Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łatwe zadanie dla każdego


Więc ile  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

na początku wyszło mi 9 i prawie że uwierzyłem że wynik to 1

osoby które mówią że wynik to 1 powinni oddać państwu pieniądze za nauczanie

1330007971-U359964.png

 

Opublikowano

Ale wy wszyscy głupi jesteście. Wracajcie do podstawówki kmioty. Teraz wam wyjaśnię jak to się rozwiązuje:

6/2(1+2) //Mnożymy 2 i 6 przez wszystkie czynniki w nawiasie i Kebaba w sosie czosnkowym

123/43 //Jak wiadomo, gdy w liczniku występuje liczba 123 obliczamy silnie 1, 2, 3 i dodajemy

(1+4+9)/43 //Teraz trzeba stworzyć nawias w mianowniku, żeby nawiasy się zredukowały

1+4+9/3+40 //Teraz dzielimy 9 z 3

1+4+3+40 //Dodajemy i dostajemy wynik

48, 48 Kmioty!

Opublikowano

na początku wyszło mi 9 i prawie że uwierzyłem że wynik to 1

osoby które mówią że wynik to 1 powinni oddać państwu pieniądze za nauczanie

tym złodziejom mam oddać? a po drugie nauka jest za podatki i inne wiec sam placel

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

napisze tak jak ktoś na kwejku. (nie zacytuje, bo nie chce mi się szukać tej wypowiedzi)

oba wyniki (1 i 9) są jednocześnie poprawne i niepoprawne, w zależności od przyjętej konwencji (chodzi o sporną kwestie priorytetu niejawnego mnożenia)

gdyby były poustawiane nawiasy (lub kreska ułamkowa) nie byłby nieścisłości

Opublikowano

Sopel ma w 100% rację.

 

Brak nawiasu kwadratowego sprawia tutaj problem, bo

http://scr.hu/0q2c/cno31

 

http://scr.hu/0q2c/mbcvf

 

Obydwa wyniki są poprawne i niepoprawne w jednej chwili,

tutaj jest to sprawdzone.

 

P.S.

 

Nie ma żadnej reguły, która mówi co jest pierwsze w przypadku dzielenia i mnożenia obok siebie.

Dlatego w żadnej książce nie znajdziecie takiego przykładu...

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Widzę że problem jest z takim łatwym zadaniem co nawet by moja siostra z podstawowki wykonala poprawnie. Nie wiem w czym wy widzicie problem... :)

Opublikowano

Widzę że problem jest z takim łatwym zadaniem co nawet by moja siostra z podstawowki wykonala poprawnie. Nie wiem w czym wy widzicie problem... :)

wykonała poprawnie czyli jaki wynik ?? bo mogą być 2 wyniki

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

Można w sumie spróbować inaczej

 

6 / 2 (1+2) Rozbijemy tak:

 

6 * (1/2) * 3 to kolejność wykonywania działań nie ma znaczenia, a wynik wynosi 9.

 

To tak samo jak 2 - 2 rozbić na 2 + (-2).

 

Przypominam, że dzielenie to mnożenie przez odwrotność liczby ;).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

6:2(2+1)=9
3=9/3
3=3

6:2(2+1)=1
3=1/3 źle

możemy jeszcze sprawdzić tworząc niewiadomą np.
x:2(2+1)=9
x=9*2/3 (od lewej)
x=18/3
x=6
gdyby podstawić 1 jako wynik, x wyjdzie zły
x:2(2+1)=1
x=1*2/3 (od lewej)
x=2/3

W zapisie 6:2(2+1) może wyjść tylko 9! Problemy wynikają z tego, że nie ma znaku mnożenia przed nawiasem, bo jest napisane skrótowo jak np. 2x to 2*x i ludzie myślą, że nawias mnoży się przez dwa.

#tylkodziewiec

dapng_nwhxwwq.png

Opublikowano

Kretyni wszędzie

 

 

6:2*(1+2)=

 

i teraz tak zaczynamy od tego, że nawias jako pierwszy równa się 3 czyli

 

6:2*(1+2)=3

 

dzielenie przed nawiasem wynosi 3, a jak wiadomo jeżeli nie ma znaku to ejst mnożenie czyli

 

3*3= 9

Im większy rośnie na mnie flejm

Im bardziej mnie nienawidzisz tym większy fejm. ej

Opublikowano

Nie, właśnie NIE TYLKO 9, bo X może być w mianowniku albo w liczniku.

Nie jest to sprecyzowane, więc to działanie ma dwa wyniki.

 

6:[2(2+1)] miałoby jeden wynik - 1.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Zapis skrótowy

 

6 / 2(1+2)

powinno się czytać tak:

6/2*(1+2) przed nawiasem jest mnożenie ale nie ma znaku. Rozwiązujemy nawiasy (Od tego się powinno zacząć)

6/2*3 lub 6/2*(3) jednak w nawiasie mamy jedną liczbę, więc nie jest nam potrzebny.

 

 

6 / 2(1+2) = 6:(2x3)=6:6=1

Ja się poważnie pytam gdzie z jakiego powodu nagle z nikąd pojawia się nawias za dzieleniem?

 

 

6:[2(2+1)] miałoby jeden wynik - 1.

Miałoby ale za 6 nie ma nawiasu.

6/2(1+2) najpierw robi się nawiasy, czyli 6/2(1+2)=6/6=1

Faktycznie najpierw nawiasy. Problem w tym, że 2 nie należy do nawiasu. Jest to odzielna liczba. Zapis jest skrótowy a 2(1+2) czyta się 2*(1+2) czyli 2*3

 

 

Idąc dalej:

6/2*3

Mając dzielenie i mnożenie w takim układzie nie ma kolejności czyli rozwiązujemy od lewej do prawej.

6/2*3 po dzieleniu (mnożenie i dzielenie są równe)

3*3 pozostaje proste zadanie które daje 9

 


Dla jasności kalkulatory nie znają się na kolejności a tymbardziej na zapisie skrótowym jednak kalkulator google dobrze pokazuje.

Wpiszcie w google 6 / 2(1+2)

 

 

Znajdź dowód, że tak jest.

 

To zadanie ma dwa rozwiązania.

Przepraszam, że co?

 

"Jeżeli w wyrażeniu występuje tylko dzielenie albo mnożenie i dzielenie, to działania te
wykonujemy w takiej kolejności, w jakiej są zapisane, od strony lewej do prawej."

źródło: http://www.math.edu.pl/kolejnosc-wykonywania-dzialan

 

(...następnie mnożenie i dzielenie (napisane przez dwukropek lub kreskę pochyłą); a na końcu dodawanie, odejmowanie.)

źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejno%C5%9B%C4%87_wykonywania_dzia%C5%82a%C5%84

 

Takie rzeczy to ja się w szkole podstawowej uczyłem.

 

To ma z 2/3 sposoby rozwiązania(poprawne) , i w każdym wychodzi 9. Tak to jest jak się woli grac w Metina, tudzież lola. a nie chodzi do szkoły

Raczej w terrarie. Ale moderacja? Normalnie aż strach pisać bo jeszcze warna mi dadzą.

 

Jak brak mi pokazał to zadanie obydwaj stwierdziliśmy 1 ale po kilku sekundach mówie "weź to pokaż jeszcze raz" patrze, pisze na kartce i 9.

Podchytliwe ale zanim się udzieli publicznie wypadałoby się zastanowić

Opublikowano

Mając dzielenie i mnożenie w takim układzie nie ma kolejności czyli rozwiązujemy od lewej do prawej.

 

Znajdź dowód, że tak jest.

 

To zadanie ma dwa rozwiązania.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

ALE JAK JEST JASNO NAPISANE

 

 

6:2(1+2)=

 

TO NIE MAM POJĘCIA KTO WAS MATEMATYKI UCZYŁ BO

 

1. Kolejność wykonywania działań

2. jeżeli nie ma żadnego znaku to oznacza, że jest tam *

 

to wygląda tak (6:2)*(1+2) =(3)*(3)=9 NIE DA SIE INACZEJ

 

 

a jeżeli jest mnożenie i dzielenie na raz to zasada od lewej do prawej...

Im większy rośnie na mnie flejm

Im bardziej mnie nienawidzisz tym większy fejm. ej

Opublikowano

To ma z 2/3 sposoby rozwiązania(poprawne) , i w każdym wychodzi 9. Tak to jest jak się woli grac w Metina, tudzież lola. a nie chodzi do szkoły

1373369406-U138092.png

Opublikowano

Większość osób która mówiła, że 9 pewnie obejrzała ten film na yt, ja się dopiero zgapłem, że on jest. Ale to działanie jest podchwytliwe.

A ty LeSSter się ogarnij bo mnie działań w podstawówce uczyli, a ty pewnie obejrzałeś ten film na yt bo sam byś pewnie nie rozwiązał poprawnie. I nie ucz mnie bo sobie to przeanalizowałem na spokojnie i rzeczywiście wynik powinien wyjść 9.

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

Opublikowano

No tylko patrząc na to jak wy to rozwiązujecie mozemy powiedzieć : "Matematyko, sto mosiężnych chujów w twe dupsko." , a dodając 2 do 2 powiedzieć, że to się równa 75843, bo wtrąciliście kilka innych rozwiązania ...

Im większy rośnie na mnie flejm

Im bardziej mnie nienawidzisz tym większy fejm. ej

Opublikowano

napisze tak jak ktoś na kwejku. (nie zacytuje, bo nie chce mi się szukać tej wypowiedzi)

oba wyniki (1 i 9) są jednocześnie poprawne i niepoprawne, w zależności od przyjętej konwencji (chodzi o sporną kwestie priorytetu niejawnego mnożenia)

gdyby były poustawiane nawiasy (lub kreska ułamkowa) nie byłby nieścisłości

Moim zdaniem mylisz się. Rozwinę poniżej :P

Znajdź dowód, że tak jest.

 

To zadanie ma dwa rozwiązania.

http://www.math.edu.pl/kolejnosc-wykonywania-dzialan
http://www.mathgoodies.com/lessons/vol7/order_operations.html 

Te wszelkie mądre wypowiedzi tłumaczące na swój mądry sposób działania wywodzą się z kwejków, facebookowych łańcuszków i gimbusiarskich zabaw :)

 

Tutaj nie chodzi o suchą regułę z 2 klasy podstawowej której niektórzy do dziś nie zrozumieli:

 

6/2(1+2)= 6/ 2*3 = 6/6 = 1

Pierwsze się robi nawiasy, potem mnożenie i dzielenie. UP@ macie źle !

2(1+2) pierw dodajesz to co w nawiasach czyli wychodzi ci 3 potem mnożysz to razy 2, potem wynik dzielisz przez 6.

Bo to iż w książce dla 2 klasy napisali coś w stylu:

-nawiasy,

-mnożenie, dzielenie,

-dodawanie, odejmowanie,

 

Wcale nie oznacza, że mnożenie wykonuje się przed dzieleniem, ba nie oznacza nawet "należy najpierw dodawać, a później odejmować". Zdziwiła mnie odpowiedź sopelka, programuje ale podejścia do problemów nie ma odpowiedniego :)

Każdy program, kalkulator, dorosły człowiek któremu nie zaszkodził internet rozwiąże to zadanie tak:

6/2(1+2)=?

6/2*3=? jeżeli przed nawiasem nie stoi żaden znak należy wykonać mnożenie nie ma możliwości że komuś powstaje zapis 6/2(3) chyba że to idiota :)

 

I teraz największy z waszych problemów. No tak tyle że problem jest tam gdzieś w środku w waszej głowie bo ktoś wam tak wmówił.

Jeżeli mamy możliwość wykonać jedno z dwóch zadań 6/2 oraz 2*3 oczywiste być powinno że wykonać najpierw należy...

te które stoi pierwsze!

6/2*3=?

3*3=9

 

Oczywiście możliwe, że cały świat gdzieś do ubiegłego roku się mylił i ludzie. Nawet wielki google jest głupi (w końcu ludzie go stworzyli)

http://www.google.pl/#hl=pl&output=search&sclient=psy-ab&q=6%2F2(1%2B2)&oq=&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.43828540,d.Yms&fp=b688dd1a2a8399ce&biw=1280&bih=935&pf=p&pdl=300

 

i należało by masowo zgłaszać błędy...

Opublikowano

Większość osób która mówiła, że 9 pewnie obejrzała ten film na yt, ja się dopiero zgapłem, że on jest. Ale to działanie jest podchwytliwe.

A ty LeSSter się ogarnij bo mnie działań w podstawówce uczyli, a ty pewnie obejrzałeś ten film na yt bo sam byś pewnie nie rozwiązał poprawnie. I nie ucz mnie bo sobie to przeanalizowałem na spokojnie i rzeczywiście wynik powinien wyjść 9.

 

Skąd wiesz? Rozwiązałem to zadanie sam kilka razy, a ten filmik obejrzałem tuż po fakcie po to tylko, aby się upewnić.

 

Rozwiązałem na wiele różnych sposobów sam.

 

Spoko, może kiedyś uda mi się ogarnąć ;].


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...