.

 

A akurat o rzutowaniu to nawet zapomniałem, że takie coś w php jest :D

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

 

nie sprawdzałem

 

 

 czytałem parę tematów

 

 

trochę

 

 

I później krążą mity i legendy. Internetowi profesjonaliści się znaleźli. Co było w tej pętli? Jaki rodzaj zapytania? insert? replace? select? deep select(zakorzenione selecty)? jaki silnik db? czy cache po stronie serwera czyszczone? czy cache po stronie bazy czyszczone? etc.

 

 

 

Dane techniczne - po co mam je komuś udostępniać, nie jest to projekt open-source.

 

a co komuś dadzą dane techniczne? Jedynie można na ich podstawie pomóc.

 

Debian - (prawie) największa krowa jaką można zainstalować, świetny wybór na serwer gry ;) Ja już bym wolał nad windowsem się zastanowić, jak dla mnie wygodniejszy.

 

Reszta argumentów - rozumiem, że mam rację.

 

 

Można mi wiele zarzucić, ale na pewno nikt z tego forum (no i ofc. nie tylko forum) nie powie, że się nie znam. Koniec.

Opublikowano

Do reszty po prostu nie mam się po co odnosić i tyle.

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Uznaje, że nie mam po co wdawać się w dyskuje. Niech czyny świadczą za nami, a nie puste słowa.

 

Skonczmy spamować, to temat o grze, a nie o tym kto wie więcej lub mniej.

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Primo najważniejsze: Z @foxbond` się nie dyskutuje bo i tak nie wygrasz. Gość się zna i umie wkurwiać. Najgorsze połączenie jakie może być :D.

 

Ale już pierdoląc całą tą waszą dyskusję (choć osobiście popieram tworzenie takiej gry w NodeJS czy w czymś innym, równie szybkim). To chciałbym odnieść się do fabuły:

Jeśli tworzycie grę i nie myśleliście NIC o fabule to wątpię by ta gra była inna od zwykłego szarego RPG 2D stworzonego w kreatorze. Wiem, mapy, skrypty itd. autorskie, ale co normalnemu graczowi po nich skoro nie ma jakiejś dobrej fabuły, która go przyciągnie i zachęci do gry? Nie mówię byście mieli ją w szczegółach od samego początku, ale chociaż ogólny zarys by się przydał.

Opublikowano

Fabuła, to jest coś do czego trzeba będzie przysiąść i poważnie się zastanowić. Silnik też jest ważny, ale fakt, jeśli gracz nie będzie miał co robić to może szybko wyjść.

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

8135214042953591184019.jpg


"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Nie lubię gier tego typu ale podoba mi się ,ze prywatne osoby próbują tworzyć coś takiego właśnie ambitnego. Chętnie zagram przez chwilę w celach testowych i postaram się przyciągnąć wam chociaż kilkunastu graczy.

 

Pozdrawiam i powodzenia. Jak projekt będzie gotowy proszę o PW jestem w stanie delikatnie wam pomóc w zdobyciu graczy.

0fiz5s7s0sea1k4fzfl.jpg
Opublikowano

Aktualnie pracujemy nad zakładką ,,Klan''. Poniżej zamieszczam dwa screen'y.

15339044129865504438.jpg27242777543372916992.jpg

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Opublikowano

Gdzieś już pisał że wyjął to z RPG Makera.

pasek_4oo_6o.jpg

Aktualny poziom zła: 75 punktów ostrzeżeń.
Achievements:
  • 22 zajebiste posty oznaczone czerwonym kółeczkiem
  • 1 urażony modek - dwa razy! (Istny Diabeł)
  • 4365 userów forum, którym powiedziałem smutną prawdę
Opublikowano

@foxbond` - A już szykowałem popcorn.....

 

Może pociągną, ale musieliby trochę poszukać. A tego w necie jest od groma. Ale tak - jeśli zrobią na RPG Makerze to daleko nie pociągną, ale to niemal jak z nulledowym IPB - Zazwyczaj jak nikt nie zgłosi i nie jest to duże forum to nie ma problemu. Może to będzie podobnie.

 

No, ale co ja mogę wiedzieć, przecież mam 3 miejsce w rankingu w grze, którą piszę :D (Pozostałe 2 postacie mają "lepszy" nick :D)

Opublikowano

Mam pytanie skąd pochodzą tilesety użyte w grze?

Tilesety są z RPGMakera, dokładniej google, i nie będą użyte w grze, są tylko w celach ,,testowych''.

 

 

@foxbond` - A już szykowałem popcorn.....

 

Może pociągną, ale musieliby trochę poszukać. A tego w necie jest od groma. Ale tak - jeśli zrobią na RPG Makerze to daleko nie pociągną, ale to niemal jak z nulledowym IPB - Zazwyczaj jak nikt nie zgłosi i nie jest to duże forum to nie ma problemu. Może to będzie podobnie.

 

No, ale co ja mogę wiedzieć, przecież mam 3 miejsce w rankingu w grze, którą piszę :D (Pozostałe 2 postacie mają "lepszy" nick :D)

Tak jak napisałem wyżej, tilesety nie będą użyte w puźniejszym rozwoju gry.

"Myśl, myśl, myśl..." - Kubuś Puchatek || "Manual, manual, manual..." - Kubuś Programista


"Szukaj, szukaj, szukaj..." - Kubuś Odkrywca || "Debuguj, debuguj, debuguj..." - Kubuś Developer


 


Potrzebujesz czegoś? Oznacz mnie @Salur

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...