Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łatwe zadanie dla każdego


Więc ile  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Google nie gryzie :f

v6r7hs.jpg

 

@top

9

a dlaczego nie 6/2(2+1) = 1 ? proste są i nie są 2 wyniki . Nikt mi nie zabroni zamienić znaku dzielenia na kreskę ułamkową .

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

1&srcw=307&srch=2000&dstw=307&dsth=2000

Taki tam obrazek.

Ja tam radzę wam poczytać w google.

 

 

Już o tym mówiłem. Jeżeli traktuje się to jako normalny znak dzielenia, to wynik wynosi 9, a jeżeli jako kreskę ułamkową, wynik to 1.

A jeśli chodzi o google, to wujcio głosi prawdę o dziewiątce, nie o żadnej jedynce. Bo tu w kompie, ten znak, znak / jest uznawany jako znak dzielenia , a nie jako znak kreski ułamkowej.

 

Ciężko się z wami dogadać :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Już o tym mówiłem. Jeżeli traktuje się to jako normalny znak dzielenia, to wynik wynosi 9, a jeżeli jako kreskę ułamkową, wynik to 1.

A jeśli chodzi o google, to wujcio głosi prawdę o dziewiątce, nie o żadnej jedynce. Bo tu w kompie, ten znak, znak / jest uznawany jako znak dzielenia , a nie jako znak kreski ułamkowej.

 

Ciężko się z wami dogadać :).

 

 

"Ciężko się z wami dogadać :). "Witaj w internecie :) tutaj każdy wie swoje

 

 

 

Więc jaki jest prawdziwy wynik bo ankieta mówi cos ze 9

175001456602037225492.gif

Opublikowano

Oczywiście że są i nie ma wyników :)

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

6/2(2+1)=9

bo / to znak ułamka a nie dzielenia. Źle to zapisałeś, bo powinno być 6:2(2+1)=9

 

6:2(2+1)=1

bo

a=(1+2)

6:2a=1 => 6:2(1+2)=1

6:2*a=9 => 6:2*(1+2)=9

 

 

http://www.wolframalpha.com/input/?i=6%3A2%281%2B2%29
http://www.wolframalpha.com/input/?i=6%2F2%281%2B2%29
 

 

Profesjonalny kalkulator.

Na drogich kalkulatorach naukowych też wychodzi 1, chyba że przed nawias damy *.

Smutek to skutek chęci w kontekście skutku

raczej niefrasobliwej wzglądu o treści zgryźliwej

ma postać walca co jeździ nam po palcach.

Opublikowano

Teraz pomyślcie

6:2(1+2)=9

dlaczego nie 1?

6:2*3=

W takim przypadku, obliczenia wykonujemy od lewej strony, a nie od środka lub końca (matematycy...)

więc 6:2? Tak 3. 3*3=9, czyż nie?

Dlaczego nie można włożyć tego pod kreskę ułamkową?

Gdyby chodziło tutaj o włożenie tego pod kreskę ułamkową, to zapis wyglądałby inaczej. Nie można wkładać pod kreskę ułamkową liczb z takich zapisów, dajmy na to działanie: 1+2+3:2=4,5, ale jeżeli włożymy to pod kreskę wyjdzie nam 1+2+3/2= 3. Poprzez wkładanie takich obliczeń pod kreskę pozbywamy się kolejności działań, więc przyjęło się, że tego nie robimy. Jeżeli miałoby wyjść 1, to zapis wyglądałby inaczej, w takim zapisie jak jest teraz wynik to: 9 i nie ma innego

 

Jeżeli dalej ktoś zamierza się sprzeczać to proszę:

Opublikowano

6/2(2+1)=9

bo / to znak ułamka a nie dzielenia. Źle to zapisałeś, bo powinno być 6:2(2+1)=9

 

6:2(2+1)=1

bo

a=(1+2)

6:2a=1 => 6:2(1+2)=1

6:2*a=9 => 6:2*(1+2)=9

 

 

http://www.wolframalpha.com/input/?i=6%3A2%281%2B2%29
http://www.wolframalpha.com/input/?i=6%2F2%281%2B2%29
 

 

Profesjonalny kalkulator.

Na drogich kalkulatorach naukowych też wychodzi 1, chyba że przed nawias damy *.

 

 

A gdzie w zwykłym kalkulatorze masz dzielenie ?? zawsze sie daje /

175001456602037225492.gif

Opublikowano

A gdzie w zwykłym kalkulatorze masz dzielenie ?? zawsze sie daje /

Nie w zwykłym kalkulatorze, tylko profesjonalnym naukowym, który raczej jest lepszy od crapu za dyskę.

Smutek to skutek chęci w kontekście skutku

raczej niefrasobliwej wzglądu o treści zgryźliwej

ma postać walca co jeździ nam po palcach.

Opublikowano

Człowieku, ty nie jesteś maszyną, dla komputera trzeba podać odpowiedni znak, by zapis wyglądał tak jak trzeba. W tym "profesjonalnym kalkulatorze" znak "/" oznacza dzielenie, a znak ":" ułamek. My jesteśmy ludźmi i patrząc na zapis, który podał autor wiemy,że chodzi o zwykłe dzielenia, a nie wstawianie pod ułamek.

Opublikowano

6/2(1+2) - Pierw nawias

6/2*3 - Zapytacie dlaczego 2*3? 2(1+2) to nic innego jak 2*(1+2) likwidując nawias wychodzi 2*3

3*3 - Jeżeli w działaniu jest dzielenie i mnożenie to liczymy od lewej 6/2 = 3

Wynik 9

sasawf.png



Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...