Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TUT] Stawianie serwera na plikach vSRO + Konfiguracja


PRYCIN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej Haj Hellou !

 

Z tej strony PED0 , znalazłem chwilę czasu , więc postanowiłem podzielić się z Wami , moją wiedzą na temat stawiana servera na plikach vSRO

 

Z biegiem czasu , powinienem także dodać masę tutoriali edycją / konfiguracją Waszego serwera

 

Tutek ten , był przygotowywany na komputerze z Windowsem 7.

 

PAMIĘTAJ ABY WSZYSTO URUCHAMIAC JAKO ADMINISTRATOR !!!!

 

So , lets start

1.STAWIANIE SERWERA.

1.WPROWADZENIE

 

1. Zanim zaczniesz cokolwiek robić z serverem , radzę Ci przeczytać ten poradnik do końca , czytaj ze zrozumieniem , jak już przeczytasz , możesz się śmiało zabrać do roboty !

 

 

2. Aby postawić server na plikach vSRO potrzebujesz dobrego komputera , który będzie posiadał min. 4GB ram ( ilość ram w win7 możesz sprawdzić , klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę "MóJ KOMPUTER" a następnie przejść do zakładki właściwości .

2.DOWNLOAD

 

 

1. SERVER FILES

PART 1

PART 2

PART 3

fortheworstcommunityever <--------------- HASŁO

SMC + CLEAN DB + CRACKED XTRAP SRO_CLIENT + BILLING SCRITP

 

2.MSSQL

MSSQL 2005 (32 bit)

 

 

 

3.Instalacja MSSQL

 

a)MSSQL SERVER

201lp.jpg

202xa.jpg

203t.jpg

 

204yt.jpg

205md.jpg

206w.jpg

207ps.jpg

208iy.jpg

PAMIĘTAJ Zaznacz opcje mixed mode , w której wpisujesz swoje hasło , jakie chcesz ja przykładowo napisze zaqwsx

 

 

 

b )SQL Server Management Studio Express

301mt.jpg

302so.jpg

303zh.jpg

304p.jpg

305uo.jpg

 

 

4.Tworzenie i Przywracanie Databasy

 

a)Odpalamy SQL Server Management Studio Express oraz Tworzymy DB

401gk.jpg

402fp.jpg

403jl.jpg

404m.jpg

405r.jpg

 

login sa ; hasło takie jakie podawaliście instalując MSSQL SERVER

 

 

 

b )Przywracanie Db

502im.jpg

dodatek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

501ih.jpg

504c.jpg

505j.jpg

506a.jpg

507fr.jpg

508r.jpg

 

Tworzymy folder np na dysku "E" nazwywamy go Database , w tym folderze tworzymy 2 nowe foldery SRO_LDF_Files oraz SRO_MDF_Files

 

PAMIĘTAJ ABY ZMIENIC MIEJSCE !!

 

 

5.ODBC

 

 

601ov.jpg

602vv.jpg

603n.jpg

604q.jpg

605v.jpg

606d.jpg

607dm.jpg

Użytkownicy win 7 mogą wpisać sobie ODBC po kliknięciu ikony start , jeste tam miejsce do wyszukania pliku,aplikacji,folderu.

Z pozostałymi robimy identycznie.

 

6.Tworzenie Konta oraz Dodawania IP

 

 

Odpalamy SQL Server Management Studio Express

 

 

35630680.jpg

 

13117342.jpg

 

41351971.jpg

 

41084004.jpg

 

61165800.jpg

 

 

 

 

Tworząc nowe konto pamiętaj o:

JID: zostawiamy czyste, generuje się automatycznie.

StrUserID: ID twojego konta. (np. MPC)

Password: Hasło. Potrzebujesz MD5 hash code,

GMrank: wpisujemy 1

Sec_primary: wpisujemy 1

Sec_content: wpisujemy 1

 

 

7.IIS(Menadżer Internetowych usług informacyjnych)

 

 

Przejdź do PANEL STEROWANIA > PROGRAMY I FUNKCJE > w lewym menu "WŁĄCZ LUB WYŁĄCZ FUNKCJE SYSTEMU WINDOWS"

103opx.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

104ujf.jpg

 

Użytkownicy win 7 mogą wpisać sobie IIS po kliknięciu ikony start , jeste tam miejsce do wyszukania pliku,aplikacji,folderu.

Wklejamy tam zawartość folderu IIS Files znajdującego się w plikach.rar.

Pamiętajmy o zamianie na swój "SQLEXPRESS" oraz na swoje hasło(które podaliście podczas instalacji SQQLS)

105fp.jpg

WKLEJ PLIKI Z FOLDERU "Pliki > IIS"

106tru.jpg

 

ZEEDYTUJ DBConnect.asp

 

<%

Dim DBConnA, strConnectA

Set DBConnA = Server.CreateObject("ADODB.Connection")

strConnectA = "Provider=SQLOLEDB;Data Source=NAZWATWOJEGOPC\SQLEXPRESS;Initial Catalog=SRO_VT_ACCOUNT;user ID=sa;password=twojehasło;"

DBConnA.Open strConnectA

 

%>

 

107ak.jpg

108sv.jpg

109ep.jpg

110jmp.jpg

 

PAMIĘTAJ O ZMIANIE PORTU !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZECZYTAJ TEN PUNKT CO NAJMNIEJ 2-3 RAZY !

 

 

8.Konfiguracja Plików Serwerowych.

 

Dostań się do folderu "Pliki > Certification > ini"

 

a) Otwórz srGlobalService.ini

 

 

[global]

count=1

[entry0]

operation_type=22

name=SRO_Vietnam_TestLocal

query=DRIVER={SQL Server};SERVER=NAZWATWOJEGOPC\SQLEXPRESS;DSN=SRO_VT_ACCOUNT;UID=sa;PWD=twojehasło;DATA BASE=SRO_VT_ACCOUNT

global_manager_node_id=697

 

 

B)Otwórz srNodeType.ini

 

 

[global]

count=1

[entry0]

id=335

operation_type=22

name=SRO Vietnam TestLocal

wip=IP / może być z hamachi np 5.155.169.216

nip=IP / może być z hamachi np 5.155.169.216

machine_manager_node_id=699

 

 

c) Otwórz srShard.ini

 

 

[global]

count=1

[entry0]

id=64

global_operation_id=20

operation_type=22

name=NAZWA TWOJEGO SERWERA

query=DRIVER={SQL Server};SERVER=NAZWATWOJEGOPC\SQLEXPRESS;DSN=SRO_VT_SHARD_INIT;UID=sa;PWD=TWOJEHASŁO;D ATABASE=SRO_VT_SHARD_INIT

query_log=DRIVER={SQL Server};SERVER=NAZWATWOJEGOPC\SQLEXPRESS;DSN=Log_DB;UID=sa;PWD=TWOJEHASŁO;DATABASE=Log _DB

capacity=20

shard_manager_node_id=705

u1=240

u2=208

u3=17

u4=1

u5=0

u6=0

u7=0

 

Wróc do folderu "Pliki > Certification" i włącz "1 - COMPILE.BAT"

Teraz otwórz "3-CustomCertificationServer.bat"

 

 

d)Konfiguracja server.cfg

 

Wróc do folderu "Pliki" i edytujemy server.cfg

37865051.jpg

 

Pamiętaj aby wkleić go potem do folderu "Blitzkrieq_Bin_Data" !

 

 

 

e)SMC

 

Wróc do folderu "Pliki> SMC"

 

 

 

Na koniec zostało Ci tylko otworzenie folderu "NO xTrap" i skopiowanie tych 2 plików do "Blitzkrieq_Bin_Data" !

 

9.Odpalanie Servera.

 

1. Certification

2. Global Manager

3. Machine Manager

4. SMC (użyj konta , które utworzyłes w pkt.6 )

W SMC dajemy application -> LoadPlugins przechodzimy do zakładki ServerControl, klikamy PPM na te prostokąty a następnie LPM StartService

po czym kolejne aplikacje , otworzą się same

bd003160da95d5f2gen.jpg

5. GatewayServer

6. DownloadServer

7. FarmManager

8. AgentServer

9. SR_ShardManager

10. SR_GameServer

 

 

 

10.Podziękowania

 

Na końcu chciałbym podziękować Ace'owi (zagonił mnie do pracy)

Chernobyl'owi za udostępnienie plików oraz Dr.Abdelfattah za liczne tutki z postawieniem serwera.

 

Screeny część moja a część zapożyczone z

 

nowe screeny nie wiele by zmieniły , bo i tak mam system po angielsku.

 

Niebawem dodam tutki związane z konfiguracją serwera.

 

Jeżeli coś jest źle wytłumaczone ew. mam coś poprawić , piszczie.

 

Licze na "Lubie To " :PP

 

Życze Miłej Zabawy !!! PED0

 

 

 

 

 

2.Konsola GM'a

 

 

Hej , teraz , w tym poradniku , przedstawię Wam konsole gm'a ;d

 

1)Informacje

 

 

 

Pamiętaj , że aby konto miało Gm'a musisz dodać jego ip do "_PrivilegedIP" w SRO_VT_ACCOUNT" oraz pamiętać , aby w

Sec_primary i

Sec_content mieć wpisane 1 !!

 

 

2)Uruchamiamy serwer oraz logujemy się na konto z Gm'em

 

 

kxfr.jpg

Teraz , odpalamy konsole , aby ją odpalić klikamy kombinacje na klawiaturze Lewy Shift tylda (`) 1, Shift + Alt poźniej Shift + ~ Shift + ~

ktwx.jpg

Plusem jest to , że można wklejać sobie komendy , nie trzeba przepisywać :)

 

 

 

3)Komendy

W grze jest na prawdę WIELE , WIELE komend.

Wszystkie komendy jakie są w grze , są dostępne pod klawiszem F1 , wystarczy mieć odpaloną konsolkę i klikamy F1

Teraz wam przybliżę parę komend , a na końcu wrzucę program z komendami

 

 

 

chhj.jpg

jfhu.jpg

vfkw.jpg

bxzf.jpg

ueaq.jpg

Teraz , gdy wpisaliśmy /MAKEITEM BOW kliknij F3 , pokaże Ci się cała lista bowów , z których możesz sobie wybrać , jaki chcesz ;)

psux.jpg

zbqk.jpg

Na końcu , możesz zmienić "+" jaki broń ma mieć , można wpisać od 1 +8 , nawet gdy napiszesz 255 i tak pojawi się +8 :]

jpoz.jpg

Teraz , gdy jest jakiś gracz na serwerze , możesz się do niego przeteleportować :)

pdpn.jpg

Teraz na odwrót , możesz przeteleportować jakiegoś gracza do siebie ;D

hhttp://screenshooter.net/data/uploads/un/fs/hwtq.jpg

ymuk.jpg

Komenda pokazująca ilość graczy , mobów a także ilość dropów.

zmyv.jpg

ynxm.jpg

Skill Gm'a ;)

tvna.jpg

Komenda ta pokazuje gdzie znajduje się dany gracz

aszf.jpg

Komenda ta spawnuje TG

hnjt.jpg

Komenda ta zabija / usuwa danego moba/uniqa nie dostając za niego expa

fvtl.jpg

hhbv.jpg

Komedna ta spawnuje zabitą tg , która da nam expa oraz itemy i gold

qbmp.jpg

 

 

 

 

4)Download

 

 

 

 

 

 

3.SMC

Hej , teraz , w tym poradniku przedstawię Wam SMC

 

SMC nie jest potrzebne aby serwer działał , możesz pliki odpić ręcznie , lecz SMC w tym pomaga :)

1)Uruchamiamy serwer oraz logujemy się na konto z Gm'em

 

 

ewyl.jpg

jak widzimy notatke możemy napisać z konta Gm oraz z SMC

zteb.jpg

Przy pomocy SMC , można edytować / dodawać / usuwać sobie itemy

lakf.jpg

qtfk.jpg

ymtk.jpg

W edit option levle , zmieniamy + broni , przez SMC można dodać max +12

sqke.jpg

hlwz.jpg

klikamy "yes"

hxbb.jpg

zkwu.jpg

Można także zmienic sobie PK , wystarczy w "New" wpisać wszędzie 0

uvfu.jpg

Przy pomocy SMC , można także edytować sobie statystki

ztws.jpg

jrjn.jpg

ndzx.jpg

Dzięki SMC , można automatycznie updatować clienta jak na isro , nie trzeba sciągać za każdym razem nowego media , gdy jest wprowadzana jakaś nowość na serwerze , wystarczy w folderze "Pliki > SMC" zrobić folder Patch_Internal" jak na screenie

thzo.jpg

A teraz jak zrobić upload :)

kwgz.jpg

Klikasz "Read Patch Data"

igok.jpg

Zaznaczasz ten kwadracik

rxot.jpg

qbml.jpg

Kilkasz Analyze Patch Data a potem Start Upload

tiqz.jpg

Włączasz clienta i widzisz ze się wersja zuplaudowała

ybjd.jpg

Możesz także sprawdzić ranking :)

lgko.jpg

ilpw.jpg

xjem.jpg

 

Dziękuję za uwagę ;D

 

 

 

 

Były mod, GM & GA Lyssy Online


 


Może czas wrócić do silka :D ?


 

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Good job! Wszystko lepiej wytłumaczone niż w starym TuT'ku Rucer'a. Myślę, że można by było zamienić na ten TuT, gdyż tam już nawet linki wygasły.

Masz ode mnie, Lubię To! ;)

Opublikowano

Nooo elegancko :) dużo lepiej i jaśniej pokazane z tamtym poradnikiem się bawiłem całą nocke i nic nie zdziałałem czas teraz tutaj popróbować

iv0dadx4sqp7_t.jpg

Opublikowano

Dzisiaj/Jutro , zamierzam napisać jakiś poradnik dotyczący edycji/konfiguracji serwera , piszczcie co mam dodac / czego Was nauczyć ;)

Były mod, GM & GA Lyssy Online


 


Może czas wrócić do silka :D ?


 

Opublikowano

a moze wszystko co umiesz tzn np o tworzeniu itemow ,przsywolywanie uniq itp ogolnie wszystkie komendy

@edit

acha i jeszcze jedno wstaw te party na inne servery bo trzeba czekac 3,5h na kolejny download

dhhh.gif

ZŁAP BANANKA :D

 

 

NIE UŻYWAJCIE BUGÓW/HACKÓW PRZECIWKO POLAKOM!!!

Opublikowano

 

zamierzam napisać jakiś poradnik dotyczący edycji/konfiguracji serwera:) Bardzo bym prosił :)

 

piszczcie co mam dodac / czego Was nauczy

 

czekam , czekam

:)

Były mod, GM & GA Lyssy Online


 


Może czas wrócić do silka :D ?


 

Opublikowano

Na dedyku idetycznie jakj na swoim pc stawiasz + zmieniasz ip na dedyka ;p + dajesz zabezpieczenia ;D

Wznoszę ręce do góry krzycząc do Ciebie Boże, zabierz do siebie wszystkich co giną na motorze

Opublikowano

Proszę DB 13D:

Database: http://www.speedysha...-s-new-one-s.7z

Media.pk2: http://www.mediafire...du5t5bk521vzetm

Zawiera zmienione lvle itemów 12 i 13D 12D_A = 110lvl, 12D_B = 114lvl, 12D_C = 118lvl, 13D = 120lvl

Elixir i Pots Stack= 1000 sztuk, Arrow/Bolt 10k sztuk.

 

Oczywiście aby DB działała potrzebujesz wypakować najnowsze Data.pk2 z kSro i wrzucić je do Folderu ServerFiles\Data

Ah działa tylko z SQL 2008 R2

Opublikowano

Dziękuje dostajesz Lubie to :) Hmm umie ktoś zrobić profesjonalna stronę z kupnem PP itp. ? Szymk0 masz Data.pk2 z kSro jakis link ?

Pomogłem? Kliknij : 83ab61d98042655cm.jpg

 

 

 

Opublikowano

Zapraszam do wciśnięcia przy Shardzie: Launch Processes i potem all.

I co się włącza ostatnie?

 

Btw, o jaki Ci błąd chodzi? Cannot establish keep alive session? Szczerze to nie jest błąd, tylko czeka na połączenie od gameservera i shardmanagera.

1334497071-U17330.png

Opublikowano

Cześć , ładnie napisane opisane. Czy jest możliwość zakładania kont online ? Tzn rejestracja poprzez strone ? Jesli tak to prosze o szczegóły.

Opublikowano

Też bym chciał to wiedzieć ;p i chciał bym zobaczyć jak wygląda zarzadzanie serwerem dedykującym :) czy to wyglada tak: loguje sie i otwiera sie przedemna pulpit jak na normalnym komputerze ;p to moze być zabawne ale naprawde nie wiem :9

Pomogłem? Kliknij : 83ab61d98042655cm.jpg

 

 

 

Opublikowano

Prosta Strona rejestracji w PHP

http://www.mediafire.com/?9l957aj7c5gnqr7

 

Myśle że wiesz jak uruchomić Stronę na swoim kompie...

 

Co do osób które coś tam pisały o kolejności uruchamiania, to nie ma ona znaczenia , po prostu daję się na pierwsze 4 procesy Run All po ich uruchomieniu następne 3 Run All.

 

Tak właśnie jak kupujesz dedyka to dostajesz narzędzia do jego zarządzania , czyli będzie to m.in. Program w którym będziesz miał okno przedstawiąjące pulpit twojego servera taki sam jak masz u siebie zazwyczaj.

Opublikowano

To znowu ja ! ;d Kilka dni temu miałem postawiony serwer i wszystko chodziło ładnie ...lecz ...dzisiaj po przymusowym formacie ..i postawieniu serwera ..dostaje dc jakieś 10 sec po zalogowaniu.. Czy ktoś wie w czym tkwi problem ? ;d

 

PS: Przeglądałem epvp ..ale znalazłem tylko hot fix ..ktory nie poprawil dzialania serwera ;d

Opublikowano
Na koniec zostało Ci tylko otworzenie folderu "NO xTrap" i skopiowanie tych 2 plików do "Blitzkrieq_Bin_Data" !

 

powinno pomóc.

 

 

@EDIT

 

Mam już wszystko przygotowane do nowego tutka związanego z konsolą GM'a ;)

 

Jutro dodam :)

Były mod, GM & GA Lyssy Online


 


Może czas wrócić do silka :D ?


 

Opublikowano

To działa all na XP ? bo nie chce mi serw odpalić :(

 

ma ktoś: Silkroad 1.188 client (Diamond media.pk2 - Already patched sro_client.exe - No xTrap) ??

 

OK Nie odpala mi się:

 

6. DownloadServer

7. FarmManager

8. AgentServer

9. SR_ShardManager

10. SR_GameServer

 

http://www.fotosik.p...672862dbb4.html

 

a tak mam przy SR :(

36e7968db9dfda3fm.jpg

Pomogłem? Kliknij : 83ab61d98042655cm.jpg

 

 

 

Opublikowano
To działa all na XP ? bo nie chce mi serw odpalić :( ma ktoś: Silkroad 1.188 client (Diamond media.pk2 - Already patched sro_client.exe - No xTrap) ?? OK Nie odpala mi się: 6. DownloadServer 7. FarmManager 8. AgentServer 9. SR_ShardManager 10. SR_GameServer http://www.fotosik.p...672862dbb4.html a tak mam przy SR :(36e7968db9dfda3fm.jpg

Juz zrobione :)

sro2012122323453851.jpg

Name Server : DemonRoad

Name : RetroX

Level cap : 140

Bulid : Fire : 140. Light : 120. Pacheon : 140. Cold : 20.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...