Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Stawianie Servera Minecraft Bez Hamachi, Z Routerem.


Geoning

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po 1 nie musisz mieć stałego ip. Jest coś takiego jak 'dynamic data name serwer' czyli dyndns.com. Polecam, obecnie coraz więcej routerów posiada tą funkcje.

Po 2 w sieci wewnętrznej jeśli posiadasz więcej niż jedno urządzenie konieczne jest stałe wewnętrzne ip robi się to po przez router i zarezerwowanie danego adresu mac do jednego ip z puli adresów DHCP (lub prościej można w windows ustawić uzyskiwanie adresu ip na jakiś z wysoką końcówką (np masz 20 komputerów dla bezpieczeństwa ustalasz ip xxx.xxx.x.30) i dopiero po tym możemy ustawić otwarte porty na dane ip.

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

u mnie nie działa ;/ robię wszystko według poradnika, server properties mam w 100% dobre. mam netie i nie moge :( tylko ja potrafię połączyć się z serwerem, koledzy maja "connecting to the server"

Opublikowano

Witam.. mam 1 wielki problem

Jak gram samemu to działa wszystko ładnie ale gdy próbuje się podłączyc kolega to mi net przestaje działac .

U niego ciagle pisze loggin in... a ja sobie gram.. tylko że już neta nie mam, musze resetowac kompa

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Kurde znowu problemy...

 

No to ja dam swój ;p

 

Mam router PENTAGRAM Cerberus

 

Zrobiłem to co jest Tutaj:

http://img96.imageshack.us/i/75151749.png

 

I teraz nie moge znaleźc tego co jest tutaj:

http://img199.imageshack.us/i/beztytuufzw.png

 

Screen menu routera:

http://img59.imageshack.us/i/beztytuuqna.png/

2rc8k5i.png

Opublikowano

Kurde, zwykle wszystko ladnie ogarniam a teraz nie moge...

 

Screeny tego co podałeś:

 

http://img209.imageshack.us/g/screen3fy.png/

 

Dawaj miszczu :)

2rc8k5i.png

Opublikowano

Dodam, że na 1.2.0.2.1 można na takiego serwa wchodzić nawet :)

Chociaż w 100% pewien nie jestem.

Sposób ładnie opisany, więc plusik dla autora :P

963711463719651277415.png

|<|®Krzysztofa®|>|




Opublikowano

A ja mam problem

 

 

 

[iNFO] Starting minecraft server version Beta 1.2_01
[iNFO] Loading properties
[iNFO] Starting Minecraft server on 192.168.1.128:25565
[WARNING] **** SERVER IS RUNNING IN OFFLINE/INSECURE MODE!
[WARNING] The server will make no attempt to authenticate usernames. Beware.
[WARNING] While this makes the game possible to play without internet access, it also opens up the ability for hackers to connect with any username they choose.
[WARNING] To change this, set "online-mode" to "true" in the server.settings file.
[iNFO] Preparing level "world"
[iNFO] Preparing start region
[iNFO] Preparing spawn area: 8%
[iNFO] Preparing spawn area: 16%
[iNFO] Preparing spawn area: 44%
[iNFO] Preparing spawn area: 52%
[iNFO] Preparing spawn area: 69%
[iNFO] Preparing spawn area: 93%
[iNFO] Done! For help, type "help" or "?"

, ale nie mogę się połączyć.

 

http://img96.imageshack.us/i/aaalu.png/

http://img13.imageshack.us/i/aaa2l.png/

http://img16.imageshack.us/i/aaa4i.png/

http://img193.imageshack.us/i/aaa3p.png/

 

próbowałem też wpisać IP które mi pokazuje na whatismyipaddres.com

95.17.***.***:25565 < i wyskakuje

http://img193.imageshack.us/i/aaa3p.png/

 

 

 

 

 

 

edit

 

 

 

Próbowałem też opcje z Hamachi i też nie działa.

 

Przy łączeniu wyskakuje:

http://img193.imageshack.us/i/aaa3p.png/

 

POMOCY! Nic nie pomaga ;/

 

 

edit2:

 

Wszystko działa, wystarczyło wyłączyć zaporę osobistą...

Opublikowano

Witam.

Chłopaki chciałem postawić serwer na linuxie. Dało by się zorganizować te pliki serwerowe ale w jar a nie w exe??

pozdro

Kszysiu

 

ps. Mogę wam powiedzieć że u mnie serwer Minecrafta chodzi na aż nie do pomyślenia konfiguracji - jest to Livebox + neostrada która ma zmienne IP ;) nie ma z tym żadnych problemów. postaram się później opisać jak to zrobić;)

Opublikowano

Siema

 

Mam problem. Postawiłem server no i pisze mi że jest offline, a dokładniej

[WARNING] **** SERVER IS RUNNING IN OFFLINE/INSECURE MODE!

[WARNING] The server will make on attempt to authenticate usernames. Beware.

[WARNING] While this makes the game possible to play without internet access, it also open

[WARNING] To change this, set "online-mode" to "true" in the server.settings file ".

Opublikowano

Witam.. mam 1 wielki problem

Jak gram samemu to działa wszystko ładnie ale gdy próbuje się podłączyc kolega to mi net przestaje działac .

U niego ciagle pisze loggin in... a ja sobie gram.. tylko że już neta nie mam, musze resetowac kompa

 

 

 

 

 

TO SAMO MAM ! Mam internet vectra. I prosze o pomoc, bo widze że koledze nikt jeszcze nie odpisal...

Wpisauje do notnatnika ip moje i wtedy działa, ale ten problem wyskakuje, ktory pozbawia mnie internetu,

 

a gdy wpisuje(do server properties oczywiscie) ip ktore mi przypisuje router czyli "192.168.1.51" i się loguje do gry przez "192.168.1.51:25565 " bądz "192.168.1.51"

 

to dziala, ale nikt połacczyc sie nie moze bo jest błąd 'Time out cos tam"

 

@edit

 

#Minecraft server properties

#Thu Jan 13 15:02:47 CET 2011

level-name=Logan

hellworld=true

spawn-monsters=true

online-mode=false

spawn-animals=true

max-players=20

server-ip=192.168.1.51

pvp=true

server-port=25565

 

notatnik

 

@edit 2

 

[iNFO] Starting minecraft server version Beta 1.2_01

[iNFO] Loading properties

[iNFO] Starting Minecraft server on 192.168.1.51:25565

[WARNING] **** FAILED TO BIND TO PORT!

[WARNING] The exception was: java.net.BindException: Address already in use: JVM_Bind

[WARNING] Perhaps a server is already running on that port?

 

 

takie cos wyskoczyło tym razem po uzyciu ip routerowego

Wiesz co ci powiem głupi skurwysynie ?? Moja mama dobre ciasta robi :]

 

eMs

rukiazj3.th.png suzumiyaharuhinoyuuutsukh8.th.jpg 12566620050620124711dj7.th.jpg elfenlied17qh6.th.jpg fsn00024pp2.th.jpg

 

284239619.png

 

Suzumiya Haruhi No Yuuutsu the best anime of my life !!

 

 

Masz Athisa gg ? To sie ciesz bo ja też mam :P

 

 

Opublikowano

Witam morze mi ktoś opisać dobrze jak zrobić z tym portem i ip na router TP-LINK TL-WR543G

 

 

A i co z tym zrobić

 

[WARNING] **** FAILED TO BIND TO PORT!

[WARNING] The exception was: java.net.BindException: Address already in use: JVM_Bind

[WARNING] Perhaps a server is already running on that port?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...