Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Latający Potwór Spaghetti - Dyskusja


WasserFull

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dla ślepowierzących* 

 

Życie nie polega na wierze. To ty wybierasz, czy wierzysz czy nie, ale tak na prawdę nie jest to każdemu potrzebne

Prawdziwa wiara to ślepa wiara. Wierzysz mimo, że nie widzisz. Wierzysz i jesteś gotów oddać życie.

Religia jest dla niektórych opoką w trudnych chwilach. Pocieszeniem po stracie bliskich. Z takich rzeczy się nie żartuje.

Zgadzam się. Moim zdaniem życie nie ma sensu, lecz żyję bo jestem i nie mam zamiaru się zabijać, bo to też bez sensu. Nie mam zamiaru się także zabijać z szacunku dla rodziców i świata. Życie musi mieć jakąś wartość.

 

I nie. Ja nie wierzę.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

  • Odpowiedzi 195
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Prawdziwa wiara to ślepa wiara. Wierzysz mimo, że nie widzisz. Wierzysz i jesteś gotów oddać życie.

Religia jest dla niektórych opoką w trudnych chwilach. Pocieszeniem po stracie bliskich. Z takich rzeczy się nie żartuje.

Zgadzam się. Moim zdaniem życie nie ma sensu, lecz żyję bo jestem i nie mam zamiaru się zabijać, bo to też bez sensu. Nie mam zamiaru się także zabijać z szacunku dla rodziców i świata. Życie musi mieć jakąś wartość.

 

I nie. Ja nie wierzę.

Tylko, że ja zamiast religii preferuje mieć przyjaciół, z ktorymi mozesz porozmawiać..

Opublikowano

Tylko, że ja zamiast religii preferuje mieć przyjaciół, z ktorymi mozesz porozmawiać..

Tylko, że nie każdy jest tobą. Niektórzy nie wytrzymają presji pustki po śmierci. Nawet przyjaciele im w tym nie pomogą. Bo co oni mogą powiedzieć? "Nie bój się, jeszcze żyjesz", "Nie przejmuj się zmarłą matką. Na pewno teraz nie istnieje. Nic nie zrobisz i musisz żyć". To żadne pocieszenie, prawda? A może ty napiszesz co powinni powiedzieć przyjaciele takiej osobie? Ja wytrzymałem kilka śmieci bliskich i wiem, że tak już jest, ale nie każdy jest tak wytrzymały.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Tylko, że nie każdy jest tobą. Niektórzy nie wytrzymają presji pustki po śmierci. Nawet przyjaciele im w tym nie pomogą. Bo co oni mogą powiedzieć? "Nie bój się, jeszcze żyjesz", "Nie przejmuj się zmarłą matką. Na pewno teraz nie istnieje. Nic nie zrobisz i musisz żyć". To żadne pocieszenie, prawda? A może ty napiszesz co powinni powiedzieć przyjaciele takiej osobie? Ja wytrzymałem kilka śmieci bliskich i wiem, że tak już jest, ale nie każdy jest tak wytrzymały.

ale ja wcale nie uważam, że po śmierci jest pustka. Ja uważam, że wszystko może być po śmierci, a w tym też  pustka. 

Opublikowano

ale ja wcale nie uważam, że po śmierci jest pustka. Ja uważam, że wszystko może być po śmierci, a w tym też pustka. 

Ale dajmy na to, że masz przyjaciela ateistę. Totalnego ateistę, który myśli, że po śmierci nie ma nic. Serce przestaje bić. Mózg nie działa i tak dalej. Co mu powiesz jak mu matka umrze? Jak go pocieszysz? 

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Ale dajmy na to, że masz przyjaciela ateistę. Totalnego ateistę, który myśli, że po śmierci nie ma nic. Serce przestaje bić. Mózg nie działa i tak dalej. Co mu powiesz jak mu matka umrze? Jak go pocieszysz? 

powiedziałbym, że taka jest prawda i nic tego nie zmieni. Albo to akceptujesz, albo nie i tym samym marnujesz czas w życiu na przejmowaniu się czymś czego nie zmienisz

Opublikowano

powiedziałbym, że taka jest prawda i nic tego nie zmieni. Albo to akceptujesz, albo nie i tym samym marnujesz czas w życiu na przejmowaniu się czymś czego nie zmienisz

Jakbym był na miejscu twojego przyjaciela to już bym się zabił... Człowieku! On stracił matkę!

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Jakbym był na miejscu twojego przyjaciela to już bym się zabił... Człowieku! On stracił matkę!

Sugerujesz, że po śmierci matki powinniśmy popełniać samobójstwa? Jaki to ma sens? Przecież każdemu z nas umrze matka.

Opublikowano

Sugerujesz, że po śmierci matki powinniśmy popełniać samobójstwa? Jaki to ma sens? 

Sugeruję, że takie pocieszenie jest niczym. Takie pocieszenie po prostu bardziej go zdołuje jeżeli ma już załamaną psychikę. Jeżeli już jest na etapie myślenia, że nic nie ma sensu to już prawdopodobnie jest bliski samobójstwu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nadal uważasz, że jest z czego żartować? Nadal uważasz, że religia nie ma sensu?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oto jakby to wyglądało według twojego pocieszenia:

 

- Twój płacz niczego nie zmieni. Musisz z tym żyć. Albo to zaakceptujesz, albo nie (albo się zabijesz) i tym samym zmarnujesz czas (kolejny argument do samobójstwa).

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Sugeruję, że takie pocieszenie nie jest niczym. Takie pocieszenie po prostu bardziej go zdołuje jeżeli ma już załamaną psychikę. Jeżeli już jest na etapie myślenia, że nic nie ma sensu to już prawdopodobnie jest bliski samobójstwu.

Jeśli ktoś jest na tyle słaby by popełnić samobójstwo to niech się zapisze do psychologa/psychiatry.

 

@up

 

nigdzie nie napisałem, że religia nie ma sensu. Ale uważam, religia latającego potwora sphagetti ma więcej sensu niż inne. 

@up

 

jestem tego typu człowiekiem, że mówie jak myślę, staram się być szczerym. Nawet jesli to co bym mu powiedzial by mu nie pomoglo, to trudno po prostu.. Czy ja musze umieć każdemu pomagac w kazdej sytuacji? Tylko dlatego warto wierzyc w boga, bo rozwiazuje problem pocieszenia znajomego, ktory stracil matke? Really?

Opublikowano

Jeśli ktoś jest na tyle słaby by popełnić samobójstwo to niech się zapisze do psychologa/psychiatry.

 

@up

 

nigdzie nie napisałem, że religia nie ma sensu. Ale uważam, religia latającego potwora sphagetti ma więcej sensu niż inne. 

Właśnie. Każdy po śmierci bliskiego powinien iść do psychologa. Tak już chyba nawet jest. Ale ty napisałeś, że przyjaciele są ważniejsi niż wiara. Wiara by pomogła pogrążonemu w żałobie synowi a przyjaciele mogą tylko pogorszyć sytuację. A jeżeli uważasz, że to coś ma więcej sensu. Jeżeli uważasz, że:

"Zakładanie prezerwatyw i cieszenie się z życia" jest ważniejsze od "miłowania bliźniego i nie robienia niczego złego" to coś jest z tobą nie tak.

 

"jestem tego typu człowiekiem, że mówie jak myślę, staram się być szczerym. Nawet jesli to co bym mu powiedzial by mu nie pomoglo, to trudno po prostu.. Czy ja musze umieć każdemu pomagac w kazdej sytuacji? Tylko dlatego warto wierzyc w boga, bo rozwiazuje problem pocieszenia znajomego, ktory stracil matke? Really?"

To twój przyjaciel. Ktoś tak bliski jak rodzina. Chyba powinieneś umieć jakoś mu pomóc. Tu w tym przypadku namawiałbym go do pójścia do psychologa.
Pomyśl jeszcze ile problemów owa religia rozwiązuje. 
- W jakimś stopniu powstrzymuje od robienia złego,
- Chroni przed załamaniem, gdy nie ma innej możliwości,
- Daje wiarę w sens życia,
- Daje ogromny cel,
i tak dalej. Dużo można by było wymieniać. A pastafiarianizm? Co oferuje?

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Właśnie. Każdy po śmierci bliskiego powinien iść do psychologa. Tak już chyba nawet jest. Ale ty napisałeś, że przyjaciele są ważniejsi niż wiara. Wiara by pomogła pogrążonemu w żałobie synowi a przyjaciele mogą tylko pogorszyć sytuację. A jeżeli uważasz, że to coś ma więcej sensu. Jeżeli uważasz, że:

"Zakładanie prezerwatyw i cieszenie się z życia" jest ważniejsze od "miłowania bliźniego i nie robienia niczego złego" to coś jest z tobą nie tak.

Człowiek powinien myśleć o swoich przyjemnościach. Takie jest moje zdanie. One są najwazniejsze. Założe się, że to co napisalem zinterpretujesz inaczej niż bym chciał, nic w tym dziwnego. 

 

@up

 

ale religia nie tylko rozwiązuje problemy, ale też stwarza. Było i jest dużo wojen na tle religijnym. Nietolerancja innych religii i wiele wiele innych. 

Opublikowano

Człowiek powinien myśleć o swoich przyjemnościach. Takie jest moje zdanie. One są najwazniejsze. Założe się, że to co napisalem zinterpretujesz inaczej niż bym chciał, nic w tym dziwnego. 

Czy ja piszę, że nie powinien? Jednakże moim zdaniem nie są najważniejsze. Najważniejsze jest postawienie swojej osoby w dobrym świetle. Pozostawić miłe ognisko po sobie. Zrobić tak, aby nikt nie myślał o tobie źle po śmierci. Czyli być honorowym, miłym, uczynnym i tak dalej. Zabawa to tylko kieliszek wódki w życiu - daje chwilę zapomnienia. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@Wyżej

Nic nie jest idealne. Jednak ja widzę więcej plusów.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Czy ja piszę, że nie powinien? Jednakże moim zdaniem nie są najważniejsze. Najważniejsze jest postawienie swojej osoby w dobrym świetle. Pozostawić miłe ognisko po sobie. Zrobić tak, aby nikt nie myślał o tobie źle po śmierci. Czyli być honorowym, miłym, uczynnym i tak dalej. Zabawa to tylko kieliszek wódki w życiu - daje chwilę zapomnienia. 

A ja uważam, że nie ma sensu martwić się o to jak bedziesz wspominany po śmierci.. Przecież cię już wtedy nie będzie, to jaki to ma sens. Przyjemności moim zdaniem są najważniejsze. 

Opublikowano

Jak dla mnie najlepiej byc ataista i miec wyje*** na to xD

Latajacy potower spaghetti to najwiekszy absurd jaki slyszalem . 

Nie moge sobie nawet tego wyobrazic haha. 

Jak dla mnie wymyslil to jakis psychopata .

"Upadli powstaną"

Opublikowano

A ja uważam, że nie ma sensu martwić się o to jak bedziesz wspominany po śmierci.. Przecież cię już wtedy nie będzie, to jaki to ma sens. Przyjemności moim zdaniem są najważniejsze. 

Stalin miał przyjemność w zabijaniu. Chciał pozostawić po sobie zjednoczony i wielki kraj. Był dobry? Pozostawił po sobie coś miłego? Ułatwił życie innym? Tak jak ty. Nikomu nie pomożesz. Będziesz się wiecznie bawił i nikomu nie ułatwisz życia. Będziesz neutralny, lub nawet zbędny i niepotrzebny. 

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Stalin miał przyjemność w zabijaniu. Chciał pozostawić po sobie zjednoczony i wielki kraj. Był dobry? Pozostawił po sobie coś miłego? Ułatwił życie innym? Tak jak ty. Nikomu nie pomożesz. Będziesz się wiecznie bawił i nikomu nie ułatwisz życia. Będziesz neutralny, lub nawet zbędny i niepotrzebny. 

Ale myśląc tylko o własnym interesie nie będzie cię obchodzić to, że ktoś tam cie nienawidzi i utrudnia ci życie. Ludzie nie muszą też być potrzebni. 

Jak dla mnie najlepiej byc ataista i miec wyje*** na to xD

Latajacy potower spaghetti to najwiekszy absurd jaki slyszalem . 

Nie moge sobie nawet tego wyobrazic haha. 

Jak dla mnie wymyslil to jakis psychopata .

A dla mnie najlepiej być agnostykiem. Ateista twierdzi, że bóg nie istnieje i nie może istnieć. Ale skąd może to wiedzieć?

Opublikowano

Ale myśląc tylko o własnym interesie nie będzie cię obchodzić to, że ktoś tam cie nienawidzi i utrudnia ci życie. Ludzie nie muszą też być potrzebni. 

To się nazywa egoizm i chyba nawet się leczy. Jaki masz cel w życiu? Zrobić jak najwięcej głupstw? Wypić jak najwięcej alkoholu? Wyrżnąć od innych jak najwięcej kasy aby być obrzydliwie bogatym?

Ja mam zamiar być dla innych miły i uczynny aby ułatwić innym życie, aby i oni mogli brać ze mnie przykład tym samym ułatwiając życie następnym pokoleniom. Jesteśmy zwierzętami stadnymi. Bez innych jesteśmy niczym. Żydzi się wspierali i przetrwali tyle pokoleń. A jakby się nie wspierali. Jakby byli jak ty to co by się stało? Zniknęła by kolejna nacja. A Polacy? Gdybyśmy się nie wspierali, gdybyśmy nie ułatwiali życia innym to co by było? Nie byłoby nas. Oczywiście, teraz Polska niestety to wielki egoistyczny kraj, lecz co poradzić... Rodzice nie wszystkim wytłumaczyli co jest najważniejsze.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

To się nazywa egoizm i chyba nawet się leczy. Jaki masz cel w życiu? Zrobić jak najwięcej głupstw? Wypić jak najwięcej alkoholu? Wyrżnąć od innych jak najwięcej kasy aby być obrzydliwie bogatym?

Ja mam zamiar być dla innych miły i uczynny aby ułatwić innym życie, aby i oni mogli brać ze mnie przykład tym samym ułatwiając życie następnym pokoleniom. Jesteśmy zwierzętami stadnymi. Bez innych jesteśmy niczym. Żydzi się wspierali i przetrwali tyle pokoleń. A jakby się nie wspierali. Jakby byli jak ty to co by się stało? Zniknęła by kolejna nacja. A Polacy? Gdybyśmy się nie wspierali, gdybyśmy nie ułatwiali życia innym to co by było? Nie byłoby nas. Oczywiście, teraz Polska niestety to wielki egoistyczny kraj, lecz co poradzić... Rodzice nie wszystkim wytłumaczyli co jest najważniejsze.

Ale pomaga się komuś gdy się czegoś od niego chce w przyszłości. To nie jest wcale złe. Pomagasz przyjacielowi w trudnych chwilach, a on tobie. Widzisz, to tez jest dla twojej przyjemnosci. Życie dla wlasnych przyjemnosci nie uniemozliwia wcale pomagania innym. Niektorych przecież jara pomaganie, więc czują się przyjemnie pomagajac innym. Widzisz, znowu opiera sie to na twojej przyjemnosci.

Opublikowano

Ale pomaga się komuś gdy się czegoś od niego chce w przyszłości. To nie jest wcale złe. Pomagasz przyjacielowi w trudnych chwilach, a on tobie. Widzisz, to tez jest dla twojej przyjemnosci. Życie dla wlasnych przyjemnosci nie uniemozliwia wcale pomagania innym. Niektorych przecież jara pomaganie, więc czują się przyjemnie pomagajac innym. Widzisz, znowu opiera sie to na twojej przyjemnosci.

Twój egoizm mnie przeraża. Pomaga się dla dobra przyszłości. Potwór spaghetti nic nie wnosi. Żadnej idei. Nie pomoże to nikomu. Nikomu nie ułatwi życia.

Polacy nie ginęli dla swojej przyjemności, lecz dla dobra kraju. Dla dobra następnych pokoleń. Nie jeden raz nasi rodacy szli pod nóż tylko po to aby odwrócić uwagę. 

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Twój egoizm mnie przeraża. Pomaga się dla dobra przyszłości. Potwór spaghetti nic nie wnosi. Żadnej idei. Nie pomoże to nikomu. Nikomu nie ułatwi życia.

Polacy nie ginęli dla swojej przyjemności, lecz dla dobra kraju. Dla dobra następnych pokoleń. Nie jeden raz nasi rodacy szli pod nóż tylko po to aby odwrócić uwagę. 

Ludziom, którym zalezy na dobrej przyszłości zależy też na własnej przyjemności, ponieważ zakladają, ze w tej przyszlosci beda żyć. Jutro mozesz umrzeć. Samochod cie moze potrącić. Czy to jest powód, żeby w to wierzyć i mysleć?

Opublikowano

Ludziom, którym zalezy na dobrej przyszłości zależy też na własnej przyjemności, ponieważ zakladają, ze w tej przyszlosci beda żyć. Jutro mozesz umrzeć. Samochod cie moze potrącić. Czy to jest powód, żeby w to wierzyć i mysleć?

Widzę, że mnie nie do końca rozumiesz. Nie każdy zakłada, że będzie żył i to nie ma nic do znaczenia. Niektórzy są gotowi oddać życie za kraj, rodzinę, córkę, syna. Oni nie zakładają, że będą żyć. Oni wiedzą, że to, iż umrą jest prawie pewne, jednakże i tak oddawali życie. Oni wiedzieli co jest najważniejsze i to nie była przyjemność, lecz pozostawienie po sobie dobrych wspomnień i ułatwienie życia innym.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Widzę, że mnie nie do końca rozumiesz. Nie każdy zakłada, że będzie żył i to nie ma nic do znaczenia. Niektórzy są gotowi oddać życie za kraj, rodzinę, córkę, syna. Oni nie zakładają, że będą żyć. Oni wiedzą, że to, iż umrą jest prawie pewne, jednakże i tak oddawali życie. Oni wiedzieli co jest najważniejsze i to nie była przyjemność, lecz pozostawienie po sobie dobrych wspomnień i ułatwienie życia innym.

Nowłaśnie ja takich ludzi tępie. Dobrych wspomnień.. A co im to da? Osoby martwe nie odczuwają przyjemnosci z tym związanych, bo ich po prostu nie ma na tym świecie, o ile na jakimś w ogóle są..

Opublikowano

Nowłaśnie ja takich ludzi tępie. Dobrych wspomnień.. A co im to da? Osoby martwe nie odczuwają przyjemnosci z tym związanych, bo ich po prostu nie ma na tym świecie, o ile na jakimś w ogóle są..

Ale nie chodzi o to, aby coś to dało sobie. Chodzi o to, aby innym żyło się lepiej. To jest cel w życiu. Dawać innym możliwość lepszego życia.

Życie nie ma sensu, lecz śmierć tym bardziej

Opublikowano

Ale nie chodzi o to, aby coś to dało sobie. Chodzi o to, aby innym żyło się lepiej. To jest cel w życiu. Dawać innym możliwość lepszego życia.

To jest twój cel w życiu. jeśli mógłbym zrobić coś dla kogoś co jednocześnie nie sprawiłoby mi przyjemnosci, nie zrobilbym tego, bo nie odczułbym przyjemnosci. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...