Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poradnik techniki szpiegowania i kierowania frakcją


hophop8

Dalsza część  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na czym si? obecnie bardziej skupi??

    • Na rozwijaniu tematyki szpiegowania
      10
    • Na rozwijaniu tematyki kierowania frakcj?
      15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

uscislajac

na osobe uprawiajaca ziemie w polsce kiedys mowilo sie Rolnik a w UsA na rolnika mowi sie farmer

.

.

czekam az dodasz mechanizmy do poradnika ale narazie wystarczylo by dodanie spoilerow"" tak aby poradnik byl bardziej ogarniety

Opublikowano

uscislajac

na osobe uprawiajaca ziemie w polsce kiedys mowilo sie Rolnik a w UsA na rolnika mowi sie farmer

.

.

czekam az dodasz mechanizmy do poradnika ale narazie wystarczylo by dodanie spoilerow"" tak aby poradnik byl bardziej ogarniety

Spoilery zostaną dodane gdy będę miał normalny internet (tak nadal nie mam)

Co do tych mechanizmów to dodam po tym jak trochę więcej ludu zagłosuje i oczywiście jak będą miały wysoką ilość głosów.

 

farmer - farma

- farma i rola to jedno i to samo raczej.

rolnik - rola

 

Lecz musiałem jakoś ich podzielić, a że nie miałem pomysłu to napisałem tak.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Kiedy zostaną dodane mechanizmy przydatne w siedzibie i pułapki?;p Czekam z niecierpliwością, ponieważ niedługo wystartuje nowa edycja fajnego serwera, a jakoś będzie trzeba się wybić.

 

PS. Mam nadzieję, że a tą wypowiedź nie dostane warna...

Opublikowano

Oto mój plan dotyczący tego poradnika:

 

Pomiędzy 19 - 24 czerwca - dodanie spoilerów i trzech zwycięskich punktów do poradnika.

Pomiędzy 25 - 27 czerwca - aktualizacja wakacyjna - dodanie grafik i jednego z pozostałych punktów.

Pomiędzy 28 - 1 czerwca/lipca - aktualizacja wideo - dodanie jednego bądź kilku wideo o tematyce frakcyjnej (będzie nabór na osobę która to ma nakręcić, szczegóły niebawem)

Pomiędzy 1 - 5 lipca - dodanie pozostałego punku z ankiety.

 

Miałem to już dawno zrobić, ale z powodu braku funduszy na internet muszę korzystać z modemu który prawie co chwila się wyłącza a chodzi 10kb/s. Pierwszy punkt dam radę zrobić na tym modemie ale niestety poza mechanizmami z powodów wyżej wymienionych, do reszty potrzebuje normalnego internetu.


------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Odświeżam, gdyż zaktualizowałem poradnik:

- dodałem spoilery tak jak prosiliście

- dodałem punkt "Marezisz odpowiada"

- wspieram akcję pajacyka



Nastąpił mały błąd w poradniku (co tam mały... WIELKI)

Po naprawieniu owego błędu dostaniecie do dyspozycji kilka filmików z mechanizmami przydatnymi w siedzibie i punkt pod tytułem "Villager - nasz przyjaciel"

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Kochani, jak wiecie, we większości frakcji panuje chaos, ale niektórzy potrafią sobie z tym poradzić. Tak więc podam wam jak powinniście prowadzić gildię. Ale to nie lada wyzwanie, nie każdy do tego się nada.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>Dziesięć przykazań lidera:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">1. Trzeba rządzić twardą ręką.<br />

2. Pod żadnym pozorem nie robić pokoi.<br />

3. Pilnować żeby członkowie gildii się nie nudzili, gdyż jak zaczną się nudzić to będą kombinować lub odejdą.<br />

4. Stworzyć Unie.<br />

5. Stworzyć listę obowiązków.<br />

6. W gildii musi być jeden szpieg i elektryk.<br />

7. Prawie wszędzie zakładać ownery.<br />

8. Stworzyć radę.<br />

9. Nigdy, ale to nigdy nie zakładać baz pod ziemią lub na płaskim podłożu.<br />

10. Musisz mieć stalowe nerwy.</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Unia -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:18px;">Co to jest?</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Ścisły sojusz zaufanych frakcji które mają ten sam ustrój, takich samych sojuszników i wrogów.<br />

Najlepiej jest gdy owa Unia ma członków blisko siebie.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:18px;">Na czym to polega?</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Polega na:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;">- Dzieleniu się koordynacjami -<br />

- Wspólnych atakach -<br />

- Dostarczaniu sobie nawzajem potrzebnych materiałów -<br />

- Stałym kontakcie owych frakcji -</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Obowiązki -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Tak wiem, już w wielu gildiach to panuje. Ale jak widać nie we wszystkich, a to ważne aby było we wszystkich bo inaczej zapanuje chaos. Każdy człowiek w mojej frakcji ma dwie prace i jedna bitewna(czyt. obowiązki) a oto one:</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Płatnerz -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Po otrzymaniu surowców od górnika tworzy zbroję. Po stworzeniu owej zbroi idzie do mob grindera czy tam expiarki i zdobywa exp na ulepszenie. Gdy już ma zaklętą zbroje odkłada ją do magazynu na wyznaczone miejsce -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Drwal -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Drwal jak drwal. Rąbie drewno. Nie powinien owego drewna wycinać blisko siedziby -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Magazynier -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Pilnuje porządku w skrzyniach, jak nie utrzyma dostaje ostrzeżenie lub ma obowiązek zapłacić do gildii w ramach odszkodowania -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Skarbnik -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Raz co jakiś czas powinien zbierać jakąś część pieniędzy od ludu. Pilnuje też aby np. magazynier zapłacił odszkodowanie -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Farmer -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Ma własną farmę i możliwość zawiadomić radę gildii gdy ktoś bez pozwolenia wejdzie na jego pole. Wtedy ten intruz ma obowiązek zapłacić farmerowi</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Łuszczkarz -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>To samo co płatnerz lecz on zazwyczaj expi na szkieletach/pająkach z wiadomych powodów -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Stajenny -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Opiekuje się stajnią -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Rolnik -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Hoduje krowy/kury/psy/koty, czemu w tej liście nie ma świń? A po co one? -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Górnik -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Ma własną kopalnię pod siedzibą. Nie może kopać poza claimem, a nawet musi się trzymać od końca claimu 4 kratki, gdyż ktoś mógł by sobie zrobić dzięki TNT wejście -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Architekt -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Ranga poboczna, może być jako trzecia. Pilnuje aby gildia ładnie wyglądała -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Kowal -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>To samo co płatnerz tylko że robi miecze/narzędzia -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Elektryk -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Tworzy mechanizmy/mob grindery/expiarki dla gildii. Bardzo wymagające stanowisko. Aby do niego dojść u mnie trzeba przesłać mi na gg ss swoich mechanizmów -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Alchemik -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Tworzy miksturki. Większość ludzi uważa tą rangę za nieprzydatną lecz dzięki niej i jej miksturkom wygrałem wiele bitew. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Rangi specjalne -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Taktyk -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Przed bitwą grupa taktyków z całej unii zbiera się aby omówić plan ataku, każdy taktyk musi wiedzieć jak wygląda pole bitwy, plany pola podsyła taktykom zwiadowca -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Zwiadowca -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Przeczesuje tereny i szuka gildii, gdy ową gildię znajdzie to szuka luki i robi zdjęcia terenu (ss) które podsyła taktykom -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Rangi wojskowe -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Każdy człowiek w gildii walczy, nie ma wyjątków. Nawet kaleka się przyda jeżeli jest dobry taktyk. Tak jak mówiłem, rządź twardą ręką, jeżeli ktoś nie chce walczyć bo mówi "nie umiem" to go wywal lub daj mu ostrzeżenie. Lider i rada muszą być twardzi, jak będziecie się pieścić z ludźmi to daleko nie zajdziecie. Nie raz popełniłem taki błąd i nigdy na tym dobrze nie wyszedłem. Tak więc każdy ma mieć wyznaczone co powinien robić w trakcie ataku. Każdy powinien mieć rangę wojskową.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Łucznik -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Bardzo ważna ranga. To dla nich łuszczkarz powinien dawać najlepsze łuki. Powinni stać na tyłach i w ostateczności wyjmować miecze. Nie są aż tak narażeni na ataki dlatego płatnerz powinien im dawać najgorsze zbroje. A kowal najgorsze miecze. Najtańsza klasa. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Obrońca -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Pierwsza fala. Ich moim zdaniem powinno być najwięcej. Powinni zatrzymywać wroga i pozwolić łucznikom ich powystrzelać. Płatnerz powinien im dawać najlepsze zbroje, są najbardziej podatni na ataki, no bo przecież mają zatrzymać wroga. Ich miecze powinny być na 2 miejscu a dla bezpieczeństwa powinni dostawać i byle jaką broń dystansową. Strasznie droga klasa, lecz przydatna. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>- Szermierz -</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>Ranga "berserkerów". Ich głównym atutem jest atak, dlatego powinni dostawać najlepsze miecze. Nie jest to ranga dystansowa dlatego tylko powinni dostawać trochę lepszą broń dystansową od obrońców. Ich zbroja ma być średnia. Powinni iść drugą lub pierwszą falą. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Miksturki -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Tak jak pisałem, bardzo ważną rzeczą są miksturki. Nie raz uratowały mnie z opresji. W tym punkcie podam Wam komu, jakie i po co je dawać.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><u><em>- Miksturka niewidzialności zawsze wszystkim się przyda -</em></u></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>Obrońca:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Z uwagi na to że ma przetrzymywać wrogów powinien mieć:</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Pozytywne efekty:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Miksturki regeneracji -<br />

- Miksturki odporności na ogień -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Negatywne efekty:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Miksturki spowolnienia -<br />

- Miksturki słabości -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>Szermierz:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Jest to postać która powinna szybko i mocno atakować, dlatego powinna mieć:</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Pozytywne efekty:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Miksturki szybkości -<br />

- Miksturki siły -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Negatywne efekty:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Miksturki szkody -<br />

- Miksturki trucizny -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>Łucznik:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Ta ranga powinna unikać zbliżenia, dlatego powinna nosić:</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Pozytywne efekty:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Miksturki szybkości -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Negatywne efekty:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Ta postać nie powinna podchodzić do wrogów, dlatego nie musi nosić mikstur miotanych -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Ownery -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Dlaczego ownery są takie ważne? Ponieważ nie zawsze będziemy mieć poważnych ludzi. Ownery są ochroną przed niszczeniem gildii przez nowicjuszy.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Szpieg -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Jeden z ludzi, baaaardzo zaufany jeżeli się zgodzi może zostać szpiegiem. Ale oczywiście nie tylko zaufanie się liczy. Jego największym atutem muszą być słowa. Nie raz dzięki zręcznemu gadaniu wywinął się nie jeden szpieg.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:18px;">- Techniki szpiegowskie -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>W nocy, gdy nikogo z wrogiej frakcji nie ma, okradasz wszystkie wartościowe rzeczy, i zalewasz ich siedzibę lawą.<br />

(Trudny w wyjaśnieniach sposób. Zazwyczaj się go stosuje gdy ma być to twoja ostatnia szpiegowana gildia)</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>​Gdy nikogo z wrogiej gildii nie ma robisz podziemnie wejście do siedziby i je zakrywasz. Jak taktyk frakcji dla której pracujesz powie że atakują to otwierasz ów wejście.<br />

(Łatwy w wyjaśnieniach sposób, nawet początkujący szpieg może łatwo wyślizgnąć się z podejrzeń)</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Powoli i pojedynczo, najlepiej w godzinach nocnych, okradasz przedmioty z magazynu i dajesz je gildii dla której pracujesz.<br />

(Trzeba być przebiegłym, nigdy nie okradać gdy ktoś jest w gildii, jeżeli się to tego stosujesz to nikt zapewne nie obwini Ciebie o kradzież)</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Jak chcesz być szpiegiem to pamiętaj:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Nigdy nie odchodź od frakcji która Ciebie wynajmuje -<br />

- Nie rób z siebie ninji i okradaj jedynie w nocy -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Brak pokoi -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>"Niee, czemu nie ma pokoi, a gdzie będę trzymał swoje itemy?" Zazwyczaj słyszę, odpowiadam, w magazynie. Pokoje to zmora każdej gildii, pod żadnym pozorem ich nie zakładać, już pisze czemu:<br />

- Wszyscy kładą rzeczy do magazynu, co zmusza członków gildii do zaufania reszcie.<br />

- Jak nie ma pokoi to lider będzie lepiej dobierał ludzi.<br />

- Nie potrzebnie zajmują miejsca itd.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Rada -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>A cóż to jest? Jest to 3-4 ludzi którzy razem z liderem prowadzą gildię. Nikt nie może podejmować najmniejszej decyzji sam. Powinno być tak aby każdy członek rady posiadał moderatora (/f mod nick) Zajmują się tym czym zajmuje się pojedynczy lider, czyli:<br />

- W trakcie obrad dyskutują komu dać jaką range -<br />

- Razem z radami innych frakcji z unii dyskutują kogo dodać do sojuszu a z kim dać wojnę itd. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Czemu nie zakładać siedzib na płaskim podłożu lub pod ziemia? -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Mając siedzibę pod ziemią nie macie szans ułożyć sensownej taktyki obronnej jedynym sposobem obrony tam jest zamurowanie się co nie daje szans kontrataku. Sojusznicy nie pomogą Ci, ponieważ nie mają jak zaskoczyć wroga. -<br />

- Czemu nie zakładać na płaskim podłożu? Z tego samego powodu co pod ziemią, sojusznicy nie mają szans zaskoczyć agresora co daje wielkie straty w ludziach. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Zabezpieczenia przed wkradnięciem do siedziby -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Nie robić siedziby na całej objętości claimu gdyż będą mogli łatwo wejść na mury lub podkopać się na dół i ustawić ładunek aby wkraść się do siedziby.<br />

Siedziba i wszystko z nią związane musi być 4 kratki od końca claimu -<br />

- Ściany muszą być podwojonej grubości -<br />

- Nie polecam robić fos, może to i ładnie wygląda ale nie za bardzo pomaga -<br />

- Także nie polecam robić podziemnych siedzib. Czemu? Bardzo mało miejsca do ucieczki/zasadzki (o tym wyżej)-<br />

- Nie ścinać lasu obok lub blisko siedziby, ścinać je za spawnem. -<br />

- Nie robić wejść lub wyjść z bazy. Po to jest komenda /f home i /spawn. Wychodzić tylko w szczególnych przypadkach. -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Taktyki ataku -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Przed przeczytaniem dalej zalecam przejrzeć ten poradniczek -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><a href="http://www.mpcforum.pl/topic/941290-tut-zaawansowane-pvp"><span style="font-size:18px;"><strong><u>Zaawansowane Pvp</u></strong></span></a></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Wiele ludzi ma z tym kłopot. Atakują niczym skandianie z książki "Zwiadowcy", czyli po prostu lecicie nie patrząc przed siebie.<br />

W tym podpunkcie podam Wam parę sposobów jak szybko znokautować przeciwnika.<br />

Będę aktualizować jak jakaś taktyka mi się przypomni lub jakąś wymyślę.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>Ty jako agresor:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>1. Jest Was mało, ich jest 2x więcej, Nie macie szans ale wasz zdolny alchemik ma w zanadrzu dużo miksturek. Niech alchemik przygotuje parę miksturek szkody i niewidzialności. Stójcie blisko bazy z wypitymi miksturkami niewidzialności i czekajcie aż ktoś z niej wyjdzie. Gdy już wtargniecie do bazy nie atakujcie jak stado bydła. Spróbujcie tak się ustawić aby w każdym pomieszczeniu był jeden agresor. Na znak taktyka rzućcie na wrogów miksturki szkody i zaatakujcie go. Mimo tego że jest Was mniej to macie dużą szansę na wygraną dzięki zaskoczeniu.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Plusy taktyki:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Zaskoczenie i oszołomienie wroga, wrogowie będą biegać jak mrówki po rozwalonym mrowisku -<br />

- Szybkie zakończenie bitwy -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Minusy taktyki:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Potrzeba dużo miksturek -<br />

- Jak jeden człowiek Ciebie nie posłucha to już po Was -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>Ty jako obrońca:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>1. Zostaliście otoczeni przez wrogą gildię, macie mało surowców, nie macie szans w otwartym starciu:<br />

Zawiadomcie unie aby Wam pomogła. Nie róbcie z siebie bohaterów i nie wychylajcie się, spokojnie czekajcie. Powinna utworzyć tymczasową bazę w ok. 200 kratek od Waszej siedziby. Niech zaatakują z 2 stron na agresorów. Jeżeli jest to teren lesisty to łucznicy powinni wejść na drzewa i powystrzelać wrogów. Zanim się zorientują to już będą mieć duże straty. Jak wrogowie skupią się na unii to niech jeden z sojuszników przytarga ze sobą parę eq dla Was. Jeżeli nikt nie pomoże agresorom to już macie wygraną w kieszeni.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Plusy taktyki:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Uratowanie z opresji -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Minusy taktyki:</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><br />

<span style="font-family:georgia, serif;"><em>- Trzeba mieć unię lub sojuszników -</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>Spotkanie:</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>Co prawda to prawda, rzadko się to zdarza, lecz trzeba być przygotowanym na wszystko i dobijać wroga w każdej chwili. Pod żadnym pozorem nie łazić bez zbroi, nie chodzić także samemu. Nie pozwalajcie wrogowi zabijać się na neutralnym polu bo zdobędzie przewagę.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>1. Teren pustynny. W oddali widać kilka postaci. Jeden z twoich wyciąga lornetkę (zoom) i zauważa wrogów którzy biegną w twoją stronę.<br />

Co wtedy zrobić? Nie wolno wtedy uciekać, to nie ma sensu, to przecież wojny frakcji:<br />

Niech łucznicy zrobią na szybko z dostępnych materiałów mur paskowaty, czyli co 2 kratkę postawić słup o wysokości 2 kratek. To da większą obronę łucznikom. Niech rozstrzeliwują oni biegnących w waszą stronę agresorów. W tym czasie obrońcy powinni powoli iść w ich stronę a berserkerzy po wypiciu miksturki niewidzialności zajść ich od tyłu.<br />

Teraz są okrążeni, nie mają możliwości ucieczki. Zapewne nie będą spodziewać się takiego działania, dlatego pewnie wygracie.</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Czym że jest lider nie znający komend? -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">/f create nazwa gildii - Założenie gildii, na niektórych serwerach potrzeba na to jakiejś gotówki lub parę przedmiotów.<br />

/f tag nazwa - Zmiana nazwy frakcji.<br />

/f desc - Opis gildii, można w nim także zamieścić informację dla gildii np "O 17 cała gildia ma się zgłosić w siedzibie, idziemy w bój!"<br />

/f claim - Zabezpieczenie lub zajęcie terenu 16x16<br />

/f unclaim - Zdejmuje zabezpieczenie.<br />

/f sethome - Każda gildia musi mieć siedzibę, a chyba nie chcielibyście łazić do niej pieszo? Po to jest ta komenda. Zakładasz na zabezpieczonym terenie /f home czyli miejsce do którego członkowie gildii będą mogli się teleportować po wpisaniu danej komendy.<br />

/f mod gracz - Dajesz danemu członkowi gildii moderatora, czyli tak jakby zastępce który ma prawie wszystkie komendy takie jak administrator/lider.<br />

/f admin gracz - Oddajesz przywództwo.<br />

/f ally nazwa gildii - Zapraszasz daną gildię do sojuszu.<br />

/f enemy nazwa gildii - Ogłaszasz oficjalnie z daną gildią wojnę.<br />

/f neutral nazwa gildii - Stajesz się neutralny dla danej gildii. Jeżeli to wasza gildia ogłosiła wojnę to i nią możecie zakończyć.<br />

/f kick gracz - Wyrzucasz członka gildii.<br />

/f invite gracz lub /f inv gracz - Zapraszasz gracza do gildii.<br />

/f deinvite - Usuwasz zaproszenie.<br />

/f owner gracz - Dodajesz prywatne zabezpieczenie.</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Oczywiście drobni gracze też mają jakieś komendy -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">/f join gildia - Jeżeli jakaś gildia ciebie zaprosiła to tą komendą przyjmujesz zaproszenie.<br />

/f leave - Odchodzisz z gildii.<br />

/f c p - Czat publiczny.<br />

/f c a - Czat sojuszniczy.<br />

/f c f -  Czat frakcyjny.<br />

/f home - Teleportuje tam gdzie lider lub zastępca założył /f sethome.<br />

/f list - Wyświetla wszystkie gildie.<br />

/f who gildia - Wyświetla informacje o danej gildii.<br />

/f map - Pokazuje pobliskie zabezpieczenia wszystkich gildii.</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Villager - nasz przyjaciel -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:14px;">

</span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">Od jakiegoś czasu zawitali do nas ludziki z wielgachnymi nosami. Jak zapewne wiecie można od nich kupować, </span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">Te ludziki można także "zwerbować" do pracy w naszych siedzibach. Gwarantuje Wam, dzięki nim oszczędzicie sporo czasu na szukanie jakiś tam surowców.</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">A oto filmik który przybliży wam owe werbowanie:</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eBs6XEGX46U

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:24px;">- Marezisz odpowiada -</span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>"Polecam dodać range obsydianownik"</em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em>"W obowiązkach możesz dopisać o Kopaczu Obsydianu"</em></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Nie, nie i jeszcze raz nie, po co ten obowiązek?</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Obowiązki to prace które wykonują ludzie przez cały staż w gildii, wątpię aby ktoś chciał ciągle kopać obsydian.</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><strong>- Filmiki z przydatnymi mechanizmami pomagającymi w rozwojowi frakcji -</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><em><strong>- Automatyczna farma kurczaków -</strong></em></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

http://www.youtube.com/watch?v=g_u4jCuwf5U&list=PL_rf1qDQXx2ZXZxkJ6fckKcez5Hdx4Uq1&feature=player_detailpage

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em><span style="font-size:18px;"><strong>- Farma blaze -</strong></span></em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

http://www.youtube.com/watch?v=XzfpePoQmVo&list=PL_rf1qDQXx2ZXZxkJ6fckKcez5Hdx4Uq1&feature=player_detailpage

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><em><span style="font-size:18px;"><strong>- Winda -</strong></span></em></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family: georgia, serif;">

</span><span style="font-family:georgia, serif;">http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=k1bjAv3dQHY</span><span style="font-family: georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">

</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Gratulację, dobrnąłeś do końca, mam nadzieję że się podobało.</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>Liczę na nagrodzenie i komentarze.</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>A, nie zapomnijcie o jednym</strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><img alt="1de4cef6fc227187089a8398e3257f08_w_0_h_0" src="http://www.pah.org.pl/auto/1de4cef6fc227187089a8398e3257f08_w_0_h_0_c_0.jpg" /></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong>kliknijcie w pajacyka(</strong></span><strong><a href="http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk">http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/8/pajacyk</a></strong><strong>),<span style="font-size:18px;"> być może jeden z tych głodnych ludzi zostanie premierem i odmieni Polskę <img class="bbc_emoticon" src="http://www.mpcforum.pl/public/style_emoticons/default/wink.png" title=";)" /></span></strong></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:24px;"><u><strong>Niedługo kontynuacja</strong></u></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong>-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------</strong></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">Poradnik pisany tylko i wyłącznie z mojej głowy.</span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;">Chcieliście by coś dodać, macie jakiś pomysł na ulepszenie poradnika? Proszę podawać w komentarzach. Nagradzam plusami.<br />

Chcecie podzielić się poradnikiem na innym forum? Proszę bardzo, ale ma być moje zezwolenie i nick.<br />

Pamiętajcie, ja wszędzie mam kontakty, nie pozwolę na przywłaszczenie sobie mojego poradnika<br />

Piszcie co Wam się podobało.</span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong><u>Dziękuję KidModeratorowi minecrafta SyberianHusky</u></strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong><u>Dzięki niemu mogę kontynuować poradnik  <img class="bbc_emoticon" src="http://www.mpcforum.pl/public/style_emoticons/default/happy.png" title="^_^" /></u></strong></span></span></p>

<p style="text-align:center;"> </p>

<p style="text-align:center;"><span style="font-family:georgia, serif;"><span style="font-size:18px;"><strong><u>Poszukuję osoby która by oprawiła w grafikę/obrazki mój poradnik</u></strong></span></span></p>

 

 

Co to jest ?

To ma być poradnik?

Chyba na PhpbbByPrzemo...

Opublikowano

Tak to jest jak ludzie nie czytają komentarzy...
Pisałem wyżej że napotkałem wielki problem który muszę naprawić.
Ten wielki problem to nie działanie komend w poradniku, to się stało chyba przez przeciążenie serwera, muszę zgłosić się o rekompensatę do kokosza ;)

 

Teraz robię cały poradnik od nowa...

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Po kilkugodzinnej pracy w małym pokoiku (w którym było 30 stopni) udało mi się odnowić poradnik.

Trwało to tak długo, ponieważ za każdym razem jak zapisywałem to poradnik pokazywał się w samych komendach.

Tak jak obiecywałem w poprzednich komentarzach dodałem:

- Filmy z mechanizmami przydatnymi w siedzibie -

- Villager - nasz przyjaciel -

 

Jest możliwe że wygląda inaczej niż wcześniej, gdyż niezbyt pamiętałem jak wcześniej wyglądał, ale chyba nie jest źle ;)

 

--------------------------------

Nie wszystko ładuje się poprawnie (np. filmiki) ale da radę żyć bez tego, przecież są tam zawarte linki.

Co jakiś czas będę dodawał owe widea.


--------------------------------

 

Punkty które zostały dodane:

- Przykładowy regulamin frakcji i trochę o "pokoju informacji" -

- Pułapki na graczy w siedzibie -

- Mechanizmy dla szpiegów -

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Dla początkujących i nie ogarniających wszystkiego jak najbardziej przyda się

Dla początkujących i nieogarniętych mówisz?...

Przypatrz się uważnie i powiedz mi szczerze, czytałeś coś z tego?

Jeżeli już upierasz się tak że ten poradnik jest dla nieogarniętych to chociaż napisz dlaczego.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poradnik był przez chwilę znowu zapisany wyłącznie w komendach, ale jest już naprawiony. (zapisałem w wordzie aby nie musieć pisać od nowa ;) )

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodałem 4 nowe filmiki

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodałem opisy do filmików

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Up.
Może źle sformułowałem zdanie. Chodzi mi o to, że jeśli ktoś nie wszystko wie o tym to na pewno przyda się. Tak się składa, że nie ja nie muszę czytać tego typu poradników ale, że może się coś ciekawego trafić przeczytałem ze zwykłej, ludzkiej ciekawości co tu wypisałeś. Jak dla mnie plus.

Moim zdaniem przyda się tym co zaczynają i tym co chcą sobie urozmaicić grę. Przeciętnym graczom na przeciętnych serwerach albo tym co wszystko wiedzą tylko nie mają czasu na tak rozbudowane grę takie coś nie przyda się.

U mnie akurat panuje spokój, zawsze trzymamy się razem i każdy jest odpowiedzialny za wszystko. Mam po prostu dobrych ludzi ;)

Opublikowano

Zajebisty poradnik dzieki tobie wreszcie ogarne moja gildie ktorej kazdy rob i co chce niszcyz co chce berze co chce itp. teraz dostna popalic xD dizeki tobie polece cie znajomym

Opublikowano

Zaktualizowałem obowiązki, lecz to nie koniec aktualizacji tego punktu.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

- Dodałem więcej filmików

 

No powiem postarałeś się ;) . Jednak nie wszystkie taktyki itd mi się podobają ...

Byłbym wdzięczny jak byś wymienił które i czemu:)

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

@up

Możesz mi trochę wytłumaczyć co ma magazyn do przepalarni :P?

Jeżuu..., wielce Ciebie przeraszam, pomyłeczka.

Szczerze mówiąc nie wiem jak to będzie wyglądało, zawsze miałem przeogromny magazyn do którego można dostać się za pomocą labiryntu a w nim kilka pieców i masa skrzynek.

Nigdy nie robiłem przepalarni, być może dodam to do swoich siedzib, ale dopiero jak to wypróbuje. Tak, może się przydać więc dziękuje, już dodaje.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...