Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stawianie Servera Minecraft Bez Hamachi, Z Routerem.


Geoning

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dupa ;/. nikt nie może się połączyć... ja moge ale tylko przez ip routera a publiczne też nie... ;/ wszystko robie dobrze

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Założyłem i wszystko tylko niewiem jak zrobic u siebie adma i jakie bede mial dostepne komendy.

2ec207o.png

 

Jak pomogłem daj +. To nic nie kosztuje, a jak motywuje ;)

 

(O_o) (o_O)

Opublikowano

Paczka z tego tematu jest już dawno nie aktualna....

 

Proszę o pomoc otóż:

 

- Nie mam routera

- Mam zewnętrzne IP

- Port nie jest blokowany

 

U siebie na komputerze jak mam serwer włączony mogę się z nim połączyć poprzez 127.0.0.1

 

Jednakże z innego komputera poprzez publiczne IP lub poprzez IP Hamachi nie mogę się połączyć w ogóle.... Connection Timed Out. . .

 

Proszę o rady....

 

Mam Windowsa 7 i Nod32 Smart Security.

Opublikowano

Hej

 

Właśnie założyłem serwer. Niby wszystko ładnie, pięknie, no ale są jakieś błędy, a mianowicie jak wykopie jakiś kwadracik np. piasku to nie mogę tam wejść (odbijam się) a po kilku sek. kwadracik się pojawia.

 

Nie jest tak ze wszystkim. Są to małe pola mapy. Niby nie duże, no ale są.

 

Serwer stoi na laptopie

procek: intel core i3 2.4GHz

4GB ram

internet 4Mb

grafika(nie wiem czy to ważne) Radeon HD 5650

 

Czy ktoś coś poradzi?

Opublikowano

Mam zmienne ip i router (neo 2 mb) więc musze stawiać albo hamachi albo przez "no-ip.com" (w port forwading odblokowałem port 25565)

 

Stawiam przez "no-ip.com" ale co wpisać w ustawieniach serwera minecrafta

Jeżeli w "no-ip.com" mam host "serwerminecraft.no-ip.org" to co wpisać w:

 

 

server-ip= ?????

server-port= ????

 

 

Jak wpisuje

 

server-ip=serwerminecraft.no-ip.org

server-port=25565

 

 

[iNFO] Loading properties

[iNFO] Starting Minecraft server on serwerminecraft.no-ip.org:25565

[WARNING] **** FAILED TO BIND TO PORT!

[WARNING] The exception was: java.net.BindException: Cannot assign requested address: JVM_Bind

[WARNING] Perhaps a server is already running on that port?

 

 

 

**

Zauważyłem, że byle co wpisze w server-port a i tak łączy się przez "25565"

Opublikowano

To ja mam troszke inaczej..

Mam vectre wszystko pieknie lecz nie wiem jak sie mam zalogować do panelu admina tak jak tam kolega pokazywal..

Mam serwer hamachi to jest git lecz nie wiem jakie mam ip itd najlepiej by bylo jak by mi to ktos wytlumaczyl

na gg lub skype;]

 

gg: 6735584

skype. andrzej.szyra

Opublikowano

A mi pisze Outadet Serwer ;?

 

#Minecraft server properties

#Thu Jan 13 15:02:47 CET 2011

level-name=world

hellworld=false

spawn-monsters=true

online-mode=false

spawn-animals=true

max-players=6

server-ip=192.168.1.101

pvp=false

server-port=25565

 

MC V 1.4.1

6ydVTxs.jpg

Opublikowano

A nie ma jeszcze plików serverowych do wersji 1.4 ?

 

Ja mam problem taki, iż nawet po odpaleniu servera i wrzuceniu plików z 1.3 wyskakuje błąd :

 

"Disconnected by Server

 

Outdated server!" ... rozwiązał ktoś ten problem ? :D

Opublikowano

jak ci pisze ze masz out dated server to server jest na starszą wersje. Masz na tym forum "serwer by Nismons" który jest na 1.4 obecnie. Jest na bieżąco aktualizowany! Jeżeli ktos chce postawic server bez hamach to potrzebne zewnętrzne ip tylko! Jeżeli mamy router to potrzebujem hasło do konfiguracji routera a jeżeli mamy zmienne ip to możemy sobie zalozyc DNS! na no-ip.org! Jak ktos ma jakis problem to niech pisze bo nie wiem które aktualne.

Opublikowano

Ja mam problem z DNS no-ip.pl

Zakładam wszystko, niby all pięknie, domena to minecraftserwer.no-ip.org

 

Jak wpisuje:

serwer ip: minecraftserwer.no-ip.org

To failet to bind to serwer

 

 

 

jak wpisuje:

serwer ip: 192.168.1.100

 

To serwer startuje

Połączyć się tylko moga osoby w lanie

A chce zeby kolega sie dolaczyl:

podaje mu publiczne ip: dlugie laczenie i w koncu FAILED

podaje mu minecraftserwer.no-ip.org dlugie laczenie i w koncu FAILED

 

@

Już sobie poradziłem. Po prostu źle odblokowałem porty ;]

Opublikowano

Być może niedługo zrobie poradnik, dokładnie jak odblokować port, bo w większości routerach trudno to znaleść. Ja też nie mogłem, i zrobiłem to w simple port forwarding. Teraz z zmiennym ip wszystko mi działa.

Opublikowano

Jeśli masz czas to zrób ten poradnik bo od kilku dni nie mogę postawić tego serwera. Sam mogę na niego wejść, ale nikt po za mną nie. Ani hamachi ani ta metoda z routerem nie daje rady. W simple port forwarding też to zrobiłem ale po sprawdzeniu pokazuje że port zamknięty. Możliwe też ,że to wina mojego modemu, tzn. mam router ,a do niego mam jeszcze modem od dostawcy internetu, może on coś blokuje. O dziwo mój kolega na neostradzie 1mb/s z modemem (nie ma routera) ściągnął TYLKO pliki z oficjalnej stronki i wszytko mu działa, mimo że ma pirata. :mellow: Nic nie musiał kombinować z żadnymi portami, jedynie zmienił online mode na false i po każdym restarcie uzupełnia ip.

Opublikowano

Trzeba mieć ip zewnętrzne ??

entisttag.png

 

Użytkownik Który Został Zbnowany :Napewno

Okres Bana: Perm

Moderator / Admin Który Nałozył Blokade : Lord Makin

Powód :Spamer/idiota/grozi administracji/dureń (Za coś tekigo Max 72h Ban A Nie Perm )

 

Link Do Tematu :

 

 

http://www.mpcforum.pl/topic/247974-napewno/

 

Lub Przenieś Mnie !

 

Zasłużyłem To Poproszę Plusika O To Jego Wygląd : add.png

 

 

Opublikowano

Dla osób mających stałe ip zewnętrzne polecam OpenVPN. Po odblokowaniu portów ściągamy sobie(oczywiście na windowsie) programik OpenVPN instalujemy, odpalamy i najlepiej zostawiamy na automatycznych ustawieniach i w tym oto momencie możemy już grać na zewnętrznym ip ;D

Na linuxie podobnie, ale zależy na którym.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...