Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Łatwe zadanie dla każdego


Więc ile  

98 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie oglądałem ŻADNEGO FILMU, nie mam Facebooka, czy innego gówna.

Wszystko liczyłem sam z kumplem. Poczytaj trochę,

bo ja wiem, co znaczy 2(2+1) (liceum; mat-fiz).


Bo to iż w książce dla 2 klasy napisali coś w stylu:


-nawiasy,

-mnożenie, dzielenie,

-dodawanie, odejmowanie,

 

 

A to wcale nie oznacza, że wykonujemy działanie od lewej, jeśli mamy mnożenie i dzielenie obok siebie bez nawiasów.

a:b*c można zapisać na dwa sposoby, TO ZADANIE NIE MA JEDNEGO ROZWIĄZANIA.

 

Dla dzielenia zapisywanego kreską ukośną / i mnożenia kolejność nie jest dokładnie ustalona. PWN zaleca autorom podręczników uniwersyteckich unikanie sytuacji w których mogłoby to doprowadzić do niejednoznaczności.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie oglądałem ŻADNEGO FILMU, nie mam Facebooka, czy innego gówna.

Wszystko liczyłem sam z kumplem. Poczytaj trochę,

bo ja wiem, co znaczy 2(2+1) (liceum; mat-fiz).

 

 

 

 

A to wcale nie oznacza, że wykonujemy działanie od lewej, jeśli mamy mnożenie i dzielenie obok siebie bez nawiasów.

a:b*c można zapisać na dwa sposoby, TO ZADANIE NIE MA JEDNEGO ROZWIĄZANIA.

 

 

a:b*c można przecież zapisać jako a*(1/b)*c, nie? I wtedy nie ma problemu z wykonywaniem działań, bo mnożenie jest przemienne. Oświeć mnie, jak jest inaczej, bo nie bardzo rozumiem, do czego dążysz.

 

 

http://scr.hu/0q2c/mbcvf

 

Tyle z mojej strony.

 

 

To co wysłałeś w poprzednim poście nie jest do końca jasne. To drugie rozwiązanie jest całkiem mylne i wyssane z palca.

 

6*(1/2)*x = y mnożysz obustronnie przez 2x i nie wychodzi ci 6 = 2xy tylko 6 * x2 = 2xy. Twój błąd polegał na tym że znowu wrzuciłeś tą dwójkę i x-a do jednego worka.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Nie oglądałem ŻADNEGO FILMU, nie mam Facebooka, czy innego gówna.

Wszystko liczyłem sam z kumplem. Poczytaj trochę,

bo ja wiem, co znaczy 2(2+1) (liceum; mat-fiz).

 

 

 

 

A to wcale nie oznacza, że wykonujemy działanie od lewej, jeśli mamy mnożenie i dzielenie obok siebie bez nawiasów.

a:b*c można zapisać na dwa sposoby, TO ZADANIE NIE MA JEDNEGO ROZWIĄZANIA.

o ile się założysz, że ma jedno?

 

sgfi.jpg

 

Suchy, przeanalizuj te kurze bazgroły, które wkleiłeś ;)


 

Opublikowano

suchy, bez spiny :)

Porozmawiaj z kimś starszym bądź zapytaj swoich nauczycieli, pisanie o dwóch rozwiązaniach to bicie piany i rozpaczliwa chęć napisania czegoś mądrego.

Twój tok rozumowania kończy się przy dodawaniu i odejmowaniu bo w działaniu 2+3-4 jakbyś nie liczył wyjdzie 1, a mnożenie Cię przerasta. Wiem że teraz młodzi ludzie mają cholerne problemy z prostymi sprawami ale nie róbmy z siebie idiotów ;)

Nie chce mi się czytać całego artykułu nawet nie wiedząc gdzie się ukazał. W internecie każdy może zrobić jakiś chłam żeby zaistnieć :P

Opublikowano

Nie musisz mnie od razu wyzywać od idiotów. Moje obliczenia są błędne, fakt,

ale to nie zmienia znaczenia, że nie ma takiej zasady, która powie Ci, co będzie pierwsze - mnożenie czy dzielenie w przypadku

działania np. a:b*c = x.

 

Jeśli znajdziesz cytat na to, że taka reguła istnieje, to wtedy odwołam wszystko

(i nie chodzi mi tu o kolejność wykonywania zadań, bo ja ją znam, chodzi mi o obecność

znaku mnożenia i dzielenia bez kreski ułamkowej, bez nawiasu). Mnożenie i dzielenie nie jest równorzędne.

 

Chociażby na tej cholernej wikipedii, której jednak nie lubię:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejno%C5%9B%C4%87_wykonywania_dzia%C5%82a%C5%84
 

Nie wiem, w jakim podręczniku algebry Autorka znalazła zasady, na które
się powołuje. Gdy ok. 40 lat temu wielu nauczycieli pytało mnie o zasady
dotyczące kolejności działań arytmetycznych w sytuacji, gdy jest tylko
mnożenie i dzielenie liczb, a nie ma nawiasów, przekazywałem im moje
ówczesne stanowisko: skoro takie sytuacje zdarzają się rzadko, lepiej
każdorazowo wstawiać nawiasy, niż stracić sporo czasu w szkole na
opanowanie przez uczniów jeszcze jednej, niezbyt potrzebnej reguły.
Powoływałem się też na zalecenia PWN dla autorów podręczników
uniwersyteckich, aby unikali dwuznacznego wyrażenia np. 1 / x sin x,
wstawiając nawiasy: bąd. (1 / x) sin x, bąd. 1 / (x sin x), tak aby
czytelnik nie miał żadnych wątpliwości; / to znak kreski ułamkowej,
pisanej skośnie dla zaoszczędzenia miejsca, ale jest to zarazem
akademicki odpowiednik szkolnego znaku dzielenia.

~Semadeni Zbigniew

 

Proszę tylko o uzasadnienie równorzędności mnożenia i dzielenia.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano
x-
y-

x-20 -
y-20

y-20=2(x-20)
y=2x-20



y=2(x-20+z) g


2x-20=2x-40+2z
20=2z
z=10
7b + 6a = 66
2b + a = 26
20*20*50*100*5*9/19 =

1367750039-U864681.jpg

 

 

card.png

 

Opublikowano

Jak autor napisał że każdy zapewne da innąodpowiedź tak każdy stara się zabłysnąć, lecz po co ? rozwiązanie jest tylko jedno :)

Pozdrawiam.

Jazda CyCkI ^ ^

Opublikowano

 

nie ma takiej zasady, która powie Ci, co będzie pierwsze - mnożenie czy dzielenie w przypadku

działania np. a:b*c = x.

Jak to?! Mnożenie i dzielenie jest równorzędne, ale pamiętaj, że dzielenie nie jest przemienne, więc musisz wykonywać działanie od lewej do prawej!

 

Więc łopatologicznie, skoro 6:2(1+2), to najpierw nawiasy -> 6:2*3 = 9... Powtarzam, że nawias oznacza, że wykonujesz to co jest wewnątrz jako pierwsze, a nie przemnażasz reszty równania przez nawias. Druga sprawa, że znak dzielenia działa tylko na liczbę obok, a skoro (1+2) jest osobną liczbą, to znak dzielenia jej nie obowiązuje.


 

Opublikowano

1.potęgi

2.nawiasy

3.mnożenie,dzielenie

4.dodawanie,odejmowanie

6 / 2(1+2)

nawiasy 1+2 = 3 czyli już mamy 6 / 2 * 3

mnożenie 2 * 3 = 6 czyli już mamy 6 / 6

6 / 6 = 1

 

Banalne.

Opublikowano

dzielenie zastąpcie po prostu kreską ułamkową, od podstawowki uczą, ze tak mozna. Hokus pokus i wychodzi 1 :)

2lp4zo.jpg

Opublikowano

1.potęgi

2.nawiasy

3.mnożenie,dzielenie

4.dodawanie,odejmowanie

6 / 2(1+2)

nawiasy 1+2 = 3 czyli już mamy 6 / 2 * 3

mnożenie 2 * 3 = 6 czyli już mamy 6 / 6

6 / 6 = 1

 

Banalne.

Śmieszne.. Skoro masz 6/2*3, to czemu najpierw mnożysz, a nie dzielisz? Przecież MNOŻENIE I DZIELENIE SĄ RÓWNORZĘDNE, WIĘC WYKONUJESZ JE OD LEWEJ DO PRAWEJ.. A najpierw jest dzielenie.

 

 

 

dzielenie zastąpcie po prostu kreską ułamkową, od podstawowki uczą, ze tak mozna. Hokus pokus i wychodzi 1 :)

Gdybyś wyszedł z podstawówki, wiedziałbyś, że jest inaczej. Tak samo jak w układach równań nie dzielisz przez liczbę z nawiasu, czy przed nawiasem, a przez cały nawias, tak tu pod kreskę wciągasz tylko 6/2*(1+2). Może łatwiej będzie wam to zrozumieć inaczej. Chcemy obliczyć 2x większą od tego mnożenia:

6/2*(1+2) | *2

6*(1+2) = 6*1+6*2 = 18

 

...


 

Opublikowano

Śmieszne.. Skoro masz 6/2*3, to czemu najpierw mnożysz, a nie dzielisz? Przecież MNOŻENIE I DZIELENIE SĄ RÓWNORZĘDNE, WIĘC WYKONUJESZ JE OD LEWEJ DO PRAWEJ.. A najpierw jest dzielenie.

 

 

 

Gdybyś wyszedł z podstawówki, wiedziałbyś, że jest inaczej. Tak samo jak w układach równań nie dzielisz przez liczbę z nawiasu, czy przed nawiasem, a przez cały nawias.

Najpierw jest mnożenie.

Opublikowano

Działanie jest niepoprawnie zapisane i nie może być interpretowane przez każdego jednakowo.

Zresztą to widać.

 

P.S

 

już nie oglądajcie, wystarczą komentarze :

 

http://www.youtube.com/watch?v=hyKa3--uDdw
 

 

 

math.edu a coś napisanego przez profesora matematyki to duża różnica.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Cztery strony debatowania na temat jednego działania. :P Wystarczyło w Googlach wpisać zapytanie o kolejność działań i myślę, że każdy by rozwiązał.

 

Dobra: 6/2*(1+2)=6/2*3=3*3=9

Opublikowano

Powtórzę ostatni raz: wystarczy zmienić dzielenie na mnożenie przez odwrotność i problem znika (mnożenie jest przemienne):).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

W podstawówce kto wykonywał inaczej dostawał pałę.

Mnożenie i dzielenie jest wykonywane w tym samym czasie, tzn. od lewej do prawej. Cytując ciebie:

 

 

1.potęgi

 

2.nawiasy

 

3.mnożenie,dzielenie

 

4.dodawanie,odejmowanie

Mnożenie i dzielenie jest na tym samym poziomie!


 

Opublikowano

Skoro możesz to zapisać jako a*(1/b)*c to jednocześnie możesz to zapisać jako a*(1/bc).

I wyniki są nadal różne.

 

@Down

rlly?

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Skoro możesz to zapisać jako a*(1/b)*c to jednocześnie możesz to zapisać jako a*(1/bc).

I wyniki są nadal różne.

Z czego ci to wyszło?

dapng_nwhxwwq.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...