Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co jest z tą tolerancją?


Golden™

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tutaj na MPC nie powinienem używać takich argumentów ale co tam...

 

Wydaje mi się, że polacy nie posiadają żadnej empatii. Miłość to miłość i nie można jej ludziom odmawiać, szczególnie gdy się ją zna i wie jaka jest ważna :)

Homoseksualiści to nie banda zboczonych hedonistów. To ludzie DOKŁADNIE tacy jak wy, czują to samo, robią to samo, tak samo się zachowują, jedyne co ich od was odróżnia to fakt, że kochają inne grupy ludzi niż wy :)

 

PS: Argument o reprodukcji jest bez sensu, homoseksualizm to dzieło natury, to jak najbardziej naturalne. Homoseksualizm części populacji nie oznacza jej wyginięcia, natura sama temu przeciwdziała :)

 

PS2: Jeśli chodzi o czysto hedonistyczny seks, wyłączający się z tego co powiedziałem wyżej to przecież heteroseksualiści też taki uprawiają, co nie? :D

 

 


A ja się cieszę, że Polska jest tolerancyjna w takim stopniu, w jakim jest. Może zmieniłbym trochę w niektórych kwestiach, ale nie jest tragicznie. Dzięki właśnie "naszej tolerancji" ten kraj nie jest krajem arabów, murzynów, czy kij wie kogo jeszcze. Popatrzcie na m.in Francję, Niemcy i zdecydujcie, czy chcecie mieć taką jazdę, jak szarzy mieszkańcy tych krajów. Na ludziach wymusza się wiarę w Allaha, uznawanie chorych zasad narzuconych, przez "brudasów", a jak ktoś się nie zgadza, to on jest pojebany, chory psychicznie, jest rasistą, homofobem i trzeba cię skazać. Choć z drugiej strony racja. Powinno się powiesić albo ściąć człowieka za brak szacunku do książki...

Hiperbolizujesz. Jakoś nigdy nie słyszałem o prawach lub zasadach według których "W europie mają żyć tylko biali" Itd itp...
Uwierz mi, otworzenie się na ludzi zamiast izolacji od wszelkich "inności" daje dużo lepsze efekty. Owszem, porzucamy narodowość w imię szczęścia ale jak dla mnie to narodowość to świstek papieru, którym można się co najwyżej podetrzeć...

742611478555387739101.jpeg

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

A ja się cieszę, że Polska jest tolerancyjna w takim stopniu, w jakim jest. Może zmieniłbym trochę w niektórych kwestiach, ale nie jest tragicznie. Dzięki właśnie "naszej tolerancji" ten kraj nie jest krajem arabów, murzynów, czy kij wie kogo jeszcze. Popatrzcie na m.in Francję, Niemcy i zdecydujcie, czy chcecie mieć taką jazdę, jak szarzy mieszkańcy tych krajów. Na ludziach wymusza się wiarę w Allaha, uznawanie chorych zasad narzuconych, przez "brudasów", a jak ktoś się nie zgadza, to on jest pojebany, chory psychicznie, jest rasistą, homofobem i trzeba cię skazać. Choć z drugiej strony racja. Powinno się powiesić albo ściąć człowieka za brak szacunku do książki...

 

Ale tolerancja nie oznacza pozwolenia na 'wejście sobie na głowę'. To dwa zupełnie różne pojęcia. Tolerancją jest zaakceptowanie czegoś/kogoś odmiennego od ogólnie przyjętych norm. Takimi są np. pary homoseksualne. Nie znaczy to, że masz ich popierać czy poznawać ich świat, życie. Oznacza to jedynie, że masz ich zostawić, nie interesować się oraz nie przeżywać tak strasznie tego, że osoby tej samej płci mogą tworzyć związek.

Opublikowano

Ja noszę dresy, mam irokeza, ubieram normalne jeansy - jestem normalny.

 

Jak dwie laski się całują, to jest wporzo - fajnie to wygląda. ALE KURWA FACECI ?! Tego nie da się tolerować, po prostu nie da. Mój ojciec powiedział mi niedawno, że zaakceptuje nawet to, że chodziłbym po domu w turbanie i owinięty ręcznikami, ale geja to nie i by mnie z domu wyjebał, proste.

Niektórzy ludzie, będący homoseksualistami nie zdają sobie sprawy, jak bardzo mogą tym zrujnować swoje życie. Ktoś kiedyś powiedział " Ładni są Ci chłopcy, tylko dlaczego muszą być gejami ? " Ja po prostu nie wyobrażam siebie w takim stanie ...

 

Tolerancja jest dzisiaj pojęciem względnym.

ezgif-com-effects.gif

Opublikowano

Ja noszę dresy, mam irokeza, ubieram normalne jeansy - jestem normalny.

 

Jak dwie laski się całują, to jest wporzo - fajnie to wygląda. ALE KURWA FACECI ?! Tego nie da się tolerować, po prostu nie da. Mój ojciec powiedział mi niedawno, że zaakceptuje nawet to, że chodziłbym po domu w turbanie i owinięty ręcznikami, ale geja to nie i by

 

No i właśnie to jest PŁYTKIE! Dlaczego dwie całujące się laski są w porządku? Lol. Bo to jest jakieś podniecające? A dwóch facetów już jest dyskryminowanych? Daj spokój.

Opublikowano

No i właśnie to jest PŁYTKIE! Dlaczego dwie całujące się laski są w porządku? Lol. Bo to jest jakieś podniecające? A dwóch facetów już jest dyskryminowanych? Daj spokój.

NO BO TAKI STEREOTYP MAJĄ POLACY TEGO NIE ZMIENISZ.

ezgif-com-effects.gif

Opublikowano

NO BO TAKI STEREOTYP MAJĄ POLACY TEGO NIE ZMIENISZ.

 

Spoko, właśnie mówię o tym, że ludzie są zacofani, bo tak myślą. Jak całujące się laski są okej to nie wiem dlaczego całujący się faceci już nie. Żenada!

Opublikowano

Moim zdaniem brak tolerancji często wywodzi się z tego, że ludzie nie chcą się na tyle wysilić by obrać inny punkt widzenia i zmienić coś w samym sobie. Siebie uważam za osobę umiarkowanie tolerancyjną. Nie interesuje mnie cudze życie seksualne, więc nie mam nic do par homoseksualnych. Ba, nawet znam trochę osób odmiennej orientacji. Uważam je za bardzo wartościowe osoby. Może właśnie dlatego moje podejście do tego tematu jest takie a nie inne. Nie należy oceniać człowieka po tym kogo kocha.. Obcokrajowcy? Niech będą. Przecież to taki sam człowiek jak i my. Odpowiednie zachowanie i kultura nie są sprzężone z rasą/narodowością, prawda?

Wygląd zewnętrzny oraz cechy od człowieka niezależne nie są moim zdaniem właściwym kryterium oceny wartości danej osoby. Człowieka definiuje jego sposób zachowania.

 

PS: Podejście typu "laski się całują to jest super cool i w ogóle ślina mi cieknie, ale faceci to obrzydliwe i wymiotuję" ociera się imho o hipokryzję.

#don't care

Opublikowano

Moim zdaniem brak tolerancji często wywodzi się z tego, że ludzie nie chcą się na tyle wysilić by obrać inny punkt widzenia i zmienić coś w samym sobie. Siebie uważam za osobę umiarkowanie tolerancyjną. Nie interesuje mnie cudze życie seksualne, więc nie mam nic do par homoseksualnych. Ba, nawet znam trochę osób odmiennej orientacji. Uważam je za bardzo wartościowe osoby. Może właśnie dlatego moje podejście do tego tematu jest takie a nie inne. Nie należy oceniać człowieka po tym kogo kocha.. Obcokrajowcy? Niech będą. Przecież to taki sam człowiek jak i my. Odpowiednie zachowanie i kultura nie są sprzężone z rasą/narodowością, prawda?

Wygląd zewnętrzny oraz cechy od człowieka niezależne nie są moim zdaniem właściwym kryterium oceny wartości danej osoby. Człowieka definiuje jego sposób zachowania.

 

PS: Podejście typu "laski się całują to jest super cool i w ogóle ślina mi cieknie, ale faceci to obrzydliwe i wymiotuję" ociera się imho o hipokryzję.

 

 

Spoko, właśnie mówię o tym, że ludzie są zacofani, bo tak myślą. Jak całujące się laski są okej to nie wiem dlaczego całujący się faceci już nie. Żenada!

 

 

Wy mnie laski nie rozumiecie. Nie macie tak, że widząc dwóch zajebistych chłopaków liżących się, którzy okazują się być gejami nie nęka jakoś specjalnie ? My, faceci mamy tak u lasek. Dwie fajne bomby to już dobre porno. Sorry za moje słownictwo, ale mam przybity dzień.

ezgif-com-effects.gif

Opublikowano

To Ty chyba na oczy lesbijki nie widziałeś nie licząc porno. Są one obrzydliwe a nie jakieś seksbomby. Widząc lesbijkę pedała którzy się całują od razu zbiera mi się na wymioty.

Opublikowano

 

Wy mnie laski nie rozumiecie. Nie macie tak, że widząc dwóch zajebistych chłopaków liżących się, którzy okazują się być gejami nie nęka jakoś specjalnie ? My, faceci mamy tak u lasek. Dwie fajne bomby to już dobre porno. Sorry za moje słownictwo, ale mam przybity dzień.

 

Ale ja mówię ogólnie. Zarówno o mężczyznach jak i o kobietach. Bynajmniej nie rozchodzi się tutaj o moją płeć, ale o sprawiedliwość. Skoro jesteś w stanie tolerować lesbijki tym bardziej nie rozumiem Twojego obrzydzenia do gejów? W końcu ich zachowania są zgoła identyczne! Homoseksualiści to homoseksualiści - nie ważne, która płeć.

Opublikowano

Wilku, widziałem lesbijki i gejów na oczy, nie raz ;) Po prostu kurwa Polska się nie zmieni po względem tolerancji co do narodowości, wyznań kulturowych czy miłosnych, eot.

ezgif-com-effects.gif

Opublikowano

Bardzo dobry przykład.

 

Chłopak ma długie włosy i już twierdzisz, że to pedał, a on chyba ma nawet dziewczyna w czasie obecnym.

 

Długie włosy to pedał? Większej głupoty nie słyszałem.. No cóż, tak to jest teraz.

Opublikowano

Ta dysputa nie ma najmniejszego sensu choćby dlatego, że niektórzy nie dojrzeli (i najpewniej nie dojrzeją) do rozmawiania na temat tolerancji. Świat kręci się tylko wokół ich osoby i ich poglądów, reszta się nie liczy. Jedynym słowem jakiego można w tej sytuacji użyć jest ciemnogród.

Nic więc dziwnego, że inteligentne i rozwinięte jednostki wyruszają na podbój świata - między innymi do Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Włoch po to by kształcić swoje umiejętności, intelekt i pozyskiwać doświadczenie - w Polsce tego niestety nie znajdą.

Ja nic nie mam ani do osób ciemnoskórych ani homoseksualnych - współczuję jedynie życia w takim kraju jak Polska - może kiedyś to się zmieni, jednakże najpierw trzeba zmienić system edukacji młodzieży. To jak ktoś się o tym wypowiada świadczy tylko o nim i jego wychowaniu, a właściwie prostactwie i mentalności. Nie rozumiem także wypowiadania się w ten sposób "My Polacy już tak mamy" - nie każdy ma takie same zdanie jak Ty, więc daruj sobie..

Opublikowano

Tak BTW. Polecam lekturę wywiadu z (nie pamiętam, ale od razu zobaczycie :P) w ostatnim newsweeku. Sporo rzeczy wyjaśnia i pokazuje, jak takie problemy powinno się załatwiać :)

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Ja mam tolerancję dla odmiennych płci ale do czasu. Co zrobić w sytuacji, kiedy homoseksualiści chcą mieć dziecko ? Muszą je adoptować, tak ? A takie dziecko, musi się potem tłumaczyć przed innymi, że ma dwóch ojców. Co to za sens bycia ?

ezgif-com-effects.gif

Opublikowano

Ja mam tolerancję dla odmiennych płci ale do czasu. Co zrobić w sytuacji, kiedy homoseksualiści chcą mieć dziecko ? Muszą je adoptować, tak ? A takie dziecko, musi się potem tłumaczyć przed innymi, że ma dwóch ojców. Co to za sens bycia ?

 

To jest akurat dość drażliwy temat i szczerze mówiąc wątpię, że da się to przedyskutować w jednoznaczny sposób. Są ludzie, którzy poprą coś takiego, ale zdecydowana większość powie, że to chory pomysł. Aczkolwiek co jest najważniejsze dla dziecka? Opieka, miłość, ciepło. Dlaczego zakładasz z góry, że tacy homoseksualiści nie poradziliby sobie z wychowaniem?

Opublikowano

Ja mam tolerancję dla odmiennych płci ale do czasu. Co zrobić w sytuacji, kiedy homoseksualiści chcą mieć dziecko ? Muszą je adoptować, tak ? A takie dziecko, musi się potem tłumaczyć przed innymi, że ma dwóch ojców. Co to za sens bycia ?

To jest już grubsza rozkmina i sama nie potrafię jednoznacznie się opowiedzieć. Jednak spójrzmy na to od takiej strony: czy większą "tragedią" dla dziecka będzie posiadanie kochających rodziców homoseksualnych, czy wychowywanie się w domu dziecka, gdzie jednak warunki życia i perspektywy na przyszłość pozostawiają wiele do życzenia?

#don't care

Opublikowano

To jest akurat dość drażliwy temat i szczerze mówiąc wątpię, że da się to przedyskutować w jednoznaczny sposób. Są ludzie, którzy poprą coś takiego, ale zdecydowana większość powie, że to chory pomysł. Aczkolwiek co jest najważniejsze dla dziecka? Opieka, miłość, ciepło. Dlaczego zakładasz z góry, że tacy homoseksualiści nie poradziliby sobie z wychowaniem?

 

Zgadzam sie z toba Miyoshi ze dziecko potrzebuje opieki, ciepla i milosci. Zgadzam sie rowniez z tym ze Homoseksualisci rownie dobrze mogliby sobie z tym poradzic jak 'normalna' rodzina. Tylko ze problem lezy glebiej.

 

NP. Jestes mezczyzna i masz partnera i chcecie miec dziecko. Adoptujecie chlopca, malego i niczego nie swiadomego. Wychowujesz go, ... Dziecko zaczyna dorastac, tylko co z niego wyrosnie? Patrzac na swoich rodzicow pomysli -"Kurcze, jak moj Tato i Tato sa facetami to ja tez musze sobie znalesc faceta".

 

To wszystko zalezy od tego jak kto wychowa swoje potomstwo ^_^

 

 

 

Mam nadzieje ze przekazalem to co chcialem przekazac :unsure:

61093c6efb.png

 

Opublikowano

Zgadzam sie z toba Miyoshi ze dziecko potrzebuje opieki, ciepla i milosci. Zgadzam sie rowniez z tym ze Homoseksualisci rownie dobrze mogliby sobie z tym poradzic jak 'normalna' rodzina. Tylko ze problem lezy glebiej.

 

NP. Jestes mezczyzna i masz partnera i chcecie miec dziecko. Adoptujecie chlopca, malego i niczego nie swiadomego. Wychowujesz go, ... Dziecko zaczyna dorastac, tylko co z niego wyrosnie? Patrzac na swoich rodzicow pomysli -"Kurcze, jak moj Tato i Tato sa facetami to ja tez musze sobie znalesc faceta".

 

To wszystko zalezy od tego jak kto wychowa swoje potomstwo ^_^

 

 

 

Mam nadzieje ze przekazalem to co chcialem przekazac :unsure:

 

Nie do końca. Bo często dzieci wychowywane w 'normalnym' domu (mama i tato) po osiągnięciu jakiegoś wieku zauważają, że nie interesuje ich płeć przeciwna. Tak samo może być w przypadku dzieci wychowanych przez pary homoseksualne. Bo orientacji nie da się nauczyć.

Opublikowano

Hmm, zgadzam się z tym że dziecko potrzebuje ciepła, miłości itp itd.

W tamtym temacie byłem za szacunkiem do homoseksualistów, lecz ludzie z XXI wieku są na tyle wulgarni (a szczególnie gimnazjum) że zaczęli by wyśmiewać to dziecko, wytykać palcami itp. nie sądze że to dziecko miało by wtedy normalne życie. Ale większość "prawdziwych mężczyzn" lesby toleruje, a czemu mężczyzn nie? Bo co, bo dla nich to jest obrzydliwe? Nie jestem homoseksualistą, ale postawcie się na miejscu takiego homo, co byście czuli? Ma się męczyć przez całe życie z dziewczyną której nie kocha bo społeczeństwo jest tak wulgarne i nietolerancyjne? A co jeżeli urodzi wam się dziecko homo, wyrzucicie je?

post-370536-0-78567800-1386625363.png

By ja xD

Opublikowano

Nie do końca. Bo często dzieci wychowywane w 'normalnym' domu (mama i tato) po osiągnięciu jakiegoś wieku zauważają, że nie interesuje ich płeć przeciwna. Tak samo może być w przypadku dzieci wychowanych przez pary homoseksualne. Bo orientacji nie da się nauczyć.

Dokladnie, tylko ze jak cos jest wmawiane niemal od twojego poczecia to zostanie to utrwalone.

61093c6efb.png

 

Opublikowano

Dokladnie, tylko ze jak cos jest wmawiane niemal od twojego poczecia to zostanie to utrwalone.

 

Ale nikt nie powiedział, że pary homoseksualne będą uczyć dziecka bycia homo. Do tego tak, jak napisałam wyżej orientacji nie da się nauczyć czy utrwalić. Przecież teoretycznie rodzice też nas uczą, że trzeba znaleźć partnera/partnerkę przeciwnej płci. I co? Są tacy, którzy się wyłamują, bo po prostu to siedzi im w głowie/psychice.

 

Hmm, zgadzam się z tym że dziecko potrzebuje ciepła, miłości itp itd.

W tamtym temacie byłem za szacunkiem do homoseksualistów, lecz ludzie z XXI wieku są na tyle wulgarni (a szczególnie gimnazjum) że zaczęli by wyśmiewać to dziecko, wytykać palcami itp. nie sądze że to dziecko miało by wtedy normalne życie. Ale większość "prawdziwych mężczyzn" lesby toleruje, a czemu mężczyzn nie? Bo co, bo dla nich to jest obrzydliwe? Nie jestem homoseksualistą, ale postawcie się na miejscu takiego homo, co byście czuli? Ma się męczyć przez całe życie z dziewczyną której nie kocha bo społeczeństwo jest tak wulgarne i nietolerancyjne? A co jeżeli urodzi wam się dziecko homo, wyrzucicie je?

 

Dokładnie. Z tym wytykaniem to się zgodzę, ale myślę, że można by to jakoś zataić. Znajomi/otoczenie nie muszą mieszać się w sprawy rodziny.

Opublikowano

Ale nikt nie powiedział, że pary homoseksualne będą uczyć dziecka bycia homo. Do tego tak, jak napisałam wyżej orientacji nie da się nauczyć czy utrwalić. Przecież teoretycznie rodzice też nas uczą, że trzeba znaleźć partnera/partnerkę przeciwnej płci. I co? Są tacy, którzy się wyłamują, bo po prostu to siedzi im w głowie/psychice.

 

 

Dokładnie. Z tym wytykaniem to się zgodzę, ale myślę, że można by to jakoś zataić. Znajomi/otoczenie nie muszą mieszać się w sprawy rodziny.

Też o tym pomyślałem, lecz rodzice dziecka mogą razem przyjść do np. szkoły, zebranie itp. wiem że na zebranie przychodzą sami rodzice, lecz niektórych matki i ojcowie są chamscy i odrazu by powiedzieli swojemu dziecku które by to rozpowiedziało. A nie sądze że dziecko będzie miało odwagę pójść do ojca, i mu powiedzieć że ich się wstydzi, lub że jego koledzy/koleżanki będą się z niego śmiać i go wytykać gdy się dowiedzą że jest adoptowane i jego rodzice są homoseksualistami.

post-370536-0-78567800-1386625363.png

By ja xD

Opublikowano

Dokladnie, tylko ze jak cos jest wmawiane niemal od twojego poczecia to zostanie to utrwalone.

Nie do końca. Nie da się komuś "wmówić i utrwalić" orientacji seksualnej. Homoseksualiści to nie jest sekta, która ma na celu indoktrynację dzieci.

 

Hmm, zgadzam się z tym że dziecko potrzebuje ciepła, miłości itp itd.

W tamtym temacie byłem za szacunkiem do homoseksualistów, lecz ludzie z XXI wieku są na tyle wulgarni (a szczególnie gimnazjum) że zaczęli by wyśmiewać to dziecko, wytykać palcami itp. nie sądze że to dziecko miało by wtedy normalne życie. Ale większość "prawdziwych mężczyzn" lesby toleruje, a czemu mężczyzn nie? Bo co, bo dla nich to jest obrzydliwe? Nie jestem homoseksualistą, ale postawcie się na miejscu takiego homo, co byście czuli? Ma się męczyć przez całe życie z dziewczyną której nie kocha bo społeczeństwo jest tak wulgarne i nietolerancyjne? A co jeżeli urodzi wam się dziecko homo, wyrzucicie je?

 

Zgadzam się z Tobą w 100%. Równiez nie jestem homo, ale wiem jak wygląda sytuacja takich osób. Nie jest zbyt ciekawie. Wyszydzanie i odrzucenie bardzo boli (jak z resztą i na każdym innym tle).

#don't care

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...