Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łatwe zadanie dla każdego


Więc ile  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

9 wynik to 9 kochani :*

why? 9, wyrazenie jest nieprawidlowe wiec nie ma wyniku.

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

rownoczesnie mozna zrobic tak 6:2(2+1)=6:6=1, ale to jest nie poprawnie jak wynik 9

 

pouczcie sie zasad, jesli obok siebie jest dzielenie i mnozenie, zapis jest zly

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

 

Jakiej kolejności ?

 

Oglądnij sobie filmik tam masz odpowiedź reguła od lewa do prawa działa wtedy jak nie ma nawiasów , a tutaj są czyli nie działa . Wynik dalej bez rozwiązania.

 

A ty oglądnij sobie najlepszy komentarz do tego filmu (wypowiedź tetlika), oraz ile w tym filmie jest ocen na + i na -. Jest prawie równowaga, czyli ten film nie można uznać jako pewnik.

Zaraz może podeśle swoje obliczenia zrobione w pewnym pliku graficznym.

BTW. Czemu mówisz, że SĄ jak JEST tylko jeden?

 

Co do twojego toku myślenia, działanie takie jak 2 - 2 + 2 + (2 + 2) mogę rozwiązywać jak chce? Czyli tutaj ta reguła nie działa?

 

@DOWN Co? Nie rozumiem. Może jestem za głupi :P.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

dziala bo jest dodawanie? czyli jak jest po rowno to nie mozna uznac czy jest czy nie ma wyniku

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

 

9. Jak można sądzić ze to 1..

tak samo jak 1 do 9

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

1363542932-U317849.jpg

 

To takie moje obliczenia. Gdzie się pomyliłem?


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Dla dzielenia zapisywanego kreską ukośną

 

Ale tu jest zwykły operator :, a nie kreska ukośna!


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Poziomy działań

dodawanie ("+") i odejmowanie ("-"),

mnożenie ("x" lub "*" lub "•" lub z pominięciem symbolu, np. ab = a*B) i dzielenie (":" lub "/"),

potęgowanie ("^") i pierwiastkowanie.

 

ale to nie zmienia faktu ze rownanie jest zle zapisane

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

To nie zmienia faktu, że jesteś uparty jak osioł i nie potrafisz innym przyznać racji Dzielenie i mnożenie są równorzędne i należy robić od lewej do prawej. czy tak trudno to przyznać ?...

1373369406-U138092.png

Opublikowano

To nie zmienia faktu, że jesteś uparty jak osioł i nie potrafisz innym przyznać racji Dzielenie i mnożenie są równorzędne i należy robić od lewej do prawej. czy tak trudno to przyznać ?...

co mam przyznac? jest wiele osob ktore uwazaja to co ja, to jest potwierdzone na filmiki ktory jest wczesniej, Nie MA ROZWIAZANIA bo zapis jest NIEPOPRAWNY

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

co mam przyznac? jest wiele osob ktore uwazaja to co ja, to jest potwierdzone na filmiki ktory jest wczesniej, Nie MA ROZWIAZANIA bo zapis jest NIEPOPRAWNY

 

Co jest w nim niepoprawnego?

Pomogę z matematyki, PW.

Opublikowano

ze wystepuje dzielenie obok mnozenia

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Opublikowano

rownoczesnie mozna zrobic tak 6:2(2+1)=6:6=1, ale to jest nie poprawnie jak wynik 9

 

pouczcie sie zasad, jesli obok siebie jest dzielenie i mnozenie, zapis jest zly

To ty się poucz. Tak samo jak dodawanie i odejmowanie sa na tym samym poziomie i wykonujemy je od lewej do prawej, tak samo mnożenie i dzielenie lecimy od lewej do prawej, a nie tak jak chcemy.


 

Opublikowano

Są dwa rodzaje ludzi:

 

Pierwsi robią jak antyvirus (który się poprawił ;)):


6/2(1+2)= 6/ 2*3 = 6/6 = 1

Pierwsze się robi nawiasy, potem mnożenie i dzielenie. UP@ macie źle !

2(1+2) pierw dodajesz to co w nawiasach czyli wychodzi ci 3 potem mnożysz to razy 2, potem wynik dzielisz przez 6.

 

Tego chyba nie trzeba tłumaczyć, że jest błędnie.

 

Drudzy są jak Suchy albo Kulturystax, którzy twierdzą, że są 2 rozwiązania, albo jak ten youtuber, który idzie dalej mówiąc, że rozwiązania nie ma w ogóle.

 

Ich błąd polega najprawdopodobniej na tym że to działanie, czyli 6 / 2(1+2) traktują jako 6

______

2(1+2)

 

 

Zacytuję tutaj fragment wikipedii, do której odniósł się Kulturystax:

 

Dla dzielenia zapisywanego kreską ukośną / i mnożenia kolejność nie jest dokładnie ustalona. PWN zaleca autorom podręczników uniwersyteckich unikanie sytuacji w których mogłoby to doprowadzić do niejednoznaczności, np. f4debe42e911ea26e7b2015723b5ee4c.png można interpretować jako 0c8eb17e14a42cd8d94099645f420463.png lub 12a18fa012eff3adf919d70124681311.png

 

Otóż mówię tutaj, że znak '/' w tym działaniu powinno się interpretować jako normalny znak dzielenia (':' w zapisie normalnym), a nie jako kreskę oddzielającą licznik od mianownika.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Jeśli jest tak, jak mówi LeSSter, to wynikiem jest 9. Jeżeli jednak to jakieś kosmiczne działanie zgłębiające tajniki matematyki i fizyki kwantowej, to ch*j wie.

7m9a.png


Opublikowano
lol przecież tam jest napisane:

Jeżeli w jakimś wyrażeniu

sąsiadujące działania należą do

tego samego poziomu, to

wykonuje się je po kolei:

1. od lewej do prawej w

przypadku poziomu 1 i 2 –

np. 6:2•3 = (6:2)•3 = 3•3 =

9,

nieco wcześniej w tekście jest:

Gdy powyższe reguły nie

wyjaśniają porządku

wykonywania (np. występuje

kilkukrotne dzielenie: 1/2/3), to

poprawny wynik daje

wykonywanie mnożeń, dzieleń,

dodawań i odejmowań od lewej

strony do prawej (w przykładzie

powyżej poprawnym wynikiem

jest 1/6), zaś potęgowań od

prawej do lewej.

warto wspomnieć że zadania matematyczne rozwiązuje się aby uzyskać wynik a nie znaleźć problem.

Gdyby na tablicy ASCII był symbol ÷ (xD) nie było by problemu.

Dzielenie możemy przekształcić według takiego wzoru:

3/4 = 3 ÷ 4 = 3 • ¼

tak więc w naszym przypadku:

6× ½ ×3=9

 

Problem polega teraz jednak na tym iż / można uznać jako krseske ułamkową bo w dowolną kolejność liczenia nikt nie wierzy...

 

Natomiast jeżeli ktoś jest głupi to najlepszy matematyk mu nie wytłumaczy ;)

Opublikowano

Nadal nie rozumiem.

 

6:(2*(2+1)) Takie działanie jest niby złe?

6:2*(2+1) To również?

jest nawias, wszystko zmienia,

 

 

 

wedlug mnie, ten konflikt nic nie rozwiaza. potrzebujemy jakiegos profesora

F29B5E4557F6319C29664E96FDCDD496.png

 

____________________________________________________________
Nie piję , nie palę , nie ćpam .
Pomogłem daj Lajka.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...