Skocz do zawartości

Namierzenie IP

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem. Od niedawna używam fb, od kilku dni dostaje dziwne zaproszenia do znajomych, jedna z osób wysłała mi moje IP i napisała żebym miała się na baczności, sprawdziłam - okazało się, że jest poprawne. Gdy klikam na profil, jest zdezaktywowany. Czy jest możliwe, że osoba ta namierzy mnie poprzez numer IP i zdobędzie moja dokładna lokalizacje?  Mój dom nie jest zbyt chroniony, nie mam ogrodzenia ani psów, mieszkam sama. Ta cała sytuacja strasznie mnie zaniepokoiła, dodam jeszcze, że był to numer IP mojego telefonu.

Pani Kasia

Uwazaj bo chlop z piwnicy juz wychodzi, wsiada na chulajnoge i jedzie do Ciebie xD A tak na serio, osoba jest w stanie ogarnac jedynie z ktorego nadajnika korzystasz i tyle. 

unknown (2) (1).png

Pani Kasia

Po IP można ustalić co najwyżej lokalizacje z dokładnością co do miasta i to też nie zawsze dokładnie. Pamiętaj jednak, że jeżeli czujesz się zagrożona to zawsze możesz złożyć zawiadomienie na policji (policja ma obowiązek przyjąć od Ciebie zgłoszenie).

Po ip można ustalić lokalizację, ale nie zawsze ona podaje poprawną lokalizację. Mi na przykład pokazuję, że jestem z Warszawy, a nie jestem. Jeżeli czujesz, że grozi ci niebezpieczeństwo i ktoś chcę ci zrobić krzywdę, czy coś. Nie wahaj się ani minuty dłużej i idź to zgłosić. Mi też jakies typy grozili śmiercią, wiec lepiej takim ludziom w ogóle nie odpuszczać.

image.png

7 godzin temu, TheKrabik napisał:

Uwazaj bo chlop z piwnicy juz wychodzi, wsiada na chulajnoge i jedzie do Ciebie xD A tak na serio, osoba jest w stanie ogarnac jedynie z ktorego nadajnika korzystasz i tyle. 

Czyli nie zdobędzie dokładnej lokalizacji?

5 godzin temu, carbonx napisał:

Po IP można ustalić co najwyżej lokalizacje z dokładnością co do miasta i to też nie zawsze dokładnie. Pamiętaj jednak, że jeżeli czujesz się zagrożona to zawsze możesz złożyć zawiadomienie na policji (policja ma obowiązek przyjąć od Ciebie zgłoszenie).

Tylko, że konto tej osoby jest zdezaktywowane, pisze tylko „użytkownik facebooka”, wątpię ze coś z tym zrobią, a pytam bo bardzo się boje, że ta osoba mnie znajdzie i zrobi mi coś złego. Niewiadomo kto siedzi na fb, więc tak bardzo interesuje mnie to ip

1 godzinę temu, ILui napisał:

Po ip można ustalić lokalizację, ale nie zawsze ona podaje poprawną lokalizację. Mi na przykład pokazuję, że jestem z Warszawy, a nie jestem. Jeżeli czujesz, że grozi ci niebezpieczeństwo i ktoś chcę ci zrobić krzywdę, czy coś. Nie wahaj się ani minuty dłużej i idź to zgłosić. Mi też jakies typy grozili śmiercią, wiec lepiej takim ludziom w ogóle nie odpuszczać.

Jak mogę sprawdzić na jakie miasto wskazuje moje IP? I nie wiem czy policja by coś zrobiła, bo konto jest zdezaktywowane, pisze tylko „użytkownik Facebooka”, więc nie ma żadnych info ;(

Pani Kasia

2 minuty temu, Pathss napisał:

Nie, nie jest to możliwe, musiałby pracować u Twojego dostawcy internetu i mieć odpowiednie uprawnienia. 

Tylko, że konto tej osoby jest zdezaktywowane, pisze tylko „użytkownik facebooka”, wątpię ze coś z tym zrobią, a pytam bo bardzo się boje, że ta osoba mnie znajdzie i zrobi mi coś złego. Niewiadomo kto siedzi na fb, więc tak bardzo interesuje mnie to ip

Nie ma to żadnego znaczenia, nawet jeśli FB nie posiada już danych o samym koncie, to musi posiadać dane o logowaniach na nie. 

12 minut temu, carbonx napisał:

Nie, nie jest to możliwe, musiałby pracować u Twojego dostawcy internetu i mieć odpowiednie uprawnienia. 

Nie ma to żadnego znaczenia, nawet jeśli FB nie posiada już danych o samym koncie, to musi posiadać dane o logowaniach na nie. 

To, że korzystałam podczas logowań na konto raz z transmisji danych a raz z mojego internetu domowego ma znaczenie?

To, że korzystałam podczas logowań na konto raz z transmisji danych a raz z mojego internetu domowego ma znaczenie?

Nie, bowiem niezależnie od tego kim była ta osoba na pewno nie miała Twojego IP bezpośrednio ze strony FB, musiałaś np. otworzyć jakiś link podesłany przez nią, bądź skorzystać z jakiejś aplikacji. 

6 minut temu, carbonx napisał:

Nie, bowiem niezależnie od tego kim była ta osoba na pewno nie miała Twojego IP bezpośrednio ze strony FB, musiałaś np. otworzyć jakiś link podesłany przez nią, bądź skorzystać z jakiejś aplikacji. 

A jeśli ta osoba włamałaby się na moje konto, spisała z ostatnich logowań adres IP, bo sama nawet sprawdzałam ze widnieją ip różnych logowań i stad go ma? To by zmieniało sytuacje?

Pani Kasia

To skąd go ma to jedno, a to że nic na jego podstawie nie ustali to drugie. Różne IP nie muszą wynikać z włamania na Twoje konto bowiem prawdopodobnie masz dynamiczne IP, które zmienia się przy każdym ponownym połączeniu do sieci, jeśli chcesz mieć pewność to na tej stronie: https://www.iplocation.net/ możesz sobie sprawdzić dane o tych adresach IP, jeśli będą się pokrywały z Twoim dostawcą internetu domowego/mobilnego to nikt Ci się na konto nie włamał. 

4 minuty temu, carbonx napisał:

To skąd go ma to jedno, a to że nic na jego podstawie nie ustali to drugie. Różne IP nie muszą wynikać z włamania na Twoje konto bowiem prawdopodobnie masz dynamiczne IP, które zmienia się przy każdym ponownym połączeniu do sieci, jeśli chcesz mieć pewność to na tej stronie: https://www.iplocation.net/ możesz sobie sprawdzić dane o tych adresach IP, jeśli będą się pokrywały z Twoim dostawcą internetu domowego/mobilnego to nikt Ci się na konto nie włamał. 

Rozumiem i jeszcze ostatnie pytanie. Raczej facebook wyłapałby wszystkie adresy IP z logowań? Czy jest taka możliwość, że ktoś tak dobrze ukrył ten adres, że nie będzie widać go w spisie? Tak jakby tego logowania nie było 

Przed chwilą, Pathss napisał:

Rozumiem i jeszcze ostatnie pytanie. Raczej facebook wyłapałby wszystkie adresy IP z logowań? Czy jest taka możliwość, że ktoś tak dobrze ukrył ten adres, że nie będzie widać go w spisie? Tak jakby tego logowania nie było 

Nie ma takiej możliwości.

55 minut temu, carbonx napisał:

Nie ma takiej możliwości.

A jeśli chodzi o kwestię samego Facebooka i namierzania ludzi, to jeśli dodamy kogoś do znajomych to raczej nie da rady przebić się przez barierę Facebooka i zdobyć dane czy jest to prawdopodobne? Pytam przy okazji, bo moja koleżanka poprzyjmowala bardzo dużo obcokrajowcow do znajomych, z kilkoma pisała (nie podawala adresu) i nie wiem co o tym myśleć. Było to ponad 100 osób 

5 minut temu, Pathss napisał:

A jeśli chodzi o kwestię samego Facebooka i namierzania ludzi, to jeśli dodamy kogoś do znajomych to raczej nie da rady przebić się przez barierę Facebooka i zdobyć dane czy jest to prawdopodobne? Pytam przy okazji, bo moja koleżanka poprzyjmowala bardzo dużo obcokrajowcow do znajomych, z kilkoma pisała (nie podawala adresu) i nie wiem co o tym myśleć. Było to ponad 100 osób 

Ktoś musiałby się włamać na serwery FB, technicznie jest to możliwe, ale po pierwsze: nie da się tego zrobić bez śladu, a po drugie: wymaga to sporych środków. 

2 minuty temu, carbonx napisał:

Ktoś musiałby się włamać na serwery FB, technicznie jest to możliwe, ale po pierwsze: nie da się tego zrobić bez śladu, a po drugie: wymaga to sporych środków. 

Nie da się zrobić bez śladu, czyli pewnie facebook nie zostawiłby czegoś takiego i starał się dotrzeć do tej osoby? Bo dla mnie brzmi to poważnie, atak na serwery fb

Pierdolenie bez sensu. 

Socjotechnika w działaniu,  straszy że namierzył IP a tak naprawę gówno ma poza profilem na FB.

Winny jest tylko i wyłącznie użytkownik konta który udostępnił swoje dane an FB. 

Edytowano przez Ktosiu

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

8 minut temu, Ktosiu napisał:

Pierdolenie bez sensu. 

Socjotechnika w działaniu,  straszy że namierzył IP a tak naprawę gówno ma poza profilem na FB.

Winny jest tylko i wyłącznie użytkownik konta który udostępnił swoje dane an FB. 

Jakie dane ? Osoba ta wysłała mi moj adres IP, jest on prawdziwy i jak wpisałam go teraz w stronę, okazuje się ze pokazuje moj adres z dokładnością co do małej wsi na której mieszkam :) Co mam zrobić? 

1 minutę temu, Pathss napisał:

Jakie dane ? Osoba ta wysłała mi moj adres IP, jest on prawdziwy i jak wpisałam go teraz w stronę, okazuje się ze pokazuje moj adres z dokładnością co do małej wsi na której mieszkam ? Co mam zrobić? 

Nic. Już Ci pisaliśmy - jeżeli czujesz się zagrożona to zgłoś sprawę na Policję, zgłoszenie maja obowiązek przyjąć. 

18 minut temu, carbonx napisał:

Nic. Już Ci pisaliśmy - jeżeli czujesz się zagrożona to zgłoś sprawę na Policję, zgłoszenie maja obowiązek przyjąć. 

Nie znajda tej osoby a ja jestem teraz na poważnie zagrożona. Wiadomo jaka jest polska policja

6 godzin temu, Pathss napisał:

Jak mogę sprawdzić na jakie miasto wskazuje moje IP? I nie wiem czy policja by coś zrobiła, bo konto jest zdezaktywowane, pisze tylko „użytkownik Facebooka”, więc nie ma żadnych info ;(

https://kodit.pl/geolokalizacja

Na fb jak usuwa sie fb to ma sie bodajże 14 dni na przywrócenie. Więc póki możesz i czujesz sie zagrożona to zgłoś to.

image.png

Te namierzanie IP online to pokazuje tylko miasto gdzie jest dostawca XD

Gorzej jak weszłaś w hacklink. Wtedy dane mogą być dużo dokładniejsze.

Baliśmy się ognia, a teraz - boimy się siebie
Baliśmy się Boga, a teraz - nie boimy się piekieł

19 godzin temu, ILui napisał:

https://kodit.pl/geolokalizacja

Na fb jak usuwa sie fb to ma sie bodajże 14 dni na przywrócenie. Więc póki możesz i czujesz sie zagrożona to zgłoś to.

Witam. Od razu zaznaczam, że to moje jedyne konto, na pozostałych prosilam siostrę aby poprosila o pomoc. Bardzo proszę o nie banowanie, bo nie mam żadnych multikont, a naprawdę potrzebuje pomocy.Chciałabym wyjaśnić mój wątek na forum. Moja prawdziwa sytuacja wyglada tak:

Chodzi o to, że na Facebooku miałam takie poboczne konto, nie z moimi zdjęciami itd, ustawiłam jakieś zdjęcie blondynki z internetu i na tym koncie sprawdzalam od czasu do czasu konta tych moich wrogów co ci mówiłam.Nie robiłam na nim nic złego, po prostu służyło do celów pobocznych. Ustawilam tam jakieś nowe profilowe, dodałam miasto w którym mieszkam, żeby było wiarygodnie, ze ta osoba naprawdę istnieje.Wchodze na to konto po 2 godzinach a tam 600 zaproszeń do znajomych od jakichś Arabów i innych obcokrajowcow. Ja spanikowana, nie wiedziałam co zrobić, a koleżanka która wtedy siedziałam powiedziala ze przecież to nie moje konto, a ze byłam zalogowana na jej telefonie to zaczęła przyjmować te osoby, mówiąc ze konto będzie bardziej wiarygodne jak będę miała więcej znajomych. Poprzyjmowala mi chyba z 400 osób i ja nie dam rady tego sama usunąć. A problem jest taki, ze panicznie boje się ze ktoś z tych przyjętych osób to jakiś morderca i namierzy moj adres, ze na to konto logowalam się z mojego telefonu i przyjedzie i zabije cała moja rodzine. Ja wiem jak to brzmi, ale nigdy nie wiadomo kto czai się na Facebooku. Chociaż tyle ze to nie było moje konto, tylko konto na którym nie ma żadnych moich danych. Ale mimo wszystko nigdy nie zdarzyło mi się żeby w przeciągu dwóch godzin dostać tyle zaproszeń do znajomych od jakichś obcokrajowcow . Jak z każdej sytuacji wcześniej umiałam znaleźć jakieś wyjście to teraz nie wiem co mam zrobić. Bo niby to nie jest nic bardzo groźnego ale ja serio przez ta nerwice się obawiam.

Sprawdziłam  logowania i IP i dwa mi się nie zgadzają, są z kompletnie innego miasta niż moj dostawca internetu. Sprawdzałam także moj adres IP który był tam w spisie i jest on bardzo dokładny, pokazuje moją wieś. Boje się, ze ktoś włamał sie na to konto i teraz ma moje adresy IP. W tym przypadku policja mi nie pomoże. Za jakieś dwa miesiące i tak wyprowadzam się do nowego mieszkania ale strasznie się boje, bo przecież IP telefonu będzie to samo. Błagam o pomoc 

6 godzin temu, sezonowygrajek napisał:

Gorzej jak weszłaś w hacklink. Wtedy dane mogą być dużo dokładniejsze.

Nie wchodziłam w żadne linki od tej osoby, przynajmniej mi ich nie wysłała na messengerze 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...