Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Legalizacja marihuany.


Gość

Czy w Polsce marihuana powinna byc zalegalizowana?  

258 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Legalizacja marihuany?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

ale jakby miał kogoś na haju na lekcji, to bym już nie myślał o tym tak. Legalizacja marihuany może być, ale żeby to było poważnie kontrolowane, bo takie sytuacje to przegięcie.

 

Znam ludzi ktorzy pala non stop w szkole i maja dobre wyniki w nauce. Matura nadchodzi i nie przestaja . Wole czlowieka na haju niz zajebanego woda po ktorej bedzie chcial cie bic za nic bo ma dziwny charakter. Wszystko jest dla ludzi madrych. Bylem w polsce i zauwarzylem ze nikt tam nie ma "kultury" palenia trawy.

 

Legalizacji nie bedzie i tak i tak a nawet jakby byla polska by tego nie uciagnela organizacyjnie z powodu na mentalnosc ludzi. Bo palenie trawy to jest w jakims sensie kultura , sposob na relaks , odpoczynek , dobra zabawe a nie zeby najarac sie dla szpanu i pokazac jakim sie nie jest zajebistym .

 

Zdecydowanie na tak , teraz musisz się kitrać z głupimi ilościami żeby cię nie zawineli.

Jeśli ktoś nie palił to polecam , nic nie robi lepiej w piątkowy wieczór niż blancik <3

2h masz beke po prostu odlot , gorzej jak ktoś ci coś głupiego wkręca.

No i trzeba znać umiar żeby nie heftać i przypału sobie nie zrobić.

 

Aaa i jak ktoś nie palił to nawet niech nie głosuje

 

Jak juz jestes w stanie odlaczenia od realistycznosci to jest tragedia. Takie wkrety a ty nie mozesz nic zrobic ;d

Heftowanie po trawie jest okropne . Zdarzylo mi sie 2 razy przy kosmicznych ilosciach twarz biala , ciarki na twarzy serce w ruch i lezysz na kibelku przez godzine.

 

niektorzy mowią : po co legalizacja jak i tak kazdy jara.

 

niby tak ale ej pomyslcie. nie chcecie isc sobie dumnie z grubym jointem przez ulice bez zadnych przypałów? Bo ja np chce.

I j.w. jest mniej szkodliwa niz alkohol i papierosy. Wiecej nawet ! leczy epliepsje <chyba cos jeszcze ale glowy nie dam> ;p Zawsze Za !

 

Nawet w krajach z legalizacja nie mozna chodzic na ulicach z jointem bo to porazka by byla. Sa jeszcze inne osoby w otoczeniu. Jak juz teraz palic nie mozna a co dopiero pic w publicznych miejscach to teraz ludzie by chcieli jarac na ulicy ;d

Trawa najlepiej leczy depresje :P Psychotropy czy cos ogluszaja i nie dopuszczaja do spojrzenia na swiat normalnymi oczami a trawa tylko polepsza humor.

wakow9.png
Opublikowano

Być może za 10+ lat w końcu dojdzie do tej legalizacji,trzeba być co roku na marszu legalizacji.

Jeżeli co roku będzie się odbywać marsz i co roku będzie coraz więcej ludzi,to w końcu zaczną robić coś w związku z tym.

Zresztą ciągle ktoś o to walczy,bo o tak by sobie tych praw nie zmieniali,ale idą taką drogą że niby coś zmienili,a jak pisali wyżej nic się nie zmienia.

Ale jeszcze się tego doczekamy,politycy też się starzeją .. i zastępują ich młodsi,byle tylko dobrze ich wybierać ;)

e140e4940d2ec71747f2aa0.jpg


"Powiedzcie mi czy to jest normalne,


że naturalne źródło ukojenia jest karalne !?"


Opublikowano

@F4k3r: no ok, ale ci, których ja znam mają kolejno 13 i 14 lat (jeden nie zdał + wyrzucili go ze szkoły), i o ile jeden jakoś się trzyma z dwójami, to ten drugi co kolesiowi najebał, ma same 1 i w sumie, to chyba z wszystkiego będzie zagrożony. Trzeba po prostu znać jakieś granice i nie popaść w nałóg. Jak tamci nie zapalą, to są wkurwieni i nie da się z nimi wytrzymać, jak zapalą to grzecznie na lekcji śpią albo chodzą po całej klasie.

24g95xl.png

by

Baksiu

Opublikowano

Aż nie mogę tego tutaj nie wstawić ^_^

e140e4940d2ec71747f2aa0.jpg


"Powiedzcie mi czy to jest normalne,


że naturalne źródło ukojenia jest karalne !?"


Opublikowano

Jestem na nie? Dlaczego? Może są osoby, które palą z głową, i nie popadają w nałóg, jednak jest mnóstwo nastolatków, którzy się nie potrafią pohamować. Nie miło było by oglądać na ulicy większość społeczeństwa na haju. Dość, że już podejdzie do Ciebie mały kurdupel (może 5, 6 lat?) i spyta Cię czy masz ognia albo fajkę, lub idzie taki mały łebek i ta fajka dłuższa od jego dłoni...

Mam wyłączone wyświetlanie sygnatur :3

Opublikowano

Jestem na nie? Dlaczego? Może są osoby, które palą z głową, i nie popadają w nałóg, jednak jest mnóstwo nastolatków, którzy się nie potrafią pohamować. Nie miło było by oglądać na ulicy większość społeczeństwa na haju. Dość, że już podejdzie do Ciebie mały kurdupel (może 5, 6 lat?) i spyta Cię czy masz ognia albo fajkę, lub idzie taki mały łebek i ta fajka dłuższa od jego dłoni...

he śmieszne to by nic nie zmieniło,bo takie sytuacje zawsze mogą się trafić,ale ludzie którzy palą dlaczego mają kombinować żeby zapalić ?

Moim zdaniem,gdyby doszło do legalizacji to powinno to być dostępne od 21 roku życia,wtedy ludzie już raczej mają poukładaną swoją świadomość,ja np. wódki nie pije po wole zapalić .

Co do ostatniego zdania to mnie z lekka rozbawiłeś,masz dużą wyobraźnie ^_^

Myślisz że ja teraz nie widzę 10/12 latków jak jarają szlugi .. ?

e140e4940d2ec71747f2aa0.jpg


"Powiedzcie mi czy to jest normalne,


że naturalne źródło ukojenia jest karalne !?"


Opublikowano

Dokładnie. U mnie w klasie mało kto nie pali szlugów. Z resztą mnie już kilkanaście razy namawiali do tego, żeby zapalić. Wystarczy mieć trochę odwagi i powiedzieć "nie, dziękuję", a jak nie zadziała to "spierdalaj". 6/5 latki mają palić? o.O Zajebista wyobraźnia. Papierosy są gorsze od marihuany i cholernie niezdrowe, a są legalne. Może to i to od 21 lat? Tak by było chyba najlepiej. I jakieś normalne kary dla palących małolatów, bo już mnie to wkurwia jak ktoś kozaczy tym, że pali.

24g95xl.png

by

Baksiu

Opublikowano

Jestem za? Ale w zwyklych dawkach ;< i bez przesady ;d

 

 

Pzd.

beztytuusl.jpg

 

10 Postuf - O

50 Postuf - O

100 Postuf - O

200 Postuf - X

500 Postuf - X

 

1585114601.png

 

WAZNE;

Masz Problem ze swoim telefonem? Mozliwe ze moge tobie pomoc ,pisz na Pw.

(Pomagam z telefonami z systemem Android)

Opublikowano

Jestem neutralny. Nie palę, więc nie mam wyrobionej opinii.

 

Sprzedawac w aptekach i sklepach "zielarskich" - na tak.

 

Ale nie w pierwszym-lepszym warzywniaku

Opublikowano

pierdolicie.

 

Wystarczyło by podciagnac prawo od Holendrów. Bodajże można jednorazowo kupić albo posiadać pjontkę, do tego trzeba ukazać dowod zeby cokolwiek kupić. Wiadomo znajda sie takie przypadki jak teraz że poprosisz kogos przed sklepem aby zakupił za nas, ale na to chyba juz nic sie nie poradzi.

 

Tak mozna kupowac jednorazowo ale wychodzic i wchodzisz do coffeshopu i juz mozna od nowa. Ilosc nie ilosc oko zawsze przymknal szczegolnie na turystow ale niestety za niedlugo wchodzi prawo ze turysci beda mieli ograniczone mozliwosci kupna trawy. Osobiscie lece do amsterdamu na wakacje w nast roku po maturze . Ogolnie to w holandii przez legalizacje trawy jest pelno mocnych narkotykow.

Jestem za? Ale w zwyklych dawkach ;< i bez przesady ;d

 

 

Pzd.

Znam ludzi dla ktorych zwykle dawki to kilkanascie gramow . Ale w trawie jest cos takiego ze nie moze cie zniszczyc jak masz troche rozsadku ani zabic z przedawkowania.

 

 

 

A co myslicie o trawie medycznej ? Tak jak np. w californi ze idziesz do lekarza mowisz ze masz depresje i prosze bardzo recepta i mozesz palic / siac dozwolone ilosci dozwolonego gatunku. Pod kontrola jest , latwo dostepne bo kto chce to latwo dostac pozwolenie czyli ci ludzie niekoniecznie musza wspierac dilerow.

wakow9.png
Opublikowano
Witam! Wczoraj dokładnie słyszałam w wiadomościach,jak wypowiadali się politycy,że jeśli ktoś będzie posiadał maleńką ilość marihuany przy sobie i zostanie z tym złapany,to podobno nie będzie ukarany.Natomiast większa ilość jaką by ewentualnie przy kimś znaleźli będzie wiadomo odebrana,a posiadacz ukarany.Czyli,że legalizacja będzie.

 

Człowiek może posiadać maksymalnie 1g marihuany, tylko i wyłącznie dla siebie, nie może tego rozprowadzać. Większa ilośc tj. powyżej 1g jest karalna, tak samo jak rozprowadzanie.

cvsk.jpg


Opublikowano

@Up

 

Wiem, co mówię. Mimo wszystko, nawet jakbym był synem prokuratora, prezydenta to prawo mnie obowiązuje, a Tobie nic do tego kto jest moim ojcem.

 

Look ziomek:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8290053,Narkotyki_na_wlasny_uzytek__Rzad_forsuje_liberlizacje.html

cvsk.jpg


Opublikowano

@up.

Jezeli jestes synem prokuratora to tak. Jezeli nie to, sorry ale masz przejebane z tym gramem.

 

@top.

 

Któryś napisał ze w Holandi wiecej twardych narkotykow. Ale zobacz na taka Portugalie gdzie przy legalizacji, grupa osob konsumujacych heroine czy amfetamine znacznie spadła. Kiedys ogladalem jakis spot reklamowy ( rosyjski bodajze ) gdzie BO$$ moskiewskiego handlu kokaina mówił ile zarobić mozna na tym, dziekujac przy tym za nielegalne narkotyki bo dużo więcej kasy wpływa na jego konto.

 

tak ale nie mozna porownywac holandii portugalii i polski. bo w holandii trawa to tradycja a nie ze ktos wstawil ustawe o legalizacji z dnia na dzien. W portugalii handel coka i innymi narkotykami jest duuzo wiekszy niz polsce.

wakow9.png
Opublikowano

Może i jest większy handel kokainą niż w Polsce - ja tego akurat nie porównuję.

Zobacz ilość konsumentów "twardych" narkotyków przed i po legalizacji marihuany.

Do tego także spada liczba zachorowań na AIDS, przez ćpunów dających sobie w żyłę - wolą usiąść i skopcić zwijaska i żyć dalej <3

8wjJf.jpg


by vPaN


 


      exMod Konsole •  exMMT Montażysta


 

Opublikowano

Nie żeby coś ale jestem na nie.

 

I tak mam już dość pieprzonych palaczy w kiblach we szkole co za nic w świecie nie pozwala usiedzieć spokojnie tylko truć się w ch**, a zalegalizowanie jej pogorszyło tylko by ten efekt. Nigdy nie będę za zalegalizowaniem jakiegokolwiek narkotyku i na dodatek jestem za tym by tytoń był również nielegalny. Szkoda mi zdrowia na jakąś "szczęśliwą chwile" dla palacza....

76561197995014005.png

Opublikowano

Może i jest większy handel kokainą niż w Polsce - ja tego akurat nie porównuję.

Zobacz ilość konsumentów "twardych" narkotyków przed i po legalizacji marihuany.

Do tego także spada liczba zachorowań na AIDS, przez ćpunów dających sobie w żyłę - wolą usiąść i skopcić zwijaska i żyć dalej <3

Ale wlasnie trzeba to wliczyc pod uwage .

To dziala tak ze w portugalii jest pelno cpunow i po legalizacji ilosc dilerow sie duzo nie powiekszyla i wieksza % ludzi cpajacych przeszla na trawe niz na koke bo juz jest w duzym uzytku.

 

A w polsce przez legalizacje a to ze jest malo prawdziwych cpunow to legalizacja marihuany wniosla by duza ilosc dilerow twardych narkotykow czyniac wiekszy procent ludzi zaczynajacych cpac niz % ludzi schodzacych z koki dla trawy.

 

Chyba wiesz o czym mowie lecz to tylko przypuszczenie ktore raczej jest racja. Ogolnie to sam jestem bardziej neutralny i mi to obojetne. Wazne aby nie bylo to karalne w jak niewiadomo jakie przestepstwo a czy to 100% legal czy nie juz obojetne.

wakow9.png
Opublikowano

Tak!!!

Legalizacja marihuany!!!

Powinni zalegalizować ponieważ mieli by ścisłą kontrole nad tym z moich badań na ten temat kiedyś w konopi było 21%THC a teraz jest około 70% oraz inne chemikalia LSD itp. Jeżeli kontrolowali by jej stan to naprawdę nie była by ona taka groźna.

Opublikowano

Jestem na nie.Mało wam ćpunów i ludzi tego rodzaju ?

I po co ci to gówno do szczęścia ? Żeby pokazać jaki jesteś fajny przed kolegami ?

Śmierdzisz tylko po ty tak samo jak po fajkach <blee>

9368_gold.png

Opublikowano

"Jointów nie palę ale pierwszy za legalem"

 

No i dobrze, może ktoś sobie chcę legalnie zapalić a nie ....

I ja jestem na nie, wszystko byście chcieli bez umiaru, dać wam palca to już chcą całe ciało.

1329228482-U118767.png

Opublikowano

Tak!!!

Legalizacja marihuany!!!

Powinni zalegalizować ponieważ mieli by ścisłą kontrole nad tym z moich badań na ten temat kiedyś w konopi było 21%THC a teraz jest około 70% oraz inne chemikalia LSD itp. Jeżeli kontrolowali by jej stan to naprawdę nie była by ona taka groźna.

 

Teraz w normalnej randomowej trawie sprzedawanej na ulicy jest moze 10 % ~ THC . W amsterdamie w prawdziwych gatunkach dobija 30% THC sa tez mieszanki robione chemikalnie ktore uzyskuje ponad 50% .

 

Ale nawet ziolo spryskiwane chemicznie przy hodowaniu LSD nic nie robi bo kiedys sie obilem o takie krystaliczne ziolko i okazalo sie ze bylo spryskiwane zapalilem mala ilosc ale nic sie nie dzialo.

wakow9.png
Opublikowano

Jestem za. Legalizacja zlikwidowałaby problem czarnego rynku i dała państwu wymierne korzyści w postaci akcyzy.

Legalizacja nie spowoduje, że wzrośnie ilość ćpunów. Ludzie będą się podniecać kilka miesięcy, potem sprawa tak jak w Holandii ucichnie i wszystko wróci do normalności.

No i bardzo ważną kwestią jest to, że spadnie ilośc młodych ludzi z kartotekami, zawiasami i kuratorami.

 

Ale zmartwię wszystkich palaczy. Dopóki Polska to kraj katolicki i na tyle konserwatywny - legalizacji nie będzie ;) U nas to kwestia wielu lat...

Historia stworzenia Mańka


27.08.2009 Moderator War Rock


08.01.2011 Global Moderator


03.05.2012 Administrator


 


Now Elita

Opublikowano

Jestem za.

Nie trzeba wydawać hajsu na sądu, pościgi, więzienia. Ganda będzie opodatkowana. Same korzyści dla państwa.

951841430649214321545.png

 

Day after day.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...