Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Autopickup na wybrane itemy - Zrób to sam (poradnik dla średnio zaawansowanych)


IstvanPL

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pojawiła się wersja v1.4 autopickupa! 
http://www.mpcforum.pl/topic/1057374-dl-autopickup-na-wybrane-itemy-v14-beta/
 

 

Wstęp

Wiele osób tutaj i na innych forach o podobnej tematyce pisze posty w stylu "poszukuję autopicka na wybrane itemy". W tym tutku dowiesz się jak coś takiego zrobić samemu :) Dodatkowo opiszę jeszcze jak zrobić z tego bota do dropienie np. sztabek. :P

 

Co będzie nam potrzebne?

  • Droper, najlepiej żeby był w gildii albo miał pierścień do usuwania expa (o ile takowy jest na serwie).
  • KamerMod na serwer z wgranym WH (w zasadzie da się takie coś też robićna klientach ale zajmuje więcej pracy i jest mniej poręczne, więc po co?)

Co dalej?

  • Robimy kopię całego klienta z Modem (będzie służyła tylko do tego dropienia i nie nadaje się raczej dozwykłego grania)
  • Teraz w zasadzie najważniejsza część i żeby to zrobić trzeba posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat rozpakowywania klienta: usuwamy z item_proto i item_list wszelkie zbędne wpisy (tzn. zostawiamy tylko te, które chcesz podnosić. Wpisy do eq możemy sobie zostawić żeby widzieć co postać na sobie ma, bo wiadomo, że itemy +9 raczej nie dropią z mobów, tak samo mozna zostawic wpisy potek itd)
  • Po edycji tych plików wklejamy je do folderu "mod" (w kliencie z kamermodem). UWAGA! Aby wszystko współgrało nazwy plików item_list.txt i item_proto muszą się zgadzać z tymi jakie są dopasowane do danego serwera w pliku serverinfo.py!
  • Jeśli już to mamy, to odpalamy moda i idziemy postacią w miejsce bocenia.
  • Odpalamy sekwencję komend:
  • /mobber ustawiamy co ile sekund i z jakiej odległości ma lurować moby
  • /autopot jeśli postać nie daje rady bez potów, to ustawiamy odpowiednie wartości
  • /expdonator ustawiamy wpłacanie expa na gildię (po wbicu za dużego lvla drop znacznie się obniża)
  • /autopickup chyba nie trzeba tłumaczyć
  • /gm opcjonalnie możemy ustawić żeby klient się wyłączał po pojawieniu się GM

Podsumowanie:

Działa na 100% (autopickup będzie podnosił tylko te itemy, które zostały w item_proto i item_list, pozostałe będą niewidoczne na kliencie) Wadą jest oczywiście to, że nie widać innych itemów pozatymi,które wybraliśmy.

 

Jak to wygląda w grze:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1GNIux5xqCs

Jeśli nie potrafisz samodzielnie edytować plików item_proto item_list.txt nie pisz do mnie żebym zrobił to za Ciebie. Poczytaj tematy na forum, nie jest to trudna czynność.

PS. Do moderatorów: skoro dajecie warny za byle pierdółki to byłbym wdzięczny za zdjęcie chociaż z 5%.

PS2. Do userów: Wiem, że tekst linijke wyżej brzmi żałośnie, ale przynajmniej nie skopiowałem niczego na bezczela z epvp czy innego forum tylko dodałem coś od siebie.

PS3. Jeśli zrobiłeś przy pomocy tego tutka bota na jakiś serwer i udostępniłeś go na forum, byłobymiło gdybyś w swoim temacie dodał następujący kod:

[center]Poradnik do zrobienia bota na każdy serwer znajdziesz w linku poniżej:[/center]
[center][url="http://www.mpcforum.pl/topic/785103-tutautopickup-na-wybrane-itemy-zrob-to-sam-poradnik-dla-srednio-zaawansowanych/"][Poradnik][/url][/center]
[center]Autor:[/center]
[center][member='IstvanPL'][/center]

 

Gotowce (wszelkie podziękowania należą się osobom, które udostępniły pliki) :

PandoraMT2 by

 

 

[url=http://www64.zippyshare.com/v/34494808/file.html]http://www64.zippyshare.com/v/34494808/file.html[/url]
[url=https://www.virustotal.com/file/404a4503a1a6bbeaa339fd280f90d4da88d00c8e70e2ebc4f6a1f82e4ce213bb/analysis/1355675270/]https://www.virustotal.com/file/404a4503a1a6bbeaa339fd280f90d4da88d00c8e70e2ebc4f6a1f82e4ce213bb/analysis/1355675270/[/url]

 

 

EliteMT2 by

 

 

[url=http://www62.zippyshare.com/v/35835361/file.html]http://www62.zippyshare.com/v/35835361/file.html[/url]
[url=https://www.virustotal.com/file/cdb2b9a562b8a9638d3f6874c59025d6d3cd8f939a49396c08a4b54ecd133c20/analysis/1355326600/]https://www.virustotal.com/file/cdb2b9a562b8a9638d3f6874c59025d6d3cd8f939a49396c08a4b54ecd133c20/analysis/1355326600/[/url]


Widać tylko :
Miecz 1lv +9
Pelerynki
Sztabki

 

 

Ravia.eu by

 

 

[/center]
[url=http://www42.zippyshare.com/v/90866474/file.html]http://www42.zippyshare.com/v/90866474/file.html[/url]
[url=https://www.virustotal.com/file/f2040a74ef29670566a77201736812c2bad47f6e151797bb17b5d8779fce9565/analysis/1355350090/]https://www.virustotal.com/file/f2040a74ef29670566a77201736812c2bad47f6e151797bb17b5d8779fce9565/analysis/1355350090/[/url]

 

To co jest widoczne:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/rv/wq/oo/9up2kg.jpg

 

Azmal by @IstvanPL

 

 

Widać: sztabki, azmalskie skrzynki, miecz+9 włócznie +9 i riba+9

 

DL:

[url=http://www73.zippyshare.com/d/38112712/806667/Pulpit.zip]http://www73.zippyshare.com/d/38112712/806667/Pulpit.zip[/url]
[url=https://www.virustotal.com/url/9d376f313b96a4f4aa80fa62be1bb6af14213bf4ddbd08c46f2817404a06900b/analysis/1356303436/]https://www.virustotal.com/url/9d376f313b96a4f4aa80fa62be1bb6af14213bf4ddbd08c46f2817404a06900b/analysis/1356303436/[/url]
Hasło do paki: www.istvanpl.tk

 

 

 

  • Odpowiedzi 263
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

proboje obczaic :)

 

a w komendach mozna wlaczyc / start_bot ?

 

Można, tylko wtedy będzie Ci łaził i może zejść z dużego spota gdzieś na bok.

 

 

Co do rozpakowania klienta to jest pewłno tematów na forum, czytanie nie boli.

Opublikowano

No i zrobilem nie dlugo dodam TuT jak to dokładnie zrobic

 

Przy zabezpieczonym item_proto można jeszcze zrobić coś takiego że znajdujemy id potrzebnych itemów (np przez analizowanie pliku syserr.txt) i sami tworzymy item_proto z wpisami itemów z ID które znaleźliśmy:)

 

 

UP: Jaśniej się nie da:P Poczytaj na forum jak rozpakować klienta. Jak mówi tytuł poradnika jest on dla średniozaawansowanych użytkowników:P

Opublikowano

Przy zabezpieczonym item_proto można jeszcze zrobić coś takiego że znajdujemy id potrzebnych itemów (np przez analizowanie pliku syserr.txt) i sami tworzymy item_proto z wpisami itemów z ID które znaleźliśmy:)

 

 

UP: Jaśniej się nie da:P Poczytaj na forum jak rozpakować klienta. Jak mówi tytuł poradnika jest on dla średniozaawansowanych użytkowników:P

Narazie mam gotowca na diamond zrobionego tylko sztabki podnosi;d

teraz mecze item list balanti

jak bedzie tut uwzglednie cie w nim oczywiscie

Opublikowano

Mhm, a jak np. ustawić na hematyczne szkatułki ?

Wyglądają jak szkaty blasku tnz. że to jest to samo id?

Opublikowano

mi glownie o balmore chodzi :P tylko ze cos nie ogarniam . wbijam w item_balm i jest tam lista rzeczy. no dobrze . tylko ze te itemki maja id 1,2,3,4,5,....

 

 

 

moglby ktos zrobic mi gotowca na fasole zmianki wzmocnienia sunzi bodzie ? :D

Opublikowano

musisz je rozpakowac

 

http://www.mpcforum.pl/topic/193085-tutsprawny-paker-do-plikw-eix-i-epk-paker-do-mob-proto-i-item-proto/

mhm, jedyne co się stało to napisy usunęło, a ciągle zbiera śmieciowe itemy.

Opublikowano

mhm, jedyne co się stało to napisy usunęło, a ciągle zbiera śmieciowe itemy.

Bo edytowałeś tylko item_proto a w item_list.txt zostawiłeś wpisy do tych śmieci ;]

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...